DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 Mei 1935 De bouw van een boerderij met woon- „jj voor rekening van de Iieeren J. M. (ofllng en J- L Schopman, is bij onder- ndsche aanbesteding gegund aan de «.ma Jansen en Appelman te Nieuwven- ep, voor de som van f.16.225. Tot kerkmeester bij de R.K. Parochie- erk te Vijfhulzen, is benoemd de heer I. a Casander, wonende aan den Vljfhulzer- k aldaar. HILLEGOM. Uitvoering van „Excelsior". Het Chr. Kinderkoor „Excelsior", leid- r mej. C. Noort, heeft een uitvoering egeven, welke druk bezocht was. De avond erd geopend en gesloten door den heer van Egmond Jr. De jongens en meis van het koor zongen eenlge versjes, iet hoofdnummer was het zangspel in ie bedrijven „Zonnekind" met leuke ke uters en lieve elfen in fraaie costuump- s. De bijval was dan ook hartelijk. Be- loten werd met een rondedans bij wls- iende belichting. De heer van Egmond ft namens alle aanwezigen de leidster, Noort, de medewerkenden, en mej. Ötto uit Haarlem, die de pianobegelel- ng verzorgde, hartelijk dank. Het 1 Mei-feest 8.D A P- en H J3 B. alhier hebben het iteest gezamenlijk gevierd, 's Morgens een groot aantal kinderen met geleiders n belangstellenden naar het Wandelbosch roenendaal gewandeld, waar tot 4 uur is (rtoefd. Per tram keerde men terug, 's Avonds was er feest in de zaal van otel Sistermans, die geheel bezet was. De eerP. H. Fijma, voorzitter, heeft met een spraak geopend; spreker was de heer T. C. Rodrigues, wiens rede getiteld was: Op proletaren, laat den moed niet zak- m" Medewerking is verlend door het Modern sterdamsch Kleinkunst Ensemble, dat eilledjes, ernst en luim in zang, decla- tie, praatjes, duet, voordrachten, etsen, conférences, benevens muziek af. Een en ander bracht er een goede "enuning in. KATWIJK. beer H. E. de Ruiter Zylker 40 Jaar arts. Gisteren herdacht de heer H E. de Rui- Zylker alhier het feit, dat hij 40 jaar 'en tot arts bevorderd werd. Reeds g in den morgen kwam het gemeente uur den Jubilaris, die op het oogenbllk het Diaconessenhuls te Lelden vertoeft, plimenteeren onder aanbieding van n groote mand bloemen in de Kat- sche kleuren. Van de patiënten te twijk Binnen, waar hij de laatste Jaren Jeen nog maar practijk uitoefent vroe- B te Katwijk Zee ontving de heer De ter Zylker een groote staande schemer- p. Namens de stichting „Crailoo". waar huisdokter is. waren bloemen gezon- Voorts kwamen nog vele bloemstuk- tn en een menigte brieven en telegram- n binnen. De Jubllarii betoonde zich r al deze bewijzen van' medeleven zeer r den indruk. KATWIJK AAN ZEE. - Aan het postkantoor Katwijk aan Zee erd gedurende de maand April ingelegd 12451.74, terugbetaald f. 16054.87. Het laatste door dat kantoor uitgegeven "kje draagt het nummer 5293 Postcheque- en Girodienst. Gestort op trekenlng f. 118978.91. Uitbetaalde èques f. 43666.38. H. J. v E. uit Lelden deed bij de "Iltie aangifte, dat van het bouwwerk bij t Openbare School 30 40 betondeelen ■n ontvreemd. De politie stelt een onder- "k in. o— LISSE. De heer J. Noorlandt, die ongeveer 11 jaar alhier is werkzaam geweest ais "htroleur van den Raad van Arbeid, zal kegens gezondheidsredenen worden over geplaatst naar Lelden, alwaar hij bureau- nsten zal gaan waarnemen, zulks met 'gang van 16 Mei as. Zijn opvolger, de heer G. Rietkerk van Boskoop, zal zich met ®gang van dien datum alhier vestigen. De heer J. Hut, commies bij de belas sen alhier, wordt met ingang van 16 el as. overgeplaatst naar Noordwijk. Naar wij vernemen heeft de heer C. pchrama bedankt als voorzitter van de f«f deeling Lisse van den R.K. Volksbond. OEGSTGEEST. Stalkeurlng der Geitenfokverecniging. De afd. Oegstgeest van den Prov. Bond an Geitenfokvereenigingen in Zuid-Hol land hield haar stalkeurlng. Als keurmees ters traden op den heer S. de Jong, assis- 'ent-rijksveeteeltconsulent en de heer J. v. d. Moolen, hoofdbestuurder van den Jpnd te Leiden. Er werden in 't geheel 19 «tallen gekeurd. Over de inrichting der «allen, en de verzorging der bewoonsters waren de keurmeesters tevreden. De stal van den heer J. Slootweg behaalde 83 pun ten en verwierf daarmede den eersten Prijs. De tweede prijs behaalde de heer jae vet met 82 punten. De derde door 7®n Jeer p v. d. Bosch met 79 punten en 7? .pr'ls d°or den heer L. Stijger met t»„ J n en de 5de prijs met 76 pun- n door den heer J. Vliegenthart. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Beginsel besluit Uitbreidingsplan - De genbelasting - De begrooting 1935 - verkeerschaos op den Bollenzondag. kwam in openbare vergade- 'de n„ n' v°orz. was weth. Bader, daar ,l,j. Wienieester evenals weth. Warraar hnnnt. ewe' gelukkig niet ernstig. Spr. len jirL be'den sooedlg hersteld zui veren, Afwezlg de heer van Zonneveld, n- 1 verblijf in het buitenland, notulen werden goedgekeurd. BIJ de Ingekomen stukken was de reke ning van den schoolartsendlenst, wat voor den heer van Breda aanleiding was te lnformeeren. hoe het zal gaan, nu Noordwijkerhout uittreedt? De voorz.: wij zullen de zaak nader overleggen met de andere gemeenten. Vaste aanstelling gemeente-opzichter. Na eenlge besprekingen werd hiertoe be sloten. Beginsel besluit betreffende het Uit breidingsplan. De heer van Breda vroeg, of het wel noodig is. dat men het besluit neemt. De secretaris merkte op, dat het in 1938 toch gewijzigd moet worden; het is ge- wenscht reeds nu met de aan te leggen Rijks- en Provinciale wegen rekening te houden. De voorz. zeide, dat de kosten die dit besluit met zich medebrengt, gering zijn. Het besluit werd genomen. Wegenbelasting. Ged. Staten wenschen de heffing die door den Raad is vastgesteld op 3 en l'/i pet. te verhoogen tot 5 en 2'/i pet. De voorz deelde mede, dat B. en W. een conferentie ter Prov. Griffie hebben gehad, om te trachten de oorspronkelijke heffing te handhaven. Er is op gewezen dat de lage prijs der gewassen en de exportbelasting die meer bedraagt dan uit Duitschland ontvangen wordt een zwaardere last niet kunnen billijken. De heer van Breda had het beter ge acht, dat B. en W. in den Haag hadden gezegd, dat de raad overtuigd is, dat de ingezetenen de zwaardere lasten niet kun nen opbrengen. De regeering stelt verla ging van de grondbelasting in uitzicht, doch wat zij met de eene hand geeft, neemt zij met de andere terug. Hij is te gen verhooging en wil zich tot het laatst verzetten. De heer Speelman heeft nog nooit gun stige resultaten gezien van koppig verzet. Wij zullen er toch niet aan kunnen ont komen; het wordt ons voorgeschreven, al dus spr. Verschillende heeren voerden hierover het woord; allen wilden van ver hooging niets weten en met alg. stem men werd besloten de heffing van 3 en l'/i pet .te handhaven. Begrooting 1935. Ged. Staten hebben ver schillende opmerkingen. Zij, willen het vergunningsrecht verhoogen. Meerdere bate f. 85 per jaar. B. en W. willen dit in 1936 Invoeren Straatverlichting moet nog meer bezuinigd worden. Dit is volgens B. en W. niet mogelijk. Het presentiegeld voor de leden van de Commissie voor de Steunverleening moet geschrapt worden. Dit is reeds over het le kwartaal uitbetaald en bedraagt f. 2. per zitting. Op last van Ged. Staten mag niets meer betaald worden. De heer Verkley informeert wat er ge beurt, als de leden bedanken. De voorz. weet dit niet; B en W. zul len het dan moeten doen. Zijn de heeren met f. 1.50 tevreden? De heer van Breda wil de f. 2 handha ven en er op wijzen dat voor dit kleine honorarium veel gepresteerd wordt. Be sloten werd het oude bedrag te hand haven. Ged. Staten willen verschillende sala rissen verlagen Wij hoorden dat de le ambtenaar met f. 140 verlaagd moet wor den. ff. en WÜslelden voor dit niet aan te nemen'; de betrokkene heeft 20 dienstja ren. De heer van Breda vond het bespot telijk. dat enkelen door Ged. Staten voor salarisverlaging aangewezen worden. Hier over ontstond een langdurige discussie, waaraan alle leden deelnamen. Ten slotte werd een voorstel van den heer Schrama, om de salarissen niet te verlagen, met alR. st aangenomen. In verband met de salariswijziging van den burgemeester, secretaris en ontvanger moeten deze over 1935 een toeslag ontvangen van resp. f. 8. f.48 en f.53. De N.V. Mabep, te Utrecht die in 1932 hier rioleerlng aangelegd heeft, komt nog een bedrag toe als architectenloon van J f. 1034. Goedgekeurd. Vermindering huur walhuisje aan Oost- j Haven. Dit werd toegestaan. Wijziging begrooting 1935. Dit betreft een administratieve maatregel. De heer van Breda bracht hulde aan het Nationaal Crisiscomité voor de royale Wijze, waarop Sassenheim bedacht werd. Hierop werden de pensioengrondslagen der ambtenaren van den Burgerlijken Stand vastgesteld. Voorschotten van de bijzondere scholen. Toegestaan. Vergoeding handwerk-onderwijs aan bijz. scholen. Goedgekeurd. Vaststelling opcenten Fondsbelasting. Deze worden bepaald op 75. Vaststellen regelen voorschotten Aan werkioozen wordt soms een voorschot ver leend Hiertoe is evenwel een besluit noo dig. Dit werd genomen. Vaststelling balans en verlies- en winst rekening woningbouwvereen. „Vooruit gang" over 1934. Deze werd goedgekeurd. Rondvraag. De heer Speelman zeide, dat het hier op den Bollenzondag op verkeers gebied een chaos is geweest, als nergens ooit is voorgekomen Hij wilde daartegen protesteeren. De Rijkswaterstaat heeft niet goed uitgekeken, want het was niet noodig geweest dat auto's een uur moesten wachten. De gemeente moet er den inge nieur op wijzen, dat in den bollentijd zoo iets niet mag voorkomen. Het animeert het bezoek niet. De voorz.: „Als het kalf verdronken is dempt men den put". Er is nu een nood brug gelegd. Evenwel zal er op gewezen worden. De heer v. Breda: tot 2 maal toe heeft de raad een besluit genomen, om aan te dringen op behoud van de open vaart. Door het gemeentebestuur zijn evenwel geen bezwaren ingediend. Hoe zit dit nu? Is die brief verkeerd bezorgd? De voorz. wilde de beantwoording aan den Burgemeester overlaten. Voorts zeide de heer v. Breda dat even eens 2 maal besloten was Sporthoff te ver uren aan Ter Leede en nu is de zaak nog niet in kannen en kruiken. De gemeente laat niets van zich hooren. De voorz.: B. en W. trachten het raads besluit uit te voeren en de 2 vereenigingen tot elkaar te brengen, doch dit is nog niet gelukt. De heer Dennljs wees nog eens op den chaos die heerscht bij het bouwwerk aan de Iepen- en Berkenlaan; de weg wordt versperd door balken en planken. De heer Schrama informeerde naar de gasprijsverlaging. Moet dit ook wachten tot de burgemeester hersteld is? De voorz.: .Laten wij hopen, dat hij spoedig hersteld is. -venzoo weth. War- naar. doch wij zullen maatregelen nemen. Hierna volgde sluiting. VEUR—LEIDSCHENDAM. Het stuur kwijt geraakt. De melkhandelaar Rhellng woende aan den Oostvlietweg, geraakte aan den Broek weg het stuur kwijt over zijn motorcar rier, De wagen reed eerst tegen en boom en kwam toen in een sloot terecht. R. kreeg een wonde aan een zijner handen, de wagen werd zwaar beschadigd, terwijl 130 liter melk verloren ging. De 1 Mei-viering. Het 1 Mei-feest van de S D.A.P. Is ter plaatse goed geslaagd, 's Morgens half- negen werden met een 2-tal autobussen de kinderen naar de speeltuin „Schaken- bosch" gebracht, alwaar ze werden bezig gehouden en ruimschoots onthaald. Tege lijkertijd was een fietstocht georganiseerd naar het graf van Troelstra. waar de afd.- voorzitter. de heer Kemp, als stille hulde, roode tulpen strooide Vervolgens ging men naar den Haag om deel te nemen aan de Haagsche demonstratie. Tot slot had 's avonds ln Café Schaken- bosch een druk bezochte bijeenkomst plaats waar de heer Jansen, voorz. van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel de Mei-rede hield. Verder was er zang van „Morgenrood" onder leiding van den heer D. Visser, muziek van den heer v. d. Burg en declamatie. Gemeenteraadsverkiezingen. De verkiezing voor leden van de belde gemeenteraden is bepaald op Donderdag 13 Juni a.s. Herdenkingsavond der Juliana-Vereen. De herdenkingsavond van bovengenoem de vereeniging die in de Herv. Kerk werd gehouden, mag zeker als geslaagd worden beschouwd. De eere-voorzitter de heer T. Borst sprak een welkomstwoord en wees er op dat hoewel het bepaald geen feest dag is, we toch een herdenkingsavond hebben belegd, opdat vooral Gods Naam wordt verheerlijkt voor hetgeen ons nog gelaten is in het Vdrstelljk Huls. Verder wees spr. op de vele goede eigenschappen van onze Prinses, ook wat het medeleven betreft en wat men meermalen ook in onze gemeente heeft ondervonden. Hierna werd gezongen psalm 105 1 en 2 en na 't lezen 1 van Kronieken 1 113 werd in gebed 1 voorgegaan De Christ. Zangvereeniging „Zanglust" vergastte ons hierna op een paar Zangnummers. Daarna kreeg ds. v Dijken het woord voor een historisch on derwerp. Hij besprak het tijdperk van Da Costa 18251850, ln welken tijd het vers: „Ze zullen het niet hebben" werd gemaakt. Ds. Vermet sprak een slotwoord, hij dankte spr. en alle anderen die hun medewerking verleenden. Met dankgebed werd gesloten. Voor de KJ.M.V. sprak in het R.K. Vereenigingsgebouw, de beer van Schie over Effectenhandel. Spr. gaf een uitvoerig overzicht over de beteekenis, het ontstaan en den groei van het effectenwezen. Na beantwoording van een aantal vra gen werd de bijeenkomst gesloten. VOORSCHOTEN. Geen vlaggen van R.K. zijde op Prtnsesseverjaardag. Men schrijft ons. dat het alhier ln Oranjegezlnden kringen verontwaardiging heeft gewekt dat op den verjaardag van de Kroonprinses door de Roomsche kerken en instellingen niet gevlagd is. ln tegenstelling tot de Protestantsche kerken en instellin gen. De aanwezige vlaggenstokken op Kerk- en Graalhuis beiden aan den hoofdweg gelegen, bleven onbezet. GEMEENTERAAD. Aanleg trottoir Leidscbcwcg Verlaging aantal verloven A - Subsidies wljkver- plegingen - Extra steun werkioozen - Aan leg straat Wijngaardenlaan. Onder leiding van Burgemeester E. Ver- hède kwam de raad in openbare zitting bijeen. Afwezig met kennisgeving de hee ren J. J. Dijkman en J. Braggaar Sr. Na opening der zitting werden de notu len der vorige vergadering door den w.n. secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Voor kennisgeving werden aangeno men een aantal missives van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd werden teruggezon den enkele genomen raadsbesluiten, of voor kennisgeving zijn aangenomen of de beslissing van Ged. Staten werd verdaagd. De vergoeding voor het bijwonen van een raadsvergadering is door Ged. Staten vastgesteld op f. 2 per zitting. Ook is er een missive van Ged. Staten waarbij be zwaren worden gemaakt tegen het over nemen van grond voor het aanleggen van een trottoir aan den Leidscheweg. Zij deelen mede dat er gedeelten zijn, die kunnen worden aangemerkt als openbaar voetpad, zoodat de eigenaren zullen moe ten bijdragen ln de kosten van onder houd. Voor zoover Ged. Staten geen be zwaar hebben gemaakt zal het raadsbe sluit worden uitgevoerd en zullen B en W. trachten met nadere voorstellen bij den raad te komen. Voor kennisgeving werd ook aangeno men een request van de firma Varkevisser, eigenaren van „De Oude Vink", waarin zij verzoeken geen toestemming te geven voor het plaatsen van z.g. koffietentjes nabij den spoorwegovergang aan den Rijndijk. Dit behoort niet bij den raad, maar bij B. en W. thuis en deze hebben het verzoek afgewezen. Het verzoek van het bestuur van de R.K. H B S. „St. Bonaventura" te Leiden om een bijdrage in het tekort van de exploitatie rekening 1932 en welke school door leer lingen uit deze gemeente is bezocht, gaat naar B. en W. om hierop nader advies uit te brengen. Ten slotte werden nog voor kennisge ving aangenomen een proces-verbaal van opname van kas en boeken van den ont vanger der gemeente, het verslag van de commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering en een mede- deeling van Ged. Staten waarbij de Jaar wedde van den ambtenaar van den Bur gerlijken Stand is bepaald op f.45 en f 1 50 per gesloten huwelijk en voor den anderen ambtenaar op f. 45. De voorzitter deelde nog mede dat deze bedragen iets zijn verhoogd, aangezien de cijfers waren f. 30 en f. 1 en f. 30. Tot leden der schattingscommissie, die 1 Mei aftreden en wederom voor 4 Jaren moeten worden benoemd, worden met al- gemeene stemmen gekozen de heeren C. C. Breukink, W. G. Duynisveld, J. A. Mens en A. Verboon. Op voorstel van B. en W. werd besloten afwijzend te beschikken op het verzoek van de Nat. Commissie tegen het Alcoho lisme, inzake verlaging maximum aantal verloven A. Het aantal verloven A. be draagt ln deze gemeente 6, terwijl er zou den mogen zijn, volgens het zielental 23. Op een vraag van den heer W. G. Duynis veld deelde de voorzitter mede, dat het misbruik maken van sterken drank in deze gemeente veel is afgenomen, ook op feest dagen; bovendien gelooft hij dat men al genoeg moeite heeft om het hoofd boven water te houden, zoodat men voor uitbrei ding niet zoo gauw bang behoeft te zijn. Aan het verzoek van het R.K. Armbe stuur om een JaailUksche bijdrage van f. 100 voor de R.K. Wijkverpleging werd voldaan tot nadere opzegging, omdat 't weieens kon gebeuren dat de gemeente het niet vol zou kunnen houden. Ieder jaar moet aan de gemeente een rekening en verantwoording worden overgelegd Het bestuur van de Prot. Wijkverpleging heeft voor 7 jaren een subsidie verzocht van j f 200, opdat aan de wijkzuster op 62-jarlgen leeftijd een pensioen verzekerd kon wor- i den. B. en W. stelden voor, gezien het j groote en algemeene belang, hetwelk- aan den arbeid van de wijkzuster verbonden Is, gedurende 1935 tot en met 1941 hier aan te voldoen, met de verplichting dat 's jaarlijks een afschrift van de rekening en verantwoording aan den raad wordt overgelegd. De heer W. G. Duynisveld kan zich ook volkomen met dit voorstel ver eenigen, gezien het groote nut van derge lijke vereenigingen. Aldus aangenomen. In 1927 werden door de heeren Wasse naar en Balfoort f. 500 gestort, waarvan f. 170 werd besteed als bijdrage in de kosten van electriciteit in de Donklaan. Het resteerende bedrag ad f. 330 werd be steed voor den aanleg van tijdelijke wa terleidingbuizen aldaar. Toen was niet te bepalen dat voldoende bebouwing voor een hoofdwaterbuis zou volgen. Spoediger dan aanvankelijk verwacht kon worden, werden buizen voor gas en water als hoofdleidingen aangelegd, om dat de bebouwing steeds voortging. De tijdelijke waterleidingbuizen werden weg genomen en elders gebruikt. B. en W. vin den het billijk een deel van het bedrag n.l. de helft, aan de heeren te restituee- ren en stelden voor f. 250 aan genoemde heeren ierug te betalen. De gemeente is gedekt, zoodat geen schade wordt gele den. Aldus goedgevonden. Bij het punt gemeenschappelijke hulp verleening bij brand, deelde de voorzitter mede, dat de voorgestelde regeling het resultaat is van langdurige onderhande lingen tusschen de afd. Zuid-Holland van de ver. van Ned. Gemeenten en de Z.-H. Prov. Brandweerbond. In dezen kring is Leiden de Centrale en de overige ge meenten van den kring, de kringgemeenten A of B. Alleen bij groote branden treedt deze regeling in werking en de meeste gemeenten hebben deze regeling reeds aangenomen. Het geeft een groote bevei liging. Aldus aangenomen. Extra steun aan werkioozen is bedoeld voor de groote gezinnen, die 'door iang- durige werkloosheid aan kleeding enz. ge brek hebben. Indien de gemeente 21",» be schikbaar stelt, zal door het Nat. Crisis comité 79n/o ter beschikking worden ge steld. Het gemiddelde aantal werkioozen over 10 maanden in 1934 bedroeg 142. Het bedrag is bepaald op f. 10, zoodat de ge meente moet beschikbaar stellen f. 298.20 en over f. 1121.80 kan beschikt worden bij het Nat. Crisiscomité Deze regeling is voor de gemeente belangrijk voordeeliger geworden. Van het aanbod zal worden ge bruik gemaakt. Overneming van grond voor aanleg van een straat, betreft een strook grond aan de Wijngaardenlaan, groot ongeveer 110 Meter (villa dr Blrkhoff). Deze grond zal om niet worden overgenomen, f. 200 moet dcor den adressant worden bijgedragen in de voorloopige kostenbestrijding, terwijl de aanleg zal moeten geschieden met inacht neming van de bepalingen bij het over dragen aan de gemeente van grond en straten vastgesteld door den raad in de vergadering van 7 December 1932. Indien de raad in principe dit voorstel goedvindt. kunnen nadere voorstellen worden klaargemaakt. Aldus goedgevon den. Ten slotte werden nóg enkele besluiten comptabiliteit genomen en reclames schoolgeld in besloten zitting behandeld. Verg. der R.K. Middenstandsvereeniging. De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield een propaganda-vergadering in het R.K vereenigingsgebouw onder leiding van den heer G. Schrama, voor zitter. Na een woord van welkom door den voorzitter gesproken, las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die onver anderd werden vastgesteld. De heeren L. J. van Aken en V. Klaassen werden geïnstalleerd tot leden der afdeellng. Vervolgens trad als spreker op de heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanze Bureau en zette in gloedvolle woor den uiteen hoe noodzakelijk het is in deze tijden, dat de middenstand hecht en sterk zich aaneensluit om niet ten onder te gaan. De geheele maatschappij ligt in scherven en een nieuwe orde moet er komen, waaraan de middenstand moet werken om de plaats te behouden in het maatschappelijk leven, die haar toekomt. Met stille aandacht werd deze rede, uit gesproken met groot enthousiasme, ge volgd. Welverdiend was het dankwoord van den voorzitter gericht tot den spreker voor zijn nuttige wenken gegeven aan de aanwezigen. Tot afgevaardigd^ naar den Centralen Raad werd benoemd de heer W. Meijer en tot plaatsvervanger de heer P. v. d. Werf. Met den Chr. groet sloot de voorzitter deze zeer goed bezochte vergadering. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Petrus Johannes van den Hoorn jm. 22 J. v. Lelmulden en Janna Uiterwaal Jd. 22 J. De definitieve lijst der R.K. Staats partij voor de gemeenteraadsverkiezingen is als volg' vastgesteld. 1. A. R. v. d, Meyden (aftr.); 2. A J. de Groot H.P.zn. aftr.)3. W. J Blom laftr.i; 4. B. J Straathof: 5. G. Maurits (aftr.): 6 L. J. de Groot; 7. G. van Trlgt; 8. E. J Oostdam; 9. J. Pietersen; 10. J. A. van 't Hoofd. KON NED Sl'OUMB MIJ VENEZUELA, 1 Mei v. W. Indlë te Amst. STUYVESANT, 1 Mei v. W. Indië te Amst. AURORA, 30 April van Carthagena naar Barcelona. COSTA RICA 30 April v. Barbados n. Amst. OBERON. 30 April v. Gibraltar n. Amst. PERSEUS, 30 April v. Kopenhagen te Stet tin. STELLA, 30 April van Izmir n. Malta. VULCANUS, 30 April v. Ceuta n. Alicante. ALKMAAR, thuisr., 28 April te Talca- huano. SIMON BOLIVAR, uitr., 29 April te King ston (J.). AMAZONE, thuisr,, was 30 April 6 u. 10 v.m. 410 mijlen Z.W. van Lands End. THESEUS, 1 Mei v. Amst. n. Kopenhagen. CALYPSO. 1 Mei v. Amst, n. Hamburg. TIBERIUS, 30 April v. Danzig te Kopen hagen. HERMES. 1 Mei v. Constanza n. Istanboul. TRITON. 1 Mei v. Gibraltar n. Lissabon. PLUTO, l Mei v. Odense te Gothenburg. ACHILLES, 1 Mel van Messina n. Catania. ROTTERDAMZ AMERIKA LIJN. ALCYONE, 1 Mel v. Hamburg n. R'dam. ALCHIBA. thuisr.. 29 April v. Montevideo. ALPHACCA, 30 April v. R'dam te B. Aires ALWAKI, thuisr., pass. 30 April Fernando Noronha. ALPHERAT, 3 Mei v.m. 1 u. van B. Aires te R'dam verwacht. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN MAASKERK, uitr., 1 Mei van IJmuk n. KON HOLL LLOYD AMSTELLAND, uitr., 1 Mei v.m. 5 u. van Las Palmas. SILVER JAVA PACIFIC LIJN KOTA AGOENG, 29 April v. New Orleans te Durban. MIJ NEDERLAND TARAKAN, 30 April v. Calcutta te Macas sar. JOHAN DE WITT, thuisr1 Mei v. Colombo MADOERA, uitr., pass. 30 April Kaap de Goede Hoop. TAJANDOEN. thuisr.. 1 Mel te Suez. SALAWATI, uitr., 1 Mel te Londen. HOLLAND—A"f.RIKA LIJN DELFTDIJK, Pacific Kunst n. R'dam, 30 April te Londen. EDAM, 30 April v. R'dam te New York. STATENDAM, 30 April v. New York naar R'dam. BEEMSTERDIJK, 30 April v. R'dam naar New York. ROTT LLOYD. GAROET, 1 Mel van Hamburg n. R'dam. KOTA BAROE, uitr., 1 Mei v.m. 9 u. van Suez. SEBAJAK. 1 Mei van Batavia n. R'dam. KOTA TJANDI, thuisr 30 April v. Singa pore. HALCYON LIJN STAD ZAANDAM, 30 April v. Oran naar Huelva. STAD ZALTBOMMEL, 30 April V. Bilbao te Vlaardingen. MAASBURG, 30 April van Vlaardingen te Porto Ferrajo. ROZENBURG. 30 April v. Oran te Savona. STAD ARNHEM, 30 April van Malmösun- det n. R'dam. STAD VLAARDINGEN, 30 April V. Klrke- naes. STAD HAARtEM, 30 April v. Melllla naar R'dam. HOLLAND—4FRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, 1 Mei v. Beira n. Mo zambique. HOLLANDAUSTRALIË LIJN. ALMKERK, thuisr., 30 April v. Algiers. AAGTEKERK, uitr., 1 Mei te Adelaide. HOLLANDO V'lf LIJV ZUIDERKERK, uitr., 30 April te Shanghae KON PAKETV MIJ. BARENTSZ, 30 April v. Kaapstad te Dur ban. NIEUW ZEELAND, pass. 30 April Thurs day Island. MIJ OCEAAN. MELAMPUS. Amst. n. Java, pass. 29 April Perim. JAVA—NEW-YORK-LIJN. TANIMBAR, New York n. Java, 1 Mei te Port Said. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. MACUBA, 27 April v. Curacao n. Las Pal mas. MITRA, 28 April v. Curacao te Genua. APOLLONIA, naar Alexandrië, pass. 26 April Istanboul. ARTEMIS, n. Marseille, pass. 27 April Istanboul. SELENE. 28 April v. Melllla te Constanza. HERMES, 27 April v. Constanza te Haifa. ANGELINA, 27 April van Telok Anson te Port Swettenham. PETRONELLA, 25 April v. Miri te Singa pore. AUQUSTINA, 25 April v. Ballk Pappan te Singapore. AGATHA, 28 April van Pladjoe te Singa pore. ALDEGONDA, 29 April v. Pladjoe te Sin gapore. JOSEFINA. 27 April v. Singapore n. Bang kok. PAULA. 27 April v. Singapore n. Pladjoe. AN AST ASIA. 28 April v. Singapore n. Soe- soe. SEMIRAMIS, 25 April v. Balik Pappan n. Singapore. MARPESSA, 26 April v. Balik Pappan n. Pladjoe. ALETTA, 26 April v. Hongkong n. Miri. MAL VINA, 1 Mel v. R'dam te Curacao ver wacht. ZOETER WOUDE. De schietoefeningen der Burgerwacht zullen worden gehouden te Katwijk op baan 8 van 17.30 tot 19.00 op Zaterdag 4 en 18 Mei, 1, 15 en 29 Juni, 13 en 27 Juli, 10 en 17 Aug., 7 en 21 September. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7