BUITENL. WEEKOVERZICHT bonlmppk 76"te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 30 Maart 1935 Derde Blad No. 23013 BINNENLAND. VRAGENRUBRIEK. BURG. STAND VAN LEIDEN IN STILLE AFWACHTING. De tijden van hoog-spanning duren onverminderd voort! En voor Stresa schijnt daaraan geen einde te zullen ko men. Want we zijn nog slechts in de periode van tasten, die maar al te goed bekend is. Ingeluid zijn de besprekingen door het bezoek van sir John Slmon en Eden aan Berlijn. De beide Engelsche ministers zijn ontvangen met allen eerbied, waarop zij aanspraak konden maken en zelfs met alle egards, die slechts denkbaar waren. Over de ontvangst op zich zelve kunnen zij niet dan volkomen tevreden zijn! Hoe de besprekingen zijn verloopen men weet het officieel niet precies, doch bij zonder rooskleurig is het in ieder geval niet geweest, ook al neemt men de som bere uitingen in diverse persorganen niet te letterlijk! Om te beginnen is een alge meen communiqué uitgegeven, dat. be halve uitblinkend In nietszeggendheid, zoo stroef was gesteld, dat een welslagen bij voorbaat als uitgesloten was te achten. Zoo eenlg succes te boeken ware geweest, de toon zou heel anders hebben geklon ken. dat staat vast. Toen deed in Enge land het aardig gevonden verhaal de ronde, dat sir Simon door den Fuehrer „heesch" was gepraat. waartegen de Engelsche minister opkwam, verzekerend, dat hij zijn woordje eveneens had gezegd! En tenslotte heeft sir Simon in het En gelsche Lagerhuis, hoewel een algemeen debat weigerend, een korte verklaring afgelegd, die bitter weinig hoopge vend is, al wordt gezegd, dat het be zoek van groote informatorische waarde is geweest. Toegegeven wordt immers, dat groote punten van verschil tot uiting zijn gekomen en dit wel in zoo'n stelligen vorm. dat aan overdrijving niet is te denken De informatorische waarde blijft daar door natuurlijk even groot! Zeker is toch. dat Hitier op rondbor stige wijze getuigenis heeft afgelegd van de Dultsche opvattingen, zoodat de En gelsche ministers volledig ingelicht de Dultsche hoofdstad hebben verlaten. Helaas, zonder te veel aanknooplngspun- ten voor een of andere regeling. Ook al neemt men, zooals gezegd, de sombere stemmingsbeelden niet al te zwaar, niet temin schijnt onomstootelijk vast te staan, dat Duitschland scherp stelling heeft genomen tegenover de sovjets, waar in het bij voortduring de verstoorder van de rust in Europa wil zien. zoodat in zake een Oost-pact geen enkele verant woordelijkheid van Dultsche zijde zal worden aanvaard. Bovendien weigert Duitschland eveneens het Donau-pact In huldigen vorm goed te keuren; onwille keurig denkt men in dit verband aan de Italiaansche mobilisatie van één lichting ..Alleen de lucht-conventie ter aanvul ling van Locarno wordt onderschreven uit het protocol van Londen van 3 Februari! De oogst der Engelsche ministers zou derhalve wel bijzonder dunnetjes zijn ge weest; veel dunner, dan zelfs de pessi misten tevoren durfden voorspellen! Gewapend met de Duitsche kennis, is Eden direct naar Moskou doorgereisd, waar hij zeer hartelijk is ontvangen. Het laat zich zelfs aanzien, dat de Duitschers het opnieuw hebben klaargespeeld om het oude driemanschap Frankrijk-Enge- land-Rusland waartegen Bismarck al zoo dringend waarschuwde, met geweld van den dwang der noodzakelijkheid te her stellen in ouderwetschen geest. Gaat ook Laval straks niet naar Moskou om de verhoudingen nader aan te halen? En Italië is tengevolge van de Duitsche houding tegenover Oostenrijk geheel en al in het- kamp van dit driemanschap ge bracht! Zelfs het conflict met Abessynië wordt door Italië momenteel in voor Abessynië gunstigen zin gedreven, om in ons eigen werelddeel de handen maar vrijer te houden en op iedere mogelijk heid voorbedacht te blijven Voeg daarbij dan nog tenslotte de Kleine Entente en Balkanbond, die beide eveneens tegen het Duitsche standpunt ageeren en zelfs niet zijn teruggedeinsd voor een laten hooren van wapengeklet ter tegenover Hongarije, wanneer dit land het Duitsche voorbeeld zou durven te volgen Duitschland staat geïsoleerder dan ooit ln Europa en vermoedelijk zal Eden's be zoek aan Warschau, nu de vroegere pre mier Slawek daar weer aan het bewind ls gekomen, Polen bovendien weer meer terug voeren in het kamp der Duitsche tegenstanders Te Stresa zullen dan ten slotte Musso lini, Simon en Eden bijeenkomen om spij kers met koppen te slaan; Stresa schijnt langzaam maar zeker een algemeen ver bond tegen Duitschland te zullen gaan Inluiden En inmiddels duurt met koortsachtige haast de algemeene bewapening ter we reld voort. Gaat er tegenwoordig één dag voorbij, dat men niet verneemt van verhooging der weermachtcijfers in een of ander land? Allen rusten zich weer ten oorlog volgens den ouden stelregel, waar van oorlog beslist het einde moet zijn! Zal nog tijdig een halte kunnen wor den bereikt, van waar men op zijn schre den kan terugkeeren? Helaas, de toe komst ziet er duister uit WIJZIGING PENSIOENWET VOOR SPOORWEG AMBTENAREN. Paul van Zeeland. De Belgische crisis is opgelost: Paul van Zeeland heeft een soort nationale partij ERNSTIGE BEZWAREN BIJ DE TWEEDE KAMER. Aan het Voorlooplg Verslag der Tweede Kamer over dit wetsontwerp wordt het volgende ontleend: Bij verscheidene leden bestonden over wegende bezwaren van principleelen aard tegen verlaging van pensioensgrondslagen of korting op pensioenen. Deze leden achtten het recht op pen sioen even onaantastbaar als, bijvoor beeld, de uitkeering van een levensverze keringmaatschappij De bezwaren van deze leden tegen dit wetsontwerp werden nog versterkt door den vorm, welken de regeering kiest om het door hen bestreden doel te bereiken: een machtiging van de Kroon om de pensioenregeling, welke bij de wet is vast gesteld, bij Kon, besluit te wijzigen. Vele andere leden, die het beginsel van onaantastbaarheid van pensioenen en pensioensgrondslagen niet konden deelen en van meening waren, dat korting op pensioenen in bepaalde omstandigheden door overwegingen ontleend aan het al gemeen belang gerechtvaardigd kan zijn, deelden echter volkomen het bezwaar te gen het systeem van wetswijziging bij Kon. besluit krachtens wettelijke mach tiging. Dit bezwaar was voor hen van het allergrootste gewicht. Deze door de Re geering voorgestelde figuur zet een deel van het Nederlandsche staatsrecht geheel op losse schroeven. Zij konden niet in zien, waarom de Kroon deze vérstrekken de machtiging zou behoeven. Enkele leden verklaarden, zich slechts met verlaging der hoogste pensioenen te kunnen vereenigen. Eenige andere leden gaven ln overwe ging om, indien het Spoorwegpensioen fonds niet aan zijn verplichtingen kan voldoen, voorlooplg uit de reserves van dit fonds te putten. Sommige leden wezen er op, dat het toepassen van aanzienlijke pensioen-kor tingen in eens de gepensionneerden bij zonder zwaar zal treffen. De scherpe kanten van de voorgestelde kortingen zouden kunnen worden verzacht door de verlagingen von de pensioenen langza merhand te doen geschieden, zooals ook de loonsverlagingen niet in eens hebben plaats gehad. DE VERKOOP VAN NEDERLANDSCHE SCHEPEN AAN HET BUITENLAND. Een onderhoud met den inspecteur voor de scheepvaart te Amsterdam. Naar aanleiding van het verkoopen van. Nederlandsche schepen naar het buiten land. in 't bijzonder naar Sovjet-Rusland, heeft de heer C. A. G. van der Boom, inspecteur voor de scheepvaart te Amster dam aan een verslaggever van het pers bureau Vaz Dias als zijn meening te ken nen gegeven, dat door deze verkoopen onherstelbare schade wordt toegebracht aan de belangen van de Nederlandsche scheepvaart, voor zoover deze betrekking hebben op de houttransporten uit Rusland, Finland en het Noordelijk deel van Zweden. De havens Archangel, Riga, Petrograd enz. werden geregeld door onze schepen aan gedaan en daarom is het aldus de heer van der Boom des te meer te betreuren, dat als gevolg van de uit den nood der tijden geboren verkooppolitiek langzamer hand meer en meer zal gaan blijken, dat de Russen zelf met in goeden staat ver- keerende schepen, die eenmaal onder Nederlandsche vlag op de zeeën werden gezien, houtladingen naar Amsterdam zul len brengen. Het is onbegonnen werk om daartegen met eenige kans op succes te eoncurreeren; de schepen, door Sovjet- Rusland gekocht, zijn op een goedkoop» manier verkregen, zoodat. mede door het feit dat de afschrijving slechts gering is, de exploitatiekosten flink gedrukt worden en dus de vrachten tegen lage tarieven kunnen worden aangenomen. Bij een wijzi ging ten gunste in den economischen toestand zal het bovendien vrijwel onbe gonnen werk zijn om de vroegere graan- vaart op de Zwarte Zee eenigermate te herstellen, aangezien de Russen zich met hun goedkoop verkregen tonnage daarvan ook ongetwijfeld zullen meester maken. Ofschoon het zoo zeide de heer Van der Boom meermalen is voorgekomen en nog voorkomt, dat Nederlandsche vrachtschepen als verkocht vermeld wor den, terwijl in feite van verkoop nog geen sprake is, is de bereidheid van Neder landsche reeders om, waar zich de moge lijkheid tot verkoop van tonnage voordoet, onmiddellijk de onderhandelingen te openen een verschijnsel, dat alleszins reden kan geven tot bezorgdheid. Op het oogenblik zijn wederom onderhandelin gen gaande over den verkoop naar Rus land van twee groote Nederlandsche vracht schepen, die geregeld de Oostzee-havens aandeden en ofschoon er nog geen con tract is geteekend, staat de verkoop voor 75% vast. Dit alles vergroot de werkloosheid onder het varend personeel in groote mate. Dat de toenemende werkloosheid onder de zee varenden met groote sprongen gaat. moge alleen reeds blijken uit het feit. dat ten gevolge van het verloren gaan van de „Orania" van de Koninklijke Hollandsche Lloyd en het uit den dienst nemen van de „Flandria" en de „Zeelandia" van deze maatschappij meer dan 500 menschen. van wie er verscheidenen meer dan twin tig dienstjaren achter den rug hadden, zonder emolooi zijn gekomen. gevormd uit de drie partijen. Maar van harte wordt de nieuwe combinatie ner gens gesteund, al schijnt de S.D.A.P. ten minste als eenheid achter de regeering te staan, hetgeen van R.-K. en Liberalen niet is te zeggen. Hootdz""k is saneering van den franc noch dit zal juist geschieden door eet. devaluatie van de Belga met maximaal 30 pCt.Zal het parlement daarmede ac- coord gaan? Waarschijnlijk zal men het heden nog weten.! LICHTE OPERATIE VAN DR. COLIJN. De patiënt maakt het best. De minister-president dr. Colijn heeft gisterochtend een lichte operatie onder gaan. De patiënt maakt het naar omstan digheden buitengewoon goed en de genees- heeren zijn zeer tevreden. De eerste dagen kan geen bezoek worden ontvangen. NED. WERKLIEDENVERBOND „PATRIMONIUM". De Bondsvergadering. De jaarlijksche algemeene vergadering van het Ned. Werkliedenverbond „Patri monium" zal Maandag 29 en Dinsdag 30 April a.s. te Apeldoorn worden gehouden in het gebouw „Patrimonium" aldaar on der leiding van het 2e Kamerlid, de heer C. Smeenk van Arnhem. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer W. J. Bossenbroek van Amster dam ontleenen we dat het verbond 1 Jan. j.l. totaal 12793 leden telde, waarvan 7304 lezers waren op het orgaan. 7 Afd. wer den opgeheven en 7 nieuwe werden opge richt. Het jaarverslag van den penningmeester den heer M. H. Lutter van Groningen, maakt melding in ontvangsten en uitga ven van totaal f. 41.019.04 en een batig saldo per 31 Dec. j.l. van f. 6099.66. Aan contributie werd totaal ontvangen f. 21.174.58. De balans heeft een eindcijfer van f.39041 64 en een voordeelig saldo van f. 6044.44 Het effectenbezit vertegen woordigt een waarde van f. 16,342.50. De begrooting sluit met een eindcijfer van f. 28.856. DE MIDDERNACHTZON IN HET ZEISS-PLANETARIUM TE DEN HAAG. De directie van het Zeiss-Planetarium is er wel vlug bij door ons nu reeds tot een reis naar de poolstreken te willen verlokken, terwijl nog enkele maanden ons van het eigenlijke reisseizoen scheiden. En welk een reis! Niet meer of minder dan een trip naar het land van de mid dernacht-zon. Slechts enkelen zullen ooit in de gelegenheid komen die koude oorden te bezoeken. Des te meer trekt dit verlok kende en.... ongetwijfeld billijke aanbod. Al zal ons dan geen blik gegund worden op de grillig gevormde fjorden met hun steile wanden, zoo zal ons in het plane tarium toch duidelijk worden hoe de hemelverschijnselen wel een zeer eigen aardig stempel moeten drukken op dit land en zijn bevolking. Daar waar de mid winter zich kenmerkt door langdurige duisternis en in het hartje van den zomer de zon niet onder den horizon verdwijnt, is het verschil tusschen de jaargetijden wel scherp toegespitst. Wij twijfelen niet of velen zullen, ge zeten in hun comfortabele fauteuil, dezen tocht willen ondernemen: in enkele mi nuten voert het planetarium u over een 2000 KM. langen afstand naar het hooge Noorden. Blijkens de annonce in ons blad van hedenavond ligt het in de bedoeling, dat voortaan elke maand het thema van de voordrachten in het Planetarium wordt afgewisseld. Op deze wijze zullen de vele mogelijkheden, welke het planetarium instrument biedt, tot volle ontplooiing kunnen worden gebracht en doet dit prachtige Instrument ongetwijfeld een stap verder op den weg naar het edele doel: de algemeene verbreiding van de kennis van de verschijnselen en het leven in den kosmos. VAN OPRUIING VERDACHT. Mevrouw dc Ruijterde Zeeuw krijgt proces-verbaal. In een vergadering van de Revolution- nair Socialistische Arbeiderspartij, welke in een café te Almelo gehouden werd, is de politie overgegaan tot de arrestatie van de spreekster, mevr. S. A. de RuyterDe Zeeuw, van Rotterdam. In den loop van haar rede wekte de spreekster haar gehoor op. het bestaande gezag omver te werpen en zelf de macht in handen te nemen, om aldus te komen tot de stichting van een nieuwe maat schappij. Op grond van deze woorden gelastte de aanwezige brigadier-rechercheur mevr. De Ruyter hem te volgen naar het politie bureau. Op het bureau werd haar door den hoofdinspecteur een verhoor afgenomen, die de geïncrimineerde woorden vastlegde en tegen de spreekster proces-verbaal op maakte. wegens opruiing tegen het gezag. Zij werd na dit verhoor weer ln vrijheid gesteld. (Tel.) PLECHTIGHEID IN DE MARINIERSKAZERNE TE ROTTERDAM. Gistermiddag te 3 uur heeft in de mari nierskazerne in tegenwoordigheid van den burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn de overdracht plaats gehad van het door baronesse van Lynden de Clercq geschil derde portret van den commandant, J. Oele, die gedurende het tijdperk 1926 tot 1934 het commando over het corps mari niers heeft gevoerd. Onder de genoodig- den bemerkte men o.m. vice-admiraal De Graeff. NIEUWE C.A.O. IN DE MEUBEL. INDUSTRIE. Thans overeenstemming verkregen tusschen partijen. De hoofdbesturen van de werkgevers- en werknemers-organisaties in de meubel industrie en in de behangerij hebben hun ledenvergaderingen geadviseerd 'n nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst aan te gaan op de volgende voorwaarden: 1 Handhaving van het tot dusver nog vigeerende collectief contract, behoudens het loonartikel; 2. Verlaging van alle in genoemd con tract genoteerde loonen met 6 procent. 3. Deze niéuwe collectieve arbeidsover eenkomst aan te gaan voor den duur van 11 maanden, eindigende 1 Maart 1936. De ledenvergaderingen van de werk gevers- en werknemersorganisaties zijn met dit advies accoord gegaan. Het gevaar voor een conflict, dat de vorige week. wegens het vastlooper. van de onderhandelingen dreigde, ls thans, nu overeenstemming is verkregen, van de baan. JHR. J. O. DE JONG VAN BEEK EN DONK t Oud-gouverneur van Curasao. In ruim 71-jarigen ouderdom is te Den Haag overleden jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk, oud-gouverneur van Curacao Te Alkmaar geboren 14 Dec 1863, werd hij in 1883 adelborst 1ste kl. Hij verliet den zeedienst evenwel reeds in 1892 en werd in 1893 burgemeester van Beek en Donk IN.-Br.), waarbij hij in 1895 ook school opziener werd. Hij was bestuurslid van de Noord-Brabantsche Mij van Landbouw en voorzitter der Prov. Rijkscommissie tot verbetering van de veefokkerij, tot hij in 1901 werd benoemd tot gouverneur van Curagao als opvolger van mr Ch A. Barge. In 1909 ln Nederland teruggekeerd vestig de hij zich te Den Haag Hij werd lid van het college van regenten over de strafge vangenissen aldaar en was elf jaar haar voorzitter. Verder was hij bestuurder van tal van Instellingen, o.m. van de Maatschappij van Weldadigheid, voorzitter van de Tuin- bouw-Onderlinge, commissaris van de Pro vinciale Hypotheekbank, gedelegeerd com missaris van de Hagelverzekerinp Mij., enz. Jhr. De Jong van Beek en Donk was grootofficier in de orde van Oranje-Nas- sau, ridder van den Ned. Leeuw, comman deur in de orde van Simon Bolivar en eereridder der Johanniter Orde. De verassching zal Dinsdag op Wester- veld geschieden na aankomst van trein 15 u. 14. GEREFORMEERDE VEREENIGING VOOR DRANKBESTRIJDING. De 14de jaarvergadering van den Prov. Z.-H. Bond. Heden werd in het gebouw „De Een dracht" te Rotterdam de 14de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den Prov. Bond van afdeelingen van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding in Zuid-Hol land, onder leiding van den heer W. C. F. Scheps van 's-Gravenhage. De voorzitter opende de goedbezochte vergadering met het doen zingen van Ps. 103 8 en 7, het lezen van Rom. 12 en gebed. Spr. heette de aanwezigen hartelijk wel kom en herinnerde er aan hoe 1934 in het leven der vereeniging blijft aangeteekend als een jaar van veelvuldigen rouw. Na dat hij, terwijl de aanwezigen zich van hun zetel hadden verheven, een enkel woord had gewijd aan de verliezen, die ons Kon. huis in 1934 troffen, herdacht hij de dooden in het midden der vereeniging, de heeren ds. W. H. Gispen te Scheveningen, oprichter en tot zijn dood voorzitter van de landelijke vereeniging; J. Strating te Twijzel, lid van het hoofdbestuur en voor zitter van den Prov. Frieschen Bond en T Hulsman, actief lid der Haagsche afd. en meermalen haar afgevaardigde naar de jaarvergadering van den Z.-H. Bond. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Dat van den secr., den heer F. Reitsma van Den Haag, maakt melding van opheffing van de afd. Lekkerkerk en Pijnacker en oprichting van de afd Hil- legersberg en Oud-Beijerland, terwijl in Delft een afdeeling opgericht zal worden. De bond heeft nu 16 afd. met 603 en 201 verspreide leden. Het ledental liep met 5 terug. In de prov werden 1000 Kerstnum mers van het orgaan verspreid Het ver slag van den penningmeester, den heer J. M. de Zoete van Rotterdam-Zuid, maakt melding van een eindcijfer van f. 220,3'/! en een batig saldo van f. 14,08. De ver slagen werden goedgekeurd en de begroo ting vastgesteld met een eindcijfer van f. 180,08. Gehoord het rapport van de commissie van décharge, werd de pen ningmeester van zijn beheer gedéchar- geerd. Hierna hield de heer M. Goote van Rijs wijk, een korte inleiding over „De finan- cieele positie der bonden in het raam der vereeniging". Daaruit werd een voorstel geboren, dat de bond op de jaarvergade ring der landelijke vereeniging brengen zal in verband met een nadere regeling van de positie der Prov. bonden. Met een enkel hartelijk woord nam de voorzitter afscheid van het afgetreden be stuurslid de heer G. Don te Vlaardingen, die 10 jaar als zoodanig had zitting gehad en nu om tijdsgebrek had bedankt. Als tastbaar bewijs van waardeering bood hij hem namens den bond aan een gebonden ex. van het standaardwerk van wijlen prof, dr. H. Bouwman over: „Geref. kerk recht". De vergadering zong hierna den heer Don staande toe Gez. 96 (gew.). Met een enkel woord heeft de heer Don voor een en ander dank gezegd. Het aftredend bestuurslid, de heer M. Goote. werd herkozen. Ds. N de Valk, Geref. predikant te Stel lendam. oud-voorzitter van de studenten club der vereeniging „Dr J. C. de Moor" aan de Theol. School te Kampen, hield na afdoening van de agenda, een rede. UIT NED. OOST-INDIE. ONEERLIJK PANDHUISBEHEER. DJOKJAKARTA, 29 Maart lAneta). De beheerder van het pandhuis Gondoma- nan bij Djokja heeft zich bij de politie aangemeld, waa: hij kennis gaf verduis tering te hebben gepleegd tot een bedrag van circa f. 8000.—. RECLAME. 1831 Poets met wat goeds, met I VOROL, de ivoor tandpasta Mevr S - Zoo'n bureau is ons niet bekend. C. K te Z. Als de veearts het niet weet. kunnen wij u zeker niet raden. F. B. te L. Nationaal Crisis-Comité. Kneuterdijk 20, 's Gravenhage. J. V te L. ,De Zwemkroniek" is officieel orgaan van den Kon. Ned. Zwem- bond. Het adres der administratie is: druk kerij De Raat en De Vries, Prinsengracht 377, Amsterdam C. W. F. L„ te L. Hij, die wettelijk als getuige opgeroepen, wederrechtelijk weg blijft, wordt gestraft met geldboete van ten hoogste zestig gulden. Het opzettelijk niet voldoen aan eenige wettelijke ver plichting, die hij als getuige te vervullen heeft, wordt in andere dan strafzaken gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier maanden. J. J. te L. Welke op een gegeven oogenblik de snelste verbinding is, hangt geheel af van het tijdstip van verzending. In het algemeen kunt u het snelst ver zenden met de Hollandsche mail via Genua of Marseille. Een luchtpostverbinding met Menado bestaat niet. RECLAME- 1829 ol 6 april Iff35 30 maart tot 6 april Iff, GEBOREN. Elias, zoon van V. E. Bloemkoper en J. den Hartog Louise Johanna, dochter van P. Demmenie en C. J. Lasschuijt Grietje, dochter van H. ter Steeg en H. Schaap Jacobus, zoon van J. Arnoldus en P. J. de Vink Johannes, zoon van J. H. Boelee en K. v. d. Gugten. Martina Apolonia, d. v. G. H. Steenber gen en H. Th. Heijneman Cornells, z. v. C. W. Lodders en A, C. Staal Johan na Hendrika, d. v. H, J. Wansink en J. C. Jongeleen Jan Pieter, z. v. A. B v. d. Hoek en P. Noort Johannes Gerardus, z. v. B. N^ Gevers en P. J. Wesselman Willem, z. v. J. Noordhoek en J. E. Scho- neveld Marigje, d. v. G Winkelaar en J. M. Oostveen Evert Albino, z. v. J. C. Teske en W. A. v. Hensbergen. ONDERTROUWD. C. A. de Meljere, jm., 26 jaar en H. M. Huizinga, jd„ 22 jaar. OVERLEDEN: J. van Delft., dr., 12 jaar. M. de Heij—Verwoord wede 87 j. P. Molles—De Gorter, wede 92 j. A. J. de Vrind wedn. 69 j. J. E. Vlasveld Etienne, vr. 72 j. Automobilisten, motorrijders en •yb°stmrders, helpt mede het stadsrumoer te bestrijden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9