iSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 30 April 1935 LAAT/IE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. MARKT Advertentiën WEERBERICHT. Ba rome ten tand. IGistermiddag 3 uur: 771. I Hedenmiddag 3 uur: 767. telegrafisch weerbericht ulegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. IHoogste stand: 771.1 te Nordöyan. Ilaagste stand: 757.9 te Stettin. «achting tot den avond van 1 Mei: [Meest matige Noordelijke tot Noord elijke wind. Betrokken tot zwaar be is, Waarschijnlijk eenlge regen. Iets bader. buitenlandscb weerbericht. Ih Kon Ned Meteorol. Inst. te De Blldt. |De verbinding tusschen de beide geble- i van hoogen luchtdruk aan de Noor- jje Zee en ten Zuiden van Ierland, blijft fctaan. Terwijl de Zuidelijke hooge druk beteekenls afnam, nam die ln 't Noor- _i toe. [Daar tevens een vlak minimum ln het '.zeegebied zich ln den nacht ultdlep- 1 trardt de toevoer van koude lucht uit Noord-Oosten opnieuw versterkt en i lans op zachter weer voorloopig be- igrijk verminderd. [De depressie op den Oceaan blijft ver Itiet Westen ten Zuiden van Groenland s strekt haar invloed niet verder uit j tot Ierland, fin het Oosten ls het wintersch koud en V: stations in Finland en het Oostelijk 1 -zeegebied melden nog sneeuwval, [len gesloten wolkendek bedekt nog het ::.eele waarnemingsgebied en alleen aan t Rivlèra wordt helder weer gevonden, fchalve aan de Dultsche Oostzeekust en |l- de Faroer wordt nergens neerslag i beteekenls gemeld. luchttemperatuur. Suur voonn.: 8 gr. c. (46 gr. f.), lüuur 'smldd.: 10 gr. C. (50 gr. f.). IDuur nam.: 12 gr,,C. (54 gr. F.). |OOG watertijden te katwijk zee. Voor_Woejou>dag. IVoorm. te 2.08 uur; nam. te 2.30 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Dinsdag: 7.52 n.m. tot 4.02 v.m. maans- op- en ondergang. 110 April: op 3.06 uur; onder 16.39 uur. de verjaardag van H. K. h. prinses juliana. I Het volgend telegram ls nog verzonden: [De Vereenlglng Koninginnedag Leiden p.igt Uw Koninklijke Hoogheid ln (rouwe verknochtheid haar gelukwensch. w.g. Mr. A, J. ROMIJN. voorzitter. P. H. STEENHAUER, secretaris. I-JARIG bestaan „chrysostomus". Het Leidsch Theologisch Kanselgezel- fiup „Chrysostomus" hoopt Donderdag piei as. zijn 50-jarig bestaan te vieren, oprichtingsdatum is 9 October 1884, ar oudergewoonte wordt het lustrum in te.v. lente gevierd. Oorspronkelijk was „Chrysostomus" een Itije vereeniging, maar in den loop van het Jorige jaar is het geworden tot een ver plicht onderdeel der hervormde kerkelijke opleiding. In verband met deze karakter- b.'zlglng zal het lustrum zeer bescheiden horden gevierd. In de Doopsgezinde kerk glbier (waar de kanseloefeningen sedert iet begin dezer eeuw gehouden worden) lui Donderdag 9 Mei a.s. te 3,15 uur des T-middags een feestvergadering worden Behouden. Tot deze vergadering hebben Idle leden en oud-leden van het gezelschap [Rijen toegang. Na een openingswoord van [ten praeses houdt prof. dr, L. Knappert [Je historische feestrede. Een der bestuurs- 1-eden zal vervolgens spreken over den h'ui- t'-on toestand van „Chrysostomus", waar- |u boor leden van het gezelschap bijbel- |jj> Poëzievoordrachten worden gehouden, [Het slotwoord wordt gesproken door dr. W. I Boissevain. een der vier eerevoorzitters I„Chrysostomus". «a afloop der vergadering wordt ln een 1°" naburige restaurants den deelnemers I thé aangeboden door het bestuur, dat 1 laarbij ook zal recipieeren. P. WERKMAN t In den ouderdom van 84 jaar ls heden vrij onverwachts hier ter stede overleden de heer p. Werkman, ln leven oud-leeraar ln de Fransche taal en letterkunde aan de Gem. H.B.S alhier. De heer Werkman heeft dit ambt ge durende meer dan veertig Jaar met groote toewijding en liefde voor zijn werkkring bekleed. Op 8 Juli 1921 nam hij wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd afscheid van de inrichting, waaraan hij rukm 44 Jaar lang zijn beste krachten had gegeven. Zijn talrijke oud-leerlingen zullen zijn nagedachtenis met groote dankbaarheid voor het door hem verstrekte voortreffe lijke ohderwijs gedenken. Kort na zijn heengaan, op 31 Augustus 1921 erkende de regeering zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder ln de orde van Oranje-Nassau Bovendien was de heer Werkman officier de l'Academie franfalse. Het stoffelijk overschot zal as. Vrijdag middag om 2 uur op de begraafplaats aan de Groenesteeg worden ter aarde besteld. BELGISCHE KONINGSPAAR VERTROKKEN. te breda werd geluncht. Hedenmorgen is het Belgische Konings paar per auto op de thuisreis om 11% uur te Breda gearriveerd, waar in het Zuid- Hollandsch Koffiehuis werd geluncht. Na afloop keerden de Belgische gasten vla het drukke marktplein naar de auto's terug. Herkend en lulde toegejuicht vertrokken zij naar de Belgische grens. echoput met ingang van 1 mei gesloten. Naar wij vernemen zal de Echoput, een der meest bekende attracties voor het toeristenbezoek aan de Veluwe op order van den Rijkswaterstaat met ingang van morgen voor bezichtiging gesloten worden. o brand. Door onbekende oorzaak ontstond brand in een schuur, behoorende bij de boerderij van Vissers op de Schoot te Schijndel. Toen de brand ontdekt werd, viel aan redden niet meer te denken. Een kalf, een zeug met zeven biggen en een honderd tal kippen kwamen in de vlammen om. Een broedmachine met 300 eieren en veel landbouwgereedschap gingen verloren. o aan de gevolgen van een aanrijding overleden. Hedenmorgen is de 23-jarige heer Bur gers uit Arnhem, die gisteren te Eist door een auto werd aangereden en ernstige ver wondingen bekwam, in het St. Elizabeth gasthuis te Arnhem overleden. kind onder een zandkar. Gistermiddag te vier uur geraakte het driejarig zoontje van den heer J. Kievits, wonende aan den Dijk te Hassreeg onder Vlijmen, terwijl het aan het spelen was met andere kinderen, voor zijn huls onder een met zand beladen kar. Een wiel ging den kleine over het hoofd. Het ventje was op slag dood. PRINSES JULIANA'S VERJAARDAG. overreden en gedood. Hedenmorgen omstreeks elf uur werd de 68-jarige rijwielhersteller J. W, Dengerink door een vrachtauto, beladen met grint, aangereden in de Emmastraat te Lochem. De ongelukkige was op slag dood. door een motor gegrepen. Hedenmorgen is de 44-jarige heer J. M. L. Kipselaar. pastoor van Zeeland (N.B.), bij een aanrijding door een motor gedood. Toen de pastoor bij de kerk in de kom van het dorp den weg wilde oversteken, werd hij door den motorrijder O. uit St.- Oedenrode. die Juist uit de richting Uden kwam. aangereden en tegen den grond gesmakt. HIJ was vrijwel op slag dood. de postvluchten. De „Oehoe" (uitreis) is heden van Ka rachi te Calcutta aangekomen. viering in den haag en amsterdam. Op den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana was de residentie, zooals telken jare gebruikelijk is, in feesttooi. Van zeer vele huizen was de nationale driekleur uit gestoken en ook alle Rijks- en openbare gebouwen hadden de vlag ontplooid. De trams en autobussen waren gepavolseerd. Het Haagsch Comité voor Volksfeesten had aan den vooravond van den verjaar dag van Prinses Juliana een feestelijke bijeenkomst georganiseerd ln den Dieren tuin, waar een opvoering werd gegeven van „Het Eeuwige kind". Deze opvoering zal hedenavond ook plaats hebben. Voorts staat deze dag ln het teeken van de „oliebollen". Niet minder dan ruim 200.000 oliebollen zullen vandaag verkocht worden, althans getracht zal worden deze te verkoopen ten bate van het Crisisco mité en men rekent op de feestelijke stemming, welke er op den verjaardag van Prinses Juliana steeds bij de Haag- sche burgerij is, en waardoor het Crisis- comité verwacht goede zaken te zullen doen. Ook zijn er verschillende feestelijkhe den gearrangeerd. „Bijbel, Nederland eh Oranje" komen vanavond in de Groote Kerk bijeen, ter herdenking van den ge boortedag van de Prinses. Ds. Poot zal als feestredenaar optreden. Verder is de gebruikelijke versiering van het Voorhout aangebracht, terwijl he denavond de verschillende Rijksgebouwen en het Vredespaleis geïllumineerd zullen zijn. Ten paleize werden de felicitatie-regis- ters druk geteekend. Koraalmuziek op den Dam en op het Peristyllum van den Stadsschouwburg ten gehoore gebracht, luidde te 8 uur vanmor gen de viering ln van den verjaardag te Amsterdam van H.K.H. Prinses Juliana. Tot half tien duurde deze gewijde muziek en velen, die op weg waren naar hun werk. bleven, ondanks het vrij gure weer, enkele oogenblikken toeven bli deze vroege klanken. In de stad werd. behalve van de openbare gebouwen druk gevlagd. Vooral ook ln de buitenwijken was de driekleur of het orajiie blanje bleu naar ons voorkwam talrijker dan in vorige jaren vertegenwoordigd. Het was voorts wederom de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak, die, ln overeenstemming met de tijdsomstan digheden. eenige feestelijkheden had ge organiseerd. Behalve de koraalmuziek waarvoor zij eveneens had zorggedragen, was er van middag een concert op den Dam. dat veel belangstelling trok. terwijl verder enkele muziekcorpsen, die hadden plaatsgenomen op een vrachtauto, op ver schillende punten van de stad het publiek een muzikaal onthaal bereidden. De „Oranje Jeugdbond" bereidde aan bijna duizend kinderen een feestmiddag ln den Stadsschou\t«burz welke morgen voor een gelijk aantal klflderen in „Kras- napolsky" zal worden 'hejbaald. o roode kruis-onderscheidingen. p. Ter gelegenheid, van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana der Nederlanden, voorzitster van het Ned. Roode Kruis, zijn de volgende Roode Kruls-onderscheidingen verleend A. het Kruis van Verdienste aan: dr. A. H P. Augustijn te Delft; M. v. d. Beke Callenfels, Vlissingen; mr. mr F W. Don ker Curtius, 's-Gravenhage; C. S. Gorsira J.P.Ezn., Willemstad (Curacao); mevr. M. J. v. HattumDekker, Beverwijk; dr. J. J. L. v. d. Horn v. d. Bos. Nijmegen; A. J. B. M. Ides.'s-Gravenhage; kolonel b ,d W. J. Lucardie, 's-Gravenhage; K. H. Min- derhoud, Enschede; mej. L. A Ruzette, Breda; mr. J. G. A. ten Siethoff, Batavia; jhr. W. K. von Weiler te Wassenaar: B. Wilton te Voorburg; C. van Zonneveld te 's-Gravenhage: B. de medaille van Verdienste in zilver aan: M. C Boekholt te Delft; L. G. Boon t.e Amsterdam; D. Commandeur te Til burg; G. G. van Egeren te Amsterdam (bij bevordering)J. van Houwellngen te Rot terdam (bij bevorderingL. van Joolen te Amsterdam (bij bevordering); D. van Kampen Jr. te Haarlem (bij bevordering); J. Knecht te Bussum; H. de Lange Jr. te 's-Gravenhage; J. Ch. Ludekuse te Mid delburg (bij bevordering)M. J. van der Pool te Gouda; J. P. Touwen te Amster dam: S. van Voorst te Bussum; P. C. Wes tera te Haarlem (bij bevordering); C. Zie- lemans te Hoensbroek; C. de Medaille van Verdienste in brons aan: T. L. Eykholt te Hengelo (O,); Th. Hebing te Bussum; J. Lohuis te Hengelo (O); Jos. Sarolea te Maastricht: W. Vroege te Gorlnchem; A. van de Wijn gaarden te Rotterdam. o een brandstichtingsaffaire. EEN leidsche processie naar brielle. Gisteren zijn 140 Leidsche pelgrims met :'em 1029 waarin extra rijtuigen gereser- eerd waren om 9.23 van hier naar Vlaar- ns 11 vertrokken voor een processie roar den Briel. Van Vlaardingen gingen s PWcessiegangers per extra stoomboot den Briel, voor een processie naar I "graf van de martelaren van den Briel. 18,06 u. keerden de pelgrims wfeer in contingenteering van papier en papierwaren. Men verzoekt ons mode te doelen, dat de contingenteering van papier en papier waren per 1 Mei a.s. onder de volgende voorwaarden zal worden verlengd: Druk en schrijfpapier 90%; cellopha&n 100%; ander papier 90%; papierwaren, met uitzondering van asphaltdakpapier en behangselpapier 90°/»; asphaltdakpapier 100%; behangselpapier 100%, alles voor het tijdvak van 8 maanden. Met uitzondering van cellophaan, waar voor 1933 als basisjaar geldt, zijn voor alle groepen de jaren 1933 en 1934 als basis periode vastgesteld. Aanvraagformulieren zullen niet aan importeurs worden toegezonden, doch deze kunnen bij de betreffende Kamers van Koophandel aangevraagd worden na Vrij dag 3 Mei a.s. de prijs voor consumptiemelk. De prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regeerings- contract, ls voor de volgende week be paald op 4 1/4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk ls vastgesteld op 2 cent per liter. Een onschuldig veroordeelde? Onlangs werd melding gemaakt van een nieuw licht dat is gebracht in een brand stichtingsaffaire n.l. die betreffende een brand in de woning van den melkhan delaar G. te Amsterdam op 17 December 1933, in verband waarmee een melkknecht door het Hof te Amsterdam is veroordeeld tot l'/s jaar gevangenisstraf. De veroor deelde heeft onlangs een verzoek tot re visie bij den Hoogen Raad ingediend, welk college op dit verzoek een beschikking gaf waarbij een nader onderzoek werd opgedragen aan het parket van den Hoo gen Raad. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad wendde zich tot de justitie te Amsterdam, hetgeen aanleiding gaf tot de arrestatie van den melkhandelaar G. en den café-houder C. in de Haarlemmer meer resp op vermoeden van uitlokking van brandstichting en brandstichting. Naar wij thans vernemen, heeft deze herzieningsaanvrage ertoe geleid, dat de Hooge Raad haar in openbare behande ling zal nemen. Deze is bepaald op 13 Mei a.s. ROOFOVERVAL TE OSS. In den afgeloopen nacht had in de Bus- semsche straal te Oss een roofoverval plaats. De heer W„ die als zeer bemiddeld be kend staat, ging om 12 uur naar huls en AMSTERDAM, 30 April 1935. Het bezulnigingsontwerp heeft ten overvloede nog eens doen uitkomen, dat de Nederlandsche regeering haar econo mische politiek geheel instelt op de hand having van den gouden standaard. Op de wisselmarkt was de invloed hiervan dui delijk merkbaar. Hedenmorgen liep de dollar tot f. 1.47 1/4 terug en de Fransche franc tot f. 9.75'/i. Ook het was iets luier en stelde zich op f. 7.12 3/4, doch het is opmerkelijk, hoe krachtig het Engelsche betaalmiddel de laatste dagen weerstand biedt. Men wil dit toeschrijven aan de zilverpolitlek der Amerikaansche regee ring, die wit metaal aankoopt, zooals zij verleden jaar goud tegen oploopende prij zen uit de markt nam. Het ondervindt daarvan het sterkst den invloed, omdat het zilver of ln Londen of in Britsch Indië moet worden gekocht, zoodat men met Engelsch geld heeft te betalen. Intusschen tast men nog volkomen in het duister, welke bedoeling de Ameri kaansche regeering heeft met haar zilver- aankooppolitiek. Zoolang de Amerikaan sche regeering bereid blijft goud af te staan, indien de wisselkoersen daartoe aanleiding geven, zoolang kan de dollar niet belangrijk dalen. Het uitoefenen van een pressie op het Amerikaansche ruil middel kan dus uiteraard weinig resultaat hebben. Een andere kwestie is of men wil trachten het te doen stijgen. In dit ge val kan een heftige strijd tegemoet gezien worden tusschen de Amerikaansche en Engelsche wisselkoersfondsen, waarvan de beslissing lang niet zeker ls. Maar intus schen blijft dé chaos op de valutamarkt aanhouden en slechts de enkele nog be staande goudvaluta's blijven als steun punten hun positie handhaven. De Amsterdamsche effectenbeurs werd vandaag gunstig beïnvloed door aankoo- pen van Fransche zijde speciaal van die waarden, die ook op de Parljsche beurs worden genoteerd. Bovendien ging een stimulans uit van nieuwe aankoopen in Philips, als gevolg waarvan de eerste koers ruim 3 pet. hoo- ger kwam. Een lichte Inzinking voltrok zich daarna tengevolge van winstnemingen doch een nieuwe stijging trad weer in die de koers ruim 3 pet. boven het vorig slotniveau bracht. Unilevers en Aku's waren prijshoudend met uiterst geringen handel. Voor Ko ninklijke bestond eenige belangstelling waarbij de noteering zich kon verbeteren Deze schommelden pl.m. 1% boven het vorig slotniveau. De Amerik. soorten wa ren prijshoudend. Rubbers waren goed gedisponeerd, vooral Amsterdam rubbers die pl.m, 1"° aantrokken. De minder cou rante soorten konden meerendeels ver beteren. Tabakken maakten een uitzon dering en hadden eenig aanbod te ver werken. Oude Deli's zagen zich ongeveer 3 pCt. ontgaan. Suikerwaarden lagen vast in de markt onder leiding van H.V.A.'s, die 4% hooger inzetten, waarna de koers weer iets af brokkelde. Scheepvaarten bleven op peil. Ned Scheepv. Unies golden een fractie lager. Mijnen lagen buiten de attentie. Amerik. fondsen waren verdeeld Zilver en koperwaarden werden hooger geno teerd. Overigens viel een lichte reactie waar te nemen. Dultsche obligaties waren nauwelijks prijshoudend. Ned. Staats schuld was willig, vooral voor Oude Schuld, die 1% hooger was dan gisteren. Op de wisselmarkt was de gulden vast gestemd. Zoowel ponden, dollars als Fran sche francs waren flauw. wisselkoersen. Engeland 7.12 3/8 (7.14 5/8); Duitschland 59.60 (59.62%); Frankrijk 9.76 19.76 3/4); België 25.04% (25.05); Zwitserland 47.88 147.93); Denemarken 31.82% (31.92%); Zweden 36.80 (36 87%); Noorwegen 35.90 (36.—); New-York 1.47 3/8 (1.47 3/4). Prolongatie 4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den hoofdagent van politie J. B. en den brigadier van politie N. L„ beiden te Voorburg, tegen wie door het O. M„ ter zake van mishan deling van een inwoner van Stompwijk, ieder 8 maanden gevangenisstraf, voor waardelijk met 3 jaar proeftijd, is ge- eischt. De rechtbank veroordeelde beide ver dachten tot drie maanden gevangenis straf, op grond, dat naar haar oordeel geen verzachtende omstandigheden kun nen gelden. De 38-jarige letterzetter W. B„ tegen wien door het O.M. 3 jaar gevangenisstraf is geëischt. in verband met een in den nacht van 20 op 21 Augustus 1930 gepleeg de inbraak ten huize van den burgemees ter van Voorschoten, waarbij na onderzoek slechts een schaar bleek vermist te zijn, is heden vrijgesproken. Voortgezet werd de zaak tegen de kin derjuffrouw B. E. B. tegen wien 1 jaar gevangenisstraf was geëischt wegens het plegen van een 5-tal inbraken door mid del van insluiping gepleegd te Wassenaar in het vorige jaar. Een Psychiatrisch rapport over verdachte uitgebracht, luidde, dat verd. minder toe rekenvatbaar ls. De officier van justitie persisteerde bij zijn eisch. Vonnis over 14 dagen. werd in genoemde straat door 4 a 5 per sonen overvallen. Hij verzette zich hevig, doch de aanvallers wierpen hem tegen den grond, snoerden zijn mond en door zochten zijn zakken. Met de portemon- naie, inhoudende ruim f. 70, maakten zij zich uit de voeten. De heer W. ging onmiddellijk naar huis en stelde telefonisch de politie op de hoogte. Onmiddellijk werd een uitgebreid onderzoek Ingesteld en spoedig volgde de arrestatie van een 5-tal ongunstig bekend staande personen, die verdacht worden den overval te hebben gepleegd. Bij het verhoor ontkenden de mannen hardnekkig. Ze worden op het politiebu reau vastgehouden. frankrijk en de sovjets. PARIJS, 30 Apr. (V.D.). - De minister van buitenlandsche zaken Pierre Laval zal, naar de bladen melden, heden aan het kabinet het nieuwe verdrag met Rusland inzake militaire samenwerking ter goed keuring voorleggen. Na goedkeuring zal het verdrag morgen worden geparafeerd. Voor Frankrijk zal Laval teekenen, ter wijl de Russische ambassadeur Wladlmir Potemkin voor Rusland zal opttreden. De laatste besprekingen over het ver drag hebben Maandag tusschen de Russi sche en Fransche deskundigen plaats ge had Het wordt waarschijnlijk geacht, dat Laval op 8 Mei via Warschau naar Mos kou zal vertrekken.. Deze datum staat echter nog niet definitief vast. o de duitsche vlootbouw. LONDEN, 30 April. (Reuter). De „Manchester Guardian" bericht, dat de Britsche marine-attaché te Berlijn Don derdag officieel heeft vernomen, dat de 12 onderzeeërs worden gebouwd. Het blad bericht verder, dat de Dult sche delegatie, welke de vloot-bespre- kingen te Londen zal voeren, zal bestaan uit von Ribbentrop, vice-admiraal Schuster, commandant Kinderlen en kapitein Wassner, de marine-attache van Duitsch- land te Londen. LEIDEN, 30 April. Vette Varkensmarkt. 226 zware 0.37—0,36; 5 lichte 0,34. Handel matig. Prijshoudend. LEIDEN, 29 April. Noteering Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemen veiling-Ver. „Leiden en Omstreken" Komkommers 516: Bloemkool I 715; idem II 18; Pieterselie 0.30—1,00; Prei 0.70—2.60; Ra dijs 1,804,40; Kropsalade 1,003.80; Sel derie 0.40—1.10; Knolselderie 1,403.40; Uien 1,00; Wortelen 1018, per 100 stuks; Kroten, gekookt 35; Snijboonen 6684; Witloof 1314; Peulen 5256; Postelein 2228; Spinazie 25; Tomaten: A 72; C 56; Wortelen 2,107,70; and. 916, per 100 K G. ALPHEN a. d. RIJN, 29 April.. N.V. Tuin bouwveiling „Alphen aan den Rijn" Spinazie f. 89, Postelein f. 2023; Peen f. 710; Andijvie f. 1316; Kropsla I f. 2.50 —4,00; idem II f. 1.50—2,00; Bloemkool I f. 10—20; idem II f. 5—8. BODEGRAVEN, 30 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 283 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 11(632 stuks, we gende 104.688 KG. Prijs met R.M. Ie soort f. 13—15; 2e soort f.1112. Handel flauw. HAZERSWOUDE, 29 April. Aanvoer 9800 stuks. Kippeneieren f. 1,902,50; eenden eieren f. 1,60—2,00; kalkoeneieren f. 0,10. ROELOFARENDSVEEN, 29 April. Bloem kool 1415 ct. p. st.; Spinazie 89 ct. p. K.G.; Sla 1,003,10 per 100 krop; Aard beien 2835 ct. p. doosje; Peulen 2,10 2,50 per 10 pond ROTTERDAM. 30 April. Veemarkt. Aan gevoerd 4977 stuks. 260 paarden, 2 veulens, 1656 magere runderen. 914 vette runderen. 172 vette kalveren. 171 graskalveren. 1553 nuchtere kalveren. 200 schapen en lam meren. 8 varkens. 41 bokken of geiten. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. tot 54. 2e kw. tot 47, 3e kw. 3238, vette ossen tot 48, tot 44. 3741. stieren tot 48. tot 43. 3638. vette kalveren 75. 65. 4550. scha pen 38. 34 30. lammeren 40 35 30, gras kalveren 42. 36. nucht. kalveren 20. 16, slachtpaarden 39. 34. 30. Prfjzen per stuc: Schapen le kw. 17, 2e kw. 13, 3e kw. 8, lammeren 14, 11. 7, nuchtere slachtkalve- ren 5.50, 4.50 4. nuchtere fokkalveren 14, 10. 7. slachtpaarden 165. 125 80, werkpaar den 225, 145. 85. hitten 90, 70 60, stieren 235, 180. 140. kalfkoeien 215. 165, 115 melk koeien 210. 160 110. vaarzen 115, 95. 75, pinken 80. 70. 60, graskalveren 60 50 40. TER-AAR, 29 April '35. Centrale Veiling. Spinazie per kilo 4—7 ct.; Postelein 13—18 ct.; Snijboonen per pond 29—30 ct.; Stek per pond 1724; Peulen per pond 1726; Bloemkool 218 ct.; Sla f. 0.502,60; Radijs f. 1.80—1.90; Peen 17 ct. VEUR, 29 April Engelsche komkom mers le srt. 12,1013,90; id. 2e srt 7,30 10,50; id. 3e srt. 4,705,90; Gele komkom mers le srt. 11,6013,60; id. 2e srt 5,90 10,30; id 3e srt, 3.605,40; Kropsla le srt. 1,002,10; id. 2e srt. 1,00; Stoofsla 3,10 4.60; Peen 21,5024,30; Bloemkool le srt. 8,50—11,40; ld. 2e srt. 5,60—7,50: id. uit schot 2,003.90; Tomaten, midd. 21,60 23,10; id. gr. ronde 20,5022,30; id. 2e srt. 19,40—19,90; Andijvie 1,60—3,10; id. per K.G, 712; Spinazie 1122; Postelein 14,60 17,30; Rhabarber, per 100 bos 2,504.00; Snijboonen 6265; Radijs 1,90—3,00; Prei I,60—2,30; Seldery 60—1,10. Veilingen v. d Bond Westland Binnen land van 29 April. Roode bessen 2.90; Aard beien 1.102.50; Druiven 22.50; To maten 3466 ct.; Dubbele boonen 4585 ct.; Snijboonen 4575 ct.; Aardap pelen 1324 ct.; Poters 1523 ct.; Poste lein 12—16 ct.; Spinazie 26 ct. per K.G.;' Bloemkool 3.0015.00; Komkommers 6.00 II.00; Pepers 1.251.45; Sla 12.90; Eieren 2.302.70 per 100; Perziken 532 ct. per stuk; Peen 8.0014.00; Kelen 0.50—1.50; Peterselie 0.701.50; radijs 1.502.80; Ra barber 1 754.50; Selderij 0.301.95 per 100 bos. 1885 1935 Onze geliefde Ouders JAN KOENE en JOH. KOENE— ELKERBOUT, herdenken 20 Mei den dag dat zij voor 50 jaar in het c huwelijk traden. 1296a Dat zij nog lang in onsl midden mogen blijven is de wensch van hun liefheb bende Kinderen en Klein kinderen. Leiden, 30 April 1935. 3-OctObersfcraat 44.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3