LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 9 April 1935 UIT DE OMSTREKEN. ATTENTIE AGENDA. AALSMEER. De handel in snijbloemen. Het zeer koude en veelal zonlooze weer gedurende de vorige week is niet bevor derlijk geweest aan den groei der kas- producten, zooals rozen, lathyrus enz., terwijl deze omstandigheid mede oorzaak was. dat de kwaliteit van sommige bloem soorten hiervan een nadeellgen invloed ondervond. Wat den uitvoer naar Duitsch- land betreft, welk land steeds veel rozen van hier betrok, deze wordt hoe langer hoe meer ingekrompen door de betalingsmoei lijkheden. Zeker ls, dat de vooruitzichten voor de rozencultuur weinig hoopvol zijn. De beste kwaliteit rozen bracht bevredi gende prijzen op. Van seringen is nog steeds een flink aanbod, terwijl de prijs voor de beste takken eenigszins hooger werd. Japansche lelies, waarvan steeds een belangrijk aanbod ter velling komt, noteerden veelal lage prijzen. De Amerl- kaansche anjers werden wat duurder, evenais de calla's. Van lathyrus breidde zich het aanbod weinig uit, waardoor de betere kwaliteit nog goed aan den prijs bleef, nJ. tot 36 ct per bosje Anemonen werden ruim aangevoerd. Aan de nu nog ter veiling aangeboden freesla is te zien, dat het seizoen van deze bloemsoorten weer voorbij is; zij noteerden in verhou ding kwaliteit van 1628 ct. per bosje De sterkers blijkt nog steeds een gewild ar tikel, dat in de betere kwaliteit een flinke opbrengst gaf. n.l. tot 42 ct. per tak. De eonvallaria blijft laag genoteerd, evenals de nog aangeboden sneeuwbaltakken. Van snijgroen was een ruime aanvoer, terwijl de opbrengst wat lager werd Potplanten werden in het algemeen goedkooper. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk. De koopman J. d B„ uit Hoofddorp, reed per fiets op den Kruisweg en had blijkbaar veel moeite om tegen den sterken wind in te komen. Nabij den spoorover- gang had hij, vermoedelijk door een hevl- gen rukwind, het ongeluk om te slaan en met het hoofd tegen den aldaar staanden ijzeren paal van het waarschuwingsbord voor wielrijders terecht te komen. Ernstig aan het hoofd verwond werd hij opgenomen en onder behandeling gesteld van Dr. N.. die overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte. Cornells Bus t In zijn woning aan den Bennebroeker- weg alhier, is op 63-j. leeftijd overleden de heer Cornells Bus, die van zijn geboorte af ln deze gemeente heeft gewoond en gedurende tal van jaren op landbouw gebied een bekende persoonlijkheid was in Haarlemmermeer. Zijn stoffelijk overschot werd op de R.K begraafplaats te Hoofd dorp ter aarde besteld. Afscheid van den heer O. van der Weij. In verband met het as. vertrek van den heer O. van der Weij, hoofd van de bijz. school te Vijfhuizen alhier, wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd met Ingang van 1 Juni a.s„ vernemen we, dat een commissie zal worden be noemd om van den heer v. d. Weij. die bijna 28 Jaren aan genoemde school ls verbonden geweest en zoowel in als buiten ce school veler achting en vriendschap heeft verworven, op waardige wijze af scheid te nemen. Mej. E. Rooker te Hoofddorp slaagde voor het examen voor schoonheids-specia liste, hetwelk omvat massage, maquillage, manicure en pedicure. Naar ons wordt gemeld, heeft het bestuur van de ln het leven geroepen stichting voor een Tehuis voor Ouden van dagen ln deze gemeente, besloten om o.m. door het organiseeren van een bazar krachtige pogingen aan te wenden om het beoogde doel binnen den kortst moge lijken tijd verwezenlijkt te krijgen. HILLEGOM. Auto-botsing. Op den hoek van de Weeresteinstraat en de Burgemeester -Wentholtstraat zijn twee auto's tegen elkaar gebotst. De aan rijding ontstond toen een der auto's de zijstraat uit kwam rijden. De schuld oorzaak is door de politie, die spoedig aanwezig was, in onderzoek genomen. Een van de twee wagens, een vrachtauto, is tegen een boom op het trottoir gereden en was aan den kop zwaar beschadigd. De andere, een bestelauto, had een be schadigd spatbord. KATWIJK. Een comité voor de werklooze jeugd. Ook hier ter plaatse, evenals elders hetgeen in ons blad reeds uitvoerig ver meld werd is een comité van actie ge vormd. dat ach speciaal zal bezighouden met de moreele zorg van de werklooze jeugd. Het comité, dat een pl. afd. is van de Centrale voor werkloozen. gevestigd te Utrecht, bestaat uit de heeren: mr. W. J. Woldrlngh v. d. Hoop, dr. C. Heinz. Thijs- sen, A. den Dikken en B. v. d. Bent, die nadere inlichtingen kunnen verstrekken. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Overleden ls de heer H. v. d. Nouwe- land. De overledene was gedurende 47 jaar lid van het R.K. Zangkoor St. Caeoilla. De melkprijs in Katwijk is verlaagd. Succes op mijn kennisgeving van Zater dag j.l. in dit blad. Huismoeders steunt die melkboeren, die aich van den dwang van den Katwijkschen melkhandel hebben vrij gemaakt. Dit is Uw voordeel. A. PRONK. Katwijk a. Zee. 9 AprU 1935. 2406 KATWIJK AAN ZEE. ADRES AAN DEN RAAD. KATWIJK AAN DEN RIJN. De maandelijksche collecte der Ger. Kerk voor rente en aflossing der bouw- schuld heeft opgebracht f. 38.14. Gevonden: Een grijze vilten hoed, een mes, en een tamme konijn. Terug te be komen bij de politie alhier. Inzake de loonen der vimchers. Het volgende adres ls aan den Raad dezer gemeente verzonden: Weled. Heeren. Bij dezen heeft het Bestuur van den Chr. Fabr - en Transportarbeldersbond. afd Katwijk, de eer onder uw aandacht te brengen: dat de loonen der trawlvlsschers zéér veel beneden de normen der steunuitkee- rlngen liggen, terwijl deze normen reeds laag zijn; dat de vlsschers echter moeten blijven varen, al zou dat loon nog veel minder worden, omdat zij, wanneer het werk door hen zou worden neergelegd, verstoken zouden zijn van alle Inkomsten, ook van steun: dat bovengenoemd Bestuur den Chris tenplicht erkent en huldigt dat het de taak der Overheid is. dat de arbeider, die wel werken wil, doch voor wlen er geen arbeid is. door steunmaatregelen voor den ondergang wordt behoed, doch dat zij het mede een taak der Overheid acht om den arbeider, welke ln omstan digheden en op voorwaarden als voor onze vlsschers gelden, moet arbeiden, mede behoed wordt voor algeheelen on dergang: waarom zij uw geacht college beleefd, doch dringend verzoeken, zoodanige maatregelen te willen treffen, dat hét inkomen der vlsschers niet minder zij dan de uitkeering aan werkloozen. Namens bovengenoemd Bestuur w.g. Voorzitter, D. VAN BEELEN w.g. Secretaris, D. DE JONG. Toelichting. De toestand in verschil lende gezinnen ls thans zóó, dat er reeds van een noodtoestand gesproken kan worden, daar vele vlsschers. welke voor steun in aanmerking komen, of voor heen reeds steun ontvingen, sinds 1 Ja nuari 1935 met hun verdiensten belang rijk beneden de steunuitkeerlngen bleven. Het gemiddelde weekloon van vele vls schers is 6 a 8 gulden per week Langer wachten om maatregelen te treffen komt ons dan ook onverantwoor delijk voor. In Scheveningen worden de vischers al reeds eenlge jaren ondersteund door hun aanvulling op hun inkomen te verstrek ken. Een dergelijke maatregel zou o.a. zijn het ln leven roepen van een z.g. Maat schappelijk Hulpbetoon, hetwelk overigens geheel zou kunnen werken volgens de regels welke gelden voor de steunuitkee- ringen. w.g. Voorzitter, D. VAN BEELEN. w.g. Secretaris, D. DE JONG. Jaarvergadering der Chr. Middenstandsvereeniging. Deze vergadering werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter de heer C. van Tongeren ging voor in gebed. In zijn ope ningswoord wees hij er op. dat ln deze slechte tijden, waarin de materieele be langen zoo dikwijls op den voorgrond tre den. de geestelijke niet op den achter grond gedrongen moeten worden en dat men op God dient te vertrouwen. De heer W. van Beelen bracht als se cretaris zijn jaarverslag uit, waarin zeer uitvoerig de belangrijke handelingen van de vereenlging vermeld werden. De voor zitter bracht hem namens de vergadering daarvoor dank. De penningmeester, de heer B. J Ljjk- drenth bracht verslag uit. De heeren A. de Hollander en H. J. Planje hadden de boeken en bescheiden in de beste orde bevonden. De voorzitter zeide hem dank voor zijn accuraat beheer. Voorts werden de Ingekomen stukken behandeld. Enkele winkeliers deelden mee, dat zij nadeel on dervonden van de uitkeering van steun op Woensdag; zij zouden die weer gaarne op Zaterdag zien. Na bespreking stelde de voorzitter voor om overleg met den Chr. Besturenbond te plegen om voor te stel len die uitkeering weeT op Zaterdag te doen plaats hebben. Bij de bestuursverkiezing werden de at- tredenden de heeren C. v. Tongeren, D. Parlevliet en J. Vooys met nagenoeg alg. st. herkozen en namen hun herbenoeming aan De heer A. Brouwer wenschte den heer Van Tongeren geluk met zijn herbe noeming als voorzitter. Hij beschreef hem als iemand, die de vereenlging een warm hart toedraagt en van wien veel stuw kracht uitgaat. Hij hoopte, dat hij met de heeren Parlevliet en Vooys, nog vele jaren deel van het bestuur mag uitma ken De heer Van Tongeren bedankte voor het hernieuwde vertrouwen in hem «esteld De heer J. Amoldus gaf als af- afgevaardigde naar de alg. verg. te Utrecht een zeer uitvoerig overzicht van de aldaar genomen besluiten, waarvoor de voorzitter hem dank zegde. De secretaris van de Zwartelijst-com- missie bracht zijn verslag uit. Hij stelde voor om ook niet-leden van de vereenl ging tegen het betalen van een dubbele contributie deel van deze commissie te laten uitmaken. De vergadering ging hier mee accoord. De heer Van Tongeren hield nu een rede over: „Middenstandsbelangen, gezien in 't licht van onzen tijd". Spr. schetste den gemoedelijken tijd, die de midden stander vroeger beleefde. De gepredikte klassenstrijd wijzigde de verhoudingen; er kwamen de coöperatieve inkoopsver- eenlgingen en het grootbedrijf nam toe. Spr. behandelde het economische leven vóór. tijdens en na den wereldoorlog. Uit voerig stond spr. stil bij het tegenwoor dige, waarbij te berde kwamen de doo- dende concurrentie van Japan, het dum pingssysteem van andere landen en het optrekken der tariefmuren. Ons nationaal inkomen gaat steeds omlaag. Onze stand staat in het teeken van verdediging. Wij krijgen slag op slag. 8pr. beschreef de I nieuwe ordening welke er komen moet, over de steunbeweging, de werkloosheid, die funest is en de werkverschaffing. In deze richting heeft de Regeering veel goed werk gedaan. Spr hoopte, dat ook hier een werkverschaffingsplan zal worden ontworpen, dat èn den middenstand èn den arbeiders ten goede zal komen. De rede van den heer Van Tongeren werd met applaus begroet. Na de uitgebreide rondvraag, sloot de heer W. van Beelen met dankgebed. LISSE. Propagandaverg. der Chr. Hist. Unie. Rede van burgemeester Reyers. Door de afd. Lisse van de Chi Hist. Unie werd een propagandavergaderlng gehouden waarin als spr. de heer Jos. Reyers. burgemeester te Kamerik-Zegveld optrad met het onderwerp: „Op vasten grond en déarom géén N.SB.". De voorz., de heer K. Tanis opende en gaf daarna het woord aan spr. Deze zelde dat het ln zijn bedoeling lag om dezen avond een woord van opwekking te spre ken om trouw te blijven aan het Chr. Hist, beginsel en een woord van waar schuwing te laten hooren om hen die het oor willen leenen aan de geesten van den tijd. Er is alle eeuwen door, een zoeken ge weest naar Iets vasts in het leven waarop men bouwen kan. Willen we het christe lijk beginsel echter vasthouden dan zijn we Idealist en realist belde, hetgeen spr. nader uiteen zet. De mensch gaat echter, geleid door zijn verduisterd verstand, steeds weer op dwaalwegen en geeft zich ook aan egoïs me over. Er ls een groot kunnen op het gebied der techniek, maar, bij alles wat hier gepresteerd wordt, ligt alles hope loos als uit elkaar geslagen. Menschelljke wijsheid ls niet bij machte om ln het verkeer der volken de rechten hun loop te doen hebben. Er wordt misbruik ge maakt van de macht der volken en de machtelooze wordt gedrukt en uitgebuit. In korte trekken zet spr de Liberale Staatsgedachte uiteen, welke zijn oor sprong naar het beginsel vindt in de Fransche revolutie. De kleinen onder het volk werden gedrukt, verdrukt en uitge buit De liberale gedachte ls echter in onzen tijd stervende en verdwijnende. Daarvoor ls gekomen de gemeenschaps gedachte van de Soc. Dem Arbeiders Partij. Deze gedachte is gepaard gegaan met een geweldstendenz. De strijd der Sociaal Democratie wordt door spr. na der behandeld. De Sociaal Democratie heeft deze groote inconsequentie begaan, dat zij wel de gedachte van geweld pre dikt maar het geweld zélf niet aandurft. Met feiten uit de historie staaft spr. een en ander. Van de Sociaal Democratie gaat ook thans weinig actie uit, omdat men eigenlijk niets te bieden heeft. Hierna komt spr. tot de behandeling van de N. S B. en haar beginselen. Deze beweging is een reactie te noemen. Ir. Mussert zegt, dat niemand in den N.S.B.-staat meer honger behoeft te lijden en niemand die werken kan geen werk zal kunnnen vinden. En velen klinkt dit woord als zoet geluid in de ooren. Als Mussert dit ooit zal weten tot stand te brengen, begaat hij dan geen moord op ons volk wanneer hij thans blijft zwij gen en niet de wegen wil uitstippelen, waarlangs zulks mogelijk zal kunnen zijn. Waarom kan hij eerst dan zijn verlossend woord spreken als hij de baas is?! Het wezen van de N SB. is een abso luut Staatsgezag met een godsdienstlgen inslag De religieuze gedachte gaat hier hand in hand met het geweld, hetgeen wij ln Duitschland zien gebeuren. Men wil buigen met groot ontzag voor den groo- ten leider. Alle rechten worden m handen gelegd van één mensch, één grooten leider. Laten wij echter niet denken dat in de N.S.B.- staat de corruptie uitgesloten zal zijn. Zij die het hardst gestreden en het scherpst "esproken hebben bij de opkomst der N. S.B.. zullen straks, als het zoover komt, de leidende personen zijn. Ook in Duitsch land heeft men gezegd dat de godsdienst en de kerk vrij moeten zijn en aan het volk worden teruggegeven, maar wij zien thans den kerkstrijd ontbranden. De be ginselen der N SB. ten onzent werden door spr. uitvoerig behandeld en weer- lespr drong met een welsprekend woord aan op de noodzakelijkheid vau de hand having van onze christelijke beginselen, die ln de N S B. geen steun vinden. Men spreekt in de N.S.B. over de verpolitie king der partijen maar er ls geen party die zoo verpolitiekt is als de N.S.B. Tenslotte kwalificeerde burgemeester Reyers de N.S.B. als een anti-christelijke beweging en wees op het groote belang om de Christelijk Historische gedachte trouw te blijven en hoog te houden. Jaarvergadering „Lisse en Omstreken". De middenstandsver. „Lisse en Omstre ken" hield in „De Witte Zwaan' de jaar vergadering. De heer G. Buurman leidde wegens bedanken van den heer G. Buur, man. die een kort openingswoord sprak. De notulen werden gelezen en onveran derd vastgesteld. De heer Schravendeel bracht een uitgebreid jaarverslag, de heer Buurman het financieel verslag uit. De bescheiden werden nagezien door de hee ren Tissing, Schouten en De Kooker en accoord bevonden. Medegedeeld werd, dat op 16 Mei a.s. het Ned. Fabrikatenhuis alhier een propagandadag houdt. Eenige étalagekaarten zullen voor de leden wor den besteld om deze van Paschen tot Pinksteren ln ai de étalages te doen prijken. De contributie werd vastgesteld op f. 5. Hierna werd overgegaan tot stem ming van een voorzitter. Met groote meer derheid werd gekozen de heer G. Buur man en als gewoon lid de heer W. Tls- sing. Eenige vragen betreffende de St Nico- laasreclame weiden gesteld en naar tevre denheid beantwoord, waarna rondvraag volgde. De vergadering werd besloten met de gebruikelijke plantenveriotlng, welke zeer ln den smaak viel. Daarna sluiting door den voorzitter. Door de schennende jeugd worden verschillende ramen van bollenschuren Ingegooid. De politie treedt echter streng tegen dit vandalisme op en zal proces verbaal opmaken. NOORD WIJKERHOUT. De geneesheer-directeur van het St. Bavo-Gestlcht alhier, dr. W. Sengers, heeft als zoodanig eervol ontslag aange vraagd. om zich, als rustend geneesheer, in Den Haag te vestigen, terwijl zijn zoon dr P Sengers als geneesheer aan het Ge sticht verbonden blijft. Met leedwezen wordt vernomen, dat de heer J. Remmerswaal, hoofd der school van de parochie „het H. Hart", ter verple ging ls opgenomen In eene Haarlemsche Zlekenlnrlchtlng en vooreerst zijn functie niet ral kunnen waarnemen. NOORDWIJK AAN ZEE. Propagandavetg; van den Vrijheidsbond. De liberale staatspartij „De Vrijheids bond" hleM een propagandavergaderlng ln Seinpost aaft de, Noord-Boulevartl. De voorzitter dSf Statencentrale tel den opende en gaf het woord aan den heer mr. H. P. C. M de Wltt Wmien. Wet houder van financiën te Gouda eft spr. voor dezen avond. Spr. wijst op de noodzakelijkheid de Staten niet te onderschatten en wijst tevens op den intensen Invloed van dat lichaam op het gemeentebeleid. Het ont staan van dien Invloed spruit voort uit de procentsgewijze overweldigende dicht heid van bevolking ln onze provincie ter wijl zij nog hoofdzakelijk gecentraliseerd ls in de groote steden. Vervolgen? noemt spr. en geeft voor beelden van de gevaren van de huidige rood-roomsche regeering en schetst ver schillende onverantwoordelijke daden, welke door de gemeentebesturen genomen worden. Een wanbegrip noemt spr. de meening welke ln meerdere gemeenten wordt ge uit, dat de gemeentelijke gas- en electri- clteltsbedrijven er zijn om de begrooting sluitend te maken. Die monopolistische bedrijven mogen nimmer, ten bate van het sluitend maken der gemeentebegroo- ting, een exhorbitante winst maken. Dat ls niet ln het belang van de bevolking. Komende op de bestaande verschillen tusschen de „Vrijheidsbond" en andere religieus-politieke partijen en de steeds toenemende aanvallen op de liberale ge dachte. zegt spr., dat die partijen het Christ, solidarisme en de ordening tegen over het liberale Individualisme willen stellen. Warm pleit spr. vervolgens voor onaf hankelijke volksvertegenwoordiging in elk overheidslichaam, met uitstooting van z.g. „vrijgestelden". Na de pauze werden eenige vragen stellers beantwoord. Met een propaganda- woord sloot de voorzitter. OEGSTGEEST. Candidaten der Chr. Hist. Unie. In de vergadering van de Chr Hist. Klesverwaarvoor ongewoon groote be langstelling bestond, is de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vastgesteld als volgt: 1. Joh. Uittenbo- gaard (aftr.); 2. mr. L. Sprey (aftr.); 3. D. G. Sanders; 4. A. van Breda (aftr.); 5. N. Zandbergen (aftr.); 6. A. Verhaar; 7. H. C. de Graaf; 8. G. W. Proper; 9. E. Raams, 10. H. v. d. Mey. 18 April a.s. zal hier ter plaatse de Emmabloem-collecte gehouden worden, welke wij hartelijk aanbevelen! RIJNSBURG. A.-R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer". Bovengenoemde club kwam ln het Ontspanningslokaal in Jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer W. Star, opende, waarna de secretaris zijn jaar verslag uitbracht. Dit verslag gewaagde van een opgewekt vereenigingsleven De club telt thans 61 leden. Voor de klesver- eeniging .Nederland en Oranje", werden 17 nieuwe leden gewonnen. De aftr. be stuursleden W. Star en P. Kralt werden met groote meerderheid herkozen. Hierna hield de heer G. v. Egmond Fz. een inleiding over het A.-R. beginsel in de internationale verhoudingen. Gewezen werd op de verschillende poli tieke stroomingen, waarvan de een lijdt aan overdreven Internationalisme en de andere aan te ver gevoerd nationalisme. Gehekeld werd het werken en streven van de C.D.U., welke christelijk wil hee- ten en neigde naar de S.D.A.P. Opgewekt werd de A.-R. beginselen te bestudeeren en te propageeren. Na het stellen en beantwoorden van eenige vragen, sprak ds. Broekstra de vergadering toe, waarna met gebed en gemeenschappelijk gezang de bijeenkomst werd gesloten. Verkooping. Bij de gehouden verkooping werd de heer P. Kort Jr. eigenaar van het perceel aan de Brouwersstraat voor f. 5600. De perceelen weiland in „Trappenberg" kwa men aan het kerkbestuur te Katwijk voor f. 3600. Voor beroep bedankt. Ds. W. Heerma van Aalsmeer heeft be dankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Gemeente alhier. Het Bestuur van de plaatselijke Pluimvee-vereeniglng is thans als volgt samengesteld: P v. Delft voorz., C. C. v. d. Gugten secr., T. de Kluiver penningm., H. v. Egmond en G. Rodenburg commis sarissen. De avondveilingen van ..Bloemen- lust" mogen zich in toenemende belang stelling verheugen. De aanvoer neemt ge leidelijk toe, 40 tot 50 volgeladen karren zijn geregeld aanwezig en vinden gretig koopers. De heer N. v. d. Eykel Johz. is door de Sierteeltcentrale benoemd tot contro leur bij de aa. metingen van bloembol lenland. VOORHOUT. Als lid van het comité ter verstrek king van kleeding, schoeisel enz. ten be hoeve van de werkloozen, ls benoemd de heer J. René, ter vervulling van de vaca- i lure C. de Bruin. HEDEN Den Burcht: Prop.-avond Nat. Jonge ren Verbond. 8 uur nam. Graanbeurs: R.S.A.P. Sprekers H. Snee vliet en A. Menist. 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Nutsgebouw: VrIJz. Dem. Bond. Spre kers mr. Joekei en mr. Schllthuls. 8 uur Stadszaal (groote zaal): Ver. „Veilig Verkeer". Velllgheidsfllm der K.N.A.C. Tl, uur nam. Volkshuis: Tentoonstel!, moderne foto grafie, 7>/»B'/t uur nam. Volksgebouw: I. v, A. O. Spr. B. Heeper van R'dam. 8 1/4 uur nam. Katwijk aan Zee Gemeentezaal) Staatk. Gsref. Partij. Spr. de heer D. v. Leeuwen. Th uur nam. Liiss (De Vereenlging): Chr. Dem. Unie. Spr. A. P. Jungeurt. 8 uur nam. Sassenhelm (Vergebouw Ned. H. H. Gem.: Hérv Geref. Staatspartij. Spr. ds. Wlllekes, 8 uur nam. tfoeiudag. Nutsgebouw: Jaarl. aif. verg. van aan deelhouders N.V. de Leidscné póuwver., 4'/i uur nam. Nutsgebouw: Psychometrische séance. 8.15 uur. Schouwburg: Litteris Sacrum „Muggen om de kaars". 8.15 uur nam. Stadszaal: Chr. Hlst. Unie. Sprekers jhr. de Geer en prof. de Zwaan. 8 1/4 uur nam. Volkshuls: Tentoonstell. moderne foto grafie, 7'/i9'/i uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam, „De dame met den zwarten sluier". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Le grand jeu". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Im Westen nlchts Neues". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'/i u. nam. „De-moord ln den Trein". Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 21/» uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedreeepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 April a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapen burg 9, telef. 807 en E. B. de Metz, Kore- vaarstraat 51, telef. 3553. WARMOND. Nieuwe Jeneverboom geplant. Op de plaats waar voorheen de oude Jeneverboom stond is thans een nieuwe boom verrezen. Een mooie berk dient thans als baken voor de beoefenaars van de watersport. WASSENAAR. Bij het oversteken van de Van Zuy- len van Nijeveltstraat ls de 7-j. C. alhier aangereden door een vrachtauto bestuurd door F. uit Leiden, waarbij een der wie len over het rechteronderbeentje reed. Na eerst op het politiebureau te zijn bin nen gebracht is het knaapje door een geneesheer meegenomen naar diens wo ning voor verder onderzoek. Door K. werd aangifte gedaan van het stelen van een belastlngmerk van zijn fiets op een bouwwerk aan de Van Zuy- len v. Nijeveltstraat en H. deed aangifte ook van het stelen van zijn belastlngmerk van een fiets op een bouwwerk aan den Middelweg. o VALKENBURG. Burgerlijke stand. Overleden: D. Bol Jac.z. 79 J. De collecten in de maand Maart hebben in de Ned. Herv. Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 45.94; voor de Kerk f. 94.09; in de bussen f. 21.46'/i en de maandoollecte f. 21.13. VEUR—LEIDSCHENDAM. Adres inzake het venten. Door de R.K. Middenstandsvereeniging ..De Hanze" is een adres met uitvoerige toelichting aan de raden van Stompwijk en Veur verzonden waarin verzocht wordt een verordening ln het leven te roepen ter beteugeling van het ongebreideld venten ln deze gemeenten, waardoor een toestand is ontstaan welke zoowel In het algemeen als middenstandsbelang het noodzakelijk maakt, dat in dezen door wettelijke maat regelen regelend wordt opgetreden. ZEVENHOVEN. Herkozen is tot hoofd-ingeland van het Hoogheemraadschap Amstelland de heer Th. P. Könst. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6