LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 April 1935 UIT DE OMSTREKEN. cJv is stexJits jéArv HONIG'S SOEP/ THIJS IJS EN DE KONINGSKROON AALSMEER. De Snljbloemhandel. Het Paaschfeest, dat in vorige jaren een levendigen handel bracht aan de vellingen In deze gemeente, heeft ook ditmaal, zij het in veel mindere mate, zijn stempel ge drukt op den gang van zaken gedurende de afgeloopen week. Hoewel geenszins hooge prijzen werden besteed, werden toch verschillende bloemsoorten, vooral ln de laatste helft der week, wat beter betaald, wat vooral het geval was met die produc ten, welke voor uitvoer gekocht werden. Wat de aanvoer betreft, ook gedurende de afgeloopen week kwamen er nog mas- iile hoeveelheden seringen ter velling, terwijl het aanbod van rozen mede van groote beteekenls werd. Bleven de seringen over het algemeen laag ln prijs, met de rozen ging het wat beter, al kan ook voor deze producten geenszins van hooge op brengst gesproken worden. Voor lathyrus tan goede kwaliteit werden nog bevredl- jendc prijzen besteed, evenals voor Am. anjelieren. Een bijzonder levendige handel ls in verband met het Paaschfeest ln narcis sen geweest, welke vooral ln Duitschland veel gebruikt worden. De opbrengst van de bolbloemen was niet onbevredigend. De Jap. lelies, welke bU groote hoeveel heden werden aangevoerd, bleven veelal laag in prijs, terwijl ook het snljgroen slechts tegen matige opbrengst koopers kon v inden. Goede kwaliteit calla's bracht bevredi gende prijzen op, terwijl de Jap. slerkers- takken, slechts ln klein aanbod meer ter veiling, een heel goede opbrengst gaven. Aan de potplantenveiling was de vorige week een enorme aanvoer van perkplan- ten, zooals violen, primula's, madelieven t.d. Ging het aanvankelijk nog wel met de opbrengst, Donderdag waarschijnlijk wel tengevolge van het koude weer liep het mis en daalden de prijzen on- rastbarend. Zaterdag echter, toen zomerweer zijn intrede deed, werd de opbrengst weer beter. Als nieuwe bloemsoort deed weer haar Intrede de violier Als bijcultuur nemen de violieren nog Immer een be langrijke plaats ln dit centrum in. In 1J32 en 1933 was de totale opbrengst nog alleen ter Centrale Velling resp. f. 15.864.f0 «i 1.15.316.59. „Bloemenlust" geeft hier over geen cijfers, doch ook aan die velling rai nog wel een belangrijk bedrag aan violieren verhandeld zijn. - De heer W. v. Avan Uithoorn, had het ongeluk in de buurtschap Kudel- itaart met zijn motorrijwiel te vallen. HIJ bleet bewusteloos liggen. Dadelijk werd een geneeskundige ontboden, die hersen- zehuddlng constateerde. Per ziekenauto It v. A. naar huls vervoerd. - Terwijl de heer F. W. ln de Hadley- itraat alhier bezig was op een ladder om een huis schoon te maken, had hij het ongeluk te vallen, met het gevolg, dat hij een beenfractuur opliep. Na geneeskun- behandellng ls hij naar zijn woning lin den Stommeerweg vervoerd. RECLAME 3245 BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van Cornells Vermeu len en Cornelia van Rijssel. HAARLEMMERMEER. EEN NACHTELIJK AVONTUUR. Inbreker door revolverschot getroffen. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur werd de landbouwer G. wonende aan hen Spieringweg in zijn slaap gestoord, hoor het openschuiven van een raam van zijn woning. G. die het raam in zijn slaap kamer openschoof, zag beneden een man itaan, die bezig was om door het keuken raam ln zijn woning binnen te dringen. G. had zijn revolver ln zijn hand en schoot door het raam op den Inbreker, die na het Khot hinkende het erf verliet. Eenlge oogenbllkken daarna werd hulpgeroep ver tomen en nadat G. ln die richting was gaan kijken bemerkte hU, dat een man op den grasberm van den weg zat, die niet verder kon loopen, terwijl het bloed uit *l|n kous droop. G. heeft de politie te Hoofddorp gewaarschuwd, die spoedig ter Plaatse verscheen met dr. B., die den man onderzocht en constateerde, dat hij een schotwond in zijn rechteronderbeen had, terwijl een platte looden revolverkogel ln de wond zat en zijn been bovendien ge broken was. Na verbonden te zijn werd de man. ge naamd A., zonder vaste woonplaats, 43 Jaar oud. uit Rotterdam afkomstig, per auto overgebracht naar Hoofddorp vanwaar hij vervolgens per ziekenauto naar een der ziekenhuizen te Haarlem werd overge bracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Bemardus Maria, z. van C. H, 'an Vugt en A, Bekkering; Cornelia Ge- 'orda. d. van J. Schalk en A. Tukker; Maria Helena, d. van J. S. Breedijk en J. 'oil Zundert: Louise d van M. Maarsen en M M. Treur; Sljtje d. van D. v. d. Heuvel en B. van Elderen; Jan z. van A. Kamer- ®An en P. J. Brinkman; Aaldert z. van E. 'an Dalen en A Geuze: Lena Johanna, d. V'n L. J. Wjjshake en H. Grlekspoor; Hen- dnna Adrlana, d. van W. I. Blok en J. v. "aaien; Leentje Maria. d. van D. Kamer man en C. Speijers. Ondertrouwd: A. Meiland, 32 vaar en A. M. Barends. 25 jaar: P. G v. d. Veld. 22 lair en A. M. van Schle. 29 jaar; A. van fjobten. 32 iaar en A. Vaalbure 23 jaar: Th. Kinkel. 26 jaar en J. Maliepaard. Jaar: A. v. d Groef 19 laar en J. van Anrooij. 18 jaar: L Delikers. 40 jaar en M. Hendriks 38 iaar; J. Weerstra. 20 «ar en J Dol 19 jaar. Gehuwd' C. Geleiin 23 iaar en A. Re port 20 iaar; J. D. Loos. 29 jaar en M. H. lelliveld 24 jaar; A. Lok 27 iaar en A. N. Mol 26 iaar C. Lodder 28 jaar en A. E. an Strien 19 laar Overleden: Willem Mulder 58 laar. otht.s. v. E Eilan^e'" neertruHi St-hv»- u jaar wed. van -T Jonkman: Pietie. 2 w. van A D. de Ree; en W. Verdel: Cor gi's Rinkel. 72 jaar. ongeh. Afscheid van den beer B. v. d. Moren. In verband met het aan den heer B. v. d. Moren als besteller bij de P.T.T. te Hoofd dorp wegens verkregen aanspraak op pen sioen verleend eervol ontslag, hebben de Directeur en zijn collega's op hartelijke en waardige wijze afscheid van hen genomen. In de bestellerskamer werd hem door den Directeur dank gebracht voor den ijver en de accuratesse waarmede hij z'n taak steeds heeft vervuld en met een toepasse lijk woord van z'n oudsten collega namens 't geheele personeel een aandenken aange boden. Bondsavond van den A.N.W.B. In „de Landbouw" te Hoofddorp werd vanwege den A.N.W.B. een tentoonstelling gehouden, die een duidelijk overzicht gaf van het terrein waarop deze Bond zich beweegt. De spr. van dezen avond, de heer Kan- ters, riep allen een hartelijk welkom toe, ln 't bijzonder den burgemeester van deze gemeente mr. A Slob. De consul van den Bond ln Haarlemmermeer, Inspecteur Jelsma, gaf daarna een duidelijk overzicht van den Bond en de bondsultgaven in den vorm van kaarten, prospectl en dergelijke en wees op het nuttige van deze meer dan 100.000 leden tellende instelling, door het verstrekken van allerlei gegevens. Na de pauze werd de bondfilm „Als een rots ln de branding vertoond, welke het verdienstelijk werk van den A.N.W.B. op voor een leder zeer duidelijke wijze demon streerde en een beeld gaf van het mooie natuurschoon, waarvan men ook in ons land nog genieten kan. Aan het einde van de bijeenkomst sprak de burgemeester nog woorden van dank en waardeering voor het mooie en veelomvat tende werk van den A.N.W.B., waarmede het algemeen belang ongetwijfeld ln ruime mate gebaat ls. De gevolgen van den drank. Op den Ringdijk nabij Aalsmeer raakte de chauffeur van een uit den Haag afkom stige auto de macht over 't stuur kwijt, met het gevolg dat de wagen bij de bewo ners door de hekken heenvloog en evenals deze afscheidingen, ernstig beschadigd werd; daar vermoed werd dat de Inzitten den onder den Invloed van sterken drank verkeerden, werd aangifte gedaan bij de politie, die proces-verbaal opmaakte en de auto in beslag nam. De Nijverheidsschool. Met betrekking tot de Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorpen Nieuwvennep uitgaande van de Middenstandsvereeni- glng „Haarlemmermeer", vernemen wij, dat het bestuur over den gang van zaken aan deze school gedurende het Jaar 1934, niet ontevreden kan zijn. Voor de dagschool bleef het leerlingenaantal vrijwel constant Voor de kookcursussen was het niet altijd even gemakkelijk een voldoend aantal leerlingen te krijgen zoodat het plan om dezen cursus in November te doen aan vangen, niet kon worden verwezenlijkt. Toch is het gelukkig later mogelijk geble ken dezen cursus te doen doorgaan en kon daarmede in Januari 1935 een begin wor den gemaakt. Met de verkregen resultaten van het onderwijs kon het bestuur, de tijdsomstan digheden in aanmerking genomen, zeer te vreden zijn, dank zij mede den ernst en de toewijding, waarmede de leerkrachten zich van hun taak hebben gekweten en de goede verstandhouding welke over 't algemeen genomen tusschen hen en de leerlingen bestond. Ten aanzien van het personeel kan worden medegedeeld, dat na een langdurige ziekte de leerares-leid- ster, mej. J. Garssen haar taak weder ten volle heeft kunnen hervatten. Inde Beurs te Hoofddorp werden ten overstaan van Notaris Helnsius publiek verkocht de volgende onroerende goederen te Nieuwveen: a. 2 huizen aan de Kerk straat, met tuin, groot 6,12 Are. Kooper de heer C. Donker aldaar voor f. 1432.b. 4 huizen met schuren w.o. een woon- en winkelhuis, aan den Hoofdweg, groot 4.80 Are. Kooper de heer G. P. Oskam te Hoofd dorp voor f. 5000.c. een huis met schuurtje aan de Nieuwstraat, groot 1 Are, kooper de heer C. Wijn te N.-Vennep voor f. 1002.—; d. 5 hulzen aan de Nieuwstraat met erf en grond, groot 6,90 Are. Kooper de heer H. Jansen te Hoofddorp voor f. 3210.—. Op den Ringdijk nabij Aalsmeer werd het 4-jarig zoontje van den heer B. aan gereden door een auto. Ernstig aan het hoofd verwond, werd de kleine opgenomen en onder behandeling gesteld van dr. O., die hersenschudding constateerde. De uitslag van de gehouden aanbeste ding voor den bouw van een dubbel woon huis voor mej. P. op een terrein aan den Aalsmeerderdijk alhier, is als volgt: Perc. I A. v. d. Zwaard te Aalsmeer f.2645; J. Robijn te Hqofddorp f.2440; Perc. II J. Timmer te Hoofddorp f.2182; A. v. Dam te Alphen a/d. Rijn f.2095; Perc. I en II te zamen: J v. d. Zwaan te Amsterdam f.4940; Gebrs. v. Luiing te Rijk f.4773; A. v. Dam te Alphen f. 4465; Jansen en Appel man te Nieuwvennep f. 4395; E. B. Blazer te RUnzaterwoude f.4392; Gebrs. Moolhuizen te Rijk f. 4340: Perc. Ill Fa. van Ieperen te Aalsmeer f699F. Prins te Hoofddorp f675 Gebrs. Prins te Aalsmeer f 657; A. de Lange te Rijk f 640; Perc IV J. Hoogstra ten te Hoofddorp f 642; A. Reekers te Nieuwvennep f. 629; H. Huigsloot te Nieuw vennep f. 555; Massa Gebrs. v. Leellng f. 6045; J. v. d. Zwaan te Amsterdam f. 5890; Jansen en Apelman te N. Vennep f. 5608. Gegund aan de laagste Inschrijvers in perceelen. In het hotel ,De Landbouw" ls de eerste van de drie schletbljeenkomsten van de afd. Hoofddorp van den B.VL. ge houden De be«tp series werden zeschoten door d- leden W v d Vluzt 94 Dnt.: A P. B<-"heuvel 92 Dnt en D Roo^enbure. 91 pnt. Oo de e vriie baan werd een maxi mum van 30 Dnt zeschoten door de leden F. Doeleman en A. L. Krielen. HILLEGOM. DOODELIJKE AANRIJDING BIJ ONBEWAAKTEN OVERWEG. MEISJE DOOR TREIN GEGREPEN. Hedenmorgen omstreeks 10 uur ls het 13-jarig meisje H. E. Alders, dat door haar moeder uitgezonden was om per rijwiel boodschappen te halen, bij den onbewaak- ten overweg aan den Nieuwen weg alhier door de D-trein aangereden. Het slacht offer werd een 10-tal meters meegesleurd was onmiddellijk dood en verschrikkelijk verminkt. Het lijk is per ziekenauto naar het Jozefsgesticht gebracht. De E. H. B. O. verleende assistentie. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria Catharlna, d. van J. J. Rusman en M. G. Jonkman WUlemlna, d. van A Bonsing en H. Schipper Ondertrouwd: C. A. van der Meer en A. P. Prins J. Leljen en H. M. J. Roeien. Getrouwd: J. J M. van Dam en C. J. J. van Gennip H. Streeflan en H. Dijkstra. Loop der Bevolking. Ingekomen: R. van Bennekom met ge zin, Meerstraat 34 M. Th. Dannijs, Hoofdstraat 109 G. Lagendijk, Trek vaart 21 M. M. Schutte, Veenenburger- laan 8. Vertrokken; M. C. de Jong, n Apel doorn, Zwolscheweg 222 H. Dijkstra, n. Bennebroek, Wilhelminapl. 3 J. A. Zout man, n Haarlem, Pegasusstraat 15 Wede. M. Warmenhovenvan der Linden n. Noordwijk, St. Jeroensgest. D. de Blanken, n. Alphen a, d. Rijn, Hoorn 62 H. B. Lampe met gezin, n. Amsterdam, Bataviastr. 64 I J. M. Overmeer, n. idem Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: belasting- merk; groote bloembol; riem met resp; nummerbord G 94357; hulssleutels. O KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubrecht z. van A. v. d. Plas en D v. d Marei Helena d. van J, van Duijn en J. Kruljt Arie z. van C. Boe- zaard en G. Vlieland Jan z. van G. Vlieland en D. Haasnoot Cornelia Johanna d, van A. Durieux en J. K. Slnon Overleden; N van Duyvenbode oud 70 jaren, wed. van J. Varkevlsser AUda Bruijn. oud 69 jaren echte, van S. Schut te maker. Ondertrouwd: P. Hoek en E. Dijkhutj- zen. Getrouwd: D- van den Oever en A. van Zwet. Raailsagcnda. De raad komt hedenavond te half acht in openbare vergadering bijeen. Agenda punten zijn: Mededcellng van ingekomen stukken. Voorstel tot het converteeren van twee geldleeningen; 3. Rapport van de Raadscommissie met betrekking tot de concept-rechtsposltie-regelingen enz. van het gemeente-personeel, met praeadvies van B. en W.; 4. Voorstel tot het ver- leenen van een bijdrage aan het Plaatse lijk Crisiscomité; 5. Voorstel tot het ver- leenen van onderstand ten behoeve van een armlastige; 6. Voorstel tot aanstel ling van een hulp bij de Bewaarschool te Katwijk aan den Rijn en tot verhoo ging van het salaris van de werkster dier school; 7. Voorstel tot vaststelling van het ontwerp-uitbreldingsplan der gemeente; 8. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het 7 Jarig zoontje van Abr, v. d. G. in de Voorstraat geraakte al spelende te water. Gelukkig werd het opgemerkt door Cor v. d. E. die zich' gekleed te water be gaf en de voldoening had het kind te red den. KATWIJK AAN ZEE. Wederom proeven met raketten. Door de Ver. „Nederl. Rakettenbouw" zijn gisteren opnieuw proeven genomen met het afschieten van raketten ln de dui nen nabij het Kampeerterrein; deze keer met twee zweefvliegtuigen voortgestuwd door een raketmotor en één raket met parachute. De omgeving van het dulnter- rein was door de politie met roode vlag gen afgezet. Het eerste zweefvliegtuig legde een afstand af van tusschen de 300 4 400 meter De vleugels waren echter ver- bcgen en gebroken door de explosiekracht. De tweede raket was er een met parachute, die op een vastgestelde hoogte de post moest uitwerpen, waarna de parachute zich zou ontplooien. Deze raket bereikte een hoogte van ongeveer 60 M., waarna de parachute zich ontvouwde en mooi over het duinterrein dreef en voorts door den wind zeewaarts gedragen werd. In de branding kwam zij terecht, waar de para chute uitgehaald werd. De post was bij deze twee proeven telkens onbeschadigd geble ven. Om ongeveer 5 uur des middags had een proefneming plaats met een tweede raket- tenvliegtulg, waarvan de vulling tweemaal zoo sterk was als van die des morgens; ook bij dit vliegtuig braken de vleugels af, zooals reeds vermoed werd. Dit vliegtuig hield desondanks goed zijn richting en kwam op behoorlijken afstand op den grond terecht. Het resultaat van de raket- tenvulllng was ook ditmaal gunstle. Alleen was het met de vleugels niet in orde; deze bleken niet sterk genoeg geweest te zijn. Gedurende dezen zomer zullen met het oog op het vele dulnbezoek en het bewonen van het kampeerterrein geen, proeven meer genomen worden. De vol gende week vinden deze proeven in België bij de badplaats Heijst plaats, waar even als in andere landen veel belangstelling bestaat, voor het rakettenprobleem. De heer Roberti deelde nog mede. dat door de vereeniglng „Nederl. Rakettenbouw" nog gewerkt wordt aan een explosiemotor. Met Ingang van 28 April a.s. vervalt de openstelling voor het publiek van P, T. en T.-kantoor voor telegrammen en telefoon op Zon- en feestdagen van 1314 uur; met uitzondering van de maanden Juni, Juli en Augustus. De Chr. Reciteërclub „Atego" heeft het aangedurfd om nogmaals een opvoe ring te geven van .Novemberstorm" spel van de zeekust in 4 bedrijven, hoofdrollen in Katwijksch dialect, waarvan wij eenlge weken geleden reeds een uitvoerig ver slag gaven. De leiding berustte ditmaal bij den heer A. den Dikken, die opende met gebed en Ps. 138 1. HIJ heette allen ln de Zaal voor Prot. Be langen welkom en sprak een kort Inlei dend woord Eerst warden door de leden van „Atego" cenige ernstige stukken voor gedragen „De eene en de andere", van W. G. v. d. Hulst; „Een sprookje" van K. ter 3eeke; en „Opstandingsmorgen" van ds. Ulfers. Na „Pukkie" van Ina Boudier Bakker en „O-weeër" volgde het hoofd nummer „Novemberstorm", dat schitte rend gespeeld werd. Het is opnieuw een goed geslaagde avond geweest. De heer Den Dikken 1. en 2. Nadat dus Thijs aan Arie Baard vaarwel gewuifd nog had, verliet ook htj zeer snel de havenstad; maar, terwijl de schipper over zee verdween, liep Thljsje langs den landweg heen. De weg is vlak en lang; overal hoort men hier vogelzang, de zon schijnt mooi en alles is in zomer-tool. Is het wonder dan. dat Thijsje, onze vrind, dezen tocht wel prettig vindt? Hij weet nog niet, waar of de eigenaar der kroon kan wonen; maar er zijn nu eenmaal niet zoo erg veel prinsenzonen! En bovendien, op 't bijbehoorend document, dat Thijs nu al van bulten kent omdat hij zich den Inhoud goed heeft ingeprent, staat, dat alleen een ware koning die kroon dragen kan. „Nou denkt Thijs, „daar zie ik het wel an!" Heel lang is Thijsje nu al voort gegaan, maar hij trof géén prinsen- zoon nog aan; nu zie je, hoe hij plots'ling op een viersprong komt, waar een wegenwjjzer alle richtingen opsomt, Eén bord wijst naar de zee maar de_ze weg telt niet meer mee, want daar kwam Thijsje juist vandaan drie wegen kan hij nu nog gaan. HIJ vraagt zich hier nu af, welke hij wel ln zal slaan. „Aoh, aoh", denkt Thijs, „kon lk het maar aan iemand vragen; want het verveelt,mij heusch om steeds die zware kroon te dragen. Hij keek eens zoekend om zich heen en zag een hut, die ook be woond was naar\tiét scheen. „Hé", zegt hij. „daar woont toch iemand, zeg; misschien wijst die mij wel den goeden weg." dankte alle medewerkenden, ook het zang» koor, dat zoo mooi, achter de coulissen verborgen, gezongen had. Nadat gezongen was de „Avondzang" sloot hij met dank gebed. o LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van J. C, W. van Leeuwen en van L, v. d. Meer Allda Maria, dochter van J. Kooijman en van M. Quartel Abraham Cornells, zoon van L. Moolenaar en van G. E. Posthumus Martha Joanna Maria, dochter van P. 8. M. Buschman en van E. Berbée. Ondertrouwd: L. de Vogel en D. van Harskamp. Overleden Johanna Maria Bouwman, oud 72 jaren, wed van W. v. Duin. Loop der Bevolking. Ingekomen: Mej. A. Hopp, van Lochem, Heereweg 107. Vertrokken P. A. Rodenburg, n. Leiden A. J, van Gllst en echtgen., n. Sassen- heim D, W. Magito, n. Rotterdam J. F. Naaljen, n. Hillegom. In de afgeloopen week stonden 395 werkloozcn Ingeschreven (vorig jaar 402). Voor werkloozen, aangesloten bij den Chr. Besturenbond ls hedenavond een ont spanningsavond belegd. o NOORDWIJKERHOUT. Rudsagenda. De raad dezer gemeente komt Donder dag a.s. des nam. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Schrijven van Ged. Staten der provincie Zuid Holland ter zake van de door de Regeering ge stelde voorwaarden, verbonden aan het eventueel toekennen van steun aan deze gemeente; 3, Schrijven van den voorzitter van Ged. Staten dezer provincie ter zake van de tarieven van de besmettelijke ziek- tengelden: 4, Adres van de Nat. Commissie tegen het Alcoholisme betreffende het maximum aantal voor verloven A en het daarmede verband houdende adres van den Bond van Ned. Brouwerijen; 5. Voor stel van B. en W. tot wijziging van de loo- nen der werklieden in vasten dienst der gemeente; 6. Wijziging der begrooting, dienst 1935; 7. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een perceeltje grond gelegen langs de Havenstraat aan Meln- dert Butot, alhier; 8. Voorstel van B. en W. om de rekening van baten en lasten voor de schoolartsendienst, dienstjaar 1934 voorloopig vast te stellen; 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening regelende het heffen van vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank in het klein. OEGSTGEEST. Op de voordracht voor gemeente- architect te Hulzen (N.H.) komt als No. 1 voor de heer J. Brummel, adj. gemeente- opzichter alhier; no. 2 is ir. J. Gerritsen te 's Gravenhage. Te Deventer slaagde voor het examen bedoeld ln art 38 der Nijverheldswet mej. B. v. Sermondt alhier. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Alfda Josina, D. van A. Nyen» huis en J. Oosterom Hendrikus Wilhel mus, Z. van G. v. d. Weyden en Joh. v, d. Mey. Getrouwd; D. Zwaan 65 j. en J. Zand bergen 48 j. De heer P. Kort Jr. heeft zijn benoe ming tot lid van den gemeenteraad aan genomen. De Zendingsavond, uitgaande van de Dames Zendlngskrans, heeft na aftrek der onkosten f. 120 opgebracht. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: A. KersbergenOuwersloot 55 jaar. Door zijn benoeming in een admini stratieve betrekking te Breda, heeft de heer A J. Lievaart eervol ontslag gekre gen als tijdelijk hoofd der Chr. School alhier. VEURLEIDSCHENDAM. Een vechtlustig heerschap. In café Central aan den Vlietweg ont stond een vechtpartij waarbij de los- werkman B. de R. wonende aan den Broekweg, H. wonende in den Haag een messteek ln een zijner vingers toebracht. Den volgenden avond was de R. weder om in een gevecht gewikkeld thans met den grondwerker N. wonende aan den Broekweg, R. kreeg thans een flink pak slaag. Ernstig ongeval. Bij een ln aanbouw zijnde villa aan den Veurschestraatweg nabij Rozenrust heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De timmerman-uitvoerder Dusje, wo nende te Voorburg, welke bezig was met het aanbrengen van dakspanten, kwam te vallen en bleef liggen op een partij 7 Meter lager liggend hout. Dr. Reijers welke de eerste hulp ver leende constateerde een zware hersen schudding en hoofdwonde. De man is daarop naar St. Antonius Hove vervoerd en ten langen tijd daarna weer bij kennis gekomen. Bij ingesteld onderzoek ls gebleken dat de veiligheidsvoorschriften niet in acht waren genomen. Het K.R.O.-Actie-Comité hield 2den Paaschdag een propaganda-avond in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Voor 'n stamp volle zaal draalde de geluidsfilm Ben Hur, voorafgegaan door enkele humoristische films. Te circa 11.30 uur sloot de voorzitter de heer Wm. Bleys dezen goedgeslaagden avond. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7