LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 Maart 1935 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. FINANCIEN. LAND- EN TUINBOUW AARLANDERVEEN. Met ingang van l April a.s. is tot telegrambesteller benoemd de hulpbesteller H. Bardelmeijer, terwijl aan den heer K. Boon op zijn verzoek ontslag is ver leend. ALPHEN. HET LOON CONFLICT BIJ DE BOUWVAKARBEIDERS. Nog niet tot overeenstemming gekomen. Aangaande het looncontllct dat is gere zen onder de bouwvakarbeiders, kunnen wij nader berichten, dal men in de gister avond tusschen partijen gehouden confe rentie nog niet tot overeenstemming is gekomen. De werkgevers sullen zich nader beraden, waarna partijen Vrijdag a.s. op nieuw zullen confereeren. Yischbedwelming op groote schaal. Gisteren was het gemakkelijk vlsschen. Zoowel in den Rijn aan Gouwsluis als in de Gouwe had men de visch, onverschillig welke soort of welke afmeting, zoo maar voor het grijpen. De dieren, die bij hon derden aan de oppervlakte kwamen, waren geheel bedwelmd of versuft en hapten naar versche lucht. Vermoedelijk moet een en ander worden toegeschreven aan het feit, dat ln de Gouwe en vanuit de Gouwe weer in den Rijn. zouthoudend Ussel- water is gestroomd. Begrijpelijk werd door velen van deze extra gemakkelijke visch- gelegenheid geprofiteerd. Vrachtauto te water. Hedenmorgen ls een vrachtauto van de fa. K. uit Zaandam aan Gouwsluis, ko mende vanaf den Westkanaalweg recht den Rijn ingereden. Het ongeval werd veroorzaakt doordat de bestuurder door te groote snelheid zijn bocht niet kon nemen. Door omwonenden konden bestuurder en mede-inzittenden worden gered. De groote lading, een hoeveelheid kip penvoer, kon worden gelicht. De a.s. Huisvlijttentoonstelling ten bate van het Crisiscomité. De commissie C. van het pi Crisis comité kwam onder leiding van den heer J. B Samsom. bijeen ln de Trouwzaal ln het Huis der Gemeente. De heer J. L. Gaillaard. voorzitter van de sub-commissie 5 was verhinderd. De voorzitter deed mede- deelingen omtrent de op 1. 2. 3 en 4 April a.s. in het Nutsgebouw te houden Huis- vHJttentoonstellms Deze zal as. Maandag middag om half vijf door den burgemees ter den heer P. A. Colün worden geopend. Op de andere dagen zal de tentoonstelling zijn geopend des morgens van 1012; 's middags van 3 tot halfzes en 's avonds van 7 tot halfelf uur. De deelneming is zeer groot en bedraagt belangrijk meer dan men had verwacht. Het geheel zal een groot aantal stands omvatten, welke zijn verdeeld in 7 groepen die weer gerangschikt zullen worden ln onderdeelen. Benevens tal van andere fraaie inzendingen en attracties zal o.m. aanwezig zijn 'n keurige collectie Indische en andere voorwerpen van Overzeesche gewesten, dank zij de bereidwilligheid van den heer Milo alhier Voorts een inrichting waar men Indische gerechten zal kunnen bekomen, waarvoor de bediening is opge dragen aan Javanen in Javaansohe klee derdracht. Voorts een keurige boekenstand en tal van andere belangrijke en beziens waardige inzendingen. Het belooft een interessante tentoonstelling te worden, die een bezoek dubbel waard zal zijn. De voor zitter wekte op tot krachtige medewerking en tot bezoek! Voorts deelde hij de plannen mee die in voorbereiding zijn om te komen tot de oprichting van qen ontwikkelings cursus voor jonge werkloozen. Deze zijn door B. en W. reeds aanvaard en zullen den raad binnenkort worden voorgelegd. Bij totstandkoming heeft men boven dien reeds een gebouw waarin de cursus zal kunnen worden gehouden nl het v.m. gebouw van Het Tegelhuis. De bedoeling zal zijn den Jongens practt9ch onderricht te geven in het timmervak, smidsvak etc. en tevens tot het geven van een schriftelijke cursus en om die voorwerpen of goederen te laten vervaardigen die nu of later anders niet tot stand zouden zijn gekomen. Het slagen zal echter afhangen van de voorgeschreven maatregelen der regeering die in het algemeen hiervoor 80 en de gemeente 20 beschikbaar stelt. Uitdruk kelijk wees sur erop dat het de bedoeling is dat de commissie tracht ook in deze richting Iets te kunnen doen in het belang der jeugdige werkloozen. hetgeen zeker van groote beteekenis kan worden genoemd, gelet op het groot aantal werk- looze jonge menschen in onze gemeente. Hierna volgde sluiting. Tot concierge van het Volksgebouw aan de Wilhelmlnastraat is benoemd de heer C. den Uijl alhier. De heer K. Salverda, die, zooals reeds gemeld, a.s. Maandagavond in de alsdan te houden raadsvergadering afscheid zal nemen als gemeente-secretaris, zal reeds a.s. Zaterdagmiddag officieel afscheid nemen van het college van B. en W. en de gemeente-ambtenaren. Door een bewoner van de Aarkade v. d. V. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat hij mishandeld ls door een zoon van zijn buurman genaamd de J., bij welke gelegenheid hij op het hoofd werd geslagen, zóó zelfs dat hij een paar tanden moest missen. Aanleiding schijnt geweest te zijn het verschil over een hekje. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. Door een wielrijder die van een jongen een duw kreeg, werd van het win kelpand van de fa. Jamin in de v. Man- dersloostraat een groote étalageruit ver nield. Ook in de étalage zelf werd schade aangericht. Verzekering dekt de sohade. BOSKOOP. Lezing van B. Lemkes voor Arboricuitura. In hotel „Klaassen" sprak de heer B. Lemkes uit Alphen voor de Vereeniging „Arboricuitura" over: „De ontwikkeling van de bloemisterij in de laatste 25 jaar en de toestand in de tegenwoordige tijds omstandigheden". RECLAME. 1635 Waag U niet aan een tandpasta die het teere tandglazuur beschadigt Sommige tandpasta s reinigen wel. doch krassen. Anderen zijn onschadelijk maar reinigen niet afdoende Pepsodent staat bovenaan, zoowel in reinigend vermogen als ln onschadelijkheid. Het verschil tusschen Pepsodent en andere tand pasta's is gelegen in de toepassing van een nieuwe reinigende en polijstende stof. die kortgeleden is ontdekt. Deze stof ls tweemaal zoo zacht als het polijstend materiaal dat gewoonlijk in tandpasta's gebruikt wordt en verwijdert tandfilm - volkomen geeft 'n parelende glans aan het tandoppervlak reinigt en polijst het teere tandglazuur met absolute veiligheid. Gebruik Pepsodent - de meest moderne weten schappelijke tandpasta. gratis "t-'g-Pflpiöaenl Firma B. Meiodemaa. Westerbacaatraat 154-158. Dea Haag. Gelieve mij een gratis tube Pepsodent voldoende voor 10 dagen te xenden. Postzegel van 6 Cf- ingesloten. Naam Adres Slechts 1 tube per huisgezin. so1J T H Spr besprak eerst de vlucht van de bloe misterij in de laatste kwart eeuw vooral als gevolg van de verbetering van kwaliteit en soort, waardoor men ruimere keuze kreeg in kwaliteit en kwantiteit. De vraag naar bloeiende potplanten en snijbloemen was steeds vooruit gegaan en hadden kweekers steeds aangespoord beter materiaal te ver krijgen. Dat de liefde voor het vak zelve zeer veel waard is, beschouwde spr. als een van de hoofdzaken van het slagen van de kweekers. De bloemisterij kan men verdee- len in potplanten en snijbloemen en snij- groen. De potplanten zijn in den winter van veel belang terwijl men in den zomer meer met afgesneden bloemen te. doen heeft. Hierna werden de verschillende centra be sproken. waarvan Aalsmeer de eerste plaats inneemt. Ook de veilingen van Utrecht, Lent, Rijnsburg en het Westland werden uitvoerig behandeld, en tevens waren de verspreide kweekers ook niet te vergeten. Had spr. voor de pauze meer de stijgen de lijn van de bloemisterij behandeld, na de pauze voelde spr. zich gedwongen de dalende lijn te bespreken. Nu werd meer het economische deel der bloemisterij in dezen tijd aangehaald en wees spr. op de gedwongen regeeringsmaatregelen, welke den toestand veroorzaakt heeft. Met veel belangstelling werd de causerie door de aanwezigen aangehoord. Met een woord van dank aan den heer Lemkes, sloot de voorzitter, de heer N. Weyer van Rotterdam dezen geslaagden avond. De demping van de Wetering stopgezet. Was oorspronkelijk het plan der pro vincie >een gedeelte was reeds gedempt) om de Wetering voor de RK. Kerk en pastorie te dempen, waardoor een flinke breede weg verkregen zou worden, terwijl tevens de lastige hooge Kerkbrurg zou ko men te vervallen, is thans verandering ge komen, doordat eigenaren van gronden in die omtrek hebben geprotesteerd op grond van het feit, dat zij geen uitvaart meer hadden. De demping is dan ook stopgezet, terwijl de Wetering aldaar wederom bevaarbaar zal worden gemaakt. De heer Th. J. van de Vliet, alhier, is benoemd tot koster van een der Katho lieke Kerken te Utrecht. o HAZERSWOUDE. Jaarvergadering der Ver. Ziekenverpleging. Dé Ver. Ziekenverpleging hield haar jaarvergadering in de zaal van mej. de wed Verhaar aan den Rijndijk. Tegen woordig waren o.a. het bestuur en de wijkverpleegster zuster Boer. De voorzitter, de heer T Wezelenburg. opende, waarop de seer., ds P. L. Kiehl. de notulen las. die werden goedgekeurd De voorzitter her dacht in zeer waardeerende woorden het geen door den oud-burgemeester, den heer J. v. d. Meulen, die als lid bedankt had, voor de vereen, werd gedaan en stelt voor hem een schrijven met dankbetuiging te zenden, waarmede de vergadering instem de. Diverse dankbetuigingen van ouders waren binnengekomen In verband met een bespreking gehouden door den voor zitter met den burgemeester, den heer A. Warnaar. over een op te richten comité voor het Koningin-Emma-fonds ten bate van het Oranje-Nassauoord, deelde de voorzitter mede dat het bestuur had ge oordeeld hieraan geen gevolg te moeten geven als vereeniging, maar deze zaak te moeten overlaten aan B. en W. tot het nemen van het Initiatief De verkoop van de Emma-bloem ten bate van het be staande t.b.c.-fonds alhier zal in de ge meente worden gehouden op 10 April a.s. De voorzitter bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek dat de vereen, financieel gesteund wordt door Rijk, Provincie en Gemeente met een Jaarlijksche subsidie. Eveneens werd steun ontvangen van het Prov. Verpleegfonds van Diaconie en Arm bestuur, alsmede van de Ver. „Draagt elkanders lasten", een afdeeling van het Chr. Nat Vakverbond De Emma-bloem- collecte had opgebracht f. 264.07'/s. Van dr J C. K Zoete en dr. Vlaanderen had het bestuur volle medewerking ondervon den, terwijl ruster Boer met eeheele toe wijding haar taak vervulde. In herinne ring werd gebracht, dat het in Mei J.l. 12'/i Jaar geleden was, dat zuster Boer haar arbeid ln onze gemeente had aangevan gen! Het bestuur had gemeend haar een blijvende herinnering te moeten aanbieden, overtuigd zijnde van haar liefde en toe wijding voor haar werk. Door vertrek uit de gemeente bedankte de heer J v d. Meu len als lid van het bestuur. Vele jaren heeft hij de vereeniging gesteund door woord en daad Nimmer tevergeefs werd een beroep op zijn hulp en medewerking gedaan: altijd was hij bereid om de ver te steunen. WD zijn hem. aldus de voor zitter, hiervoor zeer dankbaar en wensohen hem van harte nog vele Jaren van rust en vreugde toe ln zijn nieuwe woonplaats. De depóts werden gecontroleerd en de artikelen in goeden staat bevonden. Waar noodig werden nieuwe voorwerpen aan geschaft. De ijsvoorzienlng voldoet nog steeds aan de gestelde eischen, terwijl 8 llgtenten geregeld in gebruik waren. Uit geleend werden uit de depóts aan Dorp en Rijndijk 143 artikelen. Naar de vacantle- kolonles werden uitgezonden 24 kinderen, met totaal 864 verpl d Naar sanatoria 3 kinderen met totaal 328 verpl.d Tweemaal werd woningverbetering aangebracht. Op 1 Jan. 1935 waren 51 gezinnen onder toe zicht, terwijl door de hulsbezoekster, zuster Boer 1184 bezoeken werden gebracht. De voorzitter besloot het jaarverslag met een ernstige opwekking tot aller medewerking en sprak de hoop uit dat de Inwoners van onze gemeente zullen beseffen dat meer dere financleele hulp en steun noodig ls om het gezegende werk te kunnen voort zetten. De penningmeester, notaris T. C. Engelberts bracht 't financieel verslag uit. De ontv. bedroegen met Inbegrip van het saldo der vorige rekening zijnde f. 165.22'/t de som van f 541,22'/i; de uitgaven f. 347.29 alzoo een batig saldo van f. 193.931/». Namens de commissie voor controle van boeken en bescheiden van den penning meester bracht de heer B. van Wierlngen rapport uit, waaruit bleek dat alles accu raat in orde was bevonden, waarom de commissie adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten De voorz. bracht pennlngm en comm. een woord van dank Op voorstel van het bestuur werd besloten van het saldo der ver. een bedrag van f. 75 te storten in het t.b.c-fonds der vereen. Bij de gehouden verkiezing werd a2£t bijna alg. st. tot voor zitter herkozen de heer T Wezelenburg Kzn terwijl de heeren pastoor de Ruiter en pastoor van Leeuwen, die periodiek moesten aftreden, werden herkozen. In de vacature ontstaan door vertrek van den heer J. v. d Meulen, werd tot lid van het bestuur gekozen de heer F. C. A Wille Tot lid van de controle-commissie, vac. J A. Brinks werd benoemd de heer A. Heesterman. Besloten werd op voorstel van het bestuur de vacature dr. den Hartogh nog niet te vervullen, maar het bestuur te machtigen bij overkomst van ds. Heuze- veldt van Nleuwerkerk. die het beroep bij de Geref Kerk aartnam. deze te verzoeken de vacante plaats in het bestuur te willen innemen Na bespreking, betreffende de belangen der vereen, bracht de voorzitter een woord van dank voor de belangstelling, waama sluiting volgde. 0 LEIDERDORP. HET UITBREIDINGSPLAN ONZER GEMEENTE. Behandeling voor Ged. Staten. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben gisteren behandeld bezwaarschriften van G. Koning Pzn. te Zoeterwoude, J. Koning Pzn. en M. van der Velden beiden alhier tegen de vaststelling van de uitbreidings plannen onzer gemeente. De bezwaren gaan hoofdzakelijk tegen de bestemming van perceelen langs den Lagen Rijndijk voor plantsoen en park. Voor de reclamanten pleitte mr. P. C. Briët, te Lelden, die oa. zelde, dat het in dezen tijd niet aangaat, een gemeente als Leiderdorp te voorzien van een zóó luxueus uitbreidingsplan. Gezeten burgers zullen zich daar niet of weinig vestigen. Men staat er midden in een arbeidersbuurt, waarom dan geen arbeiderswoningen neer gezet? De groote woningen, daar ontwor pen. zullen ln de naaste toekomst geen aftrek vinden. Pleiter lichtte verder de af zonderlijke bezwaren der reclamanten toe. Aan eenige perceelen ls geen bestemming gegeven en deze mogen daarom niet in het uitbreidingsplan blijven. B. en W. willen nu open plaatsen houden om een aardig kijkje te laten op den Rijn. Is dit belang nu zóó groot, dat daardoor groote belangen moeten worden geschaad? Pleiter zette uiteen, dat de pannenfabriek van G Koning niet meer kan worden uit gebreid als het plan intact blijft. Het ter rein van J Koning hebben B en W. eerst willen koopen om het in te richten voor laad- en losplaats. Dit wilde Koning niet. Thans heeft het perceel geen bestemming zoodat het ook niet in het uitbreidingsplan thuis hoort Wordt het plantsoen, dan lijdt K. groote schade. Pleiter critiseerde voorts de schadever goedingsverordening. volgens welke één der partijen, i.e. B. en W„ de deskundigen be noemt. Een groot bezwaar is, dat geen spoor van bedrijfsschade vergoed wordt. Het bezwaar van laatstgenoemden recla mant is, dat men in een arbeidersbuurt, welke de Doesbrugbuurt ls, wel een park met mooie huizen kan ontwerpen, maar dat er nooit iemand die mooie hulzen zal bou wen De heer K. Brug. burgemeester onzer Gemeente, verdedigde 't uitbreidingsplan. De belangen, die mr. Briët heeft voorge dragen. zijn z.l. den tijd niet waard, die daaraan besteed is. Het betreft hier een zeer eenvoudig plan en er is geen sprake van eenige luxe. Het is niet de bedoeling, arbeiderswoningen te weren. Wel ls er be zwaar tegen sterken bouw van arbeiders woningen aan de grenzen van Leiden. Dan ls er het bezwaar dat Leidsche arbeiders in die goedkoope hulzen trekken, om dan ten laste te komen van de gemeente Leider dorp. Voor bona-fide arbeiders ls er gele- l gentoeid zich in de gemeente te vestigen. In de omgeving der industrie zijn woningen van f. 1.20 huur per week, die feitelijk niet geschikt zijn om menschen te herbergen De heer G. Koning is niet van plan den grond, waarom het voor hem gaat, te be bouwen. de heer Van der Velden wist, toen hij den grond kocht, dat die voor plantsoen bestemd was De schadevergoedingsveror dening Is vastgesteld overeenkomstig het model, van andere gemeenten gekregen De deskundigen vormen een scheidsgerecht SSpr wees er nog oo dat de raad met al- gemeene stemmen dit plan heeft goedge keurd. De beslissing van Ged. Staten volgt later. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert mor gen des v.m. te half tien uur Agenda: 1. Notulen; 2. Behandeling in gekomen stukken en mededeelingen: 3. Opnieuw behandeling verordening op de heffing en invordering van begrafenis- rechten: 4. Benoeming lid van de Commis sie tot Wering van Schoolverzuim; 5. Be handeling schrijven van Ged. Staten over de begrooting, dienst 1935; 6. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand; 7. Opnieuw behandeling van de verordenging op de heffing en Invordering van schoolgeld; 8. Aanvulling van de verordening regelende de heffing van besmettelijke Zlektengel- den; 9. Vaststelling verordening tot afwij king van bepalingen der Winkelsluitings wet; 10. Comptabel besluit. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. NIEUWKOOP. De oude R.-K. Kerk wordt gesloopt. De oude R.-K. Kerk is verkocht aan den slooper J. van Koert Wzn., alhier en met het sloopwerk ls bereids een aanvang ge maakt. Het afkomende puin ls overgedaan aan den aannemer, die belast ls met het aanbrengen van een nieuw wegdek ln de Nieuwkoopsche droogmakerij. De heer J. van der Laan, die in de vergadering van de R.-K kiesvereenlglng candldaat gesteld werd voor de groep middenstanders en In die vergadering niet aanwezig was, heeft deze candida- tuur aangenomen. Tengevolge van het stormachtige weder van den laatsten tijd heeft de wes telijke berm van het Meije-pad groote schade opgeloopen, terwijl de puln- gloollng bijna overal ls weggeslagen. Van Gemeentewege zal nu op de ergste plaats een quantum van 150 M3. puin opnieuw worden bijgebracht. o TER AAR. Candidaatstelling Gemeenteraad. In de vergadering van de A.-R. kies vereenlglng stelde men de lijst voor de komende raadsverkiezing als volgt vast: 1. J. v. Vliet Wzn., 2. L. Verduin, 3. W. Kapteljn, 4. C. v. Vliet Nzn., 5. C. v. Spronsen. De Liberale kiesver. stelde de volgende randldaten: 1. P. Kroon, 2. A. de Leeuw, 3. J. de Bruin, 4. H. Bos, 5. P. Tensen. In een bijeenkomst der Chr. Hlst. kies- vereen. kwamen na langdurige stemmin gen de navolgende candidaten naar vo ren: 1. J. v. Apeldoorn, 2. W. v. Wouden berg, 3. A. Cats J.Bzn 4. H. de Vos, 5. F. v Leeuwen, 6. H. Mulder Pz. Tenslotte ls nos een candldatenlljst opgesteld door de Staatk. Geref. kiesver. welke slechts 2 namen bevat, n.l. 1. J. A. Verboom Pz., 2. Joh. Lankhaar. o WOUBRUGGE. Bijeenkomst der A.R. Kiesvereeniging. Onder leiding van den heer H. de Boer kwam de A.R. Kiesvereeniging ln leden vergadering bijeen. Na opening herdacht spr. in gloedvolle woorden het verscheiden van Z.Exc Idenburg, daarbij uiting geven de van het groote verlies voor het A.R. partijleven Na afdoening van enkele huishoudelijke» zaken heette de voorz. daarna de heer Dekker van Alphen hartelijk welkom als spr. voor dezen avond. De heer Dekker kreeg gelegenheid zijn onderwerp „Trouw in stormgetij" in te leiden. Spr. wees er op hoe moeilijk de tijdsomstandigheden zijn, hoe buitengewoon zwaar de Regeerlngs- taak, in het behartigen waarvan de man nen die het schip van staat besturen nog zoo Jammerlijk belemmerd worden door zoovelen die hun kracht zoeken ln het handteeren van koevoet en breekijzer, in matelooze critiek, in een ondergraving van het gezag, in roekelooze demagogie. Daar tegenover stelde spr. de noodzakelijkheid van het voeren van een krachtige begin- selpolitiek, wars van eigen belang. Geen splijtzwam van heilloos drijven moge in deze ontroerend ernstige tijden hun ver woestend werk uitoefenen. Met een erntige waarschuwing om in de komende verkie zingsstrijd trouw te blijven aan de zoo van ouds beproefde beginselen en uitvoerige beantwoording van enkele vragen, besloot spr. zijn bezielend betoog. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Terwijl de wellanden al aardig beginnen op te kleuren en we zelfs al wat vee bulten zien loopen en hiermede op de veemarkten gewoonlijk een levendige handel gepaard gaat, drukt de Crisis vooral dit Jaar zijn stempel zeer zwaar op den gewonen gang van zaken. Immers van een drukke voor- Jaarshandel is niets te bespeuren. De oor zaken liggen voor het grijpen. De melk- en zulvelprijz'r. zijn zwakker dan .oit Alle Inkrimping ten spijt is de overproductie nog grooter dan 't vorig jaar en men ziet nog geen perspectieven. Voor het melkvee ls dan ook momenteel haast geen kooper meer; zoo laag als de prijzen reeds zijn bleef er gisteren te Rotterdam nog een groot gedeelte onverkocht. Ook te Gronin gen en Purmerent had gisteren de markt een zeer traag en niet prijshoudend ver loop. We konden beste melkkoeien zien verkoopen van f. 125—150 en extra beste wat (hooger. Vaarsen f. 90.00130.—. 't Zijn prijzen die we slechts ln slechte tijden ver voor den oorlog ook gekend hebben, doch toen had men niet te kampen met een dergelijke overproductie, als nu 't geval is. Vorige week is een contingent Crisisvee van ruim 200 stuks naar Portugal verkocht. Naar aanleiding hiervan, informeerden we bij de betreffende export firma of er kans wat of dat mogelijk een beduidend afzet gebied kon zijn, antwoordde men ontken nend. Portugal is een land dat weinig vee heeft, doch de bevolking gebruikt er weinig melk en vleesch. Bedoelde crisisrunderen waren aldaar voor de slachtbank bestemd. HEDEN Stadszaal: 5de Volksbijeenkomst, 8 uur nam. Zomerzorg (Rose Zaal): Polak en Schwarz's bedrijfsfilm. 8 uur. K a t w U k-a a n-Z e e (Gemeente zaal) Geref. Bond. Spr. ds. v. d. Berg van Amersfoort, 7'/i uur nam. K a t w Ij k-a a a n-Z e e (Chr. Prot. Bel): Spr. W. van Beelen over Katwijk voor heen, 7 3/4 uur nam. Voorschoten (Deurloo)Prop. Jeêstvavond V.A.R.A., 8 uur nam. Donderdag. Nutsgebouw: Ver. tot bev. der Bouw kunst. Spr. de heer C. Ponsen. 8 uur nam. Schouwburg: Mij v. Toonkunst „Hol land's instrumentaal Kwintet", 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De koene zwemmer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Bengaalsche landers". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49.8u. njn. „De laatste der Mohikanen." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Ltdo-Theater. Steenstraat 39. 8'/» u. nam. .Eskimo". Zondag nam. 2 uur, Vit uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2uur. De apotheek Hooigracht 46 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Melkvee Is er zoo goed als niet te plaatsen en wat het slaohtvee betreft, is Denemar ken er reeds onze groote concurrent. Perspectieven biedt het dus niet. Met België zit onze handel ln vee en vleesch momenteel ln verband met de ge deprimeerde valuta leelijk vast. De wolvee markt ls er al eenige dagen zeer nadeelig door beïnvloed. De slachtveehandel was begin dezer week vrijwel onveranderd. De prima kwaliteiten nogal vast, doch voor het overige dezelfde flauwe markten. We noteerden van 40 tot 50 cent per K.G. geslacht. Prima kwalitei ten 56 cent hooger. Vette kalveren Idem 1525 cent per pond levend gewicht terwijl ook voor de extra kwaliteit Iets meer werd betaald. Nuchtere kalveren, bij nog altijd groote aanvoeren, luie handel 34 ten hoogste f. 5.per stuk. Voor ihet gewone slacht- goed. De vette varkensmarkt liep terug op 19— 18'/i en 18 cent per pond, levend. Door korte aanvoer stak gisteren de markt hier ter plaatse nogal gunstig af, want voor de beste vleeschvarkens werd 1919Vi cent besteed. De magere varkens- en biggenprijzen liepen de laatste dagen nogal sterk terug. UITKEERING VAN DIVIDEND- EN TANTIèMEBELASTING AAN DE OVERZEESCHE GEWESTEN. Het verslag der vaste commissie voor be lastingen van de Tweede Kamer is ver schenen Inzake het wetsontwerp ultkeerlne van dividend- en tantièmebelasting aan de overzeesche gewesten. De commissie kan zich met de strekking van het wetsontwerp zeer wel vereenigen. Intusschen ls bij een aantal leden der com missie twijfel gerezen aan de Juistheid van het voorschrift van artikel 3 van het ont werp. dat bepaalt, dat de bedragen, welke ingevolge artikel 1 aan een of meer der overzeesche gebiedsdeelen moeten worden uitgekeerd, in Nederland niet onder de middelen worden verantwoord. Volgens deze leden brengt de eisch van oveizichte- lijkheld van het financieel beheer mede, dat zoo weinig mogelijk van de regelen der Comptabiliteitswet wordt afgeweken. De Ministers van Financiën en van Koloniën deelen de meening niet. dat het voorschrift van art. 3 van het ontwerp niet juist zou zijn. Het ls de bedoeling, dat geen belasting zal worden gevorderd van de uit- deeilngen, waartoe een der overzeesche ge biedsdeelen gerechtigd ls. De eenvoudigste regeling zou nu geweest zijn om deze uit- óeeJngen ln de wet op de dividend- en tantièmebelastlng van de belasting vriji te stellen. Dit kan echter niet, omdat de techniek dier belasting medebrengt, dat de vrijstelling dan niet geheel ten goede zou komen aan hen, voor wie ze bedoeld ls. Daarom is de oplossing gekozen, dat eener- zijds de belasting wel geheven wordt (die daardoor komt ten laste der overzeesche gebiedsdeelen), maar anderzijds die be lasting aan de gebiedsdeelen wordt uitbe taald. Volgens de Ministers brengt de over zichtelijkheid van het financieele beheer hier niet een volgen van de artikelen 27 en 31 der Comptabiliteitswet mede, maar maakt zij juist een afwijking daarvan noo dig. VAN DER S. CONSUMPTIEMELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte vancon- sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract. ls voor de volgende week bepaald op 5 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de af dracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consump tie gebrachte melk is vastgesteld op 2'/i cent per liter. 2-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6