LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 5 April 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Bek voorstel tot aankoop van grond in Zuid na uitgebreide discussie verworpen. In verband hiermede bedankt de heer J. Dubbeldam, wethouder van openb. wer ken als zoodanig en tevens als raadslid Verdere bebouwing van het Badhotel- terrein voor een jaar uitgesteld - Vaststel ling maximum-aantal verloren A. verwor pen - De verkeersverordening. met enkele wijzigingen, aangenomen. De raad dezer gemeente kwam ln open bare vergadering bijeen. De voorzitter, burgemeester mr. W. J. Woldrlngh van der Hoop. opende met gebed. Aanwezig waren alle leden. De vaststelling der notulen van de ver gadering van 27 Dec. 1934 geschiedde zon der op- of aanmerkingen. Hierop volgde de mededeeiing van Inge komen stukken, waaronder verschillende goedkeuringen van Ged. Staten. Voorts een verslag van de Plaatselijke Commissie op het Schooltoezicht over 1934. Bij dit punt stelde de heer v. d. Bent de vraag of. indien noodig, er geen tegemoet koming kan worden gegeven voor levens middelen. examengelden e.a. Weth Velt- kamp zelde hierop, dat het schoolgeld te laag is en tevens, dat ln bijzondere geval len B en W. steeds een tegemoetkomende houding aannamen. Voorts 'n verzoek v de telefonisten, die met den Zondagsdienst belast zijn, om de 10" verlaging niet door te laten gaan. Na eenige discussie werd een en ander voor kennis geving aangenomen. Oe mededeeiing, dat met de werkzaam heden aan den Zwarteweg Maandag reeds zal worden begonnen, werd mej Instem ming begroet. Voorstel tot benoeming van een com missaris der Gemeente-Spaarbank Door het bestuur dier bank was het volgende dubbeltal ingezonden: lo. J. Slingerland, 2o. J. Heemskerk, belden uit Katwijk Rijn. Van deze heeren verwierf eerstgenoemde 15 en laatstgenoemde 2 stemmen, zoodat dc heer Slingerland gekozen werd. Voorstel tot verhuring van de woning boven het voormalige raadhuis te Kat wijk Rijn aan mej. A. W. Notenboom tegen den prijs van f. 4 25 per week. Conform besloten. Voorstel tot verhuring van stukjes iand aan de heeren C van Duyvenvoorde, J. Meyer en W Imthorn, resp. tegen een jaarlljksche huur van f 4,45, f 6,75 en f. 5. Eveneens conform besloten. Voorstel tot het vaststellen van een sup pletoir kohier der straatbelasting over 1933, aangezien door een onjuiste vermel ding, de heer S. Zandvliet wèl en de heer W. Prins niet ls aangeslagen, welke fout door 't bovenstaande hersteld zal worden. Conform besloten Voorstel tot aankoop van pl.m. 10.000 vierk. M. grond van de N.V. ..Landbezit Duinoord" voor den prijs van f. 30.000 in verband met de verbetering van den ver bindingsweg tusschen Zeeweg en Varke- visserstraat en voorts tot verkoop van plm. 450 a 500 vierk. M. van dien grond aan den heer A. J. Ouwehand voor f. 8 per vierk. M„ om daarop een landhuis te bouwen. De heer Meerburg begrijpt niet, hoe er grond kan worden verkocht zonder dat het uitbreidingsplan is vastgesteld. Boven dien als de Duinweg de hoofdverkeersweg zal worden beschouwd, is de verbinding in het geheel niet noodig. Weth. Dubbeldam antwoordde, dat Ged. Staten, hoewel nog niet schriftelijk bevestigd tegen deze uit breiding geen bezwaren hebben. Ook is de Raad voldoende op de hoogte van de aangelegenheid. De heer Meer burg heeft niet kunnen bevroeden, dat het uitbreidingsplan zooveel onkosten met zich zou brengen. Dit stukje straat kost n.b. een halve ton: De heer Lodder was van meening. dat dit punt hèt kardinale punt van het uit breidingsplan is en als dit aangenomen zou worden, is het uitbreidingsplan reeds voor 90 °/o aanvaard. We bewandelen dan echter den omgekeerden weg. De raad moet eerst het uitbreidingsplan goedkeu ren, dat is de logische gang van zaken. De heer v. Tongeren meende, dat het praeadvles over dezen weg zeer eenzijdig was. De Nieuwe Duinweg is voor hem den meest logischen verkeersweg, hetgeen spr. uitvoerig uiteenzet. Hij gelooft niet. dat de voorgestelde weg het verkeer volledig zal opnemen en stelt een ander project voor, hetwelk over Gemeentegrond loopt, dus tevens minder kostbaar is. De voorzitter zegt, dat het voorstel nu reeds ter tafel komt omdat later bij ver werping voor de bouwondernemers geen beroep meer mogelijk zal zijn en bij ver werping nil, nog wel. Ged. Staten, dat weten B. en W. door het contact met ge noemd college, beter, de commissie-Van Boeyen, stelt deze uitbreiding zelfs zeer op prijs, mede uit toeristisch oogpunt De thans bestaande oplossing is stellig onaanvaardbaar, er moet verandering ko men en volgens B. en W. ls hetgeen zij nu voorstellen, het meest logische. De voorz. verzekert, dat de kosten zeer zeker bij het college een punt van over weging hebben uitgemaakt, men is er niet zoo maar overheen geloopen De heer v. Tongeren houdt zijn be zwaren vol. evenals de heer Meerburg, welke laatste den Duinweg zijn functie wil laten behouden en niet ontnemen, zoo als dit plan met zich mee zal brengen. De heeren Eikelenboom en Lodder bren gen nog verdere bezwaren te berde, terwijl ook de heer v. d. Bent er zich tegen ver klaart. De heer Van der Zwan houdt ech ter een pleidooi voor het voorstel van B en W. We moeten ook met de toekomst rekening houden, zoo zegt hij. Ook de heer Guyt spreekt in dien geest. Nadat de discussies nog eenigen tijd zijn voortgezet, doch er geen nieuwe ge zichtspunten zijn geopend, brengt de voor zitter tenslotte het voorstel in stemming. Het wordt met 97 st. verworpen. Na de bekendmaking hiervan verliet weth. Dubbeldam de vergadering. - Naar wij nader vernemen, heeft de heer Dub beldam in verband met een en ander zijn functie als weth. van Openb. Werken en mede die van raadslid, neergelegd. Voorstel tot aankoop van een perceel grond van het Riik, ten behoeve van de verbetering van den Zwarten weg, voor een prijs van f.1, plus bijkomende over drachtskosten. - Conform besloten. In verband met een door den heer P Meyvogel en 4 anderen gedaan verzoek om vermindering van landhuur, stellen B. en W. voor, aan hem c s. over den nog loopenden huurtijd. Lc. 1935 en 1936 ln principe een korting van 16'*» toe te staan op de pacht en de definitieve beslissing hierover te nemen, nadat de. bedrljfsuit- komsten over genoemde Jaren bekend zijn. Zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Voorstel tot wijziging der gemeente-be- grootlng dienstjaar 1934 en 1935 Na een -enkele opmerking conform besloten. In verband met een ln de laatste ver gadering door B. en W uitgebracht prae advles inzake verzoeken tot verlaging van het havengeld en het toen door B. en W. teruggetrokken voorstel, hebben B. en W. een en ander gewijzigd en stellen thans voor om ln plaats van jaarlljksche en halfjaarlijksche abonnementen, kwar taalsabonnementen verkrijgbaar te doen stellen Hierdoor moet ln de heffingsver ordening een wijziging worden aange bracht Conform besloten Gezien een in handen van B. en W om praeadvles gesteld verzoek van den Kat- wiikschen Besturenbond en de afd. Kat wijk van de S.DA.P., om schoolkindervoe ding te verstrekken aan kinderen uit ge- gezinnen van werkloozen. deelen B. en W. mede, dat momenteel door de regeering een onderzoek naar den gezondheidstoe stand van deze kinderen wordt Ingesteld en zij dierhalve de resultaten van bedoeld onderzoek eerst willen afwachten. Zij stellen daarom voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Eikeienboom betreurt het. dat er een politieke richting aan deze aange legenheid ls gegeven en zegt voorts, dat de quaestie stellig de moeite waard is om nader beschouwd te worden Spr. is bang dat de t b c indien de crisis voortduurt, weer zal gaan toenemen, want het gestel van velen wordt door ondervoeding ver zwakt. De voorzitter deelt mede. dat door het Rijk via den schoolarts reeds een onder zoek ls Ingesteld. De heer B. v. d. Bent zou ln verband met een en ander gaarne zien, dat de kindertoeslag i welke in Katwijk de laagste ln den lande 1st verhoogd zou worden. De voorzitter meent, dat eerst het rap port moet worden afgewacht en dat dan B. en W„ zoo noodig. altijd nog maat regelen kunnen nemen. De heer Van Tongeren wil dat men zich niet alleen beperkt tot kinderen uit ge zinnen van werkloozen. maar het uitstrekt tot allen, die zulks noodig hebben. Het voorstel wordt dan z.h.s. aanvaard. Naar aanleiding van een ln handen van B en W. gesteld verzoek van de afd Kat wijk van den Algem. Ventersbond. betref fende een gunstiger regeling voor het venten (n.l. tusschen half 12 en half 2 en idem 4 en 7 uur op den Boulevard) en tevens een vermindering van kosten, stel len B. en W. voor in verband met verschil lende motleven, op bedoeld verzoek afwij zend te beschikken De heer Guyt ziet ln toelating van ven ters op den Boulevard, geen bezwaar. Conform besloten. De heer Guyt wil ge acht worden te hebben tegengestemd Voorstel tot het verleenen van uitstel van overdracht en bebouwing van een deel van het voormalige Badhotelterrein, aangezien door de moeilijke tijdsomstan digheden de bouwondernemers verschil lende moeilijkheden ondervinden De heer v d. Bent vindt een uitstel van 3 jaar te lang en stelt één jaar voor, ter wijl de heer v. Tongeren het wenschelijk acht. dat in verband met het uitstel, het terrein, om de verstuiving tegen te gaan, met helm wordt beplant en met een schutting afgesloten Het voorstel van den heer M. v d Bent nemen B. en W. over, waarna het voorstel z.h.st. wordt aan vaard. Voorstel tot aanvulling van het raads besluit tot wijziging der zekerheidstelling van den oud-gemeente-ontvanger. Conform besloten. Voorstel tot het vaststellen van een nieuw reglement van orde voor de verga deringen van den raad. waardoor het in overeenstemming is met de bij de laatste herziening van de gemeentewet in deze materie gebrachte wijzigingen. Na enkele opmerkingen wordt het voor stel zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Voorstel inzake wijziging van het maxi maal aantal vergunningen van 13 op 14 en tot vaststelling van een maximum aan tal verloven A (n.l. 20) Ingevolge de drank wet. De heer Guyt doet een goed woord voor het adres van de Nat. Commissie tegen het Alcoholisme, waarin verdere beperking van het aantal drankgelegenheden ge vraagd wordt. De voorz zegt. dat de ge meente een zekere marge, wat het aantal vergunningen betreft, moet hebben, daar men anders bij onverwachte gelegenheden vast kan loopen. Bovendien speelt men be paalde mensehen in de kaart indien B. en W. geen uitbreidingsmogelijkheid in de hand hebben. Het aantal vergunningen zou de voorz. in leder geval gaarne met 1 uitgebreid zien, terwijl wat de verloven B betreft, hij 20 het meest wenschelijk aantal acht. Allereerst wordt dan het voorstel der vergunningen in stemming gebracht, het geen wordt aangenomen met 106 st Dat der verloven A wordt verworpen met 124 st. Een en ander zal ter kennis van de Kroon worden gebracht. Voorstel tot vaststelling eener verkeers verordening - Hoewel van te voren reeds een schriftelijke eedachtenwisseling heeft plaats gehad, blijkt een artikelsgewijze behandeling toch noodzakelijk. Hierbij ontstaat bij enkele punten nog een uitvoe rige discussie, terwijl B en W. genood zaakt zijn enkele concessies te doen, hoe wel zij liever de verkeersverordening, in verband met uniformiteit ln den lande ge heel gehandhaafd hadden gezien. Zoo Is 't thans mogelijk, dat B en W. voor bij zondere gevallen in stritd met de ver ordening disnensatie kunnen verlee nen Het blijft echter uitzondering, voegde de voorzitter er aan toe. Onder Art 47a werd nog Ingelascht „met meer dan 2" Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel dan aanvaard. Aanbieding van de conceot-rechtspo- sitie-regelineen enz. voor het gemeente- personeel - Conform hesloten Aangezien de rondvraag niets van be lang oplevert, shut, de voorzitter te onge veer half 12 met gebed de vergadering. KATWIJK AAN ZEE. jubileum-uitvoering DER CHR. ZANGVER. „HALLELUJAH". Mooie uitvoeringen. Deze uitvoering werd ter gelegenheid van het 35-Jarlg bestaan in de Oude Kerk gegeven met orkestbegeleiding en met medewerking van de solisten mevr. L. VerloopKruyt, sopraan, van hier, mevr. G Perdeck—Bonnet uit Lelden, Willem Schansman, tenor, uit Amsterdam en Bertus Lübach. bas, uit Oegstgeest De beschermheer, mr. dr J. Schokking, lid van den Raad van State, had bericht gegeven, dat hij de uitvoering niet kon bijwonen, evenzoo de burgemeester mr. W' J. Woldrlngh v. d. Hoop. de wethouders J. Dubbeldam en C. A. Veltkamp, en de gemeente-secretaris D. C. P. Boekhoven wegens zitting van den gemeenteraad Overgekend was uit Hulzum ln fries land de eerste dirigent van „Hallelujah" de heer S. Hoekstra en uit Noordwij k- Binnen de bekende historicus de heer J. Kloos, dichter van „Katwljks verleden", dat weder ten gehoore werd gebracht. Aanwezig waren de predikanten ds. R. P. A. Rutgers, ds. W. M. A. Kalkman en ds. P. Pras. Voor deze gedenkwaardige uitvoering was ingestudeerd het bekende oratorium „De Zeven Kruiswoorden" van Franz Joseph Haydn. Dit werk was ln 1785 ge componeerd met bestemming om uitge voerd te worden in de Kathedraal te Cadiz ln Spanje voor den Goeden Vrijdag. Toen ds. Pras den kansel bestegen had, liet hij zingen Ps. 146 1 en las den 117den Psalm. Spr noemde het een voorrecht te memoreeren het 35-jarlg bestaan van de zangver „Hallelujah". Dit ls een bijzonder lange tijd ln het vereenigingsleven. Spr. bracht dank aan de kerkvoogden, die door hun welwillendheid de Oude Kerk be schikbaar stelden. Spr. bracht een woord van hulde aan den directeur, den heer P. de Rook uit Leiden, die het voorrecht heeft gehad om deze vereeniging zooveel Jaren te mogen leiden. Hij verwelkomde den heer Hoekstra, die ln 1900 met een klein aantal leden begon, dat nu tot een groote schare is aangegroeid. Spr wijdde enkele woorden aan de heeren Y Ver does, Joh. van Duyvenbode en A. Ouwe hand, die lid van het eerste bestuur waren. Ook vergat spr. niet te herdenken den heer Kruy.t die reeds 30 Jaar lid ls van ..Hallelujah", waarvan 25 Jaar bestuurs lid Hij wenschte hem geluk en hoopte, dat hij de vereeniging nog lang zal mogen zien groeien en bloeien. Spr hoopte, dat het een goede avond zou worden, die rijken zegen zou afwerpen, waarna hij voorging in gebed. De heer De Rook nam nu de leiding op zich. Het koor had geen gemakkelijke taak, maar het heeft er zich goed van gekweten. Voortreffelijk werd deze ge wijde muziek gezongen. De dirigent, de heer De Rook, heeft met zijn koor een in alle deelen verzorgde uitvoering van Haydn's meesterstuk gegeven. De mooie muziek leefde onder zijn bezielde leiding; ook het luisteren naar het orkest was een genot. Wat de solisten betreft: mevr. Ver loop heeft ons weer bekoord met haar Drachtige sopraanstem; nog steeds wordt haar medewerking op hoogen prijs gesteld. Ook mevr. Perdeck wist met haar wellui dende altstem te imponeeren; men genoot van haar voortreffelijke voordracht. De tenor, de heer Schansman, heeft een mooi geluid en vertolkte zijn partij soms prachtig. Eveneens valt te roemen de zang van den bas. den heer Lübach. die op een mooie prestatie kan terugzien. Deze vier solisten hebben ook veel bijgedragen tot het slagen van de uitvoering van „De Zeven Kruiswoorden". Vermeld dient de begeleiding van mej. W. de Roode aan den vleugel. Na de pauze kwam „Katwijks Verleden" van den heer Kloos, dat reeds bij het 25- .iarig jubileum uitgevoerd werd. De muziek ls van den directeur, den heer De Rook. Deze compositie, die niet zulke hooge eischen stelt als het Oratorium van Haydn, werd zeer voortreffelijk door het koor gezongen Mevr. Verloop had als Rijn- mundia (De Catwijksche maagdi 'n zware muzikale taak als soliste, die zij schitte rend volbracht. Het was een waar genoe gen deze episoden uit de geschiedenis van Katwijks verleden nog eens weer te hoo- ren. Het was een zeer geslaagde zanguit voering; de directeur heeft het zangkoor op een hoog peil gebracht! Het slotwoord werd gesproken door ds. Rutgers, die het feestvierende ..Hallelujah" hartelijk gelukwenschte. Bii het 25-jarig bestaan heeft, aldus spr ds Impeta een treffend woord gesproken; hij is niet meer ln leven Het eerste gedeelte heeft ons bepaald bij het sterven van den Heiland, het laatste gedeelte gaf ons een blik in het verleden van Katwijk. Spr. bracht dank aan den directeur, het koor, de so listen en de begeleiding en ook aan de kerkvoogden voor het afstaan van het kerkgebouw. Spr. sprak nog een ernstig woord tot allen, dat het niet alleen een Hallelujah, looft den Heere" met de lippen moet zijn, maar dat men moet ge- looven in Hem, die de weg, de waarheid en het leven ls. Nadat staande gezongen was Gezang 96, eindigde ds. Rutgers met het „Onze Vader". De dames Vooys, Kuipers en v. Duyn hebben aan de kinderen van de Openbare School, namens de afd. van Volksonder wijs, bloempotten mdt geraniums en fuch sia's uitgedeeld, teneinde deze thuis te verzorgen tot de nieuwe Openb. Lagere School klaar zal zijn, om deze planten daar dan in de vensterbanken van de lo kalen een plaatsje te laten vinden. Voor de best opgekweekte planten zal een prijsje worden uitgedeeld. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. Terwijl hij bezig was met het witten van muur en plafond, kreeg J. Vr. een vallende emmer met. witkalk over het hoofd. Dr. De R. Z. verleende medische hulp: V. werd naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hij ter verdere behandeling, vooral van de oogen, moest blijven. Dc Tuinbouw. Het buiige, koude weer, de Maartsche bulten die even over tijd kwamen en ln April arriveerden, hebben een geheele om mekeer gebracht ln den loop van zaken en de verwachtingen, welke men een paar weken geleden had door het mooie len teweer en toen de jonge groenten fllr.k opschoten. Voor den afzet van de laatste wlnterproducten werkt zulk winterweer echter gunstig. Dal neemt niet weg dat er toch nog producten zijn die bijna niets opbrengen. Het artikel kroten b.v. ls bijna niet te verkoopen en kan niet meer op brengen dan 0.12f. 0.15 per kist. Een gedeeltè ging zelfs voor veevoeder weg a 5 ct. per kist. Ook voor Boerenkool is geer. vraag en de laatste dagen kon niet meer dan f. 0 05 tot f. 0.0S per kist worden be taald. Met uien liep het wat beter. Doch zooals steeds, zijn het maar weer heel en kele tuinders die hiervan nog wat profi- teeren. Er ls weinig voorraad meer. Van waschpeen is neg meer dan voldoende en daardoor vertoont de prijs een geregelde neiging naar beneden. Er werd van f. 0.90 tot hoogstens f. 1.15 per kist van 20 K.G. betaald voor alt artikel. Grovere peen kon niet meer dan f. 0.30 tot f. 0.60 opbrengen. Met Radijs ging het ook al niet. Goede kwaliteit ton nauwelijks van f 2.13 tot f. 2 60 per 100 bos halen. Volgende week wordt nog een verras sing voor de tuinders verwacht, n.l. de slotuitkeering over 1934 als steun aan het bedrijf. Van het erf van den heer P. v. d. Dr. is een damesfiets ontvreemd. De politie stelt een onderzoek ln. LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum van den heer v. d. Brink Onder zeer veel blijken van belangstel ling herdacht de heer C van den Brink, ambachtsman aan de lijnen der spoor wegen, den dag, dat hij 25 Jaar geleden bij de Ned. Spoorwegen ln dienst trad. Onder hartelijke bewoordingen en geluk- wenschen overhandigde de opzichter van weg en werken hem op het kantoor der Ned. Spoorwegen namens de directie het gebruikelijke geschenk onder couvert, be nevens een oorkonde voor 25-jarigen trou wen dienst. Ook het Hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel waarvan hij reeds 20 jaar lid ls. en van superieuren en collega's lieten van hun belangstelling blijken door ge- lukwenschen, welke vergezeld gingen van bloemen en andere cadeaux. o— NOORDWIJK. Door de commissie van toezicht op het L. O. ls tot voorzitter gekozen de heer J. H. Hegeman, die deze functie heeft aangenomen. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik 639, waarvan 319 landarbei ders, 74 vlsschers, 99 bouwvakarbeiders, 70 los-arbelders, 41 Jbngens. i dienstbo den, 4 schippers en 3 chauffeurs. Naar wij vernemen zijn door B. en W. een 40-tal vergunningen afgegeven voor het venten met bloemen ln deze ge meente in hoofdzaak voor het venten met snijbloemen in den bollentijd. o NOORDWIJK AAN ZEE. VERG. DER MIDDENSTANDERS. Rede van den heer v. Aggelen. Door de Noordwijksche winkellersver- eeniglng „Noordwijk aan Zee", werd in samenwerking met de Middenstandsver. alhier, een openbare vergadering belegd waar als spr optrad de heer P. A. van Aggelen, districtscommissaris van de Be- middelingscontmissie, ter verkrijging van Cnsls-crediet voor den middenstand in Rijnland, uitgaande van de K. v. K. en dir. van de Gem. Hulpbank te Leiden. De voorzitter van de winkeliersvereenl- ging. opende met een welkomstwoord, ln het bijzonder tot den heer van Aggelen. Het doel van deze commissie is om be middeling te verleenen ten einde bestaan de middenstandsbedrijven, die door cri sisoorzaken in liqulditeitsmoellljkheden zijn geraakt, op hun verzoek van advies te dienen en desgewenscht daarbij te onderzoeken of eventueele aanvragen aan de Nederlandsche middenstandsbank, ter verkrijging van een crediet met als waar borg het door de Regeering ter beschik king gestelde fonds van f. 2.000 000 door de commissie kunnen worden ondersteund en vervolgens, bestaande middenstands- bedrijven. die door crisisoorzaken in liquiditeitsmoeilijkheden zijn geraakt doch waard zijn om in stand te blijven en die gesaneerd kunnen worden, te helpen, door deze volwaardig te maken. Voor het eerste, het z.g. regeerlngscre- diet is een bemiddelingscommissie inge steld, terwijl voor het volwaardig maken van dergelijke middenstandsbedrijven, dus hoofdzakelijk die in voedlngs- en ge notmiddelen, het Rljnland's Borgstelllngs- fonds ingesteld zal worden. Aan de hand van verschillende behan delde aanvragen, waarin hulp werd ver leend toonde spr. op uitvoerige en duide lijke wijze het werken van die commissie aan Aanvragen tot bemiddeling moeten gericht worden aan de Bemiddelingscom missie, Nieuwsteeg 6 te Leiden, doch als voorwaarde is door de Regeering gesteld, dat dergelijke bedrijven uiterlijk op 1 Januari 1930 moesten bestaan. Ook ver strekt de commissie kostelooze juridische hulp, terwijl eveneens van een accoun tant de belangelooze medewerking ls verkregen. Na de pauze werden verschillende vra gen gesteld, welke door den spr. werden beantwoord. Met een woord van dank aan den heer van Aggelen werd de bijeenkomst door den voorzitter besloten. Het Jeugdhuis der Haagsche Gem. Vakcursussen. De bouw van bovengenoemd Jeugdhuis vordert goed; dezer dagen in het onder de kap gekomen, in verband waarmee de vlag van de hoogste dakspant waait. Dit feit werd eenlgszins feestelijk herdacht. Diverse Haagsche autoriteiten, w.o. prof. mr. S. a. van Poelje en de heer C. van Wijk, de lei- heden Den Burcht: Lib. Staatspartij de Vrij heidsbond. Spr. prof. mr. C. W. de Vries en H. Groenewout. 8 1/4 uur nam. Zaterdag. Burchtzaal: Mannenzangver. „Kunst na Arbeid." Schouwbrug: Lltteris Sacrum „Muggen om de kaars". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Ned. en Ind. Stud. Kunstkring. 8.15 uur nam. V. C. F.-Huls: N.B.A.S. Spr. J. W. Se- gaar over Mussolini. 8 uur nam. Zomerlust: Uitvoering van „T. I. G.'\ 8.15 uur nam. bioscopen. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „De dame met den zwarten sluier". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Le grand Jeu". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Im Westen nlchts Neues". Zcmdagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'A u. nam. „De moord in den Trein". Zondag nam. 2 uur, 4>/> uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedreeepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 April a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wllhelmlna- park 8, Oegstgeest, telef. 274. der der vakcursussen, alsmede de architect Jan Wils waren op het terrein aanwezig. Het gebouw belooft een sierlijk tehuis te worden, niet luxleus, maar frisch, open en gezellig gelegen op een mooi punt aan den duinvoet, ver en vrij van het drukke stads leven. Met energie arbeidt men aan de vol tooiing van dit Jeugdhuis, waarvan Inder tijd de eerste steen gelegd werd door den minister van Sociale Zaken, prof. Slote- maker de Bruine. o NOORDWIJK BINNEN. Jaarfeest Chr. Jeugdvereenigingen. Alhier had het Jaarfeest plaats van de Chr. meisjesver. „Bid en Werk" en de Chr. Jongel.-ver. „Onze Rotssteen is Christus" Ditmaal werd het feest gehouden in de groote zaal van Hotel Royal, die bijna te klein bleek te zijn. Ds. W. W. Slddré open de met gebed en een hartelijk woord van welkom en verzocht te zingen Gez. 62 1. De pianobegeleiding berustte bij den heer Jac. Smit uit Leiden. Het programma voor dezen avond vastgesteld bevatte behalve het onderwerp „Waarom Jeugdvereenigin gen?" zang der meisjesvereeniging, als mede tooneelspel. De verschillende num mers werden allen zeer goed voorgedra gen; de aanwezigen hebben hiervan ge noten, getuige het applaus. In de pauze werden loten verkocht, waarna de prijsuitreiking plaats had. Hierna sloot ds. Slddré met dankgebed dezen zeer geanlmeerden avond. o OEGSTGEEST. Ook hier ter plaatse, zal evenals dit reeds ln Leiden geschiedde, een tentoon stelling worden gehouden Inzake huis houdelijke voorlichting en wel ln de oude Gemeenteschool, aan de Geversstraat. De tentoonstelling zal Dinsdag as. door den burgemeester worden geopend. SASSENHEIM. De heer Joh. Speelman heeft beslo ten de candidatuur voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing niet te aanvaarden. o VALKENBURG. Tot tijdelijk hoofd der Chr. School is alhier benoemd de heer A. J. Lievaart van Rotterdam. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Inbraak. Een dezer nachten werd de hulp van de Rijkspolitie ingeroepen voor een in braak. welke gepleegd zou zijn in de villa Sunny Home bewoond door mevr. S. Het onderzoek leverde niets op; elk spoor van braak ontbrak. Politiehulp werd ingeroe pen wegens vermissing van voorwerpen van waarde. De marechaussee achtte vol doende termen aanwezig om den 21-Jarigen pleegzoon K, te arresteeren en naar Was senaar over te brengen. Deze bekende thans verschillende voorwerpen op den zolder te hebben verborgen of ln de sloot te hebben geworpen, wat bij onderzoek juist bleek te zijn. Na verhoor werd hij weder op vrije voeten gesteld. In de jaarvergadering van de K.J.M.V, werden goedgekeurd de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, benevens die der onderafdeelingen. Herkozen werden tot voorzitter de heer Wm Bleljs. tot pen ningmeester de heer Jan van Wijk en ge kozen tot secretaris in plaats van den heer J. Hagen, de heer J. Scholtes. Als leden der controlecommissie werden aangewezen de heer C. Hendriks en J. Scholten Tot leden van de ontsoannings- commissie werden benoemd de heeren P. Al. C. Roozenburg. J. Scholtes. L. Hooy- mans en J Scholten. Na rondvraaz en aanneminz van enkele naar voren gebrachte voorstellen werd de vergadering gesloten. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6