EXTRA PAASCH-RECLAME De Betuwe Haarl-s"'aal226 De Bollen-Zondagen komen Dr. J. POS T andarts 51 TE HUUR MEID-HUISHOUDSTER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterda* 20 Aoril 1935 Gaat van de bloementooi genieten. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Het Tandheelkundig Instituut van Tongeworst met tong 25 ct. p. V2 pond Luncbworst. 15 ct. p. V2 pond Doezastraat 14 NEDERL CHAUFFEURSSCHOOL jubileum Ds. d. a. van haselen. Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft ds. D. A. v, Haselen, em. pre dikant der Ned. Herv. Kerk, te 's Graven- page zijn gouden ambtsjubileum mogen vieren. Tal van fraaie bloemstukken werden aan de woning van den jubilaris bezorgd en een groot aantal telegrammen waren binnengekomen, Onder de bloemstukken waren er van de Kon. Wllhelmlna-Kweek- school te Rotterdam; van het ministerie Tan Haagsche Herv. predikanten; de ver- eeniging voor Chr. belangen te Rijswijk; de kerkeraad en„ de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gem. van Charlols, wier eme ritus de jubilaris is; de leeraren van de Kon, Wilhelmlna-Kweekschool. Onder de telegrammen was er een van de Herv. school te Charlols, waarvan ds. v, Hgselen eere-voorzitter is. Van hen die hun opwaohtlng kwamen maken bij den jubilaris noemen we de deputatie van de Ned. Herv. Gem, van Vlaarddngen, bestaande uit de predikanten ds. M. Groeneberg en ds. G. Th. Tonnon; van die van Den Haag bestaande uit ds. J. Ravesloot en ouderling J. H. Slagter; van die van de Kerkvoogdij en van de kerkerasid van de gemeente van Charlols, bestaande uit ds. C. B. Koolhaas, ouder lingen A. den Boer en B N. de Koning en kerkvoogd P. v. d. Linden. Ook maakten de meeste Haagsche pre dikanten hun opwachting bij ds. v. Hase len. Van hen noemen we den hoog bejaarden oud-hofprediker, ds. W. L. Wei ter. Ook de secretaris van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk, ds. D. den Breems, kwam zijn opwachting maken. Het was Toor ds. v. Haselen een schoone feestdag. Eenige routes. bond van hooger onderwijs personeel. Vergadering te Wageningen. Ter gelegenheid .van de 16e alg. verga dering van bovengenoemden bond, te Wa geningen, hield de voorzitter de heer Jansen van 't Laar, een korte welkomst rede. In deze rede memoreerde de voor zitter de donkere wolken, die de ambte naren wederom boven het hoofd hangen o.a de door het Ministerie voorgestelde verlaging van rond 10 millloen op de sa larissen. Hierna was het woord aan den heer mr. Florschütz, secretaris van cura toren der Landbouw Hoogeschool te Wa geningen, die een welkomstwoord sprak tot de congressisten. Het is mij niet be kend, zeide spr., wie op de gedachte is gekomen om de jaarvergadering van uw bond afwisselend te houden ln een der plaatsen, waar een Universiteit of Hoo geschool ls gevestigd. In ieder geval ls dat een gelukkige gedachte geweest. Het hooger onderwijs heeft een dubbele taak: de vorming van hen, die geroepen zul len worden tot betrekkingen, waarvoor een wetenschappelijke opleiding verelscht ls. en daarnaast de niet minder belang rijke: de bevordering van de wetenschap, het verruimen van onze kennis. Beide zijn onverbrekelijk met elkaar verbonden. In uw bond zijn personen ver- eenigd, die, zij het op uiteenloopende wijze, alle het Hooger Onderwijs dienen. Van welken aard dit werk ook moge zijn, het draagt bij tot het hooghouden van den naam der Nederl. Universitaire opleiding en de Nederlandsche weten schap. Vooral in den tegenwoordigen tijd is het van groot belang, dat de regeering kan rekenen op een goed en betrouwbaar corps van ambtenaren. Bestond vroeger een redelijke kans op rangsverhooging, als belooning voor meer dan gewone plichtsbetrachting, thans zijn de promo tievooruitzichten aanmerkelijk vermin derd. Blijft desondanks, in de hoop op beter tijden, uw werk met opgewektheid en nauwgezetheid verrichten. Ik vertrouw dat u die gelegenheid zult benutten, door niet alleen in besprekingen met uw vak- genooten, maar u tevens op de hoogte te stellen van de vraagstukken, aan welker oplossing elders wordt gewerkt. De zaaier ls het symbool der Landbouw Hoogeschool Maar vóór - den zaaier gaat de ploeger. Hier wordt de ploeg gezet ln een duister gebied, dat de Landbouwwetenschap, als Iedere wetenschap, aan alle zijden be grenst. De Natuur is mild genoeg. Als maar de mensch zijn trage hand wil strekken naar den ploeg. BOSKOOP. Naar wij vernemen is het buitenge woon opvallend het groote bezoek dat aan de tentoonstelling wordt gebracht door buitenlandsche vaklieden, voornamelijk Duitschers en Engelschen. In de ledenverg. van de afd. Boskoop der S. D. A. P. is de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vastgesteld en als volgt genummerd: P. D. Noest, aftr., L. 't Hart, aftr., P. C. Goosen, W. de Vries, Adr. v. d. Velden van Lommei. A. Ver sluis, Jac. Schinkel en J. Brune. De geneeskundige Zondagdienst wordt als volgt waargenomen: le Paaschdag dr. I Hamburger, Telef. 136, 2e Paaschdag, dr. P. du Buy, Telef. 40. Enkele vrije dagen staan ons te wach ten. Ongetwijfeld zullen velen behoefte hebben aan een verzetje en wit leent zich daartoe beter dan een tocht langs de bloelende bollenvelden? In de komen de weken zullen deze weer ln weelderige kleuren prijken. Reeds nii staan narcis en hyacinth in vollen bloei: de tulp zal spoedig volgen Al ls er ook dit Jaar in verband met de saneering natuurlijk niet zóó veel te zien als ln tijden van hoogconjunctuur, tóch zal een tochtje door de bollenstreek weer volop de moeite loonen! De groote bollendagen zijn dus in aan tocht: duizenden zullen ln een bloeienden bloementuin ronddwalen. Rijdt vooral niet alléén de hoofdwegen, maar wandel over de zij-paden: daar zult ge pas het summum aan kleur en geur vinden en van het schilderachtige gezicht kunnen genieten, dat onzen lezers reeds sinds jaren vertrouwd ls, maar waartoe men toch nog wel eens wil opgewekt worden om er van te genieten! Moge het weer meewerken, opdat de echtevoorjaarsmild heid ons bevange! Als gewoonlijk geven wij hieronder weer onze opgave van eenige bekende route's, die altijd in trek blijven. Men kan alle kanten uit: ln de gansche streek zal men de bezoekers hartelijk ontvangen en als 't kan u een feestbouquet of slinger ver- koopen, die de woning, fiets of auto sie ren, met rood, wit, blauw en geel, ter wijl ge bij thuiskomst tevens het welda dige gevoel hebt in dezen moeilijken tijd menig ijverig bloemverkooper een wel kome extra-verdienste bezorgd te hebben! Allereerst vestigen wij uw aandacht op het schitterende gezicht vanaf den Koe- pelweg te Noordwljk; hier zal als steeds een centrum van belangstelling heer- schen. Als extra-attractie bekllmme men den watertoren, die tegen een lage en- trée is opengesteld en welk uitstapje naar hooger sferen zeker het hoogtepunt zoowel letterlijk als figuurlijk van menig bollentochtje zal zijn! Rond Oegstgeest, Rijnsburg, Warmond, Katwijk, Wassenaar prijken ook mooie velden, méér nog echter in de omgeving van Sassenheim. Daar begint 't dan pas „echt" te wor den. Eenige mooie wandelingen van die ge meente uit zijn Van de Zandsloot af (halte tram „Zuiderstraat") een weg, die voert via de Frank van Borselenlaan naar de Teyllngerlaan. Van hier kan men via het „Groene Laantje" en verder den Ach terweg naar Lisse opgaan. Van dezen laat- sten weg af ls het ook mogelijk langs Voortlaan en Cathrijnenlaan naar den Rijksstraatweg (tramhaltes Voortlaan en Engelenbuurt) te komen. Een groote tocht is van Teyllngerlaan, ook vanaf halte Molenstraat te bereiken, tot aan den Loosterweg (hier kan men over Piet-Gijzenbrug naar Noordwijk). Deze weg te volgen naar Lisse door het Relgersbosch en Keukenhof. Dit is een prachttocht te midden van de mooiste hyacinthenvelden, die nu in vollen bloei staan. Zij kan bekort worden door via de Esschenlaan of Joh. Speelmanweg den straatweg of langs de nieuwe begraaf plaats der Herv. Gemeente en Spekken- laan den straatweg of het dorp Lisse te bereiken. Men komt dan vlak bij een tramhalte uit. Deze tocht kan verlengd worden en wel door den Loosterweg te volgen tot Hille- gom. dat men via de Veenenburgerlaan bereikt. Ook hier kan men afslaan en de weg bekorten, door den straatweg te be reiken. Deze tochten kunnen natuurlijk ook in omgekeerde richting worden gedaan. Ver dwalen is niet mogelijk.. Hoogstens kan men wat afdwalen, doch overal zijn de kerktorens als bakens en allerwegen weg wijzers geplaatst. Raadzaam blijft de achterweg te nemen, hoewel er langs den straatweg ook veel te zien is! Van Noordwijkerhout uit leiden drie hoofdwegen door de bollenvelden. Het middenpunt is 't vanouds bekende Hotel ,,'t Rechthuis" met zijn gezellig plein. Men gaat dan langs den Heeren-duinweg tot aan den Ruygenhoek. rechtsaf: naar Lisse, recht door: naar Vogelenzang, Haarlem. De Heerenduinweg is één der schitterend ste wegen uit den geheelen omtrek. Voor bloemenliefhebbers is het hier een ideaal oord! Men rijdt daar over den prachtigen bitumen weg. langs den voet der duinen. Op de duintoppen ziet men naar twee kanten uit over de kleurige- en geurige hyacinthen- en narcissenvelden. Talrijke binnenwegen doorkruisen het land ln het Westen en langs den Delfweg of Terpe laan komt men midden in de tuinen langs de spoorlijn en de Leidsche Vaart. Verder gaat men vanuit 't dorp, langs den bitu men „Goö-weg". Aan de eene zijde, woeste duinen, aan de andere zijde bloemenvel den. Deze weg loopt langs „Leeuwen horst", langs bosschen, geestgronden en dicht kreupelhout; men komt spoedig bij den viersprong: ,,'t Jagershuis". Recht door naar NoordwljkKatwijk; linksaf, langs schuinen weg, naar het Station- Noordwijkerhout en verder langs de „rüine van Teylingen" naar Sassenheim, of rechtsaf naar Voorhout. Evenwijdig met dezen „Goó-weg", die Noordwijkerhout met Noordwijk verbindt, loopen de Lee- weg en de Buurtweg, waar het meer in stilte en zonder gevaar voor 't verkeer, mogelijk is, van de bloemen te genieten! Ook kan men nog van uit 't dorp, langs Kerkweg, 's Gravendamsehen weg, naar het Station, en langs Leidsche Vaart, óf naar Haarlem, óf naar Leiden. Dan is er nog een weg. Vanaf ,,'t Rechthuis" gaat men regelrecht op „Langeveld" aan, langs Bavo- en Maria-Gestichten, en komt dan midden in de duinen, nabij het Radio station. Even voor het Radio-Station gaat een duinweg, die loopt langs het gebouw van de Eerste Ned. Zweef-club (E.N.Z.C.i over een fraai voetpad naar Noordwijk aan Zee. De geheele weg gaat te midden van duinen met hooge sparren begroeid. Overal is er van deze duinen af een mooi uitzicht op de bloemenvelden. Ook rond Lisse is er veel keuze; men is hier midden in de bloemenwereld. Men denke slechts aan de mooie buitenplaats Keukenhof! Een veelverscheidene afwis seling brengen ook de Spekkelaan, de Achterweg, Eslaan en Loosterweg. Langs stille binnenwegen kan men onverpoosd dwalen. Wie de bloemenvelden rond Hillegom wil bezichten, komt uit het Zuiden of het Oosten de gemeente binnen en daarom noemen wij eerst de richting Zuid-Noord voor de beschrijving der routes langs de velden. Over den Rijksstraatweg komende, langs den watertoren en langs de Zand- steenfabriek, doet men goed spoedig linksaf de Hyacinthenlaan op te gaan. De laan doet haar naam eer aan, of schoon er toch niet uitsluitend hyacin then bloeien! Zeer aan te bevelen is ver der te gaan, rechtsom de Veenenburger laan op, welke te midden van bloemen velden liggende weg ook van Lisse uit langs het Keukenhof ls te bereiken. Deze Veenenburgerlaan ls hoog gelegen en biedt een panorama van kleuren naar links en rechts. Met den ouden toren bij de Nieuwe Herv. Kerk in het verschiet, nadert wiel rijder en voetganger het dorp. De auto mobilist moet er voorzichtig zijn, omdat de stijle bermwanden hier en daar ge vaarlijk zijn. Halverwege de Veenenbur gerlaan kan den Loosterweg I gekozen worden, ook met velden naar links en rechts. Even voorbij het gebouw der Wa terleiding moet de voetganger bij den Hippelersbrug rechts afdalen naar het pad langs de Oude Beek, dat steeds gaar ne bezocht wordt om zijn rust, zijn hoo- gelegen bruggetje en vrij uitzicht op de bloemen. Langs deze Oude Beek, maar ook langs Loosterweg II. Wilhelminalaan, Wilhel minapark met zijn heuvel, het Molen- duintje genamd. bereikt men de kom der gemeente, waar de Hoftuin en de Van den Endelaan een bezoek waard zijn en waar gelegenheden voor rusten en ver pozen gaarne de bezoekers ontvangen. Wielrijders en automobilisten doen be ter den genoemden Loosterweg II te ver volgen langs het station, waar wederom een weg is, de Stationsweg, die naar het centrum der gemeente voert. De spoorrreiziger neme op dit punt de bovenbeschreven route in omgekeerde richting of vervolge den gebltumeerden Loosterweg II langs de Gasfabriek en onder de transportbrug door. De Pastoors laan rechts is zeer aan te bevelen. Links over den bewaakten overweg is de Loos terweg I aanbevelenswaardig. Te midden van de velden bereikt men links den weg naar Vogelenzang, of naar rechts via een onbewaakten overweg en te midden van mooie tuinen over den Nieuwe weg. In het Noorden heeft men gezicht op de bos schen en parken der stichting „Vogelen zang" voor verpleging van krankzinnigen. Spoedig staat de bezoeker dan op den Rijksweg, aldaar geheeten Haarlemmer straat, waar de electrische tram Leiden Haarlem rijdt. Zich naar 't Zuiden, punt van uitgang, keerende, komt men langs de Weeresteinstraat in het dorp terecht. Aldaar vergete men de Sixlaan en het van Waverenparkje, of zooals de dorpe ling zegt, de „Hoedendoos" niet. Deze en Van den Endelaan benevens den Hoftuin bij het Gemeentehuls en het meerge noemde Wilhelminapark zijn versierd met perkbeplanting. Wie huiswaarts wil, volge de Hoofd straat en de Leidschestraat. Wie van het Oosten de gemeente binnenkomt uit de Haarlemmermeer, over de Meerlaan, neme naar rechts de Burgemeester Pont straat, óf links de Prins Hendrikstraat en van Meerbeekstraat langs den boven reeds genoemden Hoftuin bij het Ge meentehuls. Resumeerende bevelen wij de buiten wegen aan: Hyacinthenlaan, Veenenbur gerlaan, de drie Loosterwegen, Oude Beek, Pastoorslaan, Nieuwe Weg, Haarlemmer-, HAARLEMMERMEER. Kie5vereeniging. Tot leden van het dagelijksch bestuur der Vrijz Klesver. „Haarlemmermeer" zijn benoemd de heeren K Enthoven, voorzit ter; J. Vrijland, secretaris en C. Immink, penningmeester. Baldadigheid of wraakneming? De landbouwer K. aan den Hoofdweg alhier, kwam 's morgens tot de ontdek king dat een gedeelte van z'n woning op schandelijke wijze was toegetakeld, door dat ruiten en muren met teer waren be streken. Aangifte werd gedaan bij de politie, die een onderzoek instelt. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Het ongunstige weer heeft deze week veel beinvloed. De winterproducten bleven gevraagd en brachten redelijke prijzen op, op, en de koude grondbloemen kwamen bijna niet verder. Waschpeen ging in de beste kwaliteit goed weg tegen f. 1.20 tot f. 1.40 per kist van 20 K.G., Uien gingen nog steeds in prijs naar boven en brachten van f. 5.60 tot f6.20 per 100 K.G. op. Wit lof was goed gevraagd, ging voor f. 10.40 tot f. 14.20 per 100 K.G. Grove peen van f. 0.45 tot f. 0.70 per kist. LISSE. De burgemeester ongesteld. Burgemeester van Wijnbergen is wegens ongesteldheid verhinderd zijn ambtsbezig heden waar te nemen. Jaarvergadering Dierenbescherming. De afd. Lisse van de Ned. Ver. tot Die renbescherming hield haar jaarvergade ring in „De Witte Zwaan". Met voldoening werd teruggezien op het afgeloopen jaar, waarin een reeds lang geopperd plan ten uitvoer werd gebracht, n.l. het bouwen van een paardenstal bij het woonwagenkamp. In zijn jaarverslag memoreerde de secr. de gehouden verga deringen, de tot standkoming der paar denstal, enz. Het aantal leden telt thans 56, zoodat vrijwel het zelfde aantal behou den bleef. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den heer L. Nieuwen- huis, die wegens ziekte afwezig was, doch zeer veel heeft gedaan om tot den bouw van den paardenstal te komen. Ook den heer Suykerland werd openbaar dank ge bracht voor zijn raadgevingen en tevens het Gemeentebestuur voor de beschikbaar stelling van het stukje grond. Met den wensch dat het de afd. Lisse steeds goed moge gaan sloot de voorzitter, de heer Donk. 0 NOORDWITK. Door den burgemeester dezer ge meente is benoemd tot ttdelijk agent van politie voor het seizoen 1935 de heer G. C. Timmers te Noordwijk. RIJNSBURG. Koninklijk bezoek. Gisteren passeerde H M. de Koninein en Prinses Juliana onze gemeente. Bij de Ned. Herv. Kerk werd een oogenbllk uit gestapt om den toren en het kerkgebouw van buiten te bezichtigen. Na stemming is door de Chr. Hist. Kiesver. de candidaten lijst voor de a.s. gemeenteraads-verkiezingen aldus samen gesteld 1. C. D. v. d. Vijver, 2. H. G. Jonker. 3. D. Knljff. 4 P. Kort Jr.. 5. P. v. Delft Cz., 6. G, Leenheer. 7. G. J. Rijkmans, 8. G. Vos. 9. J. de Mooy, 10. G. den Heyer. Alhier is een afd. van de S.D.A.P. opgericht. Het bestuur bestaat uit de hee ren de Ruyter. de Mooy en Koemans. Weerestein- en Leidschestraat. En in de kom der gemeente de perkbeplantingen in Van Waverenpark, Sixlaan, Van den Endelaan, Wilhelminapark en Hoftuin. m Zoo zijn hier, al willen wij allerminst op volledigheid bogen, weer verschillende mooie wandelingen uitgestippeld, waarvan men in ruime mate moge gaan profitee red. Er zal, ondanks afbraak en moeilijke tijden, weer veel bezoek komen, daarvan houden wij ons overtuigd! Want iedereen zoekt, vooral in moeilijke oogenblikken, gaarne verkwikking en rust voor de ziel, wil het oog verluustigen aan het gamma van rood, wit, blauw en geel, dat ons weer in verrukking zal brengen. Gezellige dagen wenschen wij onze lezers op de bloelende geestgronden toe. Ziet hier dus aangegeven eenige der meest bekende wandelingen. Wij hopen, dat onze lezers opnieuw de schoonheid der bollenstreek bezichtigen gaan. Dat zal een welkome afwisseling geven in deze dagen van druk en ener- veerende spanning, een afwisseling die u weinig geld of opoffering kost, maar des te meer verkwikking van den geest. Moge men zich in grooten getale opmaken om het bloemenfeest, dat de natuur ons zoo gul schenkt van nabij te bezien. En moge het daarbij echt zonnig voorjaarsweer zijn! VEUR—LEIDSCHENDAM. Adres inzake hygiënische toeatanden. De bewoners van ket huizencomplex Broekweg 19 t/m 69, eigendom van de N.V. Haagsche Handel Mij. fa. Schippers, te Den Haag, hebben zich met een uitvoe rig adres gewend tot het college van B. en W„ ln verband met het feit dat een goede rioleering aan deze huizen ontbreekt, waardoor hun privaten overloopen en daardoor de volksgezondheid in gevaar komt. Verder wijzen adressanten op het achter deze hulzen loopende pad, dat door gemis aan putten, regelmatig onder water staat, een modderpoel is en daardoor een kweekplaats voor allerlei insecten vormt. Adressanten wijzen er met nadruk op dat zij zonder gevolg bij de eigenaresse hun klachten hebben ingebracht, waarna zij thans maatregelen van gemeentewege verzoeken. VOORSCHOTEN. Ouderavond van de Openb. School (Dorp) De oudercommissie van. de Openbare school (Dorp) heeft in de gymnastiekzaal achter het Raadhuis een ouderavond ge houden die buitengewoon goed bezocht was. Alvorens de afwerking van het pro gramma een aanvang nam. verwelkomde het hoofd der school, de heer J. H. Rut ten. de aanwezigen Tevens nam spr. deze gelegenheid te baat om allen, die bijge dragen hadden voor de vorming van een schoolfonds, namens oudercommissie en personeel van de school hartelijk dank te zeggen. Het programma werd geopend met schoolzang onder leiding van het hoofd der school en 't moet terstond gezegd worden, dat zoowel uitspraak als zang beschaafd en aangenaam om aan te hoe ren waren. De jongens en meisjes wer den dan ook met een warm applaus be dankt. Hierna liet mej. Broekveld, onderwij zeres aan deze school, de aanwezigen zien wat ook onder gymnastiek wordt verstaan. Met begeleiding van pianomu ziek voerden enkele meisjes leerlingen danspassen en flguurdansen uit, die, de uitvoerenden werden met verschillende kleuren verlicht, het bewijs leverden dat ieder nummer een goede verzorging en veel studie had geelscht. De aanwezigen toonden zich ook nu weer zeer dankbaar. Maar het mooiste vóór de pauze, waar in een kopje twee werd geserveerd, was volgens onze meening de zang van een leerling (jongen). De beide laatste nummers, gewijde mu ziek en zang. geheel in overeenstemming met deze dagen (lijdensweek) waren niet gemakkelijk, maar een lust om te hooren. Aan het handgeklap kwam dan ook bijna geen einde. Na de pauze werd opgevoerd „Jantje in Modderstad", waarvan eveneens werd genoten waarna ten slotte de voorz. van de oudercommissie de heer C. Bolle, aan de vertrekkende leerlingen, met een enkel woord een herinnering aanbod. Het was een waardig slot van het schooljaar. WASSENAAR. Ledenver. der Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In „Het Dorpshuis" hield de afd. Was senaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelijksche leden vergadering. De voorzitter, de heer Polderrr.anVjaeet: e allen welkom, in het bijzonder de heer Cunaeus, die dezen avond zal behandelen het onderwerp curiositeiten ln den tuin bouw. De notulen werden gelezen en onver anderd vastgesteld. Voorts deelt de voorzitter mede, dat het bestuur met die van de Buurtvereenigin- gen heeft vergaderd en dat is besloten evenals vorig jaar de tuinen ln deze ge meente aan een keuring te doen onder werpen. Hierop wordt het woord gegeven aan den heer Cunaeus. Deze wist op een vlotte doch niettemin boeiende wijze van af het geringste plantje tot en met de Victoria Regia toe, niet de cultuur doch de specifieke eigen aardigheden van diverse planten naar voren te brengen, zoodat vele van de be handelde planten niet langer als nietig en onbeduidend werden gezien doch als waardevol en als curiositeit. De uitslag voor de uitgeschreven prijs vraag 6 Cineraria's luidde als volgt: 1ste prijs met lof der jury aan inzender J. v,an Noort en 1ste prijs aan G. Verlind. Laatstgenoemde verkreeg bovendien voor een tweetal caladiums 10 punten voor het puntenstelsel. Na de pauze werd de lezing door den heer Cunaeus voortgezet en beëindigd met de woorden, dat hij die niet goed weet wat er in de natuur omgaat, slechts ten halve leeft. Door een luid applaus werd spr. dank gebracht voor zijn boeiende en interes sante lezing. Nadat nog eenige vragen waren gesteld, volgde sluiting. ZEVENHOVEN. Het bestuur der Geref. Jongel. Ver. is saamgesteld uit A. van Baren, voorz.; J. van Leeuwen, secretaris, en A. Verburg, penningm. De collecte in de Geref. Kerk voor de Jodenzendlng G.V.M. bracht op de som van f. 11 en f. 1.50. \EDERLANSCH nuiTSCH AMERIKA ANSCII BREESTRAAT Q| Leiden Telefoon No. 3608 w 3169 Spreekuren Dagelijks vanaf 9-1 en 2-4 u. en volgens afspraak AvondspreekuurDinsdag en Donderdag van 7-9 uur. Patiënten worden op den afgesproken lijd behandeld. Gebitten met garantie, pijnloos trekken Inbegrepen etc. Volgens lage tarieven zooals bekend. Speciaal opgeleid in pjjnloos trokken on pijnlooso behandeling Halfjaarljjksche controle en mondonderzoek kosteloos. HET HEERENHUIS HOOGE RIJNDIJK 142, bevattende: twee kamers en suite, keuken, voor- en achtertuin, le etage: twee groote kamers, kabinet en badkamer. Daarboven zol der. Huurprijs f420.- p. j. Inl. geeft het Makelaars kantoor B. D. v. WELZEN Beëedigd Makelaar, Oude Singel 220 - Tel. 2774 3161 3178 Telefoon 327 TELEF. 396 - LANGEBRUG 7—7a - TELEF. 396 EEN OUD BETROUWBAAR ADRES, HIER TER STEDE waar men U grondig LEERT AUTORIJDEN - Vraagt ons om volledige inlichtingen. Referenties ter Inzage van Rijks- en Gemeente-instellingen. DIR. NED. CHAUFFEURSSCHOOL, Langebrug 77a, b.d. Papengracht, Telef. 396. 484a GEVRAAGD door alleenwonend Heer te Wassenaar, goed kunnende koken en de huishouding besturen. Brieven met uitvoerige inlichtingen aangaande leeftijd, godsdienst, gewenscht salaris, aanbevelingen, enz. onder No. 101 Boekhandel WOEST, Wassenaar. 3189 32

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7