De positie van den Volksraad Donderdag 25 April 193S Dr. Col ij n over de Indische begrooting. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. FAILLISSEMENTEN. O Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake de Indische begroo ting wordt ontleend, dat de minister van Koloniën zich gaarne aansluit bij de door verscheidene leden geuite waardeering voor de wijze waarop de gouverneur-gene raal zijn inderdaad ongemeen moeilijke) taak vervult. Reeds de snelle wisseling der omstandigheden is voor hem reden, die waardeering volstrekt te scheiden van eenlge vergelijking tusschen de taak opvatting van den huldigen landvoogd en die van zijn ambtsvoorganger Met deze leden acht de minister een opheffing der exorbitante rechten uitge sloten. Wat de gezagshandhaving betreft, moet in de eerste plaats aan den gouverneur- generaal. voorgelicht door zijn adviseurs, het oordeel worden gelaten, waar en wan neer ingrijpen plicht ls. Dat dit ingrijpen zou mogen worden gekenschetst als een ..reactie met drsistische middelen", moet de minister met beslistheid tegenspreken. De in Indlë aan politieke (mits niet op ondermijning van het gezag gerichte* pro paganda gelaten vrijheid kan ongetwijfeld de vergelijking doorstaan met wat andere landen met een veel meer politiek ge schoolde bevolking te zien geven. De minister herinnert er aan. dat de bevoegdheden van den. Ih 1917 ingesfelden Volksraad in een snel tempo zijn uitge breid, in dier voege, dat in minder dan tien jaar het oorspronkelijke adviseerende college is geworden tot een medewetgevend lichaam. Als noodzakelijk gevolg der staat kundige verhoudingen moest dat lichaam evenwel een uiterst belangrijk element missen, dat in andere parlementaire col leges het complement vormt van de be slissende bevoegdheid nl. het besef der verantwoordelijkheid om. bij belangrijk verschil van inzicht met de regeering. zelf het bewind te moeten overnemen. De na tuurlijke rem op de crltiek ontbrak. De staatsregeling moest hiertegen een voor ziening treffen door. in geval van blijvend conflict, de eindbeslissing ln andere han den te leggen. In deze op zichzelve logisch sluitende organisatie ligt een sterke ver leiding voor den Volksraad om zich te ver liezen in ongebreidelde crltiek. Anderzijde ligt er de grondslag ln voor gevoelens van cnebvredigdheid, omdat, zoodra het om beslissende zaken gaat, het oordeel van den Volksraad zoo noodlg wordt ter zijde gesteld. Maar de waardeering voor den Volks raad, die goed en nuttig werk verricht Leeft en nog verricht, mag de oogen niet doem sluiten voor de daarnaast gerecht vaardigde critiek. Ook ls het den minister duidelijk, dat de wijze van optreden der Regeeringsgemachtigden in den Volksraad een belangrijke factor is voor het bewaren van een goede verstandhouding. Het ware ongerijmd te veronderstellen, dat, hoezeer de regeering bezield is door den wensch tot samenwerking, alle Regeeringsgemach tigden op alle momenten geslaagd zouden zijn in het vinden van de juiste woorden, die tot overtuiging en overeenstemming Scudèn kunnen leiden. Anderzijds moge echter in den Volks raad steeds het besef levendig zijn, dat de regeering niet anders dan noodgedwongen een afwijkende houding aanneemt t«|en- over wenschen van het college. Wordt beiderzijds met een en ander rekening gehouden, dan zal het bij den wederzijds aanwezigen goeden wil onge twijfeld mogelijk blijken, nog gedurende langeren tijd vruchtbaar voort te werken binnen het kader van de tegenwoordige Staatsinrichting De minister blijft even wel van oordeel, dat de daarin besloten prlncipieele fout te eeniger tijd moet wol den geredresseerd Daar echter de door hem ter zake uiteengezette denkbeelden nog onvoldoende algemeene Instemming hebben gevonden, kan het aanhangig ma ken van een daartoe strekkend wetsvoor stel niet op den weg van d 11 Kabinet liggen. De gouverneur-generaal zal bij de uit oefening van het recht van benoeming van Volksraadleden als correctief op den uitslag der gehouden verkiezingen onge twijfeld rekening houden met de beteeke- nis van de, al dan niet ln politieke par tijen georganiseerde, maatschappelijke stroomingen, welke langs den weg van verkiezing geen of onvoldoende vertegen woordiging konden vinden Daarbij zullen geen personen worden benoemd, wier loyaliteit niet geheel boven verdenking is verheven De financiën. Wat de leden, volgens wie de financleele positie van Nederlandsch-Indië niet zoo slecht is. als wel pleegt te worden voor gesteld. hebben aangevoerd tot staving van hun betoog, gaat grootendeels heen langs de feiten en verschijnselen, waaruit de re geering haar inzicht in den financieelen toestand heeft gevormd. Intusschen zal ook naar 's ministers oordeel Indië, wellicht eerder en sterker dan andere landen, den gunstigen invloed ondervinden van elke verbetering van de conjunctuur der wereldmarkt. Daarge laten echter, dat een duurzame verbete ring zich nog allerminst heeft aangekon digd 'de laatste weken vertoonen eerder een verderen achteruitgang*, zullen mee vallers voor de begrooting uit dien hoofde allereerst moeten bijdragen tot overbrug ging van het tekort van 40 millioen en daarop dringend noodig zijn voor verlich ting van de drukkendste heffingen op be volking en bedrijfsleven. Het een en het ander te bereiken, zonder de uitgaven ver der terug te dringen, acht de minister onmogelijk. Het is een verheugend feit, dat in den laatsten tijd verschillende nieuwe nijver- heidsbedrijven in Indië werden opge richt. Belangrijke plannen tot het ter hand nemen van nieuwe objecten voor den ertsmljnbouw door particuliere onder nemers zijn nu reeds bij de Indische regee ring ln overweging. Japan. Ter zake der economische verhouding tusschen Nederlandsch-Indië en Japan kan er op worden gewezen, dat de Indi sche regeering zich sedert 1933 heeft ge noopt gezien, een reeks c.ontingenteerings- en licentiëeringsmaatregelen te nemen, om ongewenschte gèvolgèn van een over- matlgen Ja'panscheu Invoer te voorkomen. Waarschijnlijk zal met het nemen van zulke maatregelen moeten worden voort gegaan. indien onverhoopt met Japan geen overeenstemming zou kunnen worden verkregen over een nadere regeling der handelsbetrekkingen tusschen dat land en Nederlandsch-Indië. De mislukking der particuliere scheepvaart-conferentie te Kobe heeft de totstandkoming van zulk een regeling niet vereenvoudigd. Van een voorgoed afbreken der onderhandelingen, die het vorige jaar te Batavia werden ge voerd, kan echter nog niet worden ge sproken. VOETBAL. BONDSELFTAL—FIRST VIENNA EEN 2—1 NEDERLAAG. Een niet zeer sterk bondselftal heeft gistermiddag te Rotterdam onder ongun stige weersomstandigheden die stellig ook voor een deel het vrij geringe bezoek op hun rekening hebben, van de First Vienna verloren. In de eerste helft waren de Wee- ners over het geheel sterker en ze leidden toén met 20. Daarna werd het interes santer. Smit. die voor de rust heel weinig goeds had gepresteerd, kwam niet terug. Lagendaal ging rechtsbinnen spelen en de Longa-man Broeken, die vóór de rust op de rechtsbinnenplkats goed had gespeeld, nam nu Smit's plaats in. Wel was Broeken daar niet zoo op dreef als op den rechter vleugel. maar de voorhoede in haar geheel was beter, dank zij speciaal het goede veldspel van Lagendaal. Indien Bakhuys wat meer zou hebben gepresteerd, zou een gelijk spel niet onverdiend zijn geweest. Het. bleef nu bij één doelpunt zij het een fraai van van Nellen. In het bondselftal heeft de verdediging zwakke met zeer goede momenten afge wisseld. Blom was de beste achterspeler, niet goed genoeg weg. In het midden heeft van Houtum hard gezwoegd.'maar hij moet nog veel leeren hij werd te gemakkelijk gepasseerd. De la Mar weerde zich vooral vóór de rust zeer goed. Mallee de linkshalf hield het leder meéstal te lang bij zich. Wels en van Nellen speelden in de voor hoede een behoorlijke partii zonder ln in ternationalen vorm te zijn Lagendaal bracht er wat spanning in. hij deed vele goede dingen. Het spel van First Vienna, die deze week in ons land op tournee ls onderscheidde zich niet van de vorige wedstrijden. Toen het in het laatst wat, hard ging. vertoon den ook deze profs wel eens onaangename manieren. Scheidsrechter van Welzenes, leidde rustig en zeker van zijn zaak. Dadelijk bij het begin zien we een ver rassend goeden aanval van Vrauwdeunt. die voorloooiz .de UnksbuitenDlaats van Van Nellen SDeelt Tenslotte ls zijn voor zet echter te laag Fen tweede aanval van 't bondselfta* vo'et Broeken lo" een zoed schot doch van te verren afstand Een hoekschop op het First Vienrra-doel levert niets op: De Weeners doen dan op hun rechtervleugel een paar aanvallen, die in hoekschoppen eindigen. maar de verdedi ging van het Bondselftal werkt ze weg. Na 5 minuten komt Van Nellen de plaats van Vrauwdeunt bezetten. Na een snellen aan val schiet Bakhuys hard. doch van te verren afstand om het Havlicek moeilijk te maken De Weeners zijn wat sterker en als men den rechtsbuiten Burghart vrij laat. loopt deze met den bal door en be sluit zijn ren met een hard schot, dat juist onder de lat door in het doel gaat (01). Er zijn dan twaalf minuten gespeeld. Daar na ontwikkelt zich een gelijk opgaand spel van vrij goede kwaliteit. Even voor de rust werkt Chouffour slecht weg. de Weensche linksbinnen Holec dringt met den bal op. Cohen loopt uit en met een listig trapje gaat de bal over zijn hoofd het doel in. (0—2.1 Na de pauze biedt een mooie lange pass van Lagendaal aan Wels gelegenheid tot voorzetten doch verder dan een hoekschop komt het niet. Eenige minuten later ziet Van Nellen zich den bal toegespeeld hij loopt er mee op en schiet dan onhoudbaar langs Havlicek (12). Het spel wordt nu levendiger, doch soms wordt er ietwat forsch gespeeld. De gasten moeten zich nu flink aanspannen, hoewel zij toch over wegend sterker blijven en zonder wijziging komt dan het einde. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Paschen. Zaterdagcompetitie: Ie klasse: A.R.C. 1 —S.L.F. 1 8—1; Rynsb. B. 1—F. Pacta 1 4—1: S.C.O. 1—Quick B 1 1—2. 2e kl. A: F. Pacta 2—S.C.O. 2 1—2; O. Clubje 1—Katwijk 1 1—2; Koudekerk 1— A.R.C. 2 3—5 2e kl. B: Quick B 3Sleutels 1, 42 3e kl. A: Woubrugge 2Weter. B. 1, 1-2. 3e kl B: S.L.F. 3—L.R.C. 3 2—6; Ter Leede 3Rijnsb. B 3 21. 4e kl.: Weter. B. 3Noordwijk 5 15; L.R.C. 4—Kagia 2—1. Juniores: F Pacta—Noordwijk 14; Quick B.Ter Leede 42. Adsp. A: Quick B. (a)Ter Leede 83. Adsp. B: KoudekerkAlphia 13: Kat wijk (b)—O. Clubje 6—0. Zondagcompetitie: Beker 3e ronde: L.D. W.S. 1—L.FC. 1 1—0. R*eutels 2e ronde: A.SC. 1Rooden- burg 1 2—2; D.V.S. 2—L.F C. 3 2—1; L.F. c 2L.F.C. 4 5—3, D.V.S. 1—Rouwkoop 1 6—2. Ie klasse: Sportman 1—U.V.S. 3 4—2; L D.W.S. 2R.C.L. 1 3—4; T.O.N.A. I— Alphen 3 82. 2e kl. A Alphia 3—Roodenburg 2 2-4. 2e kl. B Sportman 2Lugd 4 00 (Alphen 4 kampioen); Kagia—U.V.S. 5, -1. 3e kl. A: A SC. 4—Rouwkoop 2 83; Lugd. 5Sportman 3 50 3e kl B: Roodenburg 3—LJ0.T.S. 1 2—4; Lugd. 6Zulderkw. 1 1—2 4e kl. A: Lugd. 7Sportman 4 54; L.D.T.S. 2—T.O.N.A. 3 3—2. 4e kl. B: N. Vennep 2—U.V.S. 7 6—2; Zulderkw 2—D.V.S. 4 1—2 Juniores; Lugd. (A*U.V.S. 6—2 Adsp. A: L.D T.S.—Lugd. la) 0—14. Adsp. B: Alphen (b*—Roodenburg 2—1; U.V.S. lb>—A.S.C. tb) 1—0; L.F.C. ib) D V S 6—2 Adsp. C: Lugd. (e)Oosterkw. (bi 3-2; Sportman (b)Rouwkoop 24; Lugd. (d) -U.V.S. IC) 6—2; L.D.W.S.—L.F C. (c) 1—0. SERIEWEDSTRIJDEN N.V.F. In de deml-flnale won N.V.F. met 51 van v. C. en H. In de finale won N.V.F. met 5—0 van de Haverboys. zoodat zij den N.V.F.-beker in haar bezit heeft gekregen. ATHLET1EK. CAUSERIE VAN DEN HEER HAITSMA. Een geslaagde propaganda-avond. De toekomst ls aan de jeugd en dus moeten er wel zeer gunstige perspectieven bestaan voor de athletiek ln de Sleutel stad. Want nooit was blijkbaar de belang stelling onder de Jongeren voor het werk van den Leidschen Athletlekkrlng zoo groot als thans, gelijk zich gisteravond openbaarde bij de lezing met lichtbeelden over athletiek en wandelsport, welke door den heer J. Haitsma, uit Amsterdam, ge houden werd in de muziekschool aan de Nieuwe Rijn. De toch vrij groote zaal was al voor achten geheal bezet, voornamelijk door de adsplranten van Leldsche veree- nlgingen, terwijl ook tal van athleten van hun interesse blijk gaven! De heer P Jansen, voorzitter van den L. A. K., sprak een welkomstwoord, waarna de heer F. Jutte een pleidooi gehouden heeft voor de athletiek in het algemeen en voor de dames-athletiek in het bijzon der. Het woord was vervolgens aan den heer Haitsma, die na een beknopte inleiding een reeks zeer fraaie plaatjes vertoonde over alle onderdeelen der athletiek en daarbij het noodlge commentaar leverde. De vlotte en bevattelijke toelichting ver mocht de talrijke aanwezigen onafgebro ken te boeien, terwijl die vele interessante plaatjes van nationale en Internationale athletiek-sterren met groote aandacht werden aanschouwd, niet het minst omdat ook eenige Leidsche dames op het doek verschenen, zooals mej Briejer en mej. Van Noort! Op deze wijze werd de avond een niet te miskennen succes, waardoor ongetwijfeld meerdere jongeren voor de athletiek gewonnen zullen zijn. De L.A.K. kan tevreden zijn over z'n initiatief, ter wijl men dank schuldig is aan den heer Haitsma voor z'n aardige causerie. SCHFRMFN. L. P. S. V.ELBEWEE. Gisteravond vond ln de groote wacht van het Politiebureau een vriendschap pelijke wedstrijd op sabel plaats, tusschen de schermvereenlging L.P.S.V. en Elbewee v/elke speciaal tot oefening diende voor L.P.S.V., dat op 9 Mei alhier moet trekken in de wedstrijden, uitgeschreven door den Ned. Pol. Sport-Bond. Aanvankelijk was Elbewee de sterkste, doch spoedig keerden de kansen. De uitslag, die ten gunste van L.P.S.V. was. is werkelijk verdiend. L.P.S.V. won met 25—11 part. en met 89 geg. tegen 62 ontv. treffers. Beide équipes waren 6 man sterk, ter wijl er om 3 treffers werd geschermd in verband met het groot aantal partijen. PAARDENSPORT. HET INTERNATIONALE CONCOURS HIPPIQUE TE NICE. Luit. Greter met Ernica eindigt op de zesde plaats. Te Nice werd gisteren het internationale militaire concours hippi^ue voortgezet met het verrijden van den Prix de l'Armée Po lonaise. een concours de chasse van 700 Meter lengte met zestien zware hinder nissen tot een hoogte van 1.60 Meter en verder een sloot van vijf meter breedte. Aan het nummer werd door niet minder dan 88 ruiters deelgenomen. Het nummer werd gewonnen door kapi tein Durand (Frankrijk op „Saida" in 1 min. 40 2/5 sec.; 2. Ritmeester Momm (Duitschland* op „Baccarat" in 1 min. 43 sec.: 3. luit. Beltrao (Portugal) op „Bis cuit" in 1 min 44 sec.; 4 Luit. ODwyer (Ierland) op „Blarney Castle" in 1 min. 49 sec.; 5. luit. Schwarzenbach (Zwitser- landl op „Schwabensohn" in 1 min. 52 sec.; 6. Luit. J. J. Greter op „Ernica" ln 1 min. 55 1/5 sec.; 7. kapt. Guzin de Valle- rin (Frankrijki op „Equyème": 8 majoor Lequio (Italië) op „Mereide": 9 luit. Hasse (Duitschland) op „Olaf"; 10. lult Campos i Spanje) op „Mandarin"; 11. luit. Van Schalk op „Denise"; 12. kap. Ahern (Ier land) op „Beann Radair". Het klassement der equipes luidt: 1. Frankrijk 6 min. 0,4 sec.; 2. Duitschland 6 min. 8 sec.; 3. Portugal 6 min. 16.8 sec.; 4. Italië 6 min. 27 sec.; 5. Zwitserland 6 min. 28.2 sec. DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. De uitslag der vlucht van „Roosendaal, waatvoor alleen de eerste duiven gecon stateerd zijn, luidt: 1. Vliegenthart. 2. Rosier, 3. Bosman, 4. Warnecke, 5. De 6. De Zwart, 7. v. ri Oord. 8 Krol. 7 Vlieland, 10. V. Velzen, 11. De Kroon. 12. Vlieland Jr. De eerste duif werd geklokt om 9.44.59 uur en vloog 1618 M. p. minuut. ALPHEN. Dc fakkeloptocht der Oranje-Garde. Omtrent den fakkeloptocht van de Oranje Garde op Maandagavond 29 April a.s. kunnen wij nader berichten dat de opstelling der stoet zal plaats hebben cles avonds om half acht aan den Buitenweg. Het vertrek is bepaald op 8 uur, terwijl de stoet de navolgende route zal volgen: Buitenweg, Lemsonlaan (défilé voor de woning van den burgemeester). Wllhel- mlnastraat, Emmalaan, Hugo de Groot straat, Grypestelnstraat. De Ruyterstraat, Emmalaan. Wilhelmtnastraat, Julianastr., Prins Hendrikstraat, Hazeveld. Van DUk- straat. Zaalbergstraat. Conradstraat, Sta tionsstraat. Gaslaan, Buitenweg, Lemson laan, waar de stoet wordt ontbonden. Op den Buitenweg aan den vijver zal door den burgemeester de onthulling plaats hebben van de Jullanaboom. Behalve de Oranje Garde zal o.m. aan den optocht deelnemen de Alphensche burgerwacht ln uitrusting. Tijdens den optocht zal de burgemeester en besturen der vereeniglngen die aan den boom hebben bijgedragen zich begeven naar het terrein van de onthulling. De officleele overdracht aan de gemeente zal vervolgens plaats hebben ln de trouwzaal der gemeente. Tijdens den optocht zal door enkele gardisten worden gecollecteerd ten bate van het plaatselijk crlsls-comlté. Door de gymnastlekvereeniging „Hou Vast" zal 1 Mei a.s. een uitvoering worden gegeven ten bate van het plaatselijk crlsls-ccmlté. Dt afd. AlDhen a. d Rijn van den Chr Bond van Post en Telefoon en Tele- graaf-personeel .Door Plicht tot Recht" die in Met a.s. 25 jaar zal bestaan, zal dit jubileum vieren op 8 Mei a.s. HEDEN. Korevaarstraat 30: Aandeelhoudersverg, Verzekeringsmij. „Vooruit". 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering van „Emtegeës", 7 3/4 uur nam. Noordwijk Zee. Café „De Zeeleeuw". Op. richtingsvergadering Geltenhouders. 8 uur. Vrijdag. K. Mare 22: Alg. verg. v. aandeelhou ders N.V. Broodfabriek „de Zeeuw". 8 uur nam. Nieuwe Rijn 22. Jaarvergadering Leid- sche Belasting Ophaaldienst. 8 uur. Stadszaal: Uitvoering „Burgerzanj. school". 8 uur nam. Volksgebouw Heerengracht: Propagan da-avond Ned. Ver. tot Afsch. van Alco- holh. Dranken. Jeugdbond voor onthou ding. 8 uur. Zuidsingel: Jaarl. alg. verg. v. aandeel houders N.V. Kon. Ned. Grofsmederij. 2 uur' nam. BOSKOOP. DANK VAN H.M. DE KONINGIN. Voor de hartelijke ontvangst. H.M. de Koningin heeft den burgemees ter dezer gemeente verzocht Haar Hoogst derzelver Dank te betuigen voor de har telijke ontvangst door de ingezetenen van Boskoop, in het bijzonder aan Burger wacht. Bljz VrUw. Landstorm Muziek-, Zang en andere vereeniglngen. Het zilveren jubileum van Pastoor Daalmans. Het feit. dat het 29 April a.s. 25 jaar geleden zal zijn. dat Z.Eerw. heer G. Daal mans tot pastoor ln Boskoop werd be noemd. zal op Zondag 28 dezer feestelijk worden herdacht. De receptie wordt ge houden des nam. 4 uur in het R.K. ver- eenigingsgebouw aan de Rozenlaan. Bijtijds gered. Het 3-jarig zoontje van de familie Van Teijlingen. wonende aan!' de Burg. Colijn- straat geraakte ln een onbewaakt oogen- blik in de wetering aldaar. De 13-Jarige Van Vliet, sprong dadelijk te water en mocht het genoegen smaken, het kind behouden op den wal te brengen. Voor de betrekking van commies ter gemeente-secretarie ln deze gemeente heb ben zich 86 sollicitanten aangemeld. Voor Zondag 28 April zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. W. v. Zuilen, geb. Menken, Z. Overleden: H. Molenaar, geh. met J. Qualm, 63 jaar. Op Dinsdag 14 Mei a.s. zal de candi- daatstelling voqj leden van den Gemeen teraad plaats hebben, op welke dag de candidatenlijsten zullen moeten ingele verd worden. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Marcus, zoon van C. Hoger- vorst en M. Blom Maryke, dochter van J. Peerenboom en M. de Graaf. Loop der bevolking. Vertrokken: P. Anker en gezin, naar Zoeterwoude, H Rijndijk F. 249 J. de Lange, naar Leiden, Oude Rijn 136 H. J. van Houten, naar Leiden, Seringenstr. 22 L. Mekel en gezin, naar Leiden, Kor- tenaerstr 51 W. Laman, naar Leiden, Hooigracht 38 G. Koning, naar Zeist, Krakelingenweg 2 J. W. v. d. Bijl, naar Leiden, 2e Groenesteeg 36 H. A. J. Bo- termans en gezin, naar Leiden, Sumatra- straat 98 a. Gevestigd: K A. Hovig en gezin. Patri monium H. van Duuren en gezin, Ko ningstraat C. P. van Diest en gezin, Achthovenerweg J. G. van Leeuwen, Hoofdstr. 102a J. Wagenmaker en ge zin, Hoogm weg 39 W. P. Holswilder en gezin, Lindelaan 22 E. J. Veldhuyzen en gez., Eikenlaan 3 J. C. van Houten, Hoofdstraat 56. LEIMUIDEN. Begrafenis van wijlen den heer K. Duyser. Gistermiddag te ongeveer twee uur zette de droeve stoet zich op de Molenkade in beweging, om het stoffelijk overschot van den bi) den roofmoord in den Haarlem mermeerpolder op zoo tragische wijze om het leven gekomen heer K. Duyser ten grave te brengen. Des morgens te elf uur was het stoffe lijk overschot door de Justitie vrijgegeven, zoodat de teraardebestelling toch nog van uit de woning van den overledene kon '--'-ven. Large den weg stonden honderden be- ]?-■"/ f-''enden opgesteld, om de droeve stoet gade te kunnen slaan De plechtig- heid zelve droeg uit den aard der zaak een zeer sober karakter. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam, „De stalen Straal". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „De big van het regiment". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-(*----.r Hoogewoerd 49. 8 u. am, „De onbekende passagier". Zonda»n--n .1 uur en 8 uur. Lldo-Thea'er St,eenstraat 39. 8'/i u. nam. „Een nacht van liefde". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur. 4>/i uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot va 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 23 tot en met Zondag 28 April a.s. waargeno men door de aoptheken; W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest. Ds. J. G. Aalders. predikant der Geref, Kerk alhier zeide Hier spreke slechts lift woord Gods" waarna hij voorlas ps. 39. Hij eindigde met het (jiitspreken van „Het Onze Vader". Onder de vele belangstellenden merkten wij op burgemeester Bakhuizen, dr. van der Bijl uit Oude-Wetering, het Bestuur van de Coöp. Boerenleenbank te Oude-Wete- rlng. Een krans van de Boerenleenbank - de heer Duyser was lid van den Raad van Toezicht dekte de baar. Diep onder den indruk verlieten de aanwezigen den doo- denakker. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. Kranenburg, j.m. 31 jaar en M. Kesting. j.d, 26 jaar. Ondertrouwd: M. Oosterom, j.m. 30 jaar en U. Roskam, j.d. 22 jaar J. Treur j.m. 25 jaar en A. Bos. j.d. 24 jaar. Geboren: Petronella Claslna, d. van A J. Beuk en H. J. van Ruiten Petrus Johannes, z. van P. W. Lemmers en A. v. d. Linden. Loop der bevolking. Gevestigd: J M. v. d. Zwan en echt- genoote. van Haarlem, Antonlesteec 10 - G. C. de Leeuw. v. Uithoorn. Drechtdljk 13. Vertrokken: Wed. J. J. Kiebert. naar Alphen a. d. Rijn. Pr. Hendrikstraat 69 - M. W. van StelJn. naar Lisse. Voortlaan 3= M. Kesting naar Nieuwkoop. Zuideinde W. J. v. d. Pouw Kraan, naar Wou brugge. Hoogmade C. C. v. d. Pouif Kraan, naar Alkemade. Oude-Wetering. RIJNSATERWOUDE. De heer van Tol zal bedanken als Raadslid. Naar wij uit zeer goede bron vernemen, zal de heer C. van Tol voor den Vrijheids bond. lid van den Raad dezer gemeente, binnenkort ontslag nemen als lid vm den raad in verhand met zijn overgaan tot de NH.B. Alhier had de aanbesteding plaats van het maken van een gesloten wegdek op het weggedeelte grens Leimuiden- grens Vierambachtspolder. Ingekomen waren de volgende inschrijvingen, die geheel waren overeenkomstig hef bestek. Geruischlooze weg Heemstede f. 18.100: N.V. Koudasfalt f. 19.793; Brussee en Teeuw. den Haag f. 17.600; Bosland te Aalsmeer f. 20.599; N.V. Aannemers Wegen bouwbedrijf P. C. Zanen te Haarlem f. 18.340. Het werk werd door B. en W. gegund aan den laagsten inschrijf ster de N.V. Brusse en Teeuw te Den Haag. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Joost, z, van J. de Jong en van G. den Hartog Pieter Anthonle, z. van P. A. Fraij en van A. Bruinsma Johan nes, z. van T. Burger en van W. C. Hoek Aaltje Cornelia, d. van A. van der Knijff en van T. Veenman. Bij het door het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Rotterdam gehouden examen voor schipper bij de Binnenvaar', ls geslaagd voor diploma kanalen en rivie ren: de heer C. Roth, alhier. Uitgesproken: K A. Wesselius. schilder, Heerenwes 228. Leimuiden; cur. mr. 'P. J. Teebaa*. Breestraat 81, Leiden. H. A. Visser, Morschstraat 50, Lelde1*, cur. mr. W. de Clercq, Langebrug 8S' Leiden. 2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6