DE IN DE PIJP. UlDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 25 Maart 1935 PÉ WIJSHEID IN DE KAN... MAAR UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS EN HET DAL DER NEVELS. De Jubilaris dankte den heer Trooster toor diens waardeerende woorden. Onder de zeer velen, die den Jubilaris in den loop van den dag kwamen com- pllmenteeren merkten wij op den hoofd inspecteur en inspecteurs van het G.E.B. te Leiden, den chef-monteur van het G. I. B. te Ter-Aar, den heer Bergsma; een deputatie van het hoofdbestuur van V.V.V. en nog vele vooraanstaande personen. Deze dag is voor den jubilaris en zijn hulsgenooten een onvergetelijke geworden! NOORDWIJK BINNEN. Een zeer geslaagde ouderavond der O.L. School. In hotel Royal" alhier had de eerste openbare Ouderavond plaats van ouders, leerlingen en belangstellenden der O. L. School; die geplaatst is tusschcn Noord- wljk B. en Noordwijk a/Zee. De voorz. der Oudercomm., de heer Ohms, oppnde met een hartelijk woord van welkom en schet ste hierbij het tot stand komen van 't Openbaar Onderwijs, waarvan de heer Dorsma als een der oprichters werd naar voren gebracht. Spr. bracht een woord van dank ln de eerste plaats aan de mede bestuursleden mevr. v. d. Loo en mevr. Hoorn en medehelpster die allen het hunne hebben bijgedragen om dezen avond zoo gezellig mogelijk te maken. Nadat door mevr. v. d. Loo nog eenige aanwijzingen werden gegeven, ging 't scherm op en was het de beurt van de kleinen. Het enthou siasme der vele ouders en kinderen was dan ook niet misplaatst toen de kinderen het aardige spel van vlinders en bloemen ten beste gaven en het geheel door de schitterende verlichting een sprookje ge leek. Het volgende tooneel gaf ons te zien een spel van jagers en kabouters Wat zagen ze er aardig uit in hun schattige costuumpjes. Daarna wederom zang door een aantal meisjes als Lentebloemen, daarbij bijgestaan door een groep jon gens, die door hun fluit- en mondharmoni- easpel dit effect zeer verhoogden. Met een zeer warm applaus werd dit begroet. Ten slotte was het tooneelstuk genaamd „Dik Trom" aan de beurt. Wat is er gelachen om deze komische scènes. Het was een echte „Dik Trom". Een verloting kwam tot slot; al deze aardige prijzen waren door de kinderen zelf vervaardigd. Voor een luttel bedrag werden de lootjes verkocht en mochten de kinderen zelf hun prijzen uitreiken aan de gelukkige prijswinnaars. Tot slot sprak nog de heer Ohms en bood mevr. v. d. Loo een aardige verrassing aan voor haar vele bemoeiingen ln dezen. Het hoofd der O. L. School, de heer Klunder, alsmede de heer Marljt (ond. aan deze school! dankte na mens ouders en leerlingen het Bestuur der Oudercommissie en hun helpsters voor hetgeen zij hadden gedaan om dezen avond te doen slagen en hoopte tevens nog meer avonden te mogen meemaken. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Arelis. z. van Joh. v. Egmond en L. J. de Vries Willem, z. van H. v. d. Eykel en J de Koning Gerrit Pleter. z. van G. v. Vliet en A. Bloemendaal. Ondertrouwd: P. Glasbergen NzJ.m. 25 laar en A. v. d Bosch. j.d. 19 jaar. Overleden: E. Molenaar. 26 jaar, echtge- noote van A. L. van Iterson. Ds. Ph. Peter. Ned. Herv. predikant alhier ontving toezegging van beroep naar Oost-Kapelle (Z.) Uit een oogpunt van werkverschaffing is van gemeentewege een aanvang gemaakt met het uitbaggeren van de Vliet, hetgeen zeer noodzakelijk is gebleken. De Chr. Volkspartij, thans weer Chr. arbeiderspartij geheeten, zal bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen met een eigen candldatenlijst uitkomen. Van Ged. Staten is bericht ontvan gen, dat de gemeente-begrooting 1935 door dat college is goedgekeurd. VALKENBURG. Jaarvergadering der „Confessioncele Ver." De voorzitter, de heer Jac. Gravekamp, opende deze matig bezochte vergadering door te laten zingen ps. 103 8 Hij las hierna ps. 103 en ging voor in gebed. Spr. herdacht met een kort woord het over leden bestuurslid de heer A. de Roode Jr. De secr. las de notulen en het jaarverslag, waarna de penningmeester den stand der kas uiteenzette. Na controle werd de reke ning onveranderd vastgesteld. Bij de be stuursverkiezing werd de voorzitter her kozen en in de plaats van den heer de Roode werd gekozen de heer Alb. Binnen dijk. Na de rondvraag en het zingen van Gez. 58 7 sloot de voorzitter met dank gebed. VOORHOUT. Officieele sluiting Werkloozen- OntspanningslokaaL Het verpoozingslokaal voor de werkloo- zen is op eenigszins officieele wijze door den voorzitter van het Werkcomité, den heer P. L. van der Hulst, in tegenwoor digheid van vele werkloozen gesloten Spr. wilde dank brengen aan den heer G. P. Bakker voor de moeite, welke hij zich ge troost had om voor de jeugdige werkloo zen cursussen te organiseeren en te leiden; ook mocht spr. een woord van dank niet onthouden aan de winkeliers uit deze ge meente, op wie meer dan eens en nimmer tevergeefs een beroep werd gedaan, ter oekoming van prijzen of iets dergelijks. Tot slot werden woorden van dank geuit aan het adres van de commissarissen van orde en materiaal, den concierge en alle werkloozen, voor de medewerking, welke tij bij het - "bruik van deze ontspannings gelegenheid van het comité wedprom hebben mogen ontvangen Hierna sprak namens de werkloozen de heer B. van der Lubbe, die wederkeering Waardeerende woorden wist te vinden voor RECLAME. 1342 Douwt Egberts Echte friese he H teren - Baai en Varinas Nederlands geurigstt pijptabak. de wijze, waarop het comité wederom in het afgeloopen seizoen haar taak heeft opgevat, om toch zooveel mogelijk den werklooze te geven, waaraan hij zoo'n groote behoefte heeft, n.l. ontspanning op gepaste wijze. Dat de arbeid van 't comité ook op een andere wijze gezegend moge worden, was de wensch van alle werk loozen. Vergadering Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer P. v. Relsen opende deze vergadering en wijdde, staande door de leden aangehoord, een uitvoerig „in memoriam" aan 'n der trouwste en beste leden der afd., wijlen den heer v, d. Laan. Voor allen was hij een vraagbaak, maar vooral, wanneer het betrof de klei neren en minderbedeelden onder ons, was hij steeds bereid hen raad en daad bij te staan, aldus spr. De voorz. deelde mede, dat de afd. thans 40 jaar bestaat. In verband met de tijds omstandigheden heeft het bestuur beslo ten dit zonder feestelijkheden gepaard te laten gaan. De notulen werden goedgekeurd. Volgde Jaarverslag van den secretaris-penning meester, waaruit bleek dat deze afd. thans uit 65 leden bestaat. Het batig saldo 1934 bedroeg f. 38,16. De voorz. dankte den secr.-penningm. voor zijn keurig verslag. Met meerderheid van stemmen werden tot afgevaardigden voor de alg. verg. gekozen de heeren P. v. Nouland en P, v. Reiser. De eerste bedankte echter. In diens plaats werd gekozen de heer G. M. Prins. Behandeling beschrijvingsbrief. Inzake de bekende motie-Hillegom (devaluatie van den gulden) was de heer Spierenburg het met het praeadvies (voor handhaving) van het hoofdbestuur eens. Devaluatie zou wel voordeelig zijn voor het bloembollen- bedrijf wanneer dit op een tijdstip komt als er nog veel geld in het buitenland staat. Spr. meent dat in die landen waar nog geen hooge tariefmuren zijn, deze wel eens omhoog kunnen gaan, uit vrees voor overvoeren van de markt. De heer v. Nouland sprak zich ook uit volgens het Hoofdbestuur en voelde meer voor verlaging van vaste lasten. Na dis cussie werd besloten vóór het praeadvies van het Hoofdbestuur te stemmen. Volgde behandeling van het bekende voorstel van de afd. BennebroekVoge lenzang inzake de Roebelasting. De heer Spierenburg meende dat alge- (heele ontheffing moeilijk te krijgen zal zijn en drong er op aan, voor onbepaaldcn tijd uitstel te verleenen. De heer Zonneveld vond het beter om afstel te verkrijgen en de Ingeleverde surplus bollen betaald te krijgen uit het Landbouw-Crlsisfonds. De heer Nouland achtte de exportuit komsten gunstig. Ongeveer 70 van de vakbeoefenaars bestaat uit kweekers en deze hebben het meeste surplus aan de regeering geleverd zoodat van deze de hef fing gecompenseerd wordt terwijl de meeste exporteurs weinig of niets ingele verd hebben. Hij was van meening dat van de exporteurs velen hun heffing niet zul len betalen, terwijl die van de kweekers reeds gecompenceerd zijn en deze dus weer aan het kortste eind trekken. De heer Spierenburg was het niet men den heer v. Nouland eens en er van over tuigd, dat de exportwinsten zeer klein zijn, door koersverlies, kortingen en af schrijving. Als de exporteur zijn heffing niet betaalt, wordt de exportvergunning ingetrokken zoodat in de eerste plaats de exporteur zijn heffing wel moet betalen. De voorzitter was het hiermee eens. De heer v. Nouland bleef bij zijn meening dat de exportuitkomsten gunstiger zijn ge weest dan in de hoogconjuctuur. Besloten werd het voorstel van Bennebroek—Voge lenzang aan te nemen. In behandeling kwam het voorstel van de afd. Bovenkarspel, welke een gezame- lijke actie verzocht voor verlaging van de z.g.n, vaste lasten. Na korte discussie werd dit voorstel verworpen. Als laatste punt volgde behandeling van het voorstel afd. Berkhout, dat verworpen werd. Na rondvraag volgde sluiting- Alhier is een uitgebreide collectie konijnen, kippen en duiven geveild. De konijnen werden verhandeld voor 20 ct. tot f. 1.25; de kippen liepen van f.0.60 tot f. 0.80, terwijl de duiven 15 tot 20 cents opbrachten. WASSENAAR. De tentoonstelling van Werkloozen- beilgheid. In het werkhuis aan het Plein werd een tentoonstelling geopend van werkstukken van de mannen van de. werkloozen-bezlg- heid door weth. Kiewlet de Jonge. Het woord werd eerst gevoerd door den voorzitter van het comtié, den heer van Leeuwen, die na een begroeting er zijn leedwezen over uitsprak, dat werkloozen- bezigheid nog steeds moet blijven bestaan. Daarentegen gaf hil zijn vreugde te ken nen over de hulp. welke door de burgerij ten deze wordt geboden. Hij wees ook op den ijver van de werkloozen. die sinds November 4'/.- H A lahd in cultuur hebben gebracht en daarbij 10.000 uren hebben gespit. Men kan niet zeggen, dat de Was- senaarsche arbeider lui ls! Het werk kost veel geld, sinds November werd f. 1200 aan giften ontvangen en de schatkist vertoont den bodem. Spr. dankte ln 't bijzonder de heeren Ruys, Bolchel en v. d. Berg. die krachtig hebben gesteund. Weth. Kiewiet de Jonge voelde zich thuis bij deze opening te midden van gewaar deerde medewerkers van het gemeente bestuur Sinds het werk werd aangevan gen ls de sociale nood stijgende gebleven en het cijfer der werkloosheid verplette rend geworden Uitzicht op verbetering ls er nog niet. De werkloosheid werd aanvankelijk be schouwd als een tijdelijke quaestle en een probleem van materieeien aard. Men dacht dat het gezond verstand wel spoedig zou zegevieren! De zaak kreeg een ander as pect. toen bleek, dat een strijd moest wor den gevoerd tegen geestelijke nooddruft. Er ls naar werkverschaffing en werkver ruiming gestreefd, maar de objecten zijn beperkt, speciaal ook hier In dit kader bekeken, vindt spr. het werk van werkloo- zen-bezigheld van zeer groot belang. Namens het gemeentebestuur dankte hij de leden van het comité en allen, die met •hen zijn, en uitte den wensch. dat er spoedig verbetering in den maatschappe- lijken toestand zal komen. Nadat de heer van Leeuwen dank had gebracht voor de goede woorden werd de tentoonstelling bekeken, welke mooie werkstukken omvat en dus de moeite waard is! Ledenverg. „De Gevleugelde Vrienden". In de Oude Hoeve hield de Postdulven- vereeniging „De Gevleugelde Vrienden" haar ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. Florusse sprak het welkom. De notulen werden onveranderd vast gesteld. De secretaris deed verslag van een bijge woonde vergadering van de onlangs opge richte Ver. voor Vreemdelingen. Besloten werd aan deze nieuw opgerichte vereeni- ging een sympathiebetuiging te zenden. Tot hokcontroleur werd in de vacature (wegens bedanken) Scheffer, de heer L. H. de Kleirie benoemd. Tot leden der inkorfcommissie werden gekozen de heeren J. L. de Groot. H. Ouds hoorn, A. l'Amie en C. Groeneveld Tot leden der Klokkencommissie tevens Rekencommissie dei heeren Florusse, Scheffer, l'Amie, J. Groeneveld en C. Ver steeg. Volgde het vaststellen van de oefen- vluchten, in aansluiting op de door den Ned. Alg Bond van Postduivenllefhebbers vastgestelde wedvluchten uit 't buitenland. Besloten werd voor oude duiven oefen- vluchten te houden 7 April uit Delft, 14 April Zwijndrecht en 2 April Roosendaal en vervolgens het programma af te werken zooals dit door meer gemelden Bond ls vastgesteld uitgezonderd het station Dax. De oefenvluchten voor jonge duiven zul len plaats hebben op 7 Juli vanuit Den Haag, n Juli uit Deift. 14 Juli uit Zwijn drecht en 21 Juli vanuit Roosendaal. Van de na vlucht werden vastgesteld op II Augustus Delft; 18 Augustus Zwijn drecht. 25 Augustus Roosendaal. Na discussies werd besloten op alle bui- tenlandsche stations kasgeld te vervliegen ten bedrage van f. 7, onevenredig verdeeld in 10 prijzen. Ook werd besloten alle stations te doen tellen voor de berekening van de kam pioenschappen, ook de z.g. tusschensta- tions, en de kampioenschappen te verdee- len in Vitesse en Fond. De eereprijzen voor de kampioenschap pen zullen als vorig jaar bestaan uit ge graveerde verguld zilveren medailles. Vervolgens werd met groote meerder heid van stemmen besloten ook voor oude duiven en wel vanuit het station Mons een T.B.C. vlucht te organiseeren. Ook zal men een Paaschvlucht organi seeren, waar uitsluitend om eieren zal wor den gevlogen. Door diverse leden werden geldbedragen ter bescnlkklng gesteld voor den aankoop van de benoodlgde eieren. Bij stemming over het voorstel om ook de vliegdonateurs aan die elerenvlucht te doen deelnemen staakten de stemmen zoo dat dit voorstel werd verworpen. De voorzitter drong er op aan om aan de door de afd. Groep West van de afd. Zuid-Holland georganiseerde wedvluchten deel te nemen. Men heeft hier er zeker de goede duiven voor terwijl er royale prij zen mede zijn te winnen. Voor de uitge schreven 5 concoursen werd niet minder dan f. 175 aan prijzengeld uitgetrokken. Na rondvraag volgde sluiting. Ten nadeele van S. werd door de 28-J. O. een bedrag van circa f. 150 ontvreemd. O. werd door de politie aangehouden, be kende den diefstal en werd Ingesloten. Dr H. J. Honders, Ned.-Herv. predi kant alhier, ontving voor de restauratie van de Dorpskerk een gift van f.300. ZOETERWOUDE. Goederen van het Crisis-comité ontvTcemd In verband met de onlangs medege deelde aanhouding door de politie in den nacht van een zekeren W„ afkomstig uit Haarlem, die alhier reed met een bakfiets, waarin bij onderzoek kleedingstukken van allerlei aard bleken te zijn, is thans ge bleken. dat deze goederen waren ont vreemd ten nadeele van het pi. Crisis- comité te Hazerswoude. W., die thans be kende deze goederen te hebben ontvreemd, is op last van den burgemeester alhier ter beschikking van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage gesteld. AARLANDERVEEN. Alhier werd een dames-comité opge richt om een bazar te houden ten voor deel der Ned. Herv. Kerk. Reeds vele goe deren en gelden zijn ingekomen. De bazar zal worden gehouden in Mei a.s. Door de Chr. Gem. Zangver. „De Lof- stem" werd met medewerking van haar kinderkoor onder leiding van den direc teur, den heer M J. Markx, in de N. Herv. Kerk haar j aarlij ksche uitvoering gegeven, welke als zeer geslaagd kan worden aan gemerkt. De opening werd verricht door ds. H. Moolhulzen, eere-voorzitter der ver- eenlging, en de sluiting door ds. G. Th. v. Beusekom. ALPHEN. Opening Gebouw Leger des Heils. Het nieuwe gebouw van het Leger des Heils, gebouwd aan de Van Boetselaerstr., zal 4 April a.s. in gebruik worden geno men in een daartoe des avonds door com mandant Bouwe Vlas te lelden wijdings samenkomst. Onze plaatsgenoote. het voormalig hoofd van de Chr. Julianabewaarschool, mej. A. C. de Ridder, herdacht haar 70en verjaardag. Zij werd des morgens door de leerlingen der hoogste kl. gefeliciteerd, terwijl de kleuters allen van de juffrouw een aardige verrassing ontvingen. De opbrengst van de busjes van „Uitbouw" der N.-H. Kerk over de afge loopen maand bedraagt f. 135,93'/!. Door den hulpkeurmeester werd ln samenwerking met de politie bij zekeren C. R. alhier een hoeveelheid ongekeurd kalfsvleesch in beslag genomen en over gebracht naar de noodslachtplaats. Tegen R. werd proces-verbaal opgemaakt. Nabij de Heulbrug werd de 66-jarige voetganger T. de W. aangereden door een vrachtauto, bestuurd door T. v. R. De man bekwam een lichte hersenschudding en verwondingen aan rechtervoet en borst. Dr. v. W. verleende de eerste hulp, Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onder zoek in. o BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Mathilda, d. v. J. Mans en S. Verboom. Overleden. A. Kompier, 71 j„ wed. v. J. Fórrer, eerder van A. de Lange. Getrouwd: E. Korver 23 j. en A. M. Windhorst, 21 j. VOORSCHOTEN. Ook hier ter Plaatse zal een collecte '.ouden worden ter bestrliding van de gevolgen der ieugdwerkloo^o'd waartoe rich oo Initiatief van den Chr Besturen bond een comité van Actie heeft gevormd. Deze collecte zal plaatsvinden op 27 April a.s. Loop aer Bevolking. Gevestigd: J. H. R. Verboom, molenatt, van Rihenen; G. W. van Stijn, dienstbode, van Leerdam; M. J. Klein, veehouders- knecht, van Alphen a. d. Rijn; G. Middel koop, boerenarbeider, van Reeuwijk; M. v. Ooijen, dienstbode, van Oudewater; B. Hiemstra, bakkersknecht, van Nleuwveen; N. M. Bikker en kind, echtg. van Jac. Tuis, van Waddlnxveen; J. J. van Es, veehou dersknecht van Zwammerdam. Vertrokken: J. A. ten Brink, kaaspak huisknecht en gezin, tiaar Zwammerdam: L. Batelaan, hulpprediker, theol. drs„ naar Rotterdam; G. Th. v. Beusekom, onder wijzeres. naar Sluis; J. Buitelaan en echtg. naar Oegstgeest; C. Tukker, landarbeider, naar AlphenD. van Wijngaarden, dienst bode, naar Stolwijk. Gevonden: zilveren rozenkrans, rlj- wielbelastingmerk, kanarievogel, hond. 5. Is het wonder dat dit eiland onbeklimbaar heet? Ziet, hoe Thijs dat moeilijk werk nu deed aan ied'ren top, aan ied'ren steen pakt hij zich beet en trekt zloh moeizaam op; het is nu nog sen heel lang eind tot aan den top. Hee! langzaam komt hij toe,, omhoog maar niets dan steen, rotsen, steilte ziet zijn oog. Stel, dat Thijs nu naar beneden stort nou, pas maar op dat je niet duiz'üg wordt! KOUDEKERK. Baldadige jeugd. BH den landbouwer J. D. R. wonende in de Lagewaard ontstond brand in een hooiberg. De brandspuit welke spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. daar men het vuur met emmers water wist te dooven Naar wij vernemen, was het vuur door kinderen aangestoken. De collecte welke de vorige week ge houden werd tijdens de lezing van Zende linge Ekering, ten bate van de taber nakel gemeente te Parijs bracht op f40.77. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Catharlna. d van B. G. Corts en E. Töth Bartje Geer- truida. d. van J. Bosman en C. A. v. Dijk. Raadsagenda, De raad dezer gemeente komt Woensdag a.s. des v.m. 10.30 uur ln openbare ver gadering bijeen. 1. Opening. 2. Notulen. 3. MededeelLngen en Ingekomen stukken. 4. Vaststelling verordening veldwachters. 5 Vaststelling verordening op de winkel sluiting. 6. Wijziging Ambtenarenreglement. 7. Vaststelling van Pensioensgrond slagen. 8. Verzoek om subsidie van het Wit-Gele Kruis, 9. Reclame's Hondenbelasting. 10. Benoeming leden schattingscom missie 11. Voorstel tot aansluiting onderlinge brandweerregeling. 12. Wijziging begrootingen. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. Woensdag 27 Maart aj, des nam. 1 u. zal gelegenheid worden gegeven tot koste- looze inenting van hen. die zich op dien datum daartoe aanmelden ten huize van dr. J. J. Persant Snoep. In de jaarvergadering van de Ned. Herv. Sehoolvereenlging werden de aftr. bestuursleden, de heeren P. v. d. Kwaak en P .de Bruin herbenoemd. In de vacature A. J. Boer werd benoemd de heer Chr. Hendriks. LEIMUIDEN. Ds. E. Jongens heeft bedankt als penningmeester van het Crisiscomité al hier; in zijn plaats ls benoemd de heer J. Maarse alhier. De heer K. Voshart heeft zijn be noeming tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim niet aangenomen. In de eerste twee maanden van het jaar is ongeveer f. 1600 aan steun voor werkloozen uitgegeven. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jozeph, z. v. A. J. v. d. Hoorn en M. J. Hölscher. Het is den dienstgelelder der belas ting en den rijksveldwachter alhier gelukt, na langen tijd van ingespannen onderzoek een margarine-smokkelhandel te ontdek ken. Zij hebben ln samenwerking met den majoor der rljksveldwacht en 2 controleurs der Crisis-zuivelcentrale een onzer inwo ners gearresteerd die 16 KG. margarine vervoerde. Hij werd vastgehouden en daar het spoor van herkomst naar Ter-Aar leid de, hebben de ambtenaren daar bij een winkelier ongeveer 200 pond van dezelfde margarine in beslag genomen. Tegen bei den is proces-verbaal opgemaakt evenals tegen den leverancier van 't vet, dat hier voor gebruikt werd. De kiezerslijst vermeldt 946 Tweede Kamer kiezers, 912 Prov. Staten kiezers en 892 gemeenteraad kiezers. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Burgemeester J. A. Bakhuizen opende met gebed. De notulen werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat door B. en W. de datum van de verkiezing voor leden van den gemeenteraad is vastgesteld op 5 Juni a.s. Door dr Stapensea te Lei- mulden is medegedeeld, dat hij met in gang van 1 Mei hoopt aan te vangen met het geneeskundig schooltoezicht. Ingekomen was o.a. een schrijven, ge richt aan B. enW., van den Inspecteur van het L. O. in de inspectie Delft, waar bij deze zijn goedkeuring hecht aan de •benoeming tot tijd onderwijzer aan de O. L. school van J. A. Brinks te Leiden, zulks in verband met de ziekte van mej. Geertsema, onderwijzeres aan de openb. school. De voorzitter deelde mede, dat juist van mej. Geertsema bericht is ont vangen. dat zij weder hersteld ls, en haar werkzaamheden aan de school weder zal hervatten. Van Ged. Staten was ingekomen een besluit, waarbij de jaarwedden der wet houders werden vastgesteld op f. 60 per jaar, alsmede een besluit, waarbij de pre- ó—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7