LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 5 April 1933 UIT DE RIJNSTREEK. Onder vee! bulken van belangstelling herdacht de heer C. v d. Brink, zlln 25- jarig ambtsjubileum bil de Ned. Spoor wegen. Als bijzonderheid kan worden aan gemerkt dat de Jubilaris de geheele periode werkzaam Is aan het depot Leidschendam- Voorburg Na referendum heeft de afd. van de S.D.A.P. de groslijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing als volgt vastgesteld: Stompwfjk: 1. K. P. Bloemheuvel. aftr.; 2. L Wiegel. 3. mevr. Visser-v. d. Linden, 4 S. R Wlerda. Veur: 1. G Kerkhoff. 2. M. Oele. 3. N. Gordijn. o VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. Na opening der vergadering met gebed. <loor den voorzitter, den heer A Fortgens, kreeg de heer B. v. Eesteren, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland 't woord voor een rede over „In de branding". Spr. behandelde dit maatschappelijk, geestelijk, en politiek en wees er op dat wij ln een moeilijken tjjd leven, want het stormt aan alle kanten, maar wij hebben vast te houden aan Gods Woord. Dan zullen wij niet in de branding komen, maar ln volle zee blijven. Na een aangename discussie sloot de heer van Eesteren. deze bijeen komst met gebed. Aan het einde van den wlntercursus van de Ambachtsteekenschool is een open- bare les gehouden en een tentoonstelling 9 van werkstukken en teekenlngen ln de v.m. openb. school, alhier. De voorzitter, de heer E. Vernède heeft aan een tweetal leerlin gen een getuigschrift uitgereikt hetgeen gepaard ging met een toepasselijk woord. Het waren de leerlingen J. Hakker voor „bouwkunde" en J, D. van Maanen voor „handteekenen". De vele belangstellenden zijn hierna de tentoonstellng rondgeleid door de heeren Beheer en de Water, leeraren van de Ambachtsteekenschool, waarna enkele prijzen werden verloot. Er ls dit Jaar iwederom kranig gewerkt; menige tceke- Wng getuigde van ambitie en lust voor het Tak! De kiezerslijst 1935 omvat 3116 kiezers, waarvan voor de 2e Kamer 3034, voor de Prov. Staten 2970 en voor den Gemeente raad 2703. -o WASSENAAR. Prof. De Vries spreekt over: „Het nationale liberale sentiment." In de vergadering van de afd. Wassenaar ivan de liberale partij hebben de heer de Witt Wijnen weth. de Gouda en prof. mr. C. W. de Vries het woord gevoerd De heer de Witt Wijnen het eerst het woord voerend, zeide o.a.: Het komt voor, dat tal van politieke partijen, vooral de groote de Liberale Staatspartij aanvallen en mede de door haar vertegenwoordigende ..liberale beginselen". Anderzijds zien we, dat in den hoogsten nood telkens en tel kens de basis van diezelfde beginselen weer teruggevonden wordt ln woorden of daden van politiek anders geschakeerden. In ver band met het bovenstaande behandelde spr. o.a. de R.K. Staatspartij, de Chr. Hist. Unie de A.R. partij en de N.S.B Daarna sprak prof. de Vries. Alvorens te komen tot het eigenlijke onderwerp van zijn rede wilde deze aller eerst vaststellen dat de liberalen het defensiebeleid voorop stellen om aan ons land de rampen van een oorlog zoo moge lijk te besparen. De liberalen werken er san mede om het defaitisme te bestrijden, maar ook om zooveel mogeliik de bezwaren op te heffen, welke ten gevolge van den militairen dienst worden ondervonden. Handhaving van onze neutraliteit ook ln de lucht, voert tot versterking van onze luchtstrijdkrachten. Een avond als onlangs te Leiden gehouden onder leiding van „Nationaal Herstel" is uitermate geschikt om ons volk de oogen te openen voor het belang van 's lands defensie als vredes wacht. Hierdoor worden ook onze econo mische belangen beschermd zoowel in Nederland als in Oost- en West-Indie. Het Riik mag niet uit elkaar vallen. De ontwapeningspolitiek van Frankrijk en Engeland heeft eerst in Frankrijk ge- Oeid tot den één-jarigen dienstplicht. Het dadelijk beschikbare leger is daardoor met de helft verminderd. Engeland heeft ook door de vloottractatie van Washington en van Londen in beperkte mate aan ont wapening meegedaan. Maar nu is de da- Jende lijn weer onderbroken. Nederland zit miet op een eiland, integendeel wil zitten middden in de branding en laten niet over ons heenloopen. De herbewapening van Duitschland was voor onze legerleiding allerminst een geheim. Paraatheid is dus plicht. Vervolgens schilderde prof. de Vries de tegenwoordige verhouding van de nationale ipartijen zoowel tegenover de achteruit gaande socialistische heilstaat als tegen over de nieuwe revolutie der fascisten. Het nationale sentiment van 1579, van 1813, van 1848 leeft nog ln ons volk. De heer Mussert vergadert reeds onder leiding van een Itallaanschen voorzitter op een Inter nationale conferentie, waartoe ons land natuurlijk weer de volle vrijheid biedt. De neer Mussert mag de vrijheid in den Ne- derlandschen parlementairen eenheids staat wel waardeeren Voorloopig behoeven wii nog niet te scheiden onder het motto: Tot weerziens in het concentratiekamp. o ZEVENHOVEN. Twee inbraken. Bi) de landbouwers Th. v. d. H er, u J O aan den Hoogendtjk heeft men inge broken. Bij beiden ls geld ontvreemd, ter wijl men bij laatstgenoemde gouden sie raden heeft laten liggen. De politie stelt een onderzoek ln. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem Gijsbertus Dor burg, jm 25 jaar en Gerarda de Bruin jd. 31 Jaar. van Nieuwkoop. Geboren: Maria Gerarda Margaretha. dochter van A. H. Wahle en G. A. M. Vink ALPHEN. PLECHTIGE OPENING VAN HET NIEUWE GEBOUW VAN HET LEGER DES HEILS. De kapitein zuster Bonefaas bevorderd. Alhier had de plechtige opening en in wijding plaats van het nieuwe- gebouw van het Leger des Heils aan de van 'Boet- selaerstraat onder leiding van comman dant Bouwe Vlas. De belangstelling was zeer groot. Onder de talrijke aanwezigen was o m. de burgemeester, vergezeld van zijn echtgenoote, die de opening ver richtte. Een en ander werd opgeluisterd door het muziekkorps van het Leger uit Leiden. Na gemeenschappelijk gezang en het lezen van Ps. 84, ging brigadier Bul- terman uit Den Haag in gebed voor. In een kort openingswoord heette hij de aan wezigen, in bijzonder den heer en mevr. Colijn welkom. Hij bracht dank aan de pl. commandant die het initiatief nam om te komen tot oprichting van dit nieuwe gebouw. Voorts wees spr. er op dat dit gebouw niet is gesticht om den naam van het Leger groot te maken, doch den naam van God Moge, aldus spr., dit ge bouw dan ook vele vrouwen en mannen tot zegen worden. De burgemeester sprak daarna o.a. het navolgende: Commandant, kapitein, offi cieren, soldaten en aanwezigen. Het doet het gemeentebestuur groot genoegen dat dit nieuwe gebouw kan worden geopend. Als wij hooren spreken over het Leger des Heils gaan onze gedachten onwille keurig uit naar de groote steden, waar het Leger in en op de meest afgelegen plaatsen zulk een zegenrijke arbeid ver richt, maar wij mogen de kleinere plaat sen, waar de officieren dikwijls met zoo veel moeilijkheden te kampen hebben, niet vergeten. Deze zijn toch alleen te dragen, als men weet zelf gedragen te worden door God. Wat 'n groote blijdschap moet derhalve de totstandkoming van dit gebouw voor u zijn. Niet alleen omdat deze vetandering zoo noodig was, maar omdat het werk op den ouden voet wordt voort gezet, n.l. het brengen van het oude, doch altijd weer nieuwe Evangelie van Christus Gods. Voor hoevelen is het Leger des Heils niet reeds een toevluchtsoord geweest voor hen die in geestelijke of stoffelijke nood verkeeren. Moge dan ook ln Alphen de arbeid op beiderlei terrein niet tever geefs zijn, en hoewel er zeker ook teleur stellingen zullen blijven, ik twijfel niet of dit gebouw en werk zal tot zegen zijn voor de vele zwakkeren die ronddobberen op de woeste baren der levenszee. Laten we bedenken dat ook hier begonnen moet worden in de kracht van Hem. Wij wen- schen u Gods zegen toe op uw verder werk. Nadat de brigadier den burgemeester dank had gebracht voor zijn woorden, sprak vervolgens de heer L. de Graaf als vriend. Deze releveerde hoe hem op late- ren leeftijd was gebleken dat over vele dogma's wordt gediscussieerd, terwijl toch de belangrijkste en noodzakelijkste dingen heel anders zijn, dingen, welke in het Leger zoo bijzonder naar voren worden gebracht. Hij die toch zijn zopden heeft leerén kennen, heeft behoefte aan ver lossing. Spr. eindigde met den wensch dat door de verkondiging van deze Evangelie boodschap velen aan den voet van het Kruis zullen worden gebracht. Nadat nog de architect van het Leger had gesproken, werd door den commandant Bouwe Vlas mededeeling gedaan, dat kap. zuster Bone faas was bevorderd tot adjudant, welke mededeeling door de aanwezigen met groote instemming werd begroet. Zij zelf daarop 't woord verkrijgende, getuigde van haar blijdschap dat de Heere alles zoo wel had gemaakt, waarbij zij onwillekeurig terug dacht aan de vele samenkomsten in het oude gebouw. Zij dankte den comman dant voor het vertrouwen in haar gesteld en gaf de verzekering met trouw en liefde haar werk tot redding van zielen te zul len voortzetten. Als slot verkreeg hjerna het woord de commandant Bouwe Vlas, die in een uitvoerige rede getuigde van den zegenrijken arbeid van het Leger des Heils. en ter gelegenheid van deze opening wees op de beteekenis van driëerlei sleutels en deuren, n.l. de sleutel van dit gebouw, van het menschenhart en de Hemelsche sleu tel Nadat allen belangstellenden dank was gebracht, werd deze plechtige bijeenkomst met gemeenschappelijk gezang en gebed gesloten. Officieele sluiting der Huisvlijttentoonst. Deze 4-daagsche tentoonstelling ten bate van het pl. crisis-comité, die zich in een groote belangstelling heeft mogen verheu gen. werd op officieele wijze gesloten. Deze sluiting werd verricht, door den voorz. den heer J. L. Gaillard en werd mede bijge woond door den burgemeester met zijn echtgenoote. In zijn slotwoord dankte de heer Gaillard voor de ondervonden mede werking van de ingezetenen, die het co mité in staat hadden gesteld de zaak op touw te zetten. Hij uitte hierbij allereerst zijn voldoening over het feit dat het door het comité genomen initiatief om te ko men tot de organisatie van een ontwikke lingscursus voor jeugdige werkloozen door den raad was goedgekeurd. Hoewel nog niet bekend, zal het batig saldo, aldus de heer Gaillard zeker honderden guldens bedragen. Een extra woord van lof bracht spr. aan de dames die zoo onvermoeid voor het goede doel werkzaam waren ge- 'weest en mede aan vele andere medewer kenden. De heer J. B. Samsom die hierna nog sprak, releveerde eveneens de eendrach tige samenwerking in commissie C, welke heeft doorgewerkt in de geheele burgerij. Spr. bracht hiervoor dank en zei, laten we niet versagen om het goede te doen en te blijven helpen om den nood van zoo- velen te lenigen. Het comité zal voorloopig niet meer bij de burgerij aankloppen, doch als het over eenige maanden zijn werk zaamheden weder met kracht zal aan pakken. vertrouwt spr. weer op aller mede werking. Met een verloting werd de ten toonstelling gesloten. Uitslag bekroningen der Huisrlijt- tentoonstelling. De uitslag van de bekroningen der in zendingen op de huisvlijttentoonstelling ten bate van het pl. crisiscomité is als volgt: Koningin Emma School hoofd de heer Lablans, le prijzen: Hans Sap, Freek van Heusden en Jan Geertman; 2e prij zen: Hans Wolders, Piet de Graaf, Joop van Weeren, Hielk Blouw, Toon Noorlan- der en Bram Kokje; 3e prijzen: Dries Sap en Kees Bakker; Club Mej. van Leeuwen: le prijzen: Gr ter Brakel. Evert Sprei), Corrie van Leeuwen en Tonny Zonneveld; 2e prijzen: Cor Prins, Lena Prins, Wim Overbeek, Tonny Zonneveld, Frits Sprelj, Nini de Haan. Eva Nieuwenhuljzen.Gientje Abblnga; 3e prijzen: Jo de Neut, Geertrui Prins, Janny de Groot en Truus v. Loos; Schol Oudshoornscheweg hoofd de heer J L. J. Gaillard: eereprijs: Jac. v. Vliet; le prijzen: Joop van Zwleten, Corrie de Haan, Marijtje van der Bosch, All van der Meent; 2e prijzen: Bettle Bos, Co Zwaan, Marry Rogaar, Jan den Hertog, Jacob den Hertog. Dirk den Hertog, Leen Lether, Klaas Idelenburg, Lydia van Dam, Corrie van Beusekom, Corrie Lepelaar, Lenle van Loo en Jo Boeree; 3e prijzen: Elsje Vis, Gré Veltman, Louis van Zwleten, Henk den Uyl, Rlda den Hertog. Corrie Hooge- veen, Corrie Nooflander, Annie van der Gaag, Gientje Abbinga, Enny Lam, Ma- rletje Bonte, Willy van der Vlist, Marletje de Gans, Janny van den Bosch, Annle Geerlings, Plonie van Beusekom. Emmy van Geen, Greetje de Gans en Dlkkie Oliemans. Stand werkloozen van den Chr. Besturenbond, leider de heer Jasperse: twee le prijzen, twee 2e prijzen, twee 3de pritzen en vier 4e prijzen. Speeltuin Bloem hof, leider de heer de Jong: één le prijs, 1 tweede prijs en één 3e prijs. Alhier werd opgericht een R.K. Sociëteit met aanvankelijk 25 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren W. Scheer der, voorzitter; J. L. H. Boeren, C. Y. Pon- sioen, J. v. d. Bosch en J, F. Allart. In 't comité dat zich hier ter plaatse heeft gevormd van de centrale voor werk- loozenzorg ls abus. niet gemeld, dat ln deze commissie ook zitting heeft ds. Johs. Ste- houwer. terwijl inmiddels het comité nog werd uitgebreid met ds. J. Schoneveld en de heeren J. L. Gaillard en G. v. Staal duinen. ■o- BODEGRAVEN. Opening van het Consultatiebureau. In het Consultatiebureau aan de Wil lem de Zwijgerstraat had de officieele opneming plaats van het Consultatie bureau voor Zuigelingen, dat ontstaan is door de samenwerking van de drie Wijk- verplegingen. In het gebouw waren velen uit de krin gen dezer vereenigingen aanwezig. De heer K. Steïjn opende namens het voorloopig comité de samenkomst, terwijl hij speciaal den leider, dr. Jansen uit Leiden en de zusters, o.w. mej. Reitsman, de provinciale huisbezoekster, begroette Hij vertelde van de voorgeschiedenis, hoe er al vroeger bij het Groene Kruis plannen hebben bestaan, maar dat men meende dat hot niets voor Bodegraven was Toen echter talrijke moeders uit andere plaatsen naar elders gingen, heeft dit bestuur de zaak weer ter hand geno men en toen ook de andere vereenigingen daarover dachten, is het in goede samen werking tot een stichting gekomen. Spr. meende, dat dit fraaie gebouw zeker de mooist denkbare Inrichting voor dat doel is. Dr. Jansen aanvaardde de taak van leider met enkele woorden, waar ln hij nog eens de kostelijke taak van een der gelijk bureau uiteenzette. Het bureau ls er niet voor zwakke zui gelingen. maar voor gezonde en de voed- selregeling is het voornaamste. Nadat aldus het burep.u officieel ge opend was. volgde ook de werkelijke opening. Reeds talrijke moeders wachtten in de wachtkamer; toen de dokter en de zusters aanwezig waren kon het eerste consult beginnen. Een instelling van groot belang voor jong-Bodegraven was geopend! Bijeenkomst A. R. Kiesvereeniging. Onder groote belangstelling de groote zaal van Rehoboth was geheel gevuld sprak voor de A R. Kiesver. ds. H. Jansen, leger- en vlootpredikant, over „Bezinning, Orienteering, doelstelling." Na een openingswoord van den voorz. der K.V. de heer C. B. Batelaan wees den spr. er op dat het noodig is zich te be zinnen omtrent den aard van de crisis. Het is eigenlijk geen crisis maar een neervallen in een geheel anderen tijd. Daarnaast moet men de oorzaak van de crisis, het verlaten van God, de bloed schuld ,yan den wereldoorlog, erkennen. Daarnaast bezinnc men zich over zich- zelve. omdat o zoo veel van de crisis voor ons bestaat uit het financieele. ter wijl onze heele levenshouding in de crisis moet zijn. Men critiseert gemakkelijk, zonder soms het beginsel te kennen. Ter orienteering wees de spr. op de Staatk, Geref. en Chr. Dem. Partij, op het revolutionaire van alleen in de oppositie zijn, dat. ook als het geschiedt onder psalmgezang, verwant ls aan de practij- ken van het communisme. Tenslotte werd ernstig gewaarschuwd voor de practljken van de N.S.B.die zoo graag Christenen achter haar banieren wil scharen. Spr. wees op het gevaarlijke van het „maar eens probeeren met Mussert". Ten slotte wees hij op de doelstelling van den A.R., die zich bewust is van zijn taak, van eigen verantwoordelijkheid, die niet alleen 'critiseett maar bidt, die erkent dat hij van eigen werk zoo weinig terecht brengt en niet van zwakke menschen verwacht dait zij met een handomdraai de ernstige moeilijkheden, die God zendt, zullen op lossen Met een opwekking tot krachtigen strijd, eindigde spr. zijn onder groote aandacht gevolgde rede. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Kroone en gez landarb. van H. Kroone en gezin, landarbeider van Rietveld A. Bierhorst, kapper, van Waarder A. F. Ensink, bakker, van 'sGravenhage T. Blanksma, dienstbode van Witmarsum J. G. Breekveldt en ge zin, gem. ontvanger van Schoonhoven S. Brandt, veehouder van Kamerik A. Verweij, zonder beroep van Haarlem M. J. Kosten, z. b. van Reeuwijk P. C. de Jong, machinist van Davos. Vertrokken: N. J. van Leeuwen, boter- bezorger en gezin, naar Leeuwarden S. Schoonhoven en gezin, schipper naar Gou da H Tolboom en gezin, veehouder naar Oegstgeest G. Boef, schipper naar Am sterdam A. W. Op 't Land. schipper naar Zwammerdam P. Stapper en eez kaaspakhuisknecht naar Zwammerdam. i Burgerlijke Stand. Geboren: Adine, d. van L. J. Enthoven en C. L. C. Doorman. Overleden: E. Boer 61 jaar, echtg. van H. van Noort A. P. Nolet, 47 jaar, echtgen. van P. van Holst. Gevonden: 1 gouden ringetje, 1 rij- wielbelastingmerk. 1 rijwiel. Alhier werd een openbare vergade ring gehouden van de Herv. Geref. Staatspartij, die echter slechts door een goede 10 personen werd bijgewoond. Voor dit kleine gehoor zette het oud- Kamerlid, de heer Peereboom de begin selen der H. G. S. uiteen en bestreed de aanvallers, die het bestaansrecht der Partij ontkennen. De politieke partijen werden bezien en besproken, terwijl ook tegen de huidige regeering ernstig be zwaar werd gemaakt. In het Beursgebouw trad voor de N. S. B. op de Provinciale lijstaanvoerder, de heer Nije. De vergadering was slechts matig bezet. De plaatselijke leider, de heer L v. Dam opende, waarna de spr. uitvoerig de betee kenis dezer Statenverkiezingen en van het meedoen van de N. S. B. uiteenzette. Op nieuw werd het program der N. S. B. ont vouwd en verdedigd. Verschillende vragen werden schriftelijk gesteld en door den spreker beantwoord. o HAZERSWOUDE. In de zaal van den heer A. Kroon trad voor de Staatkundig Geref. Partij op de heer Kersten van Rotterdam. Het lo kaal was tamelijk goed gevuld, toen de voorzitter de heer L. Gommerse van Bent huizen opende. Hierop verkreeg spr. ge legenheid om de beteekenis van de a.s. verkiezing voor de Prov. Staten in het licht van de St. Geref. Partij nader toe te lichten, en haar standpunt weer te geven. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Spr. ging ten slotte voor in dankgebed. In café Natzijl trad voor de N.S.B. op de heer Konijnenberg, landbouwer te Zutphen met als onderwerp: „Onze strijd". Vele belangstellenden van hier en uit den omtrek waren opgekomen om het betoog van spreker te beluisteren, waarop enkele schriftelijke vragen werden beant woord. In de vergadering van de hulpver. van den Geref. Zendingsbond is als voor zitter gekozen de heer J. Blijleven tot 2e voorzitter, de heer A. A. Matze; her kozen zijn tot secretaris de heer J. van Pylm en tot penningmeester de heer W. Torn. De jaarlijksche collecte voor de Emma-bloem zal a.s. Woensdag langs de huizen plaats hebben. BOSKOOP. Bazar „Ons Jeugdhuis". In het gebouw „Salvatori" had de ope ning plaats van de bazar ten bate van „Ons Jeugdhuis". De opening geschiedde door den heer Berends ten Kate, die een overzicht gaf van het vele werk. dat door de commissie van „Ons Jeugdhuis" gere geld wordt gedaan, om de jongens en meis jes in de winteravonden zooveel mogelijk van de straat te houden, en hen tevens nuttig bezig te houden. De jongens met allerlei zaag- en snijwerk, de meisjes met nuttige en fraaie handwerken. Door de tijdsomstandigheden echter, be gonnen dg gelden voor dat mooie doel hoe langer hoe mindei» te vloeien, dit nam reeds dergelijke afmetingen aan dat,stop zetting werd overwogen, hetgeen zeer te bejammeren zou zijn geweest. Daarom is uitgezien naar middelen om de kas aan te vullen. Deze bazar, vervolgde spr., heeft dan ook ten doel het voortbestaan van het jeugdwerk mogelijk te maken, waarom spr. de bazar, die hij voor geopend ver klaarde in ieders gunst aanbeval en het welslagen ten zeerste zou toejuichen. Men maakte daarna een rondgang door het ge bouw en was verrukt over de werkstukken en stukjes door de jongens en meisjes, ver vaardigd op de jeugdavonden, maar ook over datgene, wat door vriendenhanden was vervaardigd en geschonken voor dit mooie doel. De bazar is, ook door zijn vele attracties een bezoek overwaard! Tweede Lustrum der Boskoopsche Reddingsbrigade. De Boskoopsche reddingsbrigade her dacht met het geven van een feestavond in 't gebouw .Flora" haar tweede lustrum. De voorzitter de heer H. W. E. Struve. opende met een hartelijk welkom in het bijzonder tot den burgemeester, mr. E. P. Verkerk, weth. van Gelderen, de twee ver tegenwoordigers van het hoofdbestuur van het redden van drenkelingen en de afgev. van zusterver uit den omtrek. Na het doel der reddingsbrigade te heb ben uiteen gezet verkreeg de secretaris het woord, tót hét houden van een verslag over hét afgelóop'en tijdperk. Bij monde van den heer Kruiswijk werd aan de ver. een vaandel aangeboden. Een tweetal tooneelstukjes. alsmede twee de monstraties van E.H.B.O. oogstten veel applaus. Met een gezellig bal werd besloten. De Vrijz Chr Jeugdgemeenschappen- bond. afd. Boskoop, hield in hotel „Klaas- sen" een propaganda-feestavond. Opge voerd werd o m. het leekenspel „De jonge Koning", .hetgeen zeer goed werd vertolkt en waarmede veel succes werd geoogst. Ook de overige programma-nummers, bestaande uit zang en voordrachten vonden veel büval. o KOUDEKERK. Twee jubilea. Woensdag 10 April a.s zal het 50 iaar geleden zijn dat A. Schellingerhout. thans machinst op de dakpannen en draineer- buizenfabriek van den heer Jac Oppelaar, od die fabriek ln dienst, kwam terwl.il de fabrieksarbeider A. Hoeenes denzelfde dag hoopt te herdenken dat hij 25 jaar op deze fabriek is werkzaam geweest. De gemeente-secretaris gaat heen. Naar men ons mededeelde is door den heer E. Rollema. gemeente-secretaris alhier met ingang van 1 Juni a_s„ om gezond heidsredenen eervol ontslag aangevraagd. Ten overstaan van notaris van den Berg van Alphen a. d Rijn had ln café re Bruin de afslag plaats van de landbou werswoning bewoond door den heer A. Peters ln de Lagewaard De woning welke ln bod stond voor f. 25.980 werd afgemijnd op f. 2000 door den heer Jape van Wasse naar. Het aantal nieuwe leerlingen op de Ned. Herv. School bedraagt 21 aan de Chr. School Rijndijk 22 en op de Openbare School 17. LEIDERDORP. Belangrijke werkverschaffing. De minister van Soc. Zaken heeft toe gestaan dat in werkverschaffing wordt uitgevoerd het maken van een secundai- ren we? langs de Acaciaiaan met trot toirs, fietspad en plantsoen, den aanleg van een terrein voor beplanting langs de Hoogm. weg en slootdemping langs de Hoofdstraat. Het uitbreidingsplan goedgekeurd. Bij besluit van Ged. Staten van 3 April 1935 is goedgekeurd het plan van uitbrei ding der gemeente. Ver. ,,'t Groene Kruis" (Wijkverpleging). Genoemde vereeniging nield een ver gadering ln het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk. De voorz burgemees ter K. Brug, opende. Enkele voorvallen van het afgeloopen jaar besprekende wees hij nog op de langdurige ziekte van zus ter de Geus. die echter thans gelukkig weer is hersteld en haar arbeid heeft kunnen hervatten. Na het voorlezen van de notulen, die onveranderd werden vast gesteld, bracht de secr de heer J. G. Meerburg het jaarverslag uit. Het ledental bleek te zijn toegenomen, hoewel niet in die mate als gewenscht en mogelijk ls. Vervolgens bracht de penn. de heer A. J. Boer het financiëel verslag uit. De in komsten bedroegen f. 4330.67. de uitgaven f. 4501.88, zoodat er een tekort is van f 171.21. De controle-commissie bracht een gunstig rapport uit over het beheer van den penningmeester. Hierna was aan de orde de verkiezing van 2 bestuursleden in de plaats van de heeren J. G. Meerburg en A. J. Boer. De heer Meerburg was herkiesbaar, doch de heer Boer had gemeend wegens drukke werkzaamheden geen bestuursfunctie meer te moeten aanvaarden. De voorzitter betreurde dit besluit van den heer Boer, die steeds de hem opgedragen functie met liefde en ijver heeft vervuld Namens de vereen, bracht hij daarom den heer Boer, voor het vele door hem verrichte werk. hartelijk dank. De heer Boer. dankende voor deze waardeerende woorden, ver klaarde, dat hij slechts noode tot dit be sluit is gekomen en dat de vereen, ook voor het vervolg zijn warme belangstelling heeft. De nu volgende bestuursverkiezing had tot resultaat, dat werd herkozen de heer Meerburg, terwijl als nieuw lid werd ge kozen de heer J. v. Muiden. In de controle-commissie voor 1935 werd als nieuw lid benoemd de heer van Bekkum. Een nieuw huishoudelijk reglement werd vervolgens na eenige bespreking conform het ontwerp vastgesteld. Aan het bestuur werd machtiging verleend tot het aangaan van een kasgeldleening. Na rondvraag volgde sluiting. o NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlkus Wilhelmus, zn. van W J. van der Laan en A. P. Janmaat Maria Emerentiana Jacoba Elisabeth, d, van A. van den Berghe en J. M. van den Bosch Albertus Wilhelmus, zn. van L. van der Laan en A. J. M. Kennis. Ondertrouwd: W. G. Domburg, 25 jaar, wonende te Zevenhoven en G. de Bruin, 31 jaar. o WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus. z. van H. Asscheman en K Wesdorp Alida Wilhelmina. d. van C. Th. Nieuwenhuizen en W. G. Koolmees Jan z. van A. Lam en J. van Iterson. Overleden: Jan StrUdhorst. echtgen. van Leentje van Bergen. 63 jaar Jan in t Hout. echtgenoot van S. Cuiper. 84 laar Arie van Nielen echtgen. van M. Verkade, 72 jaar. Uitvoering van „De Lofstem" en „Soli Deo Gloria". De Chr. Zangver. .De Lofstem" gaf met medewerking van de onderafd. meisjeskoor ..Soli Deo Gloria" een uitstekend geslaagde uitvoering in de Geref. Kerk Onder de be kwame leiding van den heer H. J. C. de Man. organist der Groote St. Janskerk te Gouda werden de verschillende liederen van het uitvoerige programma op zeer goede wijze ten gehoore gebracht Met. A. Bitter bespeelde de plano, terwijl de heer de Man nog enkele orgelnummers te beste gaf. De voorzitter de heer Lycklama, opende en sloot dezen genotvollen kunst avond met gebed en dankzegging. Kapelaan G. J van der Togt. is door den Bisschop van Haarlem overgeplaatst naar Rotterdam. Byna twee Jaar was hU alhier werkzaam in welken tüd hl) zich vele vrienden had verworven in de ge meente. Onze plaatsgenoot de heer E. Burg hard behaalde aan de Ambachtsschool te Gouda, het einddiploma smid-bankwerker. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Adrianus Joannes, zn. van Joannes Cornells Vernooij en van Cor nelia Maria Blonk. 1—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7