,te Jaargang Donderdag 25 Apr3 1935 No. 17 DAT KWAM ER VAN. ANEKDOTEN. RAADSELS. 11€1 (Slot) ^j'a hoor", antwoordde Suze en haalde lijk met een trotsch gezicht den bal ir den dag. at een mooie", werd er geroepen, de meisjes drongen zich om Snze in. Ieder wilde dien mooien bal van lerbij bezien. Toen de bal door ieder- bewonderd was, wilde Suze hem weer negen. Maar daar kwam Stina, het >je, dat naast Suze op school zat. aan- iven. ,Wat hebben jullie daar?" vroeg ze, hij- id van het harde loopen. „O Suus, heb je bal meegebracht? Laat mij ook eens ;en". ,ar wat was dat nu jammer! Juist n Suse aan het verzoek van Stina Ide voldoen, begon des choolbel te lui- Haastig stopte Suze den bal weg en ig met de andere meisjes naar binnen. ,Om twaalf uur mag je hem wel zien", loofde ze nog haastig, luze dacht dien heelen morgen niet r aan haar bal. 't Scheen dus werke- alsof alles goed zou gaan en ze zon- moeite met haar bal weer zou thuis- ien. aar in het laatste half uur, daar ge- rde het. De klas had schrijfles. Inge- nnen waren al die kleine meisjes bezig |t voorbeeld, dat de juffrouw zoo prach- op het bord had geschreven, na te irijven. Suze Nieboer deed ook haar Ze vond schrijven prettig en ze deed heusch ook al heel aardig. 'lotseling werd ze aan haar jurk ge- ken. Verwonderd keek ze op en ont- tte de vragende oogen van Stina, ir buurmeisje. ina keek eerst vlug even naar de juf- iuw, maar toen ze zag, dat die den an- •n kant uitkeek, fluisterde ze: „Laat nu je bal even zien"? luze schudde verschrikt het hoofd. j.Ik durf niet", fluisterde ze. „Toe, doe het maar, hier, onder de ink", hield Stina aan. gstig keken Suze's oogen naar de juf- ww. Nee, de juffrouw merkte niets. Zou het dan toch maar even doen?" iVoorzichtig, nog altijd strak naar den lenaar kijkend, haalde Suze nu haar il uit de schooltasch. Verscholen onder bank, legde ze hem in haar schoot. ,0. wat mooi, fluisterde Stina, „geef is hier." [Tegelijk greep ze begeerig naar den bal. .ar dat wilde Suze niet toelaten. Dan de juffrouw het immers vast merken. ;tig trok ze dus den bal terug. Maar weer, daar stootte ze haar knie tegen bank. Ze deed zich wel geen pijn. Nee, it niet. Maar door de schok gleed haar :t weg en toen.... toen rolde de bal n haar schoot. Hij rolde het heele al door, en bleef toen vlak voor de naar van de juffrouw liggen. Wat of me die Suze schrok! En Stina iet minder. Wat zou er nu gebeuren? De juffrouw was van haar plaats op- itaan en raapte den bal van den grond. ,Wie zit hier met een bal te spelen, als schrijfles hebben?" vroeg ze streng. Toen zag ze opeens Suze's naam op den *1 staan. J „Is die bal van jou, Suze?" vroeg ze. ..Ja juffrouw/' fluisterde het meisje. Ingezonden door Jan Bink. Piet gaat met zijn vader wandelen, ze komen voorbij een groote boerderij waar een waakhond geweldig begint te blaffen. Pietje schrikt er opeens van. „Kom, niet bang zijn", zegt de vader „het spreekwoord zegt toch blaffende honden bijten niet". „Ja maar vader, en als die hond nu dat spreekwoord niet kent". Ingezonden door Henk Herreur. Rechter tot beklaagde: „Dus je hebt toch immers de inbraak gepleegd, zooals ik hier uiteengezet heb?" Beklaagde: „Helaas neen meneer de rechter, maar ik geloof stellig dat ik de volgende keer uw systeem eens zal probee- ren. „En wat doe je er mee in de klas?" was de volgende vraag. „Je weet toch wel. dat je onder schooltijd niet spelen mag?" Maar nu schoot Stina haar vriendin netje te hulp. Dat Suze alleen de schuld zou krijgen, kon ze niet hebben. „Ik vroeg, of ik hem zien mocht, juf frouw", zei ze. „Dan moeten jullie om twaalf uur alle bei school blijven", zei ze streng. „En de bal van Suze geef ik over een week pas terug". „En nu allemaal weer aan het werk meisjes", zei ae juffrouw toen. Ze liep te rug naar haar lessenaar en daarin werd Suze's bal opgeborgen. Toen het twaalf uur was, mochten alle meisjes naar huis, behalve Suze en Stina. Maar voor Suze was het wel het ergste. Want zij was niet alleen op school on deugend geweest, maar ze had ook ge daan wat Moeder haar verboden had. Veel later dan anders en met rood be- schreide oogen kwam Suze dien middag thuis. Moeder begon al een beetje ongerust te worden. Al een paar maal had ze aan de deur gekeken of Suze er nog niet aan kwam. „Wat is er gebeurd?" vroeg moeder nu verschrikt, toen ze Suze's beschreid ge zichtje zag. Snikkend verborg Suze het hoofdje in Moeder's schoot. Maar dat hielp haar niet. Moeder moest weten wat er gebeurd was. En langzaam bij stukjes en beetjes, kreeg moeder het verhaal nu te hoor en. Rustig liet Moeder haar bedroefd meis je uitspreken. Toen Suze alles verteld had beurde Moeder haar hoofdje op. „Zie je wel, Suusje", zei ze vriendelijk, „zie je wel, dat Moeder het beter wist dan jij? Dat komt er nu van. Eigenlijk heb je straf verdiend, omdat je zoo ongehoor zaam bent geweest. Maar ik zal nu maar denken, dat de juffrouw je al genoeg ge straft heeft. Beloof je me nu, dat je nooit meer iets stilletjes zal doen, als Moeder het verboden heeft?" „Ja Moeder", antwoordde Sure door haar tranen heen. Moeder kuste haar. Aan Suze's oogen had ze gezien dat het meisje het waarlijk meende. Ze had spijt van haar ongehoor zaamheid. FRANCINO. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Lientje Lefeber. Is men het niet. men wil het toch graag worden. Is men het wel. dan wil men het niet zijn. n Ingezonden door Lies Deumer. Eene plaats in Holland van 3 lettergre pen. de eerste 2 was iemand die vroeger veel macht had, de 3e is een gebouw waar men Zondags heen gaat. in. Ingezonden door Tineke van Dam. Ofschoon ik dien om iedereen rust te geven, toch moet ik zelf altijd staan. IV. Ingezonden door Betsy Stikkelorum. Met p ben ik een dier, met t ben ik een lekkernij, met k behoor ik tot een spel, met st zit ik aan een dier. V. Ingezonden door Johan de Ru. Wat is het pijnlijkste dier van de we reld? VI. Ingezonden door Geertruida Pelt. Ik ken een groot zwart paard Hard loopen is zijn aard Hij wordt niet moe hoe lang hij 't doet Zijn adem is zoo zwart als roet, Hij hinnikt niet, maar gilt als dol En gaat toch nimmer op de hol, Zijn staart is recht en lang Zijn teugel is een ijzeren stang De slokop is nooit lui of traag Maar werkt niet met een leege maag. VII. Ingezonden door Geertruida Blote. Mijn geheel van 14 letters 4 lettergrepen is iets waar velen nu van genieten. 1, 13, 14, 12 is een jongensnaam. 2, 3, 4 wordt door visschers gebruikt. 7, 8, 12, 14, 11 zijn tonnen. 4, 5, 6, 12 is iets kostbaars. 9, 10, 12, 4 is de naam van een dichter. vin. Ingezonden door Bram Bavelaar. Wat Is de overeenkomst tusschen II BW 's middags en de letter a.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11