CORRESPONDENTIE. In vele brieven las ik weer van teleur stelling, dat men toch zóó op een prijs had gehoopt, dat men al zoo'n tijd meedoet enz enz. Ik kan het toch heusch niet helpen, er zijn zeker velen waarvan ik denk: hè, ik wou dat die nu eens gelukkig was bij het loten. Omdat ik het de kinderen die trouw geregeld meedoen, zóó van harte gun, daar om verloot ik altijd een deel onder de ge trouwen, als ik meer boeken dan gewoon lijk mag verloten, dan hebben de getrou wen tenminste een extra kans. Meer kan ik ook niet doen Alle nieuwelingen zijn weer welkom en mogen mij Tante noemen. Ik lig nog altijd te bed en doe daar mijn werk voor jullie, ik ben het al jaren gewend, om als ik ziek ben, in bed te schrijven en met een vulpen is dat zoo gemakkelijk en niet zoo'n ge knoei als met een Inktkoker, dan zou men licht inkt kunnen morsen op beddegoed. want men kan een inktpot toch niet in bed zetten. Jo Jansen en Marletje Nieuwenhuyzen, iedereen is welkom en jullie mogen samen in dezelfde enveloppe inzenden. Gerda Knoppert, neen hoor, ik heb niets geen last van schoonmaak, want zoolang ik niet beter ben wordt er geen groote schoonmaak gehouden In de kamer waarin ik lig. Gerard de Geus, dat begrijp ik, dat je blij bent en Jullie kunnen alle drie het boek lezen. Neen ik lig helaas nog steeds te bed. Riekje Beyen, van harte beterschap met de kiespijn en het dikke gezicht. Willy Hartveldt, Ja zeker was het vree- selijk veel werk, die massa brieven met het prijsraadsel. Je hoeft er heusch niet altijd een brief bij te schrijven. Arthur en Yvonne Moraal, je kunt toch beiden genieten van het mooie boek, dat Arthur heeft gekregen, is het niet zoo? Lies Deumer, je weet het wel, Ik zeg altijd: wie te veel huiswerk heeft, of uit gaat, mag overslaan en daar zal ik nooit boos om zijn. Toos en Beppie Bouter, Ja zeker vind ik dat aardig, dat er in Duitschland ook wordt gelezen wat ik aan jullie schrijf Ik vind dat die tante erg lief over mij schrijft. Is dat een zuster van je vader of moeder en is zij daar getrouwd? Ali de Blauw, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, hoor, was het een prettige dag? Rika de Graaf, heb je een mooi boek gekregen? Zeker wel hè? Leendert Jongeleen, dat raadsel heeft er al eens in gestaan. Minnie v. d. Zeeuw, je hoeft niet alle raadsels op te lossen, je mag uitzoeken. Hennie de l'Ecluse, het lijkt mij of het postpapier moeilijk schrijft, is dat zoo? Ja. stuur maar een raadsel. Vier zusjes Hartevelt, wel gefeliciteerd nog met den verjaardag van Co. Ja, zeven honderd woorden was wel erg veel. Bep Vos, schrijf maar hoe Je prijs heet, als je die hebt. gehaald. Jitske en Marietje v. Akker, dat waren prettige cadeaux hoor, gebruik je de schooltasch nu altijd? Jaap Kruit, zijn dat tweelingen, dat neefje en dat nichtje? Wies en Trees Groeneveld dat raadsel van een sigaar heeft er al ingestaan. Waarom kregen jullie zoo'n mooie pop penwieg? Piet van Egmond je anecdote zal ik later eens plaatsen. Cisca van Gijzen nog wel gefeliciteerd hoor. Wat heb je veel moois gekregen. Corry Bousie ja je kunt het dan als aandenken bewaren, je hebt een tijd trouw meegedaan. Abram de Wit welzeker, doe dan maar flink je best voor Fransch, dan zal dat ook wel gaan Carolientje Verbiest de volgende week hoor ik dan wel van je welk boek je hebt gekregen, je hebt het verdiend. Jaantje en Bep Braxhoven hartelijk ge feliciteerd met het nieuwe zusje, jullie bent er zeker erg blij mee. Bep, Tiny en Alida Peter zijn jullie 3 zusjes? dan mogen jullie natuurlijk bij elkaar insluiten. Piet Boogp zoo had je 2 dubbeltjes verdiend, da 'ink hoor, had je gehol pen? en waa. Marie Brokaai ja dat zou heel aardig zijn geweest als je net op je verjaardag In den Paaschnacht leggen haasjes Ov'ral mooie eitjes neer. 't Hazenvolkje heeft het druk, hoor! Trippelt telkens heen en weer: Van het groote bosch naar stad toe Met een eitje op den rug. Loopen als die haasjes kunnen! O, hun pootjes gaan zoo vlug! Kind'ren willen zij verrassen, Daarom stoppen z' eitjes weg In de tuinen, achter struiken, Tusschen blaad'ren, bij een heg. En als dan de kleuters komen, Klinkt het telkens weer zoo blij: O, een ei! Een ei! Alweer een! Maar.geen haasje is daar bij. 't Hazenvolkje houdt van kind'ren, Ook al laat 't zich niet graag zien. Maar is juist dat geheimzinnige Niet het allerleukst misschien? fNadruk verboden). CARLA HOOG. had gelezen dat je een prijs had. Nog wel gefeliciteerd al is het nu wat laat. Henny Hoogstraten vindt je het zoo leuk om je naam in de kinderkrant te zien, doe dan maar trouw mee. Sientje Timmermans zóóvelen thuis ziek geweest, dat was vervelend. Iedereen hoopte natuurlijk op een prijs, jij hebt verleden najaar toch gelukkig geloot, dus erg te beklagen ben je niet. Marietje Voorzaat het doet mij plezier dat je het zoo fijn vindt op de vakschool. Ik lig nog te bed. moet nog geduld heb ben. Johanna van der Hoek, o, er konden wel meer spreekwoorden gemaakt worden uit die letters, er zijn mij meer dan een toegezonden. Mientje Stikvoort iedereen mag mee doen, die het Leidsch Dagblad heeft. Ver lang je al zóó naar je verjaardag? Truida Pelt als Leni je vriendin is, zal ze je natuurlijk het boek wel willen lee- r.en, dus kan jij het dan ook lezen, niet waar? Leni Groeneveld hoe toevallig dat je nu net jarig bent, wel gefeliciteerd hoor, Truida komt dan zeker wel bij je op visite. Greetje, houdt je zooveel van je kleine broertje? Conny v. Vliet aardig, hoor dat je zoo blij bent voor je neefje Piet dat hij nu eens gelukkig lootte. Matthie en Annie v. d. Linden kon M. het bijna niet gelooven toen hij zijn naam bij de gelukkigen zag, je prijs kan nu in je boekenkastje komen te staan. Betsy Stikkelorum wat een verjaarda gen vlak na elkaar, zijn je zusjes twee lingen? Joh. v. Vliet je raadsel wordt later eens geplaatst. Gerrit en Nanne v Gameren je hebt groot gelijk, ik heb zóóveel raadseljeugd, als die allen lange brieven schrijven, dan kwam ik nooit klaar en vulde de heele krant met mijn antwoorden. Ik weet nu al vast allerlei over jullie familie. Jan Wassenaar heel hartelijk dat je mij bloemen wilt brengen en ik wil je graag even zien en spreken, maar Zondag kan onmogelijk. Zou Zaterdag kunnen na 3 uur of is dat te moeilijk voor je? Bep van Kooperen, wees maar voor zichtig hoor, niet meer van de trap vallen. Doet de rug nog pijn?? Ja, 2 weken ge leden kwam je brief veel te laat. Marietje Laterveer, je bent al vele jaren een trouw nichtje, dus ik gun het je van harte. Triny en Hendrientje Blotkam.p, natuur lijk ben je beiden blij met Hendrientjes prijs; je kunt het toch allebei lezen. Jacobus en Jannie Nieboer, is Jannie het boek zelf gaan halen? Dat is ook het aardigste. Ja, zoodra men 7 jaar is, mag men meedoen, dus je broertje voortaan ook. Lientje Lefeber. dat vind ik juist heel aardig als meisjes al heel vroeg leeren om wat in de huishouding te helpen, voor spe len is ook nog altijd tijd genoeg Viertal van Vliet, zoo heb je geteld dat er 179 brieven waren, is dat geen massa? Schooltuintjes vind ik altijd bijzonder aardig en nuttig. Stientje Martijn, ja je mag wel eens raadsels insturen, al heb ik er nog veel in voorraad. Hendrik en Nellie Mulder, is Nellie ziek geweest? nu weer beter? Ik luister liever naar muziek door de radio, niet naar voet balwedstrijd. Dank voor de mooie ansicht. Nico en Marrie Liebert, jammer dat die oom en tante naar Indië zijn. Is het een mooie jurk Marrie die je moeder voor je heeft gebreid? Hendrika van Egmond, kon je het bijna niet gelooven, was je zóó blij? heb je nu al in het mooie boek gelezen, zeker wel hé. Jo en Tieleman van der Linden zijn jul lie naar Haarlem geweest om de bloemen velden te zien? ja dat is een prachtig ge zicht, vroeger ging ik ook dikwijls kijken. Ja helaas lig ik nog te bed. Annie Sollie, ja zeker moet ik veel ge duld hebben ,ik lig al 16 weken maar ik kan in bed schrijven, lezen, voor de raad seljeugd werken, heb een vroolijke kamer beneden aan de straat en krijg heel dik wijls bezoek van goede vrienden. Bep en Wim Nieboer. wel wel. zijn jullie weer ziek en te bed, hoe vervelend, van harte beterschap hoor. Drietal de Wit. ik schrijf toch maar drie tal al moest Bald ontbreken doordat hij ziek was, het beste er mee hoor. Drietal Gottmer ik vind dat Piet dat rijmpje heel aardig heeft gemaakt. Cornelis Zwanenburg, heel hartelijk hoor zooals jij schrijft. Neen het valt niet mee zóóveel weken te bed te moeten liggen, ge lukkig dat ik allerlei kan werken toch en ik hoop maar dat de zomer mij beterschap brengt. Eindelijk is de correspondentie klaar. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, Van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15