De Alphensche Damclub kampioen 76ite Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 27 Maart 1935 Derde Blad No. 23010 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. VRAGENRUBRIEK. DE NIEUWE RADIO- OMROEPZENDERS. DE STATUTEN DER NOZEMA. Kootwijk volledig ter beschikking van den omroep. RECLAME. 1637 De Minister van Blnnenlandsche Zaken heeft thans de tot dusver ter griffie van de Kamer ter Inzage van de leden liggende statuten van de N.V. Nederlandsche Om- roep-Zendgj-Maat schappij „Nozemk" als' bijlage van de Kamerstukken doen op nemen. Hieraan wordt het volgende ont leend. Het doel der Vennootschap is: a. de aan leg en exploitatie van aan de elschen des tlids voldoende zendlnrichtingen voor den Nederlandsche radio-omroep ten behoeve van organisaties of personen tot het doen van uitzenden bevoegd: b. het ter hand nemen van die werkzaamheden, welke met aanleg en exploitatie van deze zendlnrich tingen direct verband houden of daaraan verwant zün. en tevens dienstig zijn om het omroepwezen in Nederland te steunen of het doel. genoemd sub a. te bevorderen: De vennootschap is tevens bevoegd tot het doen van die taken, welke, niet lig gende op het eigenlijk gebied der pro gramma-verzorging en niet direct verband houdende met aanleg en exploitatie van de sub a bedoelde zendlnrichtingen. als voorwerp van samenwerking tu.ssch.en de omroep-organisatles te beschouwen zijn en overeenkomstig de statuten, zooals deze ter zake lulden, ter hand genomen kunnen worden. Gedurende den tijd. die gemoeid zal zijn met den aanleg van bovenbedoelde zend lnrichtingen zal de Staat indien de raad van beheer een daartoe strekkend besluit neemt den te Kootwijk aanwezigen lange- golfzender voor den radio-omroep ter vol ledige beschikking stellen van de vennoot schap. De raad van beheer zal zoodanig besluit tevens kunnen nemen, indien hü met een meerderheid van stemmen, waaronder die van ten minste 3 der omroeporganisaties- aandeelhoudsters. beslist, dat. met het oog op groote omroepbelangen. een beperkte verlenging van den overgangstoestand ge durende een door hem in verband met die belangen te bepalen termijn gewenscht is en het mitsdien niet raadzaam is. terstond tot den aanleg van den langegolfzender voor den radio-omroep over te gaan. De omroeporganisaties, die als opricht sters van deze vennootschap optreden, dragen voor zooveel dit aan haar ligt, voor den tijd, die gemoeid zal zijn met den aan leg van den korte-golfzender voor den radio-omroep, aan de vennootschap over al haar rechten en verplichtingen welke voor haar voortvloeien uit overeenkomsten, betreffende het gebruik van den korte golf-zender der Ned. Setntoestelienfabriek te Hilversum. De raad van beheer zal bevoegd zijn zelfstandig met derden een overeenkomst aan te gaan. krachtens welke een korte- gblfzender gedurende de zoo juist hier- voren genoemden termijn ter beschikking van de vennootschap wordt gesteld Anders dan in bovenstaande gevallen is het verboden de exploitatie der bedoelde zendlnrichtingen aan derden over te laten of op te dragen of daartoe strekkende overeenkomsten te treffen. Het kapitaal der vennootschap bedraagt f. 1.000.000. verdeeld in 100 aandeelen van f. 10.000, te weten 60 aandeelen A en 40 aandeelen B Alle aandeelen luiden op naam en zijn geplaatst bij de oprichting der vennoot schap. Houdster van aandeelen A kan uitslui tend zijn de Staat der Nederlanden, hou ders van aandeelen B kunnen uitsluitend ziin omroeporganisaties in Nederland, die over een evenredig deel van den zendtijd beschikken. De storting op de aandeelen vindt plaats in contanten. Op elk aandeel is bü oprichting gestort 10 de raad van beheer beslist over de voldoening van den verderen stortings plicht. De raad van beheer bestaat uit ten min ste 9 en ten hoogste 10 leden, naar gelang de minister bepaalt. De minister benoemt, als het aantal leden 9 bedraagt. 5, en als het aantal leden 10 bedraagt 6 leden, te weten 2 leden uit den Radio-raad. waaronder den voorzitter van dat college, ten hoogste 3 leden, werkzaam bü het Staatsbedrijf der P T T. en voorts, te zijner beslissing, 1 persoon naar vrije keuze, met dien verstande, dat uit den Radioraad en als werkzaam bü het Staatsbedrüf der P.T.T. nooit meer dan 2 resp. 3 leden benoembaar zün. De omroeporganisaties zullen tezamen 4 vertegenwoordigers in den raad van beheer hebben. Als regel en zoo mogelijk wüst iedere omroeporganisatie 1 vertegen woordiger aan Voor het geval één der aandeelhoudsters B komt te vervallen zonder dat een nieuwe omroeporganisatie daarvoor in de plaats treedt hebben de omroeporganisaties, die in het volle bezit harer aandeelen bleven, naast het recht ieder één lid aan te wüzen de bevoegdheid om gezamenlijk in de ont stane vacature te voorzien Ingeval tusschen hen. die tot het benoe men bevoegd ziin. geen overeenstemming wordt bereikt, benoemt de minister het (del betrokken lid (ledenl uit de personen, over de keuze waarvan geen eenstemmig heid kon worden verkregen. De leden van den raad van beheer wor den benoemd voor den rijd van 4 jaar, terwül zijn herbenoembaar ziin. De voorzitter van den Radioraad is ambtshalve voorzitter van den raad van beheer tenzii deze te kennen mocht geven de benoeming piet te widen aanvaarden, in welk geval de minister »n voordracht van den raad van beheer uit de leden een voorzitter benoemt. De raad van beheer benoemt een direc teur die belast wordt met de dagelüksche leiding van het bedrijf. DE JAPANSCH-NEDERLANDSCHE SCHEEP VAARTMOEILIJKH EDEN. Tariefsverlagingen en andere maatregelen van Japansche reederijen. Een V.D.-bericht uit Tokio meldt: De Japansche scheepvaartondernemingen, die den dienst tusschen Java en Japan onder houden, hebben volgens het agentschap Sjimboen Rengo besloten na de mislukking der scheepvaartovereenkomst tusschen Ne derland en Japan een krachtige concur rentie tegen de Nederlandsche scheep vaartlijnen op deze route te voeren en daartoe de tarieven te verlagen en Zoo noodig de afvaarttijden te wijzigen. WIJZIGING VAN HET POSTSPAARBANK- BESLUIT. Inleggingen door middel van den Post cheque- en girodienst en door spaarbankzegels. Verschenen is Staatsblad no. 114, bevat tende een Kon. besluit, houdende wijziging van het Postspaarbankbesluit. Krachtens het nieuwe besluit wordt onder meer de eerste zin van artikel 10 bis gelezen als volgt: „Volgens regelen, door onzen minister te stellen, kan ook worden ingelegd door overschrüving of storting op de door den directeur der Rükspost- spaarbank daarvoor aan te wijzen reke ning ten name van de Rijkspostspaarbank bü den Postcheque- en Girodienst onder vermelding van den naam van den inleg ger, te wiens behoeve de inleg strekt, als mede van het kantoor en het nummer van zijn spaarbankboekje. Voorts wordt het eerste lid van artikel 11 gelezen als volgt: „Een inleg van f. 1 kan volgens regelen, door onzen minister te stellen, geschieden door middel van spaar bankzegels. vast te hechten op een daar voor bestemd formulier, hetwelk kosteloos verkrügbaar wordt gesteld". In de opdracht tot uitvoering van het Postspaarbankbesluit wordt in plaats van waterstaat gelezen binnenlandsche zaken. Tenslotte dient nog vermeld te worden, dat overal waar in bovengenoemd besluit sprake was van het leelüke woord „inlage", dit veranderd is in „inleg". PLAATSING BIJ CRISISBUREAUX. Alleen door protectie? Het Tweede Kamerlid, de heer Amelink, heeft aan de ministers van Economische Zaken en van Sociale Zaken de volgende vragen gesteld: Zün de ministers in staat, mede te dee- len, of het juist is. dat de directeur der ge meentelijke arbeldersbeurs te 's-Graven- hage aan een bü deze beurs ingeschrevene het volgende heeft medegedeeld: „Uw brief van 1 dezer, kwam in mün be zit, In verband daarmede, kan ik u mede- deelen, dat men wel voornemens is, de plaatsing bü de crisisbureaux te doen via de openbare bemiddeling. Tot heden is dit echter niet het geval. Volgens mijne erva ring berust de tewerkstelling bij die bureaux, enkele uitgezonderd, uitsluitend op voorspraak (protectie). Men schijnt ïcriand te moeten hebben, die ter plaatse Invloed heeft" Indien dit Juist is, zün de ministers dan bereid te bevorderen, dat voortaan, voor zoover geen geschikte wachtgelders be schikbaar zijn, het betrekken van personeel bü crisisinstellingen uitsluitend door be middeling der arbeidsbeurzen zal plaats hebben? o NAAR EEN ALGEMEENE WEGVERKEERSWET. Ontwerp door de K.N.A.C. aan de Tweede Kamer aangeboden. De Koninklüke Nederlandsche Automo biel Club heeft doen verschünen een ont werp voor een Algemeene Verkeerswet, hetwelk gebaseerd is op het thans bü de Staten-Generaal aanhangige ontwerp van wet houdende regelen in verband met het gebruik van motorrütuigen en rüwielen. nopens het verkeer op de wegen en de rijwielpaden. Bij de indeeling is het aanhangige ont werp gevolgd. De K.N.AC, heeft gemeend in dit con cept duidelük te moeten doen uitkomen, dat de nieuwe wettelüke regelingen, welke te noemen waren „Algemeene Wegver- keerswet", meer omvatten dan het thans aanhangige ontwerp en dat met name daarin moet worden tot uitdrukking ge bracht dat zü niet slechts bevat een rege ling in verband met het gebruik van mo torrijtuigen en rüwielen. doch dat zü be vat een algemeen wettelijke basis, waar op 'op eenvoudige wüze de noodige alge meene voorzieningen voor elk onderdeel van het wegverkeer kunnen worden opge bouwd en wel in een wegverkeersregle- ment, dat het bestaande „Motor- en Rlj- wielreglement" zal dienen te vervangen. Met het oog op de urgentie van de tot standkoming van een Algemeene Wegver- keerswet is de K.N.A.C. van meening, dat hoe noodig en belangrijk overigens het opnemen van bepalingen nopens het ver keer langs spoorstaven in deze Wet ook moge zün, daarop thans niet kan wor den gewacht, omdat daarmede in verband zou staan het wüzigen van andere Wetten en Reglementen. Met nadruk wil de K.N.A.C. er op wij zen, dat zü tot dezen arbeid is gekomen, omdat haar niet bekend kon zijn, dat de Tweede Kamer in overleg met de Regee ring aan een ingrijpende omwerking van de ingediende nieuwe „Motor- en Rüwiel- wet" zoodanig dat deze wordt omgevormd tot een Algemeene Verkeerswet, heeft ge werkt. MR. W. BOEKHOUDT t Oud-raadsheer, laatstelijk in het Gerechtshof te Amsterdam. Gisteren is te 'sGravenhage overleden in den ouderdom van 68 jaar de heer mr. W. Boekhoudt, oud-raadsheer, laatstelük in het Gerechtshof te Amsterdam, Mr. Boekhoudt werd in 1867 te Winscho ten geboren en studeerde aan de Groning- sche universiteit, waar hü in 1890 promo veerde. Hü ging toen naar Indië. waar hij bü de Rechterlijke Macht werd benoemd en van 1891 tot 1916 in verschillende betrekkingen werkzaam was. het laatst als Raadsheer in het Hooggerechtshof van Ned.-Indië. In Nederland teruggekeerd werd hü be noemd tot president-plaatsvervanger van den Krügsraad te 'sGravenhage en in 1919 volgde zün benoeming tot lid van het Hoog Militair Gerechtshof. Wegens de reorganisatie van dit Hof werd mr. Boek houdt in 1925 eervol ontslagen. Eenige jaren later, in 1927. werd hü benoemd tot Raadsheer in het Amsterdamsche Hof. Toen hij deze functie eenige Jaren ge leden verliet, vestigde hij zich metterwoon te 'sGravenhage. Tal van publicaties verschenen in den loop der jaren van zün hand. O m schreef hü over de beteekenis van hyphotisme en suggestie in ons strafrecht en strafproces, een handleiding ten gebruike bü het voor- loopig onderzoek in strafzaken, een rapport over de reorganisatie van het politie wezen op Java en Madoera. voorts ver schillende artikelen in de Indische Gids, in het Militair Rechterlijk Tijdschrift en ln Het recht in Ned. Indië. De regeering erkende zün vele verdien sten door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, terwül hem ook het Officierskruis van de Oranje-Nassau-Orde was toegekend. De teraardebestelling van het stoffelük overschot zal plaats hebben op Vrijdag a.s. te 2 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen, o PROF. DR. J. A. VERAART. Morgen herdenkt de bekende Delftsche hoogleeraar, het oud-lid der 2e Kamer, prof. dr. J. A. Veraart te 'sGravenhage den dag waarop hü voor 25 iaar aan de Stedelüke Universiteit te AmsVerdam pro moveerde tot doctor in de rechtsweten schap op een dissertatie getiteld: „Arbeids loon". Dr. Johannes Antonius Veraart werd 26 Jan. 1886 te Amsterdam geboren en ont ving zün opleiding aan het R.K. Gymna sium aldaar en studeerde aan de Stede lüke universiteit in de hoofdstad. Van 1909—1911 was hü werkzaam als adjunct- secr. van de staatscommissie inzake de werkloosheid. In 1919 werd hij leeraar aan de H.B.S. te Nümegen om qpderwüs te geven in de staatswetenschappen. Van 19101918 is dr. Veraart werkzaam ge weest ais economisch adviseur van den Ned. Bond van Boekdrukkerüen. In 1914 volgde zün benoeming tot privaat-docent aan de Techn. Hoogeschool te Delft, wat hij geweest is tot 1918. Een jaar later werd hü benoemd tot hoogleeraar te Delft om het handelsrecht, de, staathuishoudkunde, arbeids- en fabriekswétgeving en het mün- recht te doceeren In 1919 werd prof. Veraart benoemd tot lid van den Hoogen Raad van Arbeid en ln datzelfde jaar trad hü ook als als voorzitter van den R.K. Centralen Raad van Bedrijven, welke functie hü tot 1922 heeft bekleed. In 1923 bracht de R.K. Staatspartü hem in de Pi'ov, Staten van Zuid-Holland en in 1925 werd hij voor dezelfde partij gekozen als lid van de 2e Kamer. Prof. Veraart zag in 1929 zün mandaat niet hernieuwd. Behalve zijn dissertatie zag van de hand van den jubilaris het licht: Vraagstukken der economische bedrüfsorganisatie: be ginselen van de economische bedrüfsorga nisatie; Opstellen over Politiek en tal van praeadviezen en artikelen in binnen- en buitenlandsche tijdschriften over arbeids wetgeving, economische en politieke vraagstukken. Sedert 1929 is prof. Veraart redacteur van de periodiek „Roeping". Bü herhaling vervult prof. Veraart spreek beurten voor de R.K. sociale organisaties. Het 1ste tiental van de A D C. I (Alpheni won gisteren het kampioenschap 2de kl. N.D.B van het district De Rijns:reek Van links naar rechts zittend: J. Godthelp, J. v. d. Horst. J. van Oeveren (spelleider) en J. Oosterman. Staande: W. van Of- wegen, C. Schollaardt, D. Bevaart, J. Verseput, F. J. Oosterman, J. D. van Berkel en T. Lagerweü (reserve). VERDUISTERING BIJ EEN BOTER- CONTROLE-STATION. Fraudulcuse handelingen door boekhouder tot een bedrag van vele duizenden guldens Dezer dagen is bij een der Botercontróle- stations te Den Haag, welke bü de uitvoe ring der steunmaatregelen, in het belang den zuivel getroffen, door de Regeering zün ingeschakeld, een verduistering ont dekt, welke door een boekhouder gepleegd werd en vele duizenden guldens bedraagt. De boekhouder, een zekere Van B„ ge noot een vertrouwenspositie en was uit stekend bekend met het werk, dat hij te verrichten had. Het is echter gebleken, dat hü op zeer geraffineerde wijze gelden ten nadeele van het Botercontröle-station ver duisterde. Hij schijnt begonnen te zyn met kleine bedragen, welke echter allengs grooter werden. De Regeering oefent echter op alle or ganen, die direct of züdelings betrokken zün bü de uitvoering van crisismaatrege len een scherpe controle door middel van den Crisis-Accountantsdienst. Deze dienst gaat de administraties van alle crisis instellingen op onbepaalde tijdstippen zeer nauwkeurig na en zoo kon ook deze verduistering niet lang onder den dek mantel blüven. Een der accountants van den dienst bemerkte de onregelmatig heden in de boekhouding en zoo kwam het misdrijf aan het licht Naar ons werd verzekerd kunnen de verduisteringen slechts in het tijdsverloop van eenige maanden gepleegd zün. De man is door de politie aangehouden en in het Huis van Bewaring ingesloten. DE TOESTAND IN DE MIJN-INDUSTRIE. Verder uitstel der loonsverlaging? In verband met het feit, dat de termyn van uitstel der aangekondigde loonsver laging op de particuliere münen 31 Maart a.s. eindigt en deze nog niet tot een op lossing is gekomen, daar de rapporten betreffende het Algemeen Münwerkers- fonds nog niet gereed zijn, zullen mor gen de directies der particuliere mijnen en de besturen der vier mijnwerkersbon den de onderhandelingen met den rijks- bemiddelaar, prof. mr. Aalberse, voort zetten. Getracht zal worden, in verband met het verzoek van den minister van Sociale Zaken, den uitsteltermün te doen verlengen tot 1 Mei a.s. Heden zullen de bestuurders der myn- werkers-organisaties met den minister te Den Haag confereeren over de kwestie der werkloozenkassen. WIJZIGING DER ONGEVALLENWET. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer zegt de Minister, dat voor de vrees, dat het wetsontwerp een hinderpaal zou vormen op een weg naar een herziening der Ongevallenwet 1921, waarbü uitvoering der verzekering door bedrüfsvereenigingen wordt mogelük ge maakt, geen grond bestaat. Het thans in behandeling zünde ontwerp staat geheel los van de vraag op welke wyze de Onge- vallenwét 1921 wordt uitgevoerd. Dit laat ste vooropstellend kan de minister mede- deelen. dat naar alle waarschijnlükheid een voorontwerp van wet tot wijziging der Ongevallenwet 1921 in den door die leden bedoelden geest in den loop van dit zittingsjaar aan den Hoogen Raad van Arbeid zal kunnen worden toegezonden. VERSPREIDE BERICHTEN. Benoemd is met 1 Mei tot burge meester van Prlncenhage G. M. Sutorius met toekenning van gelüktüdig eervol ontslag als burgemeester van Teteringen. Herbenoemd is tot burgemeester van Waterlandkerkje A. A. Hendrikse. AAN DE GEVOLGEN OVERT,EDEN. De vorige week Donderdag werd de 30- jarige gehuwde C. Huizlnga uit Musselka- naal te Stadskanaal door een personen auto aangereden. Met een schedelfractuur werd hij in zorgwekkenden toestapd naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd waar hü heden aan de gevolgen is overleden. WOONHUIS AFGEBRAND TE NOORDBROEK. Door onbekende oorzaak is gistermorgen de winkel annex woonhuis van den heer Muntendam te Noordbroek (Gr.) tot den grond toe afgebrand. Niets kon worden ge red. Omtrent de verzekering is niets be kend. RECLAME. 16S6 Bü K. B. is bepaald, dat de vacature van notaris te Maarssen (vacature-G. A. Ie Jolle) niet zal worden vervuld Bij K. B is benoemd tot notaris te Geertruidenberg H A. J. J. Heymans. can- didaat-notaris te Steenbergen. Bü K. B. is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw mr. C. Uiterwük. kantonrechter te 's-Gra- venhage en is hem op zün verzoek met ingang van 1 April eervol ontslag verleend als kantonrechter te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de in rechterlüke be trekkingen bewezen diensten. Verder is benoemd tot substituut-grif fier bü de rechtbank te 's-Gravenhage. mr. E. A. M. Lamers, thans substituut- griffier bü de rechtbank te 's-Hertogen- bosch. ARRESTANT ONTSNAPT. Gistermiddag is te Haarlem opnieuw een arrestant ontsnapt. De man, de 23- jarige strooper P. V., was door een Rijks veldwachter van .zijn woning gehaaid en zou naar het Huis van Bewaring overge bracht worden, omdat hij nog een hech- tenisstraf had te ondergaan. Daar V. zeide, dat hij ziek was, ging de Rüksveldwachter eerst met hem naar het Kantongerecht in dc Jansstraat, waar V. aan den ambtenaar van het O M. uitstel vroeg, hetgeen echter niet werd toegestaan. Bü het verlaten van het gebouw rukte V zich plotseling los en zette het op een lcopen. De Rüksveldwachter zette hem achterna, doch moest de achtervolging.op- geven, toen V. op de Oude Groenmarkt een onbeheerd staande fiets greep en daarop wegreed. De thans gevluchte V. was- een vriend van den strooper uit IJmuiden, die op 3 Maart j.l. op het station te Haarlem ont snapte. o ONDER IJZEREN STAVEN GEDOOD Gistermiddag is de 62-jarige arbeider J. Geerling bij de werf Wilton-Feijenoord aan den Vlaardingerdijk te Schiedam onder een stapel ijzeren staven gekomen, die ver moedelijk aan het glijden waren geraakt. Met zware inwendige kneuzingen is de rpan naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd, waar hü aan de gevolgen van de bekomen verwondingen is overleden. o ERNSTIGE VAL. Te Dongen (NBr.) heeft gisteren een ernstig ongeval plaats gehad bü het schoonmaken van den koepel der St Lau- rentiuskerk. De 25-jarige De Bruyn uit Tilburg stond op een 40 meter hoogen lad der, die bestond uit twee aan elkaar ge koppelde deelen, toen de ladder op de kop peling doorbrak. De Bruyn kwam op da banken der kerk terecht en werd opgeno men met zeer ernstige Inwendige kneuzin gen en een gapende hoofdwonde. Nadat hij ter plaatse was verbonden, is hü per zie kenauto vervoerd naar het St. Ignatiuszie- kenhuis te Breda, o BUITENLANDSCH GEMENGD. PORTRETTEN VAN GROOTE MANNEN IN SOFLVS STRATEN. De hoofdstedelüke autoriteiten van Sofia streven ernaar, het stadsbeeld zooveel mo gelük te verfraaien en in verband hier mede is thans besloten portretten van be roemde Bulgaarsche mannen op te hangen in de straten, die naar deze zün genoemd. De voornaamste straten der stad zün voor het grootste deel genoemd naar da Bulgaarsche Czaren naar beroemde Bul gaarsche schrijvers of revolutionairen, alsook naar Russische generaals, die een leidende rol gespeeld hebben in den oorlog waarin Bulgarije zich losmaakte van de Turken. o MEXICAANSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Piloot en vijf passagiers gedood. In de nabijheid van Japala ln den staat Vera Cruz stortte Maandag door onbe kende oorzaak een vliegtuig omlaag en verbrandde. De piloot en vüf passagiers vonden den dood in de vlammen. De lyken konden niet geïdentificeerd worden. o ORKAAN BOVEN NOORD-CAROLINA. Bü een wervelstorm met een daarop volgenden wolkbreuk is in de stad Char lotte (Noord-Carolina) en omgeving groote schade aangericht. Drie personen werden gedood en tal van menschen gewond. J. J. S. te L Directeur wordt de heer mr. B G. A. Smeets, Berg- en Dalscheweg 283, Nijmegen. W. D. te S. Momenteel is daarby geen gevaar. K. L. te L. Het beste zou zyn te ver nissen. Dat is geregeld af te nemen. M. B. te B. Het verstandigste is u te wenden tot een zuiveraar. N. J B„ te L. De heer W. J. Woes- tenburg, De Kempenaerstraat, Oegstgeest, is lid van het hoofdbestuur der Ned. Unie voor de Wandelsport. By hem kunt u dus alle gewenschte inlichtingen ver krijgen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9