LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 1 April 1935 korfbal. hockey. nederlandsch hockey- elftal samengesteld. schermen. lawn-tennis. ijshockey. gymnastiek. roeien. wielrennen. biljarten. schaken. dammen. THIJS IJS EN HET DAL DER NEVELS. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Zd.-Holand I: Het Zuiden—H.S.V. 6—3. Noord I: Dlo—'Vitesse 32; Rood Wit Wordt Kwiek 1—7. Zd-Holland IIA: Gymnasiasten—Dee- tos H 6—4 Zd.-Holland IIB: O.S.C.R.—Vreewijk 2—3. o Overzicht. Hoewel het aantal aantal wedstrijden dat gisteren doorgang vond zeer klein was, zijn er toch twee beslissingen gevallen die van belang zijn. Zoo werd Deetos zonder zelf te spelen kampioen der eerste klasse Zuid-Holland, dank zij de welwillendheid van 't Zuiden om H.S.V. te verslaan met 6—3. Ook de kampioen der Noordelijke afdee- ling ls thans definitief bekend. W.K. had weinig moeite met Rood-Wit en behaalde zoo wederom, voor de achtste keer, de eere- tltel. Westerkwartier, Deetos, W K. en waar- schnlijk D.O.S. zullen dus de strijd om het landskampioenschap aanvangen Door het niet doorgaan van de wedstrijd RegenboogSellicha. Is No. 3 In de prom.- en degradatiecompetitie, waarin Fluks haar eerste-klasseschap moet verdedigen, nóg niet bekend en zal dus de wedstrijd No. I afd. IIBFluks, die voor a.s. Zondag was vastgesteld, niet gspeeld kunnen worden. NOORDERKVV. I—ALGEMEENE II 3—1. Noorderkwartier verscheen in een sterk gewijzigde opstelling, waartegen Algemeene die een dame miste, het niet kon bolwer ken. Daar Algemeene den eersten wedstrijd won. is een beslissingswedstrijd noodzake lijk. Na een kwartier spelen heeft de thuis club reeds een 20 voorsprong veroverd. Tot de rust weten de verdedigingen hun heiligdom schoon te houden. Na de thee weet Algemeene to scoren, spoedig gevolgd door een doelpunt van Noorderkwartier. Even na de vakverwisseling kondigt scheidsrechter Meijllnk, die uitstekend floot, het einde aan. VOOR DEN WEDSTRIJD TEGEN ENGELAND. Op Zaterdag 6 April a.s. om half vier speelt het Nederlandsche hockeyelftal In het Olympisch Stadion te Amsterdam te gen Engeland. Naar wij vernemen is het Nederlandsche elftal als volgt samenge steld: Doel: De Looper Jr. (Hilversum.) Achter: De Waal (Amsterdamven Tres- llng (H.O.C.) Midden: De Looper Sr. (Hilversum), Houtzager (Gooi) en van Llerop (Hil versum.) Voor: Gunning (Bloemendaal), Schnlt- ger (P.W., Enschede), van der Berg (Am sterdam), Caviët (Gooi) en van der Haar (H.H.Y.C.) NEDERLANDSCHE HOCKEY-BOND. De uitslagen van gisteren. Damesafd.: NederlandDultschland 3—5. Prom. Degradatie 3/4e klasse: H.O.C. II —Rijswijk 40. Heerenafd.: Landskampioenschap: Bre da—H.D.M. 0—3. Prom.-Degradtie prom./lste klasse: BloemendaalM.H.C. 21. Beslissing 2de klasse A: LeidenAlk maar 12, na verl. Promotie 2de kl./prom. kl.Kieviten Amersfoort 31; Strawb.B.H.V. 22. Prom -degr. 3de klasse: H'sum III— Strawb. II 4—1; BI.'daal II—Hudito 1—0. Overzicht. De groote strijd is gestreden en dit zij gezegd verdiend gewonnen door Alkmaar, dat een snellere en resolutere partij hockey speelde dan onze stadgenooten. Over het geheel is het geen mooie wedstrijd ge weest. De oorzaak dient bij Leiden gezocht te worden in de achterhoede, die een on verklaarbaar slechte partij speelde, waar door de middenlinie gedurende den gehee- len wedstrijd een verdedigend karakter moest aannemen en alle verband met de voorhoede Het varen. Het is jammer voor de Leidenaars, maar nog steeds is de kans op promotie niet verkeken. Daartöe begint voor Leiden nu de promotie-competitie tegen Kieviten, B.H.V, Amersfoort en Strawberries. Drie van deze vijf clubs mo gen promoveeren. Tot op heden zijn de volgende uitslagen In dzee competitie gevallen: Strawberries Amersfoort 32: LeidenStrawberries 3—1; AmersfoortB.H.V. 42; Kieviten Amersfoort 3—1; StrawberriesB.H.V. 2-2. De stand is nu: Leiden 1 1 31 2 Kieviten 1 1 31 2 Strawberries 3 1 1 1 67 3 Amersfoort 3 1 2 78 2 B. H. V2 1 1 4—6 1 LEIDEN—ALKMAAR 1—2. Na het beginsignaal vallen beide par tijen om beurten aan en al spoedig lost Leiden het eerste schop op het doel. dat echter net naast gaat. Toch zijn de aanvallen der Alkmaarders zachter en gevaarlijken. Vooral de mid- voor blijkt een doorzetter te zijn, iemand met een formidabel schot, de man, die we in de Leidsche voorhoede nog steeds missen. Langen tijd wegen de partiien goed tegen elkaar op en beide doelen krui pen eenige malen door het. oog van pen naald. Met. wat meer geluk had Leid' n in deze periode wel kunnendoelpunten., Dan weet Alkmaar na eeri strafcorner. van het gewirwar in den strafcirkel ge- bulk te maken en onbereikbaar voor den: keeper verdwijnt'de bal in het net. Leiden valt snel aan. doch de midden- linie steunt niet en blijft in Ijaar verde digende taak volharden. De rust gaat in met een 10 voorsprong voor Alkmaar. Na de rust een reprise van het' eerste deel. Beide partijen vallen om beurten aan, ripch Alkmaar speelt systematisch en Leiden niet. Na ongeveer twintig minuten weet Leiden uit een scrimmage te doel punten Steeds sneller wordt het tempo, doch belde partijen houden stand tot het eindsignaal. Hierna wordt tweemaal Th minuut ver lengd, De eerstê verlenging is geheel voor Leiden, helaas echter zonder te doelpun ten. In de, tweede Th minuut weet Alk maar na missen der Leidsche,achterhoede 'e scoren. Hiermede ls het pleit beslecht en alweer ziet Lelden zich een promotie kans op het nippertje ontnomen. Hulde aan de Alkmaarders voor hun spel en voor den sportleven geest, die er op het veld heerschte. De leiding was uit stekend. OM HET SABELKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De Jager definitief winnaar van den wissclbeker. In de schermschool „Gijsbertl" vond Zaterdagmiddag de finale plaats van het jaarlijksche tournool om het sabel-kam pioenschap van Leiden, waarvoor een week geleden te Oegstgeest reeds de vóór wedstrijden waren gehouden, In deze fi nale waren geplaatst: De Jager, Nix, Van Duuren Jr., Kop, Zaayer, Swaan en Ouwerkerk. die gezorgd hebben voor een zeer sportief verloop. Al spoedig bleek, dat de titelhouder De Jager ook nu weer favoriet was, doch dat hij geduchte con currentie te vreezen had van Swaan en Nlx. Na twee ronden was dit drietal nog ongeslagen. Een niet geheel bevredigen de 42 overwinning van Swaan op Nix bracht laatstgenoemde toen echter bui ten het geding en voor den eersten prijs is hij daarna niet meer in aanmerking gekomen, al was het per saldo juist deze schermer, die gezorgd heeft voor extra- spanning door De Jager een nederlaag toe te brengen. Swaan had intusschen ook gewonnen van Zaayer, terwijl De Jager over Ouwerkerk en Van Duuren getriomfeerd had. Na een 4—0 zege van Swaan tegen Kop volgde toen de reeds gememoreerde verrassing van Nix, die tegen De Jager een uitstekende sabel- partij schermde, de elkaar snel opvolgen de aanvallen van den titelhouder voor treffelijk pareerde en door goed geplaat ste riposten met 4-0 won! Zoo had Swaan dus na vijf ronden de leiding en kon de laatste ontmoeting Swaan-De Jager de beslissing brengen. Doch het liep anders. In een gelijk-opgaanden kamp won De Jager met 42 en waar belde nu vijf partijen gewonnen hadden en het aantal ontyangen treffers voor hjt kampioen schap" niet beslissend ls, moest dus bar rage plaats vinden. Deze match was een getrouwe copie van de eerste. De Jager, die door z'n voort durend aanvallen leergeld betaald had tegen Nlx, nam steeds een afwachtende houding aan om telkens op de voorberei ding van Swaan's aanval z'n voorhouwen te plaatsen. Dat geschiedde met afwisse lend succes. Het werd 33, waarna De Jager met 43 niet alleen de partij, maar ook het kampioenschap van Leiden en den wisselbeker won. Deze prijs, die ach tereenvolgens gewonnen werd door H. van Duuren, mr. J. D. Schepers (tweemaal) en E, C, de Jager (driemaal) is thans der halve eigendom geworden. De totaal-uit slag was: 1. De Jager, 5 gew. part., 12 ontv. en 20 geg. treffers; 2. Swaan 5 gew., 13 ontv. en 22 geg. tr.; 3. Nix, 4 gew., 14 ontv. en 21 geg. trf.; 4. Kop. 3 gew., 21 ontv. en 18 geg. tr.; 6. Zaayer, 1 gew., 23 ontv. en 16 geg. tr.; 5. Van Duuren Jr., 22 ontv. en 16 geg. tr.; 7. Ouwerkerk, 1 gew., 23 ontv. en 15 geg. treffers. De heer Gijsbertl heeft na afloop de prijzen uitgereikt en dank gebracht aan den heer Van Duuren Sr., voor de leiding en aan de schermers voor hun sportieve houding. Hij dankte verder voor de be toonde belangstelling en sprak daarbij woorden van waardeering aan het adres van de heeren overste Van Mens, Henny en adjudant De Jager, voor hun steeds bereidwillig verleenden steun en mede werking. NEDERLAND DOOR FRANKRIJK GESLAGEN. Om den Coupe Bonnardel. De te Amsterdam Zaterdagavond voort gezette wedstrijd Nederland—Frankrijk voor Oefenmeesters om den Coupe Bon nardel is door Frankrijk gewonnen. Het dubbelspel was zeer onbeduidend. Plaa en Estrabeau sl. Jan Goedraad en Hemmes met 6—0. 62. 75. Hierna speelde Waasdorp tegen Plaa. Het werd een zeer felle strijd, voornamelijk baseline, want al is Plaa een goed en sterk volleyer, de lengte van de drives van Waas dorp hielden hem achterin. Prachtig gelijk op ging de eerste set tot 4—4 Plaa kreeg zijn kant toen Waasdorp zijn service op love verloor, doch in de volgende game manoeuvreerde Waasdorp uiterst snel en zuiver, maakte gelijk en won door zijn hecht verdedigen de set met 9—7 In de tweede en derde was Plaa sterker, dank zij meer variatie tusschen drive en volley. Met 63 en 61 kwam hij op twee sets tegen een en na de rust op 30. Van dat moment speelde Waasdorp schitterend er won via 34 de set met 64. In de vijf was hij 20, doch verloor na taaien tegenstand met 36. Te niim elf uur begon de laatste oartij HemmesEstrabeau, welke Hemmes won i met 7-5, 6—4. 6—2. Dn totaal-uitslag werd dus 32 voor Frankrijk. NEDERLAND—DUITSCHLANp 1—4. Sonja Henie oogst wederom veel bijval. Is een ijsfeest eigenlijk wel denkbaar, zonder echte wlntersche sfeer? Deze ontbrak dan ook Zaterdagavond geenszins in de Linnaeusstraat op de baan van de sportfondsen te Amsterdam, al was het ijs niet van natuurlijk maaksel. De weersomstandigheden waren niet slechter dan Vrijdag. Het was vinnig koud en het regende zonder ophouden. Dit nam echter niet .weg, dat de belangstelling niets te wenschen over liet. De tribunes waren op alle rangen tot de laatste plaats toe bezet. Het programma bestond in hoofdzaak uit een reprise van dat van Vrijdagavond met naast het optreden van Sonja Henie, als hoofdschotel de ijshockeywedstrijd NederlandDultschland. De verrichtingen van het Noorsche rijdstertje waren we derom bewonderenswaardig. Dat haar gra- cieuse prestaties ook nu weer stormach- tlgen bijval oogstten laat zich denken Het publiek was opgetogen en rustte niet, voordat Sonja het tenslotte met een aan tal toegiften -tevreden had gesteld. Mejuffrouw Singer en de heer E. Mar tens van de Sportfondsen-IJsclub Amster dam, die ook nu weer verdienstelijk leden, hadden met hun ijadansen eveneens veel succes. Wat den ijshockey-wedstrijd betreft, bleek ook ditmaal, dat de onzen nog wel hebben te leeren. Zij waren bijna voort durend genoodzaakt zich op verdedigen toe te leggen. Het zij te hunner eer gezegd, dat zij zich kranig hebben weten te hou den tegen de voortdurende aanvallen van de tegenpartij, die in alle opzichten in de meerderheid was. Vooral aan het optreden van keeper Gerritsen ls het te danken, dat Nederland op zoo'n eervqlle wijze heeft verloren. In het eerste spelgedeelte had den de Oranjehemden nogal last van hun zenuwen. Zij werden aan alle kanten om zwermd door hun tegenstanders die vooral door hun snelheid en behendigheid uit muntten. Na geruimen tijd slaagden zij erin. het eerste doelpunt te scoren, doch daarbij bleef het tot de eerste rust (0—1.) In het tweede spel-gedeelte kregen wij hetzelfde spel te zian. Jaenecke was bij de Duitschers de beste en gevaarlijkste spe ler, die over een enorm elan beschikt. De onzen hadden pech, toen Maas in eigen doel schoot (0—2.) Dultschland bracht den stand vervolgens op 03, waarmede de tweede rust inging. Het laatste gedeelte bracht de groote verrassing, toen, nadat de Duitschers de voorsprong tot 04 had den opgevoerd, bij een Hollandschei) aan val Dupon er in slaagde een tegenpunt te scoren en daarmede de eer van de Ne derlandsche ploeg te redden. Zoo kwam het einde met 1—4. Het Nederlandsche team heeft ondanks de vele fouten, vooral wat het samenspel betreft, zeer verdienstelijk gespeeld. Be halve Gerritsen traden Cohen Tervaart, v. d. Stok, v, d. Mandele en Maas op den voorgrond. Van de Duitschers moeten nog genoemd worden doeiverdediger Kauf- mann, wien het, niet zoo moeilijk werd gemaakt en dr. Sïrob], Orbanowski en Kuhn. TURNWEDSTRIJDEN AQUADUCT. Zaterdagmiddag hield de Tumclub „Aquaduct" trunwedstrljden, welke waren uitgeschreven ter gelegenheid van haar 2e lustrum. Van deelname hadden afgezien de ver- eenigingen Donar te Leiden; D.O.S. te Noordwijk en Hercules te Katwijk. De uitslagen der wedstrijden, welke een bijzonder vlot verloop hadden, waren als volgt Groep A: 1. D.W.S. te Rijnsburg, brug IOO'/j p,. rekstok 92'/! p„ vrije oef. 90 p.. Totaal 283 punten. 2. D.O.S. te Lelden, brug 85 p., rekstok 85 p.. vrije oef. 81 p. Totaal 251 punten. 3. D.O.S. te Sassenheim, brug 88 p., rek stok 79'/: p., vrije oef. 71 p. Totaal 238'/: punt. Groep B: 1. Excelsior te Leiden, brug 89'/i p., rekstok 93 p., vrije oef. 82 p. To taal 2641/- punt. 2. D.O.S. te Alphen. brug 87"/; p.. rek stok 90'p., vrije oef. 71 p. Totaal 249 punten. 3. Jeane d'Arc te Leiden, brug 86'/; p., rekstok 83 p., vrije oef. 70 p. Totaal 239T» punt. o GRAFMONUMENT VOOR WIJLEN Dr. H. FOKKER. Zaterdagmiddag is, naar het Hbld. meldt, op de begraafplaats „Neuw Ek en Duinen" te 's-Gravenhage het grafmonument ont huld van wijlen dr. H. Fokker, in leven voorzitter van „Hollandia" en van den „Ned. Studenten Roelbond". Men wilde op deze wijze de nagedachtenis eeren van hem. die 25 jaren bestuurslid is geweest van beide organisaties op roeigebied. Vele personen uit de roeiwereld, w.o. ook afgevaardigden van „Njord", waren aan wezig. Nadat in de Aula bloemen waren uitge reikt door bloemen-Bertha, de onafschei delijke figuur bij Studentenroeiwedstrijden, werd de stoet geformeerd. Aan het graf sprak ir. H .F. Adams, in plaats van den voorzitter van het comité, prof. dr. P. H. Damsté, die wegens ziekte verhinderd was. Na zijn rede droeg hij het monument over aan mevr. Fokker. Ir A. Fokker dankte daarop namens de familie en prof. Fokker namens de weduwe, waarna familie en vrienden bloemen op het graf strooiden Het eenvoudige monument vermeldt dit opschrift: „Ter herinnering aan de stuw kracht en de toewijding van H. Fokker, R. Z.V. Hollandia Ned. Stud. Roeibond". Bezijden in het monument, zijn de jaar talier 1909/1934 gegraveerd, terwijl in de zijkanten van den steen de volgende spreu ken zijn gegraveerd: ..Daaruit zijn de uit gangen des levens", „Zie ik ben met U'leiL „Behoed Uw hart bovenal wat te bewa ren is". WEDSTRIJDEN TE GOUDA UITGESTELD De wielerwedstrijden op de Goudsche baan. welke verleden week Zondae zi;n uitgesteld wegens slecht weer, konden ook gistermiddag geen doorgang vinden en zijn wederom uitgesteld tot Zaterdagmiddag vier uur. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN T.O.G. Door T.O.G. zijn nederlaagwedstrijden uitgeschreven ter gelegenheid van haar le lustrum, waaraan dóór 29 viertallen wordt deelgenomen en wel in 3 afdeelingen. Deelnemers zijn: le afd. de Carambole I, DO S. I en P. v. Cleef I, Leiden; A.D.O I Nooddorp; de Bijenkorf I Den Haag; D.O.V. I Voorburg; Excelsior I Llsse; O N A I Voorburg; Oude Post I Sassenheim; T.A.V.E.N.U. I Den Haag. 2e afd D OS. II. O.G. en T OP. I Leiden: A.D.O. II Nooddorp; de Bijnkorf n Den Haag; D.O.V. II Voorburg: Excelsior n Lisse; O.N.A. I Den Haag; O.N.A. n Voor burg; Oude Post II Sassenheim. 3e afd DO.S. III. P v. Cl II. TOP. II Leiden; A.D.O III Nooddorp; de Bijenkorf II Den Haag D.O.V. III Voorburg; O.N.A. II Den Haag; Oude Post III Sassenheim; T.A.V.E.N.U. II Den Haag. Er wordt ge speeld met handicap en llbre. De loting had het volgende resultaat; le afd. 3 April, O.N.A. I V; 10 April, Oude Post I; 17 April, Tavenu I; 24 April, D.O.V. I; 1 Mei. Excelsior I; 8 Mei, de Carambole I; 15 Mei, P. v. Cleef I; 22 Mei, de Bijen korf I; 29 Mel, A.D.O I; 5 Juni, D.O.S. I. 2e afd. 2 April, Excelsior II; 9 April, A. D. O. II; 16 April. O.N.A.I H.; 23 April, O.N.A II V.; 30 April, TOP. I; 7 Mei, Oude Post II; 14 Mei, de Bijenkorf II; 21 Mei, DOS. H; 23 Mel D.O.V II, 4 juni. O.G. 3e afd. 4 April, Oude Post III; 11 April, D.O.S. ni; 18 April, ON A II H 25 April. A.D.O. m, 2 Mei. de Bijnkorf III: 9 Mei, Tavenu II: 16 Mei. TOP. II; 23 Mel, P. v. Cleef II; 30 Mei, DO.V III. Deze wedstrijden hebben plaats bij den heer I. v. Rijzen. Heerensteeg. alhier. BONDSRAAD NEDERLANDSCHE SCHAAKBOND. Deelneming aan het landentournooi te Warschau. Zaterdagavond vergaderde de Bonds raad van den Nederlandschen Schaak bond te Amsterdam in een der zalen van café „De Roodé Leeuw'1. De bijeenkomst werd voorgezeten door den voorzitter van den Nederlandschen Schaakbond, den heer van Trotsenburg. Medegedeeld werd. dat het geschil met den Noord-Brabantschen Schaakbond •hoogstwaarschijnlijk eerlang-zal zijn opge lost. De notulen en jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd, waarbij de pen ningmeester op voorstel der kascommissle dit jaar gevormd door den Rotterdam- schen Schaakbond voor zijn beheer werd gedechargeerd. De begrooting werd vervolgens goed gekeurd. Een crediet werd verleend ten behoeve van het medespelen van een Nederlandsch team in het landentournooi te Warschau, hetwelk in de tweede helft van Augustus wordt gehouden. De heeren Landau en Jhr. van den Bosch zullen worden uitge- noodigd deel.uit te maken van de Neder landsche ploeg, terwijl de overige spelers zullen worden aangewezen naar aanleiding van voordrachten uit de onderbonden. De Bondswedstrijden zullen dit jaar te Eindhoven plaats vinden. le LUSTRUM S.C.A.E.C. <UNITAB>. Op Donderdag 4 April a.s is het iuMI 5 jaren geleden, dat bovengenoemds schaakclub v.erd opgericht. A.s. Donderdag wordt dus het le lustrum herdacht. Dit zal geschieden in intiemen kring. Des avonds zal de heer G. Bosscha alhier in het clublokaal Rapenburg 6 een simul- taanséance geven voor de leden en ge- noodigden. o DE FEESTEN VAN HET LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. De simultaanseance. Morgenavond geeft Jhr. mr. dr. J. H. O. van den Bosch van 's CKravenhage een slmultaanséance voor het J^illeerende Leidsch Schaakgenootschap. Hieraan ne men deel vele leden der club en een aan tal genoodlgden. leden der clubs, aange sloten bij den Schaakbond voor Lelden en Omstreken. De séance zal om half acht beginnen en wordt gehouden ln In den Vergulden Turk. o KATWIJKSCHE DAMCLUB. De competitiewedstrijd in den Ned. Dambond, 3e klasse Bdistrict Den Haag, ls thans geëindigd. KL.C. heeft aan dezen wedstrijd met haar eerste twee tientallen deelgenomen. Niettegenstaande men in de eerste wedstrijden zeer veel te kampen had met absenten, waardoor reserve-spe lers moesten Invallen, kan men met ge noegen op de wedstrijden terugzien. Voor dengene, die ln dezen competitie wedstrijd de meeste punten zou behalen, werd door het bestuur een prijs uitge loofd. De stand hiervan is als volgt: Eerste tiental. gsp.gew.rem.vrl.pnt. G. J. de Vink 8 7 1 0 15 T. v. Beelen 8 5 2 1 12 L. de Haan 8 4 1 3 9 D. de Best 8 3 2 3 8 C. v. Veen 8 2 4 2 8 J. Ph. Halsteijn 7 3 13 7 M. v. d. Haak 6 2 13 5 J. Touw 7 13 3 5 A. Wassenaar 8 116 3 J. v. Beelen 2 1 0 1 2 Tweede tiental. A. Rijsdam 8 3 2 3 8 L v. Delft 8 2 3 3 7 C. v. Delft 7 3 0 4 6 C. v. Rossem 8 2 1 5 5 J. Freke 7 1 2 2 4 D. Nasveld 7-122 4 H. Hortensius 7 1 1 5 3 G. Varkevlsser 8 1 1 6 3 P. v. d. Gugtën 7 1 0 6 2 A. Oexman 6 1 0 5 2 o DE LEIDERDORPSCHE DAMCLUB. Deze club hield een ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. B. v. d Wijngaard -opende en sprak zijn groote voldoening uit over de groeiende belangstelling voor het damspel. Verschillende nieuwe leden tra den toe. De club zal in de Haagsche com petitie vermoedelijk op de 2e plaats ein digen. De notulen werden na lezing onveran derd vastgesteld. Door het bestuur werd. in verband met het toenemend ledental voor gesteld, een nieuwe bordenwedstrijd te houden, ten einde voor de eerstvolgende competitie zoo sterk mogelijk uit te komen. Dit werd met algemeene stemmen aange nomen. Het clubkampioenschap waaraan een wisselbeker is verbonden, die thans ln het bezit is van den heer H. v. d. Vecht, wordt in een afzonderlijke wedstrijd verspeeld na de vacantie. Deze vaeantie duurt van eind Juni tot de le week ln September. Na een geanimeerde bespreking volgde sluiting. 11. Het nevel-spook ging zich nu voortbewegen en Th ijsje stribbelde niet langer tegen het hielp hem niets, wat of hij dee'; het mist-lichaam voert hem todh mee. Thijsje vond dit alles raar en peinsde, zoo al loopend, zwaar. Wat moest dit alles nu beduiden? Wie ls de meester van dit spook hoe zou diens naam wel luiden? Hoe komt dit eiland zoo vol mist en rook? Thijs denkt aan het werken van een boozen toovenaar als dat dit hier dan is, is hij in groot gevaar. Die man had aan zijn knecht, het spook, bevolen, om op te passen dat geen vreemden over 't eiland zouden dolen Neen, er is hier in dit vreemde land vast iets bijzonders aan de hand het is hier lang niet pluis. Plots hoort Thijsje achter zich een vreemd geruiseh; daar ls een tweede spook! Nu raakt de arme beer volkomen van de kook, maar dan zegt weer zijn vreemde metgezel: „Bedenk nu wel, dat wij hier met zeer velen zijn; eens zijn wij allen meeuwen van de vrije zee geweest en toen was heusch ons leven fijn, al waren wij ook maar een beest. Maar toen kwam onze meester hier en veranderde ons gansch en al." .Ja, ja zooals je ziet: het is een vreemd geval. Waar moet dat wu-naar tóe met onzen kleinen beer? Heb maar geduld 'k vertel Je morgen meer.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11