76,ta Jaargang ZATERDAG 13 APRIL 1935 No. 23025 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VI//CUERJ_ BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 cis." per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven '10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zUn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.1S Franco per post f. 2 35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 1 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. STEMMING. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag. 17 April 1935. van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel 72. tweede lid. der kies wet. dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaal den tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. Tevens wordt de aandacht gevestigd op: Artikel 128 van het Wetboek, van Straf recht. luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschre ven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Artikel 150a der kieswet, luidende: Hij die bij eene verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is. wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste EEN MAAND of geldboete van ten hoogste DUIZEND GULDEN. De burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden. 13 April 1935. 2756 DE LEMVOG. Voorstel tot renteverlaging aangenomen. In de op 12 April te Amsterdam gehou den vergadering van houders van 5Vj 'la obligaties ten laste der Leidsche Exploita tie Maatschappij van Onroerende Goede ren. waren aanwezig 10 obligatiehouders, die 15 obligaties a f. 1000 en 88 a f. 500 hadden gedeponeerd, recht gevende op het uitbrengen van 56 stemmen Op de gister middag eveneens te A'dam gehouden tweede vergadering, konden met eenvou dige meerderheid van stemmen besluiten worden genomen. De trustee de heer Op de Coul deelde mede. dat de coupons per 1 April en 1 October 1934 betaald zijn uit een voorschot van bevriende zllde. Op het oogenblik kan echter niet meer dam 3'/! betaald wor den. De kasmiddelen der Lemvog hangen af van de medewerking der hypotheek gevers. De hypotheekbanken hebben mede werking verleend doordat ze geen aflos sing vragen De maatschappij kan zich momenteel handhaven, doordat verschillende geld gevers niet aandringen op de verplichte aflossing Behoudens onvoorziene omstan digheden kan de maatschappij het jaar 1935 doorkomen. Voor een bliivende rente verlaging tot 3'/i 'la. zooals het bestuur wil. voelt spr. niets. Door de huurverlaging en de gestegen onderhoudskosten is de winst over het afgeloopen jaar belangrijk minder dan het vorige jaar. Na eenige discussie werd het volgende voorstel in stemming gebracht: 1. Renteverlaging der obligaties tot 3'/i procent, gedurende den tijd van 3 jaren. 2. Indien binnen dezen termijn door verbetering der inkomsten de vennoot schap in staat wordt gesteld eene rente van 5l/> 'la op de obligaties te betalen, zal in overleg met de Trustee het. percentage weder op het oorspronkelijke peil worden gebracht, echter niet met terugwerkende kracht Deze voorstellen werden tenslotte aan genomen met 44 tegen 12 stemmen. EEN SNELLE ARRESTATIE. Vlugger kon het niet! De politie is er gisteravond in geslaagd twee inbrekers aan te houden nog vóór van de diefstal bij haar aangifte was ge daan. Omstreeks halftwaalf bemerkte de winkelier G. A. M„ wonende Heerenstraat 32, toen hij zich reeds ter ruste had be geven. rumoer in zijn huis Hij ontstak het licht en zag nog juist twee mannen den tuin uitloopen Zijn geroep „houdt den dief" trok de aandacht van een laten voorbijganger, die twee mannen ijlings een café zag binnenvluchten. Hij waarschuwde op zijn beurt een toevallig passeerenden hoofdagent van politie, die direct ingreep en de mannen meenam naar het politie bureau. Op hetzelfde oogenblik, dat men daar arriveerde, werd telefonisch door den winkelier kennis gegeven van de inbraak! De dieven hadden bereids een raam van de keuken en een luik van een pakhuis geopend, doch er wordt niets vermist. De aangehoudenen zijn de 31-jarige koopman J. S. en de 30-jarige suikerwer ker A. B„ beiden alhier woonachtig. VRAGEN AAN DEN RAAD. Van mevrouw Braggaarde Does. Aan den Gemeenteraad van Leiden is door het raadslid mevr. Braggaarde Does onderstaand adres gericht. De ondergeteekende verzoekt den Raad haar verlof te geven, aan het College van Burgemeester en Wethouders de navol gende vragen te stellen: 1. Heeft het College goede nota geno men van het Raadsbesluit van 25 Januari 1935. waarbij met de Ziekenfondsen een regeling werd getroffen, teneinde aan de daarvoor in aanmerking komende onder steunden een reductie te verleenen op de ziekenfondspremies, met bepaling dat de kosten daarvan zullen worden gedragen door gemeente, artsen, apothekers en fondsen? 2. Is het College niet van meening, dat het hierbij de bedoeling van den Raad is geweest, om de ondersteunden eenige ver lichting te geven in hun moeilijke om standigheden? 3. Is het College niet van meening dat artsen, apothekers en fondsen aan de tot standkoming van deze regeling hebben meegewerkt, in goed vertrouwen dat hun bijdragen in de kosten ook geheel ten goede zullen komen aan de ondersteun den en niet met de bedoeling om Maat schappelijk Hulpbetoon daardoor in de gelegenheid te stellen om de uitkeeringen te verlagen? 4. Is het College ermee bekend, dat Maatschappelijk Hulpbetoon, ter uitvoe ring van dit Raadsbesluit, aan de onder steunden, ter gedeeltelijke betaling van de ziekenfondspremies, geldwaarde-bons heeft uitgereikt, maar tegelijkertijd voor tal van ondersteunden de uitkeering heeft verlaagd met een grooter bedrag dan de waarde der bons? 5. Is het College bereid te bevorderen, dat door Maatschappelijk Hulpbetoon, het Raadsbesluit op zoodanige wijze zal wor den uitgevoerd dat de ondersteunden daardoor geen schade lijden? WIJKGEBOUW „GELOOF, HOOP, LIEFDE" Opening der jaartijksche tentoonstelling. De teeken- en zaagwerkcursussen, die leder jaar opnieuw weer door 't Wijkge- bouw „Geloof, Hoop, Liefde" te dezer stede worden georganiseerd, leverden ook dit maal weer een zoodanig resultaat op, dat een tentoonstelling van hetgeen er ver vaardigd'ls. alleszins gerechtvaardigd was. De opening van deze tentoonstelling met de daaraan verbonden prijsuitreiking droeg gisterenavond wederom een eenigszins officieel karakter. De heer G. H. Dirkzwa ger, directeur van 't Wijkgebouw sprak er zijn vreugde over uit, dat niet alleen het bestuur, maar ook de leerlingen, ditmaal in grooten getale waren opgekomen. Hij heette allen hartelijk welkom en zeide het te betreuren-, dat 't gemeentebestuur ver hinderd was om hier vertegenwoordigd te zijn. Over den ijver, aldus spr,. waarmede ook dit jaar weer is gewerkt, niets dan lof. Toch moeten de leerlingen niet vergeten, dat het niet in de quantiteit zit, maar wel in de quallteit. De leiding der leeraren dient ook nu weer geprezen te worden en een woord van dank aan hen is hier stellig op zijn plaats. Spr. kon voorts mededeelen, dat er het volgende jaar een drie-jarige cursus zal worden gehouden en dat de heer Alt van plan is reclameteekeningen met de leerlingen te gaan vervaardigen. Tenslotte richtte spr. met een toepasse lijk woord de prijzen uit, welke als volgt waren toegekend. Handteekenen. 3e leerjaar: le pr J. G Kapaan, 2e pr. J. Klinkhamer, 3e pr. W v. Rooyen. 2de leerjaar: le pr. J. Mieog. enle leerjaar: le pr. I. Delfos, 2e pr. L. Hazevoet, 3e pr. J. de Ru. Prijzen lijn- en vakteekenen: 4e leer jaar: A. Bronsgeest; 3e leerjaar: P. Wa terland; 2de leerjaar: J. v. d. Weyden; le leerjaar: H. v. d. Vos. Daarna werd overgegaan tot de bezich tiging van de tentoonstelling, welke op teeken- en zaagwerkgebied tal van aar dige ontwerpen laat zien. Een bezoek is dan ook zeer zeker aan te bevelen. De tentoonstelling is heden van 2.30 4.30 en van 7—9.30 geopend. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Genees kunde, op proefschrift getiteld: „Onder zoek naar de beteekenis van eenige vor men van het Vibrio Cholerae, het Bacte rium Typhi en het Bacterium Tuberculo sis. door middel van eencelculturen", de i>jer K J. Pronk geb te Zwartsluis. Geslaagd voor het candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren D. P. Zwart Voorspuy IGroot-AmmersL. D. G. Krol (Lelden); E. J. M. de Kat '^Rotterdam) en N A Th. G. Arriëns (Den Haag); voor het candidaatsexamen Geschiedenis mej. J. M. Tilburg (Den Haag); voor het candidaats examen Klassieke Letteren, mej. S. B. Dronkers (Den Haag) en mej. J C. A. Klink (Den Haag); voor het practisch examen van apotheker 1ste gedeelte, de dames J. Doedens, M. J. T. E. van Dordt, A. J. Ditmarsch en J. J. de Lange, en de heeren O. P. van Leuven, H. van der Kolk en M. Kraal (allen alhier ij voor het doc toraal examen Nedcrlandsche Letteren de heer C. H A. Kruyskamp (Rotterdam); doctoraal examen Indisch Recht de hee ren W. A Hovenkamp (Den Haagi en Soe- diono (Den Haag) en voor 't candidaats examen Indisch Recht, de heer G. R. Zeijdel (Den Haag.) ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ. Redevoeringen van mr. P. E. Briet en prof. mr, A. Anema. De A.-R. Partij in den Statenkring Lei den had gisteravond in de Graanbeurs een propaganda-vergadering belegd, welke goed bezocht was. Vele leden van kiesver- eenigingen uit den omtrek waren mede tegenwoordig. Ook wethouder Goslinga en vele gemeenteraadsleden waren aanwezig. De heer W. Warnaar, wethouder van Sassenheim, opende na het zingen van Ps. 95 2 en 3, met gebed, waarna hij ailen hartelijk welkom heette en de sprekers, de Eerste Kamerleden prof. mr. A, Anema en mr. P. E. Briët, dankte voor hun bereid willigheid om in deze bijeenkomst op te treden. Woorden van waardeering sprak spr. uit voor den arbeid van de Eerste Kamerleden, hetgeen de vergadering met applaus onderstreepte. Met een enkel woord wees spr. er voorts nog op, dat wij bij alles, ook in de politiek, God zullen erkennen als onze Opperste Koning. Mr. Briët voerde hierna als eerste spre ker het woord en herinnerde allereerst aan de beteekenis van de op handen zijnde verkiezing. Bekwaamheid en onpartijdig heid wordt gevraagd van Ged. Staten, maar ook van de Prov. Staten wordt ver wacht, dat zij in hun midden heeft man nen, die midden in het practische leven staan en met veelzijdige ontwikkeling. Met nadruk wekte spr. op om a.s. Woens dag te stemmen op den lijstaanvoerder van den A.-R. Statenkring, den heer War naar. Na in het voorbijgaan de beteekenis van de Eerste Kamer geschetst te hebben, zette spr. uiteen, dat door het feit, dat de leden van de Prov. Staten de Eerste Kamer kiezen, de a.s. verkiezing midden in de belangstelling van de landspolitiek komt te staan. Voortgaande waarschuwde spr. tegen het groote gevaar van het doordringen van het bolsjewisme, dat over geheel de wereld in stilte zijn agenten met een krachtige actie werkzaam heeft. Den internationalen toestand bespre kende, wees spr. er op. dat Nederland midden tusschen groote landen ligt. die zich steeds meer bewapenen. De Neder- landsche uitvoer is tot een minimum be perkt. Vervolgens memoreerde spr. de ver diensten van den minister-president, die met ijzeren vuist het roer vam Staat han teert, zich hierbij gedragen wetende door God. Wie der.kt Mussert boven Colijn, die internationaal ook een groote bekendheid heeft, te moeten stellen, is politiek blind. Indien hier ooit het nat.socialisme zou zegevieren, dan zou de zelfstandige positie, die Nederland op internationaal terrein bezit, in de waagschaal worden gesteld en zeker voor Nederland funest zijn. Onze uiterste kracht zullen wij dan ook inspannen om ook in dezen strijd de baas te blijven. Hebben we ons voorheen ver zet tegen socialisme en liberalisme, tegen den klassenstrijd, verwildering van de zeden en gestreden voor de vrijheid van godsdienst, ook thans zullen wij dit nog met onverminderde kracht doen. Wij zul len onze beginselen blijven belijden. Voortgaande waarschuwde spr. tegen het socialisme, dat zich tegen de verkiezingen hult in een religieus kieed. om dit na de verkiezingen weer om te ruilen voor het roede pak. Ook liet nationaal-socialisme komt zich nu in den verkiezingsstrijd mengen. Spr. gelooft niet, dat Mussert en de zijnen iets begrijpen van de geestelijke be hoeften van ons volk. Zoo staan wij dus, aldus spr., tegenover drie groepen, t.w. de socialisten, de nat - socialisten en de afvalligen, waar spr. de S.G.P.. de H.G.S. en de C.D.U onder rekent. Voorop onze beginselen stellende, gaan wij als A.-R. van het standpunt uit, dat onze natie recht heeft op zelfbehoud. Als partij staan wij: rustig te midden van de woedende golven. Wij weten dat de nood groot is, maar wij weten ook. dat de regeering alles doet wat in haar macht is om dezen nood te lenigen. Onvoorwaardelijk geven wij haar dan ook onzen steun. Naast Oranje en met Gods hulp zal de vaste groep van Calvinisten, zi]nde de A.-R. Partij, blijven verdedigen de drie steunpunten van ons land en volk, f.w.: gezag, gerechtigheid en vrijheid. Na een korte pauze voerde prof. mr A. Anema, eveneens lid der Eerste Kamer, het woord. Na een korte inleiding, waarin hij het provinciale element van de a.s. verkie zingen even aanstipte, kwam spr tot de behandeling van het algemeen element, dat er in deze verkiezing ligt. Wat thans op het spel staat is het heele Nederland- sche nationale staatsbestel en het vrije Christelijke leven in Nederland. Voortgaande wees spr er op. dal de iniddeleeuwsche staat door allerlei in vloeden geheel in elkaar zakte. In dien tijd kreeg het absolutisme voet, waarin alle vrijheid In den grond werd getrapt. Tegen dit absolutisme richtte zich Calvijn fel en prentte zijn volgelingen een krach tig overheidsgezag om des gewetens wil ln Hij was voorts ook voor de handhaving, dat het volk zijn eigen magistraten zou kiezen. Deze inzichten van Calvijn vorm den later de kern van de gedachten van het Nederlandsche Volk. Ons Nederlandse!) staatsbestel bezit nog steeds de krachtige handhaving van de sociale en burgerlijke vrijheid. Echter zien wij thans, dat sommige groepen deze vrij heid in den grond willen trappen en ons een almachtig despoot willen opleggen. Eén partij, die dit voorstaat, is de com munistische partij, die één voordeel in zich bergt, dat zij zegt wat zij wil. Zij is als partij zeer gevaarlijk, omdat zij haar macht krijgt door de revolutie. Dan schuilt het roode leger bij elkaar en komt de leiding in handen van de communisten. Ernstig wilde spr. voor deze partij waar schuwen. Een tweede gevaar is voor ons het nat.- socialisme. Men komt aandragen met zeer mooie leuzen, die vooral voor de jeugd ge vaarlijk zijn. Het systeem is ontleent aan Italië en Duitschland, Steeds komt men met leuzen, waarvan de waarheid heel anders is. Men ijvert voor gezagsversterking; niet voor een krachtig Nederlandsch gezag, maar voor een gezag van de reinste wil lekeur zonder eenige verantwoordelijkheid. Men spreekt in deze kringen over be scherming van Christendom, tucht en orde, van bescherming der zedeleer en het gezag van de verheerlijking van God, maar wil het alles onderworpen maken aan den staat. Met zijn theorieën legt men zich toe op het heiligste dat wij hebben: ons christe lijk geloof Met zijn practijk wil men onze kerken belemmeren de vrije prediking van Gods Woord. De maatschappij wil men zijn sociale organisaties en sociale struc tuur ontnemen. Ook het chr. onderwijs zou men ons willen ontnemen De bijl wil men leggen aan den wortel van ons staatsbestel en tevens aan den wortel van al hetgeen, dat moeizaam is opgebouwd. De rechten, die tot verrijking van het geestelijk en stoffelijk leven in Nederland hebben geleid, wil men te niet doen. Thans is aan ons de taak te beslissen of dit gebeuren zal, ja dan neen. Klemmen wij fier en forsch de hand om den vlaggestok en dragen wij hoog het vaandel door den zwaren strijd en brengt, aldus spr., het onbevlekt en onbe smet terug, want in dit vaandel staat de naam van den Koning der Koningen en den Heer der Heeren geschreven, dien alle aanbidding en heerlijkheid toekomt. Twee coupletten van het „Wilhelmus" werden na het uitspreken van deze rede gezongen Door den heer Warnaar werden beide sprekers bedankt voor hun redevoeringen. Ds. H Thomas heeft het slotwoord ge sproken. waarna nog gezongen werd Ge zang 50 4. Vermelden wij nog. dat het Chr. muziek gezelschap „Symphonia" medewerking verleende. SCHOOL VROUWENKERKSTEEG A. Ouderavond. Gisteravond werd in het gymnastiek lokaal van de openbare school Vrouwen kerksteeg A een ouderavond gehouden. De heer Riks heette alle aanwezigen van harte welkom in 't bijzonder den spreker van dezen avond dl'. Horst, directeur van den geneeskundigen dienst, die een lezing hield over schoolbaden. Met belangstelling luisterde men naar de interessante verhandeling over de ver schillende functies van de huid. Een goede huidverzorging is van het grootste belang voor een goede gezondheid vooral het ne men van een stortbad heeft een zeer gun- stigen invloed. Ook een kuipbad bevordert de zindelijkheid, doch een douche bevor dert in nog meerdere mate de goede wer king van alle lichaamsorganen, het hardt de kinderen tegen verkoudheid en werkt gunstig voor de spijsvertering. De schoolbaden hebben vooral ook een propagandistische waarde. Op lateren leef tijd moesten alle menschen gebruik maken van de volksbaden Dr. Horst nooddgde alle aanwezigen uit de inrichting aan de v. d. Werfstraat eens te komen bezichtigen en bood tevens ieder een gratis bad aan. Na de lezing dankte de heer Riks dr. Horst voor de belangwekkende rede. In de pauze werd een kopje thee ge bruikt en werd het schriftelijk werk der leerlingen bekeken en besproken met de betrokken onderwijzers. Aan het slot werd door de ouders af scheid genomen van mej. De Ruiter, die wegens huwelijk het onderwijs gaat ver laten. Na een inleiding van het hoofd der school werd de scheidende onderwijzeres door den voorzitter der oudercommissie, den heer J. J, Bleyi, namens de ouders de oudercommissie en de werkster een ware bloemenhulde gebracht, voor welke verrassing mej. De Ruiter woorden van hartelijken dank sprak. Ook deze gezellige avond mag weer uit stekend geslaagd heeten. EEN LEIDSCHE VEETENTOONSTELLING IN VOORBEREIDING. Vermoedelijk omstreeks September. Naar grij van bevoegde zijde vernemen, heeft zich op instigatie van den directeur van den Markt- en Havendienst alhier, den heer L, A. Mennes een voorloopig comité gevormd ter voorbereiding van een groote veetentoonstelling, welke hier ter stede omstreeks September ter gelegenheid van de ingebruikneming der vergroote en gerestaureerde Veemarkt zal worden ge houden. Maandagmiddag a.s, heeft een bespre king plaats met eenige hoofdbestuursleden van den Ned. Bond van Veehandelaren en andere vooraanstaande personen uit de veehouderij BINNENLAND. Hoe onze gulden belaagd wordt. f3e BI.) Boter in de margarine; het percentage wordt voorloopig niet verhoogd. (Binnen land, 4e Blad.) Bij een brand te Nijmegen is de echtge- noote van den postdirecteur om het leven gekomen. (Laatste Berichten, le Blad.) Ernstige aanrijding te Heilo; één doode en één gewonde. (Laatste Berichten, le Blad.j BUITENLAND. Duitschland doet nu concessies inzake de politiek in het Oosten. (Buitenland, le Blad.) Gaat de Nazi-leider van het Saargebied Biirckel naar Danzig? (Buitenland, le BI.) ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN lste BLAD. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekersassistent is geslaagd mej. E. C. van Bentveld te Rotterdam. 13 Mei a.s. hoopt de agent van politie le klas J. Houwer den dienst met pen sioen te verlaten. Hij ls ongeveer 30 jaar bij de politie werkzaam geweest. De heer C. van den Heuvel, die ge durende 16 jaar als chef werkzaam was bij de firma Bruning aan de Hoogstraat heeft met ingang van heden het sedert jaren gevestigde sigarenmagazijn van den heer J G. Wolff. Lange Mare 66 over genomen Met deze overdracht ging een belangrijke inwendige verbouwing gepaard, waardoor de winkel aanzienlijk werd ver groot en geheel werd gemoderniseerd. Aan de keurige inrichting zou men niet ver moeden in zulk een „oude" zaak te ver- keeren De le ploeg der lichting 1935 van het onbereden gedeelte van het 6e reg. veld-artillerie, niet in opleiding tot offi cier of onderofficier, wordt 29 Juni in het genot van groot verlof gesteld. Het magazijn in heerenmode-artike- len van den heer Jan Westen, Breestraat 147. exposeert momenteel een hoed, welke wel heel merkwaardig mag heeten en tot dusverre eenig is op het gebied der hee- renhoedenmode. De hoed bestaat n.l. uit een vilten bol met afneembaren dito rand. Het merk waardige nu is, dat de deelen zoowel in combinatie als afzonderlijk gedragen kun nen worden; het eerste als hoed, pet of muts, het tweede als zonneklep. Welk een mogelijkheden om ondanks de slechte tijden toch telkens weer met een ander hoofddeksel te kunnen verschijnen 1 IJMUIDEN, 13 April 1935. VTSCHPRIJZEN. Tarbot p. Kg. f. 1.90—1.20; Griet per kist van 50 Kg. f. 36—f. 20; Tongen per Kg. f.180f. 1.15; Middelschol f.35, Zetschol f. 42f. 38. Kleine Schol f. 32f. 8, Schar f. 10f. 5.10, Tongschar f. 34f 29. alles p. kist van 50 Kg.; Roggen p. 20 stuks f. 14; Vleeten p. stuk f 2.30; Pieterman en Poon tjes f 8.50f 4.40, Groote Schelvisch f.12.50 f. 9. Middel Schelvisch f. 12f. 9, Klein- middel Schelv. f. 10—f. 7, Kleine Schelv. f. 8.50f. 5, alles p. kist van 50 Kg.; Kabel jauw p. kist van 125 Kg f. 44f. 27.50; Gullen p. kist van 50 Kg. f.20f.13; Lengen p. stuk f. 1.30f. 0.50; Heilbot per Kg. f. 1—f. 0.52; Wijting p. kist v. 50 Kg. f. 6.20—f. 4.20; Koolvisch p. st. f. 1.15—0.13. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: IJM. 112 met f.3695; IJM. 19 met f.2676: IJM. 95 met f. 1610, en de loggers: KW. 33 met f. 666: KW. 44 met f. 650: KW.42 met f. 442; KW 75 met. f. 534; KW. 58 met f. 723; KW 102 met f. 434; KW. 64 met f. 440; KW 55 met f.678.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1