SUDDERBRAK R. S. STOKVIS ZONEN N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 April 1935 UIT DE RIJNSTREEK. zoo goed voor 't leer! AGENDA. Alle gasfornuizen hebben branders, maar alleen d« bezit een ROTTERDAM 421 p— DE RIJKSSTRAATWEG BODEGRAVEN—NIEUWERBRUG. In de bocht van bovengenoemden weg tusschen de kilometerpalen 44 en 45 be vindt zich aan de binnenzijde van die cocht een consumptietent. De aanwezig heid van deze tent, juist in de bocht, brengt mede, dat bestuurders van motor- Tijtuigen hun wagens in de bocht parkee- xen. zodat ter plaatse herhaaldelijk 3 a 4 vrachtwagens opgesteld worden en somS met achter elkaar, doch twee naast elicaar, waardoor een uiterst gevaarlijk verkeersobstakel ontstaat De Aldeeiing Wegen en Verkeer van den B B.N. heelt zich tot den hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in de Directie Zuid-Holland en Utrecht gewend met de vraag, op welke wijze in den toe stand ter plaatse afdoende verbetering kan worden gebracht. ALPHEN. Prov. Bondsdag v. h. Ned. Jong. Verbond. De avondbijeer.komst, georganiseerd door de Federatie van Alphensche Chr. Jeugdvereenigingen, werd door den voor zitter. den heer J. G. Hoogteijllng na ge meenschappelijk zingen geopend met ge bed. Een heel ander beeld dan de voor gaande leverde deze samenkomst, daar hier de meisjesvereenigingen en de Jon gensclubs het sterkst vertegenwoordigd waren. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn groote blijdschap uit over het welslagen van den dag, een dag die getuigde van zegen. ..Hebt ge", aldus spr. met mij kunnen genieten van het spel van onze jongemannen, waarop ik trotsch ben, vanavond zullen onze jongens ons eens wat laten zien en hooren. Allereerst gaf de voorzitter het woord aan den heer J Zonneveld om te spreken over ..Opstan ding in heerlijkheid". Deze deed dit een vergelijking makend met de natuur. Won derlijk hoe de natuur het doodsche win- terkleed heeft afgeschud, de knoppen openbersten, het jonge groen zich ver toont. ja zelfs bloemen reeds voor de blaadjes uitkomen. We vergelijken de op standing eens met de geschiedenis uit het O. T. van den bloeienden amande- tak van Aaron. Zoo geeft het O. T. veel beelden van wat we ln het N. T. zien. Na deze ernstige, met stillen aandacht gevolgde toespraak voerde de Knapenver. afd. Raadhuisstraat de samenspraak op „Wie het laatst lacht, lacht het best". Het applaus was wel het beste bewijs dat het spel in den smaak viel. De heer G. v. Staalduinen declameerde enkele stukjes waarna de leden van de C. J. V. uit Hazerswoude het Zuid-Afri- kaansche spel „De Verrader" ten beste gaven. Na allen hartelijk te hebben dank gezegd, voor hun medewerking en aan wezigheid sloot de voorzitter na gemeen schappelijk zingen van den avondzang, dezen eveneens goedgeslaagden avond te ruim halftlen met dankgebed. Uitvoering Chr. Kinderkoor „Sursum Corda". Bovengenoemd kinderkoor gaf onder leiding van den heer J. A. van Beek uit Woerden zijn jaarlijksche uitvoering. Als gewoonlijk was de belangstelling zeer groot. Het uitgebreid programma werd goed afgewerkt, zoodat het midderlijk nacht uur bijna reeds was aangebroken toen men huiswaarts keerde. De avond werd geopend met gemeen schappelijk zingen van Ps. 165 vers 1 en gebed door den heer A. J. Dekker, die tevens een kort openingswoord sprak. Ondoenlijk zou het zijn de vele num mers van het zeer uitgebreide programma afzonderlijk te vermelden. Zooals in het algemeen van een kinderkoor ls te ver wachten waren de kinderen ln het begin wat onzeker, waardoor de eerste num mers niet geheel tot hun recht kwamen. Na deze eerste nummers kwamen de kinderen er beter iir en werd verdienste lijke zang ten gehoore gebracht. Het bleek ons dat onder de jeugdige zangers en zangeressen zeer goede krach ten schuilen, die ln de toekomst voor het groote koor zeer veel beloven. Als steeds bestond voor de speelliedjes een zeer groote belangstelling. Dank zij de bekwame leiding en ernstige studie wer den de nummers zeer goed uitgevoerd. Bijzonder veel bijval verwierven wel de nummers .B.oerinnekes" en „in Volendam" waarbij vooral de kleeding en décors zeer goed harmonieerden. Een aanhoudend applaus gaf wel het bewijs dat de num mers in den smaak vielen. Verschillende nummers werden zelfs gebisseerd. De jeugdige solisten en jongedames G. Kerk hoven en J. Saton vormden een keurig duet. Door hen werd gezongen De Morgen van Rich. Hol en het slaapliedje van Bartelmans. Beide nummers werden on berispelijk uitgevoerd. Enkele nummers moesten vervallen. In de pauze werd een verkooping gehouden ten bate der kas der vereenlging. Het glanspunt was wel het hoofdnum mer n.l de uitvoering van het zangspel „Michiel Adriaansz. de Ruyter" van A. Lij- sen De kleeding. zoomede de décors waren buitengewoon goed verzorgd. Met dit nummer oogstte men een groot succes. De verschillende personen die in dit zang spel optraden brachten door hun uitne mend spel het publiek in verrukking. Vooral de creatie van de hoofdpersonen die de rollen van Michiel vertolkten n.l. Michiel als jongen door Henk Koster en Michiel als Admiraal door Y. Verhagen en van Moeder door mej. Saton verdiende aller lof. Ook de overige medespelers zoo wel matrozen als bruinvisch en mevr. de Ruyter waren zeer goed. Het slot van dit mooie zangspel werd besloten met het oude Wilhelmus. De heer Dekker bracht woorden van dank aan directeur en koor voor al het gebodene. Door enkele kinderen werd hierbij aan den directeur een bloemstuk aangeboden. Tevens werd een woord van dank gebracht aan den pianist voor zijn begeleiding. Sursum kan op een bijzonder geslaagden avond terugzien! Commissie voor Werkloozenzorg. In „Concordia" kwam de commissie voor de Centrale Werkloozenzorg met be langstellenden in vergadering bijeen, waar wegens ontstentenis van den heer Ing- wersen als plv. spreker optrad de heer Visser. Na opening door den voorzitter den RECLAME f'/ 1 I II. 3244 SCHOENCRÈME Groote doos 10 ets. Extra groote dons 15 ets. heer G A Jasperse, gaf genoemde spr een uiteenzetting en wees op de noodzakelijk heid die men in belangstellenden zin aan den dag moet leggen voor de werkloozen jeugd, gelet op de niet minder dan 40.000 jeugdige werkloozen die zins jaar en dag in ons land zonder werk zijn. Het motto „Jong Holland snakt naar werk" ls zeer juist. Spr. besprak dan de aanvankelijk in tal van plaatsen ln het leven geroepen ontspanning of ontwikkelingscursussen, die echter ln het algemeen geen voldoe ning brachten om daarnaast het kamp werk te bespreken. Het ls de bedoeling dat in Mei as. met deze kampen wordt be gonnen De uitbreiding zal geheel afhan gen van de opbrengst van de 27 dezer te houden collecte. De gezamenlijke actie stelt dienaangaande haar vertrouwen in Chr. Nederland, omdat wat de Centrale zich gedacht heeft, verwezenlijkt zal kun nen worden tot heil der jeugd. Na een krachtige opwekking voor deze inzameling besloot spr. zijn voorlichting over het kampwerk, na nog verschillende vragen die waren gesteld te hebben beantwoord. Het a.s avondfeest der Oranje Garde. De Oranje Garde organiseert alhier op Maandag 29 April as. een fakkeloptocht, waaraan verbonden is: le défilé voor den burgemeester beschermheer van de Oranje Garde: 2e onthulling „Juliana- boom" aan de Buitenwegvijver, eveneens door den burgemeester. De medewerking is zeer groot, vooral van de jeugdorganisa ties en vereenigingen, zoodat dit een zeer bijzondere herdenking zal worden van de verjaardag van H. K H. Prinses Juliana De route van den optocht zal nader be kend worden gemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Adriaan, zoon van J. H. van der Snoek en M. Spechenbach Hermanus Casimirus, zoon van A. F. Rede- geld en W. W. de Roos Pieter Johannes, zoon van KI. den Daas en J de Koker Hendrika Margaretha, dochter van L. D Schouten en W. Smit. Gehuwd: Corneiisde Bruijn. oud 26 Jaren en Maartje van der Stoel oud 26 Jaren Hendrik Pieter Verhaar, oud 25 jaren en Sjoukje de Jong, oud 21 jaren. Overleden: Hendrik Ruis, oud 69 jaren, gehuwd met Pletertje van Vliet Cornelia Margaretha de Lange, oud 2 maanden Bastiaan Bijl, oud 17 jaren Geertrui van Vliet, oud 61 jaren, weduwe van Antonie Boer Cornelis van Greuningen. oud 25 jaren Margaretha Alida de Jong, oud 7 jaren Johanna Bruines, oud 84 jaren weduwe van Lourens Tuinenburg Johanna Wisse, oud 711 jaren, weduwe van Gerardus Cornells Borghstijn. overleden te Amsterdam. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Zwammerdam, Ernst Amersfoort en gezin, Graanhandelaar, Steekterweg 78d Oegstgeest, Hendrika B. Wentlnk, verpleegster, v. Mandersloostr. 47 Apeldoorn, Anna Bauer, 'echtgen. van C. E. J van Winkel, zonder beroep, v. Boet- zelaerstraat 68 Apeldoorn, Gerrit Jan Marskamp, dienaar van pol.. Pr. Hendrik straat 27b Utrecht, Adriaan P. M. San- nen en gezin, ambtenaar N.S., Zaalberg straat 18. Vertrokken naar: Oegstgeest, Wilhelmi- napark 1, wed. P. de Graaf en dochter, zonder beroep Koudekerk A-78, Arendje van der Meij. hulshoudster Gouda, van Zwietenstraat 22, Maria J Koppenaal, dienstbode Amsterdam. Gerard Douw- plein 5, Hendrik Naber, schilder Amster dam, Zeedijk 14, Antje Vreeken, zonder beroep Hilversum, H. Laarderweg 215, Cornelis van Heijningen en echtgenoote, slager Nieuwveen No. 12, Dirk L. Riet veld, landarbeider Alkemade, Spoorlaan 479. Wed. F. Volwater, zonder beroep Ridderkerk A-146, Leendert G. van Buite nen, smid Ter Aar, Aagje Voordouw, dienstbode Stad-Delden. RK Zieken huis, Maria M. van Dommelen, rellgieuse Amersfoort, Weversingel 44, Mina Wolters, rellgieuse Utrecht. Dollardstr. 14, Anne Schouten en echtgen.. zonder beroep Ouder-Amstel. Amsteldijkzuid 108, Matthljs Bogaard, schilder. Zwammerdam, Rijks- str.weg 88b, Dirk van Leeuwen en gezin, landarbeider Kaapstad. Afrika, Abra ham de Graaft, verfbereider. De koop B ten Br. had het ongeval dat zijn driewielde bakfiets, die hij langs den Westkanaalweg had neergezet tijdens het bezoek van zijn cliënten achteruit het kanaal was ingereden. Met behulp van omwonenden werd het vehikel op 't droge gebracht, doch den inhoud der bakfiets, bestaande uit koffie en /thee ging verloren De melkprijs in onze gemeente is met 1 ct. per liter verlaagd. Op den hoek Bruggestraatvan Man- derloostraat kwam een wielrijdster in aanrijding met een driewielde beladen bakfiets van den melkhandelaar de Kw. De juffrouw viel en bekwam een bloeden de hoofdwonde: zij werd bij omwonenden binnengebracht en verbonden, terwijl bo vendien haar rijwiel zwaar werd bescha digd. Als officieele datum voor de candi- daatstelling voor de a s. gemeenteraads verkiezing ls thans vastgesteld 14 Mei a.s. terwijl de verkiezing zal plaats hebben op 19 Juni. De indiening der lijsten van can- didaten moet geschieden op 14 Mei bij den burgemeester ter secretarie van voormid dags 9 tot des namiddags 4 uur. Op de zelfde lijst mogen ten hoogste 22 candi- daten worden geplaatst. De Huisvlijttentoonstelling ten bate van het pi. crisis-comité heeft het mooie resultaat van pl.m. f. 1000 opgeleverd. Door de Oranje Garde alhier werd een zeer geslaagde excursie gemaakt naar het museum van oudheden van den heer O C. van Hemessen te Woubrugge. Mej. G Ketellapper herdacht dezer dagen haar 12r,-.iarig jubileum ln dienst betrekking van den de Martha-Stichting inrichting voor onverzorgde kinderen alhier, waarvan de laatste 4 jaar leidster De A.R. Klesver. te Aarlanderveen heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als candidalen gesteld op nr. 3 de heer C. v 't Riet aftr. en op nr. 10 de heer C. Verduin. Deze kiesvereeniging en die te Alphen zullen uitkomen met een gezamen lijke lijst. der grootste meisjes. Op de opperzaal der Martha-Stichting werd de Jubllaresse door de directie gehuldigd onder aanbie ding van een geschenk namens het be stuur en mede-arbeidenden. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. Th. Steenbergen. 25 j. en A. G. M Vermeulen. 21 jaar: M. J. Straathof. 26 jaar en A, C. Lellveld. 25 J.; W J Hirschman. 25 jaar en G. Reneman, 26 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: W. Esveldt naar 's Graven- hage; G. Goudkuil, naar Zwammerdam; G. Middelkoop, naar Waddinxveen. Gevestigd: H Donker en gezin v. Gro ningen; M Hotze. van Zwammerdam; E. Boeie v. Oudewater; Q. Schoonderwoerd, van Haastrecht. ~i Ernstige aanrijding. Gistermorgen tegen 12 uur had een ernstig ongeluk plaats op den Goudschen Weg Een jongen van S.. die achter een boerenwagen liep, kwam daarachter plot seling vandaan en wilde onverhoeds den weg oversteken. Op hetzelfde oogenbllk passeerde een auto, die den knaap greep en ter aarde wierp Hij bleef bewusteloos liggen Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd. De chéf-veldwachter ver leende de eerste hulp. Ook dr. Weeder was spoedig ter plaatse. Deze liet den knaap naar huis vervoeren en legde voorloopige verbanden. Hij constateerde ernstige uit wendige blessuren aan de borst, een ge broken sleutelbeen, gebroken arm, gebro ken ribben enz. Onmiddellijke overbren ging naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden was noodlg. De Rijksveldwachter P. Rademaker ls per 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Abcoude -Proostdij. Tot zijn opvolger is aangewe zen de heer B. Verhagen, thans te Hoeve laken. Gevonden: 1 gouden ring. o BOSKOOP. Bekroningen op de tentoonstelling. De vereeniging vopr „BoSkoopsche Cul turen". afd. keuringscommissie heeft de volgende bekroningen toegekend: Hugo T. Hooftman, certificaat le klas voor Japansche Azalea, no. 31 en idem voor no. 44 en 67. Certificaat van verdien ste voor Jap. Azalea no. 10, 53 en 68. Fa. Vuyk van Nes certificaat 1ste klas voor Jap. Azalea, Vuykiana, no. 71 en 99 en een certificaat van verdienste voor Jap. Azalea's Bach en Schubert. Candidaatstelling voor den Gemeenteraad De burgemeester dézer gemeente, maakt bekend, dat op Dinsdag 14 Mei e.k. de can didaatstelling voor den gemeenteraad zal plaats hebben, en wel van voorm. 9 tot nam. 4 uur ten gemeentehuize. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonie Marinus. zoon van J. Schoemaker en C. v d. Linde Wil- helmina, dochter van B. v. d. Meer en M, Reuneker. Ondertrouwd W. de Jong en A. Zorg S. Spoelstra en K. D. Kapteln Getrouwd: G. van Tilburg, 26 jaar en S. J, Jongenburger, 24 jaar. De Staatk Geref. partij, afd. Boskoop heeft de volgende candidaten voor den gemeenteraad gesteld: C Bos, A. A Hey- koop, L. Windhorst en J. van Eyk Cz. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. v. Egmond en T. Ak kerhof Overleden: Ant. Z. v. Leeuwen, 73 jaar. De collecte ln de Ned. Herv. Kerk voor noodlijdende kerken en personen bracht de =om op van 1.10.78. TER AAR. GEMEENTERAAD De straatbelasting opnieuw verworpen. De Raad dezer gemeente kwam ln open bare zitting bijeen. De voorzitter, burgemeester De Muralt, opende njet het voorlezen van het ambts gebed, waarop behandeling volgde van ingekomen stukken, o.m. een goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging van de begroo ting 1934. Hierna besloot de raad met alg. st. een bedrag van f. 102 beschikbaar te stellen voor crisis-comité B voor extra onder steuning in natura aan werkloozen. Te zamen met de bijdrage van het Nationaal Crisiscomité wordt dit een bedrag van f. 490.—. Een brief van Ged. Staten over de be- grooting 1935 vormde de hoofdschotel van deze vergadering, Ged. Staten (teelden mede overleg ge pleegd te hebben met de regeèrlng over het aan de Kroon gezonden adres ter ver krijging van Ritespnderstand aan de ge meente. Ged. Staten gaven evenwel te kennen, dat bt^op niet. te rekenen valt en dat de gemeente evenmin in aanmer king kan komen'.voor.extra-biidrage in de kost»n van werkloozenzorg. Indien niet wordt overgegaan tot invoering van een straatbelasting. B. en W. stelden voor onder de gegeven omstandigheden, nu met de regeering overleg gepleegd ls, aan dezen eisch te voldoen, hoe onaangenaam hun dit ook voorkomt. De raad toonde zich andermaal weinig ingenomen met dit voorstel, omdat de In gezetenen naar de meening van verschei dene leden onmogelijk oezc nieuwe be lasting kunnen dragen. Van de zijde van de heeren v. Vliet en Kroon werd be- denkbeeld geopperd nog eens nader de be zwaren bij Ged. Staten uiteen te zetten, teneinde de Invoering van deze belasting te voorkomen. De voorzitter deelde mede ln dit op zicht gaarne zijn volle medewerking te willen verleenen. ofschoon hij weinig hoop op succes koesterde Het voorstel van B. en W werd hierna verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Vóór het voorstel stemden de beide wethouders en de heer C. de Boer Als tweede eisch stelden Ged Staten de opvoering van het vergunningsrecht in gevolge de Drankwet tot het maximum, zijnde f 12.50 per f. 50 geschatte huur waarde. Na eenige bespreking werd hiertoe op voorstel van B. en W. met alg. stemmen besloten. Ingevolge den ultdrukkelijken wensch van Ged. Staten besloot de raad vervol gens om den post onvoorziene uitgaven te verlagen tot f2300, hoewel de raad er van overtuigd was. dat dit bedrag ontoerei kend zal zijn. Voorts verzochten Ged. Staten om na ite gaan of er termen zijn om het loon van den gemeentewerkman ln verband met het plaatselijke loonpeil te verlagen. B. en W. waren van meening, dat hiertoe geen aanleiding bestond, omdat het weekloon reeds vrij laag te noemen is, terwijl ln deze gemeente moeilijk vergelijkingen te maken zijn. De heer Kroon verklaarde zich voor verlaging, daarbij wijzende op de loonen der landarbeiders, hierbij ondersteund door den heer v. Vliet De voorz. bestreed de meening van den heer Kroon en noemde voorbeelden, zoo als b.v. de provinciale arbeiders. De heer Koeleman achtte het loon niet te hoog en oordeelde het niet juist vergelijkingen met de loonen der landarbeiders te maken. De overheid moet een goed voorbeeld geven en bij de loonbepallng rekening houden met de behoeftenfactor, aldus spr. Tenslotte besloot men met 74 stemmefi het loon te handhaven op het oude peil. Op verzoek ran Ged. Staten hadden B. en W. ook het loon van den pl. deur waarder nader bezien, doch waren tot de overtuiging gekomen, dat. gezien de ver meerdering der werkzaamheden en de on aangenaamheden aan de uitoefening van deze betrekking verbonden, het loon eerder le laag dan te hoog geacht moet worden, welke meening de raad met alg. stemmen onderschreef. Alsnog werd besloten ten aanzien van de begrooting 1935 in mondeling overleg tc treden met Ged. Staten. BIJ de rondvraag werd o.m. een bedrag van f. 150 toegestaan voor een tijd. amb tenaar ter Secretarie, terwijl de heer Koe leman als zijn meenlng gaf, dat aezen zomer, in verband'met de geringe werk-' zaamheden de steunregeling niet zal kun nen worden stopgezet. De voorzitter achtte het raadzaam hier op niet vooruit te loopen, doch- eerst een beslissing te nemen als de tijd iets verder gevorderd ls. De heer Hoogervorst beklaagde zich over het feit, dat over de wegsloot te Lange- raar bruggen liggen, die niet of bezwaar lijk te openen zijn. De voorz. beloofde, zoo mogelijk maatregelen hiertegen te zullen nemen. Na nog eenige besprekingen van min der belang sloot de voorz. de vergadering. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Joost, Z. v. J de Jong en van G. den Hertog: Pieter Anthonie, Z. v. P. A. Trail en van A. Brulnsma. Warenwet. Aan het Jaarverslag over 1934 betref fende den Keuringsdienst voor Waren ont- leenen wij de navolgende gegevens voor wat onze gemeente betreft. Er werden door de ambtenaren 167 monsters melk genomen: het gemiddelde vetgehalte be droeg 3.29 pCt., wat vrij hoog is te noemen. Van verschillende waren werden gekeurd 335 monsters op het laboratorium en 1470 ter plaatse Het aantal inspecties bedroeg 346 Er werden zes waarschuwingen ge daan, 6 partijen werden buiten consumptie ge'oracht en 1 proces-verbaal opgemaakt. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jillls Evert, zoon van P. Los en H. Buitelaar Antonie, zoon van G. J. Boer en E. Meerloo. Getrouwd: Abraham Hoogendoorn, 52 jaar en Aaltje Schurink, 38 jaar Cor nells Versteegt, 27 Jaar en Jacoba Neel- tje Windhorst, 26 jaar. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt morgen a.s., des voorm. te halftien in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken; 2, Voorstel ver huring van een gedeelte gemeentebouw land; 3. Verzoek tot afkoop van kabel- huur; 4. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de fondsbelasting5 Idem verordening op het verlofs-, vergunnings- en hotelvergunningsrecht; 6. Vaststelling kohier verbeteringsbelasting en honden belasting; 7. Voorstel tot verleenen van huurtoeslag aan de werkloozen; 3. Behan deling schrijven van het N.C.C. betreffen de steunverlening B: 9. Voorstel tot vaststelling van een maximum voor ver loven A; 10. Wijziging der verordening op de veldwachters: 11. Verzoek van de bij zondere schoolbesturen om tegemoet koming in de vervoerkosten van leerplich tige kinderen; 12. Benoeming van ambte naren van den Burgerlijken Stand- 13 Voorstel van B. en W. tot het benoemen van een administrateur der gemeente bedrijven; 14. Rondvraag. „Hei te-ort over het boekjaar 1934 van de Geref. Kerk ls door een gehou den extra vrijwillige collecte gedekt HEDEN. Den Burcht: Ledenvergadering Ond. Ver, voor Zlekenhulsverpleglng te 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergadering Vereenlging Oud-Lelden, 4 uur. N. Rijn 19: Prop.-lezlng Leidsche Athle- tlek Cle, 8 uur nam. Donderdag. Korevaarstraat 30: Aandeelhoudersverg. VerzekerlngsmlJ. „Vooruit". 8 uur nam. Noordwijk Zee. Café „De Zeeleeuw", Op richtingsvergadering Geitenhouders. 8 uur. Stadszaal: Uitvoering van „Emtegeës", 7 3/4 uur nam. Vrijdag. Stadszaal: Uitvoering „Burgerzang- school". 8 uur nam. Zuidsingel: Jaarl. alg. verg. v. aandeel houders N V. Kon. Ned. Grofsmederij, 2 uur nam. K. Mare 22: Alg. verg. v. aandeelhou ders N.V. Broodfabriek „de Zeeuw". 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Leo Gestel (tot 22 April) 104 uur. 's Zondags 14 uur. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling „de Kunst om de Kunst", 1012 en 2—5 uur nam. 's Zondags 25 uur. Den Haag (Scala): Operette „De prins..student". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „De stalen Straal". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „De big van het regiment". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De onbekende passagier". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'A u. nam. „Een nacht van liefde". Woensdag- en Zaterdagnam. 2l/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot vrn. -8 uur alleen voor epoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 23 tot en met Zondag 28 April a.s. waargeno men door de aoptheken: W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, tel. 594; J. E. 1^. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest. RECLAME. 3259 INVENTÜ Vraagt Uw leverancier. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Ingekomen: Uit Boskoop, Neeltje Boere, echtgenoote van Adrianus. Verdonk, Tem pel 60; uit Bodegraven, Gerrit J. Blom en gezin. Rijksambtenaar, fort Wierlcker- schans, Goudsohe straatw. 153; uit Bocholt Duitsohland, Herta Jansen, zonder beroep, Overtocht 46. Vertrokken: Naar Voorburg, Westvliet 71, Hendrik van der Smit, landbouwer; naar Westdongeradeel, Nes, Wybren Eelkema, vechoudersknecht: naar Alphen a. d, Rijn, Steekterweg 78b, Ernst Amersfoort en ge zin, graanhandelaar. Burgerlijke Stand. Overleden: Magdalena Ramp, oud 75 j. echtgenoote van Cornelis van Muiswinkel, eerder weduwe van Cornells Swart. Ondertrouwd: Cornelis Theodorus Steen bergen, j.m. 25 jaar te Bodegraven en Anna Geertrulda Maria Vermeulen, J-«- 21 jaar. 2-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6