W -iwrlyk! Y MAGGParoma LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 11 AprO 1935 UIT DE RIJNSTREEK. gal FómmÊtweer VEUR—LEIDSCHENDAM. Bijeenkomst der A.R. en C.H. In verband met de voorgestelde samen voeging van Stompwijk en Veur. spraken ln een gemeenschappelijke bijeenkomst van A.R. en Chr. Hist de raadsleden van Stompwijk en Veur. de heeren Vink en Borst i A R. i In rijn openingswoord be treurde de voorzitter het feit dat A R. en Chr. Hist landelijk altijd nog gescheiden rijn De beide spr. wezen uitvoerig op de voordeelen van samenvoeging, de nadeelen achterwege latende, omdat h l deze als niet bestaande ook niet naar voren kunnen worden gebracht Prlncipieele bezwaren zijn er eveneens niet. Na het gesprokene ontstond een uitvoe rige discussie De afgev. in de Commissie van Ingezete nen van Veur. de heer Slingerland (A.R.) ging met het gesprokene aecoord zcodat mag worden aangenomen dat de Prot. fractie voor samenvoeging zal stemmen. De heer M. de Ruyter. A.-R., ver kozen tot lid van de Commissie van In gezetenen (»g. Dubbele Raad) voor Veur heeft deze benoeming niet aanvaard: thans is daarvoor benoemd de heer C. M van der Heyden. o VOORSCHOTEN. Ledenvergadering der R.-K. Staatspartij. De afd Voorschoten van de R.-K. Staatspartij heeft een ledenvergadering gehouden, hoofdzakelijk ter voorbereiding van de a s. gemeenteraadsverkiezing Medegedeeld werd. dat de goedkeuring was verkregen op het nieuwe reglement, dat hiermede dus definitief was vastge steld. De controle-commissie had beschei den en kas van den penningmeester in orde bevonden. Met de personen, door het bestuur aan gezocht, werden als candidaten voor de voorloopige groslijst door de vergadering aangewezen, de navolgende heeren: Th. v. d. Berg. W. C. Duinisveld, N. Lamboo. L. J van Leeuwen. J. A. Mens, W. Meyer, P J. Koot, P Peeters, G Schrama. G. Schrijvers, J. Wagtendonk, P. v. d. Werf. H. H. van Wissen. Ter voldoening aan het bepaalde van art. 5 van het bijzondere reglement voor gemeenteraadsverkiezing, moet het be stuur worden aangevuld met 6 personen, welk comité dan advies zal uitbrengen voor de stemming. Deze 6 leden worden genomen uit de 3 standsorganisaties. De dag waarop de definitieve stemming zal plaats hebben, werd nog niet vastgesteld *t Aantal namen van de definitieve lijst werd door de verg. vastgesteld op 8. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid van het oprichten van een vaste pro- pagandaclub nog eens aan de orde ge steld. Daarna sluiting. ———o WARMOND. De oude Jeneverboom weer geplant. Naar wij vernemen is de oude Jenever boom. die op zulk een raadselachtige wijze verdwenen was. in den tuin van een der Wakgnondsche ingezetenen in eere hersteld. BinnJtjkort zullen klimopranken den boom tooien. Zijn laatste verzoek blijkt uit het navol gend gedichtje. Aan mijne vrienden en bekenden. Er is om mij gestreden Toch heb ik niets misdaan. De accijns gaat naar beneden Met mij was het gedaan. Gelijk de drankbelasting Is ook met mij geschied. Nu heb ik ééne bede: Vernietig mij nu niet.... Laat mij nu hier dan rusten Een laatste klein verzoek. Dan zie ik toch den polder Doch van een anderen hoek. Jullie aller Vriend, JENEVERBOOM Arbrus Alcoholicus Het bekende restaurant „Boerderij Meerrust" alhier zal in het komende sei zoen worden geëxploiteerd door de direc tie van het restaurant .Royal" in Den Haag. Getracht zal worden de exploitatie op de zelfde wijze voort te zetten als deze door wijlen den heer L. J. A. Kemper werd gevoerd. De stemming voor leden van de Prov. Staten en Gemeenteraad zal dit jaar niet, zooals gewoonlijk gehouden worden ten Raadhulze doch in het lokaal der vm. OA. School. ALPHEN. Openbare verg. van de Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond." De afd. Alphen van de Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond" hield een ver kiezingsvergadering in hotel ,De Vergulde Wagen", waarin als sprekers optraden ir. C. Wolterbeek, hoofd-ingenieur van den Prov. Waterstaat te Dordrecht en de heer H A Korthals, lid van het Hoofdbestuur van den Bond van Jonge Liberalen. De sprekers werden ingeleid door den voorz. der afd., de heer G. van Gulik. Ir. Wolterbeek schetste in korte trekken het wezen van ons volksbestaan, dat af wijkt van de volkeren rondom ons door grooten vrijheidszin en krachtig indivi dueel besef. In 1923 zeide de toenmalige voorz van den Vrijheidsbond, mr. Dressel- huys, dat de liberaal-democratische idee zoozeer had overwonnen, dat het moei lijk was, de niet-democraten aan te wij zen. Nu, na 12 jaar, is dit anders. De val- sche vrienden zijn veranderd in openlijke vijanden Dit zuivert de politieke sfeer. Spr. geeft een uiteenzetting van de libe raal-democratische staatsgedachte. die het recht wil voorbehouden over alle din gen een eigen oordeel te hebben. Deze staatsvorm wordt thans van verschnlende zijden aangevallen Er zijn inderdaad uit wassen. Eén van die uitwassen heeft zich gedemonstreerd in het terugroepen van volksvertegenwoordigers tijdens een zit- RECLAME- 2529 Aan den Westkanaalweg kreeg een arbeider aldaar werkzaam bij het zand lossen, een vallend stuk hout op het hoofd en neus. De man die zijn neusbeen bleek gebroken te hebben, moest zich onder heelkundige behandeling stellen. Bij de ten overstaan van den notaris R v. d. Berg gehouden verkooping ln hotel „De Vergulde Wagen" werd het perceel Statlonsstr. 3. in bod staande op f 3500. afgemijnd op f. 600 door den heer D. v. Dien q.q. o BOSKOOP. Vergadering der A.-R. kiesvereen. ZWAMMERDAM. Jaarverg. Ver. Chr. Belangen. De Ver. tot bevordering van Chr. Belan gen alhier, van welke Ver. de Chr. Nat. School uitgaat, hield in de lokalen dier school haar jaarvergadering, waaraan te vens een ouderavond was verbonden. Nadat gelegenheid was gegeven om het werk der leerlingen te bezichtigen, ving de vergadering aan, die door den Voorz. den heer C. v. Muiswinkel Mzn. werd geopend. Deze memoreerde de ziekte van een 2-tal bestuursleden, de heeren A. v. Doorn en A. v. Wijngaarden alsook de langdurige on gesteldheid van de handwerkonderwijze- res, mej. K. Sprey. die echter thans weer in zooverre hersteld is dat zij haar arbeid weer kan aanvangen. Hierna volgden het Jaarverslag van den secretaris, de heer A. v. Wijngaarden, bij diens afwezigheid voorgelezen door het Hoofd der School en het financieel overzicht van den penning meester, den heer L. Hoogendoorn. Het Hoofd der School, de heer A. R. Kos ter, gaf een overzicht van al hetgeen op het afgeloopen schooljaar betrekking had. Volgde bestuursverkiezing waarbij de beide aftredenden, de heeren G. W. Domburg en A. v. Doorn, weder werden herkozen. Als dubbeltallen waren door het Bestuur met de aftredenden aanbevolen de heeren J. Vesseur en D. Zwaan. Na de pauze sprak de heer J. Rijntaks, onderwijzer der school over: „De leugen ln het kinderleven"; mej. A. H. v. d. Maaden. onderwijzeres gaf een bijdrage over: „Inkt" Na het zingen van ps. 105 5 werd de bijeenkomst door ds. L. Zwaan met dank zegging gesloten, Bij een openbare verkooping brach ten 69 schapen, geweid ten bate der R.K. Kerk alhier in totaal f. 901 op. Voorts wer den nog verkocht 44 schapen geweld ten bate van het Wit-Gele Kruis. Deze werden aangekocht voor f588 in totaal. De uitslag van de veiling van de hof stede met stalling voor 21 koeien en 10.36.30 HA. wei- en hooiland onder Spoel- wijk in deze gemeente in eigen gebruik bij den heer J. Niesing. Perc. 3 werd voor f. 4000,toegewezen aan den heer J. J. Veerman te Bodegraven. Rome (421 M.i. 8.05: Orkestconcert en 1 piano-soll. 9.20: Gevar. programma. Brussel (322 en 484 M 322 M.: 11.20: Gram.pl. 12 .301.20: dito. 4.20: Dansmuziek. 5.20: Gram.pl. 5.35: Viool en piano. 6,35: Gram.pl. 7.20: „Californische Ballade" met muziek van H Eisler. 9.3010.20: Dansmuziek. 484 M.: 1.20: Gram.pl, - 140: Zang. 1.50: Omroeporkest. 12.50: Cello en piano. 1.00—1.20: Gram.pl. 4.20: Symphonieconcert. 5.35: Gram.pl. 6.35: Zang. 7.20: Voor oud-strijders. 9.3010.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender (1571 M). 7.35: „Zwisohen Himmel und Erde", hoorspel van SchneiderEdenkoben. 8.20: Zie Keulen 9.20 en 10.05: Berichten. 10.2011.50: Oskar Joost en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 12 April. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 9 20: Keulen 11.05: Parijs Radio 13.20: Deutschl.sender 14.20: Londen Reg. 15.50: Kalundborg 16.20: Keulen 17.35: Brussel Fr. 17.50: Leipzig 19.10: Beromiinster 20 20: Keulen 21.20: Beromiinster 21.35: Weenen 22.10: Leipzig 23.20: Kalundborg. 4e programma: 10.10: Deutschl.sender 10. 35: Droitwich 11.05: Londen Reg. 11,20: Droitwich 18,20: Keulen 18.50: Londen Reg - 19.50: Droitwich 20.30 Locale uitzending waaraan medewerken I. Muz. Ver. N.Z.HTM. o. 1. v. den heer R. v. 't Hof. (21.00 uur) Mann. Zangver. Kunst na Arbeid" o 1. v. den heer J v. d. Bos In de pauzen grammuziek G.RD. 22.30: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 4—2 j Wanneer U met enkele druppels MAGGI5 AROMA de smaak van de spijzen verbetert, oogst U zeker bijval van Uw tafelgenoten. Het is een karakteristieke eigenschap van MAGGI5 AROMA, dat zij niet alleen de smaak der gerechten verras send goed doet uitkomen, maar zij bevordert ook de spijsvertering, waardoor er meer profijt van het voedsel wordt getrokken. Het verhogen van de eigen smaak der gerechten. Voordelen voor de gezondheid, Spaarzaamheid in en door gebruik, zijn 3 factoren, die MAGGI5 AROMA een groot overwicht geven. Verlangt daarom uitdrukkelijk NEDERLANDS PRODUCT tingsperiode. De Liberalen strijden voor een sterk gezag. Dit gezag vindt zijn hechtste fundament in den liberaal demo- cratischen staatsvorm. De liberalen heb ben in de Tweede Kamer de eisch gesteld van krachtiger optreden tegen de commu nisten. De fascisten of N.S.B.-ers. onklaar wazig en mistig in alles wat zij doen, on dermijnen het gezag eveneens Spr. con stateert een groote tweeslachtigheid in hun program en toont dit met verschil lende citaten aan. Men spreekt van die zijde over wanbeleid der regeering en over toenemened werkloosheid, zonder te spreken over de economische en mone taire verwarring in de geheele wereld. ZIJ verafschuwen het kiesrecht en doen zelf mee Spr. wekte de aanwezigen op om vast te houden aan de beproefde liberale beginselen, die niet alleen hun waarde in de praktijk bewezen hebben, maar die zich ook aanpassen bij de veranderde om standigheden en altijd van kracht blijven. Hierna voerde de heer Korthals het woord. Men tracht gaarne de laagcon junctuur te wijten aan het liberalisme. Juist het verlaten der liberale beginselen is de oorzaak van alle leed. Overal om ons heen heeft men door hooge tariefmuren en contingenteeringen het vrije ruilver keer onmogelijk gemaakt. Schoorvoetend moest ons land wel volgen, teneinde onze nijverheid niet aan totale afbraak door dumping prijs te geven. Voorts heeft er een structureele vernedering plaats ge vonden, waarbij spr. wijst op de Industrie in Japan c.s. Een lichtpunt is echter dat wij nog steeds betere waren produceeren. Ten aanzien van de landbouw memoreerde de spr. de crisis van 1880. De regeering verleende geen steun en de bedrijven heb ben uit eigen kracht hun weg gevonden. Thans, onder invloed van geheel andere omstandigheden, hebben de Liberalen me degewerkt aan een steunverleening, ten einde den landbouw gelegenheid te geven zich aan de veranderde omstandigheden aan te passen. Een totaal afzijdige hou ding zou een algeheele vernietiging van onzen landbouw ten gevolge kunnen heb ben. Evenwel zullen we een geleidelijke vermindering van den steun moeten aan vaarden. teneinde verstarring van het be drijf te voorkomen. Vooral een vereen voudiging in de uitvoering van de crisis- steunwetten is noodzakelijk. Spr. vraagt zich af hoeveel er niet van de 200 millioen gulden crisislasten welke onze bevolking moet opbrengen zal blijven hangen aan de 7000 crisisambtenaren. In verband met beschuldigingen van corruptie toont spr. aan hoe in een liberaal democratisch gere geerde staat corruptie kan en zal voor komen, doch tevens hoe ook de geneesmid delen hiertegen aanwezig zijn. In een fas- cistischen staat zal ook corruptie voor komen. doch kan welig blijven tieren. Een vrije meeningsuiting bestaat daar niet. terwijl het parlement is uitgeschakeld, zoodat controlemiddelen ontbreken. Naar aanleiding van deze redevoering ontspon zich een debat, waarna de voor zitter, onder dankzegging aan de sprekers, sloot. Onder leiding van den voorz. den heer E. v. d. Pol, werd de jaarverg. van de Oranjeschool gehouden, welke goed bleek bezocht. Na opening, bracht de heer K. Salverda. uitvoerig verslag uit. Het finan cieel verslag werd uitgebracht door den heer S. Kooij. Door de financleele commis sie werd rapport uitgebracht van accoord- bevtadtag. Het hoofd der school de heer J. W. Hoornenborg, vertelde op onderhou dende wijze van het schoolleven in 1934 en liet uitkomén de goede samenwerking die bestond tusschen school en huis. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden geko zen de heeren J. W. Meijer en T. Los. Hierna sluiting. Het afgeloopen jaar ontving de ver- eenigtag tot uitzending van kinderen naar chr. vacantiekolonies alhier aan contribu ties 'n bedrag van f337.50 opbrengst speld jesdag f. 117.98 terwijl door de kinderen der bijzondere scholen werd verzameld in busjes f. 463.37. Uitgezonden werden in totaal 24 kinderen waarvan 1 voor 2 perio den. Het bestuur bestaat uit de heeren: L. de Graaf, voorz., ds. J. H. A. Bosch, secr., L. W. Mijs, penningm. en H. J. Bunt, alg. adjunct. De A.-R. Kiesvereen. hield in verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezing een ledenvergadering. Het bestuur heeft ge meend de uiterste pogingen te moeten aanwenden de candidatenlijst zoo samen te stellen, dat alle kerkelijke partijen worden vertegenwoordigd, zoodat de voorz. de heer W. Eeldertak de vraag in be spreking gaf welke candidaten op de gros lijst zullen worden geplaatst. De heer D. C. Jongejan, voelde veel voor samenwerking met de C.-H. De heer J. H. van Osnabrugge vreesde evenwel, dat van de zijde der C.-H niet veel toenadering te verwachten is, en stelde zich op het stand punt, dat de vraag om te willen samen werken, niet van de A.-R. doch van den kant der C.-H. diende te komen. De voorz. deelde mede, dat het bestuur over deze aangelegenheid verdeeld is, doch voelde er persoon lijk veel voor om aan de C.-H. de noodige medewerking te vragen. Weth. E Guldemond was van oordeel, dat zooveel mogelijk met de kerkelijke partijen reke ning moet worden gehouden. Ook kon spr. zich vereenigen met de gedachte om met de C.-H- partij contact te zoeken, mits het geopperde Idee van de C.-H.-partij uitgaat. Op zijn voorstel werd besloten om door middel van briefjes verschillende namen op te geven, aan de hand waarvan het bestuur de groslijst zal samenstellen. De op deze lijst voorkomende candidaten zullen ta een volgende vergadering wor den besproken. Naar aanleiding van de gevoerde besprekingen met bestuursleden van de C.-H. is gebleken, dat deze partij eerst de resultaten der Statenverkiezingen wilde afwachten. Ingekomen was een schrijven van den heer Jac. Loef, thans raadslid, dat hij gaarne zijn plaats aan een N. H. candi- daat wil afstaan. De voorz deelde mede, dat de strekking van dit schrijven alleszins te waardeeren is, doch achtte het geen bezwaar, indien de heer Loef weder op de groslijst voorkomt Voorts werd voorgelezen een schrijven van Weth. E. Guldemond, dat hij in ver band met zijn leeftijd gemeend heeft geen prijs te moeten stellen op vernieuwing van zijn mandaat. De voorz. adviseerde op dit schrijven niet in te gaan daar men bij inwilliging van <lit verzoek voor een groote moeilijkheid wordt geplaatst. Indien de heer Guldemond weder als lijstaanvoerder optreedt verkrijgt men een goede can- didaatstelltag en zeer zeker een grooter aantal kiezers. Met dit advies ging de ver gadering onder applaus aecoord. Hierna sluiting, Het pl comité „Herwonnen Levens kracht" hield in het R.K. vereenlglngs- gebouw een propagantfa<-avond. waarbij tevens een film werd vertoond, betrekking hebbende op de T B.C.-bestrijding. Er was zeer veel belangstelling. De Zondagdienst voor 14 April zal worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. In hotel „Neuf" had een lezing plaats, uitgeschreven door de afd. Boskoop van de S.D A.P. Als spreker trad op de heer J. ter Laan van Rotterdam, met het onder werp: „Ons parool voor de as. Provinciale Statenverkiezing". Uit de vergadering wer den verschillende vragen gesteld, die door den spr. werden beantwoord. Mej. H. Frets, alhier, oud-leerlinge van prof. dr. P. Valkhoff, ls aan de Sor- bonne „met lof" gepromoveerd tot doctor ta de letteren, op een proefschrift over het Germaansche element in het werk van Emile Verhoeren. KOUDEKERK. In de Koorzaal der Ned. Herv. Kerk hield de Meisjesver. „Martha" onder lei ding van ds. en mevr. Odé haar jaarfeest. De jaarverslagen van secr. en penningm. luidden gunstig. Verder werd de avond met zang. voordrachten, enz. gezellig door gebracht. De fabrieksarbeider, de heer W Geer lof alhier hoopt op Zaterdag 20 April het feit te herdenken, dat hij 50 jaren geleden In dienst trad bij de steenfabriek thans in eigendom van den heer J. E. M. van Beers. De kerkeraad der Geref. Kerk besloot het aantal ouderlingen met één uit te breiden. Thans zijn hiervoor candldaat gesteld de heeren Joh. A. Hortensius en H. J. Kerkhoven. LEIDERDORP. Daling der werkloosheid. Het aantal werkloozen is hier thans dalende. Bedroeg dit aantal twee weken geleden nog 73, thans staan bij het agent schap der arbeidsbemiddeling nog 57 per sonen ingeschreven. Van dezen zijn 20 steuntrekkend, terwijl in de werkverschaf fing 34 zijn tewerkgesteld. In de vergadering der A.-R. Klesver. werd de candidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezing als volgt opgemaakt: 1. P. Boot Jr.; 2. D de Haas; 3 A. van Leeuwen Azn 4. G. Groenendijk; 5. L. C. Snal; 6. Jac, de Jong; 7. J. Peerenboom; 8. G. Los; 9. H. J. Lamers; 10. P. J. Goed hart; reserve: C. van Egmond. Het Dames-Crisiscomité heeft een uit- deeling gehouden van kleeren en schoenen aan hen, die daarvoor in aanmerking kwamen. NIEUWKOOP. De Noordscheweg. Bij het besluit van den Polder Nieuw koop om twee der v.n. wegen van een bc- tondek te voorzien was nog niet Inbegre pen de weg vanaf de Hoogt tot aan de wo ning Veelust, de z.g. Noordscheweg. In een Ingelanden-vergadering werd het eenstem mig besluit genomen ook dit gedeelte, dat een lengte heeft van ongeveer 2 KM. te voorzien en wel van een teerlaag. Daar mede zal het geheele van Importantie aan wezige wegennet In de Gemeente gemoder niseerd zijn. Door Notaris van der Kreke te Aar- landerveen werd ln Hotel „Het Vliegende Paard" alhier publiek afgeslagen 18 H A. rietland en water van de erven J Sanders. In 5 perceelen bedroeg het bod f 3.300 en werd afgemijnd door den hypotheekhouder A. Hoogendoorn alhier op f. 1.100. De nieuwe kiezerslijst in deze Ge meente bevat 1618 namen van Tweede Kamerkiezers, 1604 van de Provinciale Sta ten en 1583 van den Gemeenteraad. Th. van der Neut heeft met ingang van 1 Juli a.s. ontslag aangevraagd als schoolschoonmaker, doodgraver en klok luider. Hij heeft deze functle's alsdan 18 jaren vervuld en maakt aanspraak op een, zij het klein pensioen. NOORDEN In de St. Franclscuszaal trad voor de leden van de R.K. Klesvereenlglng als spr. op de bekende Amsterdamsche volksrede naar Jan de Wit met het onderwerp: „Waarom eenheid?" De zaal was uitstekend bezet en spr. oogstte groot succes en dank baar applaus. RIJNSATERWOUDE. Door de R.K. Kiesvereeniging zijn voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen de navolgende candidaten gesteld: 1. W. Compeer, 2. N. Disseldorp, 3. S J. Visser. Voor de overige candidaten zal Zondag a.s. gestemd worden. Gedep. St. dezer provincie hebben het besluit van den Raad dezer gemeente tot het aangaan van een geldleening voor weg- verbeterlng goedgekeurd Binnenkort zal thans een aanvang met de werkzaamheden worden gemaakt. ROELOFARENDSVEEN. Vergadering der R.-K. Kiesvereeniging. In de Pancratiuszaal alhier werd een vergadering belegd, welke geheel was ge wijd aan de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Na een kort openingswoord van den 2den voorz., den heer Zwartelé, werden door den secr de notulen gelezen, welke onveran derd werden vastgesteld. Hierna bracht de heer De Koning verslag uit inzake het In gediende beroep bij de R.-K Staatspartij. Spr. zette de zaak nog eens duidelijk uit een. Na bespreking is besloten dat Roelofs- arendsveen ta aanmerking zou komen voor 4 vaste zetels, Nieuwe-Wetertag, Oud-Ade, Rijpwetering en Oude-Wetering eveneens elk een zetel, terwijl de drie overblijvende zetels bij loting zouden worden verdeeld onder Rijpwetering, Oud-Ade en de Veen. Tevens stelt het bestuur voor een raads- zetel af te staan voor de arbeiders. Dit voorstel lokte een levendige discussie uit. Door de arbeiders was als candldaat ge steld de heer Van Emmerik en als plaats vervanger de heer J. van der Tang. Na ge houden stemming werd het bestuursvoor stel met 44 tegen 15 stemmen aangenomen. Hierna werd de groslijst vastgesteld met als candidaten de heeren Van Dooren, Rietbroek, De Jong. Hogenboom en De Koning en voor Nieuwe-Wetertag de heer Van den Broek (aftr.) en de heeren Van Emmerik, Van Klink. Van der Poel, Van dei1 Tang, Spring in 'tVeld en Straathof als overige candidaten. Na rondvraag werd de vergadering door den voorz. gesloten. VOOR VRIJDAG 12 APRIL 1935. Hilversum (301 M 8.00: VARA. 12.00: AVRO. 4 00: VARA. 8.00: VPRO. 11.00 12.00VARA. 8.00: Orgelspel C. Steyn 8.30: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Voordracht R. Numan. 10.30: Trio Guaroni o. 1. v. L. Cohen. 11.00: Vervolg Declamatie. 11.15: Ver volg Trio-concert. - 11.45en 12.00: Gram.pl, 12.30: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gram.pl. 2.30: Dr. H. Th. Fischer: Bijgeloof. 3.00: The 4 R.A.B. (Royal Accordeon Band) en Gram.pl. 4.00: Knlples 4.45: Gram.pl. 5.00: Kinder uur 5.30: Orvitropla o.l.v. J. v. d. Horst 5.45: Dubbel-X-Ensemble o. 1. v. C. Steyn 6.00 Orvitropla o. 1. v. J. v. d. Horst. 6.15: Vervolg Dubbel-X-Ensemble. 6.30: Vervolg Orvitropla. 6.45: Vervolg Dubbel- X-Ensemble 7.00: E. Polak: Een en ander over de taak der Provinciale Staten. 7.20: The Harmony Five. 7.30: E. Walls iviool) en Isja Rossican (plano). 7.45: Vervolg „The Harmony Five". 7.57: Herh. S.O.S.-Berichten. 8.00: Dr. P. D. TjaismaMenschen getuigen van hun ge loof. 8.30: J. Feitkamp (fluit) en H. Brandts Buys (clavecimbel). 9.00: Ds. E. J. v. d. Brugh: De bestemming van den mensoh 9.30: Vervolg concert. 10.00: Vrljz Godsd. Persbureau Vaz Dias. 10.15: Lezing A. Donker. 11.00: Jazz programma (gram.pl). 11.3012.00: J. Jong (orgel) en H. Wiggelaar (viool). Huizen (1875 M.) Algemeen Programma verzorgd door de NCRV. 8.00: Schrift lezing en meditatie. 8.159.30: Gnam.pl. 10.30: Morgendienst o. 1. v. Ds. J. H. Grolle. 11.00: Zang door J. Blerma (sopraan). A. d. vleugel: A. Baartscheer. 12.15: Gram.pl. 12.30: Ensemble van der Horst. 2.00: Gram.pl 2.30: Chr. lec tuur 3.003.45: Plano-recital Toos Wolf. 4.00: Declamatie door J. A. A. Lauxster- mann. 4.45: Gram.pl. 5.30: Orgel concert G. Snijders. 6.30: Causerie A. J. Herwig. 7.00: Ned. Chr. Persbureau. 7.15: Gram.pl. 7.30: Literair halfuur. 8 00 Vaz Dias. 8.05: Arnhemsche Orkest- vereenlging o. 1. v. J. Spaanderman. 9.00: Causerie Prof. Dr. H. C. Delsman. 9.30: Vervolg concert m. m. v. R. Berg- mann (viool). 10.15: Vaz Dias. 10.20— j 11.30: Gram.pl. Droitwich (1500 M.>. 10.3510.50: Mor genwijding. 11.20: Orgelspel R. New. 11.50: Trocadero Cinema-orkest o. 1. v. A v Dam. 12.50: BBC-Dansorkest o. 1. v. H. Hall. 1.35: Solistenconcert (viool, cello en piano). 2.20: Orkestconcert o. 1. v. Sh. Gordon 3.20: Het Schotsche Studio-orkest. 4.05: Dansmuziek (gr.pl.) 4,35: E. Colombo en zijn orkest. 5.35: Trotse en zijn Mandoline-orkest. 6.20: Berichten. 6.50 en 7.05: Lezing. 7.25: Cembalo-recital B. Qrd. 7.50: Spaansch gevarieerd concert. 8.35: Causerie. 8.50: BBC-orkest o. 1. v. E. Clark. 9.50: Berichten. 10.20: Lezing. 10.40: He- dend. muziek m. m. v. solisten en een orkest o. 1. v. Ernest Ansermet. 11.55— 12.20: Harry Roy en zijn orkest. Radio-Paris (1648 M.). 6.20 en 7.20: Gram.pl. 11.35: Orkestconcert o. 1. v. Gaillard, 4.20: „La vie de Bohème" van Murger, m. m. v. tooneel-ensemble en orkest o. 1. v. Cadou. 9.50: Dansmuziek. Kalundborg (1261 M). 11.20—1.20: Concert uit Rest. „Ritz". 2.504.50: C. Rydahl's orkest 7.35: Kerkconcert m. m. v. koor o. 1. v. Wöldike en orgel. 8.20: Hoorspel. 8.55: Piano-recital. 9.50: Mandolineconcert o. 1. v. Larsen. 10.2511.50: Dansmuziek Keulen (456 M.l. 5.20, 6.35 en 10.10: Gram.pl. 11.20: Omroepkleinorkest van Breslau o. 1. v. Rischka. 12.35: Kwintet- concert m. m. v. vocaal ensemble. 3.20: Zang en piano. 4.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt m. m. v. solisten. 6.20: Mandolineconcert. 7.35: Zie Deutsch landsender. 8.20: ..Dort wo die Zitronen blüh'n", Spaansche volksmuziek. 10.20— 11.20: Kamer-orkest o. 1. v. Hagestedt m. m. v. solisten. LEIMUIDEN. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling stonden op Zaterdag j.l. 27 werk loozen ingeschreven.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8