Als. „man van ervaring" zeg ik: 76,le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 11 April 1935 Derde Blad No. 23023 Moeders! gebruik voor alle babies regelmatig alléén Palmolive zeep ...de BINNENLAND. VRAGENRUBRIEK. RECLAME- 2531 iLaat een schoonheids-expert Uw huid on- f Ook de teerste huid heeft van Palmolive f derzoekentien tegen één dat hij U i* niets te lijden. Integendeel! De olijf- en f,{ I' raadt dagelijks te masseeren met het over- palmoliën, in Palmolive zeep, verwerkt, a I vioedige schuim van Palmolive! -( verzachten wonderbaarlijk. BW p Wat Uw teint leugdig houdt, is stellig V ook voor Uw lichaamshuid aan ce beve- len. Gebruik Palmolive voor Uw bad. als U frisch en opgewekt wilt bbjven. iniui *- ■->»' Jfit'iw -tptismrp?-: 2 voor 25 ei- Zeep der jeugd! DE BROODPRIJZEN ZIJN TE HOOG. ingrijpende reorganisatie maatregelen gevraagd. Het hoofdbestuur van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel heelt het volgend schrijven met bijlage gezon den aan den Raad van Ministers: In de overtuiging, dat in dezen tijd van noodzakelijke aanpassing niets mag wor den nagelaten, wat de kosten van levens onderhoud kan verlagen, heeft het hoofd bestuur der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel te Haarlem een onderzoek ingesteld naar de factoren welke den prijs beheerschen van brood, één der voornaamste voedingsmiddelen voor de geheele bevolking. De broodprijs is hier te lande over het algemeen hoog, ook In vergelijking met andere landen. Zeer groot is het verschil b.v. met Belgié. maar ook in Engeland en Zwitserland zijn de broodprijzen belang rijk lager dan hier te lande. In ons eigen land vallen plaatselijk nog gr,»te verschillen en afwijkingen in de broodprijzen te constateeren. Het ingestelde onderzoek heeft 't hoofd bestuur tot de volgende resultaten geleld: Op ieder brood van 8 ons drukt 4.19 cent aan kosten van den tarwesteun. Bij een Jaarlijksch broodverbruik van rond 756 millioen K G. beteekent dit een totaal-last van f. 39.590.000 Op leder melkbrood van 8 ons drukt tenminste cent aan kosten van den crisiszulvelsteun. Uitgaande van een glo bale verhouding van het gebruik van melk- tot waterbrood van 1 4, beteekent dit per jaar een bedrag van rond f. 966.000. De met den zuivelsteun samenhangende accijns op olie en vet legt daarnaast op het brood nog een last van tenminste f. 425.000 per Jaar. Het totaal aan landbouw-crisislasten, dat op het brood drukt, kan dus gesteld worden op rond f. 41 millioen per Jaar. Zonder de kosten van deze crisis-maat regelen zou waterwitbrood tenminste 4 ct. en melkbrood tenminste 4'/i ct. per 8 ons goedkooper kunnen worden geleverd Uit gaande van een richtprijs van 16 ct. per 8 ons voor waterbrood thuisbezorgd en een daarmede overeenstemmenden prijs van melkbrood van 17.6 ct. zou het brood dus niet minder van 25"/. goedkooper kunnen zijn. Dat zulk een besparing in het bijzonder voor de arbeiders van belang is, behoeft geen betoog, wanneer men er rekening mede houdt, dat ongeveer 9% van het loon besteed wordt voor brood. De richtprijs voor de binnenlandsche tarwe is verleden Jaar met f. 1 per 100 K G. verlaagd en is voor den nieuwen oogst opnieuw f. 1 lager gesteld. Deze ver laging komt echter nog niet aan de meel fabrieken en dus aan de bakkerij ten goede. Ware dit wel het geval dan kon het brood alleen daardoor 0,68 ct. per KG. of 0.54 ct. per 8 ons goedkooper geleverd worden, hetgeen over het geheele brood- verbruik per Jaar eeo besparing van ruim f. 5 millioen zou opleveren. De hier te lande geldende bepalingen inz3ke beperking van nachtarbeid in bak kerijen, welke in het algemeen strenger en minder soepel zijn dan In andere landen, gecombineerd met het verbod van vervoer en van verkoop en aflevering van versch brood vóór een bepaald uur, hebben een grooten Invloed op het bakkersbedrijf en op den prijs van het brood. In het bijzonder de machinale groot bedrijven, die het brood aan huis laten bezorgen, kunnen door deze beperkende bepalingen hun kostbare installatie slechts gedurende enkele uren in het algemeen 4 van de 24 uren volledig voor de brood- bereiding in bedrijf hebben, terwijl ook de distributiekosten hooger worden door de noodzaak om de broodbezorging in een zeer beperkt aantal uren te doen afloopen Een eenigszins nauwkeurige berekening omtrent de verlaging van den broodprijs, die bij volledige afschaffing van de thans geldende beperkende bepalingen mogelijk zou. zijn, kunnen wij niet geven. Van des kundige zijde werd ons verzekerd, dat hier door een prijsverlaging van 2 a 3 ct. per brood van 8 ons mogelijk zou zijn en dat ook de kwaliteit van het brood er door zou kunnen verbeteren. Naar onze meening is er alle aanleiding om ten deze een nader onderzoek in te stellen en mochten de uitkomsten daar van de boven aangeduide verwachting be vestigen, dan dient zeker overwogen te worden een dusdanige wijziging van de wettelijke bepalingen, dat van de bestaan de installatie voor het bereiden van brood ook zoo doelmatig mogelijk gebruik kan worden gemaakt en de distributie eveneens verbeterd kan worden. Er is in het bakkersbedrijf reeds nu over net geheele land en in het bijzonder in de groote steden een te veel aan bedrijven en een belangrijk overschot aan over-capa- oiteit, destijds in de hand gewerkt door de beperkende bepalingen van de Arbeids wet. Opheffing van beperkingen inzake productie, vervoer en aflevering, waardoor de mogelijkheid geopend wordt, de instal laties gedurende meer uren in vol bedrijf te houden, zal dit overcompleet natuurlijk nog grooter doen worden. Dit mag even wel geen reden zijn om de meest rationeele voorziening in de behoeften aan een zoo algemeen voedingsmiddel als brood te be lemmeren. Verwacht mag trouwens wor den, dat een belangrijk goedkooper worden van het brood aanleiding zal geven tot een vergrooting van het totale verbruik, al zal deze zeker niet zoo sterk zijn, dat het ge heele teveel aan capaciteit er door wordt opgeheven. Bedrijven, die door de ontwikkeling der techniek hun reden van bestaan verliezen, moeten niet met kunstmatige middelen m het leven worden gehouden en nog minder mag door wettelijke maatregelen peiet worden dat verbeteringen in de techniek aan de broodbereiding ten volle ten goede komen, waardoor het meest aigemeene volksvoedsel noodeloos duur °1Lworden gehouden. ai-fj bedritfstypen zich op den duur aan de rationalisatie het best kunnen uan- hTuSe'j ?n dus 'n de eerste plaats voor oenoud ln aanmerking komen, zal de er- moeten leeren. Waarschijnlijk zal halting van de beperkende bepalingen in het bijzonder het machinale grootbedrijf dat sinds het In werking treden der Ar beidswet in 1919 voortdurend in omvang blijkt achteruit te gaan. ten goede komen, al zullen bepaalde verlangens van het pu bliek het niet steeds mogelijk maken alle voordeelen van een continu-bedrijf hier geheel tot zijn recht te laten komen. De loonen In het bakkersbedrijf staan nog steeds op een betrekkelijk hoog peil. Weliswaar zijn zijsinds 1932 en in het bijzonder nog in de laatste maanden in totaal met ongeveer 10% verlaagd, maar als gemiddeld loonpeil ln de bakkerij mag ln de groote steden toch nog aangenomen worden een bedrag van rond f. 30 in de week (in de kleinere steden en ten platte- lande komen lagere loonen voor) Bij een gemiddeld loonpeil van f. 30 in de week komen de loonkosten (productie en dis tributie tezamen i per brood van 8 ons dan op een bedrag van ongeveer 4 ct. dus vrij wel gelijk aan de kosten van den tarwe steun. Uitgaande van een loonpeil van f. 30 zou een verlaging van het loon met 10% een vermindering van den broodprijs met rond ct. per brood van 8 ons mogelijk maken. Daarvoor zal eenerzijds noodig zijn aanpassing van de thans veel te groote productiecapaciteit aan de werkelijke be hoefte. anderzijds een verbetering in de methoden en de organisatie der distribu tie De niet-efficiente bedrijven zullen daarbij moeten verdwijnen. Door normali seering zal getracht moeten worden de groote veelvuldigheid in broodsoorten en formaten, die de productie onnoodlg duur maakt, te beperken en vooral dient ge streefd te worden naar vermindering van de thans zeer hooge kosten van distributie. Om aldus tot een rationeele broodvoor ziening tegen lagere prijzen dan de nu geldende te geraken, zullen, naast de hier boven aangeduide wijziging of afschaffing van beperkende wettelijke bepalingen, door het bedrijf zelf zoo noodig ln samen werking met het maalbedrijf Ingrijpende reorganisatlemaatregèlen moeten worden toegepast. o BESTRIJDING VAN CUMULATIE. Ontwerp bij den Raad van State. Het regeeringsontwerp ter bestrijding van de cumulatie is, naar de „Ned.'' ver neemt. thans in behandeling bij den Raad van State. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Behandeling van voorstellen. Na een gezamenlijke lunch is gistermid dag te Den Haag de jaarvergadering van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen voortgezet. De afdeeling Nunspeet kwam met een voorstel tot wijziging van het Huishoude lijk Reglement in dien zin. dat de na een zittingsperiode van 6 jaar aftredende hoofdbestuursleden niet eerst na 3 Jaar herkiesbaar kunnen worden gesteld, zooals tot heden, doch reeds na een termijn van 1 jaar wederom candidaat kunnen worden gesteld. De stemming wees uit. dat de meerder heid der afdeelingen tegen aanneming van het voorstel Nunspeet was, zoodat dit werd verworpen. De afdeeling VelsenIJmuiden stelde voor. een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, voortaan afgevaardigden ter algemeene vergadering gratis huisvesting te doen verleenen bij die leden der ontvan gende afdeeling, die zich daarvoor beschik baar stellen. Eenige afdeelingen brachten hiertegen bezwaren naar voren. Mevrouw Eerdmans sprak, alvorens over het voorstel gestemd werd, haar groote waardeering uit voor het spontane idee van Velsen IJmuiden. Het voorstel werd verworpen. Ten slotte werd behandeld een voorstel van de afdeeling Wageningen, om maatre gelen te treffen, opdat medailles en oor konden voor langdurigen, trouwen dienst zooveel mogelijk op den dag van het jubi leum zelf worden uitgereikt en niet eenige dagen daarna: en om, zoo mogelijk, te voorkomen, dat men alleen ter wille van de medaille of oorkonde voor het personeel voor één Jaar lid wordt van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Mevr. mr Opperheimer-Belinfante zeide met betrekking tot het eerste punt, dat er slechts bij de werkgeefsters op kan worden aangedrongen, dat zij tijdig de medaille of oorkonde voor haar huispersoneel aanvra gen. Het tweede voorstel van Wageningen werd verworpen. Besloten werd, dat de volgende alge meene vergadering te Amsterdam zal wor den gehouden. Bij de rondvraag werden nog eenige huishoudelijke punten ter sprake gebracht. Zeer veel bijval vond een idee van Nun speet om de kas van het Jacobafonds te versterken door het verloten van hand werken. Er werd besloten een plan op te maken over dit punt en dit aan de ver schillende afdeelingen voor te leggen. De afdeeling Zeist verdedigde een rond- vraagpunt om te komen tot invoering van huislioudonderwijs op de lagere school. Het hoofdbestuur achtte dit zeer be zwaarlijk. daar de leerkrachten lager- onderwijsbevoegdheid moeten hebben. Deze invoering zou dus genaard moeten gaan met wijziging van de Lager Onderwijswet. Nadat uit de vergadering nog eenige vra gen waren gesteld, die door het hoofdbe stuur werden beantwoord, heeft mevrouw Eerdmansde Moll de vergadering beslo ten. Gisteravond had in hotel De Witte Brug een diner plaats, aangeboden door de afdeeling Den Haag. o DE NEDERL.—FRANSCHE HANDELSBESPREKINGEN. Goede vorderingen. Reuter meldt uit Parijs, dat de Fransch- Nederlandsche handelsbesprekingen giste ren in hef Ministerie van Handel zijn voortgezet. Daar de onderhrnidelingen vrij ver ge vorderd zijn, wordt binnen twee of drie dagen de ondertéekening van een handels overeenkomst verwacht. WERKKAMPEN VOOR JONGE ARBEIDERS. initiatief van de centrale voor werkloozenzorg. De Raad van Nederlandsche Kerken voor Practisch Christendom heeft in het najaar van 1932 een orgaan in het leven geroepen onder den naam van „Centrale voor Werkloozenzorg". Deze Centrale heeft veel en goed werk gedaan Ze heeft provinciale en plaatse lijke comité's gesticht en een groot aantal Jongemenschen ontspanning gegeven, telkens gedurende één of twee weken. Men heeft zich afgevraagd of dit echter wel voldoende was. Het stemde tot naden ken. dat ongeveer 160.000 jonge mannen leeg loopen. De heer W. J. Hemmes, voorzitter van de Centrale voor Werkloozenzorg, heeft in een conferentie mededeellng gedaan van nieuwe plannen. Plannen, die op een andere leest zijn geschoeid en waarbij op den voorgrond kwam te staan niet de ontspanning, maar werk. Voor de uitvoe ring van deze plannen hebben zich twee commissies gevormd uit de „Centrale voor Werkloozenzorg": een werk-commissie en een financieele commissie. Als president van de Werkcommissie treedt op de heer C. Smeenk uit Arnhem. Deze heeft ons de plannen uiteengezet. Men moet werk trachten te vinden, waarvan vaststaat, dat het anders niet uitgevoerd zou worden. Het behoeft daar om nog geen werk te zijn zonder beteeke- nis voor het algemeen welzijn. Er is b.v. zeer veel arbeid te doen voor behoud en verbetering van de bosschen, voor het behoud van het natuurschoon in het alge meen. Ook Is het hier en daar wenschelijk, dat men door den aanleg van rijwiel paden, de bosschen meer toegankelijk maakt voor wie van de schoonheden en de rust wil genieten. Vele landgoederen, waarvoor wat te verbeteren valt, zijn in het bezit van publieke lichamen of van vereenigingen, die werken voor het behoud van ons na tuurschoon, zij het met beperkte midde len. Maar ook waar zuiver de landgoede ren nog particulier bezit zijn, worden zij zeker niet uit „kapitalistische overwegin gen in stand gehouden. Wie hier voor het behoud en de verbetering medewerkt, be wijst ook aan ons volk een dienst. In dezen gedachtegang, hebben wij, voor gelicht door deskundigen, w.o. de heer Smeenk, met name ir. Westhoff noemt, gezocht naar geschikte objecten. Wij zijn daarin wel geslaagd. Er is gelegenheid om vele jonge menschen te werk te stellen in Gelderland, in Noord-Holland en Zuid- Holland, ook in het Noorden van ons land. Beschikken wij over de noodige midde len, dan ligt het in de bedoeling om op minstens vier, vijf plaatsen grootere werk kampen te stichten. Het eerste kamp hopen wij begin Mei te kunnen openen op het landgoed „De Ginkel" onder Ede, Hier kunnen geregeld, gedurende meer dan een jaar 90 a 100 jonge menschen werken. Iedere groep van 90 a 100 personen kan twee maanden werken, gedurende 40 uren per week De arbeid is niet zwaar an dus niet alleen maar geschikt vóór ^.landarbeiders of grondarbeiders van professie Ook stede lijke arbeiders kunnen hier een plaats vin den. De jongelui zullen in het kamp ver blijven van 's Maandagsmorgens tot Za terdagmiddag. Den Zondag kunnen zij ln eigen kring doorbrengen. Met het oog hierop moet het kamp bezocht worden door jongelieden uit plaatsen, die ln een straal van circa 40 K.M rondom het kamp liggen. Deze afstand kan twee maal per week zeer wel per rijwiel worden afgelegd. De jonge menschen in de werkkampen zullen ontvangen kost en inwoning en vergoeding voor de fietsen, eventueel werkkleeding, werkschoenen en een be drag van f. 2 per week. Maar nu de groote vraag: Hoe komen wij aan de benoodigde financiën? Het Rijk helpt kostelijk. Ook de gemeenten, waaruit de jonge menschen komen, zullen wel een bijdrage geven. Maar hiervoor zorgt de regeering, die met de gemeenten inzake de werkloosheidsvoorzieningen in voortdurend contact staat. De eigenaren der landgoederen, eventueel ook de jeugd organisatie, waarvoor het werk geschiedt, moeten de kosten dragen van materialen, technische leiding en toezicht, dat voor zoover het boschbouw en dergelijke werk zaamheden betreft, zal worden uitgeoe fend onder toezicht door de Nederland sche Heide Maatschappij. Een deel der kosten moet echter door particulieren gedragen worden. Met name geldt dit voor de kosten, die aan de gees telijke leiding, aan het ontwikkellngs- en ontspanningswerk verbonden zijn. Wie in de kampen komt helpen, moet althans zijn reiskosten ontvangen. Moet hij gere geld assisteeren, dan zal hij ook aan de maaltijden deelnemen. Voor kleeding en schoeisel zal een en ander noodig zijn. Zoo zijn er vele kosten, die niet uit de subsidies van de overheid gedekt kunnen worden. Wij achten het aldus spr. bovendien ten volle gemotiveerd dat het Christelijk Nederland hier initiatief toont en een offer brengt. Nu zal van de opbrengst der inzame ling afhangen of wij aan het werk de gewenschte uitbreiding zullen kunnen ge ven. Reeds lieten zich Christelijke vak bonden en sociale organisaties niet onbe tuigd. Er is voor een jaar minstens vijf tigduizend gulden noodig. Maar het is, gezien de breede samenwerking, volstrekt niet onmogelijk, om dit bedrag en meer zelfs bijeen te brengen. Wij verwachten dan ook bijdragen van vijftig gulden en hooger. Maar wanneer daarnaast alle le den van de Christelijke jeugdvereenigin- gen en van de Christelijke sociale orga nisaties een kwartje per hoofd weten in te zamelen, dan komen wij er wel. De secretaris van de commissie de heer J. Schipper te Utrecht, deelde voorts nog mede, dat geen straatcollecten zullen ge houden worden, maar dat men de halve ton onder geestverwanten hoopt te vin den. Medewerking is reeds verkregen van vele organisaties, om. van de Nederland sche Kerken voor Practisch Christendom. De voorzitter van de financieele com missie. de heer Jansen, zeide, dat. de kos ten van werkenden in de kampen f. 8.10 per week bedragen. Hiervoor worden ont vangen f. 5 aan subsidie. De barakken worden kosteloos geleverd, er moet dus twee gulden gedekt, worden. Volgens deze berekening heeft men dertigduizend gul den voor een Jaar noodig. Voor de reeds bestaande ontspanningskampen is twin tigduizend gulden noodig Hiervoor zijn op het oogenblik de collecten gestaakt. Tenslotte werd een ernstig beroep gedaan om te helpen de plannen te doen slagen, want jong Holland snakt naar werk! AFVLOEIING BIJ DE SPOORWEGEN. De Directie der Ned Spoorwegen heeft over de afvloeiing van het personeel den volgenden brief aan den Personeelraad gericht: „Naar aanleiding van de toezegging, door ons gedaan bij de tuschen een vertegen woordiging van uw raad en ons op 5 Maart 1.1. gehouden bespreking over mogelijke afvloeiing van personeel deelen wü u mede dat wij met het oog op het groote over compleet van treinpersoneel en van remisepersoneel besloten hebben, met in gang van 15 Mei a.s A. te pensionneeren: alle hoofdconducteurs. conducteurs, locaaltreinconducteurs en hoofdgeleiders, die op dien datum 60 jaar of ouder zijn (dus ook van de Staatsspoor i Alle arbeiders-remmer, die op dien datum 55 jaar of ouder zijn en alle ketelwasschers kolendragers en stokers locomotiefloodsen die geboren zijn in de Jaren 1876 en 1877. B. op wachtgeld te stellen: al het personeel werkzaam op de depóts en in de centrale werkplaatsen (hieronder niet het administratief en loc -personeel! alsmede het toezichthebbend personeel met uitzondering van asisstenten-werkmees- ters 1ste en 2e klasse en baa= 1ste en 2e klasse d3t. geboren is in 1872. 1873 en 1874. Voorloopig betreft deze afvloeiing 160 man van wie ongeveer 80 man treinpersoneel en 80 man van tractie en personeel. LOONSVERLAGING BIJ DE ZINKFABRIEK TE BUDEL. Gistermorgen werd door de directie der zinkfabriek te Budel aan de arbeiders medegedeeld, dat zij zich genoodzaakt zag over de geheele linie een loonsverlaging toe te passen van 10° voor wat betreft de Nederlandsche arbeiders en een loons verlaging van 20% voor de Belgische ar beiders. Door het aanvaarden van deze loonsverlaging is een ontslag aan ongeveer 200 arbeiders voorkomen. A. T. O. EN VAN GEND EN LOOS-PERSONEEL. Tot heden kon het A T O.- en Van Gend en Loos-Personeel geen lid van de Spoor wegorganisaties worden. Alleen in den Centralen Bond van Spoor- en Tramweg personeel werd toetreding van dit perso neel opengesteld. Door verschillende leden van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramweg-Personeel was verzocht om ook dit A.T.O. en Van Gend- en Loos-Perso neel tot deze organisatie toe te laten, maar door het hoofdbestuur was dit even als door de andere organisaties afwijzend beschikt. Thans heeft het hoofdbestuur van de R -K. Spoor- en Tramwegvereeniging St. Raphaël beslist, dat vanaf 14 April katho liek personeel in dienst van A.T.O. en Van Gend- en Loos lid van dezen Bond kan worden, omdat mi de omstandigheden zóó geworden zijn, dat het belang voor het Spoor- en A.T.O - c Gend en Loos- Personeel het beste gediend kan worden indien het in één organisatie is vereenigd. PRINSES JULIANA NAAR AMSTERDAM. Naar gemeld wordt, zal H.K.H, Prinses Juliana Maandag a.s. het voltooide ge deelte van den wandel- en fietsweg op de Ringspoorbaan (tussohen Amstel en Schinkel) te Amsterdam openen. CENTRALE COMMISSIE ZIEKENFONDS WEZEN. Naar wij vernemen overweegt de minis ter van Sociale Zaken de samenstelling van een centrale commissie voor het Zieken fondswezen en heeft hij een aantal orga nisaties uitgenoodigd. zich principieel tot medewerking bereid te verklaren. UIT NED. OOST-INDIE. DE PEST OP JAVA. BATAVIA. 10 April (Aneta). In het eerste kwartaal van 1935 zijn in de resi dentie Pekalongan 697 personen tengevolge van pest overleden; in 1934 bedroeg dit aantal 802 en in 1933 135. In de regentschap Brebes is deze ziekte sterk verminderd: gedurende het eerste kwartaal van 1935 zijn aldaar 15 menschen aan pest overleden tegen 116 over dezelfde periode van 1934. Een sterke toeneming, alhoewel niet verontrustend, valt te constateeren voor het regentschap Pemalang. waar in de eerste drie maanden van 1935 232 men schen aan pest overleden tegen 98 over dezelfde periode van het vorige jaar DE BEGROOTINGSCOMMISSIE. BUITENZORG 10 April (Aneta). Tijdelijk belast is met het secretariaat van de tweede begrootingscommissie de heer L. Goetzen. hoofdambtenaar ter beschikking van den Directeur van het Departement van Financiën. o OVERHANDIGING VAN EEN HULDEBLIJK. SEMARANG, 10 April. (Aneta). Een militaire deputate overhandigde den heer A, F. Aukes oud-overste van het Mang- koenegarasche Legioen een huldeblijk ter gelegenheid van het feit dat hij 30 jaar geleden bij de expeditie naar de Gajoe- en Alaslanden het Ridderkruis der Militaire Willems Orde verwierf. J. Z., te L. 't Door u gevangen beestje is een gewone muis. M. v. H, te L. Ook dit jaar zal de uitvoering gegeven worden en wel op 16 April a.s. in de Willemskerk te Den Haag. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de fa. v. Eek, Vlamingstraat 38, te 's-Gravenhage. A. v. P., te L. Alle erkenning door den vader of moeder gedaan, gelijk mede alle inroeping van staat van de zijde van het kind. kan betwist worden door alle degenen, die daarbij belang hebben. U zult daarbij rechtskundigen bijstand noodig hebben C. P. Het. bedrag aan rente is voor de verschillende kwartalen respect, f. 12.50. f. 9.37'/-, f. 6.25 en f. 3.12%. A. M. te L. Er bestaat hier ter stede ook nog een cursus voor meer uitgebreid technisch onderwijs iMuto) onder leiding van de irs. van Gelderen en v. d. Zanden. Het correspondentie-adres is Fagelstr. 4, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9