DE EIERBOER GOEDE OPLOSSINGEN. DAT KWAIMER VAN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie Keyzer, Wim Keyzer Piet Lagas, Marietje Nieuwenhuizen, Jo Jansen. Bep Pardon. Piet van Hoven. Jan van Hoven, Toosje Bouter, Beppie Bouter. Rietje La- man Lies Deumer. Jan Boerlage. Rie Ouds hoorn Klaas Oudshoorn. Leendert Sy- branüs. Nellie Warmenhoven. Corrie War- menhoven. Mientje van den Berg. Tieleman van der Linden. Jo van de Linden. Conny van Vliet. Henny van Vliet. Jannie van Biezen Piet Boogaarts. Adriaan Pison, Leendert Jongeleen. Tini Deegenaars, Celia Kret Hans Kret. Corrie Kret. Bep y. Kooperen Piet Gottmer. Anton Gottmer, Jo Gottmer. Tineke van Dam. Nanne van Gameren, Gerrit. van Gameren. Jan Voogt, Truus de Graaf. Ans Vollenga. Rietje Vol- lenga. Truus van der Lucht. Jan van der Lucht. Piet van der Lucht Adri Bavelaar, Bram Bavelaar. M*rie Brokaar. Matthie van der Linden Annie van der Linden, Cornelis Smit. Annie van Weizen. Beppie Braxhoven Jaantje Braxhoven, Piet van Egmond. Ali de Blauw. Lientje Oostveen, Jannie Nieboer. Marietje Stikkelorum. Piet van Schayk. Triny Blotkamp Hendrientje Blotkamp Judith de Roode Geertruida Pelt. Greetje Groeneveld. Leni Groeneveld. Abram de Wit. Henk Bousie, Corry Bousie, Jannie Heetveld Marietje Laterveer. Caro- lientje Verbiest. Lientje Lefeber. Jan Bink, Rika de Graaf. Jan de Graaf Johan de Ru. Marinus Crama Johanna van der Hoek. Hendrika Hermina van Egmond, Daan van Egmond. Rie Hartevelt Prijna Hartevelt. Jannie Hartevelt. Cootje Harte velt. Minie van der Zeeuw. Adriaan Boen der. Cornells Zwanenburg. Betsy Stikke lorum. Joh. van Vliet Jacobus Moraal. Leendert Moraal Piet. Boekweit. Hennie de l'Ecluse. Gerard de Geus. Dorus de Geus Keesje de Geus Margie Liebert Nico Lie- bert. Marie van den Berg. Jannie Zaal, Rie Piket Suze van den Berg. Wiesje Groeneveld. Treesle Groeneveld. Aaltje van Vliet Adriaan van Vliet. Boukje van Vliet, Marietje van Vliet Sientje Timmermans, Willem Harteveld Jannie de Water, Frans de Water. Mientje Stikvoort. Jacobus Nie boer. Willem Nieboer. Grietje de Graaf. Suze Nieboer was jarig geweest. Ze was zeven jaar geworden. O, o, wat had me die Suze een cadeautjes gekregen! Haast teveel om op te noemen. Je moet weten, Suze was de jongste thuis. En niet alleen de jongste, maar ook het eenige meisje. Ze had wel broers hoor. O ja, ze had er zes. Willem en Karei, Anton en Piet, Frits en Hendrik, zóó heetten haar broers. Hendrik was de Jongste broer en toch was hij al veertien jaar. En al de andere broers waren nog grooter. Je kunt begrij pen hoeveel al die groote jongens van hun kleine zusje hielden. En, om je de waarheid te zeggen, werd ze soms wel een klein beetje verwend. Vooral op haar ver jaardag. Van vader en moeder had ze toen een mooie groote pop gekregen. Daar was ze natuurlijk heel blij mee geweest. Maar van de broers had ze ook heele mooie cadeautjes gehad hoor. Speelgoed en lekkers volop. „'t Is bijna te erg", had moeder ge zegd. Maar Suze zelf vond dat niet. Ze was alleen maar blij geweest, o zoo blij, met al die geschenken. Van Henk, haar jongsten broer, had ze een bal gekregen. Maar 't was geen ge wone bal geweest. Geen bal met plaatjes er op, zooals je ze altijd in de winkels ziet, Nee,( 't was een bal, van een mooie, lila kleur. Nu kon Henk heel aardig tee kenen. Weet je wat hij gedaan had? Hij had op de bal een portret van zijn zusje geteekend en er ook haar naam op gezet. Suze Nieboer, stond er met mooie flinke letters op. Vinden jullie dat niet aardig? Suze zelf vond het tenminste wel. Ze was wat trotsch op haar bal en wou hem wel aan iedereen laten zien. Ze had ook van de bal aan haar vriendinnetjes op school verteld. En een van haar, Annie Verhaar, had gezegd: „Toe, breng hem mee naar school, dan kunnen wij hem ook zien." „Ais ik mag", had Suze geantwoord. Toen ze uit school kwam, had ze het dadelijk aan moeder gevraagd. Moeder zou het best goed vinden, dacht ze. Maar dat viel tegen. Dit haasje, dat bij zijn kruiwagen staat en eieren verkoopt, mag in ons Paasch- nummer niet ontbreken. Jullie vindt het zeker aardig, het geheel op te zetten. Aan het voorbeeld hoef je niets te doen Dat dient alleen maar om naar te kijken, hoe 't geheel worden moet. Eerst de plaatsjes op dun doorzichtig papier overtrekken. Dan op dun. buigzaam karton plakken, kleuren en uitknippen. De zwart gemaakte kanten van den (Nadruk verboden). kruiwagen worden omgevouwen evenall' vlak A. De as van het wiel is een lucifer, welker je door twee gaatjes in de boomen steekt Het mandje vouw je langs de stippel lijnen om en plak Je met de lipjes vast Ook het hengsel wordt vastgeplakt, haasjes plak je met de lipjes op een r kartonnetje. Van Moeder. Oma of Tante krijg misschien wel een paar chocolade- suikereltjes om in het mandje te leggen. „Nee Suus", zei Moeder, „je moet geen speelgoed mee naar school nemen. Daar komt niets dan verdriet en straf van." „He, moe", probeerde Suze nog eens, „he moe, ik wil hem alleen maar even voor schooltijd laten zien." „Ja, ja, dat weten we", zei Moeder. „En als de les dan is begonnen dan denk je opeens aan je bai, en haalt hem uit je tasch. En als de juffrouw dat ziet, neemt ze den bal natuurlijk af." Er was niet verder over gesproken. Suze mocht de bal niet meenemen. Maar toen ze den volgenden morgen klaar stond om naar school te gaan, vond ze het toch wel erg naar dat ze nietniocht. Zou ze het nog eens vragen? Maar, dat zou tooh niet helpen, dat wist ze wel. Als moeder eenmaal „nee" gezegd had, dan bleef het ook „nee". Opeens kwam er een plannetje in Suze's hoofdje op. Ze zou den bal toch meenemen. Stilletjes. Moe der behoefde er niets van te merken. Als ze vanmiddag thuis kwam, zou ze den bal weer gauw op zijn plaats In haar speel goedkastje leggen. Zoo gedacht, zoo gedaan. Terwijl Moeder in de keuken was, wipte Suze nog gauw even naar boven. Haasti greep ze den bal uit haar kastje en stopte die onderaan in haar tasch. Zie zoo, dat was klaar. „Dag Moe", riep ze nog even om den hoek van de keukendeur en weg was ze. „Wat een haast", dacht Moeder, terwijl ze even opkeek van het werk waarmee ze bezig was. Maar verder lette ze er niet op. Toen Suze bij school kwam, waren er al een heeleboel meisjes uit haar klas. Ook Annie Verhaar. „Heb je je bal meegebracht?" vroeg zoodra ze Suze zag. (Wordt veryolgd)

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 20