moeten 'meh woteicAtiy tij/n wiet hun t&eJ!! Jjietk wai tej\ emmrni iliedOt£o> 76$te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 25 April 1935 Derde Blad No. 23033 BINNENLAND. qova&m \xx*\ 3a uwetb LAND- EN TUINBOUW FINANCIEN. RECLAME. prinses naar arnhem. Zij ml verblijven ten huize van den I Commissaris der Koningin. Naar de „N. Arnh. Crt." verneemt, zal H K. H. Prinses Juliana dezer dagen streng Incognito een bezoek aan Arnhem brengen. De Prinses zal des middags per auto uit 's-Gravenhage te Arnhem aan komen en zich begeven naar de ambts woning van den commissaris der Ko- n'ns1"- u De Prinses zal ten huize van den com missaris der Koningin verblijven en den volgenden dag naar Het Loo vertrekken. o geen overeenstemming in het mijnconfuct. Conferentie met den Rijksbemiddelaar wordt Zaterdag voortgezet. Gistermiddag heeft te Heerlen op het gemeentehuis een conferentie plaats ge had tusschen den Rijksbemiddelaar prof. mr P. J. M. Aalberse en de partijen be trokken bil het mijnconflict. In deze conferentie, welke drie uur duurde, werd geen overeenstemming be reikt. Besloten werd de conferentie a.s. Zater dag ln Den Haag voort te zetten. O de surinaamsche begrooting. De sinaasappelencultuur. In de Memorie van Antwoord aan d» Eerste Kamer Inzake de Surinaamsche be- I grooting voor 1935 wijst de minister er ten aanzien van het verleenen van steun aan plannen tot bevordering van Suri- names welvaart op, dat zijn standpunt in de eerste plaats ls gegrond op de over weging, dat in een bepaald plan althans eenlg vertrouwen van particuliere zijde moet bestaan, hetgeen zich allereerst door bereidheid tot deelneming ln het benoo- digde kapitaal zal kunnen en moeten too- nen. Indien de regeering dat vertrouwen kan deelen, valt harerzijds het verleenen ran steun te overwegen. Doch zoo van par ticuliere zijde zoodanig tastbaar bewijs van vertrouwen ln de gedachte onderneming niet wordt gegeven, kan van de overheid bezwaarlijk worden gevergd, die onder neming niettemin zelf in handen te nemen. Dat. nochtans het Gouvernement zich niet uitsluitend bepaalt tot steunverleening aan het particulier initiatief, doch zoo noodig een maatregel, welke geacht kan worden eenlg perspectief ln het econo misch belang van Suriname te zullen ope nen, ook zelf ter hand neemt, blijkt uit de proefverschepingen van sinaasappelen naar Nederland, welke in de laatste jaren plaats vonden. In aansluiting hieraan wordt naar aanleiding van den in het Voorlooplg Verslag tot uiting gekomen aandrang, de sinaasappelencultuur ln meerdere mate te bevorderen, medegedeeld dat dit punt de bijzondere aandacht van den Gouverneur heeft en dat daartoe ook reeds maatregelen zijn getroffen. Ten aanzien van de ln het Voorlooplg Verslag bedoelde uitzending van mitrail leurs neemt de minister gaarne alle ver antwoordelijkheid op zich. Het streven van den Gouverneur ls voorshands gericht op de vorming of ver sterking van het sociaal verband onder te zamen wonende groepen van.de bevolking, dus niet alleen Javanen en Britsch-Indiërs De onderhandelingen met de Fransche regeering nopens de grensregeling, of schoon in een vergevorderd stadium ver- keerend, zijn nog gaande. een snelschrufmachine. Merkwaardige Nederlandsche uitvinding. Distermiddag maakten wij te Amster dam onder leiding van den heer Marius den Outer, den uitvinder een demonstra tie mede, van een z.g. snelschrljfmachine, de tacho-type. Deze uitvinding, die het snelschrjjven door middel van stenografie geheel over bodig heet te maken, kan o.l. van zeer vérstrekkende beteekenls worden. De ma chine is klein, handig en lijkt eenigszins op een gewone schrijfmachine, hoewel het toetsenbord slechts uit 27 toetsen bestaat, terwijl dat van een gewone typewriter er 44 bevat. Door enkele concessies te doen aan de spelling, ls het mogelijk geheele letter grepen te tikken met een gemiddelde snelheid van 350 lettergrepen per minuut. Dit is sneller dan de gesproken taal en veel sneller dan hetgeen de beste steno graaf in een topprestatie bereiken kan. Hierdoor wordt de mogelijkheid gescha pen conferenties, vergaderingen, telefoon gesprekken etc. letterlijk te verslaan, zon der dat daar een uiterst bekwaam steno graaf aan te pas behoeft te komen. Stenografen, die een snelheid van 200 a 250 lettergrepen bereiken de spreek- snelheld behooren tot de zeldzaam heden. Het behandelen van deze machine is vrij eenvoudig aan te leeren, ln ieder ge val in veel minder tijd dan welk steno grafie-systeem ook. Bovendien heeft men hij de tacho-type niet het nadeel, dat de snelschrijver, zooals bij een gewoon ste nogram zelf de gedicteerde tekst moet uitwerken. Iedereen kan dit na eenige oefening direct doen. De machine is ge vuld met een vijftig meter langen papier strook, die lang genoeg is, om een gehee- len dag onophoudelijk dictaten op te ne men. De heer Marius den Outer heeft zeven jaar aan deze uitvinding gewerkt. Oor spronkelijk begon hij met de vervaardi ging van deze machine ten einde blinden net stenografeeren gemakkelijker te lee- ten en allengs groeide hieruit de tacho- type. Natuurlijk heeft men in vele andere landen naar wegen gezocht om het ste nogram op mechanische wijze tot stand te brengen. Een driehonderdtal onbevre digende typen waren hiervan het resul taat. Men probeerde steeds „stenografeer- machines" te maken met heel den aan- jdeve Van ingewikkelde afkortingen etc. tacho-type echter werkt volkomen overzichtelijk en naar wij zelf mochten rific^t 'nderdaad buitengewoon snel en Binnenkort zal het apparaat in den worden gebracht. Reeds is de gere d et'e toestellen een twlnti8tal DE ROEHEFFING. Mijne Heeren, Aan GOODWIN Co. Hoewel ongevraagd, wil ik U toch even berichten, dat ik met genoegen heb kunnen consiateeren, dat het door U gefabriceerde merk Fifty-Fifty sigaretten, eigenschappen bezit,'die ik 'lang tevergeefs in andere sigaretten heb verlangdDe zuiverheid en het aroma laten niets te wenscheri over en ik kan ze inhaleeren zonder eenigen nadeeligen invloed te ondervinden. In mijn dokterspractijk komen vele patiënten bet keelkfachten bij mij, die zich het rookgenot niet laten or.tzeggèn en hef doet mi/ daarom genoegen hun tegenwoordig op Uw Fifty-Fifty sigaretten te kunnen wijzen. Mij houdende aan de waarheid, dat voorkomen beter is dan genezen, raad ik mijn keelpatiénten voortaan aan Fifty-Fifty sigaretten te rooken om prikkeling van de keel te voorkomen en zij blijken mij allen dankbaar iö ïifn y#or dit advies Hoogachlènd, DEN HAAG /ïT>v /^f\ FIFTY-FIFTY SIGARETTEN „FLUWEEL VOOR DE KEEL" contingenteeringsontwerpen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp houden contingenteerlng van den invoer van Chilisalpeter en natron salpeter. Voorts ls Ingediend een wetsontwerp, houdende regeling van den Invoer van rijwielen, frames, rijwielonderdeelen en electrische rijwiellampen. Ter toelichting wordt opgemerkt: Reeds in den zomer van het voorgaande jaar heeft de minister een onderzoek doen Instellen naar.den toestand van de Neder landsche rijwielindustrie en aanverwante bedrijven. Daarbij, werd vastgesteldd, dat ingrijpen door de regeering dringend was geboden. Aangezien aan een contingenteerlng van rijwielonderdeelen, de belangrijkste post der onderhavige contingenteerlng, ernstige bezwaren waren verbonden, omdat de Ne derlandsche industrie de betrokken arti kelen meer en meer uit het buitenland betrok, heeft de minister oorspronkelijk gemeend deze contingenteerlng te moeten verschuiven naar een tijdstip, waarop het productieprogramma van de binnenland- sche leveranciers van onderdeelen zich had verbreed. Dit' aanvankelijk voornemen heeft de minister niet ten uitvoer kunnen brengen. Eenerzijds vond de verschuiving ln de lan den van invoer verderen voortgang, an derzijds bereikten den minister mededee- üngen. op grond waarvan een totale ont wrichting van de Nederlandsche rijwiel- markt moest worden gevreesd. Onder deze omstandigheden was het. noodzakelijk op korten termijn tot contingenteerlng van den invoer van rijwielen, frames, electri sche rijwiellampen en rijwielonderdeelen over te gaan. Gedurende de loopende contingentee- ringsperiode zal het hierboven bedoelde onderzoek naar de behoeften van de Ne derlandsche fabrieken aan onderdeelen, die thans niet in de contingenteerlng zijn betrokken, in breeder verband w'rdeu In gesteld, ten einde daaromtrent vóór een eventueele verlenging dezer contingentee rlng nadere beslissingen te nemen. Opgemerkt wordt ter toelichting van een wetsontwerp houdende regeling van den Invoer van roggebloem en roggemeel: In de afgeloopen contingenteerings- perlode ls belangrijk minder ingevoerd dan de contingenten zouden hebben toe gelaten, doch dit moet ten deele worden toegeschreven aan den slechten oogst ln 1934 in de betrokken ultvoerlanden. In verband met de onzekerheid, hoe de oogsten der bedoelde landen dit jaar zul len uitvallen, heeft de minister gemeend den onderhavigen maatregel te moeten voorzetten, waarbij het percentage weder om op 100 is bepaald. In de toelichting aangaande het wets ontwerp tot regeling van den invoer van rijst wordt opgemerkt, dat de minister van oordeel is, dat handhaving van den onderhavigen maatregel gewenscht is ter voorkoming van abnormalen invoer, die aan de werkgelegenheid in de Nederland sche rijstpellerijen afbreuk zou kunnen doen. Een verlaging van het contingent van grove gepelde rijst bleek gewenscht, teneinde de belangen van den afzet van het Nederlandsche product met moer zekerheid veilig te kunnen stellen. Ten slotte is nog ingediend een wets ontwerp tot regeling van den invoer van cement. In de tóelichting wordt gezegd: De contingenteerlng heeft in zooverre haar doel bereikt, dat is voorkomen, dat de strijd tusschen de Duitsche en Belgische producenten langer werd uitgevochten op de Nederlandsche markt. De binnenland- sche Industrie kon haar positie handhaven en zelfs iets versterken. Dit bracht mede, dat de werkgelegenheid kon worden be houden. Aangezien het niet ls uitgesloten, dat de buitenlandsche fabrikanten binnen afzien- baren tijd alsnog tot overeenstemming ge raken. waardoor de situatie in dezen tak van industrie zich in dien zin zou kunnen wijzigen, dat het treffen van nieuwe rege lingen noodig zou worden, achtte de mi nister het wenschelijk, den looptijd der contingenteerlng op niet langer dan zes maanden te bepalen. mgr. nolens te venlo herdacht. Gisteravond had in het Concertgebouw- te Venlo een groote herdenkingsavond plaats voor wijlen den Venloschen staats- man. Mgr. dr. Nolens. Deze avond was ge organiseerd door de Politieke Studieclub, een vereeniging van Venlosche jongeren, en was bedoeld als inzet, van een landelijke actie, om te geraken tot de oprichting van een Mgr. Nolens-Monument te Venlo. Onder de aanwezigen merkten we op o.a. den Minister van Defensie, mr. Deckers; Mgr. Lemmens, bisschop van Roermond; baron Van Hoevell tot Westerflier, Com missaris der Koningin in de Provincie Limburg; Mgr. dr. Poels, hoofdaalmoeze nier van den Arbeid te Heerlen. De avond stond onder leiding van den heer mr. B. Berger, burgemeester van Venlo. Als sprekers traden op mr. Aalberse, Minister van Staat, en pater dr. C. Hent- zen, uit Maastricht. De avond werd opge luisterd door zang van de Kon. Zangver- eeniging „Venlonia". de flora vier. De vierde tijdelijke tentoonstelling in de hal op de permanente buitententoon stelling opent morgen. Het wordt de groo te voorjaarskeuring der Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, hetgeen wil zeggen, dat groote collecties planten uit de kassen der buitenplaatsen, belangwekkende verzamelingen succulen ten en andere bijzondere gewassen een belangrijk onderdeel zullen uitmaken van de inzendingen. In de tweede plaats zul len enkele zeer bekende kweekers van Hortensia's en Begonia's een demonstra tie geven, die het op dit gebied op de vorige tentoonstellingen getoonde verre overtreft. Ten slotte zal een der hallen geheel ge vuld met inzendingen orchideeën en an dere tropische planten een nooit gezien schouwspel opleveren. CHR. HIST. LEDEN VAN GEMEENTE BESTUREN. Gistermiddag heeft volgens de N. R. Crt. te Utrecht de algemeene jaarlijksche ver gadering plaaU gehad van de vereeniging van christelijk-hlstorische leden van ge meentebesturen. Uit alle deelen van het land waren leden aanwezig. De opkomst was groot. De voorzitter van de vereeniging, de heer J. R. Snoeck Henkemans te 's Gravenhage, heeft een inleidende rede gehouden over: De groote teekenis van de komende raads verkiezingen. Hij betoogde, dat in tegenstelling met vele andere landen bij ons de gemeenten den staat hebben doen geboren worden. De beteekenis van de gemeenten is vooral in dezen tijd een bijzondere, omdat de oeco- nomische zorgen de overheid doen ingrij pen ln het bedrijfsleven en in de persoon lijke belangen der burgers. Daarom is voor lichting ten aanzien van de toepassing van de eigen beginselen van belang. De strijd voor de verkiezingen draagt bovendien een geheel ander karakter dan vroeger, omdat er krachten en stroomingen zijn, bedacht op het zaaien van wantrouwen en het kweeken van verwarring. Zelfvertrouwen is dar om noodig en geloof in eigen beginse len. Deze zullen den weg aangeven om de vraagstukken van dezen tijd tot oplossing te brengen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A J. van Gerrevink te Oegstgeest, bleek, dat het ledental niet achteruitgaan de is. Integendeel meer bedraagt dan in overeenkomstige vierjarige perioden. De aftredenden bestuursleden, de heeren J. R. Snoeck Henkemans, H. van Boeijen en J. G. Mensink, zijn herkozen. Hierna heeft mej. mr. C. Frida Katz, lid van de Tweede Kamer en van den gemeen teraad van Amsterdam, een inleiding ge houden over: De doorwerking van de ge dachte van organisatie van het bedrijfs leven look in het gemeentelijk beleidi. Vervolgens heeft de heer K. van Boeyen, verificateur van zemeent.efinancien te Wassenaar gesproken over „De zelfstandig heid der gemeenten, in verband met de financieele regelingen van den jongsten tijd". De heer J. ter Haar sprak een slotwoord. contingenteering van den invoer van steenkolen en stikstof- houdende meststoffen. Blijkens het voorlooplg verslag der Eerste Kamer inzake bovengenoemd wets ontwerp vreesden sommige leden, dat de contingenteerlng van steenkolen zal kun nen leiden tot. verhooging van het binnen- landsché prijspeil, zoowel van Industrie als van huisbrandkolen. Deze leden zouden er dan ook bij den minister op willen aandringen, te zorgen, dat de Nederlandsche mijnen de prijzen niet zullen verhoogen en geen misbruik maken van de beschermde positie, waarin zij zul len komen. Andere leden bétülgdèn h'ün instemming met het vool-nëlneh dëf Rëgeering onze eigen mijnindustrie te'helpen. Het voe ren van nationale 'politiek is nu meer dan ooit noodzakelijk; niet alleen met het oog op de clearing met Duitschlarrd, doch ook omdat onze mijnindustrie door de deva luatie van de Belgische franc in nog groo- tere moeilijkheden is gebracht. Verscheidene leden koesterden de vrees, dat de contingenteerlng van stikstofhou- dende meststoffen aal lelden tot eenzijdige bevoordeeling van de Nederlandsche producenten en dat aoowel de importeurs van buitenlandsche stikstofhoudende meststoffen, alsook de -Nederlandsche con sumenten daarvan het slachtoffer zullen worden. Enkele leden verklaarden, dat de prij zen van stikstofhoudende meststoffen in ons land over het algemeen gunstig afste ken bij die in de ons omringende landen en dat zij zich met de voorstelling, dat de consument het gelag zal moeten betalen, niet konden vcreenigen. 2ij achtten het verder in 's Lands belang, dat aan de Nederlandsche industrie een afzetgebied in eigen land wordt gewaarborgd. SCHIPPERSVEREENIGING „SCHUTTE VAER". Vergadering in Den Briel. In Den Briel vergaderde gisteren de schippersvereeniging Schuttevaer onder leiding van mr. H. Smeenge. Volgens het jaarverslag daalde het ledental met 80. Het aantal bij de vereeniging aangesloten schippers bedraagt thans iets minder dan 2100, ln 46 afdeelingen. Wat de financiën van de vereeniging aangaat, blijkt uit het verslag, dat de in komsten f. 1617, de uitgaven f. 1788 bedroe gen. Het batig saldo daalde met een bedrag van f. 171, van f. 1355 tot f. 1184. Het zui nige beheer van den penningmeester heeft geleid tot een vermindering der uitgaven met een bedrag van f. 157. Het hoofdbestuur heeft na een alge meene vergadering te Mepel 105 verzoek schriften verzonden, van welke 90 naar aanleiding van bij die gelegenheid geno men besluiten. Op 58 van deze adressen ls een min of meer gunstig antwoord geko men. Na eenige kwesties van internen aard te hebben besproken, begon de vergadering met de behandeling van een groot aantal voorstellen. In de eerste plaats was er een voorstel van de afdeeling Rotterdam, waarin er op werd aangedrongen, dat Schuttevaer zich dezen keer onthoude van de behandeling der evenredige vrachtverdeeling op de al- gemeëne vergadering. De kwestie is op de vorige vergadering, in Meppel, uitvoerig be sproken. De secretaris achtte behandeling ge wenscht. Aldus werd besloten Allereerst werd toen het voorstel van de afdeeling Maassluis, strekkende tot ophef fing van de wet op de evenredige vracht verdeeling behandeld Na discussie werd dit voorstel met groote meerderheid verworpen (slechts drie af deelingen waren voori Verschillende voorstellen zijn daarop nog behandeld waarna de vergadering tot he den is verdaagd. Gisteravond zijn hoofdbestuursleden, af gevaardigden en genendigden officieel ten stadhuize ontvangen door het gemeente bestuur. Daarna is er in De Doelen een gezellige bijeenkomst geweest, die door de mede werking van plaatselijke vereenlgingen is opgeluisterd. DE regeering zal soepelheid betrachten. Namens de besturen van het Holl. Blotm- bollenkweekersgenootschap, den R. K. Dioces. Land- en Tuinbouwbond en den Bond van Zuid-Holl. Kleine Kweekers ls aan de leden het volgende meegedeeld, naar aanleiding van de publicaties en van de circulaire van de Nederlandsche Sier teelt Centrale betreffende de roeheffingen f De gehouden besprekingen der Regee ring met vertegenwoordigers der bloem- bollenbedrijven hebben tot resultaat ge had, dat door de Regeering definitief is toegezegd bij het invorderen van de hef fing de noodige soepelheid te betrachten, met dien verstande, dat van die kweekers, die momenteel niet in de gelegenheid zijn aan hunne verplichtingen te kunén vol doen, een soepele regeling getroffen zal worden. Dus de onthouding van teeltrecbtï zal uitsluitend toegepast worden bij kwaadwillige aangeslotenen. Voorts zullen genoemde besturen in overleg treden met de Regeering om te trachten te bevorderen een zoo spoedig mogelijke uitbetaling van de ingeleverde surplüsbollen en in overweging te geven ook de soepelheid te betrachten met com pensatie in de gevaUen waar kweekers hun geheele oogst of meerendeels als sur plus aan de Regeering inleverden Tevens zal verzocht worden bij de regeling deë inningskwestie de organisaties te doerï adviseeren om zooveel mogelijk moeilijk heden der kweekers te voorkomen en mede te werken aan een zoo reëel moge lijke naleving der saneeringsverplichtin- gen. Door de toezegging der Regeering mogen de leden vertrouwen stellen in een werke- liik soepele regeling en worden de vak- genooten verzocht hun goeden wil te too- nen door zooveel mogelijk aan hunne sanecringspPehten te voldoen. ■"oor kleine tuinen. TT -1 zaaien van eenjarige zomerbloemen. Veel zon. veel liefhebberij en een vocht» houdende maar niet te zware grondsoort, ziedaar 3 factoren welke noodig zijn om met eenjarige zomerbloemen uw tuin tot een lusthof te maken. Maar dan is er ook werkelijk iets moois van te maken. Een jarige zomerbloemen bloeien voor het meerendeel wel niet den geheelen zomer, maar de bloei van de meeste soorten is overweldigend rijk en men heeft er kleu ren onder die men overigens onder de bloemplanten tevergeefs zou zoeken. Wel eischen ze bijzondere zorgen. Het ls im mers heel wat eenvoudiger om vaste plan ten of potplanten in den grond te plaat sen dan zelf te zaaien, de jonge plantjes floor de kinderperiode heen te helpen en tot bloei te brengen. We zijn met het zaaien alleen niet klaar. Wanneer wé bloemzaden koopen hebben we wel te be denken dat sommige soorten eigenlijk al leen in kassen, of met zeer veel zorg in bakken zijn te kweeken. We denken hier bij o.a aan: Begonia. Heliotroop, Agera- tum. Petunia. Lobelia en Coleus. Het is dan ook verstandiger om het zaaien en op kweeken van deze soorten aan bloemisten over te laten. Verder zijn er veel soorten die bij voorkeur in een bak, onder glas, worden gezaaid en nadat ze onder glas een of twee keer zijn verspeend, met een kluitje bulten worden uitgeplant. Deze manier van zaaien en behandelen heeft belangrijke voordeëlen. De gevaarlijkste periode is immers wanneer het zaad gaat ontkiemen of de plantjes pas opkomen. Dan hebben ze veel te lijden van weers invloeden als: scherpe zon. wind, droogte en slagregens. In een bak kunnen we dat alles regelen. Bovendien worden de jonge plantjes licht vernietigd of beschadigd' door allerhande Insecten, ofwel vertreden. Op deze wijze zaaien we gewoonlijk An tirrhinum of leeuwenbekken, Nemesia Phlox Drummond!, Anjelieren, Zomer- violieren, Asters, Zinnia. Scabiosa, Tage- tes of Afrikanen en vele andere. Daar violieren als grootere plantjes moeilijk te verplanten zijn, omdat ze een penwortel hebben, planten we ze bij het tweede ver- speenen ln kleine potjes. Ze worden dan later met een potkluitje in den tuin uit geplant Willen we deze soorten toch di rect bulten zaaien dan bedekken we de grondoppervlakte na het zaaien met een mat of zak totdat het zaad opkomt, waar na de Jonge plantjes beschermd moeten worden, b.v. met fijn erwtenrijs of iets dergelijks. Sterke soorten die we gerust direct buiten kunnen zaaien zijn o.a. Iberis coronarius of scheefbloem Calen dula officinalis of goudsbloem, Lathyrus of pronkerwten. Papaversoorten, Chry santhemum carinatum, Clarkia, Godetia, Tropaeolum of O. I. kers. Alyssum, Rese da. Centaurea of korenbloem enz. Maar ook deze soorten geven we eenige bescher ming totdat de plantjes opkomen. uitgifte schatkistpapier. Bij de gisteren gehouden inschrijving op f. 45 millioen schatkistpromessen en -biljetten werd ingeschreven aan 3- maaridsblljetten f 10.700.000, aan 6-maands promessen f. 6.380.000 en aan biljetten f. 31.030.000. Totaal f 48.110.000. Toegewezen werd aan 3-maands pro messen f 7.840.000 tegen f 989.67. aan 6- maands promessen f. 5 680 000 tegen f. 978.21 en aan biljetten f 28.658.000 tegen f. 990.50. Totaal f. 42.178.000. mr. h. schaap, t Op ruim 87-jarigen leeftijd is gister morgen in het r.-k. ziekenhuis te Gro- ningen. waar hij de laatste acht weken, werd .verpleegd, overleden mr. H. Schaap, de oudste advocaat van Nederland. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij KB. is benoemd tot notaris te Dongen D. J. Buijsrogge, candidaat-nota- ris te Breda.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9