LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 28 Maart 1935 HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert Gerrlt, zoon van H. Moes en A. Hagcman Marian, dochter van A. Hensums en A. de Vries Johanna dochter van J. J. Cardol en W. J Dam Nlcolaas, i. v. A. A. Helj en G. Schipper. Overleden: C. M. van den Bosch, echt- genoote van P. W. Lommerse, 50 Jaar Loop der Bevolking. Ingekomen: W. A. de Beus, Holstraat 10 - W. R. Bonsing, Weeresteinstraat 77 p. J. J. van Deursen met gezin, Loosterweg I 14 H. Jansen met gezin, Stationsweg 240 J. J. Kok m. gezin, Bceklaan 2 H. Pronk met gezin, Brouwerlaan 21 P. van Rooden, Marlastraat 50 W de Rooy, WU- helmlnalaan 62 J. J. Vlaanderen met gezin, Burg. Pontstraat 32. Vertrokken: J. F. P. Maat, naar Lisse, Kanaalstraat 117 P van der Lubbe n. Heemstede, Molenwerlslaan 74 A. H. Stelnfoortde Boer n. Apeldoorn, Hoen derpark 25 H. van Haaster, naar Noord- wijkerhout, Regenvlietweg 17 O. Brav- mann, n. Amsterdam. Valeriusstraat 87 III J, Helmus, naar Amsterdam, Valerius straat 87 IH J. L. van Soestbergen naar Utrecht, Haagstraat 10 bis. Inbraak. Terwijl de bewoners afwezig waren, is 's nachts Ingebroken bij den heer H. al hier, wonende nabij de Bennebroeker grens. Eerst 's middags is de Inbraak ge constateerd en aan de politie ter kennis gebracht. Men ls binnen gekomen door een ruit van een deur uit te snijden. Ver mist worden twee gouden horloges, twee gouden kettingen en een collier. De politie stelde een onderzoek ln Vergadering Vreemdelingenverkeer. De Ver. voor Vreemdelingen Verkeer heeft een bestuursvergadering gehouden, waarin kennis ls genomen, o.m. van de meedeellng der Ned, Spoorwegen over het Ingevoerde buurtverkeer tuschen Hillegom en Haarlem. Het nut van buurtverkeer tuschen Hillegom en Lelden werd niet Ingezien; meerdere treinen kunnen hier niet stoppen. De voor den wedstrijd inge schreven tuinen zullen beoordeeld worden door een Jury. Een conferentie met afge vaardigden van den Nederlandschen Bond van Caféhouders leidde tot plannen voor het volgende Jaar. Toen kwam mede ter sprake de straatverlichting aan het Oostelnde. welke thans veel te wenschen moet overlaten. De gemeente heeft beslo ten de verlichting van den Rijksweg, dus ook van het Oostelnde te verbeteren. De verkenners zullen geen diensten kunnen bewijzen als geleiders in den bloementijd, omdat het hoofdbestuur er geen toestem ming voor heeft gegeven. De jaarverga dering is vastgesteld op 4 April a.s. De verspreiding van den nieuwen gids is be sproken en geregeld. Behalve aantrekke lijke foto's en een beschrijving van wan delingen komt er een nieuwe wandelkaart in voor. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, zoon van J. v. d. Oever en J. van Weizen Maria, dochter van R. de Winter en C. Zwaan Huig, zoon van P. Smit en P. Klok Jannetje, doch ter van N. van Duijvenvoorde en D, van Beelen Martlnus Joseph, zoon van J. J, Wijsman en M. G. J, v. d. Meel Ma- rijtje, dochter van G. Krijgsman en L. Groen Johannes, zoon van C. Ippel en P. H. Verburg Arendje Cornelia, doch ter van P. Ouwehand en A. Visser Cor nells Jeroen, zoon van H. v. Duijvenvoorde en M. Kuijt. Ondertrouwd: T. v. d. Plas en C. C. Spierenburg C. J. v. d. Wiel en K. van Duijn j. H. Holtrust en W. den Duik N. van Beelen en N. v. Duijvenvoorde D. Zwitser en M. Haasnoot. Getrouwd: P. v. d. Plas en D. van Duyn J. de Jong en T, J. Grul G. de Mooij en P. Elsgeest. Overleden: E. v. d. Plas, oud 80 jaren, wede. van J. van Duijn J. M. Schaap, oud 10 dagen, dochter van P. Schaap en J. van Duijvenbode L. v. d. Lee, oud 14 jaar, zoon van G. v. d. Lee en A. M. Venix Loop der bevolking. Vertrokken: C. C. Slob, naar Utrecht, Acad. Ziekenhuis K. Hoek naar Noord- wijk, v. Speijkstr. 12a E, Renzenbrink n. Leiden, Pasteursstraat 18a J. A. M. Ver meer naar Krommenie, Noorderhoofdstr. 31 A. Gleseler naar Roterdam, Kortekade 125 M A. v. Rhijn naar Voorburg. Hoek- waterstr. 22 N. Driebergen naar Amers foort, de Zwijgerlaan 2 H. Driebergen naar Den Haag, Pomonalaan 45 L. v. d. Melj naar Den Haag, Pompst.weg 14 wed. A. Elzingav. Egmond naar Den Haag, Boddaerstr. 7 B. G. Beullnk, naar Leiden, Maredijk 63 N. C. Vinke naar Voor schoten, "Leidscheweg 132 J. Nijland, n. Stellendam, Voorstr. 75 M. A. Boskamp naar Heerlen, Sanatorium. Ingekomen personen: N. P. Verschelling, Zeehospitium J. M. de Wit, Haven 2 N. Brouwer, Zeehospitium H C. de Knegt. Boulevard 46 A. H. Bakker, geb. Stoffels, Tijmstraat 51 C. Korpelshoek, Sandtlaan 14 A. C. Vroon, Boulevard 33 L. A. Barnard, Varkevisserstr. 60 J. Neurlng, Wilhelmtnastraat 10a G. de Lange en gezin, Achterkerkweg la G. Lindhout, Zeehospitium H. Veenstra, Zeehospitium H. v. Bruggen, Louwestr. 14 C. L. Krantz, Badstraat 1 I. v. d. Zwan, Louwestr. 15 S. H. v. Eibergen, Varkevisserstr 107, KATWIJK AAN ZEE. Pluimveever. „Avicultura". Hier ls opgericht de Katwijksche Pluim vee- en Konijnen-Vereen. „Avicultura" met 22 leden, waarvan 10 leden zijn overgeko men van de Ver. „Het Raskonijn". De w.n. voorzitter de heer W. v. d. Bent heette allen welkom en hoopte, dat allen de sport hoog zullen houden. Nadat een reglement was samengesteld, werd tot voorzitter der nieu we vereeniging gekozen de heer C. van Beelen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren C. J. Lugthart. A. Kletnman, W. v. d. Bent en P. Schouten. Na bespreking over het voor- en nadeel van het ringen en tatoueeren van konijnen, sloot de voor zitter deze vergadering. KATWIJK „VOORHEEN EN THANS". Wederom een interessante avond. Drie weken geleden gaf de heer Nic. van Beelen tekst en uitleg bij tal van foto's, die door zijn zoon Wlm van Beelen op het witte doek geprojecteerd werden. Deze col lectie platen was zóó groot, dat zij op één avond niet vertoond kon worden. Gister avond werd wederom voor een talrijk pu bliek een tweede serie vertoond. De heer van Beelen heeft de gelukkige gedachte ge had om reeds Jaren geleden te beginnen met een verzameling betrekking hebbend op de folklore van Katwijk aan Zee. zoo ls veel ouds aan de vergetelheid ontrukt en voor de toekomst bewaard gebleven. Bij het tweede gedeelte van dezen avond wa ren ook aanwezig burgemeester mr. W. J. Woldrlngh v. d. Hoop en wethouder J. Dub beldam. De heer Nic. van Beelen verstond op nieuw de kunst om allen op aangename en soms humoristische wijze eenige uren ge spannen bezig te houden. Wij kregen eerst een overzicht van de badplaats met foto's van de K.L.M. Dan vertoonde hij de af beeldingen van het maken van de Sluizen, welke onder de regeering van Koning Lodewijk Napoleon voltooid werden. Op merkelijk was de mededeeling, dat deze koning in ..Mémoires", welke in 1820 te Parijs in druk verschenen, er zijn spijt over uitdrukte, dat toentertijd niet tevens bij den bouw der sluizen gedacht was aan een haven voor de visschersvaartuigen. Een vraagstuk, dat heden ten dage nog bespro ken wordt. Vele schilderachtige achter buurtjes, waarvan meerdere reeds ge sloopt zijn, deden ons ln de verbeelding het Katwijk van een 30 a 40 jaar herleven. Bekende Katwijksche typen. w.o. verschel denen van de reeds op leeftijd zijnde aan wezigen. werden herkend en bij hun typee- rende bijnamen genoemd. Vooral wat in betrekking stond tot het „bomschuiten- tijdperk", trad dezen avond op den voor grond. De mooie Oude Kerk als reederlj- opslagplaats kwam ons weer eens voor den geest. Kortom wij hebben een gezellig oogenblik geleefd in den tijd, zooals het visschersdorp en de badplaats er ln onze jeugd uitzagen. Onze bekende Katwijksche dichteres mevr. C van BeelenKrijgsman heeft voortreffelijk eenige door haar ver vaardigde gedichten voorgedragen, betrek king hebbend op ons geliefd Katwijk aan Zee Een aardig moment was het. toen onze „klinker" met bekken en slag op het too- neel kwam om den volke kond te doen. dat er „afslag om de Noord" plaats had. Deze aanschouwelijke voorstelling oogstte veel succes! Uit den laatsten tijd zagen wij o.a. den intocht van den burgemeester mr. Wol- dringh v. d. Hoop met zijn echtgenoote; de inwijding van het Nieuwe Raadhuis door Prinses Juliana. Toen het portret van wij len Koningin Emma. Die juist één jaar ge leden begraven werd op het doek ver scheen, speelde de heer Nic van Beelen op het orgel „Boven de Starren" en bij dat van wijlen Prins Hendrik klonk het orgelspel „Hoe zalig zien wij de vromen". Het slotwoord werd door den Burgemees ter gesproken. Deze bracht dank aan den heer van Beelen voor hetgeen hij geboden had. Spr. bracht tevens dank aan mevr. van Beelen voor haan voordrachten Deze avond, aldus spr. is buitengewoon geslaagd. Hij hoopte, dat de heer van Beelen op dezen weg zou voortgaan. Bij het vertoonen van de laatste foto, het oortret van Konin gin Wilhelmina met Prinses Juliana wer den twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen, waarmee deze prachtige bijeen komst werd gesloten. De Chr. Zangver. „Excelsior" zal 31 Maart a.s. 25 jaar bestaan. Het Bestuur zal een receptie houden op Dinsdag 2 April a.s. des avonds van 89 uur ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis. V V V. zal het verbouwde Dand. gelegen hoek BadstraatFreek van Roonstraat. 1 April a.s. voor het publiek openstellen. LISSE. Mooie uitvoering „De Lischblocm". Het Ned. Herv. Kinderkoor „De Lisch- bloem" gaf ln gebouw „Rehoboth" de eerste Lustrum-uitvoering. Hieraan werd medegewerkt door een duet. mevr. J. Dek ker en mej. A. van Parijs; het dubbel mannenkwartet; de mond-accordeonclub „Excelsior" te Sassenheim; mej. Marinus,- piano, de heer Hermans, piano en T. Kra nenburg, orgel. Ds. Tichelaar, eere-voorzitter, opende dezen zangavond, liet zingen psalm 95 1, las ps. 100 en ging in gebed voor. Hierna werd de leiding gegeven aan den heer C. v. d. Keur. directeur van „De Lischbloem". Vlot werd 't rijk gevarieer de programma afgewerkt. Het ging dezen avond alles op rolletjes! Voor de pauze werden niet minder dan 17 nummers af gewerkt. Het koor weerde zich dapper, zoowel als de 4 solistjes: Rlna de Bres, Kootje Bauer, Julia Nieuwenhuis en Adri Boot. Hetgeen de heer Van der Keur met zijn Jeugdige zangers en zangeressen weet te bereiken, dwingt bewondering af. Wat moet er al niet een voorbereiding geweest zijn om tot dit resultat te komen Met niet minder belangstelling werd genoten van den duet-zang van mevr. Dekker en mej. A. van Parijs, die zich he laas maar éénmaal lieten hooren. Iets geheel aparts was het optreden van het Dubbel Mannenkwartet, dat voor het eerst in het openbaar optrad, maar aan stonds bewees „in te slaan"! Het verwierf een zeer groot applaus. Na de pauze speelde de Sassenheimsche mond-accordeonclub „Excelsior", onder leiding van den dirigent den heer J. J. v. d. Reljden. uitstekend een drieal num mers. Hierop volgde het v.n. gedeelte van de zen avond, n.l de uitvoering van de kin dercantate „De Wortelkindertjes", ge toonzet door den heer H. Hermans te Haarlem. Het was de eerste keer dat deze cantate werd uitgevoerd. De heer Van der Keur heeft deze mooie cantate met zijn koor zoodanig uitgevoerd, dat de heer Hermans er trotsch op zijn mag. Deze eerste uitvoering ls een succes geworden! Ds Tichelaar wist zich dan ook zeer zeker de tolk aller aanwezigen toen hij den heer Hermans dank bracht voor het feit dat ..De Lischbloem" de eerste was die zijn cantate mocht ten uitvoer bren gen en den dirigent den heer v. d. Keur voor de wijze, waarop hij de cantate heeft ingestudeerd. Alle medewerkenden werden dank gezegd voor hun prestaties die geleld hebben tot het succes van dezen avond. Met het zingen van den avond zang werd deze avond besloten. NOORDWIJK. Raadsagcnda. De Raad dezer gemeente komt, gelijk ge meld, morgen des n.m. te half drie in open bare vergadering bijeen. 1. Mededeellngen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Voorstel verhuring woning Hoofd straat l. 5. Wijziging Verordening Besmettelijke Ziekten. 6. Verzoek C. V. van Rlel, inzake schade vergoeding. 7. Verslagen: a. Vleeschkeurlngsdienst; b. Commissie tot wering van schoolver zuim; c. Commissie van Toezicht L. Onderwijs; d. Arbeidsbemiddeling. 8. Begrooting Weeshuis 1935 en vaststel ling Weezengelden. 9. Opzegging Schoolartsendienst. 10 Benoeming leden Hoofd- en Cen- traalstembureau en stembureaux. 11. Voorschotten op vergoeding art. 101 L. O. Wet over 1935. 12. Huur gedeelten strand. 13. Verhuring terrassen aan den Nd. Boulevard. 14. Wijziging winkelslultlngsverordenlng. 15. Voorstel tot het treffen van een ge meenschappelijke regeling met andere ge meenten. inzake de brandweer. 16. Adres middenstandsbonden, inzake electriciteits tarieven. 17. Credlet Inzake brandspuit. 18 Wijziging Verordening gemeente politie. 19. Voorstel Inzake aanleg straat. 20. Verhuring auto-parken. 21. Wijziging salaris gemeente-genees heer. 22. Instructie schatters dranklokalitelten Cbr. Hist, candidaten voor den Gemeenteraad. In de Christ. Hist. Klesver. heeft de can- dldaatstelling plaats gehad voor de as. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag ls als volgt: 1. E. L de Wltt, aftr.; 2. D. Wassenaar Czn.; 3. Joh. de Monije; 4. C. Soeteman, aftr.; 5. H. Hoek; 6. J. H. Lindhout; 7. P. de Groot; 8. A. v. d. Loo; 9. C. Admiraal Hzn.; 10. C. Was senaar. Raadsstukken. Door Ged. Staten dezer provincie ls onder goedkeuring van de Kroon het sala ris der wethouders bepaald op f. 800 per jaar, terwijl de gemeenteraad had voor gesteld dit salaris te bepalen op f. 1000. Naar wij vernemen ls door den heer A. Roodenburg een adres gericht tot den ge meenteraad, houdende verzoek op de Beek laan een straatverlichting te willen aan brengen. B. en W. stellen aan den raad voor de vroegere schoolwoning te Noordwijk aan Zee. Hoofdstraat nr. 1 te verhuren aan den heer Y Elzinga voor een jaarlljkschen huurprijs van f 375. B. en W. stellen aan den raad voor als voorschotten op de vergoeding van de kos ten van ln stand houding krachtens arti kel 101 der L. O wet over het j#ar 1935 be schikbaar te stellen: Voor de R.K. Meisjesschool f. 6872.60. voor de R.K. Jongensschool 68 f.64.1a. voor de Hervormde Schoolver. te Noordwijk aan Zee f 4025.14, voor de Ver. voor Christ. Onderwijs te Noordwijk aan Zee f. 34.82.57, voor de Ver. voor Chr. L. O. te Noordwijk Binnen f. 2675.02. Als basis voor de berekening van deze voorschotten is aangenomen de gemiddel de kosten per leerling der openbare school over 1932, zijnde f. 21.03. B. en W. stellen den raad voor tegen den prijs van f. 1 per M2. en per jaar te ver huren verschillende strooken van den Noord Boulevard, onmiddellijk voor nage- noemde zaken gelegen en wel aan den heer L. van Wijk Jr 68 M2. voor het pen sion „De Poolstar", aan den heer G. F. Noordam 98.5 M2. voor de lunchroom „De Landbouw", aan de wed. L. van Schie 32 M2. voor haar café, aan de N.V. Hotel Maatschappij „Noordwijk aan Zee" 149 M2. voor het Oranjehotel, 147 M2. voor het pavilion Atlantis en 209 M2. voor het Palacehotel. Door Ged. Staten is het presentiegeld van de leden van den raad verlaagd van f. 4 tot f. 3 per zitting. B. en W bieden aan den raad aan in overleg met de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs de volgende aanbe veling in de vacature H. de Boer ln die commissie, ontstaan wegens vertrek uit de gemeente, 1. J. E. Kok. benoemd hoofd van de school met den Bijbel: 2 G. A Wig- gers, onderwijzer aan diezelfde school en de volgende aanbeveling in de vacature W. P. de Vreede ln die commissie, wiens be voegdheid om lid van deze commissie te zijn is verloren gegaan, omdat deze geen schoolgaande kinderen meer heeft: 1. H. van de Werf, Voorstraat 67, Noordwijk Binnen; 2 A. Mesker, Boerenburgerweg, Noordwijk Binnen. Door den heer Th. Steenvoorden H. Geestweg alhier is op het land van den landbouwer J v Eeden in de Bronsgeest het eerste Kievitsei in deze gemeente ge vonden. De heer S. alhier deed bij de politie aangifte dat van zijn pand een ruit ter waarde van ongeveer f.50 is ingegooid. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWITK BINNEk Op de Voorstraat had een botsing plaats tusschen twee vierwielige motorrij tuigen. De bestuurder van de auto R. 5577. bestuurd door den heer Sch. te Schevenin- gen, reed de auto gemerkt H. 43771, be stuurd door den heer O. te Lelden, die wil de stoppen en daartoe een teeken gaf, >1 achteren aan. tengevolge waarvan de aub H. 43771 beschadigd werd. Persoonlijke on gelukken hadden' niet plaats. RECLAME. 171» Houdt 'n GLANS SCHOONMAAK! en loot de „KONINKLIJKE/SHELL" U daarbij helpen! Enkele druppels SHELL VLOERGLANS luchtig uitge wreven, reinigen Uw xeil, parket cn linoleum af doende en geven het een prachtglans, dagenlang! Bij Uw üaat ucn bui ShAl Vlorr^lam voor U Waai1 K Viu* cbz "TC&tu+AAifa, f NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Herv. Ger. Staatspartij. In „Seinpost" alhier, hield ds. H. G. S. een openbare vergadering waar het ouu- lld van de Tweede Kamer, de heer P, G. Peereboom sprak over het onderwerp „Na tionaal Socialist of Hervormd". Na gebed en het gemeenschappelijk zin gen van Psalm 138 1 las de voorz. uit het O. T. Habakuk 1 l/m 12 en uit Nieuwe Openbaringen 6 vanaf vers 9 waarna de voorz. het woord gaf aan spreker. Spr. begon met te zeggen dat men de N. S. B. niet gering moet achten, daar het ledental schrikbarend toeneemt; het stroomt nieuwe leden. Vervolgens behan delde spr. de overige partyen en kwam daarbij tot de conclusie, dat zoowel de niet-religieuze als de godsdienstige par tyen onchristeiyk zijn. Alleen de H. G. S. is Christelijk, daar zij is gebaseerd op de vrijheid ln gebondenheid aan Gods Woord en op art. 36 Ned. Geloofsbelydenis. Zij is gegrond op de Calvinistische levens beschouwing, welke door alle eeuwen van toepassing is, zy ls wel oud, doch niet ver ouderd. Er zijn in het huidige wereldgebeuren veranderingen gaande, die zich incarnee- ren ln den Staat. De Bijbel leert, dat er een rijk zal komen, dat de geloovigen zal verdrukken. Dit ziet men reeds in Rus land, zich bepalende tót de toestanden hier te lande, ziet spr, ook hier dergeiyke stroomingen, hoewel spr. het voorbarig vindt, reeds nu te zeggen, dat de N. S. B. de Anti-Chrlst vertegenwoordigt. Na deze rede werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Na debat, gezang en gebed volgde slui ting dezer byeenkomst. woonplaats alle goeds toe. In haar plaats werd gekozen mej. van Resteren. De penningmeester, de heer J. Ouwer sloot gaf verslag over de gelden. De in komsten bedroegen ln 1934 f.201 53; de uitgaven f. 145.80: saldo f. 56.73. De heeren l J. P. v. d. Zwart en N. v. Ry controleerden de rekening en. na accoord bevinding, werd deze aldus vastgesteld. Bij de rondvraag werden nog enkele hulshoudeiyke zaken besproken. Na uiting van zijn beste wenschen voor de leden sloot de voorzitter. Vrijdagmiddag a.s. om 3 uur ls er gelegenheid tot kostelooze inenting op het raadhuis. RIJNSBURG. Eerste lustrum-viering der V. V. Rijnsb. Boys. VOORSCHOTEN, Loop der Bevolking. Ingekomen: L. Dekker, Leidsche weg 185 g, van Sassenheim G. Schmal, Schoolstraat 13, van s' Gravenhage K. Klaassen. Leidsche weg 159, van Gronin gen J. A. Roodvoets, Wijngaardenlaan 20, van 's Gravenhage M. J. Poot, Val- kenburgsche weg 8, van Rotterdam. Vertrokken: M. M. P. van der Ham, naar Wassenaar. Wassenaarsche slag W. Oli- vier. naar 's Gravenhage, Hazelaarstr. 123 A C. J. van den Bos, naar Naaldwijk. Middel Broekweg 62 H. Tettero, naar Schiedam, Roosbeek 4 N. Kranenborg Jesse, naar Wagenlngen. Otto van Gelre- weg 10 E. M. Schrama, naar Sassenheim Mennestraat 63. Burgerlyke Stand. Geboren: Adrianus Theodoras Bernardus zn. van A. J. Lindeman en Th. Vogelaar. Overleden: Wed. Q. van der Kooy geb. van der Kley, oud 73 jaren. De V. V. Rynsb. Boys vierde onder bui tengewoon groote belangstelling haar eerste lustrum. De vellingzaal van den heer Verbree was voor deze gelegenheid smaakvol versierd. De voorzitter, de heer C. Heemskerk, opende met een harteiyk woord van wel kom en deelde eenige byzonderheden mede uit de geschiedenis der geel-zwarten. Hierna sprak de heer N. Ouwersloot Jr. en bracht allereerst hartehjk dank aan allen, die op eenigerlei wyze hadden mee gewerkt om dezen avond te doen slagen en wenschte allen een zeer genoeglijken avond toe. Allereerst trad het Leidsche trio Van der WoerdBeurze op met een parodie op „De Barbier van SeviUa". Hierdoor was de feeststemming er al dadeiyk in. De heer Ouwersloot droeg daarna het door hem vervaardigd clublied der Rynsb. Boys voor, dat naar de muziek van Bandy al dadelijk bii de vergadering insloeg. Afwisselend met het muziekgezelschap „The red syncopaters" uit Alphen trad i genoemd trio weer op met verschillende komische voordrachten voor duet en trio. De groote tombola had veel aftrek. Het bestuurslid, de heer W. L. v. d. Gug- ten, zorgde met den heer P. v. Dam. direc teur van D. W. S, voor eenige keurige nummers acrobatiek. De heer Ouwersloot sloot de welgeslaag den avond met een opwekkend woord vooral tot de jongeren, om de geel-zwarte kleuren steeds hoog te houden en de club zooveel mogelijk te versterken. De heer F. Kralt is gekozen tot voor zitter van de a.-r. klesvereeniging „Neder land en Oranje". STOMPWIJK. Burgerlyke Stand. Bevallen: J. M. Boonstra geb. de Jong z. Overleden: M. Tammerijn vr. 47 jaar. VALKENBURG. Schietwedstrijd B. V. L. Tot sluiting van het winterseizoen hield de B. V. L. een onderlingen schietwedstrijd om mooie luxe voorwerpen. De uitslag was. Ie pr. S. Poot; 2e pr. G. Dofferhof; 3e pr. J Steen; 4e pr. P. de Vries Cz.; 5e pr. H. Imthorn Bz.; 6e pr. P. v. Dijk Chr.z.; 7e pr. Marsmeier; 8e pr. D. Doldersum; 9e pr. P. Imthorn Chr.z.; 10e pr. N. v. Rij. Na afloop van deze geanimeerden wed- stryd reikte de leider met een toepasseiyk woord de pryzen uit. Jaarvergadering „Ziekenzorg". De voorzitter, de heer Joh. v. d. Zwart. I opende de zeer matig bézochte vergadering met een harteiyk welkom, in het byzonder I aan dr. Lodder van Katwyk als commis saris. De secretaris de heer P. Korpershoek las de notulen en het Jaarverslag. Uit dit I laatste stippen we aan, dat artikelen der vereeniging aan 28 gezinnen gedurende 3710 dagen uitgeleend zijn, terwijl mej. Ouwersloot thuis menigeen ten dienste stond met verbandmiddelen en eerste hulp by ongelukken. Dr. Lodder bracht daarna verslag uit o/er den toestand der verplegingsartlke- Ln, verzorgd door mej. Ouwersloot. keurig in orde waren bevonden. De aftr. secretaris werd herkozen en nam zijn herbenoeming aan. Wegens ver trek uit de gemeente bedankte mej. Note- Kom als bestuurslid. De voorzitter dankte haar voor haar on- 'ermoetd werken in het belang der ver eeniging en wenschte haar in haai- nieuwe VEUR—LEIDSCHENDAM. Ambtsjubileum N. Hendriks. Zaterdag a.s. herdenkt de heer N. Hen driks, portier bij het depót Leidschendam —Voorburg van de Nederl. Spoorwegen, zyn 25'Jarig ambtsjubileum. De jubilaris is gedurende 20 Jaren lid van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Trampersoneel, eenige jaren voorzitter en thans nog bestuurslid van de pl. afd. van dezen Bond. Ook maakte hU als 2e voorzitter een 2 tal jaren deel uit van het bestuur van de Brand- stoff en vereeniging .Ons Belang" welke laatste functie hij wegens gezondheids redenen moest vaarwel zeggen. Daar de Jubilaris verpleegd wordt in het Acad Ziekenhuis te Lelden, zal vermoede lijk de offlcieele huldiging worden uit gesteld Op de Coöp. Groentenvelling werden Woensdag de eerste aardbeien aangevoerd en zijn gekocht door de firma Kok te Haarlem. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Josephus Boudewyn, z. v. M. J. H. Jansen en C. M. Bergman Petras Leonardus, z. v. H. W. v. d. Burg en G, M. Heerings Bernardus Franclscus, z. van H. L. Lindeboom en A. J. Kiebert Hendrikus Antonius Cornells, z, van Q. M. Bentvelzen en G. C. H. Salman Adrianus Johannes, z. van J. Koppe en A. Brandt Cornells Wilhelmina, d. van B. J. v. d. Ploeg en A. M van Seggelen Hendrika Cor nelia, d. van J. G. van Leeuwen en M. C. v. d. Voort; Louisa Antonia, d. van J J. Kok en W. J. Bosslnk Petras Simon z. van M. J. de Jong en E. van Werkhoven Petras Andreas z. van P. A. van Werkhoven en W. C. Franck Johannes Jacobus z. van J. J. A. E. Angevaren en M. v. d. Berg Engelbertha Anthcnia. d. van C. M. Steen kamer en A. C. van Werkhoven Claslna Agatha, d. van N. Th. van Schie en W. van Ooijendyk Theodoras Hendrikus, z. van C. J. van der Laan en J. M. J. Brouwer. Overleden: Theodora van der Ploeg. 5 maanden Johannes van Dam, 52 Jaar Wilhelmus van der Laan, 52 Jaar Maria Petronella Augustlnus, 10 mnd. Anna Cornelia Aarts. 91 Jaar wed. van J. Schoonderwoerd. Ondertrouwd: Johannes Marcus van der Lubbe, 29 jaar wonende te Lisse. en Mar- garetha Hermina Marijt, 20 jaar wonende te Voorhout. WASSENAAR. Een gedenkteeken voor H. M. de Koningin-Moeder. Geiyk in enkele andere plaatsen, ls ook hier het plan opgevat een gedenkteeken op te richten voor wijlen H. M. de Ko ningin-Moeder. Dit denkbeeld werd be sproken tusschen de besturen van de vér. „Wassenaar Vooruit" en de Buurtvereeni- eenlging; het werd algemeen toegejuicht. Het geheele leven van H. M. de Koningin- Moeder ls gericht geweest niet op eigen grootheid, doch op de nooden van anderen. Met wegcijfering van Zichzelf is Zy onder ons geweest als Eene. die ln allen eenvoud dient. Zoo zal ook het gedenkteeken dat het Comité voor Haar wil oprichten sober moeten zyn. Naar het byeenzamelen van 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7