WAARSCHUWING! 1 btrzm EISCHT DUS DIT MERK bffDSCN DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 9 April 1935 UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW KAPSTER VENDUHUIS DER NOTARISSEN. Ged. goed onderhouden Vleugel-Piano (Pleyel) Gebleken is, dat andere soorten Bananen ver kocht worden. Bij het koopen van Bananen lette men er daarom op dat iedere kam echte Fyffes Bananen is voorzien van het welbekende blauwe etiket VERHUISD naar: WITTE ROZENSTR. 32 LIEN SIBBES NET DAGMEISJE, 'S-HERTOGENBOSCH. AMBTENAAR Hulp in rle Huishouding Voor de .Paasdagen 4* 6?° Openb. Vrijwillige Verkooping AARLANDERVEEN. Door de schietver. „Schletlust" werd in hotel „Delfos" haar jaarverg. gehouden. Blijkens het verslag kon het afgeloopen boekjaar met een batig saldo worden ge sloten. De kascommlssle had boeken en bescheiden In orde bevonden. Dezen avond had tevens de prijsuitreiking plaats van den gehouden schietwedstrijd. De wissel beker kwam ln bezit van den heer A. van Esmond. De aftr. bestuursleden werden herkozen. o ALPHEN. GROOTE PROPAGANDA-AVOND DER C.-H. Rede van den heer U. W. Tilanus. Door de C.-H. klesver. „Groen van Prin- sterer" en de C.-H. Jongerengroep was ln het Nut een groote propaganda-avond georganiseerd. Spr. was de heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer, die zou spreken over: „Chr.-Hlst. of N.SB.". De Nutszaal was tot ln alle hoeken bezet. De 2de voorzitter der kiesverde heer C. Koren, opende na het lezen van een Schriftgedeelte en gebed. De heer Tilanus. hierna het woord ver krijgende, wees er op, dat er oogenblikken zijn, dat men moet bestrijden; ln dit verband wees spr. op de dagen van Nov. 1918. Het gaat in de Prov. Staten voor de C.-H. allereerst om hét beginsel, doch ook om het zakelijke, het Staatsbelang. Deze tijd staat voor menigeen in het teeken van de algemeene politiek. In Engeland kent men tusschentljdsche verkiezingen, die men hier niet heeft. Velen zijn ér, die nu in ons land de a.s. Statenverkiezing willen gebruiken om een soort motie van wantrouwen tegen het regeerlngsbeleid te kunnen uitspreken. De N S B. poogt de ge- heele regeering omver te werpen. Men is revolutionnair tegenover het bestaande regeerlngsstelsel. Spr. stelde de vraag: i.wilt gij medewerken om tot deze omver werping te geraken?" Zijn er mistoestan den dan moeten ze verdwijnen, doch niet door revolutie. Er bestaat een felle strijd tegen de N.S.B. De vraag: „Is het wel noo- dig strijd te voeren?" beantwoordde spr. bevestigend. Uitvoerig ging spr. dan na hoe we telkens zien een strijd tusschen traditie en vernieuwing, die reeds bestond bij het volk Israël, tusschen profeet en Hoogepriester De strijd tusschen doode vormen en levende werkelijkheid. Hoe door de komst van den Heiland een einde werd gebracht aan alle vormen bij het volk Israels. Wij herdenken dezer dagen Zijn sterven aan het Kruis, hoe door hem alleen de wereld wordt geregeerd en hoe God ons mannen schonk als Luther en Calvijn Spr. stond stil bij de Fransche revolutie, het opkomen van de soc.-demo- pratle, den strijd daartegen en die wij nóg hebben. Hij gaf toe, dat er soc. mistoe standen waren, die men niet gezien heeft. Ook in onzen tijd Is een onstuimige drang naar nieuwe richtingen Juist daar om hebben we het werkelijke leven te zien. Wat woelt er? Is 't nieuw of schuilt er tets anders achter. Onze tijd is geweldig, zoowel in het staatkundig, maatschappe- Pijk als in het persoonlijk léven Wat con stateert men bij de jongeren? Het wars eijn van het koude formalisme, en het verlangen naar waarheid. Als de N S B feegt„het volk is in grooten nood", heeft men gelijk. Dit is echter geen gevolg van het tegenwoordig regeerlngsbeleid, maar Van de dingen, die zich afspelen in de (wereld. Spr. wees in dit verband op de (toestanden in het buitenland; het vor men der tolmufen, het zelf fabriceeren en produceeren van artikelen, die men vroe ger nimmer heeft vervaardigd, het ver laten van den gouden standaard; kortom, het zich systematisch afsluiten der lan den. Er is dus nood: vooral de werkloos heid is ontzettend met daarnaast de fianc. nood. Onbegrijpelijk is het spr. dus, dat de leider der N.S.B., de heer Mussert, die de Kamerleden wil weg hebben, de werk loosheid wil oplossen daar zulks ook niet in Duitschland ls geschied. De Kamer leden zegt men zijn niet deskundig. Is deze leider, die kortgeleden nog inge nieur van den Waterstaat was, dat dan wél? Het ls heel gemakkelijk erltiek uit te oefenen, doch spr. durft zeggen, dat de regeering groote zorg heeft; doch iedere medaille heeft een keerzijde. Hoe komt dit alles? Omdat God ons tegen komt. Vroe ger is de arbeid een vloek genoemd; onze tijd leert dat de arbeid een zegen is, waarvan de regeering ernstig overtuigd is. Ook al zijn niet alle regeeringsdaden goed te keuren. Ook de C.-H. is krachtens haar program bereid mee te werken aan de organisato rische verhoudingen tusschen volksgenoo- ten, werkgevers en werknemers, enz. De strijd der N.S.B. heeft zich voornamelijk gericht tot het liberalisme en stelt voor de corporatieve gedachte. Spr. ging dan het ontstaan van het fascisme na en be treurde het o.a. hoe beslist positieve christenen op een dwaalspoor zijn ge komen. Spr. wilde echter de hand in eigen boezem steken en gaf toe, dat de neutrale staatsgedachte eigenlijk wel wat ver is gegaan. Na nog uitvoerig te hebben ge wezen op het belang van de openbare col leges, die de N.S.B wil afschaffen, doch die groote waarde hebben voor ons volks leven, wees hij op het diepere beginsel van de C.-H. Wij willen blijven staan geschaard cm het Christendom onder biddend op zien tot God en ln vast vertrouwen op Hem, naar een nieuwe en betere toe komst. Deze rede ontlokte een groot applaus. •Vele vragen werden beantwoord, waarna de tweede voorzitter, de heer C. Koren, den spreker dankte. De heer Tilanus ein digde met dankgebed, nadat gezongen was het 2de couplet van het Wilhelmus. Ds. Hartkamp ontving ten behoeve van het tekort der Geref. Kerk in Ouds hoorn een gift van f. 50. De ver. „Ziekenzorg" ontving van wijlen mej. M. Wolmerstett, overleden te Ouderkerk a. d. Amstel een legaat van f. 200.—. In de Chr. H B S. werd onder leiding van den heer J. B. Samson den jaarlijk- sche ouderavond gehouden. De voorzitter herdacht het tragisch verscheiden van een der jeugdige leerlingen Ds Vunde- rink van Zeist hield een zeer leerzaam referaat over „De teruggang ln het zlele- leven, in hoofdzaak bij de jongeren". De avond werd afgewisseld door muziek en zang van het zangkoor onder leiding van den heer B. Lemkes In de pauze was gelegenheid tot het bezichtigen van het werk der leerlingen en het zich onder houden met de leeraren. Geslaagd te den Haag voor het machi nistenexamen de heer B. Wijbenger alhier» BOSKOOP. Lezing van mr. dr. J. van Bruggen. De Chr. Hist. Kiesver. „Vrijheid en Recht" hield onder leiding van haar voor zitter, de heer F. van der Mast, een propa- gandavergadering ln het gebouw der Chr. Besvaarschool aan de Nieuwstraat, waar als spr. optrad mr. dr. J. van Bruggen uit Amsterdam met als onderwerp: „Onze tijd en onze roeping." In een helder betoog bepaalde spr. zijn gehoor bij de hedendaagsche maatschap pelijke en economische toestanden in binnen- en buitenland, die Inzonderheid ons land drukken. Spr. waarschuwde voor misleidende leuzen, voor groepen die met een „Pinkplllenmethode" voor alle kwalen raad heeten te weten. Voorts bepleitte hij aan de hand der Schrift en historie onze roeping te verstaan, ook in deze moei lijke tijden en trouw te blijven aan be proefde beginselen, ons nagelaten door onze groote voormannen. Nadat spr. eenige vragen had beant woord, sloot de voorz. met een woord van dank aan den spr De heer G. Rietkerk, ambtenaar bij den „Raad van Arbeid" wordt met in gang van 1 Mei e.k. in gelijke functie over geplaatst van hier naar Lisse. HAZERSWOUDE. Vergadering A.R. Kiesvereeniging. De A.R Kiesver. „Nederland en Oranje" hield in het lokaal achter de Ger. Kerk een vergadering. Met het be stuur waren tegenwoordig 73 leden. De voorzitter, de heer D. de Bruijn opende het samenzijn, waarop de secre taris. de heer Offringa de notulen las, die werden goedgekeurd. De heer IJ. de Bruijn behandelde het onderwerp „Gods Woord en onze partij", dat met onverdeelde aandacht werd be luisterd en zeer leerzaam was. Hierop had de candidaatstelling plaats van den ge meenteraad, wegens het bedanken van een der gekozenen, en tevens de aanvul ling van de lijst der candidaten, Bij de be stuursverkiezing werd in de plaats van den heer B. Offringa, die wegens vele werkzaamheden zich genoodzaakt zag te bedanken tot lid van het bestuur gekozen de heer Joz. Pels. Tenslotte bracht de voorzitter een woord van dank voor de trouwe opkomst en wekte op de vergadering die Donder dag a.s. in het gymnastieklokaal zal wor den gehouden, bij te wonen. De heer IJ. de Bruijn ging voor in dankgebed. Aan de R.-K. Landbouw-Winter- school te Voorhout slaagde voor het eind diploma de heer Jac. A. Kapteln alhier, Ten bate van de R -K. Kerk op het Dorp zijn 68 schapen verkocht, welke heb ben opgebracht de som van f969.50. KOUDEKERK. Bij de verkiezing ter vervulling van een vacature als poldermeester van de Lagewaardsche polder ls als zoodanig ge kozen de heer K de Jong Bzn. alhier, zulks in de plaats van den heer J. Koot die tot voorz. van deze polder is toegelaten. De collectes in de Ned. Herv. Kerk in de afgelpopen maand gehouden, brachten op voor de kerk ruim f. 72, Restauratiefonds f60, Busje plaatsengeld f. 22. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: M. C. van- den Boogert, wed. van J. Elffrich 61 j. J. C. Schoenma ker, echtgenoote van J. Bon 29 j. J. Hazendonk, wed. v. E. Hoevelaken 77 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Boll, van Brandwijk D. H. Huisman, v. Den Haag A. Plomp wed. Slingerland en gezin, v. Zevenhoven J. J. Schroder, v, Enschedé G. J. Stouten, v. Den Haag G. J M. de Leng v. A'dam A. Dijnhart, v. Schlebroek Van Zelde, v. Moordrecht J. de Jong, v, Rotterdam - A. L. v, Leeuwen, v. Moer- kapelle D. J. Morriën, v. A'dam T. Baas en gezin, v. Ter Aar C. Maierman v. A'dam H. Engel, v. A'dam C. E. Arentsen, v. Eist J. H. v. Dijk v. R'dam. Vertrokken: B. Hiemstra, n. Bodegra ven M. J. Kuipers, n. Grave G. Be- zuijen, n. Leiden P. Koren en gezin, n. Zwammerdam A. Ganseman, n. Zut- phen A. Boll, n. Delft. NOORQJSN. Vergadering R.K. Drankbestrijding. Kruisverbond en Marlavereeniging hiel den een gecombineerde ledenvergadering. De Presidente van de Mariavereeniging mej. G. Wansinckten Brink had zich bij haar periodieke aftreding in de vorige vergadering, toen niet aanwezig, niet meer verkiesbaar gesteld. Zij werd echter een stemmig andermaal benoemd. Het kostte nogal wat moeite haai thans te overreden, hetgeen tenslotte gelukte. De leden werden met kracht opgewekt om ook dit jaar weder zoo goed mogelijk deel te nemen aan de Offerweek van Palm zondag tot Paschen, door zich in die week eenig genot, gemak of vermaak te ontzeg gen en het daardoor mogelijk bespaarde geld beschikbaar te stellen voor een lief dadig doel. Het Hoofdbestuur zond toe een exemplaar van de „Drankwetgids", die reeds dadelijk het plan deed rijpen om een adres te richten aan 'tien Gemeenteraad omtrent het aantal drankvergunningen en verloven in de Gemeente. Uitvoerig werd besproken en door den Geestelijk Adviseur sterk aanbevolen, dat de leden af en toe een korte inleiding houden over eenig drankweer-onderwerp, waarvoor een 12-tal punten ter keuze worden gegeven en een groote voorraad brochures e.d ter bestudeering gratis op de bestuurstafel aanwezig was In de Geref. Kerk bracht de collecte voor de Jodenzending G.V.M. op f2.78. TER AAR. Ringverg. Ned. Jongel. Verbond. In het gymnastieklokaal van de Christ, Nat. School had een bijeenkomst plaats van de ring „Ter Aar en Omstr." van het Ned. Jongel. Verbond. De belangstelling was, ondanks het on gunstige weef goed te noemen. De verga dering werd gepresideerd door ds. Heems kerk, wegens verhindering van den Ring- voorzitter. De heer Roseboom hield een Bijbel inleiding over Matth. 26 116, waarop een korte bespreking volgde. Na de pauze vertelde de heer Gordean, bondssecretaris. op geestige wijze van het werken en streven van het Jongel Ver bond, waarbij een en ander met lichtbeel den werd verduidelijkt. Hierna volgde sluiting met dankgebed. Onder een driewielde-kar. De 8-jarige v. d. H. sprong tijdens het rijden op een driewielde-kar, welke achter een ander voertuig was gekoppeld Ech ter viel hij van den wagen, waarbij hij ernstige kneuzingen bekwam Dr. P. U. bracht hem onmiddellijk naar het ziekenhuis te Leiden. WADDINXVEEN. Jaarverg. der IJsclub „Nooit Gedacht". De jaarvergadering van de IJsclub „Nooit gedacht" werd gehouden in de zaal bij den heer Kwaak Het Jaarverslag van den secretaris was keurig in orde, waaruit bleek dat de ver. 394 leden telt. Het batig saldo bedroeg 1.183.49. Aan de Reddingsbrigade was een subsidie gegeven van f. 12.50 De heeren L. Valk, A. Boonefaas en G. Vink werden aangewezen de boeken na te zien en de heeren Dullemeijer en Rlnceval werden benoemd om het materaal te controlee ren. Aan de beurt van aftreding waren de heeren J. Appel. T. Verver en C. Koren, welke werden herkozen. De vacature van C. J. Fafianie werd vervuld door J. Troost. De rondvraag leverde geen bijzonder heden. Verfraaiing van het station. De omgeving van het station zal bin nenkort verfraaid worden door aanplan ting van sierplanten van de Ned. Sier planten Centrale. Door jeugdige werkloozen zal dit werk uitgevoerd worden. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Don derdag 11 April te twee uur, in openbare vergadering bijeen. De te behandelen on derwerpen zijn: 1. Verslag van de vergadering van 21 Maart 1935. 2. Mededeelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zoo noodig te be sluiten. 3. Benoeming van de niet-ambte- lljke leden der schattingscommissie. Ge durende de op 30 April a.s. eindigende zittingsperiode waren lid de heeren P. A. Troost, Jac. van Tol, C. Jongenburger en thans wijlen A. van Nielen. 4. Verzoek van den heer E. J. van Beek Jr. om ver gunning tot het maken van een land- hoofd op den Zuidelijken berm van den Brugweg. 5. Verzoek van B en W. om machtiging voor den verkoop van ge bruikte revolvers. 6. Voorstel tot het ver- leenen van subsidie aan commissie B. van het plaatselijk crisiscomité. 7. Verorde ning regelende d" eischen van benoem baarheid en de bezoldiging der veldwach ters. 8. Begrootingswijziging. 9. Restitu tie van schoolgeld wegens ziekte of ver trek. In verband met het gure weer der laatste dagen besloten B. en W. het ont spanningslokaal aan de school Brug ge durende deze week nog voor de werkloo zen geopend te houden. Ook zal aan d» werkloozen nog een cokesbon voor deze week worden uitgereikt. In deze gemeente zijn thans de be perkende voorwaarden bekend gemaakt waaronder voortaan bioscoopvoorstellin gen zullen mogen worden gegeven. Als uitgangspunt is gekozen „veiligheid voor alles". Het gymnastieklokaal van de O.L. school aan de Brug, dat ontspannings lokaal was voor de werkloozen, is offi cieel gesloten. Aan de Zuidkade had de heer S. zijn rijwiel tegen zijn woning geplaatst. Door dat een auto tegen het rijwiel aan reed. ging het stuur door een ruit die daarbij geheel werd vernield. De schade werd door den automobilist betaald. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Maart 1.1. ingelegd f. 4702 42 en terugbetaald f. 6693.81. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4157. ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Ingekomen: uit Krimpen a. d. Llssel, Johan Herman Stöcker, volontair ter Secretarie. Leidsche straatweg 149 uit Haarlem. Franzlska Kunze, religieuse, Overtocht 47 uit Enkhuizen, Christiaan Marlnus Klap en gezin, remmer Ned. Spoorw. Utrechtsche straatweg 41 b uit Alphen a. d. Rijn, Hidde LJpma, veehou dersknecht, Oud-Bodegraafscheweg 129 uit Bodegraven, Johannes Anthonius ten Brink en gezin, kaaspakhuisknecht, Oud- Bodegraafsche weg 118 e uit Rietveld, Agnes Radzie. dienstbode, Sohoolstr. 91 uit Heemstede, Martha Möller, religieuse, Overtocht 46 uit Alphen a d. Rijn, Arie Koster, boerenarbeider, Schoolstr. 71 uit Alphen a. d. Rijn, Neeltje Blom. echtge noote van A Koster, Sohoolstr. 71 uit Nieuwveen, Pieter Koren en gezin, metse laar, Schoolstr. 128 uit Boskoop, Neeltje Boere, echtgenoote van Adr. Verdonk, Tempel 61 uit Bodegraven, Gerrlt Jan Blom en gezin. Rijksambtenaar fort Wie- rickerschans, Goudsche Straatweg 152 Vertrokken: naar Alphen a d. Rijn, Steekterweg 27, Jan Tijmen Langelaar, vee houdersknecht, Lagenburg 12 naar Bodegraven, Noordzijde 130. Johannes Jacobus van Es, veehoudersknecht, Oud- Bodegraafsche weg 135 naar Reeuwijk, Middelburg, Zwarte weg, Gijsbertus Johan nes van Rijn. veehoudersknecht, Tempel 52 naar Leiden, Hendrik van Leeuwen, hor logemaker, Goudsche Straatweg 143 n. Alphen a. d. Rijn. Kromme Ziendeweg 4, Jannetje Zaal, dienstbode. Utrechtsche Straatweg 18 naar Bodegraven, Oud- Bodegraven 3, Hendrik van Eijk en gezin, petroleum-venter, Oud-Bodegraafsche weg 126 naar Vleuten, D. 14, Johannes Riet mulder, veehoudersknecht.Oud-Bodegraaf- sche weg 119 naar Bodegraven, Noord zijde 130. Mathilda Hotze. dienstbode, Utrechtsche Straatweg 96 naar Heem stede, Seminarie Hageveld. Maria Wou- terina Kievïïs, religieuse, Overtocht 46. EXECUTIES. Op een vraag van den heer Hiemstra be treffende het nemen van maatregelen van Regeeringswege ter voorkoming van executies van krachtens de Landarbei- derswet uitgegeven plaatsjes, heeft mi nister Oud het volgende geantwoord: Voor zoover de eigenaren van krachtens de bepalingen der Landarbeiderswet uit gegeven plaatsjes bij eenige crisisland bouworganisatie zijn aangesloten het geen als regel wel het geval zal zijn zijn de door den Minister van Economische Zaken getroffen maatregelen tot tegengaan van executies van landelijke eigendom men op hen van toepassing. Voor het tref fen van bijzondere maatregelen met be trekking tot deze plaatsjes is derhalve geen aanleiding. Gevraagd voor direct, goed kunnende onduleeren en water golven. Maison Henri, v. Zuylen v. Nyeveltstraat 2, Wassenaar. Telefoon 716497. 2438 (Wegens Sterfgeval). Dp Donderdag 11 April a.s. des v.m. 10 uur, zal in bovengemeld Venduüïuis, om contant geld publiek worden ver kocht: f waarbij: Fraaie 3 Deurs Boekenkast, Bureau-Mi- nistre, Cylinderbureau, Buffetten, Ledikanten, Ta fels, Stoelen, Antieke Kist, Schrijfmachine (Royal). Voorts: een uitmuntend onderhouden Alles te bezichtigen Woensdag a.s. v. 104 uur. De Vendumeester: T. BEEUWKES 2451 GEDIPLOM. PIANOLERARES Opleiding voor examens. 2276 Mevr. DE MEIJERE vraagt voor begin Mei goed kunnende koken. Zich aanm. Morschsingel 4, na 7 u. 9331a De Prov. Noordbrabantsche en 's Hertogenbossche Courant ls het Hoofdblad van de Prov. Noord-Brabant. Wordt daar het meest gelezen, in vele gemeenten schier uit sluitend en verschijnt dagel. Voor 's-Hertogenbosch meest afdoende publiciteit. Uitgevers J. J. ARKESTEYN ZOON 's-Hertogenbosch. vraagt te Oegstgeest op goe den stand een HUIS te huur a f.30.— per maand. Ook tot koopen bereid. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2400. Gevraagd: 2455 goed kunnende naaien, niet beneden 25 jaar. Mevrouw JÜCH, v. d. Bergh- Stichting, Noordwijk-Binnen. Elegante trotieur van hennepstro met modern nop penlint. Diverse modelinten. 50 Opgeslagen hoedje, pittig model, ge garneerd met mer- curlus y Ie u g eitjes. Alle m odekleuren MOD EMAGA ZIJNEN 2454 t. o. v. Notaris M. G. BON te Leiden, op Vrijdagen 12 en 26 April a.s. ln het Nota rishuis a. d. Hoogewoerd 144 te Leiden, van: De WERKPLAATS met BOVENWONING aan den Maredijk nr. 88/88a te Lei den, kad. Sectie L nr. 882, groot 63 c.A., bev. beneden: werkplaats, W.C., kelder, schuur; boven: portaal, voor- achter- en tusschenkamer, keuken, W.C., zolder met kamer en plat. Voorzien van waterl. (ook in werkpl.), gas- en electr. lichtleiding. Onverhuurd. (Verh. geweeet boven voor f.30.— p. m.). Aanvaarding: dadelijk na de gunning. Betaling kooppenningen: 25 Mei 1935, met bijbet. van rente a 5 van de aanv. tot de betaling 2449 Bezichtiging: Dinsdagen en Donderdagen 10, 11. 16, 18, 23 en 25 April van 24 u. nam. Nadere inl. ten kantore van voorn, notaris. Turfmarkt 4. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7