cent Feestelijke intocht te Woubrugge 76*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 4 April 1935 Derde Blad No. 23017 Van Burgemeester H. B. N. Mumsen. SPREEKCEL. Een groote dag! Heden was het wederom een dag die ln de historie van Woubrugge zal worden vastgelegd. Nog versch ln het geheugen der bewoners dier gemeente ligt de dag waarop de mare ging. dat burgemeester Boddens Hosang als burgemeester van Naaiden was benoemd; evenzoo de dag waarop de ingezetenen spontaan den scheidenden burgemeester bij zijn vertrek huldigden Thans maakte de burgerij van Woubrugge zich op. om den nieuw- benoemden burgemeester te ontvangen en hartelijk welkom te heeten! In een aantal auto's afgehaald van het station te Leiden, werd de heer Mumsen hi Hoogmade verwelkomd door de kinde ren van de R.K. school. Een spreekkoor zegde een vers op en na het zingen van het Wilhelmus en aanbieding van bloemen aan de verloofde van den nieuwen burge meester. mej de Ru, werd de tocht voort gezet naar Woubrugge. Inmiddels hadden de kinderen der beide scholen zich onder leiding van het onderwijzend personeel verzameld op het schoolplein van de O.L. school, waar de burgemeester eveneens werd toegezon gen en bloemen werden aangeboden. Ver volgens werd de heer Mumsen in 'n open bare Raadsvergadering als burgemeester der gemeente Woubrugge. waarvan vele inwoners de vlag hadden uitgestoken, ge ïnstalleerd. Na opening der vergadering met gebed door den loco-burgemeester, den heer C. w Lieverse. werd door den' secretaris het K B. gelezen waarbij de heer Mumsen als burgemeester van Woubrugge werd be noemd. Hierna sprak de heer Lieverse den burgemeester als volgt toe: Rede van Wethouder Lieverse. Burgemeester! Het Is mij, als waar nemend burgemeester, een voorrecht, U. namens den Raad der gemeente Wou brugge en de gansche burgerij, geluk te wenschen met uwe benoeming tot burge meester dezer gemeente van welke benoe ming de secretaris zoo juist officieele voor lezing heeft gedaan. Nu ik hier sta, gaan mijn gedachten onwillekeurig terug naar den dag. waarop ik. op deze plaats, onze hooggeachte heer burgemeester Boddens Hosang heb mogen toespreken. Zes Jaren zijn sindsdien voorbij gegaan; al dien tijd Iheeft burgemeester Boddens Hosang zijn krachten in dienst gesteld van deze ge meente, evenzoo hebben wij al dien tijd op een prettige en aangename wijze met hem mogen medewerken aan het bestuur der gemeente. Met dankbaarheid denk ik aan deze uren terug. Zijn verdiensten zijn naar waarde geschat in de benoeming tot bur gemeester van Naarden. Burgemeester, onder moeilijke omstandigheden aanvaardt U het ambt van burgemeester van Wou brugge. De crisis, met als gevolg daarvan een economische inzinking, is ook aan onze gemeente niet onopgemerkt voorbij gegaan. gevaarlijke klippen in veilige haven zult voeren. Hiertoe hebt U de medewerking noodig van den raad. Ik meen met volle vrijmoedigheid te mogen zeggen, dat van de zijde van den raad alle mogelijke mede werking gegeven zal worden, terwijl hij onder uw leiding, met vertrouwen de toekomst tegemoet gaat. Onder Inroeping van Gods zegen over den zwaren arbeid welke u wacht, be kleed ik U met het 'teeken uwer waar digheid en draag het voorzitterschap van den raad aan u over. De heer Lieverse hing daarna den heer Mumsen de ambtsketen om en overhan digde hem de voorzittershamer. Rede van burgemeester Mumsen. Wethouder Lieverse. Veeteelt en industrie gaan gebukt onder de zware lasten, welke die bedrijven zich zien opgelegd; de Middenstand kan zich geen loonend bestaan meer verzekeren en lijkt te zullen wegkwijnen en de werk loosheid drukt als een zwaren last op hel budget der gemeente. Wij mogen ons ge lukkig prijzen bij de wetenschap, dat de sociale zorg der werkloozen aan U goed is toevertrouwd. U toch hebt, door een ruime ervaring op dit gebied, de noodige kennis opgedaan om het vraagstuk der werkloos heid in breed verband onder de oogen te zien. Dalen eenerzijds de inkomsten, zoo wel in het particulier bedrijf als bij de gemeentehuishouding, anderzijds stijgen de uitgaven onrustbarend. Dat het onder deze omstandigheden uiterst moeilijk is de begrooting sluitend te maken, behoeft zeer zeker geen nader betoog. Het zou van een verkeerd inzicht getuigen, indien wij den toestand, zelfs op dezen dag, anders zouden voorstellen dan hij in werkelijkheid is. Bemoedigend is deze mededeeling niet, doch U kent, wel licht beter dan iemand anders de groote zorgen waarvoor een gemeente'zich thans geplaatst ziet. Het moedig onder de oogen willen zien van de groote vraagstukken, welke in elke gemeente om oplossing vra- getuigt tevens van den wil, om die moeilijkheden te overwinnen. De gemeente heeft zich nog steeds kunnen onttrekken aan het stempel van noodlijdendheid", waaronder reeds vele gemeenten gebukt gaan. Een zuinig beheer in het verleden en vorming van reserves hebben ons hier voor kunnen vrijwaren. Of dit in de toe komst zoo zal kunnen blijven is een vraag, welke door uw beleid en beheer haar be antwoording zal krijgen De raad, als be stuursorgaan der gemeente, zal rnolang haar dit mogelijk Is. zijn onafhankelijk heid, zijn autonomie trachten te bewaren. Burgemeester' Wij vertrouwen, dat U het schip der gemeente, dat zich te midden yan de branding bevindt, door de vele I De heer H. B. N. Mumsen. De heer Mumsen sprak ongeveer als volgt: Mijnheer de waarnemend burgemeester, heeren wethouders, leden van den raad der gemeente Woubrugge. Gij hebt de of ficieel e lezing gehoord van het Besluit, waarbij het H.M., onze geëerbiedigde Koningin heeft behaagd mij te benoemen tot burgemeester der gemeente Woubrugge. Het zal u niet verwonderen als ik ge tuig, dat mijn hart van dankbaarheid is vervuld voor deze benoeming. Dankbaar heid jegens den Heere, die alle dingen bestuurt, dankbaarheid ook jegens H M. de Koningin, die mij benoemd heeft, jegens Zijne Excellentie den minister van binnen- landsche zaken, die mij tot die benoeming heeft voorgedragen en verder jegens allen, die hetzij als autoriteit, hetzij als vriend tot mijn benoeming hebben medegewerkt. Voor ik nu overga tot het aanvaarden van mijn ambt, wensch ik een woord van hulde te brengen aan mijn geachten en sympathieken ambtsvoorganger, die hier zeer bemind was en die gedurende zes jaren met vrucht in deze gemeente werk zaam is geweest. Dat het hem en de zijnen in zijn tegenwoordige gemeente ambtelijk en persoonlijk wel moge gaan, is mijn hartelijke wensch! Voorts spreek ik hier een woord van waardeering uit voor U, mijnheer de loco burgemeester, die gedurende drie maanden het burgemeestersambt op zoo'n voor treffelijke wijze hebt waargenomen. Tevens dank ik U voor de woorden, welke gij zoo juist tot mij hebt gesproken en voor al hetgeen U verder te mijner verwelkoming heeft gedaan. Ik weet welke de voornaam ste belangen zijn, welker behartieinE mij hier in Woubrugge wacht. De veeteelt, de land- en tuinbouw, de scheepsbouw- en jachtenbouwindustrie en, in nauw ver band met deze laatste, het vreemdelingen verkeer, zullen ln menig geval de aan dacht van het gemeentebestuur vragen. Maar hoe die belangen zich onderling verhouden en op welke wijze wij tot hunne behartiging het onze zullen kunnen doen, is mij natuurlijk niet bekend en gij zult van mij dan ook niet verwachten, dat ik thans met een program van werkzaam heden. hoe schematisch ook. tot U kom. Maar dit kan ik U verzekeren, dat bij al mijn werkzaamheden het belang van de gemeente en van haar ingezetenen het eenig richtsnoer van mijn daden zal zijn en dat ik mij met al de door God gegeven krachten op de bevordering van die belan gen zal toeleggen. Dat heb ik onder aan roeping van Gods heiligen naam gezworen en dat hoop ik onder opzien tot Hem te doen. „Ons land beleeft een duisteren tijd. Een crisis van ongekenden omvang en diepte drukt het economisch leven over de geheele wereld als met een looden last. Het schip van Staat vaart op ongewisse zeeën naar onbekende stranden; God alleen weet waar het zal belanden. Met de middelen van het Rijk maken die der publiekrechtelijke dee- len, in de eerste plaats de gemeenten, een kommervollen tijd door. Voor de gemeen telijke bestuurders, evenals trouwens voor ieder Vaderlander, is het de duurste plicht hun steentje bij te dragen om de welvaart te handhaven op een redelijk peil Dit zal ook het doelwit moeten zijn in Woubrugge". In gunstige tijden is het ambtelijk werk van den burgemeester allesbehalve gemak kelijk; ik ben er van overtuigd, dat het thans uitermate moeilijk is. De toestand der financiën van de ge meente Woubrugge is in verhouding tot die van de overgroote meerderheid der overige Nederlandsche gemeenten niet ongunstig te noemen. Toch zal de ge meentelijke overheid er op bedacht moe ten zün verdere uiteenzetting der be- stuurskosten te voorkomen en zelfs, zoo het mogelijk is, tot verdere inkrimping van uitgaven te komen. Dat is niet alleen tegenover de gemeen te ,an sich", maar ook tegen de gemeente als onderdeel van de Nederlandsche ge meenschap een dure plicht. Ik neem aan. dat in deze gemeente r-eeds ten naaste bij alles is geschied, wat in deze richting be reikbaar is, maar onze aandacht zal zeker tot in de verre toekomst moeten worden samengetrokken op economisch en effi cient beheer. Natuurlijk zal daarbij zooveel als eenigs- mogelijk is moeten worden vermeden, dat de zuinigheid de wijsheid gaat bedriegen. Maar onze gedragslijn zal toch in meenig geval moeten worden bepaald door de stelling: niet de wenschelijke, maar alleen de noodzakelijkste uitgaven zijn geoorloofd. Mijne heeren, leden van den Raad, ik roep tot dit alles met de meeste aan drang Uwe medewerking ln en vraag U om Uw vertrouwen, zonder welke een goede samenwerking in het belang der gemeente niet kan worden verkregen. Ook ln Uw onderlinge verhouding is dit vertrouwen noodig. Dat Uwe beraadsla gingen steeds mogen dragen het kenmerk van onderlinge waardeering en eerbiedi ging van elkanders meening. Van mijn zijde hebt gij te verwachten een volkomen openhartige inleiding tot de zaken der gemeente. Ik zal Uwe wettelijke rechten eerbiedigen en U naar mijn beste weten voorlichten omtrent de gegevens, die te Uwer beschikking moeten staan tot het nemen van juiste beslissingen. In nog nauwer ambtelijke betrekking zal ik staan tot de heeren Wethouders. Ik doe een beroep op U om mij te steunen en bij te staan met Uwe groote levenservaring en Uwe natuurlijk gToote kennis van men- schen en toestanden in de gemeente, vooral in de eerste moeilijke tijd van inwerking in mijn nieuwe werkkring. Ik ben er van overtuigd, dat onze verhoudingen van den meest aangenamen aard zullen zijn en spreekt de hoop uit, dat gij U naar onze, natuurlijk veelvuldige, vergaderingen zult kunnen begeven in het vooruitzicht van eenige uren van aangename besprekingen over de belangen van deze schoone ge meente. Ook met de bewindvoerders van de Heerlijkheid Hoogmade, welke zich over een gedeelte dezer gemeente uitstrekt, moge een prettige en vruchtbare samen werking, voor zoover dit krachtens mijn ambt noodig is, verzekerd zijn. Mijnheer de secretaris, gij zijt gedurende de vacature van het burgemeestersambt tot Uw gewich tig werk geroepen en ik meen daaruit de gevolgtrekking te kunnen maken, dat gil in hooge maten het vertrouwen van het College en van den Raad hebt kunnen winnen. Wij zullen dagelijks naast elkaar werken: ik in het bestuurlijke, gij in het administratieve deel van den arbeid. Ook op Uwe medewerking en op den wil Uwer zijds om tot aangename verhouding te komen doe ik een beroep. Van mijn kant kunt U zich van de aanwezigheid van die samenwerking en van dien wil overtuigd houden. Aan de ambtenaren van de ge meente. op de secretarie, van de politie, van wier eerlijkheid, bekwaamheid en ijver voor de gemeente zooveel afhangt, en ver der alleen, die uit hoofde van hun ambt of beroep met het gemeentebestuur in verbin ding staan, schenk ik mijn vertrouwen. Tot de veldwachters zal ik als hoofd der plaat selijke politie in nauwe betrekking staan. Vooral in den tegenwoordigen tijd wordt ook van de bekwaamheid en den ijver van deze ambtenaren het hoogste gevergd. Mi.ine heeren Ik sta hier voor U met een bede in het hart voor het welzijn van de mij toevertrouwde gemeente en hare in gezetenen Dat God de Heere. zonder wiens genade wij niets kunnen, zijnen zegen moge schenken op mijn arbeid, opdat wij met wijsheid deze gemeente mogen bestu ren en hare belangen zoodanig moge be hartigen, dat daardoor haar welzijn in ieder opzicht moge worden bevorderd En met deze bede aanvaard ik het voorzitters- schap Uwer vergadering. Rede van den secretaris. Vervolgens werd de nieuwe burgemeester o.a. toegesproken door den secretaris mede namens de ambtenaren. De heer Schami- nee sprak ongeveer als volgt: Burgemeester, aangewezen om uit den aard van mijn ambt in de toekomst ten nauwste met U samen te werken, is het mij een behoefte des harten U mijn erkente- lijken dank te brengen voor de loyale wijze waarop U zich voorstelt met Uw secretaris te arbeiden aan de belangen der gemeente. De enkele malen dat ik U reeds mocht ontmoeten, hebben mij de overtuiging bij gebracht, dat ik mijnerzijds op Uw daad werkelijke medewerking tot het veraange namen van een goede verhouding mag rekenen. Ik van mijn kant wil dan ook gaarne ge tuigen. dat ik deze toestemming zeer op prijs stel en alles wil doen om deze goede verhouding te behouden. Ik meen ook namens de overige in dienst der gemeente zijnde ambtenaren te spreken, indien ik U dank zeg voor het vertrouwen dat U ons schenken wilt. Het bestuur van Uw ambtsvoorganger, burge meester Boddens Hosang, heeft zich geken merkt door een humaan vertrouwen ln de ambtenaren. Wij spreken de hoop en de verwachting uit, dat wij dit vertrouwen ook van U mogen winnen. De ambtenaar is dikwijls, terecht of ten onrechte, het middelpunt van de belangstelling der over hem gestelde machten. Van U, burge- ONGELUK OP DE LOGGER K.W. 105. Mijn opgevischt en uit elkaar gesprongen. De motorlogger K.W. 105, schipper-eige- naar D. v. d. Plas is te IJmuiden blnnen- geloopen wegens een ongeval aan boord met een stuk mijn. Des nachts werd bij het binnenhalen der netten uit zee opge vischt een gedeelte van een mijn, waarin zich nog springstoffen bevonden. Des mid dags had de monteur, Piet Guyt, de wacht en bevond zich in de nabijheid van deze mijn, die reeds een halven dag op het dek had gelegen. Plotseling sprong deze toen uiteen, waarbij Guyt ernstig aan de lin kerhand werd gewond en aan het gelaat bij de oogen. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij werd verbonden. Gisteren is hij naar zijn woning te Katwijk teruggekeerd. DE BESLAGLEGGING OP IJMUIDER TRAWLER TE DOVER. op d len springen indien onze belangen worden geschaad of ten onrechte mochten worden aangetast. Burgemeester, U hebt in Uw rede gezegd geen schematisch plan te kunnen ontvouwen. Al moge dit in con crete het geval zijn, uit de lijnen welke U hebt uitgestippeld, kunnen toch enkele gevolgtrekkingen gemaakt worden. En wij kunnen U zeggen dat deze ons blijde stem men. Bij U toch staat het belang der ge meente en der ingezetenen voorop. De administratieve taak van den ambtenaar weerspiegelt zich dikwijls in het door U zoo juist naar voren gebrachte beleid der gemeente. Objectiviteit is dus een eerste eisch voor den ambtenaar. Wij meenen te mogen veronderstellen, dat Uw hooggeachte ambtsvoorganger kan getuigen, dat wij persoonlijke genegenheid niet zochten, indien wij wisten, dat het belang van de gemeente eronder zou kun nen lijden. Dat dit vooral in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden, dikwijls tot moeilijke en minder prettige consequenties aanleiding moet geven, moge ook U bekend zijn. Indien wij ons echter gedragen weten door de zekerheid, dat ons werk geschraagd wordt door Uw onpartijdig oordeel, dan kunnen wij U de verzekering geven, dat wij naar beste v-rmoE-n de ons opgelegde taak zullen vervullen en door een nauwgezette plichtsbetrachting van d!* taak het in ons gestelde vertrouwen nie' -"'-amen. Spr. bood daarna den burgemeester namens het gemeentepersoneel een fruit mand aan als eerste blijk van sympathie. Op het verdere verloop van deze plech tigheid komen we morgen nader terug. „De Hoop II" vrijgegeven. Uit Londen wordt gemeld: Reeds ongeveer een maand ligt in het Granville Dock te Dover de Nederland sche trawler, ,,De Hoop II" IJM. 40, waar op de Engelsche douane-autoriteiten zoo als we reeds eerder meldden beslag heb ben gelegd, toen aan boord een lading likeur en andere alcoholhoudende dran ken werd gevonden, waarvan geen aan gifte was gedaan. Den kapitein was een boete opgelegd van 25 pond sterling, die niet was betaald, waarop de beslaglegging volgde De eigenaar van den trawler, de reeder De Groot uit IJmuiden, weigerde eveneens de boete te betalen, aangezien hij op het oogenblik, waarop de overtreding werd ge constateerd, niet de beschikking over den trawler had. aangezien deze door anderen gecharterd was. Dit charter is echter dezer dagen afge- loopen en de eigenaar van den trawler heeft thans met succes pogingen in het werk gesteld om weer de beschikking over de „De Hoop II" te krijgen. Met een zijner andere trawlers „De Hoop I" IJM. 193, is hij gisteren te Dover gearriveerd en hij heeft de gevraagde boete van 25 pond betaald, waarna het schip is vrijgegeven en de Hollandsche vlag werd geheschen. GRATIS LOGIES, GOED MAAL EN FLINKE BUIT. Inbraak in villa bij Nijmegen. Gistermiddag werd ontdekt, dat een in breker was binnengedrongen in het land huis „de Zevenbergen", staande aan den rijksweg NijmegenVenlo, even voorbij hotel „de Plasmolen" te Mook en eigen dom van mr. J. Santman te Nijmegen. De laatste maanden was het huis onbewoond geweest. Toen gistermiddag mevr. Gorter uit Rotterdam, die er van tijd tot tijd ver toeft. zich in gezelschap van haar doch ter en vergezeld van een werkster naar het landhuis begaf, ontdekte zij, dat alle kamers en vertrekken overhoop waren gehaald. Een ledikant met beddegoed was naar het woonvertrek overgebracht en had blijkbaar gediend als slaapplaats voor een ongenooden gast. Men vond in dé kamer de restanten van een overvloedigen maaltijd. Overigens heeft de indringer alles wat van zijn gading en gemakkelijk vervoerbaar was, na de logeerpartij mee- genome.i. Men heeft nog niet kunnen vaststellen, wat precies vermist wordt, maar de scnade, die is aangericht, is nogal aanzienlijk. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Eergisteravond, toen de vrachtauto van den dienst GoesRotterdam te Krabben- dijke gestopt had voor het afgeven vaii een pakje, wilde de knecht van den on dernemer, zekere L. v. d. Vreede, woon achtig te Goes, toen de auto weer lang zaam begon te rijden, op de treeplank stappen. Hij stapte echter mis en kwam terecht tusschen cabine en aanhang wagen, met het gevolg dat hij onder een wiel van den aanhangwagen kwam en werd overreden. Hij was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. IN VOLLE VAART OP EEN AUTO GEBOTST. Gisteravond is op den weg Donker broekMakkinga een motorrijder, afkom stig uit Hooghalen, met zijn motor op het kruispunt De Drie Tolhekken in volle vaart tegen een vrachtauto opgereden. De motor vloog meters ver weg, terwijl de berijder zwaar gewond op den weg bleef liggen. Een zijner beenen was geheel ver splinterd, en voorts had hij ernstige ver wondingen aan het hoofd opgeloopen. Nadat dr. Fokkema uit Makkinga de eer ste hulp had verleend, werd het zwaar ge wonde slachtoffer op een hulpbrancard naar een nabijgelegen boerderij vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vast is komen te staan, dat de motorrijder zeer snel heeft gereden, en dat de chauffeur van den auto duidelijk den richtingaanwijzer had uitgestoken. Tel. BUITENLANDSCH GEMENGD. VIER-EN-ZESTIG SPOORWEGRAMPEN IN ZES DAGEN. Volgens een officieele mededeeling van den volkscommissaris van verkeerswezen hebben op de Noordelijke spoorwegen van de sovjet-unie in de laatste zes dagen vier en zestig spoorwegrampen plaats gehad. Acht en vijftig van deze ongevallen zijn voor den volkscommissaris verborgen ge houden. Kaganowltsj heeft thans bepaald, dat de beambten, die verzuimd hebben, hem telegrafisch van de catastrofes op de hoogte te stellen, terstond van hun functie ontheven moeten worden en in arrest gesteld. RECLAME. 2UI voor zo'n sigaar en dan nog wel een KAREL I. Is 'I niet geweldig Karei I gaat met zijn tijd mee en brengt zijn „POPULAIR", de best mogelijke sigaar in geur en smaak voor de laagste prijs. 10 stuks Populair voor 50 cent. Er is maar één Karel i GRUWELIJKE MISDADEN IN DUITSCHLAND. Gisteren ontdekte men in Daberg in de nabijheid van Furth im Wald (Beieren) in de hofstede van Frau Weber, welke eenzaam temidden van de weilanden is gelegen, een gruwelijke misdaad. De ongeveer 80-jarige vrouw, haar 44-jarige dochter en het 10-jarlg zoontje der dochter werden vermoord aangetroffen. Het huls zelf was leeggeroofd en het vee weggedreven. De mogelijkheid bestaat, dat de misdaad reeds Zondag is gepleegd. De dader is reeds gevat. Het is de 26- jarige Ludwig Weber, die te Mering bij Augsburg gearresteerd is en in de gevan genis te Augsburg in voorarrest gesteld. Een uitvoerige bekentenis is door hem reeds afgelegd, terwijl ook zijn verloofde gearresteerd is. De gestolen koeien heeft hij in Furth im Walde verkocht. Maandagavond werd in een pension te Garmisch, eveneens in Beieren, een 52-ja- rige vrouw dood op haar kamer gevonden. Bij onderzoek is gebleken, dat zij in het bezit was van eenige zeer kostbare juwee- len, die zijn verdwenen, zoodat men met een roofmoord te doen blijkt te hebben. Verdacht van de daad wordt een 18-ja- rige Poolsche Jongen, Jesko von Spingier, voor wiens opsporing een belooning van 300 mark is uitgeloofd. IN TOTAAL VIJF-EN-TWINTIG LIJKEN GEBORGEN. Bij het opruimingswerk te Uzhorod (Tsjecho-SIowakije), waar een aantal groote stroomijten in brand was geraakt, zijn nog tal van lijken gevonden van dak- loozen, die in de mijten een slaapplaats hadden gezocht en blijkbaar door de vlammen verrast zijn. Tot nog toe zijn vijf en twintig lijken geborgen, waarvan sommigen zoodanig verkoold zijn, dat zij, toen ze aan de lucht werden blootgesteld, in witte asch uiteen vielen. De politie heeft groote moeite met het vaststellen van de identiteit der slachtoffers. TWEEMAAL OP DEN ELECTRISCHEN STOEL. Bij de terechtstelling van den te Chi cago ter dood veroordeelden moordenaar Chester Novak, door middel van den elec- trischen stoel, constateerde de gevan genisarts. dat het lichaam van den geexecuteerde na afloop van de executie nog levensteekenen vertoonde. De zoo goed als levenlooze Novak werd opnieuw naar den electrischen stoel gedragen en voor de tweede maal ging de stroom door hem heen, waarna de doktoren den dood constateerden. GEVAARLIJK SPEL. Een voorbijganger bepleit het plaatsen \an een schutting voor de leegstaande huizen aan de Lammermarkt, daar de jeugd er momenteel naar hartelust in speelt en de huizen vrijwel sloopt. Met het oog op den toestand der huizen is het daarin spelen ook lang niet van gevaar ontbloot. o

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9