OPENBARE VERGADERING HARRY v. d. OUWEELEN, Prinsessekade 3-4 Prima Zege Zaaihaver C.TH. BREEBAART EN ZOON LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 1 April 1935 UIT DE OMSTREKEN. 'IIN/T IN LITIim KERK- EN SCHOOLNIEUWS VOOR EEN WRINGER, NATUURLIJK GEEN STOOMPLANK Met de hand geperst is behoud voor Uw kleeding!! Groen frwtenstroo „ZOMhKlUKli HAVEDE» KAPEL Huurverlaging! TE HUUR: Modern Bovenhuis Bericht van Inzet. Onderjurken en Directoires Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" Prof. Mr. C. W. DE VRIES, HILLEGOM. Loop «ter Bevolking. Gevestigd: M W. Blonk, Molenstr. 16 L. Buurman. Leidschestraat 173 J M. Jonkheer. Stationsweg S G. A. Vos. Wilhelminalaan 18 C. A. J. van der Wolf. Havenstraat 49. Vertrokken: W. F. Walther. naar Rades- burg iD.) J. Berkhout, naar Rotterdam. Bruljnstraat 90 B. Sluiting Tuinbouwwinterschool. De tweejarige tulnbouwwintercursus Is officieel gesloten met een bijzondere les in tegenwoordigheid van ir. Volkersz. rijks- tulnbouweonsulent te Llsse, en de commis sie van toezicht. Behalve de leerlingen waren aanwezig het hoofd van den cursus de heer W. van der Wal en de onderwijzers de heeren D. van Egmond Jr. en Galjaard (uit Leiden). De heer van der Wal deelde mee, dat dezen avond geen examen zou worden af genomen. maar dat men door VTagen en antwoorden zou demonstreeren wat on derwezen is en wat van het onderwijs be grepen en onthouden is. Achtereenvolgens zijn daarna vragen gesteld over de bemestingsleer en plant kunde. over de bloembollencultuur en enkele bollenziekten, en over culturen onder glas en in kassen, resp. door de heeren v. d. Wal. v. Egmond en Galjaard. Ir. Volkersz zeide verheugd te zijn over het resultaat van den cursus, wat hij toe schreef aan de bezielende leiding en het goede onderwijs, hij hoopte dat het geleer de zal bijblijven en dat de leerlingen een steun zullen hebben aan het getuigschrift, hetwelk aan alle twaalf leerlingen is uit gereikt. De cursus is door twee met zeer veel vrucht, en door twee leerlingen met veel vrucht gevolgd. Ir. Volkersz bedankte de onderwijzers voor de vervulling van hun taak en de commissie van toezicht voor haar belangstelling. Hij feliciteerde den heer C. Ludwig btf het herstel van zijn ziekte. Daarop sprak de heer Bijl van Duyven- bode namens de genoemde commissie en de afti van „Bloembollencultuur" waar- deerende woorden over de bijgebrachte kennis. De heer Jan van Zanten dankte mede namens zijn mede-leerlingen voor het genoten onderwijs, onder aanbieding van geschenken aan de drie leeraren. De heer van der Wal verklaarde toen den cursus voor gesloten: hij hoopte, dat de verworven getuigschriften hun waarde in de practijk zouden toonen en bedankte, ook namens de leeraren, voor de geschen ken en voor de belangstelling Aanrijding. Gistermiddag heeft een 12-jarige wiel rijder de Leidschestraat overgestoken zonder uit te zien of de weg vrij was. met het gevolg dat hij door een auto is aange reden. De jongen T. S.. kreeg een hoofd wonde en een gecompliceerde breuk van een arm. Na door dr. Versluys en E. H. B. O. verbonden te zijn. is de patiënt naar de Maria Stichting te Haarlem gebracht. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschre ven in totaal 638 werkzoekenden. Gevonden en te bevragen aan het bureau van politie: taschje, Jongenspet. KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd zijn voor het examen te Den Haag voor Radio-telegrafist P. v. d. Oever Gzn. van hier en S. Klinkenberg van Noordwijk aan Zee. Belden zijn leerlingen van de Visscherijschool alhier. LISSE. Afscheidsavond leerlingen Ned. Herv. School. Alhier werd een afscheidsavond belegd voor de leerlingen die de school gingen verlaten aan het einde van het laatste leerjaar der lagere school. Ds. Tichelaar had de leiding en sprak hartelijke woorden zoowel tot de kinderen als tot het personeel der school. Het perso neel werd dank gebracht voor hetgeen het voor de kinderen geweest is. Na de pauze sprak de heer J. Dekker het afscheidswoord. Nar aanleiding van een treffend verhaal wees deze er op, dat stipt heid en netheid zulk een groote rol spelen voor het welslagen van het leven. Stipt heid is de koninklijke deugd waarin we ons nooit genoeg kunnen oefenen. Tegen over wien hebben wij stipt te zijn? Tegen over onzen naaste, ons zelf en.God. Elk dezer gedachten werkte spreker nader uit. Bedenkt steeds dat God u ln uw leven gadeslaat. Door de leerlingen werd ln aansluiting op dit treffend woord gezongen: „Jezus ga ons voor". Een der leerlingen sprak een hartelijk woord van dank tot den heer Dekker en in hem ook tot de onderwijzers en onderwij zeressen. Een mooi klokje werd als blijvend aandenken aangeboden, vergezeld van een vaas bloemen. Alle leerlingen kregen een mooie gedenk plaat ter herinnering aan den schooltijd. Deze mooie avond werd na een hartelijk dankwoord van den heer de Kooker tot het onderwijzend personeel en het school bestuur besloten met dankgebed. Jubileum-uitvoering „R.O.D.A.". Ter gelegenheid van haar 12'/t-Jarig be staan gaf de Prot. Gymnastiekvereenlglng „R.O.D.A." een uitvoering in gebouw .Re- hoboth" onder veel belangstelling. Jammer was het, dat de toespraak van den voorzitter ln mineur stond, daar R.O.D.A wel eens betere tijden heeft mee gemaakt dan thans het geval was. Belangeloos werkten tot het welslagen van dezen avond mee de gym.-ver. ..Excel sior" te Leiden en de heer Hovink, welke ter afwisseling veel liet hooren op de accordeon. R.O.D.A. liet zich dezen avond van haar goeden kant zien. Met het publiek was het nogal rumoerig. Verschillende afgevaardigden voerden het woord. NOORDWIJK. Werkstukken-tentoonstelling Ambacht-s-teekenschool. der In de voormalige openbare school te Noordwijk Binnen had de opening plaats van de tentoonstelling van de werkstuk ken van den cursus 19341935 van de ambachtsteekenschool, uitgaande van de Mij voor Handel en Nijverheid. De heer Llefferink. voorz. der Mij, heette allen, ln het bijzonder de ouders der leer lingen hartelijk welkom. Tot zijn leed wezen moest spr. echter melding maken dat het leerlingenaantal der school ln de dalende lijn is; slechts 36 leerlingen heb ben zich dit jaar aangemeld. Spr. wekte op tot grootere deelname, vooral nu velen door de werkloosheid zoo ruim gelegenheid hebben zich hier te ontwikkelen. Hierna was het woord aan den heer P Grin uit Leiden, directeur der school, voor het uitbrengen van het verslag van het 65ste cursusjaar, waaraan wij het vol gende ontleenen. Er meldden zich voor deze cursus 37 leer lingen aan, welk aantal juist voldoende was voor het vormen van twee groepen. Uit de gemeente Noordwijk bezochten 30 leerlingen de school, terwijl 7 leerlingen woonachtig zijn te Noordwijkerhout. 3 leerlingen zijn tijdens den cursus afge vallen, terwijl 2 nieuwe werden bijgeschre ven. zoodat de cursus beëindigd werd met 36 leerlingen. Deze leerlingen waren verdeeld over de volgende beroepen: 14 timmerlieden, 7 metselaars, 8 schilders, 5 metaalbewer kers, 1 loodgieter en 1 boekdrukker. Aan 5 leerlingen die de klassen door- loopen hebben kon het einddiploma uit gereikt worden. Dit zijn: A. Gijzen, C. v. d. Niet, M. van Parera. J. Plug en P. Ver- steege. Van de 4e naar de 5e klasse werden bevorderd: B Bon. J. v. Duijn, J. de Haas, J. Koeman, C. Sloof en Th. Vink. Van de 3e naar de 4e klasse: J. van Hal, P. Ottevanger. J H. de Raad en L. Verbeek, terwijl 2 leerlingen niet bevor derd. Van de 2e naar de 3e klasse: F. Bemelman, Th. Boot, M. Hoek. G. v d. Niet. B C. Schulte en W. Vink. Van de le naar de 2e klasse: W. Bedijn, D. Hartman, D. Hazenoot, J. v. d. Niet, J. Vink en F. van Winsen Eén leerling niet bevorderd. Daartoe in de gelegenheid gesteld door het Gemeentebestuur kon van eenlge der ijverigste leerlingen een belooning uitge reikt worden, welke ten deel viel aan: le klas: J. Vink en D. Hazenoot; 3e klas: G. v. d. Niet, W. Vink en F. Bemelman: 3e klas: L. Verbeek en P. Ottevanger: 4e klas: J. A. de Haas, B. Bon: 5e klas: P. Versteege, M. v. Parera en J. Plug. De directeur richtte daarna nog enkele woorden tot de jeugdige werkloozen. mede in verband met de verminderde toeloop van leerlingen tot de school, en wees op het groote belang, ook voor reeds gevor derde vaklieden om de teekenschool te bezoeken om hier hun vakkennis te onderhouden en uit te breiden. Spr. be sloot zijn rede met den wensch dat het hier tentoongestelde werk velen de over tuiging moge geven, dat na ernstig wer ken veel bereikt kan worden en dat deze school na een 65-jarlg bestaan ook a.s. najaar weer haar deel kan bijdragen aan de vorming van goede vaklieden. Hierna was het woord aan weth. Alkemade, tot het uitreiken der prijzen. Spr, brengt hulde aan de leeraren der teekenschool, en spoort de leerlingen aan den tijd van werkloosheid nuttig te be steden, nX door het verhoogen der vak kennis. Na de winnaars der prijzen ge feliciteerd te hebben ging spr. tot het uitreiken der prijzen over, welke heston den uit timmer- en metselgeTeedschap- pen Hiermede was het officieele gedeelte beëindigd en ging men over tot het be zichtigen van de tentoonstelling. SASSENHEIM. Vergadering R.-K. Volksbond. In de groote zaal van het K.S.A.-ge- bouw vergaderde bovengenoemde vereenl- glng De voorzitter de heer J. Kortekaas sprak een krachtig opwekkend openings woord. waarna de notulen werden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. BU de ingekomen stukken werd voorge lezen dat het H.B. zal trachten om bij de steunregeling een toeslag te krijgen voor het ziekenfonds. Hierna werd behandeld de beschrij vingsbrief voor de vergadering van den Centr. Raad. Alsnu werd het woord verleend aan het lid van Credo Pugno. die sprak over de N. S B. Voor dit onderwerp had de heer N. v. d Zwaan zich beschikbaar gesteld. Spr. behandelde het nationaal-soclalisme, dat hij vooral voor ons absoluut onaanvaard baar achtte. De voorzitter bracht hem dank voor zijn rede. Ook hij gaf aan hoe strijdig de leer van de NSB. Is voor de Kath. leerstelling en -kerk. Spr. besloot met den wensch dat een en ander zal bijdragen de leden te krij gen op de plaats waar zij hooren, n.l. in de R.-K. Staatspartij. Hierna sluiting met gebed. WARMOND. Chr. Hist. Kiesvereeniging. Alhier trad voor de Chr. Hist, Kiesver. op de heer Jac. Wilbrink, candidaat der Chr. Hist, voor de Prov. Staten en Ge- meenteraadswil van Leiden, met het on derwerp: „Christelijk Historisch Juist nu". Nadat de voorzitter de heer Oudshoorn geopend had met het lezen van Tim: 6 21 en gebed, gaf hij na een korte ope ningsrede den spreker het woord. Deze zeide. dat wij ln dezen tijd, welke eigen lijk een chaos is, een vast standpunt noodig hebben, waaruit wij de toestand kunnen bezien en overzien. De C.H. biedt ons dat vaste steunpunt, daar zij tegen over de demagogische voorstellingen van uiterst links, de Chr. beginselen stelt, en deze ook in de lijn der Historie wenscht te bezien hoe wij daartegenover hebben te staan. Ook de S.D.A.P. weert zich dapper. Als wij het boek der Wlbauts lezen, of hooren hoe men de echtscheidingsformali- telten wil vergemakkelijken, voelt leder wél denkend Christen de ondermijning van het Staatsgezag. Hiertegen wil de Chr. Hist. Unie ons waarschuwen en stelt spr. de taak der Christelijke Partijen, om ge desillusioneerde jongemenschen. die na de hoog conjunctuur hun Idealen zagen omver geworpen, door het monster der werkloosheid, de helpende hand toe te steken. Verder schetste spr. dat ook z.g. rechtsche partijen ons afbreuk doen, als daar is, de belasting op de doode hand, waarbij echter het wapen tegen den wapenvoerder wordt gekeerd. Vervolgens deed spr. zien dat ook voor de Prov. Sta ten een rechtsche meerderheid noodzake lijk is, daar door de Ppov. Staten de Eerste Kamer wordt gekozen, eri welke toestanden men zou krijgen wanneer Eerste en Tweede Kamer tegenover elkander zouden komen te staan. Ook membreerde hij het werk der Porov St. zoowel op cultureel maat schappelijk als gemeentelijk terrein, hier bij opmerkend hoe de S.D.A.P. In Zurich toen zij het bewind aanvaardden, de werk- loozensteun direct met ongeveer 1/3 ver laagde. Spr. besloot zijn goed gedocumenteerde rede met een opwekking om het Christ. Hist. Beginsel uit te dragen. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Ook ln onze gemeente Is een comité van actie gevormd, dat zich speciaal wil bezig houden met de moreele zorg van de werklooze jeugd. Dit comité is een pi. afd. van de Centrale voor werkloozenzorg gevestigd te Utrecht, die voor enkele ja ren werd opgericht met de bedoeling aan Christelijke groepen die zich bezig hou den met werkloozenzorg de noodlge voor lichting en steun te geven. Het comité dat hier ter plaatse als onderdeel van de Centrale Is gevormd, bestaat uit de heeren ds. De Bel, W, K. Heyl en Alb. Oudshoorn. TIJDSCHRIFTEN. .Meisjesleven". Het maandblad „Meisjesleven" bevat ar tikelen over „Uiterlijkheden" en „Peter" door Willy Pétillon; „Hare Rabbit" door Cissy van Marxveldt; Felix den Har- tog schril It over „Zwemmen". Voorts be schouwingen over „Kleuren en karakters" „Wanneer we goed gekleed zijn", „Boeken, die Je moet lezen", „Handschrift en karak ter", „Sport als beroep" enz. Weer een af levering die de jeugd graag zal lezen! NED. HERV. KERK. Tweetal: Te BUjham P. H. Kapteyn te Blija en W. A. Kastein. voorganger van de afd. van de Ver. v. Vrijz. Herv. te Kampen. Aangenomen: Naar Gendt (Geld.) W. C. v. d. Vliet te Kloosterzande. Bedankt: Voor Bergschenhoek P. J. Steenbeek te Oudewater. Voor Westbroek c.a. A. M. den Oudsten te Elburg. Beroepen: Te Harderwijk J. v. d. Graaf te Nljkerk. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Aagtekerke M. Heikoop te Utrecht. Ds. J. H. BEUMEE t In den ouderdom van 54 jaar is te Drie bergen overleden Ds. J. H. Beumee. em. predikant van de Geref. Kerk van 2e Ex- loërmond. Johannes H. Beumee werd 15 Nov. 1880 te Nleuwe-Pekela geboren en studeerde aan het gymnasium te Winschoten en aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1905 candidaat werd. 9 Juli van dat jaar aan vaardde hij zijn ambt te Opperdoes, van waar in 1907 naar Ureterp vertrok, om ln 1911 te Stedum zijn Intrede te doen. In 1917 kwam hij te Landsmeer vanwaar hij in 1921 naar Sneeuwijk (Br.) ging. In 1924 werd hij predikant te 2e Exloërmond, welke gemeente hi) tot 1 Jan. j.l. heeft mogen dienen, toen de classis Stadskanaal hem om gezondheidsredenen eervol emeritaat verleende. Ds. Beumee bekleedde ln zijn jongste gemeente verschillende functies. UNIVERSITEIT TE GRONINGEN. Met ingang van 16 September a.s. Is aan prof. A Klein wegens het bereiken van den 70-jarlgen leeftijd op verzoek eervol ont slag verleend als hoogleeraar aan de rijks universiteit te Groningen, met dankbetui ging voor de belangrijke ln deze betrekking bewezen diensten. o DS. A. I. REINDERS t In den ouderdom van 57 jaar is te Veen- hulzen (Dr.) overleden ds. A. I. Reinders, em. predikant van de Ned. Herv. aldaar en directeur der Rijkswerkinrichting ter plaatse. Ds. Reinders werd in 1877 geboren en in 1905 candidaat in Noord-Brabant om 22 April 1906 het predikambt te aanvaarden te Oosterland (N.H.). Vandaar vertrok hij in 1911 naar Noord-Scharwoude, welke standplaats hij ln 1913 met Veenhuizen verwisselde. Hier werd hem ln 1917 eervol ontslag verleend met de bevoegdheid van emeritus wegens zijn benoeming tot direc teur van de Rijkswerkinrichting Veenhui zen I. Thans was hij directeur van Veen- huizen II. Morgen (Dinsdag)middag zal zijn stoffe lijk omhulsel te Veenhuizen worden ter- aardebesteld. DS. C. BOUTHOORN t In den ouderdom van 86 jaar is te Zeist overleden ds. C. Bouthoorn, em. predikant van de Ned. Herv. Gem. van Dordrecht. Cornells Bouthoorn werd 19 Oct. 1848 te Lange Ruige Weide, waar zijn vader koop man was, geboren. Hij ving eerst op 36- jarigen leeftijd aan zich te bekwamen voor het predikambt. Daartoe bezocht hij het gymnasium te Boxmeer en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theolo gie. In 1884 werd hij candidaat in Over ijssel om 14 Dec. van dat jaar te Sprang het predikambt te aanvaarden, sprekende over 1 Cor. 2 2. In 1887 vertrok de over ledene naar Oud-Beyerland, welke stand plaats hij ln 1889 met Dirksland verwissel de. In 1892 werd hij predikant te Groot- Ammers om in 1897 te Ede zijn intrede te doen. In 1903 verbond hij zich aan de ge meente van Dordrecht, welke hij heeft ge diend tot 1924 toen hem 25 Dee van dat Jaar eervol emeritaat verleend werd, na een diensttijd van 40 jaar. Ds. Bouthoorn vestigde zich toen metterwoon te Zeist. Ds Bouthoorn was vele jaren lid en quaestor van het classicaal bestuur van Dordrecht en maakte déél uit van den dis- trictsraad van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. In Ede gaf hij den stoot tot de oprichting van een Chr. Uloschool. Enkele preeken verschenen van de hand van ds. Bouthoorn ln druk, terwijl tal van bijdragen van zijn hand werden opgeno men in de kerkboden van Dordrecht en Zeist. Ds. Bouthoorn behoorde tot den Geref. Bond ln de Ned. Herv. Kerk. VOOR DINSDAG 2 APRIL. Hilversum 301 M Avro-uitzendlng 5,30: VPRO 6,30: RVU 8,00: Gra- mofoonplaten 9,00: Francis Keth's ensemble 9,45: Carlllonbespellng uil Enschede 10,00: Morgenwijding 10,20: Ensemble Francis Keth 11,00: Causeria mevr. Lotgerlng-Hlllebrand 11,30: Het Lyra-trlo 12,30: Gramofoonplaten I.30: Boris Lensky (viool) en Egbert Veen (piano) 2,00: Orgelconcert P. v. Egmond Jr. m.m.v. A. Hermes (alt) en L. v. d. Lek (Obl. hobo) 3,00—4,00: Knipcursus 4.15: Gramofoonplaten 4,30: Radlo- klnderkoorzang o.l.v. J. Hamel 5,00: Voor kleine kinderen 5,30: Jeugdhalfuur van de VPRO o.l.v ds B J. Arls 8.00: Disco-nieuws 6,30: R.V.U. Dr. J. Romein: Grondstoffen en politiek. Katoen 7,00: Kinderkoor o.l.v. W. Hespe 7,30: Engel- sche les Fred Fry 8.00: Vaz Dias 8,05: „Waar gekout en gedanst wordt" (Reportage) 8,35: Voordracht door Julia de Gruyter en Rlen van Noppen 9,00: Selectie uit „Hansel und Gretel", van Humperdinck, m.m.v. solisten, koor o.l.v. H. v Wielink en het Omroeporkest o.l.v dr. Fr. Weissmann 10,00: Gramofoon platen 10.15: Omroeporkest en gramo foonplaten 11.00: Vaz Dias 11,10— 12.00: Majo Marco en zijn dansorkest. Huizen. 1875 M KRO-programma 8.00—9,15 en 10,00: Gramofoonplaten II,3012,00: Godsd. halfuur 12,15: Gra mofoonplaten 1.00: Orkest 1,50: Gra mofoonplaten 2.00: Voor de vrouw 3.004,00: Kniples 4,15: Gramofoon platen 4,25. Pianoduetten 4,45: Gra mofoonplaten 5.00: Schlagermuziek en Gramofoonplaten 6.407.00: Cursus 7,15: Lijdensmeditatie 8,15: Vaz Dias 8,20: Koorconcert uit Rome 8.50: Hoorspel 9,25: Pianorecital 9.45: Orkestconcert m.m.v. alt 10,30: Vaz Dias 10,35: Zang 10,50: Orkestconcert 11.3512.00: Gramofoonmuziek Droitwich 1500 M 10,35—10.50: Mor genwijding 11,20: Orgelspel S Torch 11.50: Gramofoonpl. 12.20: Het Broad- hurst Septet m.m.v. J. Sutton (alt) 1.20: J. Muscant en zijn orkest 2.20: Het Sohotsche Studio-orkest, m.m.v. A Samuel (sopraan) 3,35: Gramofoonpl. 4,20: Lezing 4,40: Strijkkwartet m.m.v. B. Thurstan (sopraani 5.35: BBC-dans- orkest o.l.v H. Hall 6.20: Berichten 6,50: Bach-koralen 7,10: Fransche lezing 7,40: Gramofoonpl. 7,50: Causerie 8.20: Dottle Ditties (gevar. programma) 8.50: „Best Sellers", populair concert 8.55: ..Four fouls in fanatsy". gevar.pr. 9.20Gramofoonpl. 9,50: Berichten 10.10 en 10.20: Lezing 10,40: Italiaansehe balletmuziek o.l.v. Robinson 11,3512,20 Lew Stone en zijn band. Radio Paris 1648 M. 7,20 en 8,20: Gra mofoonpl. 12,35: Het Krettly orkest 8.20: Ruy Bias, spel van Hugo. Kalundborg 1261 M. 11.201,20: Con cert uit Rest. „Wivex" 2,204,20: Om roeporkest o.l.v. Gröndahl en gramofoonpl. 7,20: ..Liden Kirsten" opera van Hart- mann 9,4510,20: Omroeporkest o.l.v. Mahler. Keulen 456 M. 5,20: Gramofoonmuziek 6,35: Orkestconcert 11,20: Uit Berlijn: E. Schneidewind en zijn orkest 12,35 Kamermuziek 1,35: Omroepkwintet 3,20. Planorecital 4,20: Omroeporkest, koor en solisten 6,50: Gramofoonmuziek 7,35: Rijkszending: „Das Spiel vom Freier und vom Knecht", spel. muziek van Kaufmann 8,20: Kwartetconcert. Hierna berichten en lezingen. Rome 421 M. 8.05: Morgenconcert o.l.v. Casimlrl 9,05: Harp en zang 9.50: Concert. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20J Gramofoonmuziek 12,50: Salonorkest 1.502,20 en 5,20: Gramofoonmuziek 6.50 en 7.35: Omroeporkest 8.20: Gevar. progr. 10,30—11,20: Gramofoonpl. 484 M. 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Omroepor kest 1.502,20 en 5,20: Gramofoonpl. 6.35: Bach-concert 7,35: Gramofoonpl. 8.20: „La Passion" met muziek van Alb. Dupuis. Deutschlandsender 1571 M. 7,35: Zie Keulen 8,20: 3de en 4de acte van Grae- ner's opera „Der Prinz von Homburg", ca. 9.35 en 10,05: Berichten 10,2011,20: Oscar Joost en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 2 April, lste programma: Hilversum van 8—24 u. 2c programma: Hulzen van 824 uur. 3e programma: 8.00: Deutschl.sender 9.20: Keulen 1120: Brussel VI. 13 20:' Deutschl.sender 14.20: Kalundborg 16.20: Brussel VI 18 20: Deutschl.sender 19.35: Beromünster 2140: Leipzig 23 20: Weenen. 4e programma: 8.05: Luxemburg 9.35: Deutschl.sender 10.35: DroltwicK 11.05: Londen Reg, 11.20: Droitwich 15.20: Londen Reg. plm. 16.20: Keu len 17.50: Droitwich 18.20: Keulen 18.50: Londen Reg, 19.00: Tuinpraatje door den heer J. Jonker chef afd Gem. Plantsoenen 19.30: Londen Reg 20.55: Droitwich 21.50: Londen Reg. 22.40: Droitwich. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma: ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 769 Kostuum oppersen en ontvlekken 1.35 FIRMA 1AC. DË NEEF, Rapenburg 110, Tel. 1339 8536a Vereenlglng tot Btvord.riac van don Bonw vu Werkmanswoningen ta Lolden. Het Bestuur bericht dat dividend No. 42 betaalbaar la met 3 'Ie ten kantore van Noordhollandsch Laxidbouw- crediet N.V., Bijkantoor Leiden. 1983 en 1947 uit voorraad aan builen. Firma GEBtfS. BLONK Leiden, K. Galg?water 12/12» Telef. 235. 7ftMUD7nDr" HEDENAVOND EERSTE OPTREDEN Haarlemmerstraat 152 bev. kamer en suite, hal, spreekkamer, kabinet, keu- keil, 4 slaapkamers en zolder, aparte opgang, ad 40 gld. per maand Vrij van straatbelasting. 1989 Te bevragen: P. HOGENDOORN Zn. HaarLstraat 150. Op Vrijdag 5 April 1935, des avonds 7 uur, ln het Notarishuis a. d. Hoogewoerd 144, te Lelden, afslag t. o. v. Nots. TROOST, te Lelden, van3 perc. weiland te Oegst- geest, resp. gr. 2.43.50 H.A., 2.29.10 H.A., 2.74 30 HA., in bod staande op: f.4000.—, f.3650— en f.4450.—; en perc. te Lelden, ln bod staande op: Oosterkerksteeg 8/8a f. 1700.—, Zuidsingel 19/19a f. 1800.—, Oostdwars- gracht 19b f. 2800.—, Middel weg 20 f. 900.—, Middelweg 22 f. 1100.—. 1956 Hare 92 (Telef. 544) Lelden Onze zijden zijn van prima qual. en lage prijs. 1958 op Vrijdag 5 April 1935 des avonds om 8.15 uur, in den Burcht te Leiden. SPREKERS: 1979 Lijstaanvoerder in den kieskring Leiden over: De Liberale Staat en H. GROENEWOUT, overOf Vrijheid 9 f dwang GEEN STRAATSCHANDAAL GEEN GROOT KABAAL MAAR MANNENTAAL DAT's LIBERAAL!!

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12