LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 29 April 1935 Zilveren ambtsjubileum van den heer H. L. van Delft. ZILVEREN JUBILEUM TE SASSENHEIM. de ziekteverzekering rond f.20 millioen; d. Uit de invaliditeits- en ouderdomsverzeke- rong rond f. 37 millioen, te zamen f. 77 mil lioen. Verlichting van deze lasten kan op voor de betrokken groepen van verzekerden minst gevoelige wijze worden verkregen, door het percentage van het loon. dat als geldelijke uitkeering wordt genoten in ge val van ziekte en in geval van ongeval over de eerste zes weken, thans bedra gende 80. te verlagen tot 70. In totaal zou de hierdoor verkregen lastenvermindering bedragen: a ziektewet M.875.000; b. on gevallenwet 1921 f. 500.000: c. land- en tuinbouwongevallenwet 1922 f. 50.000, in totaal f. 2.475.000 De lastenvermindering voor de ziekte verzekering zou. aangezien de normale premie voor deze verzekering voor de helft op het loon van de arbeiders mag worden verhaald, voor ongeveer de helft, derhalve voor rond f. 900.000. ten bate komen van de verzekerden ingevolge de Ziektewet. Een invaliditeits- en ouder domsfonds. Voorgesteld wordt het Invaliditeits- fonds en het Ouderdomsfonds A te veree nigen tot een nieuw gemeenschappelijk londs. aangeduid als ..Invaliditeits- en Ouderdomsfonds". Reeds thans is de fi- nancieele positie van het eene fonds in sterke mate bij die van het andere be trokken en een samenvoeging van beide fondsen geeft een veel duidelijker inzicht in wat de regeling van het ontwern wil. Het Rijk zal ieder jaar in het Invaliditeits- en Ouderdomsfonds een bedrag storten, gelijk aan het nadeeüg saldo, dat de be drijf srekening van genoemd fonds over het voorafgaande kalenderjaar heeft opgele verd. Over 1932 bedroeg dit nadeeüg saldo f. 8.6 millioen. Een voorlooDige berekening heeft aangetoond, dat in de eerstvolgende jaren in dit cijfer geen verandering van beteekenis is te verwachten. De samen voeging brengt voorts mede. dat de schuld van het Ouderdomsfonds A aan het Inva- Üditeitsfonds, zoolang deze reeling eeldt. niet verder wordt afgelost. Het voorloopig nog batig saldo van de iaarlijksche be drijf srekenins van het laatste fonds strekt tot gedeeltelijke dekking van het nadeeüg saldo van het Ouderdomsfonds A. Aangeteekend zij nog. dat de vriiwiüige Quderdomsverzekering geheel buiten de regeling valt. daar deze verzekering zich zelf geheel bedruipt Het Ouderdomsfonds B blijft dan ook zelfstandig bestaan. Warenwet buiten werking. Het Rijk heeft zich verplicht de helft van de ko6ten van de Warenwet-diensten te betalen. Om daaraan te ontkomen wordt voorgesteld de Warenwet buiten werking te stellen. Gezondheidsraad. Voorgesteld wordt, het ambt van voor zitter van den Gezondheidsraad in den vervolge niet te bezoldigen en ook de wet telijke verplichting tot toekenning van vergoeding aan de leden van dien raad te doen vervaüen. ALS SECRETARIS VAN WARMOND. De heer H. L. van Delit. Woensdag 1 Mei a.s. zal het 25 Jaar geleden zijn dat de heer H. L. van Delft ■werd benoemd tot secretaris der gemeente Warmond. De heer van Delft was voordien le ambtenaar en ambtenaar van den Bur gerlijken Stand der gemeente Oudewater. !Sijn opleiding in de gemeente admini stratie ontving hij van den heer Coolen, oud-Referendaris ter Provinciale Griffie van Noord-Brabant en oud-notaris te Hel- voirt. Ook volgde hij nadien met gunstig gevolg een cursus in de gemeente-admi nistratie te Utrecht Naast het ambt van gemeente-secretaris in welke kwaliteit hij voor een ieder ge- njakkelijk bereikbaar is, vervult hij sinds 25 jaar een bestuursfunctie in de ver- eeniglng het Groene Kruis. Alle jaren dat hij te Warmond werkzaam is, is. hij ook secretaris der Commissie tot wering van schoolverzuim en van de instelling af, se cretaris der commissie van pi. schooltoe zicht. Ook de vereeniging tot viering van den verjaardag van H.M. de Koningin en de Harddraverij-Commissie hebben in hem een ijverigen en bekwamen voorzitter. Er heeft zich een eere-comité gevormd, waar in alle rangen en standen en alle rich tingen vertegenwoordigd zijn, om hem dien dag te huldigen. Aan een welverdiende be langstelling zal het hem dien dag zeker niet ontbreken! Woensdagmorgen te half elf vindt de huldiging plaats door B. en W„ de Raads leden en het ambtenarencorps, 's middags die der Commissie uit de ingezetenen. Van 3 tot 4 uur zal de heer van Delft reci- pleeren ln Hotel „De Stad Rome." GEEN OVEREENSTEMMING IN DE MIJNINDUSTRIE. Staking met 6 Mei? Zaterdag is op het departement van Sociale Zaken onder leiding van den Rijksbemiddelaar prof. mr. P. J. M. Aalberse 'n bespreking gehouden tusschen partijen, betrokken bij het dreigende con flict in de mijnen. Bij het begin der be sprekingen deelde de Rijksbemiddelaar namens de regeering mede, dat zij bereid was. onder bepaalde voorwaarden gedu rende twee jaren een bedrag van f. 800.000 te storten in het algemeen mijnwerkers- fonds. waardoor de bijdragen van alle deelnemers in dat fonds met een zeker percentage zouden kunnen worden ver- laagd. Bij de verdere besprekingen bleek, dat o:k na deze toezegging geen overeenstem ming te bereiken was. Ten slotte verklaarden de mijndirecties, dat zij haar aanvankelijke voorstellen wil den verlagen tot: 1. met ingang van 1 Mei een loonsver laging bij vijf of zes dagen werk van vijf procent van de betaalde loonen; 2. vermindering van den kindertoeslag met vijf-en-twintig percent; en 3. met ingang van 1 Januari verlaging van de kosten der vacantieregeling met vijftig percent. Ten vierde verklaarden zij, tegen 1 Juli de individueele arbeidsovereenkomsten op te zeggen ten einde vrij te komen van de verplichte toetreding tot het mijnwerkers- fonds. Van arbeidszijde verklaarde men een stemmig. dat men niet bereid was. deze voorwaarden te aanvaarden. Ten slotte is nog overwogen de instelling van een bemiddelingsraad of van een scheidsgerecht. Deze denkbeelden vonden echter bij geen van beide partijen instem ming Het is niet onwaarschijnlijk dat met 6 Mei de staking zal uitbreken. NED. WERKLIEDENVERBOND „PATRIMONIUM". De 51ste algemeene vergadering. Heden is te Apeldoorn de 51e jaarlijk- sche algemeene vergadering aangevangen van het Ned. Werkliedenverbond Patrimo nium onder presidium van het 2e Kamer lid. den heer C. Smeenk van Arnhem. De voorzitter opende hedenmiddag om 1 uur de eerste zitting op gebruikelijke wijze en hield een toespraak, waarin hij allereerst de afgevaardigden der afdee- lingen en die der bevriende corporaties hartelijk welkom heette. Spr. wees er op dat het in onze dagen vooral gaat om het bewaren der Christ, erfenis. Er ligt een periode van verbazingwekkenden socialen voaruitgang, vooral bij de Wester- sche volken, achter ons. De hygiëne won er ons leven werd verlengd. Wij genoten allengs meer confort en ook in dezen somberen crisistijd leven we in doorsnee nog op een hooger levenspeil dan een vroegere generatie. Stellig is in den loop der jaren op sociaal terrein in ons geze gend land wel een en ander tot stand ge komen waarvoor waardeering past. Maar van wezenlijke vernieuwing der volkeren valt maar weinig te bespeuren. De deca dentie nam veeleer toe en van het huwe lijk werd een rekensom gemaakt. Men propageert de vrije liefde en een huwelijk in kameraadschap. Ook op ander gebied werden de na den oorlog gekoesterde il lusies wreed verstoord. Men kan de be wapeningswedstrijd niet enkel wijten aan het nat.-soc. Duitschland. maar met name Frankrijk treft hier schuld. Het tractaat van Versailles blijft evenmin als andere tractaten ongewijzigd bestaan. Er is een tijd geweest dat men hooge verwachtin gen koesterde van het rationalisme. De menschelij ke Rede was oppermachtig. Thans keert men dat rationalisme den rug al meer toe. Maar niet om voor Gods Woord te buigen, maar om het tot heer schappij van de oer-lnstincten en de oer- sentimenten brengen als hoogste wijsheid te verkondigen. Zoo is er alle reden om bezorgd te zijn voor de toekomst van de Westersche volken. Onder ons. aldus spr., zij radicale be slistheid en geen oppervlakkigheid. Bidden en werken deed ook een godvruchtige vo rige generatie. Grooter dan de economi sche is de geestelijk-zedelijke nood der volkeren Daarvoor in de eerste plaats moeten onze oogen open zijn. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde Aan dat van den secr. den heer J. W Bossenbroek van Amsterdam, ontlee- nen we dat het Verbond 1 Jan. j.l, totaal 12 794 leden telde waarvan 7304 lezers van het orgaan. 7 Afd. werden opgericht en 7 opgeheven. Een nieuwe periodiek Voor waarheid en recht" verscheen 3 maal in 100.000 ex. Het orgaan zag elke week het licht onder redactie van den heer Smeenk. Het verslag van den pen ningmeester, den heer H. M. Lutter van Groningen maakt melding van een eind cijfer in ontvangsten en uitgaven met f 41.019.04. Er is een batig saldo van f 6099 66 en aan contributie werd ontvan gen totaal f 21.174.58. De balans heeft eer. eindcijfer van f 39041.64 en voordee- lig saldo van f 6044.44. De begrooting sluit met een eindcijfer van f. 28.856. BBN BBO BBRGSMA-BOOM. In het r>ark Sonsbeek te Arnhem achter het hotel heeft de heer Edo Bergsma Zaterdagmiddag met zijn drie kleinzoons een hem ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum als voorzitter van den A.N.W.B. door de Centrale Vereeniging voor School- werktuinen en Boomplantdagen aange boden eik geplant. Verscheidene A.N.W.B.- autoriteiten waren hierbij aanwezig, als mede de burgemeester van Arnhem, de heer Bloemers. Nadat eenige sprekers het woord hadden gevoerd, betuigde de heer Bergsma harte lijk dank voor de hem bewezen eer Ten slotte aanvaardde de burgemeester van Arnhem de bescherming van dit monu ment. Vervolgens werden door den voorzitter der Centrale Vereeniging den heer Bergsma en zijn kleinzoons medailles aan gebeden. waarin het lelt van de planting was vermeld. DE SPOORWEGAMBTENAREN VERGADEREN TE HEERLEN. Contributie wordt verlaagd. In een druk bezochte bondsvergadering te Heerlen van den Bond van Ambtenaren in dienst van de Nederlandsche Spoor wegen heeft de bondsvoorzitter Verdam in groote trekken den huldigen toestand be sproken. Door het optrekken van hooge tolmuren aldus spr. is onze export tot een minimum gedaald, en het spreekt vanzelf dat allereerst de Spoorwegen hier van de nadeelige gevolgen ondervinden. Deze crisisverschijnselen, gevoegd bij den verkeerschaos doen de ontvangsten der Spoorwegen gestadig terugloopen. Het is te hopen, dat de jüist geïnstalleerde com missie voor het verkeersvraagstuk haar moeilijke taak tot een goed einde zal weten te brengen, waarbij hij den wensch uit sprak, dat den Spoorwegen die plaats zal worden gegeven waarop deze recht hebben. Spreker deelde vervolgens mede, dat de verhoudingen in het Georganiseerd Over leg en met name in den Personeelraad, vooral na de laatste loonsverlaging in 1934, verre van aangenaam zijn. De B.A.N.S. zal echter voor zich 't recht blijven opeischen in volkomen vrijheid voor zijn leden op te treden. Er is één lichtpunt: de organisatie is kerngezond, alhoewel het aantal leden ten gevolge van het inkrimpen van het bedrijf iets is teruggeloopen. De voorzitter heette vervolgens den rechtskundigen adviseur mr. A. B. Gom- perts. den voorzitter van het Internatio naal Bureau K. Bloothoofd, en den voor zitter van de N.V.C.. Roos, van harte wel kom, en verklaarde het congres geojjend. De rekening en verantwoording van den bondspenningmeester werden goedgekeurd, waarna, op voorstel van de afd. Utrecht besloten werd, eerst de voorstellen be treffende contributieverlaging en 't voor stel van Rotterdam met betrekking tot verhooging van de afdracht aan de afdee- lingen te bespreken. Het voorstel van het hoofdbestuur tot verlaging der contributie werd aanvaard met op zes na algemeene stemmen: het voorstel der afdeeling Rot terdam werd verworpen met 6587 stem men. Te één uur in den middag werd de ver gadering geschorst, waarna te halfdrie de officieele ontvangst van het hoofdbestuur en het bestuur der afdeeling Heerlen ten etadhuize door B. en W. van Heerlen plaats vond. De vergadering werd daarop te drie uur hervat ter behandeling der begrooting. die werd goedgekeurd, evenals het jaarverslag over 1934. „Tel." DE SAMENWERKING A.N.W.B.—K.N.A.C. .BEËINDIGD. De Kon. Ned. Toeristenbond AN.W.B. meldt ons: Op 1 Mei 1935 eindigt de samenwerking welke sinds 1 Januari 1924 bestaan heeft tusschen den A N W B. en de K N A C. Deze samenwerking betrof aanvankelijk alleen het werk der Wegen-Commissie welke reeds sinds 1898 tnj aen AN.W.B. bestond, en de plaatsing van waarschuwingsbor den. waarmede de A.N.W B zich reeds sinds 1892 bezighield. De K.N.A.C. werd in 1924 in deze Wegen-Commissie opgenomen en de waarschuwingsborden (later ook de plaatsnaam- en richtingsborden) werden sindsdien door den A.N W.B. geplaatst voor gemeenschappelijke rekening De bekende A.N.W.B.-wegwijzérs bleven buiten deze overeenkomst en werden steeds alleen door den A.N.W B. geplaatst en betaald. Thans is deze samenwerking beëindigd, aangezien door de K.N.A.C. wijzigingen der overeenstemming werden verlangd, waar in de A.N.W.B we! grootendeels, maar niet volledig meende te mogen toestemmen. Dientengevolge zal de A.N.W.B.. evenals vóór 1924. dit werk voortaan weder onder eigen naam en voor eigen rekening ver richten, De plaatsing van de verschillende borden en het werk op wegengebied zal de A.N.WB. op de oude wijze voortzetten; de weggebruiker zal van het ophouden der samenwerking geen nadeelige gevolgen ondervinden. VEREENIGING VAN FABRIKANTEN VAN ONDERDEELEN VOOR RIJWIELEN IN NEDERLAND. Te Utrecht is dezer dagen opgericht de eeniging van Fabrikanten van onderdee- len voor Rijwielen in Nederland. De Ver eeniging heeft ten doel de bevordering van den handel in rijwiel-onderdeden. Tot bestuursleden zijn gekozen de hee- ren: W. Bamberger te Schiedam, G. den Hertog te Mijdrecht, J. P. van Heyst te 's-Gravenhage, R. J Kooy te Mijdrecht, lr. H. de Lange, te Hilversum, W. Roelof- sen te Woudenberg en J. Warners te Oos terbeek. o DE N. S. B.-STATENLEDEN. Ds. Van Duyl heeft te Apeldoorn in een openbare vergadering van de N. S. B. medegedeeld, dat de thans gekozen leden van de N SB. in de Provinciale Staten afstand zullen doen van de hun toe komende presentiegelden en de pen sioenen, welke aan dit lidmaatschap ver bonden zijn. Deze gelden zullen zij be schikbaar stellen voor noodlijdende kunstenaars, de bestrijding van de t.b.c. en herstellingsoorden. GEEN ROODE TULP! De besturen van N.V.V. en S.D.A.P. heb ben in verband met het desbetreffende arrest van den Hoogen Raad ter zake het dragen van de roode tulp op den len Mei, den deelnemers aan het Meifeest in over weging gegeven zich dit keer te tooien met een bloem van een andere dan de roode kleur. FACILITEITEN VOOR WERKLOOZEN OP 1 Mei. In verband met van verscheiden zijden daartoe tot den minister gerichte verzoe ken heeft, naar wij vernemen, de minister van Sociale Zaken bepaald, dat wel is vaar op 1 Mei de werkverschaffingen cp de gewone wijze moeten doorgaan en aan de ondersteunde werkloozen geen vrijstel ling van stempelen kan worden verleend, doch dat de minister er geen bezwaar tegen heeft dat arbeiders, die daartoe uiterlijk den dag te voren aan de werk- leiding van de werkverschaffing den wensch te kennen geven, dat zij op 1 Mei willen verzuimen, dat geheel voor eigen rekening doen. Een vergoeding wegens verzuim mag derhalve niet worden toege kend Voorts kan de minister zich er mede vereenigen, dat de gemeentebesturen des- gewenscht het stempeluur voor de onder steunden vervroegen. Indien het gebruike lijk is, dat een of meer groepen tweemaal per dag stempelen, kan op 1 Mei met éénmaal stempelen worden volstaan. EEN DUITSCHER TEGEN ZIJN WIL OVER DE Dl'ITSCHE GRENS GEBRACHT? De heer Boon heeft aan de ministers van buitenlandsche zaken en van Justitie de volgende vragen gesteld: I. Is het den ministers bekend, dat op Maandag 4 Februari jl. een zekere Gutzeit die in Hengelo arbeidde, door een Neder lander uit Haarlem, onder voorspiegeling, dat deze hem een betrekking zou bezorgen in Haarlem, waarheen hij hem in een auto zei te zullen brengen, in stede van naar Haarlem tegen zijn wil over de Dultsche grens bij Gronau is gebracht, alwaar de douane-afsluiting geopend was, teneinde deze auto door te laten, waarna Gutzeit onmiddellijk werd gearresteerd en in een cel opgesloten? n. Is het den ministers bekend, dat het initiatief hiertoe niet is uitgegaan van den bewusten Nederlander, doch dat deze uit voering (ontvoering? Red.) geheel in scène is gezet door de Duitsche politle-autoritei- ten in Gronau en Detmold? III. Is het dén ministers bekend, dat een Duitsche Kriminalbeambte die ndag op Nederlandsch territoir de laatste uitvoe ringshandelingen heeft voorbereid, daar toe in Enschede een auto heeft gehuurd, welks huurprijs hij den volgenden dag heeft betaald, terwijl de Nederlander na het slagen dér onderneming zijn honora rium van den commissaris van politie uit Detmold in ontvangst heeft genomen, uit al welke feiten onomstootelijk vaststaat, da „an den Vorgangen auf nlcht-deut- schem Geblet direkt oder indlrekt deut- sche Amtsstellen beteiligt waren" (welk criterium de Duitsche Regeering blijkens haar antwoord op het protest der Zwit- sersche Regeering inzake Berthold Jacob- Wesemann als beslissend beschouwt ,voor haar verplichting om een tegen zijn zin ontvoerde terug te brengen)? IV. Zijn de ministers na verificatie en het juist bevinden van het bovenstaande bereid onder het oog der Duitsche regee ring te brengen, dat menschenroof (het iemand oDzettelijk over de grenzen van het Rijk in Europa voeren met het oogmerk om hem onder de macht van een ander te brengen) in de wetgeving van alle be- schaafdp Staten als een der zwaarst denk bare delicten wordt beschouwd en in ons Wetboek van Strafrecht met een gevan genisstraf van 12 jaren wordt bedreigd, zoodat de goede zeden in het internatio nale verkeer der volken eischen, dat Gut zeit onnvddelliik ongedeerd naar Nederland wordt teruggebracht? VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is met ingang van l Mei benoemd tot burgemeester van Someren P J. C Smulders; opnieuw benoemd tot burgemeester van 's-Gravenzande mr. J. Brunt. MA66A-0 VERPLAATSING BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. In verband met de opheffing van het lo- comotievendepót te Rotterdam D. P. zal 114 man locomotiefpersoneel. aan dat depót werkzaam, naar verschillende stand plaatsen overgeplaatst worden, terwijl met ingang van 15 Mei a.s. alle ketelwasschers, kolendragers en stokers in de locomotie- venloods die op genoemden datum 55 jaar of ouder zijn gepensionneerd zullen worden. o DE BETUWE IN BLOEI. Ondanks het triestig weer, zijn gisteren talrijke auto's de Betuwe ingekomen. Het koude weer heeft de bloesemkijkers niet kunnen thuis houden, en zeer velen zullen dan ook de bloesempracht weer hebben aanschouwd. Ook talrijke auto-cars brach ten vele kijkers in en door Tiel. Jammer echter dat het weer verre van ideaal was. (M.m.) DINSDAG 30 APRIL 1935. Hilversum 301 M. Avro-ultzending, 5.30- 6.00 Vpro. - 8 00: Carillonbespeling J. W. Meyll 8.20: Cram.-pl. 9.00: Piano variaties door Dina Appeldoorn 9.20: Kovacs Lajos en zijn orkest 10 00' Morgenwijding 10.15: Gewijde muziek 10.30: Gram.-pi. 11.00 Causerie Mevr. R. Lotgeripg-Hillebrand 11.30: Orgel concert P. v. Egmond Jr., m m van P Hermann (cello) 12.30: Omroeporkest o. 1. van N. Treep en Gram.-pl. 2 00' Voordracht Kommer Kleyn 2.20: Ver volg Omroeporkest 3.00—4.00: Knipcur sus 4.15: Gramofoonpl. 4.30: Radio- kmderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5 00' Verhalen voor kleine kinderen 5 30- Jeugdhalfuur v. d. Vpro o. 1. van Ds B J Aris 6.00: Kovacs Lajos en zijn orkest 7.00: Koorzang o. 1. van W. Hespe 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00' Vaz Dias 8.05: De Avro-Declbels o. 1.' van Eddy Meenk 8.50: Reportage 9 00' „Het Koningschap van ons Vorstenhuis" spel van W. G. de Bas 10.00: Concert door Egb. Veen 3r. en Jr. (piano en viool) 10.20: Omroeporkest o. 1. van N Treen 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Canta- 0 van E- Beeckman (Uit „Stadtschanke" te A'dam). Huizen 1875 M. Kro-uitzendlng 8 00 9.15 en 10.00: Gram.-pl. - 10.50. Repor tage 11.3012.00: Godsd. halfuur 12.15: Orkestconcert en gram -pl 2 00 Voor de vrouw 3.00-4.00: Modecursus 1™ Sr?mi"p 430: Koorconcert 5.00: Orkestconcert en gram -pl 7 15 Reportage - 8.15: Orkest- en koorcon cert 9.55: Lezing 10.10: Gram-pl 10.15: Sport 10.30: Vaz Dias 10.35 ,orkest ®n carillon) 11.05— 12.00: Gramofoonmuzipk Droitwich 1500 M 9.35-9.50: Morgen- ™1J.dnlnS T „10-2°' Orgelspel S. Torch - 10.50. Voor de scholen ll.lO: Gram.pl. DE HEER P. J. VERCOUTEREN 25 JAA HOOFDONDERWIJZER Bui la: U B11 De heer P. J. Vercouteren. Op 2 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijl*" dat de heer P. J. Vercouteren als H00I1 onderwijzer aan de „School met di Bijbel" te Sassenhelm verbonden werd. D feit zal niet onopgemerkt voorbij doch op eenvoudige wijze worden heraaci Pieter Jacobus Vercouteren werd Maart 1881 te Retranchement (Z.) ren, volgde de Normaallessen aan de Cl School voor L. en M U. L. O. te Sluis slaagde den 7den Mei 1900 te Middelhui voor de onderwijzers-akte. Van 1 Deceu ber 1900 tot 31 October 1903 was de h( Vercouteren werkzaam aan de School m den Bijbel voor Chr. Nat. School-Onderfl (destijds hoofd de heer P. van Vliet daarna was hij van 1 November 19031 31 Maart 1907 werkzaam aan de Schc met den Bijbel aan de van Ostadestü te Den Haag onder den heer A. J. van Wi Van 1 April 1907 tot 30 April 1910 wcrl Vercouteren onder den heer J. v. d. Sp aan de Geref. School voor Mulo te Zwol Op 2 Mei 1910 trad de heer Vercouteri op als Hoofdonderwijzer aan de „Schc met den Bijbel" te Sassenheim als opvolg van den heer H. Verwoerd, die naar An hem vertrok. Ruim 10 jaar was hij als so danig werkzaam. Mede op zijn initlati werd te Sassenheim een vereeniging vo Chr. M.U.L.O. opgericht en kon op 1 St| 1920 de J>c Visserschooi" voor Chr. M L. O. aan de Beukenlaan te Sasseuhi worden geopend. De heer Vercouteren gir toen van „de School met den Bijbel" ui de „De Visserschooi" over. De kwarteeu die de heer Vercouteren te Sassenhei werkzaam is, heeft hij bijna 1.000 leerlii gen zijn school zien verlaten. Uit de beide schoolbesturen en uit oud-leerlingen zijn commissies gevoron om den jubilaris te huldigen. Deze hok ging vindt plaats Zaterdag 4 Mei 's namiddags half drie in het gebou „Concordia". Deze huldigingsbijeenkom is alleen toegankelijk voor genoodigdi™ van vier tot half zes uur (eveneens op Z; terdagmiddag in het gebouw „Concordia wordt een receptie aangeboden, waar ied ln de gelegenheid wordt gesteld den Vercouteren te fellclteeren. 811 rei tli 11.35: E. Pini's orkest 12.20: J. Ml cant en zijn orkest 1.25: Voor de sein len 2.50: Gram.-pl. 3.20: Causerie 3,40: Kwartetconcert m. m. van F. Co lins (zangi 4.35: BBC-dansorkest 0. van H. Hall 5.20: Berichten 53 Bach-concert 8.10: Fransche les 6.40: Gram.-pl. 6.50: Lezing The Air-Do-Wells, revue-programma 8.20: Gram.-pl. 8.50: Berichten —9 en 9.20: Lezingen 9.40: Het Parklngtl Kwintet m. m. van W. Bury (zangi 10.3511.20: Lew Stone en zijn Band. Radio Paris 1648 M. 6.20 en 7.20: Gram platen 11.35: Orkestconcert 0. 1. va Krettly 2.50: Solistenconcert zang, cello en orgel 8.05: „Le bonhei du jour", spel van Guiraud 9.55: Popi lair concert. Kalundborg 1261 M. 11.20—1.20: Con« uit rest. „Rltz" 2.504.50: Omroepw kest 0. 1. van Mahler 7.20: Harmonie muziek 820: Volksliederen 81 Hoorspel 9.25: Symphonleconcert. Le ding: Reesen 10.2011.50: Dansmurie Keulen 456 M. 5.20: Gram.-pl. 1 Gevar. concert 10.20: Cello en piano - 11.20: Omroepklelnorkest 0 .1. van Eysold en Schrammelensemble 1.35: Plan duetten 3.20: Trio en solisten tl en 6.50: Gram.-pl. 7.30: OmroeporW 0. 1. van Buschkötter, m. m. v. G. Kulen kampf (viool). Hierna: Berichten. Rome 421 M. 8.05: Symphonleconcert 1 m. van A. Serato (viool). Hierna: Dans muziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 1120 (l 12.301.20. Max Alexys' orkest 4.20: Populair concert 5.20: Omroeporkest c 1. van Gason 6.35: Gram.-pl. 7.20 platen 7.20: Salonorkest 0. 1. van Wal pot 9.2010.20: Populair concert f M.: 1.20: Gram.-pl. 11.50: OmroeporkM o. 1. van Gason 12.501.20 en 4.20 Gram.-pl 5.35: dito 5.50: Oude mm ziek 6.35: Gram.-pl. 7.20: Symph? nieconcert o. 1. van André 8.35: dito~ 9.3010.15Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.30: Hamburg: „Welthafen" 9.20 en 1005; Berichten 10.2011.20: Concert uil Koningsbergen o. 1. van E. Wilcken. GEM. RADIO -DISTRIBUTIEBEDRIJF 01 DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 30 April lste programma Hilversum van 8"24 k 2e programma: Huizen van 8—24 ui® 3e programma: 8 00: Deutschl.sender - 9.20: Keulen - 12.20: Brussel VI. - Deutschl.sender 14.20: diversen 14 Droitwich 15.20: Keulen 17.50: Brus; sel Fr. 18.20: Keulen plm- 21 Brussel Fr. 22.05 Leipzig. 4e programma: 9.35: Londen Re? 10 20: Droitwich 13.25: Londen R*' 16.35: Droitwich 17.20: diversen 'r;' Londen Reg. TuinDraatie door den nee J. Jonker, chef afd Gem. Plantsoenen uit gesteld tot 14 Mei a.s. 19.20: Droit*"» 20.20: Leipzig 21.20: Londen R«S' 23.20: Kalundborg. Wijzigingen rootbehouden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14