LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 15 April 1935 V. V. S.ZEEBURG IA. Een nuttige oefenwedstrijd. Met het vooruitzicht der zeer belangrijke promotiewedstrijden heeft U.VB. gisteren de gelegenheid aangegrepen om een nut tigen oefenwedstrijd tegen de sterke tweede klasser Zeeburgia te spelen. De gasten ver schenen met een tweetal invallers voor keeper en rechtshalf. U.V.S. was volledig. De wedstrijd was het aankijken volko men waard Er werd, vooral in de eerste helft vaak heel goed spel geleverd. In een snel tempo wordt beurtelings aangevallen, doch hoe goed soms de opzet van de aan vallen is voor het doel komt het. mede door goed verdedigen, noch bij den eén. noch bij den ander tot een goed schot De gasten, die over een uitstekenden midden voor en goede vleugelspelers beschikken, spelen behoorlijk samen, doch krijgen nog geen kans het Kramp lastig te maken. Bij U.VB. wordt het spel in de voorhoede wat beter, meer open en verrassender en het is de Zeeburgia-keeper die het eerst han delend moet optreden voor een keurig schot van Kantebeen Goed gesteund door de half linie trekt U.V.S. meerdere malen ten aanval, doch het juiste schot ont breekt, ook al wordt enkele malen rake lings over geschoten Uit een corner maakt Zeeburgia het eer ste doelpunt en kort daarop komt de mid denvoor. door een fout in de U.VB.-verde- dlgmg, alleen voor Kramp en met een 20 achterstand voor U.VB. breekt de rust aan. WEDSTRIJDEN VAN SPORTMAN. De belangrijke wedstrijd Sportmanl— Tona 1 is een overwinning voor de bezoe kers geworden. Als het spel vijf min, oud is lost de Sportman-midvoor een hard schot, wat de keeper laat glippen 1—0. Dan zijn de bezoekers aan het woord en als de Sportman-keeper een schot verkeerd be oordeeld is de stand gelijk Even voor de rust krijgt Sportman een penalty te ne men; deze wordt echter precies in de han den van den keeper geschoten. Na de thee doelpunt T.O N A Sportman zet nu echter alles op den aanval en T.O.N.A. wordt geheel teruggedrongen. De tijd verstrijkt, bovendien wordt het met zeven of acht man verdedigend TO.NA. nog bijgestaan door lat en paien. In den stand komt geen verandering meer. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Scheidsrechter F. Burgerjon, floot zeer correct. In een door Sportman adsp. B slecht gespeelden wedstrijd zag zij Lugd. E met beide 'puntjes vertrekken. Sportman nam het eerst de leiding tlQi doch Lugd. veranderde den stand in 1S Tegen het einde verkleinde Sportman den achter stand tot 2—3. In den wedstrijd L.D W.S. III—Sportman III. kreeg Sportman door een 51 over winning wel wat meer dan zij verdiende. Tegen net einde deed zich een incident voor, waardoor scheidsrechter v d. Lugt zich genoodzaakt zag een L.D.W.8 -speler van het veld te zenden. KATWIJK A—Q. B. A 3—1. De Katwijk a adsp. wisten door een 31 overwinning op Q. B. a het kam pioenschap te behalen. BELGIE—FRANKRIJK 1—1. De tweede helft is aanvankelijk voor de gasten en U.V.S. moet een verdedigende houding aannemen. Geregeld wordt op de U VS.-helft gespeeld, doch door stug ver dedigen hebben de gasten geen succes. Al lengs komt U.VB wat meer los, doch de aanvallen zijn niet snel genoeg Vooral het te lang drijven met den bal blijkt ook nu weer te vaak een onproductieve ma nier van aanvallen Als het publiek zich wat gaat roeren en de kampioenen aan moedigt komt er meer enthousiasme in het speL Snel gaat het nu van doel tot doel. Open en verrassend wordt het spel der blauwwitten. Een schot van Kantebeen wordt door den keeper half gehouden en Onvlee verkleint daarop den achterstand. 12 Aan beide zijden wordt er nog een schepje opgegooid. Kramp krijgt het even te kwaad, doch blijft meester van het ter rein. Bij een tegenaanval wringt van Goor zich door de verdediging en met een prachtschot zendt hij den gelijkmaker in het net, 22, met welken stand het einde komt. Tegen een elftal als Zeeburgia is dit voor U.VB. inderdaad een goed resultaat en, aannemend dat de blauwwitten van zelfsprekend de zaken met enthousiasme en extra goeden wil gaan aanpakken, dan zien wij de komende wedstrijden hoopvol 1 tegemoet. Rest ons nog te vermelden dat Zeebur- diga U.V.S. bij den aanvang van den wed strijd bloemen aanbood. De Adsp. A. van Sportman behaalde een 13—1 overwinning op de jeugd van L D.T.S. Nog 2 punten uit de laatste drie thuiswed strijden en dan is het kampioenschap er. .ALPHEN III—U.V.S, UI 2—1. De eerste speelhelft gaf een volkomen op en neergaand spelbeeld te zien Het eerste doelpunt maakte U.V S. toen uit een aanval over rechts de bal bij den vrijstaanden linksbuiten kwam, die van dichtbij scoorde 01. Niet lang hierna zorgde Witte voor den gelijkmaker, 1—1. Na rust kwam Alphen meer en meer in de meerderheid, maar men hield het spel voor het vijandelijke doel te kort Toen een kwartier voor het einde Oosterman den bal goed aan Witte gaf. scoorde deze het twqgde Alohensche doelpunt, zoodat de stand op 21 gebracht werd. waarin geen I verandering kwam. o QUICK BOYS I—S. L. F. I 1—1. Voor de Zaterdagmiddagbeker is Quick Boys door een gelijk spel tegen S.L.F. voor verdere deelneming aan dit tournooi uit geschakeld. De lichtmenschen hebben door dit gelijke spel wel wat meer gekregen dan hun toekwam, hoewel de verdediging, ge steund door de halflinie, goed werk heeft verricht. Over den wedstrijd het volgende: In het begin wegen beide partijen goed tegen elkaar op, en worden van beide zij- den goede aanvallen opgezet, maar de verdedigingen blijven voorloopig meester van het terrein. SLF. weet, een half uur na het begin de leiding te nemen. (0I.» Even later annuleert de scheidsrechter om onbegrijpelijke reden een doelpunt van Q. B. J. Pluimgraaff zendt een harde schuiver is, welke door den keeper der gasten achter de doellijn gestopt wordt, wat den scheids rechter ontgaat. Dit ontmoedigt Q. B S1.F. komt dan in den aanval, maar brengt het niet tot doelpunten Na de rust wegen aanvankelijk dt par tijen goed tegen elkaar op, maar allengs doet de vermoeidheid zich bij de gasten gelden en moeten zij zich geheel op ver dedigen toeleggen en er is voor de telkens terugkeerende aanval van Q. B. geen door komen aan. Verder dan. een doelpunt van G. Pluimgraaff brengt zij het niet. Het einde komt dan met een gelijk spel. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD TE VOORSCHOTEN. Ten behoeve van de noodlijdende ge zinnen in den R.K. Volksbond te Voor schoten is gistermiddag op het voetbal- terrein van V.V.L. een veteranen-wedstrijd gespeeld tusschen een elftal van den R.K. Volksbond en van V.V.L., terwijl de R.K. harmonievereeniging „St. Laurens" wel willend medewerkte. Dank zij de ulteenioopende leeftijden van enkele spelers viel er nogal eens te lachen De scheidsrechter, de heer G Niersman, verscheen voor dezen wedstrijd in gekleede jas met hoogen hoed en ge bruikte voor de leiding een groote bel De aftrap werd verricht door pastoor P. Meijer Na afloop van den wedstrijd, tCe door de veteranen van V.V.L werd ge wonnen, heeft de heer N. Lamboo, voor zitter van de afdeeling Voorschoten, allen dank gezegd. Zuiderkwartier II—LUGDUNUM VIII 6—1 Zuiderkwartier heeft 3 invallers. Na en kele minuten geeft Bredeveld aan Zuider kwartier de leiding. 10. Vijf minuten later schiet dezelfde speler No. 2 in het net. 20. Na eenig heen en weer getrap, waarin Lugd. iets sterker wordt, zendt de middenvoor van Lugd. een hoog schot ln, dat doel treft. 21. De strijd gaat nu ge lijk op totdat het Bredeveld gelukt nog maals te doelpunten. Vlak voor de rust maakt Lugd. er 32 van, 5 minuten na de rust heeft de rechts binnen van Lugd. succes. 33. Een minuut later is het reeds 34 en weldra 35. Fak kel maakt echter 45 en 5 minuten later Zondervan 55. Reeds denken we aan een gelijk sjrel als in de laatste minuten nog 2 maal door Lugd. en éénmaal door Zui derkwartier wordt gescoord, zoodat dezen wedstrijd in een 67 nederlaag van Zui derkwartier eindigt. Raymond Braine viel niet op. In het Heysselstadlon te Brussel werd gisteren de landenwedstr BelgiëFrank rijk gespeeld, waarbij 35.000 toeschou wers tegenwoordig waren. De Franschen namen na 20 minuten spelen door Cour- tols de leiding en met een 10 voorsprong voor Frankrijk ging de rust is In de tweede helft maakte België's linksbuiten van Beeck gelijk. Raymond Braine, de Belgische mldvoor werd zwaar bewaakt en daardoor viel hij niet op. Over het alge meen heeft België echter een kleine zege wel verdiend. o— TSJECHO-SLOWAKIJE—OOSTENRIJK De landenwedstrijd Tsjecho-Slowakije Oostenrijk te Praag werdgisteren voor 35.000 toeschouwers op het Spartaterrein te Praag gespeeld. Scheidsrechter was de Italiaan Barlassina Zoowel voor als na de rust ging het spel gelijk op, waarbij de voorhoedes onmachtig waren om tot sco ren te komen. Met blanken stand kwam het einde. o ZWITSERLAND—HONGARIJE 6—2. Onder leiding van den heer Living stone (Engeland) werd te Ztirich voor 22.000 toeschouwers de landenwedstrijd I Zwitserland—Hongarije gespeeld, welke door Zwitserland met niet minder dan 62 is gewonnen. Rust 4—0. Wit, dat eveneens een nederlaag leed, moet verliezen Tenslotte verraste Nic in het Noorden door over W W.M.D. met 6—3 te zegevieren. Standen der prom.-competitles zijn: Nrd.-Holl. II: D.T.V. 3 1 2 12—7 4 Kattenburg 3 1 2 1310 4 D.E.D 2—11 7—10 1 Hercules 2 11 49 1 Zd.-Holl. II: Fluks 1 1 HBS. 2 1 Achilles 1 5—4 2 1 6—6 2 1 1—2 Gelderl. II: Onder Ons 2 11 73 3 Mercedes 2 11 64 3 Steeds Hooger 2 2 1—7 LUGD. B-ADSP.—ZUIDERKW. B-ADSP. 1—1. Voor de rust gaat de strijd gelijk op. Uit 'n goeden voorzet van rechts weet de Lugd. nridvoor zijn club de le;ding te geven il0) Na de pauze maakt Zulderkw ge lijk 1—1. Lugd. maakt dan 3 doelpunten maar zij werden niet toegekend wegens buitenspel, einde 11. LUGDUNUM III—A. S. C. II 3—4. 10 Min na het begin gaf v. d. Linden op fraaie wijze Lugd de leiding il0k doch spoedig maakte A.S.C. gelijk il—1). Nog voor de rust profiteerde v. d. Linden van een treuzelen in de rood-zwarte defensie Rust 21. Hoewel groen-wit ook na de rust sterker was, wist A.S.C. andermaal gelijk te maken (22). Het verdere verloop was zeer onaangenaam. Rood-zwart nam de leiding, daarbij geholpen door een tegen den paal leunenden toeschouwer, die het leer een laatste tikje gaf! Ondanks protes ten werd dit doelpunt toegekend. Nog wist Lugd. gelijk te maken 33doch toen de arbiter, volgens Lugdunum, een handsge- val in het A.S.C.-doelgebied ongestraft liet, ging de moed er daar uit. Ten slotte pro fiteerde Kruit van een fout van keeper Devilé (34). met welken stand het einde kwam. waardoor A.S.C in de volgende ronde tegen Lugdunum 1 voor de L.V.B.- sleutels komt. LUGDUNUM IV—SPORTMAN II 5—3. Spoedig bleek dat het in de Lugdunum- verdediging niet erg klopte, waarvan Sportman spoedig tweemaal profiteerde 10-2). Lugd. herstelde zich en maakte ge lijk, doch Sportman nam andermaal de leiding (23). Direct hierop maakte de Kruis gelijk en even later gaf Ladan via een Sportman-verdediger zijn club zelfs de leiding. Rust 43. Nadat na de pauze Ladan een penalty had gemist, scoorde Siera op fraaie wijze het 5e Lugd.-doel punt (53). Het verdere verloop was al buitengewoon slecht en doelpunten bleven verder uit. TER LEEDE I—R.C.L. I 1—0. De gasten zetten er direct een flink tempo in en het lijkt of de thuisclub me» mee kan komen. Van lieverlede ontwik kelt zich echter een gelijk opgaande strijd. Vijf minuten voor de rust brengt de mid- half van Ter Leede prachtig op en met een zacht schot bezorgt hij zijn club de Jeiding. Na de rust zijn de gasten voorloopig in de meerderheid en de lat redt een paai maal Het spel wordt er niet fraaier op en er wordt soms heel hard gespeeld, doch de scheidsrechter houdt de teugels goed strak Er wordt niet meer gedoelpunt en de stand blijft 10. hoewel een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. A.R.C. U—FIDES PACTA II 12—1. De thuisclub was de geheele wedstrijd volkomen in de meerderheid, mede ook al door het feit, dat de bezoekers zich geen buitengewone inspanning schenen te ge troosten Voor de rust was er nog eenigs- zins sprake van strijd. Eerst maakt A.R.C. een goed doelpunt, waarop Fides Pacta na korten tijd den stand op 1—1 brengt De Jager en Hesseling maken onmiddellijk na elkaar 41. Nog eenmaal scoren de Alphe- naren voor de rust 51 Na de rust gelooven de Leldenaars het wel. Geleidelijk wordt dan ook de stand opge voerd tot 121 De scheisrechter leidde behoorlijk KATWIJK IQUICK BOYS II 3—3. Katwijk speelde Zaterdag een vrlend- schapppelijken wedstrljl tegen de reserves van Quick Boys. Bij den aanvang werd Katwijk door den voorzitter van Q. B„ den heer P v. d. Berg hartelijk geluk gewenscht met het behaalde kampioen schap. welke wensch vergezeld ging van een mooi bouquet bloemen. De voorzitter van Katwijk dankte hartelijk voor de betoonde vriendschap en sprak den wensch uit dat het tusschen de beide ver- eenigingen altijd zoo zou mogen blijven. De elftallen stellen zich dan op, beide met enkele invallers. De eerste aanvallen zijn voor Katwijk waarvan de vleugels al spoedig eenige mooie kansen weten te scheppen, welke echter door het binnen- trio niet worden benut. Ook Q B. doet zonder resultaat eenige gevaarlijke aan vallen: 10 min. voor de rust weet Zwitser aan Katwijk de leiding te geven, 10. Na de pauze is Katwijk direct in de meerderheid en al spoedig heeft de links buiten met een harde schuiver den voor sprong vergroot. Enkele minuten daarna weet de midvoor er met een prachtschot 30 van te maken. Katwijk denkt thans dat de zaak ge wonnen is, doch Q B. is het hier niet mee eens. Al spoedig jaagt Parlevllet no. 1 in de touwen. Q B. blijft in de meerderheid, wat zij uitdrukt door het scoren van nog twee goede doelpunten, zoodat als de heer Warnaar het einde van dezen prettigen wedstrijd aankondigt de stand 33 is. De heer Warnaar leidde correct. LUGD. C-ADSP.—U.V.S. C-ADSP. Met rust was de stand 50. Na de pauze maakte Lugd. nog 4 doelpunten. Even voor het einde kreeg U.VB. een strafschop te nemen welke werd benut. Eindstand 91. DE ENGELSCHE LAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste klasse. Aston Villa—Liverpool42 Ohelsea—Portsmouth 11 Derby C.—Leeds United 12 EvertonMiddlesbrough 11 Grimsby T—Manchester C. 1—1 Hudderfield T—Blackburn R66 Leicester C—W Bromwich A0—0 Preston N E Stoke City 52 SunderlandSheffield W22 Tottenham H Birmingham 1—1 I WolverhamptonArsenal 11 Tweede klasse. I BamsleyHull C22 Bolton W.Norwich C. 40 i Bradford C.Blackpool 0—2 Burnley—Bradford 1—2 Manchester U Brentford 00 Notts C.—W. Ham U 0—2 Oldham A.Plymouth A1—1 Port ValeNottingham T 20 Sheffield U—Bury5—3 SouthamptonNewcastle U2—0 Swansea T.Fulham 20 ADSPIRANTEN-WEDSTRlJDEN VAN ALPHEN. De Alphen Adsp. A. speelden tegen Leidsche Boys dito's en het resultaat was een gelijk spel 22 In de allerlaatste minuut zag Alphen kans nog juist gelijk te maken De Alphen Adsp. B. kregen Oosterkwar- tier Adsp. A. op bezoek. De thuisclub slaagde er zoowaar in de overwinning te behalen met 21. De linksbuiten van Alphen maakte beide doelpunten, terwijl de doelman der thuisclub een kopbal van een der achterspelers verkeerd beoordeelde. De scheidsrechter leidde dezen prettigen wedstrijd naar genoegen. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Wester kwartierDOS. 102; Deetos—Wordt Kwiek 8—3. Promotie-competitie: Noord-Holland II: D.T V.—Hercules 61; KattenburgD.E.D. 7—4. Zuid-Holland II: H BS.—Achilles 3—1. Gelderland II: Onder OnsSteeds Hoo ger 40. Competitie: Overijsel I: Wit Blauw Naas 14; Zwart WitRigtersbleek 12. Noord I: Nic.—W W M D. 6—3. BOSK. BOYS IU—BODEGRAVEN IV 5—0. Het vierde elftal van Bodegraven bracht er in den uitwedstrijd weinig van terecht. Vrijwel over alle linies was de thuisclub sterker, terwijl bovendien de rood-zwarte voorhoede de haar geboden kansen niet wist te benutten. Met rust had de thuis club reeds een veiligen 30 voorsprong, terwijl in de tweede speelhelft nog een tweetal doelpunten aan de score werd toe gevoegd. WEDSTRIJDEN A. A. S. V. De wedstrijden gisteren gespeeld op het A A.S.V.-terrein hadden de volgende uit slagen A.A.S.V. 1—Fortuna I 5—5; A A.S.V. II v. C. en H. I 0—13: A.A.S.V. Juniores— A.O.V. Junioren 24. Overzicht. ZUIDERKWARTIER A—L. F. C. A 3—1. L.F.C. verschijnt met 9 spelers, terwijl Zuiderkw. met één invaller speelt. Vóór de rust weet Zuiderkwartier door Ooyendijk de leiding te nemen. Na de thee doelpunt v. d. Mev 2 maal. waarna L.F.C. een te- genpunt maakt Het einde komt met t—1 voor Zuiderkwartier A. L. D. W. S. ADSP.—LUGD. B 1—2. Met rust was de stand 20. Na de pauze werd de stand tot 72 opgevoerd in het voordeel van LD.W.S. Scheidsrechter D. Boom leidde keurig. ROTTERDAMSCH ELFTAL—ADMIRA 2-6 Het Rotterdamse!) elftal heeft gister middag een goeden wedstrijd gespeeld tegen het sterke Weensche pro-elftal van Admira, dat Zaterdag in Parijs van een Parijsche combinatie met 50 had ge wonnen. Vooral voor de rust hebben de Rotterdammers uitstekend partij gege ven. Zij verdienden toen wel een gelijken stand (22). Wel hadden de profs een paar,kansen meer gehad, doch hun beide doelpunten waren vrij gelukkige goals, waarbij Cohen fouten maakte. De Rotterdamsche voorhoede liet goed sluitend combinatiespel zien, met den rechtervleugel VrauwdeuntSeton als het beste deel en Van Spaandonck als tacti- schen middenvoor Daarachter speelden Van Heel en Bas Paauwe als links-half en spil prachtig. Na de rust weerden de Rotterdammers zich in het begin prachtig, doch toen, 20 minuten na de hervatting. Stoiber. de middenvoor der gasten 2—3 ervan maakte, zakte de verdediging, bestaande uit Vol- laard en Wursten erf af en hoe bewon derenswaardig Paauwe ook speelde hij was na de rust wel de beste man van het veld hij kon toch ook niet verhinde ren, dat de Weeners nog drie doelpunten maakten. De Rotterdamsche voorhoede kreeg nog wel eenige kansen, maar doel man Flatzer hield er alles uit. De doel punten der gasten werden achtereenvol gens gemaakt door Schall, Stoiber. twee maal Schall. Hahnemann en Schall; de Rotterdammers scoorden door van Spaan donck en De Hay. Belde Westelijke kampioenen zijn in de competitie om den hoogsten titel gestart met een klinkende overwinning. Behaalde Deetos een 8—3 zege op W.K., Westerkwar tier deed het nog beter en bracht het zelfs tot de dubbele cijfers: met 10—2 moest D O S. het onderspit delven. Zoowel de Am sterdammers als de Dordtenaren spreidden dus gisteren een productiviteit ten toon, groot genoeg om hen het noodige zelfver trouwen te schenken in de returnwedstrij den. Evenals gewoonlijk zal dus ook dit jaar de „groote" strijd wel weer gaan tusschen twee Westelijke clubs, waaruit we mogen concludeeren dat het spelpeil in 't Oosten en het Noorden nog steeds iook de cijfers wijzen het uitl aanmerkelijk lager staat, dan hier. Dat zelfs een D O S. en een W K. tegen een minder sterk Deetos-team dan een jaar geleden, nog zulke verpletterende nederlagen lijden, bewijst al te zeer, helaas maar veel te duidelijk, de nog steeds groote superioriteit van het Westelijke korfbal. Of zouden Jubbega en Enschedé hierin een verandering gaan brengen? Hoewel Fluks gisteren zelf niet heeft ge speeld, was het toch een goede dag voor haar. Immers: HBS. won van het „herbo ren" Achilles, waardoor beide tegenstand sters onzer stadgenooten thans 2 verlies- punten hebben. Wint Fluks dus den uit wedstrijd tegen H.B.S. en één der ontmoe tingen tegen Huisman c.s. dan blijft Rood wit voor de eerste klasse behouden. Om die twee overwinningen te kunnen behalen zal ze echter alles op alles dienen te zetten, want gemakkelijk zal het niet gaan. In de Noord-Hollandsche promotie-com petitie der 2de klasse is een einde gekomen aan de „gelijke-spelenreeks": D.T.V. beet geducht van zich af en wist thans met overtuigende cijfers beide puntjes voor zich te houden. Ook Kattenburg bracht het tot een flinke 74 overwinning tegen D.E.D., misschien een ietwat onverwacht resultaat. Zouden deze zege's het begin zijn van een nek-aan-nek-race tusschen den nog zoo jeugdigen tweede klasser en het oude D.T.V.? Ook in Gelderland trok de eerste klasser aan het langste eind: met 40 won Onder Ons van Steeds Hooger. Hier zal dus waar schijnlijk de strijd tusschen de Oosterbeek- sche club en Mercedes de beslisisng bren gen. In Overijsel is nog steeds niet bekend, wie degradatie-wedstrijden moet spelen. Nog steeds kan A.K.C. den dans ontsprin gen Zij dient dan zelfs haar laatsten wed strijd tegen H.K.C. te winnen, terwijl Wit- Blauw. dat gisteren met 41 ln Naas haar meerdere moest erkennen, dan van Zwart OEFENWEDSTRIJD L.K.B.-TWAALFTAL. Een eervolle 65 nederlaag tegen een sterke Fluks-combinatie. De kleine overwinning die de ongetwij feld sterke Fluks-combinatie (waarin om. De Wolf en mej Kesseling uit Fluks I meespeelden en die voorts, op 2 dames na. bestond uit spelers(sters) van Fluks IU heeft behaald op het L.K.B -twaalftal, dat gisteren voor het eerst in zijn geheel samenspeelde, pleit ontegenzeggelijk voor laatstgenoemde. Het spel dat dit verte genwoordigend team van den nog zoo jeugdigen Leidschen Bond te aanschou wen gaf. viel dan ook werkelijk mee. En thousiasme, snelheid en volhardendheid waren de wapenen waarmee deze combi natie Fluks gisteren bestreed en waarmee ze ook 2de Paaschdag in Amsterdam ten strijde zal moeten trekken wil ze een kansje op succes hebben, want wat de techniek en vooral de taktiek aangaat, hebben de L K.B.ers nog veel te leeren, heel veel zelfs. Daarin waren ze ook gisteren verreweg de minderen. Tegenwoordig doet geest drift en volharding eehter veel. dus wie weet zorgt het L.K.B.-twaalftal op het Bondentournooi nog wel voor een verras- sing!?.... Het dames-zestal mag er, op een enkele uitzondering na. zijn. Vooral de dames Cats en Bloem blijken een goede kijk op t spel te hebben. Tevens beschikken deze dames over een benijdenswaardig klem vastheid. waaraan de heeren een voor beeld kunnen nemen. Van dezen noemen we Cats als aanvaller en Crama als mid- denvakker en verdediger. De rest speelde behoorlijk, goede met slechte momenten afwisselend De beginopstelling was verreweg de beste, ook al moest het in den aanval te veel komen van Cats en B. Wijsman uit Klimop in de verdediging tegen De Wolf natuurlijk geen schijn van kans. De Fluks-combinatie speelde het eerste kwartier vrij goed. Nadat ze echter na een kwartier reeds een 30 voorsprong heeft (punten van De Wolf, mej. Kessel- rtng en S. Buys), verslapt het spel en gaf ze de L.K.B.-ploeg gelegenheid haar spel te ontplooien. Door Belt, mej. Cats en B Wijsman loopt deze haar achterstand nog voor de rust in, ondanks het feit dat in haar derde aanval het v.n. van de dames moet komen, daar Wijsman te goed ver dedigd wordt en Verhoexs geen aanval ler blijkt te zijn. In de tweede helff is deze O.kw.-speler vervangen door zijn clubgenoot Gottmer, hptgeen echter geen verbetering blijkt. Op onverwachte wijze neemt het Leid sche Bonds-twaalftal tot tweemaal toe de leiding: eerst door mej. Bloem, welke voorsprong teniet wordt gedaan door De Wolf en daarna door mej. Blansjaar. Fluks heeft echter nog wat schot in re serve: S. Buys en mej Arnold brengen tenslotte den stand op 65. Naar ons werd medegedeeld, is de Twaalftal-Commissie van den L.K.B voor ernstige moeilijkheden komen te staan, aangezien de drie in het Bondstwaalftal gekozen Kllmop-heeren. hebben gemeend te moeten bedanken, daar hun vereeni- ging elders een wedstrijd speelt. De T. C. betreurt zulks ten zeerste, aangezien zij het van zeer groot belang acht, en o.l. niet ten onrechte, dat het jonge L.K.B.- twaalftal op de Bondenwedstrijden goed debuteert. De belangen van het Leidsche korfbal zijn dus door dit gebeuren niet bepaald gediend. PAARDENSPORT. DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Op het sportterrein „Woudestein" te Rotterdam zijn gisteren draverijen ge houden, georganiseerd door de Commissie van Eigenaren tot voortzetting van de Courses in Nederland. De resultaten luiden als volgt: F-prijs. prijzendraveri) 4de klasse over 2000 Meter: 1 Young Henriot eig. A. Vringeri; 2 Willy S. (eig. E. G. ln 'tVeen>. G-prijs. handicapdraverij 1ste klasse, over 2000 Meter: 1. Trotteur (eig. K. Taams); 2. Olympia (eig. R. v. Leeuwenl. H-prljs. heatprijzendraverij 2de en 3de klasse, over 1610 Meter: le heat: 1. Xuthus 'eig. stal Valkenveen I: 2. Welkom van Aduard (eig. J. de Vlieger); 2e heat: idem J-prijs. kortebaandraverij over 800 Meter: 1. Fanfare (eig. Gebr. Knijnen- burg): 2. Konora (eig. D. Pronk); 3. X. Doorlooper (eig. J. de Vlieger). GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Om den Calorama-wissclbeker. Op de banen der Noordwijksche Golf club is gisteren een wesdtrijd gespeeld om den Calorama-wisselbeker over 18 holes medalplay. Winnaar werd J. Ruys (18) met een netto score van 68; 2. F. Kranepburg (17) met een netto score van 70. Goede scores werden verder nog behaald door F. C. W. Noorduyn 13) en F. Noorduyn Jr. (12), elk met netto 71.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10