,£l N AT IO N A L E 3 KONINGIN WILHELMINA EN PRINSES JULIANA TE BRUSSE LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 15 Mei I935 TELEGRAMMEN. SPORT. VI//CUEPJ_ BERICHTEN SCHEEPSVERBINDINGEN. 153 millioen 171 millioen Bezoek aan het Nederlandsche Paviljoen op d Wereldtentoonstelling DUITSCHLAND. Rijksdagzitting tot 21 Mei uitgesteld - Nieuwe scherpe actie tegen de Joden? De bijeenkomst van den Rijksdag, welke was vastgesteld op 17 Mei aanstaande, is uitgesteld tot 21 Mei in verband met de afwezigheid van eenige vooraanstaande leden der regeering, die Duitschland bij de begrafenis van maarschalk Pllsudski moeten vertegenwoordigen. Het eenige agendapunt is een verkla ring der Rijksregeerlng De BerUjnsche correspondent van de ..Neue Zürcher Zeitung" schrijft, dat het feit, dat Julius Stretcher naar Berlijn is geroepen, een der voorteekenen Is van een nieuwe golf van antl-semi- tlsme in Duitschland. Thans wordt op breeder basis dan eenige Jaren geleden gestreefd naar de verwerke lijking der plannen om de Joden uit het economische leven te doen verdwijnen. B'rrlcher aldus de ,,Neue Zürcher Zei tung" is derelfde gebleven en voor Goebbels doet zich een gelegenheid voor cm de latente ontevredenheid onder de oud-strijders en de jeugd, die revolullon- naire daden begeeren, van andere gebieden af te lelden. De vroege zomer van 1935 staat daarom in het teeken van anti semitische strijdmaatregelen. Het laatste deel, dat overigens volgens de schatting der Duitsche leiders eerst in drie of vier jaar geheel bereikt kan wor den, bestaat in de emigratie van alle Joden en „halve Ariërs" uit Duitschland. Rijksminister dr Frick houdt zich bezig met de uitwerking van nieuwe ariërwetten. die ieder tot dusverre geldende compro mis op zijde moeten schuiven. Een wet, die den Joden het staatsburgerrecht ont neemt, is reeds aangekondigd en de amb tenarenwet, aldus het Zwitsersche blad. zal verscherpt worden, doordat ook niet- arische oud-strijders hun ontslag uit den staatsdienst zullen krijgen en doordat het bewijs van het ariërschap niet slechts ver langd wordt voor de grootouders, maar ook voor alle overgrootouders. Inplaats van tot zes strekt het onderzoek zich in de toe komst dus uit tot 14 voorouders. De be doeling is. dat het onderzoek teruggaat tot 1800 dus tot het begin van de eman cipatie der Joden, waardoor de rassen- menging begunstigd werd. In voorberei ding is ook een „wet tegen de rassen schande", waardoor alle verkeer tussrhen Duitschers en Joden gestraft zal worden. In eenige steden is de nationaal-soclalis- tlsche pers er reeds toe overgegaan, de namen te oubliceeren van arische vrou wen, die zich door Joden tot een dans laten uitnoodigen. Ook de strijd tegen de warenhuizen leeft weer op en men hoort weer vele stemmen opgaan om de „Duitsche" zaken door een Hizonder schild kenbaar te maken. In ver scheidene steden is het molesteeren van menschen. die in Joodsche winkels koopen, aan de orde van den dag. In Keulen wor den de koooers bii het betreden van Joodsche zaken gefotografeerd De „West- deutsche Beobachter" heeft een dergeliike foto genublleeerd als nummer 1 tn een serie „vijanden van het Derde Rijk" In Zuid-Duitschland zijn er dorpen en kleine steden, waar aan Joden de toegang door borden langs de wegen wordt ontzegd. De correspondent van de „Neue Zürcher Zeitung" schriift verder, dat drastische maatregelen zjin genomen om Joodsche emigranten af te schrikken van den terug keer naar Duitschland. Wie zich weer in Duitschland laat zien. wordt voorlooplc in een concentratiekamp opgeborgen Ver mogende Heden betalen vijf mark per dag en komen daarvoor in een concentra tiekamp eerste klasse met comfortabele bedden en beter eten: de anderen moeten genoegen nemen met de gewon» kamjien, zooals Dachau, waar Joden en Protestant- sche geestelijken met kaalgeschoren hoof den grondwerk verrichten. ITALIË. Mussolini over het Italiaanseh- Abessynische conflict. Mussolini heeft gisteravond in de zitting van den Senaat het woord gevoerd over de Abessynische kwestie. Onder luiden bijval van de senatoren verklaarde de Duce dat alle door Italië noodig geachte troepen zijn scheep gegaan naar Oost-Afrlka. Niemand anders dan Italië zelf kan in deze zeer delicate kwestie als arbiter optreden. Mussolini sprak categorisch het gerucht tegen dat Frankrijk en Engeland te Rome stappen zouden hebben gedaan Reeds het woord démarche noemde Mussolini hoogst onaangenaam, doch een feit is in leder ge val, dat geen stappen zijn gedaan en waar schijnlijk ook niet gedaan zullen worden. Juist omdat Italië in Europa rustig wil zijn, wil het zich in Oost-Afrika volkomen gedekt zien. Alleen reeds vanwege de groote afstanden 4000 K M. naar Eritrea en 8000 K.M. naar Somaliland heeft Rome den plicht tijdig maatregelen tg treffen. Wat de diplomatieke kant van de zaak aangaat: Italië heeft niet geweigerd met vertegenwoordigers van Abessynië te on derhandelen, doch te Addis Abeba doen weten, dat het bereid is vertegenwoordi gers te benoemen voor een arbitrage-com missie. Met het oog op de aanzienlijke be wapening van Abessynië en de vergevorder de voorbereiding der mobilisatie en vooral met het oog op de anti-Italiaansche stem ming bij de stamhoofden, mag men zich geen illusies maken en vooral geen ver keerde verwachtingen wekken. Wat Europa en eventueele onvoorziene gebeurtenissen aangaat, verklaarde Mus solini de drie lichtingen 1911. 1913 en 1914 en alle direct beschikbare reserves van lichting 1912 onder de wapenen te zullen houden Mussolini acht 800.000 4 900.000 man vol doende voor de waarborging van de veilig heid van Italië. Steunende op zijn geheele strijdmacht te land ter z,ee en in de lucht zal Italië voortgaan mede te werken m»t alle groote en kleine»-- tn p-u-npa om te geraken tot het evenwicht en het b-ertp van zaken, dat noodig is voor de wereld en Europa. Mussolini besloot: het militaire apparaat van Italië bedreigt niemand, doch be schermt veeleer den vrede. KINGSFORD SMITH IN GEVAAR. DOCH VEILIG. LONDEN, 15 Mei. (Reuter). Kingsford Smith, die met zijn vliegtuig „Southern Cross" een „jubileum-postvlucht" heeft ondernomen van Australië naar Nlbuw- Zeeland heeft S.O.S.-berichten uitgezon den. Klaarblijkelijk zijn er echter geen sche pen in de nabijheid Het eenige water vliegtuig te Sydney. Is dat, hetwelk tot den Australlschen kruiser „Canberra" be hoort. Het ls op het ooganbltk niet in staat te starten, maar 't slagschip maakt zich gereed om den vlieger bijstand te verleenen. LONDEN, 15 Mei. (Reuter). De beide oorlogsschepen „Canberra" en ..Sussex", zijn voor vertrek gereed gemaakt en de loodsboot ..Captain Cook" en het vlieg tuig ..Faith of Australië" zijn reeds ver trokken om hulp te bieden aan Kingsford Smith, wiens vliegtuig „Southern Cross" zich midden boven de Tasman Zee in een gevaarlijke positie bevond, doordat de schroef en de motor defect waren ge raakt. De beroemde vlieger maakte een vlucht van Sydney naar Wellington met jubl- leumsmall. Êen draadloos bericht meldde, dat hij zich in moeilijkheden bevond en een later uitgezonden S O S. bericht zeide, dat hl] lading overboord wierp en mis schien op zee zou moeten dalen. Latere radio-berichten meldden, dat hij 220 mijl van Sydney was en langzamer hand de kust nadert. Nog eenlgen tijd later berichtte Kingsford Smith, dat hij zich op 60 mijl afstand van de kust be vond. met den navigator op den vleugel om den bakboordsmotor te herstellen. De machine landde daarop veilig en wel te Mascot om 15.30 plaats, tijd. LAWRENCES TOESTAND ERNSTIG. LONDEN, 15 Mei. (Reuter). De toe stand van Lawrence, den „ongekroonden koning van Arabië" is kritiek. Hij heeft een schedelbreuk en een hersenschudding bekomen, en het is mogelijk, dat hij eenige dagen buiten bewustzijn zal blijven. FROST OVERLEDEN. CHICAGO, 15 Mei. (Reuter). De over de geheele wereld bekende astronoom Edwin Brant Frost, schrijver van verschei dene werken, is hier overleden. Frost, die in 1920 blind is geworden, is de ontdekker van de ster. welke naar hem Frostia is genoemd. -o HET ITALLAANSCH-ABESSYNTSCH CONFLICT. LONDEN. 15 Mei. (Reuter). De diplo matieke medewerker van de „Daily Tele graph" bericht, dat de Brltsche ambassa deur te Rome. Sir Eric Drummond in ver band met het Italiaansch-Ethiopisch con flict zoo spoedig mogelijk bij Mussolini op audiëntie zal gaan. Hij zal voorstellen bespreken, welke ten doel hebben de Italiaansch-Ethiopische betrekkingen te verbeteren en die opge steld zouden zijn bij de bespreking tusschen de Fransche en Brltsche regeering inzake deze aangelegenheid. Naar verluidt zou de Britsche regeering bereid zijn den negus duidelijk te maken, dat het gewenscht is, dat hij aan de ge rechtvaardigde elschen van Italië voldoet. ROOFOVERVAL TE SJANGHAI. SJANGHAI. 15 Mei (Reuter). Blanke bandieten hebben met de revolver in de vuist uit een juwellerswinkel voor 50 000 dollar gestolen en zijn daarmede ontko men. OOSTENRIJK. Heimwehr-lucbtmacht. De generale staf van de Heimwehr heeft besloten tot het oprichten van een corps vliegeniers onder leiding van Starhem berg. In elk bondsland zal een afdeellng worden gestationneerd. IRAK. Staat van beleg. Koning Ghazi heeft den 'staat van be leg afgekondigd voor het opstandige ge bied aan den middenstroom van den Euphraat. Tezelfdertijd deelt de regeering van Irak mede. dat een luchtbombarde ment op de stellingen der opstandelingen het gewenschte gevolg heeft gehad. Eenige rebellenleiders hebben de wapens neergelegd, hun aanhangers zijn gevlucht. VEREENIGDE STATEN. De N.R.A. De Philippijnen onafhankelijk. De Senaat heeft een votum uitgebracht voor verlenging van de N.R.A. met tien maanden inplaats van met twee jaar ge lijk gevraagd was. Met een overweldigende meerderheid ratificeerden de kiezers van de Phlli] de onafhankelijkheidsconstitutie, nllla was de verhouding 50 tegen 1. llippijnen Te Ma- ZUID-AMFRIKA. De oorlog in den Chaco. De bemiddelende staten hebben aan Bolivia en Paraguay den dringenden op roep gericht hun ministers van bulten- landsche zaken af te vaardigen naar de te Buenos Aires plaats vindende onderhan delingen inzake de beëindiging van het Chaco-conflict. De regeer'ne-n dn beide oorlogvoerende landen hebben dit voorstel aangenomen. De ministers van bultenlandsche zaken zullen door militaire deskundigen worden begeleid. DE ENGELSCHE LUCHTMACHT- UITBREIDING. LONDEN. 15 Mei. (Reuten. - De lucht vaart-correspondent van de „Daily Tele graph" schrijft, dat de plannen tot ver sterking van de Brltsche luchtmacht een verdrievoudiging van de blnnenlandsche en een verdubbeling van de geheele Brit sche luchtmacht zullen beteekenen. De Brltsche luchtvloot telt thans 490 vliegtuigen voor de bescherming van het moederland en 530 toesteilen in de kolo niën. Het aantal vliegtuigen ln het moe derland wil men brengen op 1460. Verder worden proeven genomen met een snelle bommenwerper me't groote actie-radius. BRUG OVER DE KLEINE BELT GEOPEND. KOPENHAGEN. 15 Mel. (V.D.). De nieu we brug .over de Kleine Belt. die het eiland Fiinen verbindt met Jutland, ls gis termiddag door Koning Christiaan ge opend. Een menigte van 30.000 menschen woonde de plechtigheid bij. Na de opening reden twee stroomlijntreinen. die op dit nieuwe traject gebruikt worden, over de brug, terwijl Deensche, Noorsche. Zweed- sche en Duitsche vliegtuigen ln de lucht cirkelden. De lengte van de brug ls bijna 1200 me ter Het gevaarte wordt gedragen door vier pijlers, die elk 50.000 ton wegen. Naast el kaar zijn aangelegd een dubbel stel rail», een rijweg van 6 meter breedte en een voetpad van bijna 2 meter breedte. Zoowel door den aanleg van deze brug als door het ln dienst stellen van snelle Diesel-locomotieven zal de reis van Jut land naar Kopenhagen met ongeveer zeven uur verkort worden. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. COBLENZ, 15 Mei. (Reuter). Op een overweg bij Rhens is een auto, waarin vier personen zaten, gegrepen door den snel trein uit Mainz De auto werd volkomen vernield. Twee der inzittenden werden ge dood, de beide anderen zwaar gewond. VERDUISTERING VAN MILLIOENEN. PARIJS. 15 Mei. (Reuter). De vroegere president van een groote Parijsche levens middelenfirma, Defradas, is wegens frau de en misbruik van vertrouwen met eeni ge van zijn medewerkers in staat van be schuldiging gesteld. Het verduisterde bedrag zou ln totaal 66 millioen franc bedragen. VOETBAL LEIDSCBE BAKKERSGEZELLEN—R.B.F, 7—1. Gisteren speelden de Leldsche Bakkers gezellen den returnwedstrijd tegen R.B.F. I op het Leidsch» Boys-terrein, welke ont moeting met 7—1 werd gewonnen door de Bakkersgezellen. De ruststand was 20. De heer D. Warnaar leidde uitste kend. IJMUIDEN. 15 Mei 1935 VI8CHPRIJZEN. Tarbot-per K.G. f. 0.520.28; Griet per kist van 50 K.G. f. 17-S-U; Tongen per K.G f. 0.520.34; Groote School per kist van 50 K.G. f.2518; Middelschol f.22 16; Zetschol f.20—17.50; Kleine Schol f.18 9.50; Schar f. 12.50; Tongschar f.2413; Vleeten per stuk f. 1 200 44; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 4.50— 2 10; Groote Schelvisch f. 1916; Middel Schelvisch f. 1613.50; Kleinmlddel Schel visch f.168.20: Kleine Schelvisch f. 13— 6.90; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 31.508.50; Gullen per kist van 50 K.G. f. 12.505.40; Lengen per stuk f. 1.100.37 Heilbot per K.G f.0 72—0.56: Wijting per kist van 50 K G. X. 8.50; Koolvisch per stuk f. 12—2.50. Aangekomen: 4 stoomtrawlfrs: IJM. 37 met f.3217; IJM. 26 met f.2651; IJM 48 met f.2895; IJM. 195 met f.2080; en 9 loggers: K.W 27 met f. 332; K W. 91 met f.360; K.W. 112 met f. 345; K.W 78 met f.1178; K.W. 159 met f.48; K.W. 24 met f.457; K.W. 62 met f.405; K.W. 144 m. f. 735; SCH. 250 m. f. 976 besomming De navolgende schepen zijn morgen ra- diotelegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen-Radio: Alchiba, Alcyone, Alphacca, Chr. Huy- gens, Indrapoera, Johan de Witt, Johan v. Oldenbarnevelt, Kota Baroe, Kota No- pan, Kota Radja, Kota TJandl, Marnix van St. Aldegonde, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Poelau Laut, Rotterdam H.A.L., Slbajak, Simon Bolivar. Stuyvesant. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens vla Scheveningen Radio te bereiken. Bij verzending van een radio-telegram vla Scheveningen-Radio bedragen de to tale kosten 44 cents per woord. RECLAME- LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Toekomstig*, verplichtingen tegenover polishouders gedekt door weatborgeo ter weerde ven Automobilisten, signalen, wanneer noodig is en niet uit tijdverdrijf. geeft alleen het werkelijk sleur of (Van een specialen verslaggever). Het was heden een groote dag voor de Nederlandsche deelneming op de Wereld tentoonstelling te Brussel. Het bezoek van H. M. de Koningin aan het Nederlandsche Paviljoen is een gebeurtenis geworden, die ook van be teekenis was voor de Wereld tentoonstelling zelf. aangezien Koningin Wilhelmlna de eerste regeerende vorstin ls, die na de offlcieele opening door het Belgische vorstenpaar, de tentoonstelling met een bezoek vereert. Op aangename wijze wordt hierdoor de aandacht ge vestigd op de bescheiden doch keurige Nederlandsche Inzending, die bij de be zoekers der Wereldtentoonstelling een goede reputatie geniet, en des te aange namer ls men er daarom in Belgische kringen door getroffen, dat de Koningin morgenochtend, voor Zij naar Nederland terugkeert, ook het Belgische hoofdpavll- Joen zal bezoeken Intusschen heeft hedenmorgen het ko ninklijk bezoek aan het Nederlandsche Paviljoen, evenals het geheele verblijf te Brussel, een zeer eenvoudig karakter ge dragen en was de Koningin ook ditmaal wars van alle uiterlijk vertoon. Het tentoonstellingsbestuur had, In overleg met de leiding der Nederlandsche deelneming, reeds tijdig de noodige maat regelen genomen. Tentoonstellingspolltie en Brusselsche politie hadden reeds tegen tien uur de omgeving van het Nederland sche Paviljoen, dat natuurlijk den gehee- len ochtend voor het publiek gesloten bleef, afgezet. Slechts de leden der Neder landsche kolonie en andere genoodlgden werden binnen de afzetting toegelaten en mochten zich opstellen voor de groote statietrap. Op het bordes zelf werd voor looplg eveneens niemand toegelaten, en vóór het bordes stonden de ruim honderd leerlingen opgesteld van de Prinses Juliana school te Brussel en de Marnlxschool te Antwerpen, die de Koningin en de Prinses bij aankomst zouden toezingen. Voor de ontvangst der Hooge Gasten was vrijwel het geheele Uitvoerend Comilé aanwezig, in de eerste plaats de commis saris-generaal der Nederlandsche deelne ming, oud-minister dr. mr. T. J. Verschuur de adjunct-secretaris-generaal mr. H. van Romburgh. consul-generaal der Nederlan den en handels-attaché der Nederlandsche legatie te Brussel, de penningmeester de heer W C. J. van Dusseldorp en de secre taris van de Nederlandsche deelneming, de heer H. F. R. Snoek. Verder waren aanwezig het volledige personeel der Nederlandsche legatie met hun dames, de burgemeester van Rotter dam mr. Droogleever Fortuyn. de leden der verschillende sub-commissies en de leiders der diverse afdeellngen der ten toonstelling. Helaas werkte ook vandaag het weer niet mee en weldra werd besloten dat men de kinderen, die den Vorstelijke bezoek sters buiten zouden toezingen, niet lan ger aan den stroomenden regen zou bloot stellen. Zij werden tot het paviljoen toegelaten en opgesteld tegenover den ingang. Te 10.45 uur hield de regen eenigszins op, doch de grauwe lucht deed veel af aan het kleurrijke schouwspel dat het ten toonstellingsterrein bij zonlicht of bij avondverlichting biedt. Te 11.50 uur kwam de Koninklijke Stoet, voorafgegaan door motorrijders der Brusselsche politie aan den hoofdingang der tentoonstelling aan. De stoet werd gesloten door hofauto's. Aan den ingang werden de Koningin en de Prinses ontvangen door den commis saris-generaal der Wereldtentoonstelling, graaf v. d. Burgh en den directeur der Wereldtentoonstelling, den heer Tonck ter wijl ter verwelkoming der Vorstelijke be zoeksters de burgemeester van Brussel, de heer A. Max aanwezig was. Bij de aankomst van de Koningin begon het carillon van den toren van het Neder- landsch paviljoen het Wilhelmus te sjielen. Onder het gejuich der menigte, die langs den weg was opgesteld, reed de stoet den korten afstand van den Eeuw feest-ingang naar het Nederlandsche paviljoen Het publiek hief. toen de Koningin uit de auto stapte, het Wilhelmus aan. Aan den voet der statietrap werd Zij ontvan gen door den commissaris-generaal der Nederlandsche deelneming, mr. dr. Ver schuur en den adj commissaris-generaal mr. Van Romburgh. Toen de Koningin en de Prinses Juliana met Haar gevolg het paviljoen betraden, zetten de 150 kinderen onder leiding van den heer Zeylstra on derwijzer aan de Nederlandsche Schnni te Brussel het Wilhelmus tn en hooo op klonken de stemm»n van he( voor dat grootenrt-et* uit wel zeer tonge kinderen bestond ZIJ zongen twee eounletten van het Volkslied, waarna de Koningin heel vriendelijk tegen hen zelde: „Dank Jullie tvel, Idnders, voor het zingen." Vervolgens werden de heeren H. r. Snoek en W. C. J. v. Dusseldorp, leden v het Uitvoerend Comité, aan H.M. de 1 nlngin voorgesteld, waarna de Konln en de Prinses mevr. TJarda van Starten borgh, echtgenoote van den Nederland schen gezant en mevrouw Boetselaar echtgenoote van den gezantschaps-secr tarls. alsmede mr. Droogleever Fortu; burgemeester van Rotterdam, begroet Het gezelschap werd naar de eer - geleid, waar de Nederl. gezant te Brir Jhr. A. W. L. TJarda van Starkenbo Stachouwer, een 40-tal daartoe uitvet ren personen, waaronder Nederland consuls uit de voornaamste Belg steden en de Voorzitters der Nederh sche Vereenigingen en Instellingen ln gië. aan de Koningin en de Prinses vo stelde. Hierna maakte men een rond" door het paviljoen. Terwijl de Koningin de llnkerzaal zichtigde, bleef het toegelaten publieks de rechterzijde geschaard. Toen de ningin de couloir der Indische afdee bezichtigde, schaarde het publiek zich i den linkerkant van de groote zaal, wai H.M de rechterzijde bezichtigde. Voor de meeste moquettes en voorstel lingen toonde Hare Majesteit groote I langstelling. Zij onderhield zich met tal van leid der verschillende inzendingen, die lr belangstelllng hadden opgewekt. ZIJ rondgeleid door mr. dr. Verschuur en Prinses door mr. Van Romburgh. In de koloniale afdeellng werd b taak overgenomen door prof. Le Cosq de Bussy, directeur van het Handelsh van het Koloniaal Instituut te Amsterd en dr. Uhtermark. eveneens aan het Inst. verbonden. Ook de oud-minister r koloniën, mr. Koningsbergen was aanw zlg In de Indische afdeellng werden f Koninklijke Gasten ontvangen door L. A, v. Royen en de heer G. E. Haagen terwijl hier tevens de vertegenwoordigster mevr. Wielaes geb. Groen aan de Koninji werd voorgesteld. Vooral voor de I dustrleele afdeellng toonde de Konini veel belangstelling, evenals de Prinses, i hier langdurig vertoefde bij de vitrine nr vliegtuigmodellen der Fokkerfabriek" welke haar groote belangstelling boezemde. Nabij de Koloniale afdeeling staat tent van P.T.T. met de glascabine, waa uit gesprekken met Nederlandsch-Ind kunnen worden gevoerd. We zagen d Prinses en haar hofdame freule Brauw, eenigen tijd in gesprek met Damme en even later de Prinses en hai vriendin de cabine binnengaan. Een ter van freule de Brauw. n.l. mevrou SchimmelpenninckDe Brauw woon sinds korten tijd ln Batavia en zoowel Prinses als freule de Brauw hadden zie hierover uitgelaten. In de P.T.T.-tent heeft men toen on middellijk verbinding met Indlë aange vraagd en even later waren de Prinses en haar vriendin in druk gesprek gewikkeld. Na eenige minuten verliet de Prlnsei de cabine waarna freule de Brauw nog 10 minuten ln de cel bleef en daarna or gewonden de cabine verliet, juist toen Koningin naderde. Hare Majesteit wer toen opgewekt op de hoogte gebracht vsn het gebeurde. Ongeveer te 11.45 uur begon het toren carillon opnieuw te luiden en verliet de Koningin met gevolg het hoofdgebouw en bezocht ZIJ de „Juliana-hoeve", de Wieringermeer-boerderij, die geheel vooj de afdeeling zuivelindustrie ls Ingericht Terwijl de koningin hier korten tijd ver toefde. begaf het in het paviljoen toege laten publiek zich naar bulten naar den achterkant van het paviljoen waar hofauto's reeds stonden te wachten. Het was ruim 12 uur toen de Koningin de Juliana-hoeve verliet om naar bei Koninklijk palels terug te keeren. OP' nieuw ging een luid gejuich op uit wachtenden Bij den Ingang stonden 15-tal Javaantjes die zich op de ten toonstelling bevinden. ZIJ maakten ®e gekruiste armen een diepe slamat (bui ging) voor de Koningin en de Voorafgegaan door motorpolitie gin? Koninklijke stoet den gewonen weg terui naar Brussel. Hedenmiddag had in het Koninklijk Palels te Brussel een lunch plaats waaraan deelnamen, Koning Leopold. Koning"1 Astrid, Koningin Wilhelmlna. Prinses Ju liana en gevolg. Tot de genoodigden be hoorden o.a. de Nederlandsche gezant w Brussel en zijn echtgenoote. de België minister-president van Zeeland, de co®' missa»)» Generaal der Nederl. afdeeuw op de wer-lrttentonnstelllng. mr. dr. v schuur en zijn echtgenoote, en de iet van 't Nederl. ruiter-equlpe op het int nationaal concours hlpplque, majob' merlingh Helmolt. j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2