DE UNIE Ik Un ie 76*tc Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 10 April 1935 Vierde Blad No. 23022 BINNENLAND. TIJDELIJK DUBBELE CASSABONS OP: DE RAMP VAN DE „LEEUWERIK". STOFFELIJK OVERSCHOT DER SLACHTOFFERS NAAR ONS LAND VERVOERD. Op treffende wijze hebben de Duitsche autoriteiten en de bevolking van het stadje Brilon gisteren blijk gegeven van hun medeleven met de ramp die de Ne- derlandsche luchtvaart heeft getroffen, door het neerstorten van de „Leeuwerik", Aan het sympathieke denkbeeld van het houden van een rouwdienst is heden morgen uitvoering gegeven. De plechtigheid zou geen kerkelijk ka rakter dragen, aangezien de slachtoffers van verschillende belijdenis zijn. Hedenmorgen luidden de klokken van alle kerken te Brilon en omgeving en het sombere geluid vond weerklank bij de be volking in de omgeving, waarvan velen zich naar Brilon begaven. Tot 10 uur bleven de klokken luiden. Te ruim 10 uur begon de herdenkings dienst bij de Chapelle Ardente in het Ste delijk Ziekenhuis. Hier stonden de 7 kisten opgebaard. Duitsche vliegers uit Brilon, e.a. hadden zich voor den aanvang in uniform voor de baren opgesteld en vormden een eere- wacht totdat de kisten het doodenhuis verlieten. Ter bijwoning van de plechtig heid was de regeerings-president van Arnsberg, de heer von Stockhausen naar Brilon gekomen. Ook waren aanwezig de Landraad van den Kreis Brilon, de heer Heinrich Jan sen, de burgemeester van Brilon, de bur gemeester van het Ambt Ghülen, waarin het dorpje Rosenbeck (waar de „Leeuwe rik" neerstortte) is gelegen, verder de Nederlandsche consuls te Dordtmund en Essen, de vertegenwoordiger der K.L.M. te Berlijn, de heer H. Laponder en verte genwoordigers der Duitsche luchtvaart en andere autoriteiten. Van de zijde der bevolking was de be langstelling zeer groot. Honderden waren naar het Ziekenhuis gekomen. De eerste spreker, de heer H. Laponder, als vertegenwoordiger van de nabestaan den der slachtoffers, de Nederl. regeering en de K.L.M., dankte de Duitsche regee ring, de aanwezige autoriteiten en de be volking voor de geboden hulp en blijken van belangstelling en het medeleven met de ramp, die de nabestaanden der slacht offers en het Nederlandsche volk had ge troffen. Regeeringspresident von Stockhausen dankte namens de Duitsche regeering de Duitsche luchtvaartautoriteiten en de ge- heele bevolking en verklaarde dat door deze droeve ramp de waardeering voor de prestaties der Nederlandsche luchtvaart onaangetast bleef. Na afloop der droeve plechtigheid droeg de eerewacht der Duitsche vliegers de 7 kisten naar buiten in de 3 gereedstaande rouw-auto's, die te ruim 11 uur uit Bri lon met hun droeve last naar Nederland vertrokken. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage), Te vier uur gistermiddag zijn de auto's met het stoffelijk overschot nabij Gla- nerbrug de Nederlandsche grens gepas seerd. Het gemeentebestuur van Enschedé was op één wethouder na, voltallig vertegen woordigd. Voorts waren vertegenwoordi gers aanwezig der Nationale Luchtvaart- school, 't vliegveld Twenthe en de Twent- sche Aero-club. Toen de auto's de grens passeerden, speelde het Enschedesche polltie-muziek- corps het Wilhelmus. Namens het ge meentebestuur van Enschede, de K.L.M. en de genoemde corporaties op het gebied der luchtvaart, werden kransen in de auto's gelegd. Daarna zette het muziek corps den marsch Funèbre in, waarna de auto's langzaam wegreden. Veel later dan men verwacht had kwam de kleine stoet te Amsterdam aan. Een der auto's begaf zich naar de Hee rengracht, waar de kist met het stoffelijk overschot van mr. W. de Vlugt naar toe werd gebracht. Heel stil, zonder veel pu bliek werd de kist de ouderlijke woning binnengedragen. De andere auto's met de kisten, waarin de vijf leden der bemanning rustten, reden verder naar de begraafplaats Zorg- vlied aan den Amsteldijk. In de omgeving en voor het hek had den den geheelen avond, ondanks den regen groepjes belangstellenden de aan komst van de auto's afgewacht. Deze reden de begraafplaats op en hielden stil voor de aula. In de ruimte, daarvoor ingericht, wer den de kisten opgebaard. Zij blijven daar itot morgenochtend. Op dien morgen wor den de kisten overgebracht in de hal van de aula. om vervolgens in een gemeen schappelijk graf, dat door het gemeente bestuur van Nieuwer Amstel is geschon ken. te worden ter ruste gelegd. Het stoffelijk overschot van den heer Briel is gisteravond omstreeks zeven uur per auto te Arnhem aangekomen en naar het woonhuis aan den Velperweg overge bracht. De begrafenis geschiedt morgen middag halfdrie op de Protestantsche be graafplaats te Ginneken. Te elf uur zal men uit Arnhem vertrekken. De Nederlandsche Bond van Zweefvlie gers heeft een telegram gezonden aan de zweefvliegers in Brilon, die een eere-wacht hebben gevormd bij de lijken van de slachtoffers van de ramp van „De Leeu werik". In het telegram wordt den zweefvliegers dank gebracht voor de door hun bewezen eer. o DR. COLIJN HERSTELD. NEDERLANDSCHE INDUSTRIE- EN HANDELSRAAD. Verlof tot Paschen. De minister-president dr. H. Colijn zal morgen het Jekenhuis verlaten en zijn verder verlof tot Paschen in het binnen land doorbrengen. ALGEMEENE VERGADERING IN DEN HAAG. De Nederlandsche Industrie- en Han- delsraad voor land- en tuinbouw hield gis teren in „Pulchri Studio" te 's-Gravenhage zijn Jaarlijksche algemeene vergadering. De heer Jan Schilthuis heeft als eerste spreker ingeleid het onderwerp: „De land bouwsteun in het licht van de begrooting 1935 van het Landbouw-Crisisfonds; de positie in dit verband van Industrie en handel". Spr. zeide, dat er in den laatsten tijd een verandering te bespeuren valt in de wijze van beoordeeling van handel en in dustrie. Vast staat dat meer dan voorheen, handel en Industrie erkend worden en be grip wordt getoond voor de moeilijkheden van de bedrijven bij de steunverleening aan de bodemcultuur. Er moet samenwerking zijn teneinde on- noodige en vermijdbare benadeeling van den handel te voorkomen. Dit kon slechts geschieden door een voortdurend en nauw keurig afwegen van de betrokken belan gen. Spr. besprak achtereenvolgens de kwestie van de coöperaties, van de bemoeiingen der regeering met den varkenshandel, van de monopolieheffing op fruit en de nood zakelijkheid van samenwerking met be langhebbenden. De medewerking van be langhebbenden aan de uitvoering van de crisismaatregelen is in het laatste jaar sterk toegenomen. Daarbij blijkt ook, dat meer rekening wordt gehouden met het geen de handel te berde brengt. Er begint werkelijk een betere wind te waaien. Hierbij is ook van belang, dat de kleinere bedrijven meer dan tot dusver van de steunverleening zullen kunnen profi teered Deze kleinere bedrijven toch zijn van bijzondere beteekenis voor den handel en het is een gelukkig verschijnsel, dat de minister hieraan zijn aandacht zal wijden. De handel, zoo concludeerde spr., wordt in meerdere mate erkend als belangrijke bron van welvaart. Maar wij moeten ons offers blijven getroosten. Wat binnen dit raam kan geschieden ter voorkoming van schade aan den handel, zal nauwkeurig nagegaan moeten worden. De heer G. J. Blink, voorzitter van den Ned. Industrie- en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw, hield een inleidende beschouwing over de economische verhou dingen in de wereld, de reacties daarop in Nederland en de vraag, wat industrie en handel van de toekomst mogen ver wachten. Spr. aarzelde niet op het geheel van maatregelen, waarmede ieder land zich zelf tracht te redden, de benaming toe te passen van economische mallemolen: men draait en draait zonder eenig uit zicht op een toekomst. Er is 'n steeds aan zwellende climax van maatregelen, doch deze leverde slechts een anti-climax van resultaten op. Ook ons land is dermate meegesleept, dat het thans ten aanzien van aantal, in tensiteit en algemeen funest karakter van de bij ons getroffen maatregelen, voor de meeste landen niet behoeft onder te doen. Op twee feiten vestigde spr. vooral de aandacht: In de eerste plaats het feit, dat alle bedrijvigheid in Nederland is afge nomen, terwijl daarentegen de bedrijven, die uitsluitend werken voor de binnen- landsche markt, naar verhouding in gun stige positie gebracht zijn. De onderlinge verhoudingen der voor verschillende doel einden toegepaste bedrijvigheid zijn daar mede op schromelijke wijze verbroken en het ware in het belang van ons land, als dit vraagstuk in de toekomst meer aan dacht verkreeg dan tot heden. Een tweede waarschuwing geldt het ver schijnsel, dat naar gelang de tijden voort schrijden, de kans steeds grooter wordt, dat allen in Nederland elkander zullen steunen. Wij zullen in de verdedigende stelling moeten trachten te behouden wat er te behouden is. Spr. was van meening, dat de richting van een vrijer wereldverkeer de eenlge redding van den ondergang is. De heer E. Henny, directeur van het „Centraal Instituut ter bevordering van het normale handelsverkeer tusschen Ne derland en andere landen", gaf een over zicht van het internationale betalings- en goederenverkeer. De totaTe "wereldhandel, welke in 1930 volgens de gegevens van den Volkenbond nog 55,6 milliard goud-dollars beliep, was in 1933 reeds geslonken tot 24,2 milliard goud-dollars, een daling van ruim 56 pCt,. (de cijfers over 1934 zijn nog niet bekend). De totale buitenlandsche handel van Ne derland, welke in 1930 nog ruim 4.1 mil liard gulden bedroeg, daalde vervolgens tot 1,7 milliard gulden in 1934, een ver mindering van circa 58 pCt. Wanneer de overheid dit economisch proces door een reeks van handelspolitieke en monetaire maatregelen verstoort, dan moet hierdoor vermindering van den we reldhandel, d.w.z. beperking van werk gelegenheid en daling van volkswelvaart ontstaan. En zooals vanzelf spreekt, im- pliceeren storingen van het internationale goederenverkeer tegelijkertijd spanningen en storingen in het internationale beta lingsverkeer, aangezien geen mensch en geen land zijn financieele verplichtingen kan blijven vervullen, wanneer zijn inkom sten ten gevolge van de hindernissen in het goederenverkeer opdrogen. Het bedrijfsleven moet deze internatio nale economische verdwazing met fris- schen moed blijven bestrijden in de over tuiging, dart hij, die voor een goede zaak strijdt, op den duur moet overwinnen. De heer Henny gaf vervolgens een over zicht van de wijze, waarop de verschil lende organisaties op agrarisch en indus trieel gebied samenwerken in het Centraal Instituut, dat onder voorzitterschap van dr. F. E. Posthuma bij onderhandelingen over handelsverdragen fungeert als co ordinator der verschillende belangen. Spr. betoogde met nadruk, dat men bij de critiek op de resultaten der handels verdragen steeds een open oog moet heb ben voor de zware, bijna bovenmensche- lijke taak, welke de Regeering in den 'egenwoordigen economischen wereldstrijd heeft te vervullen. Na de rede van den heer Henny gaf de voorzitter nog een kort overzicht van het geen de Nederlandsche Industrie- en Han delsraad voor land en tuinbouw beoogt, van hetgeen bereikt werd en van hetgeen bereikt kan worden. De druk bezochte vergadering werd hier op gesloten. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. DE ALGEMEENE VERGADERING TE 'S-GRAVENHAGE. De jaarverslagen. Gistermiddag is een aanvang gemaakt met de 22site jaarlijksche algemeene ver gadering der Nederlandsche Vereenlglng van Hulsvrouwen in hotel „De Witte Brug" te Den Haag. De voorzitster der afdeeling Den Haag, mevr. Ch. Neytzell de Wilde-MacGillavry, heette de afgevaardigden uit de verschil lende afdeeüngen in het land, en in het bijzonder het hoofdbestuur, welkom. Vervolgens was het woord aan de presi dente van het hoofdbestuur, mevr. C. Eerd- mans-de Holl, uit Leiden. Spr. bracht aller eerst dank aan de Haagsche afdeeling der vereenlglng voor de hartelijke ontvangst en sprak een woord van welkom tot eenlge opgekomen oud-bestuursleden. Mevrouw Eerdmans sprak den wensch uit, dat de overtuiging van het nut der vereeniglng door deze vergadering versterkt moge wor den. Staande werden eenige overleden leden herdacht, terwijl ook aan de nage dachtenis van de bij de laatste luchtramp omgekomen landgenooten eenige gevoel volle woorden werden gewijd. Spr. bracht dank aan de secretaresse van het hoofd bestuur voor al hetgeen zij in het afge- loopen .iaar voor de vereeniging heeft ver richt. Mevr. Eerdmans deed een beroep op de afgevaardigden der verschillende afdee üngen om mede te werken tot de oprich ting van spoedcursussen voor dienstboden in de afdeeüngen, zooals er reeds sedert eenigen tijd een te Rotterdam bestaat. Met den wensch, dat de vereeniging nog veel nuttig werk moge doen voor de be hartiging van de belangen der huisvrouw, onverschillig wat haar politieke of maat schappelijke overtuiging is, opende de presidente de vergadering. Na de benoeming van een commissie tot het nazien der boeken over 1935, bracht de secretaresse van het hoofdbestuur, mevr. mr. D. R. E. Oppenheimer-Belinfante het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend De toestand van de vereeniging was niet onbevredigend, het ledental bleef op peil (pl.m. 33000): het aantal afdeeüngen ver meerderde met 8, zoodat dit op 31 Decem ber j.l. 90 bedroeg. De modelkeuken is thans permanent in de nieuwe woning, Raamweg 17, Den Haag, opgesteld. Aan het verslag over het Jacob' "mds 1934 ontleenen wij, dat dit een bela. „rijk batig saldo behield. nJ. f. 2100. Het effec tenbezit werd niet uitgebreid. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten vrijwel met de geraamde be dragen overeenkwamen, terwijl eveneens de uitgaven met de uitgetrokken bedragen overeenstemden. Vervolgens werd besproken het voorstel van het hoofdbestuur om, met medewer king van de afdeeüngen, een onderzoek in te stellen, in hoeverre er behoefte bestaat aan pensions voor alleenstaande, oudere huisvrouwen, en ha hoeverre hierin, bij gebleken behoefte, door bemiddeüng van i de vereeniging zou kunnen worden voor zien. Besloten werd een onderzoek in te stellen en een begrooting te maken. Het aftredende bestuurslid, mevr. H. G. van AnrooyDe Kempenser, wérd her kozen. In het Gemeentehuis aan de Java- straat heeft de waarnemende burgemees ter mr. S. de Vries Czn„ namens het ge meentebestuur de congresseerende leden ontvangen. Hierbij waren o.rn. tegenwoor dig, wethouder prof. Van der Bilt en den gemeente-secretaris mr. Boasson. De waarnemend burgemeester hield daarbij een rede. De presidente der vereeniging, mevr. EerdmansDe Hol, dankte den waarne mend burgemeester voor zijn waardee- rende woorden. Zij zeide, dat deze ont vangst op hoogen prijs werd gesteld en uitte den wensch, dat het gemeente- bezit mocht komen van een gebouw waarin de gemeentelijke huishouding in haar geheel zal kunnen worden gevestigd. Hierna bood het gemeentebestuur thee aan. RECLAME. 2498 ïï&U^flOl/JclfWeAUlAS 1S&SL, TyJel^jLe aanLieJi "O VAN 8 TOT EN MET 20 APRIL Jonge Leidsche Kaasvan j-7" voor 13 cl. p. pnd Doperwten Zeer Fijnvan4Tvoor 38 ct. p blik Doperwten Primavan-dffvoor 34 Cf. p. blik Doperwten Huishoudvan 3fr voor 25 ct. p. blik Zalm, groot blikvan -23- voor 19 ct. p. blik Zalm, halve blikkenvan ifr voor 121 ct. p. blik Echte Hawaïan-Ananas van-Wvoor 44 ct. p. blik Singapore-Ananas, prima kwaliteit van JfTvoor 27 4 ct. p. blik Perzikenvan -89"voor 37 cl p. blik EN TOCH 15% KORTING Unie-Zelfwerkend W'aachmidde! p. pak 22}ct. Unie-Srrooibu» Schuurpoeder p. bus 15 ct. Unie-Pakjes Schuurpoeder p. pak 6 ct. Unie-Huishoudzeep p. pak 16 et. Unie-Zeeppoederp. pak 6 ct. Ir' '-(V J SM Fillialen: LEIDEN, Haarlemmerstraat 65, Driftstraat 38, Heerenstraat 43 en verder filialen door hel gehele land PENSIOENPREMIEVERHAAL GEMEENTEPERSONEEL VAN AMSTERDAM. Raadsbesluit door de Kroon vernietigd. Gisteravond is verschenen Staatsblad No. 171, bevattende een Kon. Besluit van 3 April 1935, tot vernietiging van een be sluit van den Raad der gemeente Amster dam van 4 October 1934, strekkende om, gerekend van 1 Juli 1934, aan de ambte naren en werklieden in dienst dier ge meente. op wie ten gevolge van de wij ziging van de Pensioenwet 1922, van even- gemelden datum af, 41/» pet. wordt ver haald in de bijdrage der kosten voor eigen pensioen, boven hun salaris of loon IV» pet. daarvan toe te kennen. In het Kon. Besluit wordt o.m. overwo gen, dat een dergelijke verhooging der salarissen en loonen slechts redelijk zou zijn te achten, indien deze zoodanig zou den zijn, dat zij, tengevolge van het thans bij de Pensioenwet 1922 voorgeschreven pensioenpremieverhaal zouden dalen be neden een peil hetwelk redelijk en nood zakelijk moet worden geacht; 4. Is de minister niet van meening, dat hoezeer het gewenscht is, dat de tegen woordig vaak met voeten getreden inter nationale goede zeden door Nederland wor den hoog gehouden, een dergelijk toegeven aan overgevoeligheden hoogst bedenkelijk is en is de minister bereid, alsnog aan het hoofd der Amsterdamsohe poütie te be richten, dat tegen het weder aanbrengen dier verkiezingsplaten bij hem geen be zwaar bestaat? UNIFORMITEIT IN DE REGELING. STEUN- dat derhalve de bij het onderwerpelijke uicre aen wensen, aar nee gemeente- Raadsbesluit vastgestelde verhooging der bestuur van 's-Gravenhage spoedig in het I salarissen en loonen, in stede vaS te zijn hooit m/ient rnman von oon rroh/nin» 1 BESTRIJDING VAN DEN HANDEL VROUWEN. IN Wetsontwerp tot goedkeuring van het Internationaal Verdrag. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende goedkeuring van het Internationaal Verdrag van 11 Octo ber 1933 nopens de bestrijding van den handel in meerderjarige vrouwen. Aan de Memorie van Toelichting van de ministers van Buitenlandsche Zaken, van Justitie en van Koloniën is het vol gende ontleend: Met betrekking tot de bestrijding van den handel in vrouwen bestaan reeds ver schillende collectieve verdragen. In het Comité in zake den handel, dat door den Volkenbond was ingesteld, heeft de vraag van de leeftijdsgrens herhaaldelijk een punt van bespreking uitgemaakt. De Vol kenbondsvergadering van 1932 vereenigde zich met de uitspraak van genoemd comité, dat de handel in vrouwen altijd en onder iedere omstandigheid een vol strekt onzedelijke daad is, zoodat een door het peil daarvan gewettigde ver hooging. welke strekt om te voorkomen, dat die salarissen en loonen, tengevolge van het bij de wet voorgeschreven pen sioenpremieverhaal, zouden dalen beneden een bedrag, dat als redelijk en noodzake lijk moet worden beschouwd, moet geacht worden te zijn een, mede in verband met de huidige omstandigheden, onge- wenschte verhooging dier salarissen en loonen; dat mitsdien het besluit van den Raad der gemeente Amsterdam van 4 October 1934 op dezen grond moet geacht wor den te zijn in strijd met het algemeen belang. DE RECLAMEPLAAT VAN DEN VRIJHEIDSBOND. handel gestraft moet worden, zelfs indien de slachtoffers meerderjarig zijn en haar toestemming verleenen. Een desbetreffend ontwerp-verdrag werd vastgesteld en dit is thans door verschillende staten, o.a. door Nederland, onderteekend. Het ver drag is op 24 Augustus 1934 ln werking getreden. De in art. 1, Ud 1, nedergelegde strafbaarstelling van ieder, die, ter vol doening van eens anders lusten, een meer derjarige vrouw of meisje, zelfs met haar goedvinden, met het oog op het plegen van ontucht in een ander land, heeft aangeworven, medegenomen of ontvoerd, is in overeenstemming met de sinds lang door Nederland verdedigde opvatting. De Nederlandsche wetgeving, noch in het moederland, noch in de Overzeesche Ge westen, maakt met betrekking tot deze 1 materie eenig onderscheid tusschen min derjarige en meerderjarige vrouwen. Der- halve kan deze nieuwe regel worden aan- vaard, zonder dat wijziging van de wet geving van het moederland of van de Overzeesche Gewesten noodzakelijk is. De Volksraad heeft 30 Januari j.l. gunstig geadviseerd. Vragen van den heer Boon. Het Tweede Kamerlid mr, G. A. Boon heeft den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat de Amsterdamsohe politie zich op 3 April ge wend heeft tot het bestuur van de Amster- damsche afdeeling van de liberale staats partij De Vrijheidsbond met de mededee- llng. dat de Duitsche gezant aanmerking had gemaakt op de verkiezingsplaten dier partij met het opschrift: „Wij willen ons deze I zelf zijn en blijven, Nederland geen con centratiekamp", omdat de uniformen der bewakers en opvoeders der geïnterneerden gelijkenis zouden vertoonen met Duitsche S.A. of S.S. uniformen, en dat hoezeer deze opmerking onjuist was dat afdee- lingsbestuur op verzoek der politie de petten en uniformen op de platen onmid dellijk heeft laten veranderen, teneinde de afwijking nog meer te doen uitkomen? 2. Is het den minister bekend, dat op 4 April, nadat de platen omstreeks tien dagen gehangen hadden, de hoofdcommis saris van politie den voorzitter der afdee ling heeft gelast, de platen te doen ver wijderen, omdat de Duitsche autoriteiten na deze wijziging nog niet bevredigd waren, en is het juist, dat het verzoek tot deze verwijdering door den minister aan het hoofd der Amsterdamsche politie was ge daan? 3. Is het den minister bekend waarom daar er toch in meer landen concentratie kampen bestaan juist de Duitsche autoriteiten meenen. dat de op de platen j afgebeelde concentratie-kampen specifiek Duitsche concentratie-kampen zouden voorstellen? Samenwerking in de bollenstreek. Gistermiddag is op het stadhuis te Haarlem een vergadering gehouden van vertegenwoordigers der gemeentebesturen tusschen Leiden en Uitgeest en vertegen woordigers van de Burg. Armbesturen en diensten van Maatschappelijk Hulpbe toon in die gemeenten. Leiden nam hier aan niet deel wel Aalsmeer en Haarlem mermeer. De vergadering, die onder leiding stond van den heer S. C. de Haas van Dorsser, directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon te Haarlem, werd door 26 personen bijgewoond. Ook de heer G. W. F. van Hoeven, referendaris aan het departe ment van Sociale Zaken, was tegenwoor dig. meer in het bijzonder tot het geven van inlichtingen. Er werd uitvoerig gediscussieerd over de mogelijkheid om door 't scheppen van meer eenvoudigheid in de administratie en door meer economische toepassing betere resultaten van de rijkssteunrege ling te verkrijgen. Met deze vereenvoudi ging is uitsluitend bedoeld administra tieve besparing en het door samenwer king verkrijgen van een vlotteren gang van zaken. Dit zal ook voor de steuntrek- kenden van belang zijn, al zal een vereenvoudiging op de uitkeeringen na tuurlijk van geen invloed zijn. De besprekingen droegen nog geheel heb karakter van voorbereiding. Er werd een kleine commissie benoemd, die zal nagaan op welke wijze de beoogde vereenvoudi ging kan worden verkregen. In een nieuwe bijeenkomst zal het resultaat van het onderzoek worden medegedeeld. (Hbld.). o VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K.B. is aan mr. I. A. Höfelt in ver band met het bereiken van de wettelijke leeftijdsgrens met ingang van 1 Mei 1935 eervol ontslag verleend uit zijne betrek king van kantonrechter te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de in rechter lijke betrekkingen bewezen diensten. Bij K. B. is aan J. A. Molenaar op zijn verzoek met ingang van 14 April ont slag verleend uit zijn betrekking van notaris te Rotterdam. De opbrengst van de gisteren teDen Haag gehouden Emmabloemcoüecte is bijna elfduizend gulden. UIT NED. OOST-INDIE. DE INDISCHE CONVERSIE-LEENING. BATAVIA, 10 April. (Aneta). Hier te lande is bij de inschrijving voor de Indi sche conversieleening een bedrag gehaald van ruim f. 1.600.000, hetgeen in ver band met het vermoedelijk bedrag dat hier te lande aan schuldbewijzen van de leening 1923 E aanwezig was niet on bevredigend kan worden geacht.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13