Het Internationaal Hockeytournooi te Brussel. LtlDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 6 Mei 1935 geworden, hoewel zij nog één wedstrijd speten in Den Haag togen H.V.V. Wint H.V.V. dan volgt een beslissingswed strijd H.V.V.HBS op onzijdig terrein! H.BB. 4 2 11 11—8 5 H.V.V. 3 111 4—3 3 O.D.S. 3 0 2 1 4—8 2 Voor de promotie-competitie 3e klasse triomfeerde Ü.V.S. voor de tweede maal over Fortuna Thans in Vlaardingen met 20. Meerendeels was deze wedstrijd, die door wellicht duizend Leidenaars werd bij gewoond, een copie van den vorige. Voor rust was U.V.S. overwegend sterker en met een beetje geluk had zij toen een belang rijken voorsprong kunnen nemen. Nu bleef het by l0 en in de tweede helft ging U.V.S. zich meer op verdedigen toeleggen In veel mindere mate echter dan verleden week. Fortuna bleek schotloos. de U.V.S - aanvallen werden weer gevaariyker en een keurige doorbraak van Van Goor leverde tenslotte het tweede doelpunt op. waar door de overwinning der Leidsche ploeg defenltief was. Zonder twijfel wordt nu eerst gespeeld: De KennemersFortuna. waarna de ontmoeting U.V.S.—De Kenne mers de beslissing zal moeten brengen. De stand luidt: U. V. S. 3 2—1 4—3 4 De Kennemers 2 1 1 43 2 Fortuna 3 1 2 24 2 De promotie- en degradatiecompetitie 4e klasse bracht een 10 overwinning van Alphia op Postduiven Bravo! Alphia heeft dus de in haar gestelde verwachtingen niet beschaamd. Wy vertrouwen dat de Oranjehemden zich handhaven zullen. S. C. H. neemt in het Oosten de plaats van Vitesse in de eerste klasse in! Thuis won zy gisteren met 32 van Hengelo, dank zy vooral haar gevaarlyken midvoor Looyschilder en daarmede is haar promo tie een feit geworden. S. C. H. 4 2 2 0 10—8 6 Hengelo 3 111 5—5 3 Vitesse 3 0 1 2 4—6 1 In het Zuiden wordt thans de positie van Willem II ernstig bedreigd door een 21 nederlaag op eigen grond tegen Roermond dat 2 punten voorsprong heeft. Palemig en Middelburg speelden gelyk, 11 en zullen wel geen rol meer spelen. Roermond 3 2 1 0 62 5 Willem n 3 111 4—4 3 Middelburg 3 0 2 1 1—2 2 Palemig 3 0 2 1 4—7 2 Hoogezand werd gisteren Noordeiyk le klasser. Zy klopte De Kooi met 31 en volgde daarmede het voorbeeld van haar plaatsgenoote H. S. C., die verleden jaar gepromoveerd is. Hoogezand 3 3 0 0 72 6 Frisia 3 0 2 1 35 2 De Kooi 4 0 2 2 58 2 A.S.C.—JAGERS 3—2. Drie doelpunten van Goslings. Een party tje waarin ondanks de warmte zoo nu en dan enthousiast werd gespeeld en waarin aan beide kanten voetbal werd vertoond, dat het aankyken zeker waard was. In de beginperiode waren de gasten in de meerderheid maar bijzonder gevaar- ïyk werden zy niet dank zy de goed spe lende achterhoede van A.S.C., Secrève en Boezeman. Van de rood-zwarte voorhoede ging toen nog weinig kracht uit. De op stelling Keesom binnen. Venema buiten, op den rechtervleugel, bleek geen vondst te zijn. Toen die spelers wisselden kwam er wat meer gang in den A.S.C.-aanval, vooral toen de middenlinie zich ging laten gelden en meer aandacht aan den aanval ging besteden. De vleugelhalfs De Jong en Van Leeuwen deden goed werk. Van der Poel op de centerhalfplaats opende het spel by herhaling uitstekend en hij onder brak ook vele aanvallen der tegenparty. Eenmaal gepasseerd bezat hy echter niet genoeg snelheid om zich te herstellen. In de A.S.C.-voorhoede was Goslings de beste speler. Na een kwartier gaf hy A.S.C. de leiding met een keurigen kopbal uit een voorzet van Venema. (10Even later trapte Van Leeuwen uit een voorzet van rechts wat ongelukkig in den uitersten linkerbovenhoek van het eigen doel <11). A.S.C. bleef in de meerderheid en met meer geluk dan wijsheid werd het Haagsche doel in deze periode schoon gehouden. Wy tel den reeds doelpunten van Keesom. van Goslings, maar telkens was er een lat of been, dat redding bracht. Tenslotte maakte Goslings van ver buiten het strafschopge bied knalhard een juweel van een doel punt. (21). Ook na de rust was AB C. aanvankehjk in de meerderheid. Een doelpunt van Gos lings werd wegens buitenspel niet toege kend. maar nog geen minuut later bracht dezelfde speler uit een voorzet den stand op 31. Daarna kwamen de Jagers sterk in de meerderheid door een goed open aan- valsspel, dat echter in laatste instantie slecht werd afgewerkt, zoodat de gasten er niet in slaagden regelmatig te scoren. Toch werd het 32. Toen de bal van den binnenkant van den paal in het veld te rugsprong kende de scheidsrechter tot veler verbazing een doelpunt toe. ALPHIA—POSTDUIVEN 1—0. De eerste degradatie-wedstryd. De eerste promotie-degradatie-wedstryd is in een Alphia-zege geëindigd Zeer veel bezoekers waren naar het terrein aan de Nieuwe Sloot getrokken om dit eerste tref fen tusschen bovengenoemde elftallen gade te slaan. Met een volkomen ver diende 10-overwinning heeft Alphia zich getuige het spelverloop, van een goede zyde laten zien en het lijdt geen twyfel of het ongekend groote aantal bezoekers, waaronder vele Postduiven-supporters, hebben van den soms wat harden maar steeds fairen wedstryd genoten en zullen beamen, dat hier zeker de sterkste party heeft gewonnen, zulks in overeenstem ming met den wensch, welke de Alphla- aanvoerder Zwaan uitte by het overhan digen van een bloemenmand voor het be haalde kampioenschap, aan den Postdul- venaanvoerder vóór den wedstryd, dat de sterkste zou winnen. De bezoekers trappen af. doch direct pakt Alphia flink aan en het duurt niet lang of de Loosduinsche keeper moet zyn talenten toonen, waarby hy een zeer be trouwbaren indurk maakt. Weldra komt ook de Postduiven-voorhoede voor de Al- phla-veste, doch zij kan het niet verder brengen dan de beide backs, die resoluut ingrypen en elk gevaar bedwingen. Alphia speelt eenigszins in de W-formatie en heeft haar spil wat teruggetrokken, zoo dat drie aanvallers het Loosduinsche doel belagen. Het biykt al spoedig, dat de thuisclub sterker is. Vooral de achterhoe de is er heel goed in en geeft de goed bekend staande voorhoede der Postdui ven geen schyn van kans om door te bre ken Had de Alphia-voorhoede met het zelfde vertrouwen gespeeld als haar col lega's achter, de score zou met de rust niet blank geweest zyn. Doch hier dufde de een voor den ander geen kans benut ten. te bang biykbaar, dat men zou falen en dit is zeker de oorzaak, dat midvoor Zwaan een mooie kans totaal om hals bracht, toen linksbuiten Roodenburg. ai- leen voor doel staande, op het laatste mo ment den bal nog overgaf inplaats van te schieten, waardoor de verblufte Alphia- midvoor keurig naast het doel schoot Ook Postduiven hadden het maar niet tot een doelpunt weten te brengen, zoodat de rust inging met blanco stand. Na de rust zakte Alphia eerst wat af en gaf de Postduiven gelegenheid om eenigen tyd in den aanval te komen. Kee per Bouthoorn redde eenige keeren fraai en hierdoor aangemoedigd trok Alphia I weer ten aanval. Het viel op dat de thuis club veel meer schoot dan de bezoekers. Keuneman, De Jong en Zwaan losten tel kens goede schoten, maar de Postduiven- doelman stond telkens zoo goed opgesteld, dat alle gevaar scheen uitgesloten. Eens dacht men Zwaan te zien scoren, toen hy onverwachts een schot inzond, doch de bal ketste van de paal in het veld terug. Doch Alphia bleef volhouden en ofschoon zy een keer door het oog van de naald kroop, toen de midvoor der Postduiven doorbrak en tegen den uitgeloopen doel man aanschoot, was het gevaar direct weer aan den anderen kant, waar de Al phia-voorhoede heftige pogingen deed om het vyandelyke net te vinden. Nog 10 mi nuten waren te spelen en nog steeds was er niet gedoelpunt, totdat Alphia kans zag de eenige goal van den wedstryd te maken. Linkshalf Mulder gaf een mooie pass naar midvoor Zwaan, die ineens langs den rechtsback der tegenparty snel de, de doelman weifelde een oogenbllk met uitloopen en met een flink schot hoog in het net, had Alphia de leiding. 1—0. De bezoekers lieten den moed zinken, ten minste de achterhoede, doch de Alphia- voorhoede zag geen kans hiervan profyt te trekken, daar de vermoeidheid ook een danig woordje ging meespelen. Alzoo won Alphia deze interessante ontmoeting door meer routine en beter spel met 10. Het Postduiven-elftal maakte geen overweldi genden indruk maar de spelers toonden zich faire tegenstanders. o ALPHEN in—SPORTMAN I 4—8. Voor de rust ontwikkelde zich een snel op- en neergaande strijd, waarbij beide partyen elkander niets toegaven. Alphen was zelfs meer in den aanval dan Sport man, de voorhoede schoot evenwel zeer slecht, waardoor de invaller-doelman van Sportman weinig moeilyks te doen kreeg. Aan de andere zyde was de Alphen-back Goedhart zoo ongelukkig den bal in eigen doel te plaatsen, spoedig gevolgd door een fraaien kopbal van den Leidschen rechts binnen. 02. Uit een der talryke Alphen- aanvallen weet tenslotte De Bruin na stevig doorzetten een tegenpunt te scoren. 1—2. Wie gedacht zou hebben, dat thans Alphen ook haar veldmeerderheid in doel punten zou omzetten, vergiste zich. want door zwak verdedigen van den Alphen- doelman kon het Leidsche elftal binnen 10 minuten den stand brengen op 51. Na de hervatting brengen beide partyen er niet veel meer van terecht. Alphen. dat thans den wind in den rug heeft, is vrijwel steeds in de meerderheid. Sportman weet nog. geholpen door de Alphensche achter hoede, driemaal te doelpunten, waartegen ook Alphen driemaal het net weet te vin den. zoodat als de uitstekend leidende scheidsrechter De la Rïe het einde aan kondigt de bezoekers toch nog een 84 overwinning hebben weten te behalen. LUGDUNUM I—A. S. C. U 6—2. Een met 2 invallers spelend Lugdunum had aanvankeiyk eenige moeite de fana tieke rood-zwarte reserves te bedwingen. Zelfs wist A.S.C. reeds in de eerste minu ten v. d Berg het nakyken te geven (6-1), doch na 15 min. wist v. Weerlee gelyk te maken (1—1). Daarna trad een overweldigend Lugdunum-overwlcht in en v. d Heyden wist op schitterende wyze den goed spelenden A.S.C.-doelman bin nen de minuut twee malen te passeeren 31. De A S C.-rechtshalf raakte gebles seerd en moest vervangen worden. Voor de rust wisten beide partyen ieder één maal het niet te vinden, zoodat met 42 gedraaid werd. Na de rust deed de warm te zich gelden, waarvan het spel zicht baar te ïyden had. Groen wit was door loopend in de meerderheid, doch keeper Versteegen toonde zich een dappere doel man. Eerst tegen het einde wist Mom met twee „ouderwetsche" doelpunten den eindstand op G2 te brengen, waardoor Lugd. in de volgende ronde voor de L.V.B. sleutels, tegen Roodenburg komt. Een woord van lof voor de keurige leiding van den heer J. Boom. LUGDUNUM II—L. F. C. UI 1—1. Voor de rust wist geen der partyen het net te vinden. Ook na de pauze een ge- ïyk opgaande strijd, met wisselende har.- sen. Na 15 minuten wist de linksbinnen der Kanarle's keeper v. Staden het naky ken te geven <01). Verwoed viel groen wit aan, doch keeper Pynacker weerde zich op magnifieke wyze. 15 min. voor het einde wist Breedeveld vanaf de zylyn on verwacht gelyk te maken tl1). Ten einde toe hielden de verdedigingen stand zoodat het einde kwam met een geiyk spel. ('l—li. Scheidsrechter De Boer floot verdiensteiyk. LUGDUNUM V—ROUWKOOP II 5—1. De met slechts 8 man spelende gasten konden tot de rust een 1—0 voorsprong behouden. Na de «pauze ging het wat be ter by Lugd. en met 51 werd ten slotte gewonnen. Lugd. 3 won uit van R'burg 2 met 52. Lugd. 6 verloor van R'burg met 83 en Lugd. 8 zag R'burg 4 met beide punten heengaan (20). o LUGD. C ADSP.—LUGD. E ADSP. 6—1. Lugd. E kon het niet bolwerken legen het beter spelende C-elftal. Rust 41. Na de rust bleef C sterker en nog tweemaal moest H Arkeveld den bal uit het net halen, 61. o LUGD. B ADSP.-ROODENBURG ADSP. 4-2 Uit een goeden aanval weet de Lugd.- rechtsbuiten zyn club de leiding te geven, 10. Daarna maken rechtsbinnen en mid voor er 30 van. Na de thee weet Rooden burg 31 te maken, doch het is weer de rechtsbinnen, die 4—1 scoort. Even voor het einde maakt Choufour 42. Scheids rechter v. d. Berg was goed. LL'GD. ADSP. A—LEIDSCHE BOYS ADSP. 5—0. Leidsche B heeft slechts 8 spelers, maar zy weet aardig stand te houden. Rust 10 voor Lugd Na de rust komt Lugd. sterk opzetten en midvoor en midhalf brengen den stand op 50. Scheidsrechter Casper leidde zeer goed. ROUWKOOP IV—ZUIDERKW. II 3—2. Voor de rust wegen beide partyen gelijk tegen elkaar op Rouwkoop maakt 10. Even later maakt N. Bredeveld gelyk. Na de rust doelpunt Rouwkoop nog 2 maal, terwyl Zuiderkw. nog 1 maal het net weet te vinden. Het einde komt dus met 3—2 voor Rouwkoop. SPORTMAN A ADSPIRANTEN KAMPIOEN. Door een mooie 4—2 overwinning op Zuiderkwartier A Adsp. hebben de Sport man Adsp. het kampioenschap, van de A Afd. behaald. Spoedig geeft de midvoor zijn club de leiding 10. Z.K. zit echter niet stil en door een voorzet in eens m te schieten is de stand gelijk. Nog voor de rust weet Z.K. zelfs de leidingg te nemen, 1—2. Na de thee is Sportman sterk in de meerderheid en een hard schot van de rechtsbuiten brengt de partyen weer op gelyken voet. Nogmaals weet de rechtsbuiten te sco ren 32, waarop de midvoor zyn club vei lig stelt, door een vierde doelpunt. Scheidsrechter P. v. d. Valk floot correct. SPORTMAN ni—LEIDSCHE BOYS II 3—5. Spoedig had Sportman door haar mid voor de leiding 1—0 L. Boys maakte wel dra gelyk en wist nog voor de rust een 31 voorsprong te krijgen. Na rust was het weer L. Boys dat scoor de 14 Hierna maakte Sportman 24, waarop de bezoekers nog eenmaal scoor den. zoodat de stand op 35 kwam. Scheidsrechter Ramkema floot zeer goed. o- SPORTMAN IV—L.D.T.S. II 1—0. Voor de pauze was Sportman steeds in de meerderheid en een 10 voorsprong was maar een karige belooning. In de tweede speelhelft was L.D.T.S. sterker. De Sportman-keeper wist echter met kunst en vliegwerk zijn doel schoon te houden. Scheidsrechter Beurze voldeed goed. Nederland wint van Zwitserland, maar verliest van Duitschland, Het Internationaal hockey-tournooi. dat ter gelegenheid van de wereldtentoonstel ling te Brussel wordt gehouden, is Zater dag aangevangen met een drietal wed- stryden. In den eersten wedstryd speelde Nederland tegen Zwitserland, waarbij het Nederlandsch elftal aanmerkelyk ver zwakt uitkwam door het ontbreken van De Waal, Van Lierop, Van der Berg. Van der Haar. Gavlët, en Schnltger. Dat des niettemin Nederland absoluut sterker was dan de Zwitsers is een bewys te meer, dat ons internationaal hockey op zeer groote hoogte staat. Door uitmuntend verdedi gen van de Zwitsersche achterhoede heeft men een grooten nederlaag kunnen voor komen. De Zwitsers hadden een 20 ach terstand by rust zeker verdiend en het overwicht in de tweede helft van Neder land was eigeniyk nog grooterd. In de 1—O overwinning van Nederland dus vol komen verdiend. Duitschland won op vry gemakkelyke wyze zyn eersten wedstryd. Met 6Owerd Frankrijk verslagen. In de andere groep won Spanje met 10 van Belgie. NederlandZwitserland was de eerste ontmoeting van het tournooi. De wedstryd werd geleid door de Belgische scheids rechters de heeren Dlrscheid en Coenen. De opstelling der beide teams was de vol gende Nederland: Doel: J. de Looper (Hilver sum). Achter: Stokmans (Gooi) en Tres- ling (HOC). Midden: H. de Looper (Hil versum), Houtzager (Gooi) en Ankerman (HDM). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schook (Hilversum), Brand (MHC), Jan van der Hagen (Hilversum) en Heybroek (Amsterdam. Zwitserland: Doel: Tiisscher. Achter: Kurmann en Legeret. Midden: Fehr ni, Fehr II enScherrer. Voor: Schlee, Cour- volsler, Meier, Toffel en Frankr. Al spoedig weet Nederland te scoren uit een strafcorner, doch de corner is niet goed genomen en het doelpunt wordt on geldig verklaard. Aan den anderen kant mogen de Zwitsers twee strafcorners ne men. doch ook deze leveren geen succes op. Na een kwartier van gelyk opgaand spel komen de Oranjehemden sterk op zetten en de rest van de eerste helft zijn zy byna steeds in de meerderheid. Weder om wordt uit een strafcorner gescoord, doch ook dit doelpunt wordt wegens een fout geannuleerd. Een pracht schot van Van der Hagen wordt fraai door den Zwitserschen keeper gestopt. De rust gaat met blanken stand in. In de tweede helft wordt het tempo sterk verhoogd. Gunning onderscheidt zich by- zonder door zyn fraaie rennen, maar het blnnentrlo weet niet van de kansen te pro- fiteeren. Bovendien redt de Zwitsersche keeper tallooze malen op werkelijk emi nente wyze. Na 20 minuten eindelyk komt het eerste en eenige doelpunt van den wedstryd. Na samenspel van het binnen- trlo krijgt Jan van der Hagen den bal toegespeeld en zyn schot is den Zwitser schen keeper te machtig 10 Fel vallen de Zwitsers even aan en in die periode is het vooral Tresling, die uitblinkt door rustige verdediging. Het einde komt met onveranderden stand. By Nederland wa ren Tresling, Van der Hagen, Schook en Brand de besten. De wedstrijd tegen Duitschland. Op den tweeden dag van het tournooi heeft Duitschland met 51 tegen Neder land revanche genomen voor den, de vo rige week te Amsterdam, geleden 2—1 ne- derlaag. In leder geval moet Nederland morgen van Frankryk winnen om de tweede plaats te kunnen bezetten in de betreffende groep, waardoor ons land zich verzekerd heeft van een plaats in de halve finales. Onder leiding van de heeren Llegeoii (Belgléi en Wagstaff (Engeland! was de opstelling der elftallen de volgende: Nederland: Doel: J. de Looper (Hilver-j sum). Achter: Stokmans (Gooi) en Tres-I ling (HOC). Midden: De Looper Hilver sum, Houtzager (Gooi) en Van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemen- daali, Schnltger (PW). Van der Haar (HHYC), Jan van der Hagen (Hilversum) en Cavlët (Gooi). Duitschland: Doel: Warnholtz. Achter: Kemmer en Zander. Midden: Gerdes, Mill- ner en Schmalix. Voor: Huffmann, Meh- litz. Weiss, Hamel en Scherbarth. Reeds 2 minuten na den aanvang gaf Hamel aan Duitschland de leiding, nadat De Looper eerst nog een schot goed ge keerd had. Een strafcorner voor Neder land heeft geen succes. Houtzager stuwt zyn voorhoede steeds maar op en de aan vallen zyn zeker van een goed gehalte. Van der Haar onderscheidt zich daarbij als een goeden doorzetter. Langzaam maar zeker krygt Duitschland echter een meer derheid en na 26 minuten is het Weiss,, die na een mooien aanval tusschen hem, Hamel en Mehlitz, met een fraai schot. De Looper passeert. Enkele minuten later wordt Stokman! door Scherbarth gepasseerd en het schot van dezen buitenspeler is den Nederland- schen keeper te machtig 30. En direct na dit doelpunt rent Scherberth wee: langs de litn, zyn voorzet wordt dooe Huffmann opgevangen en het ls de laat ste, die De Looper voor de vierde ma passeert 40. Direct daarna is het rust» In de tweede helft is het spel aanvat kelijk sterk verdeeld. De Duitsche keeps redt keurig als Tresling een corner in schiet. Het spel is aan beide zyden van uitstekend gehalte en het is jammer, dal 5 minuten na de hervatting Duitschlani wederom kan scoren. Gerdes gaf daarbi goed door aan Huffmann, wiens vooral door Weiss wordt opgevangen. De Duit sche midvoor kogelt nummero vijf lang De Looper. Nog geeft Nederland den moe niet op en eindelyk weet Schnltger m tegenpunt voor Nederland te maken 5-1 Nog twee strafcorners mag Nederland ne men, doch goed genomen worden ze ook goed gehouden en het einde komt na dat het spel in de laatste tien minuten niet veel meer om het lijf had met een 51 overwinning voor de Duitschers. wel ke uit den aard sterk geflatteerd ls. De verdere resultaten van den tweeden dag luidden: Dultschland-Nederland 5-1 (40). Spanje-Oostenrijk 20 KM). Brltsche Internationaals-Belglë 2-0 (1-f De standen in de beide groepen zijn: Groep A. gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t, Duitschland 2 2 4 11-] Nederland 2 1 12 2-4 Zwitserland 1 1 0-4 Frankryk 1 1 M Spanje Gr. Brittannië Oostenryk België Groep B. 2 2 1 1 2 4 W 2 2-1 1 M 2 M QUICK BOYS III—NOORDWIJK II 3—1. NEDERLAND—BELGIË (STUDENTEN) H Voor de rust wisten de gastheeren twee maal te doelpunten, terwyl de gasten daar één doelpunt tegenover stelden. Rust 21. Na de rust ontstaan de meeste ge- vaarUJke momenten voor de Noordwyk- veste. Ouwehand bracht den stand op 31 Hoewel beide doelen eenige malen in ge vaar verkeerden, kwam in den stand geen verandering meer. QUICK BOYS IV—WOUBRUGGE II 7—0. Het vierde elftal der blauw-witten ging i op het pad der overwinning voort. Dit j homogene ploegje wist voor de rust vyf maal het net te vinden en na de rust nog twee maal, zoodat het einde aanbrak met 70 in het voordeel van de gastheeden. Een speler van Woubrugge werd uit het veld gezonden. ZUIDERKW. I—L.D.W.S.-COMB. 4—0. Voor de rust behaalde Zuiderkwartier een 20 voorsprong. Na de rust zet L. D W. S, alles op het buitenspel. Kapaan breekt door en maakt 30. Schilt- huizen valt uit en Z.kw. speelt met 10 man verder. Tenslotte maakt Kapaan er 40 van, waarmede het einde komt. L. BOYS III—D.S.O. III 6—3. D.S.O. is het eerste kwartier overwegend sterker en weet dit door twee mooie doel punten uit te drukken. Voor de rust nog is de stand echter gelyk. Na de rust een geheel ander beeld. Successic-velyk voeren de Boys den stand op tot 62. In de laatste minuten weet D.S.O. er 63 van te maken. Scheidsrechter Hogenes floot goed. L.R.C. I—A.R.C. I 0—3. De aanstaande kampioenen hebben het voordeel van den wind en zetten er direct een vlug tempo in, wat tot gevolg heeft, dat de Lisser achterhoede niet anders weet te doen dan eenige corners forceeren, welke goed genomen in twee doelpunten worden omgezet. Langzaam maar zeker gaat LR.C dan ten aanval over en het is De Vries, die buiten bereik van den keeper tegen den paal schiet. De doelpunten van L.R.C bhj- ven uit. A.R.C. trekt weer ten aanval en scoort opnieuw. L.R.C. laat den moed zak ken en de ,,e' ?'"i te verantwoorden, zy houdt echter stand. Na de thee ls L.R.C. sterk in den aanval, mede geholpen door den wind, maar de schutters blijven zoek. en de A.R.C.-achter hoede zendt rustig alles retour. Het bluft een gelijk opgaande stryd zonder doelpun ten en als het einde aanbreekt is ARC. weer twee kostbare puntjes ryker. ALPHEN ADSP. A—L.F.C. ADSP. A 5—0. Met de rust hadden v. Zwieten en Ykema er voor gezorgd, dat de stand 20 voor Alphen was. Na de rust kreeg L.F.C. wind mee en was zy overtuigend sterker, maar tot doel punten kwam het niet. Integendeel Van Leeuwen zorgde voor 30. waarna v. Eijk het vierde doelpunt maakte. Tot slot voegde v. Leeuwen een fraai doelpunt aan het totaal toe. zoodat Alphen een geflat teerde 50 overwinning behaalde. L. S. C.HAECK. Morgenmiddag te 2 uur, speelt het L. S.C.-elftal in het R.K Sportpark aan den Haagweg tegen het elftal van Haeck uit. Den Haag, dat met eenige V.U.C.-spelers versterkt is. Scheidsrechter is de heer J. Arnoldus. ZUIDERKW. BD.V.S. ADSP. 3—4. Voor de rust weet D.V.S. tweemaal te doelpunten. Direct na de rust is het 30. Door Houwer wordt het echter 32. Dan komt D.V.8. weer in den aanval er de mid voor doelpunt onhoudbaar. Even voor het einde krijgt Z.kw. 'n vryen schop te nemen welke Houwer in een doelpunt omzet zoo dat het einde komt met een 43 overwin- I ning van D.V.S. Gisteren had op het V.U.C.-terrein it jaarlyksche wedstryd tusschen de Neder- landsche en Belgische studenten plaats Ook ditmaal wisten de Belgen den inzet van den stryd, den Mulie-beker, te ver overen. Aanvankelijk wisten de Belgen een M voorsprong te behalen, maar door toedoet van Jensema, Pasteur en Koreman werd de stand gelyk (33). In de tweede helft namen onze landgenooten door toedon van Pasteur zelfs de leiding, doch de Bel gen maakten, toen zy sterker werden. ?e- ïyk. terwyl zij tovens op gelukkige wil# de overwinning behaalden, doordat Kon- man in eigen doel trapte. ZWITSERLAND—IERLAND 1— Zwitserland won te Bazel voor 25.0M toeschouwers den landenwedstrijd tegen Ierland met 10, nadat de rust met blan ken stand was ingegaan. De beslis® viel in de tweede helft, toen W. minuten na de hervatting een strafscnoi onhoudbaar inschoot. De Iersche voor hoede viel sterk tegen, terwijl vooralhj verdediging met doelman Foley aan w hoofd van eerste klasse internation» voetbal is. OM DEN C.G.W.-BEKER. Morgen te 10.15 speelt op het terrein L.P.S.V. I tegen C.G.W. I. Sche® rechter is de heer J. Hillebrand. Woensdagavond te 6 uur speelt het te sche Scheidsr XI tegen 6 R.V.A. in R -K. Sportpark. Scheidsrechter is de P. de Boer. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „A.A-SJ- Gi.steren speelde A A.S.V. I haarj|elf'ta nederlaagwedstrijd tegen v. C. eni» p, i won deze met 51. Ruststand 2—o- leiding van den heer D. Nievaart was stekend. A.A.S.V. II speelde op 't v. C. en B' rein tegen C. en H, H een medaille-" stryd en won deze met 42.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10