Nederland wint van Duitschland 2-A LEJDSCH DAGBLAD - Sportblad Mandag 29 April 1935 Een fraai slot van het hockeyseizoen. echter over een uitstekende verdediging bleken te beschikken. Met 10 was de sup- prematie der blauw-witten het de rust allerminst te ruim beloond. Had U.V.S. na de pauze dan ook haar gewone spel ont plooid. wij gelooven dat zij dan een flinke overwinning zou hebben geboekt. U. V S legde zich toen echter geheel op verde digen toe, speelde in de W-formatie en sloot daardoor wel haar eigen doel radi caal af. doch verzwakte den aanval zeer beduidend Onder groote spanning lew am zoo het einde. De stand is: De Kennemers Fortuna U V. S. 2 1—1 4—3 2 2 1—1 1—2 2 2 1—1 2—3 2 De 3de klasse A bracht een gelijk spel (00> in den 20-minuten-wedstrljd Alphia H.V.C., zoodat Alphia degradatiewed strijden moet spelen. In het Oosten is Vitesse gedegradeerd door een verdiende 2—1 nederlaag tegen S C.H., dat met de pauze met 10 de lei ding had. S. C. H. 3 1 2 0 7—4 Hengelo 2 110 32 3 Vitesse 3 0 1 2 46 1 In het Zuiden stelde Willem n teleur, door slechts één punt te veroveren op Palemig. De ranglijst ziet er als volgt uit: Roermond 2 110 41 3 Willem H 2 110 3—2 3 Middelburg 2 0 11 01 1 Palemig 2 0 11 3—0 1 Het Noorden bracht een draw (11 van Frisia tegen De Kooi. waardoor de positie van Hoogezand weer versterkt is. Hoogezand 2 2 0 0 41 4 De Kooi 3 0 2 1 4—5 2 Frlsla 3 0 2 1 3—5 2 L.F.C. DEFINITIEF BITTEN GEVAAR. Men schrijft ons van LF.C-zijde: Gistermiddag zijn de fatale 20 minuten gespeeld tusschen Alphia en R.V.C. met een beginstand van 44 weike stand tot het einde zoo bleef, zoodat Alphia degra datiewedstrijden moet spelen. Over de kwestie nog het volgende: Indertijd werd de wedstrijd AlphiaRVC gespeeld. 20 min. voor het einde was de stand 44 en werd een RVC-speler ten onrechte van het veld gezonden RVC pro- tersteerde tegen deze beslissing zij had toen nog een redelijke kans op de eerste plaats i. Door de protestcommissie werd het protest toegewezen maar de straf- commissie dacht er anders over en strafte den RVC-speler voor 6 wedstrijden Het resultaat was gistermiddag dat RVC met elf spelers in het veld verscheen ondanks de schorsing van een speler. Voor dezen mocht wel een ander meedoen. (Een rare verhouding tusschen protest- en strafcom- missier Dat de 20 min. gistermiddag toch gespeeld werden (hoewel ook LFC daar steeds met kracht tegen had geprotesteerd) was op aandringen van RVC. daar zij in de meening was dat daarmede een straf- wedstrijd voor haar speler om zou zijn, (hij had er n.l. al 5 achter den rug) wat echter niet het geval is want 20 min. speeltijd is geen eeheele wedstrijd. Door dit '.Teemde geval had Alphia als niet protesteerende vereentglng toch zeker de vruchten kunnen plukken ten koste van LFC (daar bij een overwinning een be slissingswedstrijd tusschen LFC en Alphia noodig zou zijn). RVC verscheen met een 5-tal invallers doch LFC is er vun over tuigd dat RVC de sportieve zijde heeft gekozen en er de 20 minuten op volle kracht voor heeft gespeeld en gesjouwd. Zoo bleef ten slotte de stand 44 en was deze lijdensgeschiedenis voor Alphia, RVC en LFC (als toeziende voogd) ten einde. Sportief deed het LFC aan toen na af loop RVC en een Alphia bestuurder hun felicitaties aanboden. o DE „20 MINUTEN-WEDSTRIJD" ALPHIA—R. V. C. Geen doelpunten. Eindelijk heeft deze „twintig minuten "- wedstrijd", waarover reeds zooveel gepraat en geschreven is, dan toch doorgang ge vonden als gevolg van Alphia's vasthou dendheid naar aanleiding van een door den K.N.V.B. gemaakte fout. Het is begrij pelijk, dat de Alphianen zich aan deze laatste stroohalm vasthielden al kon het Leidsche L.F.C. hierdoor leelljk in het ge drang komen, wanneer Alphia ook maar één doelpunt had weten te maken. Het was echter voor de Oranje hemden een zware opgave, daar zij maar met tien man mochten spelen enslechts 20 minuten Veel hing er natuurlijk vanaf hoe het Haagsche R.V.C. haar taak zou opvatten en het moet gezegd worden, dat de heeren zich tegenover L.F.C. zeer sportief hebben gedragen. Als buitenstaander kon men on mogelijk beoordeelen wie er nu eigenlijk met het winnen van dezen strijd gebaat was en het had er den meesten schijn van dat R.V.C. ten koste van alles doelpunten trachtte te voorkomen al ging dit ook soms op minder sportieve wijze, als opzettelijk uittrappen e.d. Over de twintig minuten spelen kunnen we vanzelf kort zijn. Alphia wint den toss en kiest het weinig windvoordeel. De wind staat bijna dwars o ver het veld en is zeer hinderlijk. De Alphia-achterhoede begint wat zenuwachtig en hierdoor krijgt R.V.C. dadelijk de eerste kansen, welke echter niet benut worden. De thuisclub speelt met vier voorwaartsen met linkshalf Mulder er direct achter. Het meeste gevaar komt van de linkervleugel waar Zwaan en Rooden- burg er alles opzetten om de Haagsche achterhoede te passeeren. Eenlge malen breken zij gevaarlijk door, doch eerst wordt Roodenburg ten val gebracht en later Zwaan, waarvoor een vrije schop even bui ten het strafschopgebied aan Alphia wordt toegewezen. Dezelfde speler schiet hieruit laag in de doelhoek, de keeper duikt er naar, doch krijgt het leer niet in handen. Via zijn rug stuit de bal in de leege doel- mond. doch geen Alphlaan loopt snel toe om voor het noodige tikje te zorgen, zoo dat gemakkelijk kan worden weggewerkt. Alphia blijft aanvallen, doch R.V.C. wijkt niet en hiermede is alles over dezen korten wedstrijd gezegd. Scheidsrechter de Jong, die naar ieders genoegen leidde, kondigt dan het einde aan. wat beteekent, dat de Oranjehemden zich voor het spelen van degradatiewedstrijden kunnen gaan voor bereiden. ALPHEN I—DE SPARTAAN I 0—0. Alphen had de Anisterdamsche tweede klasser De Spartaan te gast. Dit elftal dat in haar afdeeling eveneens de voorlaatste plaats inneemt heeft het met twee inval lers spelende Alphen goed partij gegeven. Voral doelman Oerlemans wist diverse malen de handen op elkaar te brengen door zijn fraaien stijl. Doch ook Alphen's keeper Tuinenburg had er goed het oog ln, beide doelverdedigers waren dan ook de beste spelers van het veld Onder leiding van scheidsrechter Dom burg wordt begonnen, de Spartaan met een Invaller en Alphen met twee Voor v. d. Leek en Dijkman Reeds direct zitten de kleine, snelle pittige Spartanen voor de Alphensehe veste, het Juiste schot ont breekt evenwel waardoor Tuinenburg vooralsnog weinig moeilijk werk krijgt. Aan de andere zijde begaat de voorhoede de fout het spel te kort te houden waar door de Amsterdamsche achterhoede tel kens kan ingrijpen. Ram valt dan bij Al phen wegens een knieblesure uit en Alphen speelt den resteerenden tijd tot de rust verder met 10 man. Mede hierdoor kunnen de gasten sterker worden doch door goed verdedigen van Hesseling en Tuinenburg gaat de rust in met blanken stand. Na dë pauze blijkt Ram vervangen door de Greef, deze gaat rechtsbuiten spelen terwijl Binnenkamp de llnksbinnenpiaats gaat bezetten, meer en meer komen de Amsterdammers dan ln den aanval en moet Alphen al haar aandacht bepalen aan haar verdediging. Vele van de dikwijls zeer goed opgezette aanvallen stranden op de handig door Hesseling es opgezette buitenspelval. terwijl de thans beter ge richte schoten in Tuinenburg's veilige handen belanden Naarmate de tijd ver strijkt wordt de strijd om een doelpunt feller, vooral Alphen doet er een schepje op waardoor de gasten op eigen helft wor den teruggedronken. De schoten kunnen bij den puiken Amsterdamschen doelman echter geen genade vinden, zoodat als de goed leidende scheidsrechter het einde aankondigt de wedstrijd eindigt zooals h« begonnen is. BODEGRAVEN I—GOUDA I 1—2. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 15-jarlg bestaan van Bodegraven zijn gisteren aangevangen met een jubileum- wedstrüd tusschen Bodegraven I en de 2de klasser Gouda I. Deze ontmoeting werd voorafgegaan door een Juniorenwedstrijd tusschen elftallen derzelfde vereenigingen welke tenslotte volkomen verdiend door de vjouda-jeugd met 20 werd gewonnen na dat de rust met blanken stand was inee- gaan. Om half drie stelden zich onder leiding van scheidsrechter KapteUn. de eerste elf tallen zich op. De gasten hadden aanvankelijk het windvoordeel en ln eerste instantie moest Bodegraven zich tot verdedigen bepalen. Allengs raakte het spel meer verdeeld. Weldra ziet de Bodegravendoeiman zich gepasseerd, als uit een voorzet van rechts het leder onhoudbaar wordt ingekopt. Na 16 minuten spelen leiden de gasten met 0—1 Het snel golft snel van doel tot doel en na 25 minuten spelen profiteert Gouda van een fout van den Bodegravenback en na een kalmen voorzet wordt ten tweeden male de bal onhoudbaar in het net ge deponeerd. 02. Als de verdediging van Gouda danig in het nauw is gebracht, scoort Bodegraven een verdiend tegenpur.t. Ook de tweede speelhelft kenmerkt zich door een gelijkopgaanden strijd. Waar bij beide ploegen de verdedigers de aanvallen de baas blijven, komt het einde met een kleine doch verdiende 2—1 zege voor Gouda, welke uitslag voor de jubileerende vereeniging echter zeer eervol kan worden genoemd. Na afloop vereenigden spelers en bestuursleden van beide vereenigingen zich ln hotel van Haaften waarbij tal van har telijke woorden werden gewisseld en waar bij de BodegravensDil A Boelen werd ge huldigd in verband met het feit. dat hij 15 jaren achtereen onafeebroken voor het eerste elftal van Bodegraven was uitge komen. R. C. L. I—ALPHEN UI. Direct blijkt, dat R.C.L. niet opgewassen is tegen Alphen. Spoedig ligt dan ook num mer een; door de Witte in de Leidsche touwen. Door kranig partij geven weet R.C.L. geruimen tijd stand te houden, de Witte maakt er na een half uur spelen 20 van, welk doelpunt door de R.C.L.- linksbuiten met een tegendoelpunt wordt beantwoord. S—1. Nog voor de rust is het andermaal de Witte die weet te scoren. 31. Na de hervatting bied R.CL. zoo goed als geen tegenstand meer. zoodat het thans voor de Alphenaren gemakkelijk spelen is. regelmatig wordt de score dan ook opge voerd tot 8—1. waarna R.C.L. in de laatste minuut door ontactisch verdedigen nog een tegendoelpunt weet te scoren Het einde komt alzoo met een 82 overwinning voor Alphen III. Scheidsrechter Gressle lelde goed. o LUGDUNUM II—SPORTMAN I 1—0. Direct was Lugdunum in het offensief. Als door een wonder ontkwam het door keeper Gans voortreffelijk verdedigde Sportman-doel, tot driemaal toe aan door boring. Ook ter andere zijde wisten Hey- mans c.s niet door de hechte Lugdunum- defensie te komen en met blanken stand werd gerust. Na de hervatting zette Sport man alles op alles, doch succes bleef uit. De Lugd.-aanvallen waren beter van opzet, doch de schutter ontbrak. Een aan Sport man toegekende penalty werd door van Staden fraai gestopt, doch de strafschop moest worden overgenomen; nu schoot Termeer ver naast. Na 20 min wist Brons geest met een tam schot via den paal Lug dunum de leiding te geven (10). De ,.Groenoord"-bewoners misten daarna we derom een strafschop, zoodat het einde kwam met een zwaar bevochten 10 over winning voor Lugd.. waardoor „T.O.N.A." kampioen der 1ste klasse L.V.B. is. LUGDUNUM III—ALPHIA III 3—3. Lugd. III kampioen. In een weinig fraaien wedstrijd is het Lugd. III gelukt een 53 zege op haar eenlge concurrent, Alphia 3. te behalen, waardoor zij ongeslagen kampioen der 2e klasse A is geworden. Alphia nam de lei ding (01), doch nog voor de rust brach ten Sira en Van Weerlee den stand op 3L Na de rust was het alras 51. Uit een strafschop en een goed schot verklein den de Alphianen den achterstand tot 53, waarmee het einde kwam. Na afloop wer den de kampioenen bi) monde van Lugd. 2en voorzitter gecomplimenteerd en met bloemen gehuldigd. LUGDUNUM IV—L. D. W. S. I 2—S. Tot de rust gaf de thuisclub kranig partij. L.D.W.S. nam wel is waar de lei ding (01), doch van Bemmel wist fraai ln te koppen (1l). Na de rust toonden de bezoekers zich over alle linies de sterk- sten en spoedig was de stand 41 ln hun voordeel. Wel scoorde groen-wlt uit een strafschop nog tegen (24i, doch de Oranje-Blauwen wonnen ten slotte zeer verdiend met 5—2. Scheidsrechter Boom floot correct. D. V. 8. III—LUGDUNUM V 1—3. Lugd. V kampioen. Hoewel D.V.S. de leiding nam (10). slaagde Marks er nog voor de rust ln met een fraai schot gelijk te maken (1—1). Na de rust wist Pauw op fraaie wijze zijn club de leiding te geven (12), doch eerst 5 min. voor het einde bracht de Lange uit een strafschop den eindstand op 3—1 voor Lugd Lugdunum V behaalde door deze overwinning het kampioenschap der 3e klasse A. zoodat het voor Lugdunum gisteren een goede dag was. LUGDUNUM VII—HAZ. BOYS II 4—2. Met de rust leidde Lugd. VII. dat slechts 9 spelers had, met 21 Ook na de rust bleef zij sterker en de stand werd opge voerd tot 41, waarna de hardwerkende Boys kort voor het einde den achterstand op 42 brachten Lugd. VIII was bij lange niet opgewas sen tegen D.V.S IV. dat met niet minder dan 114 zegevierde. Door dezen uitslag Is D.V.S. IV kampioen der 4e kl. B van den L. V. B. De Lugd. A-Junlores gaven met 112 hun Jongere clubgenooten een lesje. TER LEEDE I—L.F.C. III 2—1. Om beurten verkeeren de doelen in ge vaar. maar de verdedigers weten gevaar voorloopig te voorkomen. De gasten wor den geleidelijk sterker door openspel. doch doelpunten blijven uit. 15 minuten na oe rust breekt de midvoor van Ter Leede door en doelpunt 10. Uit-een hoekschop komt 2 minuten later de gelijkmaker 11. Er wordt nu vinnig gestreden om het win nende doelpunt en Ter Leede is daarbij de gelukkige. LUGD. A ADSP.—U.V.S. A ADSP. 2—1. De rechtsbuiten van UVS geeft zijn club de leiding 8—1. Na de rust is Lugd. sterker en de linksbinnen en rechtsbuiten weten te doelpunten 2—1 Scheidsrechter Betgen i leidde keurig. SPORTMAN II—KAGIA 0—9. In het begin wil het Kagia beter geluk ken en met de rust heeft zij een 30 voorsprong. Na de pauze is oneenlgheid ln de Sport man gelederen oorzaak, dat Kagia een ge makkelijke groote overwinning kan be halen. Scheidsrechter v. Es voldeed goed. o SPORTMAN III—HAZERSW. BOYS I 3—4. Ais er circa 20 min. Is gespeeld neemt Hazersw. Boys de leiding 10. Voor de rust herhaalt dit spelletje zich nog twee maal. zoodat de Boys een 30 voorsprong krijgen. Sportman laat zich echter niet onbetuigd en zij scoort tweemaal achter elkaar. Uit een penalty weet de mldhalf gelijk te maken 3—3. Een vinnige strijd om de leiding ontstaat nu waarbij de Boys de gelukkigen zijn. De Sportmankeeper had een slechten dag en had minstens drie doelpunten kunnen voorkomen. Scheidsrechter Hogervorst floot correct. Voor een 4000 toeschouwers vond gister middag In het Olympisch Stadion te Am sterdam de 12e hockeylandenwedstrijd Ne derland—Duitschland plaats, welke ont moeting door de oranjehemden met 21 werd gewonnen, een zege, die zeker ver diend mag worden genoemd. Duitschland werd over het algemeen sterker geacht dan Engeland, hetgeen onjuist is gebleken. Maar de 2—1 overwinning op onze zoo zeer gevreesde Oosterburen accentueert nog eens duidelijk het meer dan fraaie resul taat, dat Holland enkele weken geleden tegen Engeland behaalde. Om ruim half 5 het veld moest na den voetbalwedstrijd tusschen D.W.8. en Velo- citas nog In gereedheid worden gebracht werd begonnen nadat de beide volks liederen waren gespeeld. De leiding was in handen van de heeren Van 't Lam (Nederland) en Helmann (Duitschland). De opstelling was als volgt; Nederland Doel: J de Looper (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- llng (H.O.C.). Midden: H. de Looper (Hilversum), Hout zager (Gooi) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schnit- ger iPW.), Van den Berg (Amsterdam). Cavlët (Gooi) en van der Haar (H.H.Y.C.). Duitschland Doel: Warnholtz (Harvestehude Ham burg). Achter: Kemmer (Berliner H.C.) en Zan der i Berliner S.V.). Midden: Gerdcs (Munchener S.C.), Klelngeist (Berliner S.V.) en Schmallx (Berliner J.C). Voor: Bleberbach (Berliner H.C.), Hamel (Berliner H.CWeiss (Berliner Sportclub), Scherbarth (Berliner S.V.) en Katzensteln (Harvestehude Hamburg). Het oranjeteam was aanvankelijk Iets sterker. De Duitsche keeper kreeg enkele I schoten te verwerken, waarbij hij zich zeer betrouwbaar toonde. De tegenaanvallen waren lntusschen zeer gevaarlijk. Na zeer snel combineeren was Scherbarth door onze verdediging heen. Zijn schot ging langs keeper de Looper, die uit zijn doel gekomen was maar van Lierop was teruggesneld en in het doel liggend sloeg hij den bal er uit. Inderdaad gebeurde dit echter achter de doellijn, zoodat de heer Helmann terecht een doelpunt voor Duitschland gaf Er was toen 20 minu ten gespeeld, 01. Van eenige meerderheid was geen sprake de belde verdedigingen kregen volop werk en de strijd was uiterst spannend, niet het minst door het razend snelle tempo, waarin gespeeld werd In den stand kwam echter geen verande ring meer, zoodat de rust met een 10 voorsprong voor Duitschland inging. Direct na de hervatting werkte v. d. Haar zich tot den slagcirkel door. maar zijn keurig schot ging naast. Zonder be paald gevaarlijk te zijn was Duitschland in het veld eenlgen tijd iets sterker, maar aangemoedigd door het geestdriftige pu bliek gingen de Oranjehemden al spoedig weer tot den aanval over. En weer kwamen de momenten, waarin de overwinning werd bevochten. Een der Hollandsche aanvallen had een straf corner tot resultaat. Ditmaal kwam Tresling, de strafcornerspecialist, naar voren en uit den goed aangegeven bal van v d. Haar scoor de Tresling met een hard laag schot, dat langs vele beenen ging, den gelijkmaker. Er was toen 12 minuten gespeeld. Twee minuten later herhaalde zich pre cies hetzelfde. Wederom nam Van der Haar een strafcorner, keurig werd de bal neer gelegd en Tresling sloeg met een hard laag schot het tweede Nederlandsche doelpunt langs de Duitsche verdedigers 2—1. In drie minuten tijds was een naderend^ nederlaag ln een overwinning omgezet. Met nog 20 minuten spelen voor den boeg was het zaak den eenmaal verkregen voorsprong te handhaven Duitschland was na deze belde Nederlandsche doelpunten Iets ln de meerderheid, maar moeilijke schoten kreeg De Looper niet te verwerken, terwijl onze middenllnle de defensie krachtig steunde. De Duitschers hielden het spel nu wat beter open, maar ook dit had geen succes. Onder groote spanning kwam het einde en werden de Oranjehemden door tiental len supporters hartelijk op het veld geluk- gewenscht. Ja we zagen zelfs spelers op de schouders van bewonderaars het veld ver laten. De Duitschers betraden sterk te- leurgesteld de kleedkamers. De kracht tusschen belde teams was in dezen wedstrijd vrijwel gelijkwaardig. Nederland hield het spel op de bekende wijze open. waardoor het verrassende ele ment sterk tot uiting kwam. Dit was juist niet het geval bij de Duitschers, die vooral ln de eerste helft het spel veel te kort hielden. Een kolfje naar de hand van de Waal en Tresling. In technisch opzicht was er vrijwel geen verschil te bekennen. Wij meenen, dat grootere geestdrift en het doorzettingsvermogen der Hollanders tenslotte den doorslag hebben gegeven, waarbij bovendien de snelheid en het uit houdingsvermogen zeer te loven vielen. Doelman de Looper heeft zijn doel goed verdedigd De Waal en Tresling, die reeds voor de 38ste maal het Oranjehemd droe gen een record op hoekeygebled waren uitstekend op dreef. Wat Tresling in snelheid misschien iets te kort mocht komen, vergoedde hij ruimschoots door zijn keurig opstellen. En zijn twee doelpunten brachten Nederland de overwinning HIJ was de held van den dag. In de midden- linie waren alle drie spelers op dreef. Houtzager on de spilplaats is verdedigend moeilijk te passeeren. Indien hij zijn aan geven nog wat verbeterde zou hij een spil van bijzondere kracht worden. Van Lierop is nog steeds een der steunpilaren van het Oranjeteam. De Looper deed niets voor hem onder, vooral het aangeven van den laatste ls heel goed verzorgd, daar hebben Gunning en Schnltger van kunnen profi- teeren. In de voorhoede was de vleugel GunningSchnltger verreweg het beste gedeelte Vooral in de eerste helft kwamen van dien kant gevaarlijke momenten, maar de kansen, hierdoor geboden, konden zeer moeilijk benut worden ln verband met de weinige gelegenheid, die de Duitsche backs tot schieten boden. Daar heeft van der Berg van kunnen meepraten. Inderdaad was hij wel de gevaarlijkste man voor de Duitsche defensie maar hit hoedde zich voor te veel individueel spel. De linkervleugel Cavlëtvan der Haar kreeg Iets minder te doen, maar wat men aan dien kant ver richtte wa s zeer voldoende Af en toe werd de Duitsche verdediging uitelkaar gerukt en slechts met de allergrootste moeite kon men dan doelpunten voorkomen. In het Duitsche elftal was keeper Warn holtz prachtig op dreef. Ook de belde backs waren stokvast en uiterst lastig te passee ren. De drie middenspelers dekten uitste kend. In de voorhoede was Scherbarth de gevaarlijke man door zijn snel, handig spel en goed schot. Weiss is ziin schutters- caDaciteiten kwijt al heeft hij er niet veel gelegenheid voor gehad om ze te toonen lntusschen hebben we wel eens sterkere Duitsche voorhoedes aan het werk gezien. WETERINGSCHE BOYS I— NOORDWIJK III 64. ONS CLUBJE I—WOUBRUGGE I 6—3. Het spel is nog nauwelijks aan den gang of O. C, neemt met een goed doelpunt de leiding (10). De rust gaat met een 30 stand voor O. C. in. Na de rust is het Woubrugge, die door twee goede doelpun ten haar achterstand verkleint i3—2). Uit een strafschop, toegekend aan O. C. wordt het 42. Wel maakt Woubrugge nog 43, doch O. C. neemt het spel in handen en voert den stand op tot 63. waarmede he* einde komt. Het is Noord wijk III niet mogen geluk- 1 ken om haar kans op de 1ste plaats te handhaven. Ze moest het met 84 tegen Wet. Boys afleggen. Van beide kanten werd een pittig partijtje voetbal gespeeld. Voor de rust wisten beide partijen tweemaal te scoren. Na de thee vond Noordwljk nog tweemaal het net en de Boys viermaal. Scheidsrechter Van Leeuwen leidde zeer correct. ZUIDERKWARTIER II—D.S.O. IV 2—4. Als D.S.O. in de meerderheid komt scoort zij (1—0). Even later maakt de midvoor uit een corner 2—0, waarmede de rust ingaat. Door een misverstand wordt het 30. Eindelijk weet Zuiderkwartier een tegen- punt te maken (3—1). Spoedig daarop ls het 41. Zuiderkwartier scoort nog een maal, zoodat met 42 het einde komt. L.D.T.S. II—D.P.O. III 5—3. Het 2de elftal is het gisteren gelukt door een 53 overwinning op D.S.O. 3 het kam pioenschap der 4de kl. A. van den L.V.B te behalen. D.S.O. neemt het eerst de leiding. Met uiterste krachtinspanning weet L.D.T.S. gelijk te maken, 1—1. Nog voor de rust her neemt D.S.O. weder de leiding. 12. Na de rust komt L.D.T.S. er be tér in en maakt na ongeveer een kwartier spelens wederom gelijk (22)). Fel zit L.D.T.S. er op en door een keurig schot van den rechtsbuiten wordt het 32 voor L.D.T.S. Nog geeft D.S.O. niet op en maakt weder om gelijk, 33. Van beide zijden wordt flink aangepakt, totdat het steeds beter spelende L D.T.8. 43 maakt, en daarna dezen stand opvoert tot 53, waarmede 't einde komt. De scheidsrechter leidde uit stekend. QUICK BOYS II—KOUDEKERK I 4—1. Te betreuren is het dat in dezen laat- sten wedstrijd de scheidsrechter zich ge noodzaakt zag van weerskanten een speler naar de kleedkamers te zenden. De Rijnstreekbewoners weten het eerst te doelpunten, welke voorsprong behou den bleef tot 5 min. voor de rust, toen Quick Boys gelijk maakte, (1—1). 10 min. na de rust neemt Q. B. de leiding, als bij een aanval van Q. B. de scheidsrechter constateert dat de keeper van K. den bal achter de lijn gestopt had. (21). Nog tweemaal weet Q. B. te doelpunten, zoodat het einde aanbreekt met 41 voor de gastheeren. o OOSTERKW. ADSP. A—L.F.C. B ADSP. 3—2. Spoedig maakt LFC 0—1. Even later ls het door W. Klootwijk gelijk 1—1. De LFC midvoor brengt den stand op 2—1. Na ae rust maakt J Meyer 2—2, Als er nog een kwartier te spelen ls krljzt Oosterkwartier een strafschop welke door A. Teeuwe naast wordt geschoten. Doch even voor het einde scoort P. Grlenven 3—2. U.V.S. C ADSP—LUGD. E ADSP. 3—2. Reeds spoedig nam de thuisclub de lei ding 10 en daarna maakte de UVS-mid- voor 20. Even voor de rust scoorde Lugd. tegen 21. De tweede helft was zeer span nend. De UVS rechtsbinnen maakte keurig 3—1. Kort voor het. einde wordt het 3—2. Scheidsrechter v. d. Meer leidde zeer goed o DE VALKEN I—P. C. en L. COMB. Zaterdagmiddag speelden De Valken I tegen een P. C. en L. comb. Rust 32 voor P. C. en L. Eindstand 54 voor de Valken. ROUWKOOP ADSP.—LUGD. D ADSP. 4-J De rechtsbuiten geeft Lugd. de leiding 01. Even later maakt deze speler er 0—2 van. Na de -rust wordt Rouwkoop sterker en 4 maal moet de Lugd. keeper den bal uit het net halen 42. Scheidsrechter Noteboom leidde goed. SPORTMAN JUN.—D.V.S. JUN. 1-4. Met de rust was de stand 02. Na de thee maakt Sportman 21. De kans op gelijk te maken uit een penalty weet de DVS-keeper te voorkomen Eenlge gevaar lijke uitvallen bezorgen de bezoekers een 4l overwinning Scheidsrechter Stavien voldeed zeer goed. o NEDERLANDSCH LIMBURG- BELGISCH LIMBURG. Onder matige publieke belangstelling werd gistermiddag op het R.F.C.-terrein te Roermond de 26ste ontmoeting gespeeld tusschen Nederlandsch en Belgisch Lim burg om de Coupe-Coenegracht. De wedstrijd stond op een zeer middel matig peil en door het falen van den Belgischen doelman In de eerste helft, 1S het een 64 zege voor de Nederlanders geworden. o OPENINGSWEDSTRIJDEN 8PORTV. „A. A. S. V.". Gisteren heeft A. A. S. V. haar terrein officieel in gebruik genomen en wel het eerst met den wedstrijd aan A. A. S. V. R N. V F. II, welke in een gelijk spel (4 eindigde, nadat N. V. F. II eerst een 4-0 voorsprong had genomen. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter van A. A. S V. aan N. V. F de verguld zilveren medaille uit. Hierna traden de eerste elftallen nl. A. A. S. V, I—Fortuna I in het veld. De voorzitter van Fortuna, de heer IJzerman bood den aanvoerder van A. A S. V. een bloemenmand aan. De aanvoerder dankte den voorzitter voor deze bloemenhulde. Hierna ving de wedstrijd aan. die in de beste verstandhouding met 3—2 dj» Fortuna werd gewonnen Als prijs reikte de voorzitter een bekertje aan den win naar uit. Zoo eindigde deze welgeslaagde sportdag. 2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10