LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 Mei 1935 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. k ALPHEN PLAN TOT AANLEG VAN EEN BOSCHPARK. NIEUW BELANGRIJK WERKVERSCHAFFINGSOBJECT. B. en W. schrijven o.a. hieromtrent aan den raad: De werkzaamheden verbonden aan de omlegging van de Kromme Aar en den aanleg van een nieuwe begraafplaats, zullen spoedig zoover gevorderd zijn, dat zij hun beteekenis als object van werk verschaffing grootendeels verloren hebben. Het college heeft daarom uitgezien naar een nieuw object van werkverschaffing, daarbij uitgaande van het principe dat met de uitvoering zoo weinig mogelijk kapitaalsuitgaven zouden mogen zijn ge moeid. Zulk een werkobject is de aanleg van het. bij de voorloopige wijziging van het uitbreidingsplan, daarin geprojecteer de boschpark. dat een zeer mooie afslui ting vormt van de ten westen van den Buitenweg ontworpen bebouwing Het ontworpen bosch heeft een lengte van ongeveer 550 M. bij een gemiddelde breedte van ongeveer 100 M. en beslaat alaoo een oppervlakte van 5.5 H A. of, met inbegrip van den hoofdtoegangsweg van pl.m. 6 HA. Hun voorstel om tot den aanleg over te gaan. bepaalt zich tot het gedeelte het welk geprojecteerd is op gronden, die het eigendom van het gem. grondbedrijf zijn, waarvan de oppervlakte met Inbegrip van den toegangsweg ongeveer 3.3 H A be draagt. en wordt bovendien gedaan onder voorbehoud dat de Min. van Soc. Zaken zijn goedkeuring aan het werkverschaf fingsplan verleenen zal en dat het benoo- digde plantmateriaal door de Ned. Sierteelt Centrale op voordeelige wijze. d. w. z. voor ongeveer 10»/< der afkoopwaarde vermeer derd met vracht en emballage, zal worden ter beschikking gesteld. Besprekingen met genoemde Centrale hebben de verwachting gewekt dat het plan kans van slagen heeft. Bedoeling is de aanplant van opgaand geboomte, waaronder, althans voorloopig, z.g. boschplantsoen, terwijl door tusschen- beplanting en een waterpartij voor de noodige afwisseling zal worden gezorgd. Uit de onderstaande begrooting blijkt dat het werk zich uitstekend voor uitvoering in werkverschaffing leent, daar de loon- en kapitaaluitgaven zich verhouden als 5 1. Moge de totstandkoming van dit bosch park de aantrekkelijkheid dezer gemeente reeds op zich zelf belangrijk verhoogen, ook voor het grondbedrijf is de aanleg van groote beteekenis. Een voortschrijden van de bebouwing ten westen van den Buitenweg, tot be trekkelijk diep in het polderland is be zwaarlijk te verwachten, indien in deze omgeving niet gezorgd wordt voor wandel- gelegenheid en voor een passende afslui ting der bebouwing. Zij hebben dan ook de commissie van bijstand voor het grondbedrijf volkomen tot medewerking bereid gevonden. Aan koop van den benoodigden grond zou voorloopig bij het college bezwaar ont moeten. waarom zij dan ook een andere oplossing meenen gevonden te hebben door de gemeente gedurende enkele jaren den grond in huur te doen nemen b.v. voor een gelijk bedrag als door de Alph. Ijsbaan wordt betaald, n.l. f. 150 per H A. per Jaar. Naarmate het bosch zijn volle beteekenis voor de gemeente gaat ver krijgen, zal tot aankoop van den grond moeten worden overgegaan. Zij stellen zich voor dat binnen een periode van ongeveer vijf jaar de financieele verhouding tus- schen het grondbedrijf en de gemeente zal dienen te worden geregeld. Het groot ste gedeelte van het werk zal naar zij zich voorstellen najaar 1935 en voorjaar 1936 worden uitgevoerd terwijl terwille van de kapitaalsuitgaven mogelijk een ge deelte, voornamelijk aanleg van wegen en voetpaden, tot 1937 zal moeten worden verschoven. De beslissing hierover zal be ïnvloed worden door de kapitaalspositie der gemeente. Getracht zal worden om enkele onder- deelen van het werk door Jeugdige werk- loozen te laten uitvoeren. Door het aan te leggen park is voorts een weg geprojec teerd die aanvankelijk bedoeld is als toe gangsweg tot sportterreinen ten westen van 't park aan te leggen en die later ook verkeersweg kan zijn, wanneer ooit be hoefte mocht bestaan aan een verbinding tusschen het centrum der gemeente en de terreinen gelegen ten westen van het park. Waar de raad eenige jaren geleden reeds in beginsel bereid was een toegangsweg aan te leggen naar het ontworpen voet balveld van de ver. „Alphen", kan als een bijkomstig voordeel van de uitvoering van het plan worden beschouwd de omstandig heid, dat een deel van dezen toegangsweg ter lengte van pl.m. 100 Meter, reeds in het parkplan is opgenomen en het restee- rende gedeelte nagenoeg geheel samen valt met een voor het grondbedrijf t z. t. benoodigde straat, welke thans, als zijnde toegangsweg tot het park, reeds in het plan is opgenomen, zoodat de kosten van den voor het sportterrein noodigen weg, welke op pl.m. f. 3000 begroot waren, voor het overgToote deel komen te ver vallen. Met betrekking tot den financiee- len opzet van het plan merken zij het volgende op. Uitgegaan ls van de gedachte dat het werk omstreeks 1 Augustus a.s. aanvangt en in 1937 wordt voltooid, ter wijl de beplanting zou moeten plaatsheb ben in het voorjaar van 1936. De loonen, welke nader zijn gespecificeerd in de hieronder staande begrooting, moeten, voor zoover zij ten laste van de gemeente komen, worden betaald uit den gewonen post „Werkverschaffing", waarin het Rijk een zeer belangrijk percentage, t. w. 80"'« bijdraagt: de bijkomende kosten, voor de Jaren 1935. 1936 en 1937 resp. begroot op 1 1500, f. 4200 en f. 1550, komen ten laste van den kapitaalsdienst. Zooals zij hiervoor reeds opmerkten, achten zij het gewenscht dat de benoo digde gronden, althans voorloopig, gedu rende eenige Jaren b.v nog niet worden aangekocht, maar dat daarvoor aan het trondbedrljf huur wordt betaald en wel 150 per H A per jaar, zijnde dit dezelfde prijs als door de Alphensehe Ijsbaan be taald wordt. Dit zou voor het jaar 1935 worden t. 225 en voor 1936 en volgende •^50' Later kan dan de grond uit het bedrijf worden genomen tegen balanswaarde. Van de huurders N. de Vos, J van den Akker en P N. de Kwaaste- niet wordt voorts bij uitvoering van het plan respectievelijk plan. 2 H A, 0,80 H A. en 0.50 H A weiland ln beslag genomen voor parkaanleg Het is gewenscht dat eerstgenoemde, wiens bedrijf geschaad wordt door daaraan bij herhaling belang rijke perceelen land te onttrekken, zoo veel mogelijk compensatie ontvangt, door daaraan andere perceelen, thans bij de beide andere ln huur, toe te voegen Na beëindiging der loopende huurover eenkomsten ware hiermede rekening te houden, tenzij Inmiddels eventueel een andere bevredigende oplossing mocht zijn gevonden. Bij de uitvoering van het werk kan in elk geval met de belangen van den huurder van den Akker rekening gehou den worden door den toegangsweg met daarbij behoorende plantsoen pas het al lerlaatst aan te leggen. De opgestelde be grooting voor het hier bedoelde plan luidt als volgt: Gewone dienst 1935 totaal loon bedrag" f. 16055 ten laste der gemeente blijvende na aftrek van het gewone steun bedrag f. 4055. Zuiver ten laste der ge meente blijvende na aftrek mede van het Rijkssubsidie f. 1175 Voor 1936 respectie velijk f.16130, f 4130 en f.1260. Voor 1937 f4070, f 1070 en f. 350. Voor de kapitaals- dienst 1935 f.1500. 1936 f 4200 en 1937 f.* 1550. Uitdrukkelijk merken zij op dat de bo venstaande becijferingen een voorloopig karakter dragen en mogelijk eenige her ziening behoeven wanneer het plan gereed is. Wel mag evenwel worden aangenomen dat het totaal der werkelijke kosten dat der thans geraamde niet belangrijk zal overschrijden. Op grond van het vorenstaande geven zij den Raad in overweging hun goedkeu ring te hechten aan het hiervoor bedoeld plan en te besluiten, zoodra de goedkeu ring van den Minister zal zijn verkregen, over te gaan tot de uitvoering van het eerste gedeelte, op gronden die het eigen dom zijn van het gemeentelijk grondbe drijf, ter oppervlakte van ongeveer 3 3 H.A. en om de daarvoor op den dienst 1935 benoodigde bedragen, te weten f. 16055 op den gewonen dienst en f. 1500 op den kapitaalsdienst beschikbaar te stel len. De commlssiën van bijstand voor de Openbare Werken en het Grondbedrijf hebben zich hiermede vereenigd. Aanrijding met zware materieele schade. In den Hoorn had een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een autobus van de Moda. bestuurder v. t Wwaarbij de autobus zwaar werd beschadigd De passagiers kwamen gelukkig met den schrik vrij. Het ongeval werd veroorzaakt door een andere personenauto, die voor genoemde personenauto en den autobus reed. doch plotseling zonder het geven van een teeken stopte. De daarachter rijdende personen auto wilde genoemde auto die stopte, ont wijken. waardoor de autobus die weer achter deee auto reed met deze in aan rijding kwam. De bestuurder der auto die het ongeval veroorzaakte, reed na de aan rijding door. Letter en nummer van den wagen zijn evenwel bij de politie bekend. Bazar Leger des Heils. Gistermiddag werd door mevr. Colijn in tegenwoordigheid van genoodigden en be langstellenden de bazar geopend ten bate van de kosten van het nieuwe gebouw van het Leger des Hells alhier. Mevr. Colijn sprak woorden van sympathie en mede leven met het doel der inrichting uit, en sprak den wensch uit dat het met dezen bazar beoogde doel verwezenlijkt zal mogen worden. Terstond na de opening werd met den verkoop aangevangen. Het gebouw dat voor deze gelegenheid feestelijk doch een voudig was versierd, bood een gezelllgen aanblik. Benevens de gebruikelijke stands ontbreken ook vanzelf de verschillende vermakelijkheden niet. Leden verg. Kon. Ned. Middenstandsbond. De afd. Alphen aan den Rijn hield ln hotel „Centraal" een algemeene ledenver gadering. onder leiding van den voorzitter den heer W. B Kroon. Na opening volgde voorlezing der notulen die onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen stukken: een adres van de Midd. Centrale te Leiden om adhaesie te betuigen tot instandhou ding van de Kamer van Koophandel te Leiden, in verband met de door de regee ring voorgestelde fusie der Kamers van Koophandel in verband mar hiermede be oogde bezuiniging Na bespreking waarbij door den voorzitter op het belang werd ge wezen dat deze Kamer voor de Rijnstreek blijft bestaan, terwitl andere leden zich uitspraken om geen adhaesie te betuigen, werd het adres in stemlmng gebracht en besloten om geen adhaesie te betuigen. Discussies volgden over de herziening van Statuten en Hulsh. reglement Het geheel werd artikelsgewlize behandeld. Na afdoe ning hiervan verkreeg de heer Leo Vos. voorzitter van het district Zuid-Holland- Noord van den Kon. Ned. Middenstands bond gelegenheid tot het houden van zijn deskundig uiteengezette voordracht ge titeld: ..In de Branding". Tevens bestond gelegenheid hieromtrent vragen te stellen. Na den spreker dank te hebben gebracht volgden rondvraag en sluiting. Raadsstukken. In verband met de aanvrage van huur ders der gemeentewoningen Prins Hen drikstraat 100 en de helft van het pak huis Prins Hendrikstraat 104 stellen B. en W. voor de huur te verlagen tot f.8 p.w.; de huur der perceelen Prins Hendrikstraat 74 en 76 wenschen zij te verlagen tot f4 p.w. De huurprijs der z.g. noodwoningen, thans nog bedragende f. 2.25 p.w. verzoe ken zü den Raad te willen bepalen op f. I p.w. plus f. 0.15 p.w. voor het water. B. en W geven den Raad ln overwe ging beschikbaar te stellen 21»/o van het drag dat voor 1931 voor extra-hulp aan werkloozen, die ultkeerlng ontvangen in gevolge de steunregeling en die te werk gesteld zijn bij de werkverschaffing, kan worden besteed, zulks overeenkomstig de circulaire van het Nat. Crisiscomité dd. 30 Maart j.l. Candidaatstelling Gemeenteraad. Bij de gisteren gehouden candidaat stelling voor de a.s. gemeenteraadsverk'e- zing werden de navolgende candidaten- lijsten ingediend: R.K Partij: J. J. L. H. Boeren 'aftr.l; 2. A. F. Ruvzenaars: 3. Th Cocx. Aarlan- derveen (aftr.); 4. H. G. v'eltman (aftr.); 5. C. M Deemberg; 6. J. J. van Capel; 7. J. A. M v. Niekerk; 8. C. V. Kempen, Aar landerveen; 9. Verhagen, Aarlanderveen. Lib Staatspartij: 1 W A. Lam (aftr.); 2. N C. A v d. Linde; 3. W. den Hertog Azn.: 4. L. van Leeuwen; 5. Jac. Booy Mzn.; 6 W. Braber; 7 A Kromhout; 8 Mej. E. J. v. d Linde: "9 A. Verruilt; 10. E. H. van Rouwendal. AR. Partij: 1 G. M. Herngreen (aftr.); 2. A den Ouden laftr.); 3. B. van 't Riet, Aarlanderveen (aftr); 4. F. L. van Muis winkel (aftr.l; :5 C. v. d. Meent; 6. K. Salverda; 7. W. Geerlof; 8 A. Buvs; 9. H. Verdonk Jr.; 10. C. Verduyn, Aarlan derveen. Staatk. Geref. Partij: 1. G. Bergshoeff; 2. D. van Leeuwen; 3 C. Vonk; 4. J. v. d. Valk; 5. A. C. de Jong. Vrijz. Dem. %>nd: 1 H. van Kleef (aftr.l; 2. J Groeneveld (aftr.)3. H. R. Over- beek; 4. J. A. Tolk; 5. Ph. O. J. Roest; 6. Mw. G Overbeek-Tharner; 7. B. Lam; 8 Mw. J Wiertsema-Prlester; 9. L. I. Schouten. S.DAP.: 1. C. den Uijl (aftr.l; 2 P. J. Koelewijn (aftr.l; 3. S Groenendijk; 4. Ph. Rogaar; 5. Mw. Houtman->. d. Schee; 6. H. v. Varik: 7. Mw. Kouwenberg; 8. J. P. v. d Berg; 9. A. Bek. Comm. Partij Holland: 1. A Rljsdam; 2. G. Bosman: 3 R. W v. d. Wolf. Chr. Hlst. Partij: 1. W J Spretl (aftr.l; 2. C. Koren (aftr.l; 3. P. Verdonk, Aar landerveen (aftr.l: 4 J. H. Ruting (aftr.l; 5. B. Sprey (aftr.l; 6. C. v. Gaaien; 7. A. Kroon; 8 J. Gesman; 9 C. A Bos; 10. A. P Tolk; 11 Ph. Boot; 12. J D. v d. Akker; 13 W. Dirkzwager; 14 D. de Jong, Aar landerveen; 15. S Gorree. De nummering der lijsten is bepaald op 20 Mei a.s Commissie voor vakcursussen voor jeugdige werkloozen. Bovengenoemde commissie ls vastge steld als volgt: 1. C. J. v.v d. Bijl; 2. J. L. J. Gaillard; 3. mej. J". G, Jongenburger, 4. mevr. J. A. v. d. Lee; 5. mevr. J. P Lief hebber. De leden 1 tot en met 5 hebben zitting namens de commissie van het pl. crisis-comité-commissie C; 6. A v. Dam; 7. Jac. Groeneveld; 8 A Veenhuysen. De leden 6 tot en met-8 hebben zitting na mens de gemeente Alphen aan den Rijn; 9. W. Geerlof; 10 Joh. Koelewijn; 11. A. F. Redegeld. De leden 9 tot en met 11 heb ben zitting namen6 resp. de Chr. Bestu renbond; de Alphensehe Besturenbond en de R.K. Volksbond. Naar wij vernemen is de eerstvol gende raadsvergadering onzer gemeente bepaald op Donderdag 23 Mei a.s. ALKEMADE. Candidaatstelling gemeenteraad. Bij den voorzitter van het hoofd-stem- bureau zijn voor 4® a.s. gemeenteraads verkiezingen 4. candidaten-lijsten Ingele verd en wel een lijst van de R.K. Staats partij en twee wilde R K. lijsten, alsmede een gezamenlijke lijst, ingediend door A R. en C.H. Partij. Op de R.K. Staatspartij zijn geplaatst de volgende candidaten: 1. P de Jong; 2. P J. Heemskerk: 3. J. J. de Koning; 4. J. S. Pennlngs; 5. J. P. Hogenboom; 6 J. A. van den Broek; 7. J. Penning de Vries; 8. G C. van Emme rik; 9. W. Rietbroek; 10. J. Clemens; 11. H. P. van der Poel; 12. J. Th. Juffermans; 13. P. H. Huigsloot; 14. G. H. Rotteveel; 15 H. van Klink; 16. W. C. Disseldorp; 17. M. H. Spring ln 't Veld: 18. H. P. Akerboom Wilde Lijst I: 1 J van 't Hart; 2 W P. van Ruiten; 3. C. J. Hoek; 4. H. P. van Klink. Wilde Lijst II: 1. P. Zoetemelk; 2. A. J. Zandvliet. AR en C.H. Partij: 1. J. VerweU; 2. J. N. Los: 3. A. van der Bijl; 4. G. Meijer; 5. H. J Relnlnk; 6. J. W. LagerweiJ; 7, M. Los Azn.; 8 D. van Nieuwkoop; 9. S. van Beek Jr.; 10. K. Pulleman; 11. C T. de Graaf; 12. C. Horsman; 13. H. C. van It- terson; 14. H. Gortzak; 15 J. M. Corts. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jacobus, z. v. C. Dui venvoorden en W. C. van Schie Corne lia Anna Maria, d. v. G. J van der Meer en J. M. van der Meer Cornells Petrus, z. v. C. Bouwmeester en A. J. van Klink Joseph Johannes, z. v. Th. A. Zaal en E A. van der Meer Maria Elizabeth Columba, d. v. Th. P. l'Ami en E. A. B. van Vlanen. Ondertrouwd: C. Brouwer, 29 J. jm. en Th. Oomen 25 j. jd. J. B. Mooren 27 j. jm. en J. M van Klink 24 J. jd. P. M. Cozljn 31 J. jm. en C. M. van der Zwet 25 j. jd. Gehuwd: H. C. Koemans 28 j. jm. en C. P van Leeuwen 27 J. jd H. P. Ver heugd 24 j. jm. en A. G. Meijer 26 j. jd. J. Vreeken 35 j. jm. en M. Bergshoeff 36 j. jd. BODEGRAVEN. Candidaatstelling Gemeenteraad. Eir zijn ten gemeentehuize 9 candidaten- lijsten met in totaal 54 candidaten voor de verkiezing van den gemeenteraad inge diend. Na navolgende partijen of groepen ne men aan de verkiezing deel: Antirev. Partij; R.K. Staatspartij, C.H. Unie; Gemeentebelang (Liberaal); Staatk. Geref. Partij en S.D.A.P. Deze hebben thans reeds 1 of meer vertegenwoordigers. Bovendien korden met een lijst uit de groep „Volksbelang" (waarin verschillende N.S.B.'ers een plaats vonden), de Commu nisten en de heer C. Costerus. De laatste diende zich bij de Statenverkiezing aan als Hervormd A R. BOSKOOP. LEIDERDORP. Door de R.K Kiesvereeniglng ls de lijst van candidaten voor de a s. gemeen teraadsverkiezing als volgt vastgesteld: 1. I. J. Klaver. 2. W. P. v. d. Geest; 3. Th. J. Verklelj. LEIMUIDEN. Candidatenlijst voor den Gemeenteraad. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen zijn de navolgende candldatenltjsten inge leverd: R.K. Staatspartij: 1. W. Koot Kzn.; 2 H. J. Visser; 3. J. J. Hoogervorst; 4. P. J. Janssen; 5. S. P H. Kroft; 6 J. J. Straat hof; 7. H. V. de Rijk; 8. A. Hijdra. Protestantsche Groepen: 1. J, v. Dam; 2. J. de Rijk; 3. P. Rietdijk; 4. H. Heenk; 5. P. Meijer; 6. J. G. de Raadt; 7. J. P Nap; 8. Adr Treur; 9. K Ruijterman; 10. K. Voshart; 11. Ph. Muljs. NIEUWVEEN. Candidaatstelling Gemeenteraad. Onderstaande lijsten zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen bij de ge meente ingediend: R.K. Staatspartij: 1. H. S. Ran; 2. P. Spring ln 't Veld; 3. D. P. Akerboom; 4 Ger. van der Hoorn; 5. C. A. Campfens; 6. L. J. de Boer. Vrije lijst: 1 W. C Bokkestijn (R.K.) AR. Partij: 1. J. Vreeken; 2. Chr. Jonker; 3. J. M. Vossepoel; 4. P. G Groeneweg; 5. J. Hoogendoorn; 6. P Rietveld. C.H. Partij: 1. D. T. Joha; 2. K. Koren; 3. K. de Vries; 4 J. Slingerland; 5. Chr van den Berg Gemeentebelang: 1. W Plomp; 2. Abr. van Zoest; 3. J. C. Bulk; 4 P van Ankeren; 5. G. van den Breggen, 6. M Plomp, geb. Koster; 7. B H. Nout. S.D.A.P 1 A. de Geus. De verkiezingen zullen voor onze ge meente plaats hebben op 17 Juni. Op 20 Mei e.k. houdt het stembureau ter secre tarie zitting om over de geldigheid der lijsten te beslissen. RIJNSATERWOUDE. Candidatenlijst voor den Gemeenteraad. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen zijn de volgende candidatenlljsten inge leverd R.K. Staatspartij: 1. W. Comjieer; 2. N. Disseldorp; 3. S. J. Visser; 4 B W Bartels; 5 A. T. de Boer; 6. H. J. Helns; 7. C. Jd, Rijkelljlchulzen. Protestantsche groepen: 1. J. A. de Bruijn; 2. P. Jansen; 3 G. Bergshoeff; 4. A. van der KnUff; 5. J. Bulk; 6. Johs. van Iperen, 7. J. Evers. ROELOFARENDSVEEN. Teraardebestelling van wijlen den heer E. J. Rodewijk. Op de R.K. Begraafplaats werd ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer E. J. Rodewijk, oud 69 Jaar, die alhier algemeene achting genoot en zich op velerlei wijze tijdens zijn leven verdienstelijk heeft gemaakt. Zoo was de overledene 33 Jaar lid van de Coóp. Boe renleenbank. waarvan 28 jaar lid van het Bestuur. Voorts bekleeede hij gedurende 30 jaren het ambt van penningmeester van den Veender- en Lijkerpolder. een functie, die hem vooral in dezen tijd met zijn drukkende zorgen vele moeilijkheden bezorgde. Ook op liefdadig gebied heeft de heer Rodewijk zich zeer verdienstelijk ge maakt. Meer dan 30 jaar was hij lid van het R.K. Armbestuur en bekleedde hij de functie van secretaris. Zijn heengaan wordt dan ook door zeer velen betreurd. De belangstelling op den doodenakker was zeer groot. HIJ ruste in vrede. TER AAR. Burgerlijke Stand. De oprit van de nieuwe Gouwebrug ten Oosten der gemeente begint zijn vol tooiing te naderen. Het geheel is een prachtig stuk werk en tevens een sieraad voor de gemeente. Een drietal monumen tale straatlantaarns zal aan het aeheei een keurig stadsbeeld geven. Geboren: Gerritje, D. van G. E Rosen- boom en Ff- C Kempenaar Johannes David, Z. van M. Pieterse en A. J. van Kints. Overleden: Fr. v. d. Hoorn 77 j. Gehuwd: M. de Jong 23 J. en C. C. van Rossenbere 21 j. C. Meerloo 26 j. en P A. Molhoek 26 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. D Speet van Tilburg P. Pieterse van Nieuwkoop. Bij Papenveer zakte een met stroo beladen boerenwagen ln elkaar, doordat deze in tweeën brak. De lading kantelde over den weg, waardoor het verkeer tij delijk werd gestremd. Gelukkig bleef het paard rustig, zoodat de bestuurder met den schrik vrij kwam. De nieuwe algemeene politieverorde ning dezer gemeente is thans door Ged Staten goedgekeurd, zoodat zij binnenkort tn werking treedt, waarschijnlijk over pl.m. 2 weken. ZWAMMERDAM. Candidaatstelling Gemeenteraad. Bij de gehouden candidaatstelling voor de op 19 Juni a.s. te houden gemeente- raadverkieging werden candldatenlijsten Ingeleverd door de Anti-Rev., Chr Hist., de Liberalen, de Roomsch Kath. én de Staatkundig Gereformeerde Partij. Het Hoofdstembureau heeft deze lijsten onderzocht en bevonden dat alle aan de gestelde eischen der Kieswet voldeden. .De S.D.A.P.. waarvan verwacht werd dat zij ditmaal ook candidaten zou stellen heeft geen lijst ingeleverd. Vrijdag. Rembrandtstr. 27: Alg. ledenverg. Leid. iken; 8'/. uur nam. sche Coöp. Keuken; DAGELIJKS. Nut van 't Algemeen Steenschuur) Poppententoonstelllng. 29'/i uur nam. Den Haag (Scala): Revue „Met vIbz en wimpel". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur aan „Waar zijn onze kinderen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Trianon Theater Breestraat, 8 uur aan „De strooman". Woensdag en Zaterdag nam, 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. an „Wonderbar". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Tbeater Steenstraat 39. 8'/« u. nan „Geketend". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/. uur. Zondag nam. 2 uur, 41/» uur en 8 u. 15 De apotheek Hooigracht 48 ls dag ei nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond: „Tot Hulp der Menschheld", echter vu nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spnedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdiens der apotheken wordt van Maandag I tot en met Zondag 19 Mei a.s. waarge- nomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg 9 telef. 807; I B de Metz. Korevaarstraat 51, telef. 355J| en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegitf geest, telef. 274. AALSMEER. Candldatenlijsten voor den Gemeenten Ter secretarie ls een 7-tal lijsten inge^ diend, t.w.: A R. en Chr. Hist.: 1. P. v. d. Meer Pij 2. G. H. v. Itterson; 3. B. Wegman Cz; A. Baardse Jz.; 5. P. v. d. Meer Jz.; 6. J.l Zwaard Pz.; 7. G. Harting Az.; 8. C. vu Leeuwen Jz.; 9. J. Pik; 10. C. Hage; 11.r Groeneveld; 12. J. J. van Dillewijn. Mo. I A.R.. 2. C.H. en zoo vervolgens. Vrijheidsbond: 1. M. Alderden Czn.; 2.1 Jongkind Mz.; 3. J. Hofman; 4. K. Eveleem 5. D. Jongkind Kz.; 6. W, Maarse Jz.; 1. F Boom 8. A. N. RltsemaMeurs; 9. J. BolJ 10. C. Keessen A.Wz. R.-Kath. Staatspartij1. J. J. v. d. Ber-J gen; 2. Th. G. Helsloot; 3. G. Buskermolenf 4. A Kragtwijk; 5. Th. Meijer; 6. M. straten. S. D. A. P.: 1. C. Spaargaren Dz 2 Jój Alderden Dz.; 3. W. Harting; 4. A. C. Tulu-I hof de Moed; 5. H. T. Weenlnk; 8. T. Zanten; 7. D. Eveleens Wh.; 8. P. Gorter;] 9. P Mantel 10. A. v. Leeuwen Pz. Vrijz. Democraten: 1 G. Hazenberg: K. Hansen Jbz.; 3. J. C. de Jong; 4. N. Jj Bekker; 5. J. v. Bentum. Comm. Partij: 1. M. Harmsen; 2. G. de| Ruyter; 3. A. Maarsen—van Wlerlngra;| 4. D. J. v. Zoest. Gemeentebelang: 1. Aid. Eveleens Pzs;| 2. W. v. d. Schilden; 3. K. W. A. Terr* horst; 4. C. Koeman; 5. H. v. d. Born. Bezoek van Amerikanen. Onze gemeente werd bezocht door eeo| 140-tal Amerlkaansche dames en herren, kweekers en liefhebbers van bloemen eil planten. Het groote gezelschip, dat rat| eenige autobussen arriveerde, stapte al r hotel „De Drie Kolommen", waar het vver verwelkomd door de heeren Mensing, Oud,l e.a. Voorts is een bezoek gebracht aan del beide veilingen en de kweekery van deal heer D. Baardse Dzn. In hotel „De Driel Kolommen" teruggekeerd, zyn de Ameri-] kanen toegesproken door den heer G. Oud- Over en weer werden harteiyke woorder gesproken. 0— HAARLEMMERMEER. Ledenverg. der Coöp. Boerenleenbank. Onder voorzitterschap van den direc-l teur, den heer P. W. Blom, hield de coöpe-1 ratieve Boerenleenbank „Lynden" eenl ledenvergadering. Tot bestuursleden ver-I den herkozen de heeren S. H. van Haas-I ter en H. J. Meyer, terwyi in den Raadl van Toezicht werden herbenoemd de het-1 ren J. Baars en W. van Woerkom. Tot al* I gevaardigden naar de Centrale te Eind-I hoven werden gekozen de heeren P. IJ-1 Blom en L. J. Cazander Besloten werd de I rente van 1934 ook voor 1935 te hand-I haven. Ze bedraagt voor de spaargelden I 33W/0 en voor de voorschotten en ere-1 dieten ln Rekening-Courant 4'/iV Uit de I balans bleek dat aan spaargelden is ont vangen f79300.72 en uitgegeven f. 79331» waardoor het totaal aan spaargelden be-1 draagt f. 274225.04. Aan voorschotten «j verleend f. 3550, en terugbetaald f. 145113d I waardoor het uitgeleende geld ls gedaald 1 tot f. 176344.81. In Rekening-courant ver werkte de Bank f. 352503.57, De netto winst bedraagt voor 1934 f. 1463 99; de reserve f. 3436. Naar wij vernemen, ligt het in de be- I doeling de ln de omgeving van de Bad- H hoeveboerderij alhier nieuw-gebouvde Geref. Kerk in de eerste week van Junl ln gebruik te nemen. HILLEGOM. Aanbesteding. By de aanbesteding van den bouw van een dubbel woonhuis aan de Weerestem- straat door den architect L. A van Esse» te Bennebroek voor rekening van Hpr C. Carller ls Ingeschreven door en Vink voor f 8595: de Vries en f.8589: fa. J v. d. Bosch en Zn t m A. Grapei- f.8126- B PrVhom en Zn.f 19,1 en A J. Seysener f.7172. De bouw ls aan den laagsfen Inscnru gegund. De begrooting was f 8358 2-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6