LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 April 1935 BRIEVEN UIT BERLIJN. WGEZmiN /TIKKEN UIT DE OMSTREKEN. Moeder geef Uw gezin een gezellige Paschen KATWIJK-AAN ZEE K.W. BIJENKORF I HEK's FOTOGRAFISCH - ATELIER AGENDA. de cultuurstrijd. (Van onzen correspondent). Het drukkende, verontrustende aan sta ten als het tegenwoordige Duitsche Rijk is vooral, dat men. bulten het kleine col- leze der reeeerenden ook niet bil benade ring weet. hoe het er nu werkelijk uitziet. Men leest uniforme couranten zonder per soonlijke meeninz en met opdrinzeriee tendenz. Men hoort de meest uiteenloo- pende en oncontroleerbare meeninzen ver kondigen Die meeninzen overdrijven a'titd naar een van beide zijden: ze zijn dik er op gelegd optimistisch met onbezrensde staatsverheerlijkinz of ze zijn stlekum- Riftig en breken stelselloos alles af. wat na 30 Januari tot stand eekomen is. Met beide opvattinzen kunnen we niets bezinnen. De staat is een dictatuur onder het mom van een gelouterde democratie Het demo cratische bestaat daarin dat men eens per jaar het volk bil plebisciet in de gelegen heid stelt, zekere vrazen te beantwoorden, die niet door een delezatie uit dat volk en komend uit den boezem des volks, opge steld zijn. maar door de dictatuur zelf en wel zóó. dat het antwoord den volke ln den mond gelegd wordt. Op grond van de hierdoor verkregen „machtiging" wordt verder geregeerd: met dien verstande, dat mien. een negatieve volksbeslissing voor mogelijk houdend het plebisciet zou heb ben uitgesteld tot betere tijden en ook zonder „machtiging" op den ingeslagen weg verder zou reageeren. De staat genaamd Derde Rijk is opee- bouwd op onbeperkt vertrouwen in één enkelen man Dat is zijn kracht. Dat is ook zijn kwetsbare plek Want zoo wordt het lot van staat en volk vereenzelvigd met de som der positieve prestaties, ver minderd met de tekortkomingen van dien éénen man. Terwijl aan den anderen kant dit rotsvaste vertrouwen, waar het om goede einzen zaat. in staat. is. en laten ■we eerlijk zijn ook reeds bewezen heeft in staat te zijn. bergen te verzetten Waar bij intusschen twijfel opkomt over de vraag of zeventig millioen menschen zulk een rotsvast vertrouwen ook op den langen duur en in wellicht nabij zijnde periodes van échec en achteruitgang zullen kunnen inpekelen, dan wel of de mogelijkheid, een zoo groot volk als het Duitsche permanent in eenheidsgeestdrift te houden, door zijn heerschers van heden bedenkelijk wordt overschat. Met eendracht en geestdrift, rotsvast vertrouwen en gloeiend patriottisme zijn ..bergen te verzetten" Tot zulke bergen" rekenen we de versterking van de weer baarheidsgedachte, de opofferingsgezind heid. toename van het begrip der gemeen schap. nivelieering der standen in den geest van het ideale socialisme, bereidwil ligheid tot het dragen van gemeenschap pelijke en individueele lasten, afstand doen van een deel van eigen werk en inkomsten ten bate van den medestaatsburger. Dit alles en nog veel meer behoort tot het ideële programma van de zoogenaamdfe" Hitlerbeweging. In werkelijkheid is dat natuurlijk niet nieuw maar de marsch- route. sinds onheugelijke tijden, van alle menschen. alle heerschers. alle staten, alle volkeren die „het hart op de rechte plaats" hadden zitten. Dat zekere radicale bewe gingen op deze „ontdekkingen" bijzonder prat gaan is een voorbijgaand verschijn sel. Straks komen weer tijden, waarin de luide fanatieke roepers van heden tot voldane burgers geworden zijn. voor zoo ver hun idealisme via de practische poli tiek tot tevreden-stellende doelen geleid iheeft. Het Derde Rijk van Adolf Hitler Is nu reeds na zoo korten tijd een heerlijk observatieveld voor dergelijke bespiegelin gen Men kome er voor over en vertrouwe niet alleen op wat wu weinig gewaardeerde correspondenten der dagbladpers, u er van mededeelen. ..Germany wants to see you!" roepen de Duitsche plakaten in het bui tenland. Zoo zij het. Er zijn hier veel interessante dingen te zien. Veel goede dingen veel betreurens waardige dingen. Er zijn al „bergen verzet". Maar er zijn daarnaast ook granietrotsen, die men niet verzetten kan. ook niet met staatsalmacht maar die men met ecrasiet in een elndelooze reeks van ontploffingen uiteen moet doen spatten. Met het dan (om het beeld even vast te houden) onver mijdelijk gevolg, dat men den berg niet verzet maar in een puinhoop veranderd za: hebben Natuurlijk denken we hier aan den cul- tureelen strijd. Onlangs zei me een zeer bekend schrij ver. die in de „republiek van Weimar", dus in het Duitschland van vóór 1933 een groo- ten naam had. woordelijk het volgende: „Wie zou het vroeger voor mogelijk gehou den hebben, dat het cultureel zoo hoog staande Duitsche volk bereid zou blijken, op een gegeven bevel ziin geheele oude cultuur eenvoudig overboord te werpen?" Deze formuleering is overdreven, gelijk vrijwel alles, wat tegenwoordig hier in geestelijke oorlogsstemming over den te genstander gezegd wordt, al te zeer gene- neraliseerd en toegespitst wordt. Het Derde Rijk heeft niet „de geheele cultuur over boord geworpen" maar toch stellig wel een belangrijk deel ervan. En zeker heeft het in het cultureele leven van het Duitsche volk een schromelijke verwarring aange sticht. Tooneel en concert film en boek maken een periode door. die bewijst welke verwoesting een politieke tendenz dwang in de vrije scheppingskracht vermag aan te richten. Maar wat beteekent deze verwarring, vergeleken met de woestenij die het reli gieuze Duitschland na twee jaren practisch nationaul-sucialisme den toeschouwer te zien geeft! Men moge in officieele kringen verstoppertje spelen en den onverschilli ge willen voorstellen zooveel men wil. men za'. niet weg kunnen praten, dat de gees telijke leiders van het nationaal-secialis- me en wel uit den aard der zaak en dank zij hun levens- en staatsbeschouwing onvermijdelijk zich in flagranten strijd bevinden en dien strijd ook willen uit vechten. met de kerk. die uitdrukkelijk dan wel practisch een universeel karakter heeft, in dienste beteekenis dus katholiek is en de tezennoo' van dat wat het natio- naa'.-socialisme wi': oovoedine van den staatsburger tot weliswaar Christelijk maar ..nationaal-Chrl=telijk" en (zoolanz er geen totale staatskerk is) anti-kerke'ilk anti- clericaal anti-Oud-Testamentalr volksge noot Een staatspaedasogie die dan ook in deze twee laren eeleid heeft tot een cata- strophalen heksenketel, een strijd van (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. MOEDERS VAN LEIDEN. Het gebeurt niet vaak dat ik op Zater dagavond m'n boodschappen doe, doch wat mij U. Zaterdagavond is overkomen, vond ik ten hemel schreiend. Het was bij tienen toen ik nog ln een paar winkels moest zijn. Voor de toonbank stonden tal van vrouwen en op een stoel zat een klein meisje van ongeveer drie jaar. hartverscheurend schreiend. Het kind zag bleek van de slaap en rilde koortsig. Een andere moeder kwam de winkel bin nen, hield twee kinderen aan de hand. Een jongetje van een Jaar of zes krabde zich achter de oortjes en wist zich bijna niet waker te houden. Ik verliet den winkel en nauwelijks had ik tien Meter geloopen of er passeerde mij een kinderwagen. Het kleinste kindje sliep, doch voor het andere kind was geen plaats om te liggen en dit kind huilde erbarmelijk en tolde van de slaap Nu vraag ik U moeders, is er niet een mogelijkheid dat U de kinderen thuis laat? Ik heb zelf twee kinderen en ik weet dat hun kleine hersentjes veel rust noodig hebben Als gij den heelen dag hard gewerkt hebt is het heerlijk uw moede leden uit te strek ken. Voor de kinderen is het spelen ook werken Gij die dit leest, zult misschien zeggen, nu ja. je kunt makkelijk praten. Mijn om standigheden zijn inderdaad gunstig bij zoovelen uwer vergeleken. Doch is er niet iemand die 's avonds even bij de kinderen kan oppassen? Ge bewijst er hen een grooten dienst mee. J. H. VEENDORP— VAN DER GOOT. RECLAME INDIGESTIE VERDWEEN toen Kruschen verscheen. Hier is een eenvoudig, maar waar getui genis, dat velen zal overhalen ook eens Kruschen Salts te probeeren. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie ge- leden.Tallooze middeltjes heb ik gepro beerd. maar zonder resultaat. Ik nam een kleine flacon Kruschen Salts en dit scheen me wel goed te doen, dus ging ik er mee door. Nu heb ik 4 groote flacons Kruschen gehad en ik voel me weer uitstekend. Ik heb ook geen last meer van opgeblazen heid, wanneer ik iets gegeten heb, dus nu grtjrvik ik lederen morgen Kruschen Salts.? Mevr. E. C. D. te L. Indigestie wordt veroorzaakt door een storing in het inwendige organisme. Uw voedsel, in plaats van in Uw lichaam te worden opgenomen, hoopt zich op en gaat gisten, waardoor schadelijke gassen en zuren ontstaan, wat pijnen en opgeblazen heid kan veroorzaken. De werking van de 6 zouten in Kruschen Salts is zoodanig, dat de spijsverteringsorganen tot regel matig werken worden aangezet. En dat beteekent een gezegend einde aan indi gestie en een vernieuwde eetlust, zonder de minste vrees voor pijnen of opgebla zenheid naderhand. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. 3010 Automobilistenmotorrijders en trambestuurders, helpt mede het stadsrumoer te bestrijden. allen-tegen-allen. die des te krasser opvalt, omdat hij zich manifesteert in een staat, die in wereldsch opzicht het Ideale van eenheid en ondeelbaarheid, totaliteit en machtsconcentratie te benaderen schijnt. We herkennen in het Derde Rijk een Nieuw-Heidendom. door een zekeren prof. Hauer gepredikt dat vele aanhangers on der de jonge nationaal-socialisten heeft en dat feitelijk aan alle bestaande Chrlste- liike belijdenissen den oorlog verklaart; we erkennen een .Dultsch Christendom", een daarnaast staande „Rijkskerkregeering" met den alzijdig gehaten rijksbisschop aan het hoofd van de Duitsche Evangelische Kerk een zeer machtige Bekenteniskerk als orotestantsche oppositie die een periode van martelaarschap doormaakt; een verbitterde roomsch-katholleke kerk, die op grond van haar concordaat met den Staat haar rechten, vooral die op de onder wijzing en leiding der ieugd. tegen Nieuw- Heidendom Hitlerstaatsjeugd en andere aan haar knabbelende machten tracht te verdedigen; een nieuwe katholieke be weging. die op een schisma aanstuurt cn een eigen Duitsche katholieke kerk wil, met erkenning van de Pauselijke macht en onfeilbaarheid, maar met een eigen Kerke lijk Hoofd m het Duitsche Rijk; en ten slotte om bii de hoofdzaken te blüven. een beweging, die direct op een algemeene Christelijke Duitsche kerk aanstuurt, waarin katholieken en protestanten zou den moeten opgaan. En tusschen al die meeningen en over tuigingen zien we niets dan oorlog; een gevaarlijken oorlog die wellicht straks het Rijk tot een nog gevaarlijker ingrijpen dwingen zal, En we denken aan den .bosen Tat" die „fortwahrend Böses muss gebahren". We kunnen om al deze redenen het vertrou wen niet deelen van al die honderdduizen den Duitschers die in heilig geloof aan de nationaal-socia'i=trche almacht ook ln geestelijke, ook ln economische ook in financieele dingen nog altijd meenen dat bergen er zijn om verzet, te worden en dat er geen hoogere eenheid in het leven denk baar is dan een .totale staat!" ROLAND. AALSMEER. De uitslag der Prov. Statenverkiezing. De uitslag der stemming voor de Prov. Staten in onze gemeente luidt als volgt: AR 674; Chr. Hist Unie 550; Vrijheids bond 570; S.D.A.P. 929: Middenstandspartij 7; Rev. Soc Arb. Par til 42: RK. Staats- partl) 770: Kath Dem. Partij 23; de Staatk Geret. 110; Vrliz Dem 219; Chr. Dem Unie 36; CP.H 98; NSB 532. Jaarverslag Coöp. Tuinbouwbank. Verschenen is het jaarverslag 1934 der I Coöp. Tuinbouwbank alhier. De secretaris I de heer J. Menslng, schrijft o.m„ dat het de bank niet slecht is gegaan. Het aantal rekening-houders bedroeg 31 Dec. 990. tegen 970 per 31 Dec 1933 Op 31 Dec. had de bank van 505 rekening-houders te vor deren f. 2.029.297.33, w.o. begrepen de re kening gebouwen met f. 34.013.57, terwijl zij aan 485 rekeninghouders verschuldigd was een bedrag van f. 1.515.589.74. waar van f 589.062 21 aan de Centrale Bank en f. 216 000 aan het reservefonds. Het aan tal leden bedroeg 547 en ging met 2 voor uit. Het aantal spaarders bedroeg 1810 tegen 1815 per 31 Dec 1933. Aan spaar gelden werd gestort f. 503.975.43 en terug betaald f. 595.557.39. Op 31 December was hft saldo ingelegd aan spaargelden totaal f. 1.104.203 26 Aan voorschotten stond ln totaal uit een bedrag van f. 548.063.71. Ruim 51500 kwitanties en cheques werden geïnd. Het aantal dagboekposten bedroeg 126800 tegen 118700 in 1933. Het omzet cijfer wijst ln ontvangsten en uitgaven een bedrag aan groot f. 15.560 250.43. ter wijl de winst bedroeg f. 15 218.27. Voorge steld wordt deze als volgt te verdeelen: r.aar reservefonds f. 6000, reserve dubieuse debiteuren f. 6000, pensioenfonds f. 1000, afschrijving gebouwen f. 2218.27. Het re servefonds zal dan gestegen zlin tot f. 222.000. Het meubilair staat op de ba lans voor f 1, gebouwen na afschrijving voor f. 31.795.30. w.o. alle vaste eigendom men zijn ondergebracht. Gaf de rekening over 1933 een omzet van bijna 21 millioen, over 1934 was het ruim 31 millioen. Aan het pl. tuinders-crisiscomité kon weer f. 2000 subsidie worden verstrekt, terwijl voor een bedrag groot f. 1400 werd bijge dragen aan de Centrale Bank, voor het vormen van een extra reservefonds, dat wordt bijeengebracht door alle coöpera tieve banken ln ons land, om zich daar mede tegen voorkomende verliesposten te waarborgen. Kassier en personeel verdie nen weer een woord van lof voor de wijze waarop zij in 1934 zich van hün plicht hebben gekweten." De rekening vermeldt aan ontvangsten en uitgaven f. 15.560.250.43, de exploitatie rekening aan lasten en baten f. 141.180.54, de balans aan bezittingen en schulden f. 2.635.0U.27. o BENTHUIZEN. De uitslag der Prov. Statenverkiezing. De uitslag der Prov. Statenverkiezing te dezer plaatse luidt als volgt: Totaal uitgebrachte stemmen 398; on geldig 10; geldig 388. Lijst 1 Chr. Hist. Unie 49 st.; lijst 2 Comm. Partij Holland 6; lijst 5 Vrijheids bond 13; lijst 6 S.D.A.P. 18: Lijst 7 R.-K. Staatspartij 6; lijst 8 Staatk. Ger. Partij 177; Lijst 9 Herv. Ger. Staatspartij 30; Lijst 10 A.-R. Partij 39; lijst 14 N.S.B. 48; lijst 16 Vrijz.-Dem. Bond 2. Bij de onderlinge aanbesteding voor den bouw van een villa voor rekening van notaris Goosen, te Zoetermeer, is het werk opgedragen aan de aannemers Groen en Bregman. alhier, als zijnde de laagste in schrijvers voor de som van f. 12000. o HAARLEMMERMEER. De uitslag der Ptov. Statenverkiezing. De uitslag der stemming voor de leden der Prov. Staten in de Haarlemmermeer luidt als volgt: Aantal kiezers 13886; uitgebracht 13013; geldig 12271. 1. A.-R 2556; 2. Rev Soc. Arb. P 244: 3. R.K. Sta-'T' "611; 4. Kath. Dem. P. 158; 5. S.DA.P 1914; 6. Staatk. Geref. P. 306: 7. N.S.B. 978; 8. Chr. Hist. Unie 1666 9. Vrijz.-Dem. 439; 10. Chr. Dem. Unie 601; 11. Communisten 487; 12. Middenstandsp. 36: 13. Vrtjheidsb. 275. o KATWIJK AAN ZEE. De bidstond voor de haringvisscherij zal in de Herv. Kerken gehouden worden in de avonddiensten op den eersten Paaschdag. VOOR WEINIG GELD. SPECIALE PAASCH-AANBIEDING 1 pond mooie blanke rozijnen 20 ct. 2 pondspak fijnste Bloem 22 ct. GEVESTIGD: TYMSTRAAT 22 3081 NU samen 35 ct.' HET FIJNSTE GEBAK MET ONS Zelfrijzend Bakmeel 2 pak 25 ct. Bloera per pond 79 ct. 1 Versche gist verkrijgbaar. Rozijnen, per pond 15 ct. Krenten, per pond 1923 ct. <Sucade, per ons 11 ct. 10 roomversche Eieren 21 ct. ALLEEN DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG PING PONG, iets fijns bij de thee, per pond 21 ct. V/: pondspak fijnste Koffie v. 25 voor 20 KOOPT IN DE HET IS UW VOORDEEL 1 1 Paul Krugerstraat 28. Zuidstraat 3 G. Vrijdag cn 2en Paaschdag geopend. HILLEGOM. De meterhuur van electrlclteit zal met ingang van 1 Mei a.s. verlaagd wor den, en wel met ongeveer 25 procent. De prijs van electrlclteit over den penning meter wordt van van 30 op 28 per KWh. gebracht. LISSE. Algem. Verg. der Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank alhier hield haar 28e algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer J, P. Segers. Deze opende met een kort welkomstwoord. De notulen werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Hierna werd door den kassier, den heer J. C. Zaneveld, het Jaarverslag uitgebracht. Vraagt men mij, aldus de heer Zaneveld, hoe is de toestand algemeen geweest, dan antwoord ik volmondig: Niet ongunstig, in aanmerking genomen de tijdsomstan digheden. Verliezen heeft de bank in het afgeloopen Jaar niet geleden. De omzet in den bloembollenhandel is veel verminderd. Het afgeloopen jaar was voor de afd. Spaargelden voordeeliger dan de drie vo rige. Hieruit blijkt wel het ongeschokt vertrouwen in onze bank. Het aantal spaarders vermeerderde met 94. In 1934 konden weer eenige voorschotten worden verstrekt. Er werd in 1934 een winst ge maakt van f. 14.547.32, hetgeen een ver rassing mag worden genoemd, daar de oorspronkelijke begrooting ongeveer f. 10.000 aanwees. Door het Bestuur zal worden voorgesteld deze winst te verdee len als volgt: extra afschrijving gebouw: f. 2.760.10; reservefonds f. 11.787.32. De to taal omzet der Bank steeg ln 1934 met pl m. f. 390.000.—Het bestuur heeft ge meend voorlooplg over 1935 de provisie der credieten terug te brengen op l'B'fc. De kassier eindigde zijn verslag met den wensch uit te spreken dat de leden hun vertrouwen zullen blijven schenken en God op den arbeid Zijn zegen zal doen ervaren. De rekening en balans werden hierna vastgesteld De heer B. Berbee werd be noemd als lid van den raad van Toezicht, terwijl de heer L. Onderwater werd be noemd als bestuurslid en tevens als direc teur der Bank. De vergadering betuigde haar Instemming met de door het Bestuur voorgestelde winstverdeeling. Na rond vraag volgde sluiting. De Emma-bloemcollecte heeft, on danks het slechte weer, de mooie som op gebracht van f. 213. Bij gehouden aanbesteding van den bouw van een transformatorstation „Sas senheim" voor rekening van het Electri- citeitsbedrijf HillegomLisseSassenheim werd het werk gegund aan de Fa. Jac. Waasdorp te Sassenheim voor f. 1494. NOORDWIJK BINNEN. Tram rijdt een 9-jarig meisje aan. Onder deze gemeente had in de Klei een ongeval plaats. Toen ter hoogte van den Driesprong de electrische tram uit Noord- wijk naderde, is het 9-jarige meisje J. Pauw uit Rijnsburg nog voor de tram uit- geloopen om den weg over te steken met het noodlottig gevolg, dat zij werd aan gereden. viel en gewond werd. Dr. Rijk- mans uit Rijnsburg. waarheen zij werd ge bracht, verleende de eerste hulp waarna zij naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden ter verdere behandeling is overgebracht. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagd te Den Haag voor het exa men van machinist op stoomzeevlsschers- vaartuigen Henk Plug, alhier, leerling van de Visscherljschool te Katwijk. RIJNSBURG. De afd. Rijnsburg van de H.G.S. stel de voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, de volgende candidaten: 1. A. In 't Veld; 2 Joh. Oudshoorn; 3. A. v. d. Sleet; 4. D. van Biezen, SASSENHEIM. Op elkaar gereden. Aangezien een auto plotseling moest stoppen, reed een andere er bovenop. De bestuurder van deze laatste wagen vloog met het hoofd door de voorruit en werd ernstig gewond. Na door dr. Ie Grana ver bonden te zijn, werd hij naar Huize Ber- nardus overgebracht, Nabij de Floris Schoutenstraat reed een auto tegen een voor hem rijdende auto, die plotseling moest stoppen. De chauffeur van de aanrijdende auto sloeg met het hoofd door de voorruit en werd ernstig gewond. Na door dr. ie Grand verbonden te zijn, werd hij naar St. Ber- nardus overgebracht. VEUR. De uitslag der Prov. Statenverkiezing. De uitslag der Prov. Statenverkiezing alhier luidt als volgt: Uitgebracht 3943 st.; van onwaarde 119; geldig 3824. Chr.-Hist. Unie 274; C.P.H 14; Kath. I Dem. Partij 126; Vrijheidsbond 83; S.D.A.P j 348; R.-K. 2397; SG P. 37; H.G.S. 76; A.-R. I 151; Plattelanders 4: R.S.P. 8; N.S.B. 270; Chr. Dem. Unie 8; V.-D. Bond 29. HEDEN Kooikapel: Wijdingsavond. Sprekers dj, Groot Enzerink en de heer de Groot. 8 1/4 uur nam. Luthersche Kerk: WUdingsavond 81/4 uur nam. Remonstr. Kerk: Paaschwijdlngsdlenst te 8'/* uur nam. Vrijdag. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Delft (Phoenixstr. 47): Verg, van aandeelhouders N.V. Rljnl. BetonbouwmlJ. 4 uur nam. Zondag. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Vrije Evang. Gem.; Samenkomst te 10 uur voorm. Woensdag. Den Burcht: Ledenvergadering Ond. Ver. voor Ziekenhuis verpleging, te 8 uur nam, BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Spionnen aan het werk". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Mijn Leopold". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Twee gelukkige harten". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam. „Om een menschenleven". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4l/i uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag eu nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vjm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 April (sten Paaschdag) a s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. Maandag 22 April (2den Paaschdag) nemen waar de apothe ken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 138 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, telef. 274. VOORSCHOTEN. Auto-tocht voor Ouden van Dagen. Het comité auto-tocht voor ouden van dagen alhier ls voornemens om ook dit Jaar weder te trachten een tocht voor onzen ouden van dagen te organlseeren. Reeds 5 jaar achtereen is zij hierin, dank zij spontane medewerking onzer ingezete nen. prachtig geslaagd en kon den oudjes een prettlgen middag worden bereid. Thans bestaat voor dezeh zesden tocht het voornemen om met de gasten een bezoek te gaan brengen aan de schitterende bloe- men-exposltie „Flora" te Heemstede. In beginsel is dezen tocht bepaald op Don derdag 9 Mei a s. Moge de ingezetenen het streven van het comité ook thans weder steunen, opdat het sympathieke plan ten uitvoer zal kunnen worden gebracht. Ten overvloede zll nog medegedeeld dat. de secr.-penn. de heer P. Kaayk Voorstraat 25. gaarne bereid ls eventueel gewensehte inlichtingen te verstrekken. WARMOND. Naar wij vernemen zal een gebouw der Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw verrijzen op een stuk bouwgrond/gelegen ln de Verlengde Dorpa- straat achter de woning van den oud gemeente-ontvanger. behoudens goedkeu ring van het gemeentebestuur. WASSENAAR. Het a.s. Pinkster-Zen dings feest. Den 2den Pinksterdag a.s. zullen op het Zendingsfeest op „Raaphorst" te Wasse naar, uitgaande van de Voorschotensche Zendingsvereenlging als sprekers optreden de heeren: ds. H. P. Fortgens, Ned. Herv, pred. te Voorschoten; ds. G. Grootjans, Ned. Herv. pred. te Vlaardingen; de heer E. v. d. Brug, zendeling met verlof; dr. J. Woldendorp, Ned. Herv. pred. te Zoeter meer; ds. A. K. Straatsma, Ned. Herv. pred. te 's-Gravenhage. Gevonden: Rijwielbelastingmerk. etui met schrijfbehoeften een paar zwarte beenpijpen. twee schroevendraaiers, sleu tel en een bosje sleutels, muts. klndei- taschje met Inhoud, aardappelzak, hand- sohoen twee autobanden met velg. zilve ren armband, hond. portemonnale met inhoud Het Comité Gedenkteeken HM de Koningin-Moedei, alhier, deelt mede da! het zeer erkentelijk is voor hetgeen het Zaterdagmludag bit de door hem gehouden collecte mocht ontvangen. Voldaan is het comité echter nog niet. Daarom vraagt Mj een ieder die nog geen bijdrage gaf. alsnog te doen. ZEVENHOVEN. Het diploma van den landbomvcursus welke werd gehouden aan de Kromme Mijdrecht, is uitgereikt aan: G. van Veen, M. v. d Heulst, G. v. d. Vaart, W. Kande laar, P. v. Muyen, W. Verlaan, J. Verlaan, J. van Schie en M. Snoek. 2-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6