Na de ramp van de Leeuwerik LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 11 April 1935 BEURSOVERZICHT. TELEGRAMMEN. VISSCHERIJBERICHTEN. FAILLISSEMENTEN. MARKT Advertentiën WEERBERICHT. Barometetitand. Gistermiddag 3 uur: 753. Hedenmiddag 3 uur: 758. TELEGRAFISCH WEERBERICHT t. h. Kon Ned MeteoroL lust te De Blldt. Hoogste stand 784,7 te Toulouse Laagste stand 731,2 te Klnn. Verwachting tot den avond van 12 April: Krachtige tot matige, later afnemende Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Nog kans op enkele regenbuien en iets koeler. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. In den toestand kwam weinig verande ring. De diepe depressie In het Noorden beweegt zich niet snel en ligt thans voor tie Noorsche kust. Het luchtdrukverval blijft van Ierland tot diep in het binnenland van Europa zeer groot, zoodat het tusschen den 50en en 60en breedtegraad overal stormt uit West. De depressie breidde zich sterk naar bet Oosten uit en omvat thans geheel Scandinavië. Ver ln het Westen ligt een nieuw minimum met uitloopers tot ver ln het Zuiden In de Middellandsche Zee-landen blijft de luchtdruk hoog. evenzoo boven Groenland Aan de Oostkust van Groen land worden nog temperaturen gemeld beneden minus 30 graden Celslus. Terwül de groote warmte doordrong tot ln Polen, daalde de temperatuur ln het Westen weer tot normale verhoudingen. Od IJsland komt nog steeds vorst en sneeuw voor. De veranderingen in de luchtdrukverdeellng wijzen op langzaam afnemen der krachtige winden met gelei delijk dalen der temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.) 12 uur 's mldd.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 3 uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 10.54 uur', nam. te 11.38 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag van 7.20 u. n.m. tot 4.42 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 April: op: 10.55 uur; onder: 2.34 uur. Freek niet doen." Getuige ls daarop door de achterdeur naar binnen gegaan. In de achterkamer zag zij toen niemand, doch in de voorkamer zag zij Van P. op den grond liggen. De beide verdachten ston den om hem heen. Van P. ls toen opge staan en heeft nog een paar passen kun nen doen. Hij bloedde aan het hoofd en ter hoogte van de borst. Getuige ontkende dat haar ouders boos zouden zijn geworden op Van P., omdat deze geen geschenken meer zou meebren gen. Waar is dat hij wel eens het kostgeld voor haar aan haar ouders heeft betaald. Getuige W. van Tol, expediteur te Zoe- terwoude, woont ln de buurt van de Van K's. Op dien Zondagavond ls hij op een gil afgegaan naar het huls en zag daarop dat Van P. wankelend uit het huls kwam en daarna ln elkaar zakte. Getuige heeft het slachtoffer niets hoo- ren zeggen. Getuige wist niets in ongun- stigen zin omtrent de familie Van K. te verklaren. Getuige E H Busscher, los werkman te Zoeterwoude. heeft dien avond een be zoek aan de familie gebracht. Er heersch- te een nerveuse stemming, welke verband hield met een bezoek dat Van P. ln den namiddag had gebracht. De dochter had o.a. verteld dat zij nog al eens mishandeld was door Van P. en ook door diens ouders. ZIJ dacht er over de verloving te verbreken. Tijdens het bezoek, omstreeks halfacht, werd er bui ten gefloten. Toen er gebeld werd is de jonge Van K. opgestaan. Plotseling zag getuige Van P. op den drempel staan. Daarop stond de vader van K. op, die zich tegen Van P. richtte. Hij had toen niets in de handen. President: Dat komt niet uit, want van K. is een gaspljp uit de schuur gaan halen. Getuige zeide, dat hij er niet bij stond, toen er gestoken is. President: Hoe komt u dan aan bloed- spatten op uw kleeren? Getuige kon nierop geen afdoend ant woord geven. Getuige had, uit den mond van het meisje zelf gehoord dat van P. haar ge slagen had. Op een vraag van mr Mens Fiers Sme ding antwoordde getuige, dat hij zich wel eens in dien zin tegenover de van K's heeft uitgelaten, dat hij zich door niemand ln eigen huls schrik zou laten aanjagen. Getuige A. S. Pelseboer hoorde een woordenwisseling, toen hij dien avond per fiets langs het huls ging. Hij hoorde van P op dreigenden toon spreken. Getuige meende ook de stem van Freek van K. te hooren. Van P. ging ten slotte naar bin nen. Wat daarna ln den gang is gebeurd kon get. niet zien. ,werd daarop stil in huls! Eenigen tijd later kwam van P. alleen naar bulten. LF-lij voorover, waarop het meisje in middels naar buiten was gekomen ofti haar verloofde op de been te helpen. Stoffelijk overschot der bemanning ter aarde besteld. Vanmiddag heeft op de begraafplaats Zorgvlled aan den Amsteldijk te Amster dam de droeve plechtigheid plaats gehad van de teraardebestelling der vijf omge komen leden van de bemanning van het K.L.M.-vliegtuig de „Leeuwerik". Reeds ver voor den aanvang van de be grafenis heerschte op en voor het anders zoo stille Zorgvlled een groote drukte. De politie had voor een sterke afzetting ge zorgd. Om het graf dat zich op het nieuwe gedeelte van het kerkhof bevindt, was een enorme bloemenschat opgesteld, w.o. kransea van verschillende K L M.-diensten en vliegvelden, van de K.N.I.L.M.', de Twentsche Aeroclub, de Twentsche Zweef- vllegclub, de Luchtvaartafd. Bandoeng, den Marine-Luchtvaartdienst, de Tsjechi sche Luchtvaart-Maatschappij, den com mandant der Luchtvaart-afd van Soester- berg, officieren en manschappen van Soesterberg, de gemeentebesturen van Amsterdam, Rotterdam en Haarlemmer meer, voorts van de directie van W. Müller en Co. te Londen, de Kon. Shell, en vele anderen. In de omgeving van het graf waren een groot aantal luidsprekers opgesteld om het mogelijk te maken de redevoeringen te volgen. Om ruim één uur hoorde men het ge dreun der motoren van de „F. 22'', de „Lapland", die laag over de begraafplaats vloog, teneinde een laatsten groet aan de overleden kameraden te brengen. Tegen kwart over een verschenen de eerste rouwauto's. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de heeren A. Plesman, directeur der K.L.M.E. Enthoven, voorzitter van den raad van bestuur der K.N.I.L.M., wet houder J. ter Haar. mr. Smeenge, H. C. E. van Ede van der Paltz, waarnemend directeur der Luchtvaart als vertegen woordiger van Waterstaat, die tevens den directeur van den luchtvaartdienst ver tegenwoordigde. De directeur-generaal van den P.T.T. werd vertegenwoordigd door den algemeen secretaris mr. J. F. van Royen en den heer W. R. van Goor. Van de K.N.I.L.M. waren o.a aanwezig direc teur jhr. H. K. B. Rendorp en de secre taris van den Raad van Beheer H. Steen beek. Voorts waren aanwezig een deta chement der luchtvaartafdeellng te Soes terberg en een detachement van het vlieg kamp „de Kooi". Eveneens dr. Ir. L. B. Wolff en dr. ir. H. J. van der Laan van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, [talrijke collega's der overledenen, enz. Wij merkten verder nog op de burge meesters van Nieuwer-Amstel, Haarlem mermeer en Havelte. Als eerste spreker heeft de heer Ples man, directeur der K.L.M., het woord ge voerd, daarbij woorden van lnrrige deernis spiekende met het droevig lot der slacht offers en met het leed der nabestaanden. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer E. Enthoven. Het ls slechts luttele jaren geleden, aldus deze spreker, dat wij op dezelfde plaats stonden voor de baren van hen. die ln de uitoefening van hun plicht ln het verre Oosten waren gevallen. Spr. dacht hierbij aan de ramp van de „Ooievaar". En heden staan wij wederom voor de baren van een vijftal mannen. Onze gedachten gaan in de eerste plaats uit naar de nagelaten betrekkingen dier dappere mannen en we hebben eerbied voor hun smart. Als ik, na hetgeen de heer Plesman zelde, ook een woord van laatsten dank en hulde wil brengen, dan is dit omdat een der man nen ln dienst van de K.N.I.L.M. ls geweest en feitelijk ook in dienst der K.N.I.LM. het leven moest laten. Het is daarom dat ik als voorzitter van den raad van bestuur der K.N.I.L.M. aan onzen Prillwitz een laatsten groet wil brengen. Hij schetste daarna de voor spoedige loopbaan van dezen omgekomen vlieger en memoreerde verschillende ge beurtenissen uit zijn leven. Van iemand met een staat van dienst als Prillwitz, wordt getuigd dat hij een welbesteed leven heeft gehad, een leven dat geheel in dienst stond van de taak, die voor hem de vervulling van zijn leven was gewor den. Moge zijn vader in Malang hierin eenige troost vinden Spr. eindigt met den wensch dal Pril- witz in vaderlandschen bodem de rust zal vinden die wij hem, hoewel met een hart vol droefenis, moeten geven. Als getuige a décharge werd gehoord de 35-jarige juwelier C. de K. die verklaar den dat het meisje van K. bij hem in dienst is geweest. Hij had van P. eens te gen haar hooren zeggen:: „Als je het uit maakt, dan zal ik je zoo toetakelen, dat niemand anders je meer wil hebben". Nog eenige Inwoners van Zoeterwoude werden door de verdediger ondervraagd en gaven gunstige Inlichtingen omtrent de beide verdachten. Verhoor van verdachten. De vader van K. antwoordde op de vra gen van den president dat hij bezwaar had tegen den omgang van zijn dochter met van P. De reden was dat deze een dronkaard en een woesteling was. Op den bewusten avond ls verdachte van de woordenwisseling tusschen zijn naar buiten gekomen, naar aanleiding dochter en Van P. Daarop is hij uit de schuur een gaspijp gaan halen en heeft daarop Van P. gesommeerd om heen te gaan. waaraan deze geen gevolg gaf. In tegendeel hij greep verdachte aan. De uit roep „Freek niet doen" heeft hij niet ge hoord. maar toen hij beetgegrepen werd had Van P. bloed aan de hand. Verdachte verweerde zich met de gaspijp. President: Had U niet afgesproken Van P. goed af te drogen, zoodra hij weer lastig werd. Verdachte: Neen. ik heb mij alleen verweerd, toen ik ben aangevallen. President: Maar U heeft U als een wildeman gedragen. Verdachte: Ik was bang, dat Van P. een wapen bij zich droeg. Mijn zoon moet achter Van P. hebben gestaan. President: Maar U kon toch wel zien dat Van P. bloed aan zijn hand had Vervolgens deed de jongste verdachte een uitvoerig relaas, waarbij hij te kennen gaf, dat hij het mes had opgenomen om Van P. schrik aan te jagen. Hij stak een maal in diens wang en raakte daarna de kluts kwijt. Hij zeide nimmer het plan te hebben gehad Van P. te dooden. Maar hij was geen meester meer over zich zeiven. Requisitoir. Jhr mr. van Asch van Wijck hierop requisitoir nemend, zeide dat eenige maanden geleden een onbelangrijk zaakje diende, over de vernieling van een ruit, die tot vrijspraak van Van Polanen leidde, doch daarna een bron van twist is geble ven, die nu met deze zoo ernstige zaak eindigt. De Officier zeide dat ten deze de moe der van K. een rol speelde en hij wees vervolgens op den indruk dien de ver schillende getuigenverklaringen met be trekking tot het karakter van van P. heb ben gemaakt. Spr. betoogde, dat deze meer een grooten mond opzette, dan in ernst bedreigde en na de kwestie met de ruit is hij minder lastig geweest dan voorheen. Vervolgens releveerde de officier de fei ten, zooals die ten aanzien van leder der verdachten zijn ten laste gelegd. Uit de dagvaarding kan een keus worden ge daan en naar spr.'s meening is er geen gezamenlijk optreden. Voor beiden is het oogmerk anders geweest. Voor den Jongen v. KI. die v. P eenvoudig afmaakte met het mes, was dit doodslag. Spr. eischte tenslotte tegen den zoon 8 jaar gevangenisstraf wegens doods''ren tegen den vader 3 jaar wegens zwar- 's- handeling. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Naar wij vernemen heeft de autobus ondernemer H. J. F, uit Katwijk appèl aan- geteekend tegen het vonnis waarbij hij wegens een aanrijding van den heer v. d. W. onder Noordwijkerhout was veroor deeld tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis, onder toewijzing van een civiele vordering ad I. 25 voor een vernielde jas. Met betrekking tot deze zaak meldden wij abusievelijk in ons blad van Dinsdag j.l., dat v. d. W. door deze aanrijding zóó ernstig verwond werd, dat hij 8 weken het bed had moeten houden. Dit is onjuist gebleken: v. d. W. werd bloedend aan den neus verwond en was aanvankelijk door den slag versuft, doch kon op eigen gele genheid thuiskomen. Wel is zijn schouder langen tijd zeer gevoelig gebleven. De aard der verwondingen doet overi gens niets af aan de schuldvraag, welke de kantonrechter, blijkens de uitspraak, aan den verdachte weet. ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Heden werd door het Gerechtshof te Leeuwarden L. H, oud 30 Jaar, autoverhuur der te Boertange, gemeente Vlagtwedde. veroordeeld tot 1 jaar gevangriflSstraf. Verdachte had in de auto van zijn con current W. Blauw, communistische lectuur gestopt, met het doel om B. gevangen te laten nemen door de Duitsche grens beambten, om zoo van zijn concurrent ver lost te worden. Toen Blauw passagiers naar Duitschland moest brengen, waarschuwde verdachte de grensbeambten Blauw werd gevangen genomen, doch door bemiddeling van de politie te Boertange weer op vrije voeten gesteld. De Rechtbank veroordeelde verd H. wegens oneerlijke concurrentie tot 1 jaar gevangenisstraf. Zoowel verd. als de offi cier gingen van dit vonnis in appèl De procureur-generaal van het gerechtshof te Leeuwarden had bevestiging van dit vonnis gevraagd. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart deed he den uitspraak inzake: a. de aanvaring van den motorlogger „Eendracht" K.W. 31, met een Franschen kabelleger nabij de haven van Dieppe; b. de klacht van den Inspecteur-Gene raal voor de Scheepvaart tegen den kapi tein van genoemden motorlogger. wegens het overlaten van den dekdienst aan min der dan twee personen en het zich van dek verwijderen op een tijdstip, dat zijn aanwezigheid daar werd vereischt. De Raad is van oordeel, dat deze aan varing aan ergerlijke navigatie is toe te schrijven, waarvoor de kapitein ten volle aansprakelijk is. De order om den kabel- legger achter b.b.-want te houden, was ten eenenmale verkeerd. De jongen van 14 jaar, aan wien de kapitein de navigatie overliet, was voor zijn taak niet berekend en het is een groote fout van den kapitein om de navi gatie aan dien jongen over te laten. De klacht is dan ook gegrond. De Raad strafte den aangeklaagde met een maand schorsing als kapitein. Tenslotte deed de Raad uitspraak In zake het aan den grond loopen tijdens mist van den motorlogger „Mevrouw Wol- dringh van der HoopAndré de la Porte" K W. 154, op de Nederlandsche kust be zuiden IJmuiden. De Raad is van oordeel, dat dit ongeval is toe te schrijven aan volkomen onvoldoende navigatie. De be trokkene verklaarde te hebben geweten, dat hij bezuiden de haven van IJmuiden was Toen hij 5'/i vadem had gelood, had hij niets anders te doen dan evenwijdig aan de kust te sturen. Het is onbegrijpe lijk, dat hij na die looding van 5'/« vadem nog in den wal is gaan sturen. En nog on begrijpelijker is 't, dat hij, na tot z'n schrik 3'/j vadem te hebben gelood en wat uit te hebben gestuurd, hetzelfde is gaan her halen. De betrokkene verklaarde veelvul dig te hebben gelood, maar hij verzuimde te looden, toen dit het meest noodig was. Een straf van schorsing acht de Raad geboden en straft hem door hem de be voegdheid te ontnemen als kapitein te varen voor 14 dagen. AMSTERDAM, 11 April 1935. De uitwerking van de tweede disconto- verhooging van de Nederlandsche Bank heeft een snelle uitwerking gehad. Ter wijl gisterenmorgen de noteeringen van t en Franschen franc weer boven het goud- uitvoerpunt waren gestegen, waren Zij later op den dag weer beneden die grens ge daald en vandaag bleven zij er weer ge heel onder, zoodat heden geen goudversche pingen plaats vonden Het zij hier nog even gememoreerd, dat toen de wissel koersen gistermorgen zoo aanzienlijk wa ren opgeloopen, de Nederlandsche Bank zelf weer in de markt kwam met ongelimi teerde bedragen Fransche francs, die zij op f. 9.80 aanbood. Klaarblijkelijk bestaat qr een afspraak tusschen onze centrale credletlnstelling en de Fransche circula tiebank, waarbij eerstgenoemde op de laatstgenoemde trekken mag, waarna later goud wordt overgemaakt. Intusschen blijkt dat er thans een veel nauwer samenwer king bestaat tusschen de circulatiebanken van de goudbloklanden dan vroeger. Ook hieruit mag men een bewijs putten van den vasten wil den gouden standaard te handhaven. Intusschen zit ons land thans met een veel hooger rentevoet dan enkele weken geleden nog het geval was. Op het be drijfsleven zal dit voorshands nog niet te zwaar drukken, gezien de geringe behoefte aan geldmiddelen op het oogenblik. Ern stiger zijn de gevolgen van staat, gemeen ten en provincies, die zoo mooie gelegen heid hadden hun schulden te converteeren. Voorloopig ls die kans verkeken en indien zij ln de naatste toekomst nieuw geld zou den moeten hebben, zouden zij er duur voor moeten betalen. De disconto-verhoo ging beteekent dus ongetwijfeld 'n nieuwe bemoeilijking van het aanpassingsproces en daarom is het te hopen, dat de Neder landsche Bank spoedig weer ln staat zal zijn de officieele rentetarieven te ver lagen. De disconto-verhooging van 3'/i op 4 en krachtig ingrijpen der Ned. Bank, toen de wisselkoersen gisteren gingen aantrek ken, hebben de rust op de wisselmarkt doen terugkeeren. Bij sterk geslonken in zetten liepen de koersen op valutabeurs terug. Het pond daalde tot 7.15 3/4. de dol lar tot 1.48 en de Fransche franc tot 9.76 3/4. Op deze koersen is het goudtransport niet rendabel meer. Ook de effectenbeurs stond in het teeken der geruststelling. De koersen liepen nagenoeg algemeen terug. Van de industr. fondsen verloren Philips ruim 2'/t>. Later volgde weer een herstel. Unilevers zagen zich pl.m. 27» ontgaan. Aku's waren een fractie luier. De handel ln Petroleumwaarden was kalm. Kon Olies reageerden beneden 150. De Amerik. soor ten waren goed van toon als gevolg van betere berichten Tabakken waren nagenoeg geheel ver laten. In H.V.A.'s ontwikkelde zich een kleine affaire waarbij de verkoopers in de meerderheid bleven. Rubbers lagen on geanimeerd en kwamen meerendeels be neden het vorig slot. De verliezen beperk ten den omvang. Scheepvaarten hadden een ongeanimeerd verloop,. Ned. Scheep vaart Unies verloren plm. l°/n Mijnen Waren verwaarloosd, ook in Amerik. fond sen ging weinig om, met uitsondering van metaahvaarden in verband met de ver hooging van den Inkoopsprijs van het nieuw gewonnen zilver der Amerikaan- sche regeering. Ned. beleggtngsmarkt was gedrukt. Het aanbod van Nederlandsche Staats- en Ge- meenteleenlngen van buttenlandsche zijde komt nog niet tot stilstand, doch was leeds merkbaar ingekrompen. Geld op prolongatie steeg tot 4%. WISSELKOERSEN Engeland 7.15'/= (7.2Q>/t>; Duitschland 59.60 (59.75); Frankrijk 9.77 (9.78); België 25.07'A (25.15); Zwitserland 47.93'/s (48.02); Denemarken 31.95 (32.20); Zweden 36.90 (37.20): Noorwegen 36.(36.22): New- York 1 48 (1.48 3/8). Prolongatie 4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. DE CONFERENTIE VAN STRESA STRESA. 11 April (Reuter). ■>- De eerste zitting der conferentie begon hedenmor gen even na 11 uur, toen Mussolini, Mac Donald, Sir John Simon, Flandin en Laval zich rond de groote tafel zetten in de muziekzaal van het Borromeo-paleis op Iso la Bella. De toegang tot het eiland is strikt be perkt tot de gedelegeerden. Het zal waar schijnlijk niet mogelijk zijn Iets omtrent de besprekingen te vernemen voor 't einde van den middag als de gedelegeerden naar Stresa terugkeeren. Ondertusschen ls het vrijwel zeker, dat vandaag geen plan door den Duce zal worden ingediend. Een groot deel der besprekingen wordt ingenomen door de verklaringen van Slmon inzake zijn en Eden's reis. Om 5 uur hedenmiddag zullen de be sprokingen worden hervat. De wegen worden streng bewaakt door militairen en politie. Naar men vermoedt heeft het Fransch- Russisch accoord dat 9 April bekend werd gemaakt, de Britsche staatslieden verrast. Tot nu toe hebben zij nog geen bijzonder heden vernomen, doch vermoed wordt, dat de Franschen het tijdens de conferentie ter sprake zullen brengen. Tarbot per kilo f. 1 500.90, griet p. kist van 50 kilo f. 36f. 20, tongen per kilo f. 1.60—1.00. middelschol per kist van 50 kilo f. 26. zetschol f4032. kleine schol f.27—7.60. schar f. 8.50—7.00, tongschar f. 35, vleeten per stuk f. 2 30, pieterman en poontjes per kist van 50 kilo f. 9.50, groote schelvisch f.2414, middel schelvisch f.28 f 14. kleinmiddel schelv. f. 2413.50, kl, schelv. f. 187.30, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 7Q32, gullen p. kist van 50 kilo f. 22.50—13, lengen per stuk f. 3—0.80, heil bot per kilo f. 1.100.70, wijting per kist vi- 0 io f 74 50, koolvisch per stuk 0.90—0.19. makreel per kist van 50 kilo f. 8.50—7.50. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM 41 met f. 1332. IJM 10 met. f 4587, IJM 304 met f. 2934, IJM 72 met f. 1757 en 4 loggers KW 34 met f. 813, KW 29 met f. 676, IJM 204 met f.491 en SCH 132 met f.209 be somming. Uitgesproken M. G. A. Lotsy. wed. jhr. C. E. Bloys van Treslong, laatst gewoond hebbende te Katwijk aan Zee, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. Cur. mr. A. J. Sormani, Rapenburg 16, Leiden. LEIDEN. 10 April, Noteering Coöperatieve Groenten- Fruit- en BloemenvelUng-Ver. „Leiden en Omstreken". Komkommers f 9 —10. Bloemkool I f. 6—20, idem II f. 2—8, Savoye Kool f. 2.606 60, Pieterselie f. 1.80 —2.10. Prei f. 0.50—2.80 Radijs f.2.40— 4 20. Kropsalade f 0.805 50, Selderie f. 0.60 2.30. per 100 stuks. Kroten f. 0.80, Kro ten gekookt f. 36. Witloof f. 4—13 Poste lein f. 25—30 Spinazie f. 9—19, Uien f. 2.60, Wortelen f. 2.10—9.10. And. f .9—17 per 100 K G Melkveiling ..Leiden", 10 April. Voor de week van 14 tot 20 April. Consumptie- melk le kl. f.4.50. id 2e kl f.4.25, ld. 3e kl f. 4.00 Industriemelk f. 2 80—3.00. BARNEVELD. 11 April. Eierenmarkt Aangevoerd 2 050.000 eieren. Prijs f. 1,36— 2.65 per 100. Handel vlug. BENTHUIZEN. 9 April. Aanvoer 3048 kipeleren, pr. f. 22 60 297 eendeieren f. 2.352.70 per 100; knolrapen 1 ct.; krop sla 2 tot 3 ct. per stuk; bloemkoolplanten 1636 ct. per 100. GOUDA, 11 April. Aangevoerd in totaal 1942 stuks, waarvan 51 slachtvarkens. Vette van 18 tot 19 ct. per pond; levend met 2°/ii korting- Londensche van 13 tot 14 ct. p. pond, levend met 2°/o korting; 237 crisisrunderen. Prijzen als vorige week. 488 Magere varkens 20—28 per stuk; 964 big gen f. 12—15 p. St.; Geldersche biggen f. 15 19 p. st.; 10 runderen f. 125160 p. st. 424 nuchtere kalveren f. 250450 p. st.; 5 bokken en geiten f25 p. st. Handel ma tig. - Algemeene mankt: 180 partijen kaas. lste kw. met rijksmerk 1415; 2de kw. met rijksmerk 12—13; handel matig. 38 ponden boter Goeboter 6575 p: p.; Weiboter 60 65 p. pond: handel vlug. - 140.000 eieren. Kipeieren f. 1.802.15 per 100; eendeleren f.1702 per 100; handel willig. - Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling g.a. (C.Z.H.E.) te Gouda. Veilingsbericht van: Aanv. 161.300 kipeieren. Prijzen 5660 KG. f. 1.801.90 per 100; 60/62 KG. f. 1.90—2 p. 100 stuks; 62/66 KG. f.2—2.40 per 100; bruine 58/68 KG. f. 1.90—2.80 per 100; kleine eieren f. 1.701.80 per 100; aanvoer 3000 eend- eieren. Prijzen f. 1.402 per 100 stuks. LISSE, Coöp. Vellingsvereenlging voor Bloembollenkweekers H.B.G. (G.A.). De aanvoer van Gladiolen, Lelies enz. vermin dert, terwijl er steeds meer vraag komt naar Gladiolen ln de maten 810 en 10 12. Grootere maten worden eveneens veel gevraagd, de maten 24 zijn echter in de gewone soorten heel slecht te plaatsen. Naar de goede soorten, zooals Pfitzers Triumph. Avé Maria, Trüdel Grótz, Thom. Edison, Mevr. Konijnenburg enz., is veel vraag. VEUR. 10 April. Kr op./, aIe soort f3.90 5 90. idem, 2e soort f.22.80 Stoofsla 5,50-6,70. Bloemkool 2e srt. 4,60-5,10. idem uitschot f.22.80. Andijvie per 100 f. 1.30 1.50. idem. per K.G. f. 0.080.10, Spinazie 4 KG. f. 0.36—0.54. Postelein f.27—29, Rabarber, per 100 bos f.23 Snijboonen f. 1.04—1.10. Radijs f 2—3.40. Prei f. 1,50— 2.90. Selderv f. 1—1 30. WADDINXVEEN. 10 April. Eierveiling. - Aangevoerd 4648 eieren. Prijs kipeieren f.210—2.50; eendeieren f.22.10 per 100. WESTLAND. Veilingen v. d. Bond West- land, Binnenl. v. 10 April. Aardappelen 30- 46 ct., aardbeien 2.603 30; andijvie 40 59 ct per bak; bloemkool 1026.00 28 soort 6.0012.00; eieren 2.253.10 p. 100: dubbele boonen 1.001.10 per kilo; kelen 1 203.00 per 100 bos; champignons 74 ct. per kilo; peen 9.0013.50 per 100 bos; pe terselie 1.502.30; postelein 2627 ct. per kilo; prei 2.102.70; radijs 2.404.10 per 100 bos; rabarber 5.0010.00 per 100 bos; selderij 80—2.70 per 100 bos; sla 1.102.40 per 100; snijboonen 80 ct. per kilo; spina zie 7298 ct. per 5 kilo; witlof 811 cent per kilo. Geboren: PIETERNELLA JACOBA Dochter van N. SLEYSER— BLEYIE J. C. SLEYSER. Leiden, 10 April 1935. Boisotkade 4. 9600a Met groote blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onzen Zoon HANS. D. MAROK W. MARGK DE GRAAFF. Leiden, 11 April 1935. P. J. Blokstraat 49. 9614a Heden nam de Heere tot Zich onze hartelijk geliefde Schoonzuster ELIZABETH TURKENBURG, Weduwe van Ds J. A. v. WIJNGAARDEN op den leeftijd van 76 jaren. Amersfoort: G. L. A. SPELBERG. Bodegraven M. TURKENBURG— BATELAAN F. TURKENBURG— 2521 SPLINTER Nieuwkoop, 9 April 1935. 3f-S

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3