„SCHAART" RADIO - STOFZUIGERS D. GESINK HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct lUDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 30 Maart 1935 UIT DE OMSTREKEN. TECHNISCH BUREAU Drieplassenweg 4 AANBESTEDING. TRIPLEX ETERNIET OMLIJSTING Voor uw aanneemtekst EXTRA AANBIEDING AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. De bekroningen op Flora II. Op de tentoonstelling Flora II heeft de jury de afd. van den Tuinbouwbond al hier en aan onze plaatsgenooten de vol gende bekroningen toegekend Eereprijs. groote gouden medaille voor groep nieuwe seringen aan de firma K Keessen Jr., te Aalsmeer en firma W. Topavoort Eereprijs groote gouden medaille voor groep cyclamen. Kalanchoe Cineraria Cal- eolaris aan de firma D. Spaargaren en Zoon. Verguld zilveren medaille voor een groep genista aan de erven W. C Keessen te Aalsmeer. Groote gouden medaille voor groep anthurtums aan de firma G. Oud Groote gouden medaille, eereprijs zilve ren penning van de Kamer van Koophan del te Rotterdam, voor groep seringen struiken aan de gebr. J. en A Alderden. Extra eereprijs. zilveren medaille van de gemeente Aalsmeer, en groote gouden me daille met felicitatie van de Jury voor een groep cyclamen aan de N V Handels- kweekerU voorheen J. C Maarse. Groote gouden medaille voor groep cacteeën en succulenten aan de firma van Zij verden. Eereprijs. groote gouden medaille, voor groep cacteeèn en succulenten aan de firma K. Mantel. Extra eereprijs. kleine gouden medaille, van de afdeeling Noordwijk van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur. groote gouden medaille met felici tatie van de jury voor de groep begonia's, ingezonden door de firma wed. P. Eveleens en Zoon. Groote gouden medaille voor groep hor tensia's aan de firma D. Keessen Czn. en Co. Kleine gouden medaille voor groep cle matis (Prins Hendrik) aan de firma K. Maarse Dzn. Jr Extra eereprijs. groote zilveren medaille van Prinses Juliana, groote gouden me daille met gelukwenschen van de jury voor groep rozen aan den Aalsmeerschen Tuinbouwbond. Extra eereprijs. groote zilveren medaille van de Koningin, groote gouden medaille met gelukwenschen van de jury voor gToep seringen aan den Aalsmeerschen Tuinbouwbond. Eereprijs. groote gouden medaille voor groep snijbloemen aan den Aalsmeer schen Tuinbouwbond. Eereprijs, groote gouden medaille voor groep gemengde snijbloemen aan den Aalsmeerschen Tuinbouwbond. Verkoopingen. Door nots. H. Bax werden in ,De Oude Veiling" publiek verkocht: 1. De kweekerij, gelegen aan den Homweg, elg. Jac. Berghoef, bestaande uit woonhuis. 1600 M2. kas enz., groot 0.96.60 H A. Kooper H. Busscher te Hoofddorp voor f. 13.000. 2. De kweekerij van den heer M. Sepers, aan den Legmeerdijk. bestaande uit dub bel woonhuis. 1065 M2. kas. teelland enz., groot 0 59.80 H A Kooper H. Wichmann te Aalsmeer voor f. 5400. 3. De kweekerij van den heer P, Bol Pz„ aan den Oosteinderweg. groot 0.44.51 H.A. Deze werd vóór den verkoop uit de hand verkooht. Jaarverslag Veiling „Bloemenlust". Verschenen is het jaarverslag der Coöp. Velllngsver. ..Bloemenlust" De secretaris, de heer G. H. v. Itterzon, schrijft om.: ..Ons geveilde bedrag is niet gedaald, terwijl onze jaren van zware af lossing met 1934 achter den rug zijn. WIJ kunnen nog een steentje bijdragen voor ons plaatselijk Tuinders-crislscomitê en hebben het nog aangedurfd, verantwoor ding te nemen voor credleten, welke het Rijk aan onze leden verstrekt. De finan- cieele omstandigheden waren nog in de tweede helft van 1934 van dien aard. dat over verlaging van het veilingspercentage ernstig gedacht werd. Niet, omdat ..Bloe menlust" met zijn geld geen raad zou weten, maar omdat één procent kostenver laging pl.m. f 20 000 meer brengt in de zakken der kweekers. Toen kwamen echter de moeilijkheden met Dultschland en de maand Nov, gaf een omzet van f. 30.000 lager dan in 1933. Dat feit maakte het onverantwoordelijk om voor verlaagd per centage te gaan veilen. Vervolgens ziet de secretaris de vraag onder het oog: „Hoe houdt „Bloemenlust" zich ten opzichte van de moreele moeilijkheden, welke de crisis brengt?" In de vereeniging zelve mogen we niet klagen, al rijzen vragen zus en zoo. Tot dusver hebben wij ons zelf ge red. Wanneer echter de geveilde bedragen nog verder dalen, zal een noodtoestand ontstaan naar vrijwel alle bedrijven En één ding zoo schrijft de secretaris ver der hebben we toch al geleerd, n.l. dit: Dat onze Residentie, waarnaar we onze schreden richten als de moeilijkheden ons boven het hoofd groeien, een vesting is, een zwaar verdedigde vesting, wellicht met zwakke plekken, maar die wij dan nog ont dekken moeten. Vaststaat, dat wanneer we niet absoluut eensgezind optrekken, geen resultaten zullen boeken en ten slotte moe en verslagen zullen berusten. De secretaris eindigt zijn algemeene be schouwing met de hoop uit te spreken, dat 1935, behalve economische opleving, ook nauwere samenwerking en geen versnip pering of verwijdering mogen brengen. Hij wil zich niet verhelen, dat er teekenen zijn, welke in de laatste richting wijzen. Vervolgens het een en ander over de nuchtere zakelijkheid. Er is in 1934 in to taal geveild f. 1.939.033.28, of een ver meerdering bij 1933 vergeleken van f 42 264 98. Door Aalsmeer en omstreken werd geveild f 1.813 237.87, doorr buiten zenders f. 175.795.41. Gespecificeerd: bloe men f. 1.985.864 59. groenten en fruit f. 2.010.59 en canvallaria f. 1.158.10. In Maart werd het hoogste bedrag geveild, n.l. f 302 340 12. in Januari het laagste, n.l. f. 106.636.30. Het aantal leden was op 31 December j.l. 524 met 93 zenders. Aan subsidies werd 'over 1934 een bedrag van f. 4600.10 uitge trokken. Van de winst a f. 45 000 wordt op gebouwen etc f. 40.000 afgeschreven. De balans 1934 geeft aan bezit en schuld een bedrag aan van f. 430.167.18. de exploitatie rekening per 31 December 1934 in verlie zen en winsten f 149 490.01 Aan loonen werd een bedrag van f. 58 426.81. aan sala rissen bestuur f 1780 uitbetaald. Aan vel- lingskosten werd ontvangen f 137.957.36, aan plaatsenhuur f. 6506.55, boxenhuur f. 3142.60, buffetpacht f. 1000. RECLAME. 1834 NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Bespreking inzake grond voor werklooien Brandweerregeling - Salarisverlaging. Nadat voor het begin der openbare ver gadering de leden een half uur in comité- generaal bijeen geweest waren, opent de voorzitter op de gebruikelijke wijze; als voorstemmer werd door het lot aangewe zen de heer Krau, afwezig was de heer Van der Meer. Bij de ingekomen stukken is een dankbetuiging van de familie Quar- les van Ufford voor het noemen van de nieuwe straat door de Beveaterrelnen met haar naam ter nagedachtenis aan den overleden oud-burgemeester dezer ge meente. Wederom was Ingekomen een adres der fa. Kooymans om verlaging van haven- en kadegelden, waarvoor eenlge leden thans veel beginnen te ge voelen. aangezien onze schippers hun schepen nu elders opleggen en de ge meente daardoor vrijwel van deze inkom sten verstoken is Aangezien hier echter meer aan vast zit en zelfs een verorde ning gewijzigd moet worderf. komen B en W op dit adres nader terug. Een adres tot verlichting van de Beeklaan werd even eens in handen gesteld voor nader ad vies. De organisaties hebben verzocht om aan werkloozen een stukje grond disponibel te stellen voor den verbouw van groenten en aardappelen. Aangezien het seizoen ech ter reeds te ver gevorderd is, kan er dit Jaar nog niets van komen, doch B. en W. stelden distributie van goedkoope groen te in het vooruitzicht. Om aardappelen ook tegen verlaagden prijs ter beschik king te stellen, zijn schijnbaar moeilijk heden in Den Haag gerezen zooals de voorzitter voorlas uit een raadsverslag van Rotterdam, waarna een uitvoerige discussie ontstond, welke door de geheel met werkloozen gevulde publieke tribune met aandacht gevolgd werd. De heer Van der Wiel wees er b.v. op dat de aardap pelenteelt een volgend seizoen geheel vrij is, behoudens een roebelasting, zoodat de gemeente nu aardappelen zou kunnen aankoopen van den nieuwen oogst voor den komenden winter. Voorstellen voor het opnieuw verhuren van een gemeente- woning. tot wijziging Verordening op be smettelijke ziekten, gaan zonder meer on der den hamer door, verslagen van Vleeschkeuringsdlenst, commissie tot we ring van schoolverzuim, toezicht op lager onderwijs en arbeidsbemiddeling worden voor kennisgeving aangenomen. Bij de begrooting van het Weeshuls merkte de heer Braun op. dat er blijk baar nog gelden op hypotheek uitstaan tegen 5": procent rente, hetgeen hij veel te hoog vindt, aangezien de normale rente nu 4Vi* is. De voorzitter deelde mede, dat deze hypotheekrente met ingang van 1 Januari tot op 4 3/4 procent is verlaagd. Om technische redenen besloot men den Schoolartsendienst op te zeggen, hoewel het niet in de bedoeling ligt deze op te heffen Daarna volgde benoeming van leden voor de stembureaux. werden voor schotten voor het onderwijs verleend en verhuring van terrassen aan den Noord- Boulevard goedgekeurd, alles zonder dis cussie. Een voorstel tot huur van strand KATWIJK AAN ZEE. HEDEN OPENEN WIJ EEN ZAAK IN: WASCHMACHINES EN VERLICHTINGSARTIKELEN AANLEG VAN ELECTR. LEIDINGEN. Beleefd aanbevelend: JOH. SCHAART 1883 KATWIJK AAN ZEE. De Vereeniging „Katwijk's Stille Strand" zal op Zaterdagmiddag 6 April as. om 15 uur 30 ten huize van den Heer BOOT. Varkevisserstraat 300 te Katwijk aan Zee, in het openbaar aanbesteden: Het bouwen van een Centrale Tent op het Noorder- strand te Katwijk aan Zee. 1875 Inlichtingen, bestek en teekening a f. 0.50 aan bovengenoemd adres. IIIIIIIIIIIIIIIMIIIIinilllllllllllll*^ Voorstr. 80. Katwijk a. Zee Met. de schoonmaak kunt gij uw huis opknappen met zoowel in 't groot als op maat pezaagd. Pracht stukjes ook ioor figuur zaagwerk. vlak, gegolfd, emaille, granité in zeven kleuren, buizen, bochten en/, enz. Portretten en schilderstukken zeer voordeelig. Vlugge afwerking. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiioiiiiuiiiiiiiiiiiiiiii voor het dorp gelegen van het Rijk, werd afgevoerd van de agenda, hoewel alles waarschijnlijk wel bij het oude zal blijven, terwijl een voorstel tot het treffen van een gemeenschappelijke regeling met om liggende gemeenten, tezamen vormende de Brandweerkring Leiden, inzake de brand weer werd aangenomen. De heer van der Wiel vroeg of Noordwijk eigenlijk wel een brandweer heeft, welke vraag echter niet werd geacht aan de orde te zijn. De electriclteltstarleven voor winkeliers bleken een moeilijke materie te zijn aan gezien de resultaten van de voorgestelde tariefstoepassing slechts uit de praclijk zullen kunnen blijken. Verschillende leden zagen er voor den winkelier geen voor deel in. Het voorstel werd met 9 tegen 5 st. aangenomen. Voor noodzakelijk geble ken verbeteringen van de brandweer werd een crediet van 6000 gulden toegestaan. Achter den vuurtoren zal aan den nieuwen weg 'n autoparkeerterrein worden Inge richt ln werkverschaffing waarvoor 700 gulden beschikbaar werd gesteld. Op voorstel van den Minister zullen de sala rissen der agenten met f. 1.per week en dat van den Inspecteur met f.150. per Jaar worden verlaagd. Aangezien ver der verzet aan B. en W. vruchteloos voor komt, besloot men zich hierbij neer te leg gen. In een volgende vergadering zuilen voorstellen komen omtrent een nieuwe regeling van heffing van parkeergelden op de gemeentelijke autoparken, terwijl er stemmen op gaan den tegenwoordlgen pach ter op dezelfde condltie's als vorig jaar ook dit Jaar weer het pachten te gunnen. De rondvraag leverde weinig bijzonders op en eenlge geuite wenschen zullen de volle aandacht van het dagelijkscn be stuur hebben. Daarne werd overgegaan tot geheime zitting, welke nog ruim twee uren in beslag nam. o NOORDWIJK AAN ZEE. AFSCHEID VAN DEN HEER H. DE BOER. Als hoofd der Chr. School, Onder zeer groote belangstelling heeft gisteravond het afscheid plaats gevonden van den heer H de Boer. die na 30 jaar aan het hoofd der Chr. school alhier te hebben gestaan, den arbeid heeft neer gelegd, alsmede de installatie van zijn op volger de heer J E. Kok gekomen van Tlel. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. R. W. de Jong em. predikant te Santpoort, eere-voorzitter der schoolvereenlglng. Deze hield allereerst een toespraak tot het ver trekkende en het nieuw aangekomen hoofd die hij beiden Gods zegen toebad. De heer W Plaatzer. voorzitter van het School bestuur bood hierna den heer de Boer als tastbare bewijzen van groote dankbaarheid een fraaie leeslamp alsmede een foto van school en woning aan. De heer J. Baak insnecteur L.O te Lel den sprak een ambtelijk en een persoon lijk woord, waarin ook*deze getuigde vin" de groote verdiensten van den scheidende. Voorts voerden het woord de heeren H. G. de Boer hoofd der R.K. school namens de Commissie tot Wering van Schoolverzuim: een lid van het Hoofdbestuur van Geref. Jeugdorganisaties waarvan de heer Kok deel uitmaakt; de heer A J Drewes, schoolhoofd te Amsterdam als familielid, de heer B. J. v d. Meene hoofd Chr. school te Oegstgeest namens collega's-school hoofden uit den omtrek de heer K. San ders oud-hoofd der openbare school die namens de plaatselijke schoolcommissie eenlge boekwerken aanbood: de heer H. Hoekstra namens het Onderwijzend per soneel. die eveneens boekwerken overhan digde: de heer Jansen te Oegstgeest na mens de Commissie Rijnlandeche School dagen; de heer de Jong hoofd der Chr. school te Rijnsburg namens de afd Leiden en Omstreken van de Ver van Chr. onder wijzers; de heer M. Grashioff uit den Haag als familielid van den heer Kok. de heer Bakker hoofd Chr. M.ÜL.O. school te Noordwiik en ds B Bouma Ger. Predikant alhier. Allen getuigden in hooggestemde bewoordingen van het voortreffelijke Werk. dat de heer de Boer in velerlei functies had verricht. De heer de Boer sprak tenslotte woorden van afscheid en dank. evenals de heer Kok die naar aanleiding van het begin van ds. 127 zijn nieuwe taak aanvaardde Ds. de Jong sprak het slotwoord, waarna de heer de Boer met dankgebed eindigde. Het slot van dezen treffenden afscheids avond kwam eerst vannacht te 1 uur. RIJNSBURG. Bouwplan Spinoza. Door de woningbouwver. .Spinoza" is bi) de gemeenteraad een gewijzigd bouwplan, het z.g tweede plan, voor den bouw van 31 arbeiderswoningen ingediend. Het ter rein tusschen Burg. Meijboomstraat en het Noordwljkerkanaal is daarvoor bestemd. Raadsagenda. Dinsdag, 2 April, komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen ter behandeling van onderstaande agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Vaststelling voorschotten over 1935 op de gemeente lijke vergoeding art. 101 der l.o. wet 1920 aan schoolbesturen. 3. Vaststelling hef fing 75 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting 1935/'36. 4. Besluit onderhandsche verhuring strook grond aan den heer J. Colijn, Burg. Meijboom straat. 5. Besluit huren toegangsweg tot de losplaats aan de Sandtlaan. 8. Toeken ning vergoeding administratie steun en werkverschaffing over het le kwart. 1935. 7. Besluit ter uitvoering Winkelsluitings wet. 8. Besluit huring perceel grond voor berging van bagger. 9. Adres inzake dem ping van de Langevaart. 10 Besluit om over 1935 te restitueeren aan de gemeente bedrijven o°/o van de winst tot vorming en aanvulling reserven. 11. Behandeling missive van Ged. Staten betreffende de gemeentebegrooting 1935. 12. Besluiten tot wijziging der gemeente-begrootingen 1934 en 1935. 13. Adres van de afd. Eijnsburg der Chr. Dem. Unie tewerkstelling arbei ders van Rijnsburg bij den aanleg van het bovendek nieuwe Rijksstraatweg. 14. Adressen woningbouwver. Spinoza" alh., trouwen woningen. 15. Benoeming stembu reaux. 16. Vaststelling kohier Hondenbe lasting 1935. VOORHOUT. Bijeenkomst Chr. Hist. Unie. De Chr.-Hist. Unie hield een bijeen komst in de Ned. Herv. Kerk. waar als spr. optrad de heer Wilbrink uit Lelden. De voorzitter ds. Klomp opende deze bij eenkomst met gebed, waarna de heer Wilbrink sprak over: „Christelljk-Hlsto- rlsch juist nu." Volgens spr. zijn wij als Christenen ver plicht die partij te steunen, welke ge grond is op het Woord van God. Verder gaf hij een uiteenzetting van verschillen de wetsontwerpen, en verduidelijkte waar om en hoe deze aangenomen waren. Spr. besloot zijn rede met een opwekking om Juist nu voor de Chr.-Hist. beginselen op te komen en één te zijn in den strijd om ook ln dezen tijd pal te staan in den storm. Na gedachtenwissellng sprak de voorzitter woorden van dank. waarna Ps. 68 10 werd gezongen en de voorzitter deze bijeenkomst met dankgebed sloot. De winkelsluiting. In afwijking van de desbetreffende be palingen van de winkelsluitingswet is het den winkeliers in onze gemeente, die uit sluitend of In hoofdzaak ten verkoop in voorraad hebben: brood, banket, suiker werk. chocolade, al dan niet tezamen met consumptie-ijs, alsmede fruit of tabaks artikelen, geoorloofd om des Zondags hun winkels geopend te houden op alle Zon dagen of daarmee gelijkgestelde dagen t/m. Zondag 26 Mei a.s.. zulks in verband met de te verwachten bloembollendrukte. Mej. M van Rooij is benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. School te Mariënheide. Op Woensdag 3 April des namiddags halfdrle bestaat gelegenheid tot kostelooze inenting ten huize van dr. Bot. WARMOND. Vergadering van den Hof-, Groot- en Klein Henmeerpolder. De ingelanden van den Vereenlgde Hof-, Groot- en Klein Henmeerpolder, alhier, hielden een alg. verg., waarin resp. 23, 9 en 31 st. vertegenwoordigd waren. Na opening, door den voorz. werd overgegaan tot vast stelling der rekening over 1934. Bij den Groot- en Klein Henmeerpol der hadden de ontvangsten bedragen 1.2389,75 en de uitgaven f. 1974,12, aldus een batig slot van f. 865,63. Bij den Hof- polder bedroegen deze bedragen respec tievelijk f. 425.82, f. 349,65 en f. 76, en bij den vereenigden Hof-, Groot- en Klein Henmeerpolder respectievelijk f. 236,65, f. 166.34 en f. 70,31. Volgens de overgelegde rekening van het Hofpoldermolenfonds be droegen de inkomsten f 111.95, terwijl de uitgaven bedroegen f. 108,62, zoodat een batig slot te boeken viel van f.3,33 De begrootingen werden in dezelfde orde als boven aangegeven vastgesteld ln in komsten en uitgaven resp. van f. 3092,42, f. 433,80 en f. 228,71 met een omslag van f. 18, f. 12,50 en f. 1.50 per HA De heer Alb. Oudshoorn deelde mede, dat ln verband met de vermolming van de as. de roeden van den Hofpoldermolen zijn afgenomen, zoodat het bekende mo lentje nu een troosteloozen aanblik ople vert. Door enkele vrienden van natuur schoon. was tot dusver ln het onderhoud bijgedragen. Spr. hoopt en vertrouwt, dat de instandhouding van den molen moge lijk zal zijn. Ten aanzien van B Kraan, motordrijver, wordt besloten lo. zijn pensioensgrondslag nader vast te stellen op f436.50, 2o. van bijdragen voor pensioen lO'/o daarvan op hem te verhalen. 3o. op zijn verzoek een gedeelte van zijn diensttijd voor zijn pen sioen In te koopen en van de inkoopsom 1/4 daarvan op hem te verhalen. Met alg. st. wordt besloten om te trach ten de 4.5 '8"/« leening te converteeren ln een van 4°/«. De vergadering droeg een bijzonder ka rakter door het feit, dat de secr.-penning- meester 25 Jaar als zoodanig aan den pol der was verbonden. De heer v. d. Geest, voorz.. sprak den jubilaris in hartelijke bewoordingen toe en overhandigde hem uit naam van het bestuur en Ingelanden een passend geschenk. De heer Alb. Ouds hoorn sprak als oudste dienstdoend lid van het bestuur een hartelijk woord van waardeering en dank aan het adres van den secr. Deze was door deze onverwachte huldiging aangenaam getroffen en bracht bestuur en leden dank voor de sympa thieke woorden en het aangeboden ge schenk. Een speciaal woord van dank bracht spr. aan den heer Oudshoorn, met wiens vader hij nog had mogen samen werken in het belang van den polder. Daarna sluiting. ZOETERWOUDE. Verkeersstremming. De expediteur B. uit Alphen a. d. Rijn had het ongeluk dat alhier op den Hooge Rijndijk de achteras van zijn vrachtauto brak. Nadat de lading, bestaande uit stuk goederen overgeladen was in een andere auto, kon de gebroken as, door een nieuwe worden vervangen, hetgeen ter plaatse moest geschieden. Een en ander nam pl.m. drie uur in beslag. Gedurende dien tijd was het verkeer op den Rijks weg ten zeerste belemmerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gevonden: twee rijwlelbelastingmer- ken. 1 paar jongenskousen, 1 motorhand vat No. 69. Alles terug te bevragen bij den gem.-veldwachter a. d. Rijndijk. De prijs der zoetemelk wordt op Maandag 1 April met één cent per liter verlaagd. HEDEN Schouwburg: „Die Pfeffermiihle", o.l.v. Erlka Mann. 8.15 uur nam. Stadszaal: Prop.-feestavond L.B.B. Spr. E. Kupers. 7'/i uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8'/i uur nam. W. Singel 24: Alg. verg. v. aandeelhou ders N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v.h. De Koster en Co. B'/i uur nam. Zondag. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Morschweg 57: Stadsevangelisatie, bij eenkomst 8 uur n.m. Maandag. Schouwburg: A'damsche Tooneelvereen. „Gele Koorts", 8>/4 uur nam. VoUrshuls: Feestavond I. O. van Goede Tempelieren, 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Walzer an der Newa". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Jood Süss". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Madchen zum Heiraten". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'/« u. nam. „Gekooide jeugd". Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2>/i uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. van Drlesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren de Bruijne, P. van Es, Hovens Gréve. Nlemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. RECLAME. 1832 Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. ALPHEN. Loop der Bevolking. Ingekomen: Wed. T. Vuijk, Groeneweg 19a, van Boskoop; Neeltje de Kooter, ld. id.; Johannes C. Heenk, Heuvelweg 1, van Lelmulden; Grietje de Vos, v. Mandersloo- straat 50, van Koudekerk; Antonle de Jong. v. Boetzelaerstraat 7, van Haren karspel: Adrianus G. Luijben. Hoogedijk 7, van RijnzaterwoudeCornelia Pijnaker, Julianastraat 61. van Heemstede; Leentje de Kooter, echtgen. van C. v. d. Velde, Raadhuisstraat 95, van Waddinxveen; Jannetje Zaal, Kromme Ziendeweg 4, van Zwammerdam; Cornells Tukker. Hooft- straat 112, van Bodegraven; Albert Koper, Zuideinde 18, van Doetlnchem; Geertruida C. van Veen, Hooftstraat 140, van Koude kerk; Albert Munting, Wïlhelminastraat 41. van Aalsmeer; Salomon Meijer en gez., Toussaintstraat 9, v. Onstwedde; Johanna Vuijk, Conradstraat 17, van Ter Aar; Cor nells van Soest, Noordelnde 73. van Moor drecht; Grietje Radersma- de Weerd en kinderen, v. Boetselaerstraat 30, van Me- dan (Sumatra)Hendrik W. Verhoeven en gezin, Heerenweg 29, van Barendrecht; Adrianus T. de Groot, Noordeinde 54, van Boxmeer; Hendrik M. de Wolf, Pr. Hen drikstraat 69, van Delft; Marinus Stoutjes- dijk, Hooftstraat 45. van Puttershoek. Vertrokken: Arie Koster, naar Zwam merdam. Schoolstraat A-71; Neeltje Blom, id. id.; Jacoba Tuinenburg, naar 's Gra- venhage, Fuutlaan 12; Johanna B. Klaas- sen, naar Amersfoort, B. Wuijtierslaan 55; Martina J. Schoenmaker, naar Barneveld, Achterveld: Jan Hordijk en gezin, naar 's Gravenhage, Vllerboomstraat 221; Wil lem van loon en echtgen., naar 's Gra venhage Westduinweg 268; Jacobus van der Poel, naar Hazerswoude, Loete B-32; Jan Rademaker, naar Zevenhoven. No. 174; Evert. Korver, naar Bodegraven, Stations weg 15; Martlnus N. M, Blomert, naar Nieuwer Amstel. Bovenkerk; Alida J. den Ouden naar De Bilt. Soestdiikschestraat 24; Arie Swennen. naar Den Helder, Rulgh- weg 115; Hendrika M. Zaal, naar Den Hel der, Cronjéstraat 27; Jan Blenk, naar Barneveld. Lunterscheweg: Teuntje A. Ouispel. naar Haarlem, Olieslagerslaan 5; Cornelis P. van Heusden. naar Veur, Veur- sche Achterweg 145: Marijtie van Kem pen naar Waddinxveen. Kleikade 55; Leentje Nieuwland. naar Sohoterland, Hornsterzwaag; Jan Verkade, naar ld. id.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6