ALS 'T VOOAAR WORDT! CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. Prijsraadsels! Extra prijzen! Verleden week heb ik het al aangekondigd, in de hoop dat iedereen het zou lezen, maar och zóó dikwijls merk ik dat men er niet op let. al staat er met groote letters of allen het willen lezen. lederen keer opnieuw vraag lk bü de prijsraadsels: naam en leeftijd en nog altijd zijn er die het ver geten Nu het niet vergeten hoor en allen een kansje wagen. Alle nieuwelingen welkom! Met mij blijft het hetzelfde, nog niets vooruit laten we hopen dat het voorjaar mii beterschap zal brengen. Nu vele aoarte antwoorden Drietal de Geus dat vind ik ook bij zonder aardig hoor Gerard dat je dat af schrift van dat briefje hebt gevonden. Ja. ik ken jullie al vele jaren. Bep Vos. als deze krant komt. hen je dus jarig, wel gefeliciteerd hoor. ik hoop dat je een pretUeen dag hebt. Abram de Wit. ik verlang naar de lente om dan met open raam te liggen. Gerda Knoppert ja. als de zon schijnt, lig ik met open raam. Heb je een pretti- gen feestdag gehad toen je vader jarig was? Lilly v. a. Leeuw ik miste je wel. had je zóóveel huiswerk. Ja dat gaat voor. Yvonne en Arthur Moraal ik neem het heusch niet kwalijk als je het niet eer der wist. Toos en Bep Bouter beterschap met de verkoudheid O er wordt zóó goed voor mij gezorgd. Alleen als de zon schijnt, lig ik warm onder de dekens met open raam. Jitske en Marietje van Akker, wel ge feliciteerd met den verjaardag, ja zoodra je 11 bent. mag je tot de grooteren behoo- ren. Vinden jullie Thijs IJs zoo grappig, lk lees het ook wel eens. Henny Hoogstraten houdt je zooveel van poppen? komen je vriendinnen ook wel bü ie spelen? Johan de Ru dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Leendert Sybrands was jouw brief dan soms de vorige week een van die brieven zonder naam? Piet van Hoven erg flink van je dat je altijd schrijft, maar met het prijsraadsel moet Jan zelf schrijven, dat hoort zoo bij de prijsraadsels. Veel plezier hoor met je moeders verjaardag. Willy Hartveldt vandaag is er geen zon netje hoor. en regent het zelfs. Corrie Warmenhoven had je je zomer mantel al aan er kunnen nog genoeg j koude dagen komen. Nellie was je opstel goed heb je een priis gehad? Annie v. d Valk je mag best eens over slaan als er familie overkomt, dat begrijp ik dan wel. hoor. Gerrit Nagtegaal heusch ik ben niet boos als iemand eens overslaat. Heb je zoo prettig feest gevierd. Alie de Blaauw ja het is altijd afwach ten of ie gelukkig bent bij het loten. Lientje Lefeber ben je het eenigst klein kind van ie grootouders, dan zal je wel erg worden bedorven. Corrie Holleman ja er is een tuin bij het huis waarin ik woon. ik zit 's zomers wel in den tuin. Henny de l'Ecluse kijk maar, hoe ik de boeken verloot, jij behoort ook tot de getrouwen Annie van Weizen wat heb je vreeselijk veel gekreeen, ook een bootje om in te roeien?" Henk Herreur je anecdote zal ik later eens plaatsen. Henk Brandt ja ik miste je wel. ben je alweer ziek geweest, wat vervelend voor je. Nico Koning en jij ook al ziek. net zoo als Henk. je mag zeker nog niet naar school. Tini Deegenaars was je uit logeeren. dan kon je niet meedoen. Heb je zoo genoten van het kleine kindje. Triny en Hendrientje Blotkamp wat grappig die neger op school, kon hü goed Hollandsch praten? Ik moet nog te bed liggen, maar 1 uur op Stientje Martijn wat een prachtige kaart heb je mij gestuurd met zijde er op ge borduurd. wel bedankt hoor! Jan en Siet Feenstra neen hoor. ik weet niet wat of dat is. Het is voor iedereen, geduldig afwachten of men gelukkig is bij het loten. Meintje v. d. Berg je ziet het dat het prijsraadsel een werkje is waaraan de heele raadseljeugd kan deelnemen. Moeder, zie, de kale takken Wuiven, Spreken zij een taal? Wil de wind hun wat vertellen? Moeder, weet je 't allemaal? Kindje, boomen spreken stellig Net als bloemen, 't Komt 'r op aan, Of wij, menschen, en ook kind'ren, Maar hun woorden goed verstaan. SUp, boomen zijn nog kaal nu, Jf.. het voorjaar nadert vast. H^iaar, hoe de hooge stammen fyrend kraken: Opgepast! 1 te haastig! 't Is nog winter! lap dus rustig nog maar voort, rjje Zuidenwind, je vriendje je kale takken hoort! Vouw dan vlug je blaadjspen. 't Jonge groen, dat is Arisch! En de menschen zeggen: -<eerlijk, Dat het nu weer Voorjaisi (Nadruk verboden). CARLA HOOG., g. Chris zonder familienaam is dat soms Clir. v. d. Born? Drietal Smittenaar er stond Ble, wat is dat voor een naam? Zit er al veel in de spaarpot? Judith de Roode heel goed hoor als tij je moeder flink helpt, natuurlijk ben ik dan niet boos als je dan niet schrijft. Conny en Henny v Vliet vandaag is het weer kouder en regenachtig, nu lig ik niet met open r&am. Oaroiientje Verbiest ja het is fijn hè dat ik zooveel meer boeken mag verloten. Corry en Henk Bousie jullie mogen ook met de getrouwen meeloten. en met alle anderen, dus 2 maal. Piet van Egmond nu dan is het zeer begrijpelijk en te vergeven dat je je naam had vergeten als je zoo erg was gevallen, je hoofd deed zeker veel pijn. Lientje Oostveen dan was je zeker gauw klaar als je maar zoo'n klein versje en een korte tekst had te leeren. Hendrik en Nellie Mulder zoo kan Ton- nie al flink loopen en begint hij ook al te praten dat is aardig. Aafje en Leendert van Haalem ja later mogen jullie ook wel een raadsel of anec dote insturen, maar niet met het prijs raadsel. dan heb ik zooveel extra werk. Jaap Kruit wat had je op allerlei ma nieren geschreven, ik kon het heusch niet allemaal lezen. Johanna van der Hoek 1 voornaam is genoeg, niet 3 hoor wat een werk zou dat zijn als ik dat voor ieder raadselkind moest doen. Geertruida Pelt met het prijsraadsel met extra veel boeken zullen er wel ontzettend veel meedoen. Gerust mogen er meerdere brieven in dezelfde enveloppe. Leni en Greetje Groeneveld je mag samen de raadsels oplossen en dan met het prijsraadsel ieder apart het op schrijven. Dickie de Wit dat was een heele lijst cadeaux, die je daar voor mij opschreef, ze hebben ie bedorven Cornells Zwanenburg ja dat is jammer, als je raadsels oolost en de brief schrijft en dan vergeet de brief weg te brengen. Rietje tan de anecdotes zijn grappig, ik zal ze;er eens plaatsen. Adri enram Bavelaar. daar kan ik toch heuscjiets aan doen wie er gelukkig loot of ni:wat. vervelend Bram dat je een steen <je hoofd hebt gekregen, heb je veel pijhhad? Bram jij hebt toch wel eens een prgeioot, dat weet je toch wel. Sientje Tinermans ik kreeg den brief nog bijtijds, was het later dan anders, ik had de (respondentie nog niet be ëindigd. Jan Bink z. geweest? gelukkig dat je zoo gauw weebeter was. Als het echt mooi weer i dan geniet ik van het open raam. mr nu niet hoor. Hendrika enoan van Egmond neen lk mag volstrekt >t uit maar als het mooi weer is. staat r>n raam open. Nu werkt all. met plezier aan het prijsraadsel Let allen alsjeblieft alles wat er bij stï. Ik verloot 1# boeken onder allen te ,men grooteren en klei neren bij elkaaien 6 boeken onder alle getrouwen Vraa nu alsjeblieft niet: toe Tante, krijg ik meens een prijs! Er wordt geloot. Naam eneeftijd vermelden. Allen hartelijk egroet door Mej. A. KOOPIAjNS VAN BOEKEREN. Den Haag. va Beuningenstraat 42. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VJRIGE NUMMER. 1. Een gieter. 2. Spinazie, sla, boon, peul. andijvie. 3. Klappen. 4. Tol. boom. tolboom. 5. Petroleumlamp, 6. Ostende. Toos. doos. teen. 7. Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook aan egn ander niet. 8. Apen, a, nap, nee.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16