K.W. BIJENKORF HYPOTHEEK \\J IS G'juAltiüri ScAöoixma&^rakiïJc^^ J i LEÏDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 Maart 1935 UIT DE OMSTREKEN. Propaganda-Feestavond f. 32.50 RUIME HEERENHUIZEN f. 32.50 Aft H Uq\JzxZSS€/lCu£. 'CüCUVjis/jJUlJCL tTl I 2 pond soda 3 ct. DE GOUDBRON VCORDE HU!SVROU\ Openb. Verkooping Inboedel C.Th. Breebaart Openb. Verkooping AALSMEER. De A.-R Klesvereenlging heeft haar eandidatenHjst voor de gemeenteraadsver kiezing als volgt samengesteld: 1. P. v. d. Meer Pzn.; 2. B. Wegman Cz. (belden aftre dend); 3. P. v. d. Meer Jz.; 4. G. Hartlng Az.; 5. J. Pik en 6. T. Groeneveld. BENTHUIZEN. Jaarvergadering Bouwvereeniging „Algemeen Belang". In het café van den heer A. van Staal duinen vond de jaarvergadering plaats van de leden der bouwver. „Algemeen Belang". De voorzitter de heer J. Vreug- denhil. opende en verzocht den heer A. Verheul Az.. secr.-pennlngm. de notulen te lezen, die goedgekeurd werden. Hierna volgde een uitgebreid jaarverslag, met rekening en verantwoording waaruit bleek, dat plan I een ruim batig saldo opleverde van f. 400 en plan II een klein nadeelig saldo plm. f. 4. De commissie rapporteerde alles ln orde. De voorz. dankte den secr.-pennlngm. voor zijn ac curaat beheer, benevens de commissie voor haar onderzoek. Benoemd werden tot commissieleden voor het volgende jaar de heeren A. Schippers, G. Mets en M. Vermeulen. Volgde voorstel nieuwe leden, die allen werden toegelaten en verkiezing bestuurs leden. Op voorstel van den heer J. Ver meulen, werd de heer A. Verheul Az., bij acclamatie herkozen; ln de plaats van wijlen den heer M, H. v. d. Vreede, de heer J. de Ruiter, die beiden de her- en benoeming aannamen. Na bespreking werd besloten een dui ker onder den weg door te leggen ln het Beelaertspark, zoodat de stand van het water in de vijvers met plm. 20 c.M. wordt verlaagd ten gerieve van de bewo ners, terwijl het verharden van den Mo lenweg in handen van het bestuur werd gegeven ter afdoenlngè Nadat de voorz. verschillende vragen bevredigend had be antwoord, volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Gearresteerd. Alhier werd door de Rijkspolitie gear resteerd en naar Hoofddorp overgebracht, de arbeider V. uit deze gemeente, in ver band met een gepleegde inbraak. Hij werd ter beschikking van de justitie gesteld. Naar wij vernemen, zal de heer C. Jansen, lid van den Raad dezer gemeente (R.K.i. wonende aan den Venneperweg al hier. zich bij de a.s. gemeenteraadsverkie zing niet herkiesbaar stellen. HILLEGOM. De Narcissen-cultuur en de a.s. export naar Amerika! De heer D. van Egmond Jr. heeft voor de afd. van het Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap gesproken over de Cultuur van narcissen en de openstelling van Amerika voor den invoer van dit gewas. De goed bezochte vergadering werd ge opend door den voorzitter den heer D. E. Nieuwenhuis. De heer van Egmond wees er vervolgens op dat in December 1936 Amerika na 10 jaar voor narcissen gesloten geweest te zijn, weer Invoer zal toelaten. Dan hopen de Hollandsche kweekers daarvan te profiteeren als voor heen. Spr. wees er op, dat Engeland de cultuur kan opvoeren en den uitvoer kan bevorderen. Te hopen is, dat de Nederlandsche Sier teelt Centrale zal toestaan minstens 10 procent meer land te betelen, want het zou te bejammeren zijn als de teelt voor- en de handel op Amerika straks over Engeland zou loopen, terwijl hier groote mogelijkheid van uitbreiding bestaat. Een geordend bedrijf is noodlg zonder groote prljsschommellngen. Amerika eischt straks gezonde bollen, die wij hebben, want de gezondheidstoestand van het ge was is goed. De sterkte kan echter beter worden. Het vorstjaar 1929 heeft de kwa liteit benadeeld. Gewenscht is terug te keeren tot de oude teeltmethode metmoer- partijen en een jaar laten overstaan. De heer van Egmond wenschte een andere methode dan thans. Er wordt door velen te licht over de narcissen-cultuur gedacht er moet even veel zorg aan besteed wor den als voor hyacinthen en tulpen. Ame rika verlangt sterke narcissen De gronden worden te Intensief beteeld; er wordt te sterk gemest, de gronden mogen niet te kalkhoudend zijn. Texel is er het voorbeeld van, wat de grondbe- mestlng aangaat. De narclsbollen moeten zachter en be ter behandeld worden, gelijk hyacinthen en tulpen. De saneering was niet opvoe dend ln die richting. De gezondheid der narcissen is breed voerig besproken. Gewezen is op het aaltjes-ziek, den narcis-vlieg, waaromtrent door de gemeente Texel een verordening is Ingevoerd, en tegen welken vlieg nog geen bestrijdingsmiddel is gevonden. Er worden nog proeven genomen. Verder kwamen ter sprake: het smeul, grijs-worden, bol-rot, enz. Paraat blijven op het gebied van ziektebestrijding is noodig om den naam van de Hollandsche narcissen hoog te houden. Met luid ap plaus ls de rede ontvangen. Na een korte pauze zijn vragen gesteld en beantwoord, over het gebruik vanBor- deausche pap; de grondbehandeling door kleine kweekers, die niet sterk bemesten; gezamenlijke bestrijding van den narcis- vlieg; porrie-hoopende voorschriften van de Vereeniging „De Narcis"; storten van ongebluschte kalk op larven en smeul- puntjes. De voorzitter heeft ten slotte den spre ker namens allen bedankt voor den leer- zamen en propagandlstischen avond. De Vereeniging van pluimvee- en konijnenhouders „Streven tot verbetering" heeft haar jaarvergadering gehouden. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vellingen goed geslaagd zijn. Er zijn 1300 dieren verhandeld. De veilingen zullen in het volgende seizoen weer gehouden worden. De periodiek aftr. bestuursleden zijn her kozen. De 73-jarige heer Tonnekreek, die onlangs bij de Bethlehemslaan alhier bui ten schuld van den bestuurder door een auto ls aangereden, is dezer dagen over leden. Zijn begrafenis had alhier onder gToote belangstelling plaats. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Nieuwe Bewaarschool. Nadat gisteren de school door de reeds aanwezige leerlingen in gebruik was ge nomen, zijn gisteren weer toegelaten ruim 50 leerlingen tot vreugde van vele ouders! De school is nog steeds in feestelijke stemming doordat vele Ingezetenen de kinderen telkens verrassen met versna peringen. KATWIJK AAN ZEE Fijnste Custard, per pondspak 11 ct. Reclame Custard p. pondspak 15 ct. Fijnste Custard p. pondspak 19 ct. Polak's Custard p. V» pondspak 19 ct. 6 pakjes Pudding met suiker 21 ct. Dik in ordeper pakje 5 ct. Ons BAKMEEL, levert U het fijnste gebak, thans 2 pak voor 25 ct. Snijboonenper Literblik 19 ct. Spercieboonen20 ct. Rietsuikerstroop (los) 2 pond voor 25 ct. Pindakaasper pondspot 1214 ct. Prima Huishoudjam, per pondspot 22 ct. Zalmper blikje 11 ct. Steeds versche Pinda's, per pond 8 ct. 3 EXTRA RECLAMEDAOEN, DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG 1 pond Pruimedanten, bijna zoo groot als eierkolenvoor 17 cent 1 pond heerlijke Pitkransjes v. 23 ct. Paul Krugerstraat 28, Zuidstraat 3. 1657 LISSE. Nieuwe Kerkbouw Geref. Gemeente. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling bij het H.B.G.-plein een kerkge bouw te doen verrijzen, dat 1000 zitplaat sen zal bevatten. Feestelijke Jaarvergadering der Chr. Middcnstandsvereen. De Chr. Middenstandsvereeniging alhier hield een feestelijke goed bezochte jaar vergadering in de Geref. Fröbelschool aan de Schoolstraat. Deze werd door den voorzitter, den heer W. Boot geopend. HIJ las Psalm 19 en ging voor in gebed. Een hartelijk wel komstwoord werd den aanwezigen toege roepen. In het bijzonder den heeren Boot van Nleuw-Vennep en den spreker, den Hoofdbestuurder, den heer Doeleman. De secr., de heer G. H. Mijnders Hz., bracht zijn jaarverslag uit. en wees o.a. op de steeds toenemende concurrentie van het groot winkelbedrijf. Hij wekte de Mid denstanders op om nimmer hun plaats als schakel in den distributie-keten prijs te geven. Vervolgens werd een uitvoerig overzicht gegeven van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar verricht in het be lang van den Middenstand. Een woord van dank voor dit mooie verslag was ze ker op zijn plaats. De heer A. Reijerkerk bracht financieel verslag uit en kon mededeelen dat er een batig saldo was. Hierop volgde declamatie door den heer H. Boot van Nieuw-Ven- nep, die den juisten toon wist te treffen en het propagandistisch element duidelijk naar voren bracht. De heer Doeleman, lid van het Hoofd bestuur, sprak nu een propagandistisch woord. De heer Doeleman behandelde het onderwerp: „Is de Middenstand onmis baar". Spr. wees op de roep „er moet ordening in het bedrijfsleven komen". Gewezen werd op de bedrijfsordening van boven af en op die welke van onder af uit het bedrijfsleven zelf opkomt. Dit laatste nu hebben wij met al onze kracht voor te staan. De Middenstand ls niet slechts een productieve schakel, zooals mr. de Wilde het jaren geleden reeds gezegd heeft, doch een dienende factor, hetgeen spr. een nog juistere benaming achtte. De Middenstand heeft de pretentie het maatsch. geheel te kunnen en te willen bedienen en kan dit op een behoorlijke wijze verzorgen. De schakel, die de Middenstand vormt, wordt ln verschillende lagen der bevol king nog wel voor onmisbaar geacht. Spr. bestreed deze opvatting en wees den Mid denstanders op hun gewichtige taak. Vertegenwoordiging van onzen Midden stand in de landsvertegenwoordiging is eisch, maar dan mogen de afgevaardig den ook aUeen zulke menschen zijn, die ter zake kundig geacht kunnen worden. Ook plaatselijk is veel te bereiken wan neer onze Chr Middenstandsvereenigin- gen contact houden met de Chr. Raads fracties. Spr. eindigde met een opwekkend woord tot beleving der beginselen in het zaken leven. De heer H. Boot vergastte op rake „Mid- denstandspoëzle". Bij de bestuursverkiezing werden de heeren G. Mijnders Hzn en A. Reijerkerk bij acclamatie herkozen. Na humoristische declamatie van den heer Boot volgde sluiting en werd Psalm 72 11 gezongen. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: El. Vreeken geb. Vink. Abt- spoelweg 1 van Noordwijk H. J. W. Ele- mans, kant. bediende, de Kempenaerstr. 54 van Leiden Jkhr. L. H. E. van Heurn en gez., Rentm. Rijnland, Wald, Pyrmontl. 14 L. W. Milikan, electricien, Rijnsb. weg 115 van Alphen a. d. Rijn O. Leget en gez., onderof. Kon. M., Spaargarenstr. 18 van Leiden. Vertrokken: G. C. Ferwerda db„ van W. de Zwijgerl. 20 naar Leiden, Seringenstr. 49 G. G. van Leeuwen, verpleegster Endegeest naar Hilversum, Diaconessen- huis Neuweg Gerrit Goedhart van Poel- geesterweg 4 naar Leimuiden, Vriesekoop. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Margaretha Theresia, d. van A. J. Waals en G. M. Witteveen. Neeltje Willy, d. van P. v. d. Horst en A. van Vliet. Overleden: (te Leiden) A. F. de Rooij 70 jaar. Ondertrouwd: Wijnand Doorneveld 28 j. en Nlesje Baak 28 j. Openbare vergadering S.D.A.P. Gisteravond had in het Witte Huis een openbare vergadering plaats der S.D.A.P. afd. Oegstgeest, waarin als spr. optrad de heer Drees, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Na een inleidend woord van den voor zitter der afd. den heer K. Kruizinga, was het woord aan den spreker, die tot onder werp had de Statenverkiezing en de Cri sisnood, waarbij hij de belangrijkheid der a.s. verkiezingen in het licht stelde, daar bij de taak der Staten enz. hierbij nader aangevend. In zijn verder betoog behandelde spr. de crisisnood en veroordeelde de huidige politiek van aanpassing, welke steeds ver der voert in het moeras van misère en waartegenover hij wilde stellen het beleid van aanpakken. Zijn rede had groote aan dacht; van de gelegenheid tot debat werd door een tweetal communisten en een revolutionair socialist gebruik gemaakt. De voorzitter bracht aan het eind spr. dank voor zijn helder betoog en de deba ters voor den aangenamen toon, waarin het debat was gehouden. RIJNSBURG. Commissie tot wering van schoolverzuim. In haar jaarlljksch rapport merkt bo vengenoemde commissie op, dat van den Inspecteur van het L.O. in de Inspectie Leiden 117 opgaven betreffende schoolver zuim werden ontvangen. Ter behandeling daarvan kwam de com missie 9 maal in vergadering bijeen; 56 personen voldeden aan den oproep. Slechts in 1 geval adviseerde de com missie de gepleegde verzuimen als geoor loofd te beschouwen. Over het algemeen valt in onze gemeente geen toeneming van ongeoorloofd school verzuim te constateeren. VEUR. De heeren Zuldwljk en Raaphorst zijn niet gekozen tot lid van een stem bureau gelijk in het Raadsverslag abus. is vermeld. VOORHOUT. De Raadsvergadering, welke heden avond zou plaats hebben, is uitgesteld tot Vrijdag a.s. o WARMOND. Aan de ver. tot bevordering der be langen van de T.B.C.-patiènten in Neder land. is door B. en W. vergunning ver leend tot het houden van een collecte in deze gemeente op 30 Mei a.s. Tot herschatter der dranklocallteltcn voor het te betalen vergunningsrecht voor het jaar 19351936 is door B. en W. benoemd de heer H. Boer. commies- dlenstgeleider bij de Directe Belastingen alhier. o WASSENAAR. Tot lid der commissie belast met het examineeren van hen die een acte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in het boekhouden (acte K XII en Q) of tot het geven van lager onderwijs in de beginse len der handelskennis (akte U). is be noemd onze plaatsgenoot mr. dr. E. Teken broek. Door den president van het Duitsche Roode Kruis is aan den heer W. M. Wal- poot, inspecteur van politie alhier, het eereteeken van het Duitsche Roode Kruis verleend. o ZEVENHOVEN. De verbetering der polderwegen. Aangevangen ls met de betonverharding van den Nieuwkoopschen polder; 9 K.M. zal eerst worden afgemaakt. Het materiaal is opgeslagen op het em placement van het station alhier, dat hier voor is afgehuurd. Gemeenteraadsverkiezing. In de vergadering van de C. H. Kiesver- eeniging werden de volgende candidaten voor de gemeenteraadsverkiezing gesteld: G. Kool (aftr.), J. v. Woudenberg, L. Kool, L. v. d. Bijl en H. v. Wengerden Over het samenwerken met de Kiesver. der A.R. bij de a.s. raadsverkiezing, zal nader onderling overleg worden gepleegd. Het aftr. bestuurslid, G. Kool, werd her kozen en ln de vac. A. Nap, werd dr. A. Lu- cardie gekozen. De Herv. Meisjesver. hield haar jaar feest onder leiding van den heer C. Stroo, G. O. te Koudekerk. Het kassaldo bedroeg f.34. De avond werd gezellig doorgebracht. Het geheele be stuur werd herkozen. Leidse Bestuurdersbond ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan op Zaterdag 30 Maart a.s. 's avonds te half 8 in de Stadsgehoorzaal. Pro pagan da-rede door E. K u p e r s. "Voorzitter N.V.V. 1 Optreden van Stella Seemer DumaS en veMere artisten 1667 Programma's k 20 ct. verkrijgbaar in 't Volksgebouw Heerengr. 34 TE HUUR aan hoofdverkeersweg nabij het Haagsche Schouw bev. 6 kamers, vestibule, gang, W.C., groote zolder, voor- en achtertuin. - Te bevr. bijCORN. KOK, Beëedigd Makelaar, Fagelstraat 5 - Leiden - Telef. 3348. 6551 Geld disponibel voor eerste hypotheek minimum f» 10.000 op eerste klas panden in Leiden. Rente 4 o- Inlichtingen bij: D. N. DEN HAAN ASSURANTIËN HOFSTRAAT 13A - RIJNSBURG TELEF. <1. 1642 BROOD-PRIJZEN De Commissie tot prijszetting van het brood heeft in verhand met de huidige meelprijzen en gelet op de verschil lende besprekingen hieromtrent, besloten de prijzen voor het brood met ingang van MAANDAG 1 APRIL 1935 vast te stellen als volgt: WATERBROOD: 8Vs cent p. 400 Gram met een gegarandeerde korting van 10 8 cent p. 400 Gram zonder korting. MELKBROOD: 10'/> cent p. 400 Gram met een gegarandeerde korting van 10 10 cent p. 400 Gram zonder korting. TARWEBROOD: Vh cent p. 400 Gram met een gegarandeerde korting van 10 7 cent p. 400 Gram zonder korting. MELK-TARWEBROOD: 9'/; cent p. 400 Gram met een gega randeerde korting van 10 9 ct. p. 400 Gr. zonder korting. Deze prijzen gelden zoowel voor bezorging aan huis, als afgehaald aan Bakkerij, Winkel of Depót. 1656 I !Si', 6 stukken Huizhoudxeep 12 ct. 12 13 ct ct per pakje 3 ct per Vt pond» pak 6 ct. 3 ct. 7 ct 6 ct. 7'/j ct. Poetsextract per bui 9 ct per groote bui 15 ct Meubelwas alle kleuren per groote pot 9 et 21 ct Schoenerême alle kleuren per gioote dooi 8 ct Schuurpoeder per pak 4'/; Ct per groote strooicarton 9 ct Veldbloemen toiletzeep 8 ct 1 ïtuk Waterleltezeep mei 1 «tuk Lavendelz.ep ongeveer 200 gram 80°/ovei samen vooi 10 ct m 1623 Waam. not. J. BRANTS te Noordwijk zal op Vrijdag 5 April a.s. voorm. 10 uur, voor en in de Villa „Schoon oord", v. Hardenbroekweg 6, aldaar, publiek verkoopen h contant: Het grootste gedeelte van den INBOEDEL van wijlen notaris J. Wagemaker aldaar, w.o. ameublementen, piano (Rönisch), schilderijen, haar den, Hoover-stofzuiger, ser viezen, kristal, kleeden, enz. Kijkdagen Woensdag en Donderdag 3 en 4 April a.s., ii.m. 25 uur, en 1 uur vóór den verkoop. 1655 De Notarissen BANNING te Sneek en VAN DEN BERG te Oudshoorn, Gem. Alphen a. d. Rijn, zijn voornemens op Woensdagen 3 en 10 April 1935, telkens nam. 8 uur in. het Hotel „De Vergulde Wa gen" aldaar, bij inzet en af slag publiek te verkoopen: HET GOED ONDERHOUDEN HEERENHUIS met voortuin en erf, zeer gunstig liggende a. d. Sta tionsstraat no. 3 te Alphen a. d. Rijn, groot 105 Centiare, bev. kamers en suite met serre. gr. sousterrain, keuken, gang en kelder; boven: 3 slaapk., zolder en vele ge makken, breeder bij bilj. om schreven. 1627 In eigen gebruik geweest bij Mevrouw Banning. Aanv. bij de betaling of eerder. Betaling 1 Mei 1935. Te zien Dinsd. en Donderd. van 24 en op de verkoop dagen van 4 tot 6 uur. Inl. geven de Notarissen. Telef. 5i4J Zoon MARE 92 - LEIDEN Effen en gewerkt Linnen voor Costumes vanaf 75 ct' Wollen Mousselines vanaf 65 ot' 1634 krachtens Art. 1223 B.W. op Woensdagen 3 April en 10 April 1935, telkens v.m. 11 uur ln het Café „Het Vlie gende Paard" te Nieuwkoop, bij inzet en toewijzing ten overstaan van Notaris H. B. J. VAN DE KREKE te Aar- landerveen, van: Diverse perceelen rietland, hooiland, droogakker en water, gelegen in den Polder Nieuwkoop en Noorden te Nieuwkoop, groot 18 H.A. 2 A. 34 c.A. met daarop rustende waarborggelden. Eigendom van de Erven J. Sanders te Nieuwkoop. Te aanvaarden bij de be taling der kooppenningen doch uiterlijk 15 Mei 1935. Breeder omschreven bij biljetten. 1482 Nadere inlichtingen ver strekt genoemde Notaris. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7