Openbare Vergadering Jubileum-Uitvoering HERVORMDE STAATSPARTIJ, LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 25 Maart 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Bijeenkomst der Chr. Hist. Unie. De besturen der Chr Hist. Statenkrin- §en Haarlem en Velsen belegden liier een openbare vergadering in De Oude Vei lingwaarbij het woord is gevoerd door minister Slotemaker de Bruine en mr. v. Bruggen, van Heemstede. De vergadering werd gepresideerd door den heer G Hom mers, voorzitter der aid Aalsmeer De minister sprak over: „Politieke bezinning waarbij spr. er den nadruk op legde, dat er groote behoefte ls aan bezinning, om dat de crisis het bestaan van talloozen ontwricht. Zij worden daardoor onvast, grijpen naar alle kanten en zijn toegan kelijk voor alle leuzen. Bezinning is noodig. Z Exc. besprak vervolgens de'toenemen de werkloosheid en het terugloopen der aangeslagen vermogens De taak ls: allen en alles omvattend, dus nationaal te regelen. Sprekende over de oplossing zeide de minister, dat deze natuurlijk zou liggen in een herleving van het gansche nor male bedrijfsapparaat. Wie overtuigd is, dat door de internationale verdwazing deze herleving voorshands zal uitblijven 'moet de consequentie aanvaarden; ons gansche volksleven moet dan op lager peil worden geleefd. Autarkisch ons volk helpen is geen denken aan: de Minister van Econ Zaken heeft duidelijk uitgerekend, dat wij minstens 455 millioen zullen moeten blij ven Invoeren en deze import door export zullen moeten betalen Intusschen zal het zaak zijn voor de overheid om leidingge vend op te treden. Een nieuwe maat schappij kan men zeker niet bij decreet stichten; met het gevaar voor belangen- politiek moet ongetwijfeld gerekend wor den. De minister sprak uitvoerig over werk verruiming en werkverschaffing en merkte over de z.g. stopzetting van den N.O.-pol- der in de Zuiderzee op, dat aan dit vraag stuk technische, economische en finan- cieele kanten zijn, die binnenkort wel openbaar behandeld zullen worden. Wat de jeug betreft, speciale aandacht vraagt uiteraard de werkloosheid onder deze categorie. De hoeveelheid werk is niet on beperkt; men mag daarbij niet vergteen, dat mannen van middelbaren leeftijd de werkloosheid ervaren als een zwarendruk Toch is er met het oog op de jeugd speciaal aangepakt. In dit jaar zal het jeugdwerk aan de overheid 8 ton kosten. Spr. concludeerde, dat wie de feiten aan schouwt, zal moeten erkennen, dat de da gen zwaar zijn, doch dat het licht niet ontbreekt, doordat immers, inspanning, toewijding en vastheid ons lelden mogen. Een volk, dat de dingen zóó ziet. zal ook in veelszins donkeren tijd den moed kun nen bewaren. En God moge ons sterken! De heer Hommers dankte den minister, waarna mr. v. Bruggen sprak over: „Koers houden". Spr. toetste de beteekenis van het koers houden aan zijn onderwerp, maar wat betreft het beginsel der C.-Hist. in het verleden en het heden. Ook in de toekomst zullen de Chr.-Hist. het recht door zee steeds moeten hooghouden tot welzijn van land en volk. Na debat Volgde sluiting. De Handel in snijbloemen. De veilingen van snijbloemen in deze gemeente hebben en ruimen aanvoer van velerlei producten. In de afgeloopen week was het aanbod van seringen nog groot, terwijl de aanvoer van rozen reeds van veel beteekenis wordt. Over het geheel was de handel weinig opgewekt, met tot gevolg, dat zoowel voor seringen als rozen lage prijzen werden besteed. Vooral wat de seringen betreft, blijken deze bloemen nu weinig aftrek te kunnen vinden en wordt bij het bloemenkoopend publiek de voor keur gegeven aan bolbloemen, rozen, anjers, enz. Van Japansche kersen was een flinke aanvoer, met tot gevolg, dat ook voor dit product de opbrengst lager werd, evenals van de Amerikaansche anjers. Lathyrus was eveneens in toenemend aan bod ter veiling, met dalende noteeringen. Freesia's van goede kwaliteit en gezochte soorten gaven een bevredigende opbrengst, evenals het plumosus snijgroen. Wat de bolbloemen betreft, de narcissen gaven heel geringe opbrengst, terwijl die der tulpen meer bevredigend was. Van Jap, lelies was een ruim aanbod, dat lage prij zen opbracht. Ook de calla's waren niet duur. De veilingen van potplanten bieden nu weer een schitterenden aanblik van kleuren en tinten der velerlei aangevoerde bloemen en planten, zooals hortensia's, deutia's, cineraria's, primula's, azalea's enz. Ook de opbrengsten voor de potpro- ducten zijn niet hoog. Het aanbod van perkplanten, zooals violen, primula veris enz. begint zich ook uit te breiden. Groote hoeveelheden dezer producten zijn hier in cultuur, zoodat wel spoedig een flink aan bod verwacht kan worden. Zaterdagmiddag is het nieuwe hotel „De m Kolommen' alhier op eenigszins officieele wijze geopend en in gebruik genomen. o HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren; Dorothea Cornelia, d. v. J. H. v. d. Lans en C. Meijer Leendert, z. v. W. Holle en H. Poortvliet Margaretha Maria, d. v. G. van Diemen en E. A. Bos Johannes Andreas, z. van D. v. d. Brink en M. J. Drlessen Johanna, d. v. A. A. v. d. Velde en J. Kuilder Ottilie, d. v. J. Bosscher en N. E. Gorter Leonardus Ludovicus Theodorus, z. v. A. E. v. d. Velde en M. M. Boone Teuntje, d. V. T. van Oeveren en T. Boers Franciscus Petrus z. van F de Ruijte en J. Th. Wortman Theodorus Bartholomeus Joseph, z. van A H. P Clemens en M. J. van Kampen Johannes, z. v. M Korsuize en L. Trom mel Antonie, z. v. A. Tceuwen en D. Vermeeren. Ondertrouwd: A. Haspels, 24 J. en A. Zoeteman. 25 j. A. Steenwijk, 25 j. en G. Boer, 18 i. C Hogeveen. 23 j en N Ver burg. 19 j. Gehuwd: J. Balk en C. van der Wal T G. de Bruin en A. Verbaas P. M. Lanser en J Jonker. Overleden: Maria van Vuuren. 8-1 jaar, wede van Chr. Grdéneweg; Johanna van Diemen, 85 j., wede van G. S. Schreurs. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Raams van Aalsmeer naar Aalsmeerderdijk 492 J. G. Sluis van Al phen aan den Rijn naar Badhoevelaan 27; D C. T. Modderman, van Duitschland, n. nieuwe woning op het Coucoursterrein Hoofddorp P. H. Tipket. van Steene (België! naar Nieuwemeerdijk 284 T. Met. van 'sGravenhage naar Aalsmeer - derweg 190 M. J. Alink, van Amster dam naar Sloterweg 58 J. H, Baltzer. van Amsterdam naar Eikenlaan 28 T. G Blonk, van Alkemade naar Hoofdweg 619 H M C. L. van Dongen, van 'sGra venhage naai Plesmanlaan 14 P. J. H. Ekers van Oegstgeest naar Nieuwemeer dijk aan boord t/o 243 C de Fouw, van Amsterdam naar Kerxhoflaan 11 R de Graai, van Amsterdam'naar IJweg 123 C Kok. van Amsterdam naar Slo terweg 84 M. H. van Kroonenburgh van Amsterdam naar Akerdijk 34 J. Kuiler van Amsterdam naar Spieringweg 217 J Meister van Amsterdam naai Akerdijk 35 J den Ouden van Amsterdam naar Wilgenlaan 8. Vertrokken: E Root naar Beverwijk, Wilhelminastraat 19 W. Verhll naar Amsterdam. 2e Constantijn Huijgensstraat 50 hs H Jansen naar Hillegom, Sta tionsweg 240 N. Hoek. naar Enschedé, Haaksbergerstraat 19 W Nuijten naar Haarlem, Korte Hoefstr. 15 ged. I. P. A Wanders, naar Bloemendaal, Joh. Ver- hulstweg 70 D Bos. naar Arnhem, van Lawlck van Pabststraat 72 J. Bos naar Uithoorn, Hoofdweg 9 A. Molenaar, echtge G v. d. Meij naar Leiden, Volders gracht lOboven J. Eveleens naar Haar lem. Spanjaardslaan 7 E in 't Velt naar Amsterdam, Prins Hendrikstraat 26 Wed C. Maasdam naar Haarlem. Korte Lakenstraat 22 rd J. Bos. naar Amster dam, Osdorperweg 736 M de Boer. naar 's Gravenhage. Javastr. 183 J. M. de Bruijn naar Alkemade, Roelofarendsveen B 308 C. W. van Exter, naar Amster dam. Keizersgracht 437 J. van der Linde naar Assendelft, Communicatieweg in woonwagen. De drie kieskringen waarin onze ge meente is verdeeld, zijn ditmaal onder verdeeld in 15 stemdistrlcten (v. j. 13 stemdistricten). o HILLEGOM. Bij het te Haarlem gehouden examen slaagden als coupeuse mej. Hilly Spilker en mej. Mien v. Iterson. beiden leerlingen van de mode-academie Ph Jansen, leera- res mej. C. van RaamsveldSelhorst al hier. o KATWIJK AAN DEN RIJN. DE OPENING DER NIEUWE BEWAARSCHOOL. In het oude Raadhuis. Zaterdagmiddag te 3 uur had de offi cieele opening plaats der nieuwe Bewaar school aan de Voorstraat. Tegenwoordig waren de Burgemeester, de beide Wet houders, de secretaris de heer Boekhoven, de Inspecteur van het L O. de heer Baak, die ook het toezicht heeft op de Bewaar scholen, de schoolarts dr. A. in 't Veld, de Directeur van Openbare werken de heer de Bruin, de hoofdopzichter de Iheer Ver loop. de opzichter de heer v. d. Klauw, verschillende raadsleden, de leden der Commissie van toezicht op de Bewaar school, het hoofd van de Bewaarschool mej. v. Mourik, het hoofd van de Bewaar school te Katwijk aan Zee mej. v. d. Burg enz. De Burgemeester zeide gaarne een enkel woord te willen spreken vóór de school over te dragen aan het schoolbestuur en het hoofd der school. Men heeft zich vele Jaren moeten behelpen, men kon de kin deren niet behoorlijk herbergen. Als een oude herinnering hangt nog een school bord uit de oude school in dit gebouw Na den bouw van het nieuwe gemeentehuls was al spoedig beslist wat met het oude gebeuren zou n.l. het oude gebouw ver bouwen voor Kleuterschool. En hierin is men volkomen geslaagd. Door den aanne mer den heer Zwanenburg en onder toe zicht van den heer v. d. Klauw heeft men met behoud van den bestaanden fraalen ge vel die zoo mooi aandoet, een prachtig en practisch geheel weten te scheppen. Hier voor bracht spr. den genoemden perso nen dank. Gezien de tijdsomstandigheden is men met de uitnoodigingen sober ge weest en men heeft hiervan geen groot- sche plechtigheid willen maken. Doch een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot den heer Baak, die zoo vriendelijk heeft willen zijn deze opening bij te wonen. De leden van den Raad. die steeds vol bezorgdheid zijn voor wat de gemeen- tefinanciën betreft, zien wat hier op zui nige wijze nog bereikt kon worden. Het kan niet genoeg toegejuicht worden dat de kinderen uit de oude school, die niet veel meer was dan een hok, zoo n prachtig onderkomen hebben gekregen in dit ge bouw. Spr. bracht dank aan allen die hieraan hebben medegewerkt en dit thans zullen zien als een prachtige verbetering. Hiermede verklaarde de Burgemeester de sehool voor geopend en droeg deze over aan het schoolbestuur. Vervolgens verkreeg Inspecteur Baak het woord. Spr. deelde mede dat de Re geering aan den Inspecteur van het L.O. ook het toezicht op de Bewaarschool had opgedragen. Bij een nieuwe functie be tracht men als regel eenige terughou dendheid. Spr. moet zijn blijdschap uiten dat de Raad. het gemeentebestuur het be lang van het kind heeft ingezien. Zeker, niemand kan de moeder vervangen, doch de gewone bezigheden maken het voor de moeder soms noodzakelijk andere midde len te bezigen en zoo zal de levensweg van vele kinderen gaan door dit schoolgebouw. Spr. richtte zich dan tot mej. v Mourik, de Bewaarschoolhoudster, en wees haar er op. dat haar een moedertaak is opge dragen. Spr. wenschte haar het voorrecht toe om nog vele Jaren zich te kunnen geven aan deze mcoie taak Vervolgens sprak mevr. Meijring namens de Commissie van Toezicht op de Bewaar school. Ook onze Commissie gevoelt be hoefte om hare blijdschap uit te spreken bij deze gelegenheid, aldus spr. Indien toch één, dan is de commissie er van over tuigd dat verandering en verbetering van lokaliteit en leermiddelen voor onze be waarschool dringend noodig was. Want hoezeer wij steeds tevreden en zelfs vol bewondering waren over het onderwijs Op 4 April hoopt de Chr. Zangver. „Hallelujah" te Katwijk aan Zee n de Oude Kerk des avonds 8 uur een UITVOERING te geveu ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. Met het oog op de a.s. Paschen zal uitgevoerd worden „DE ZEVEN KRUISWOORDEN" Oratorium van JOSEPH HAYDN voor Soli, Koor en Orkest, gevolgd door Katwijk! Verleden Cantate van P. DE ROOK, voor 8opraan Soli, Koor en Orkest, De Solisten zijn Sopraan Mevr. Z. VERLOOP-KRUIT Alt: Mevr. G. PERDECK—BONNET Tenor: de Heer IV. SCHANSMAN Basde Heer B. LUBACH. 1581 van mej. v. Mourik en hare helpsters ln de oude school en de daarin beschikbare middelen, daar bleef toch het verlangen, dat het eens zoo ver mocht komen dat ook de Bewaarschool te Katwijk a. d. Rijn aan redelijke eischen voor den tegenwoordlgen tijd zou voldoen. En waar dit thans het geval is, daar verheugen wij ons hierover zeer en brengen gaarne hulde aan B. en W. voor de wijze waarop zij, met mede werking van den raad, in de bestaande behoefte ln dezen hebben voorzien. Het is hierbij ook wel gegaan naar het beken de gezegde, „het komt wel goed, als ge maar lang genoeg wacht", maar het is dan toch ook „echt" gekomen en wij wen- schen inzonder ook mej, v. Mourik har telijk geluk met dit nieuwe schoolgebouw en toebehooren. Moge het haar gegeven zijn in deze nieuwe gelegenheid nog vele jaren met opgewektheid haar taak voort te zetten in het belang van de Katwijk- sche Kleuters. Vervolgens sprak het raadslid de heer C. v. Tongeren, die erop wees dat er een zekere romantiek aan dit gebouw is ver bonden. Veel is eg voorafgegaan aan den verbouw van dit gebouw. Eerst Raadhuis, nu bewaarschool, de ouderen er uit, de jongeren er in. De raad ls voorzichtig met uitgeven, doch deze uitgave ls het wel dubbel waard. Dan sprak mevr. Eerdbeek nog die er aan herinnerde, hoe het in oudere tijden wel ging. Hoe b.v. in oude archieven nog te lezen staat dat een zeker bejaard vrouwtje aan het gemeentebe stuur vroeg of zij een kleln-kinder- schooltje mocht beginnen. Ze had als in komen daarbij een snoepwinkeltje en een „water- en vuurzaak". Als men het ver blijf ziet van de kindertjes thans, zal er wel niemand zijn die den toestand weer terug wenscht. Nadat de thee was rondgediend, volgde gelegenheid om het gebouw te bezichtigen. Door allen werd hiervan gaarne gebruik gemaakt; allen stonden verbaasd over het doelmatige van deze lokaliteiten en hoe buitengewoon practisch alle ruimte benut was. Het hier afgeleverde werk strekt den aannemer den heer Zwanenurg alhier, tot eere. Ook het schilderwerk, uitgevoerd door den schilder Schoneveld te Katwijk a. d. Rijn is prachtig. Het geheel is een mooi stuk werk ;o' Het terrein achter de vroegere raads zaal is met tegels belegd en de kleuters zullen hier een mooi speelterrein hebben. Ook ls voor een afdeeling „zandbakken" gezorgd, en wel op zeer practische wijze. Het overige gedeelte van het Raadhuis is beut voor een woning die zal worden be trokken door mej. Nooteboom, verpleegster der T.B.C.-vereenlging. terwijl ook de po litie er een post heeft met bijbehooren, n.l. een cel. Te 4 uur kwamen de kleuters hun eer ste bezoek aan de school brengen. Liede ren werden gezongen: hoera's op B. en W. en de genoodigden ontbraken niet. Voor een extra tractatle voor de kinderen was door bakker Muller gezorgd. De plechtig heid was hiermede afgeloopen. waarna vele belangstellende inwoners het gebouw kwamen bezichtigen. Heden werd de school door de Kleuters voor goed betrokken. KATWIJK AAN ZEE V issch er ij - examens. Bij de ln de Visscherijschool alhier afge nomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd: Arie van Rijn, Piet Kraaljenoord Czn., Corn. v. Duljvenvoorde. Jan v. d. Oever Gzn., Piet van Rijn Pzn., Willem v. d. Bent, Ewoud de Vries. Dirk van Duijn, allen van hier; en Jan v. d. Linden, van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevlsser, directeur van de VlsscherUschool alhier. Rijksgedele geerde was kapitein J. H. Gotz. lid van de examencommissie voor stuurlieden. Bij de te Den Haag, ten overstaan van de inspectie der P.T.T., gehouden examens voor radio-telegrafist zijn ge slaagd: Jacob v. d. Plas Dzn., Corn. Kuljt Gzn., Herman Bol, allen van hier en Leen van DuiJn, van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van de Visscherijschool al hier. o LI®SË. Vergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr Hist. Kiesver. aan de Lisserdijk vergaderde onder leiding van den w.n. voorz. de heer M. v. d. Voet. Deze zette het doel uiteen n.l. de samenstelling van de groslijst. Na uitvoerige bespreking werden 23 namen genoemd, welke opge zonden worden aan het centraal bestuur. Als afgevaardigden naar de alg. verg. werden benoemd de heer J. den Butter en C. v. d. Wetering. De heer Buitenhuis deelde mede de be noeming tot voorzitter niet te kunnen aanvaarden. Hij stelde voor den w.n voor zitter te benoemen waarmede de verg. baar Instemming betuigde De eer v. d. Voet nam deze benoeming aan. De heer Cardol laakte de houding van den oud- voorzitter. Hij wekte op tot trouw bezoek der vergaderingen. De 2e voorzitter, de heer J. de Koker zal waarschijnlijk in deze functie aanblijven. GEMEENTERAAD. De parkecrende auto's - Verlaging der gasprtjzen - Verzoek om nieuw Raad huis afgewezen. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester baron van Wijn bergen. Afwezig de heeren Noorlandt en Romein. Vastgesteld werd de gewijzigde verorde ning op de heffing en Invordering van een belasting op de honden. De volgende twee agenda-punten be helsden verzoeken tot verhooging en tot verlaging van het maximum aantal ver gunningen bedoeld in de Drankwet. Het eerste verzoek ging uit van de afd. Lisse van den Ned. Bond van Kofflehuls-Rest- houders en slijters; het tweede van de Nat. Commissie tegen alcoholisme. De Raad besloot den gulden middenweg te bewan delen en het aantal te laten, zooals het nu ls. De wijziging ln de Alg. Politieverorde ning werd goedgekeurd. De heer C. Schra- ma zeide, dat het verkeer op den Heere- weg vanaf dr. de Graaf tot van Riek drin gend geregeld moet worden. Door het vele en langdurige parkeeren is er geregeld op stopping. De heer A. Th. v. Kesteren sloot zich hierbij aan. Weth Tromp zou het wenschelljk achten slechts 15 a 20 minu ten te laten parkeeren B. en W. zullen deze zaak een grondig bezien en zoo mo gelijk met voorstellen komen. Een voorstel van de afd. Lisse van het Groene Kruis om een subsidie voor 1935 werd goedgekeurd. Volgde verlaging van den prijs voor in- dustrlegas en verlaging der meterhuren. Het industriegas werd gebracht op 5 cent per M3„ terwijl de meterhuren werden verlaagd. Het is gebleken, dat de gasprljzen een vergelijking met die ln andere gemeenten zeer goed kunnen doorstaan. Daar een al geheel gasprljsverlaging nog niet mogelijk is, wordt getracht in dezen vorm eeniger- mate tegemoet te komen. De heer Kingma stelde vragen in ver band met de bezuinigingen die hierdoor in de exploitatie van het gasbedrijf moeten worden toegepast, waarbij de voorzitter toelichting gaf. Op de vraag van den heer Kingma waarom muntgasmeters in huur prijs hooger zijn dan gewone meters werd geantwoord, dat dit verband houdt met het verschil ln aansluitingskosten. De Raad ging met het voorstel van B. en W. accoord. Volgde verzoek van den heer A. J. v. Gllst, hoofd der openbare school, om ont slag uit deze functie. Gelezen een schrij ven van den Pensioenraad te 's Graven hage, dat de heer van Gllst voor de ver dere waarneming van zijne betrekking on geschikt ls. werd besloten hem met in gang van 1 April a.s. als zoodanig eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen dien sten. In de vacature-van Gilst werd op advies van den inspecteur benoemd de heer H. C. Hulzebos te Nieuwkoop. Medegedeeld werd dat de begrootingen door Ged. Staten waren goedgekeurd. Vanwege den z.g. „Kweekerssteun" werd aan 10 personen credlet verleend tot een bedrag totaal van rujm T 4000. Bij de rondvraag vroeg de heer Segers naar de plannen bij de hoek Kanaalstr. Heereweg. Een teekenlng werd getoond van de wegverbeteringen. De heer A. H. Schrama gaf ln overwe ging te komen tot stichting van een Ge meentehuis met Badhuis, uitbreiding der politie, enz Wij moeten volgend jaar toch weer belasting verhoogen. Laten wij ook zelf nu eens wat voor ons geld hebben en niet andere gemeenten laten proflteeren van ons zuinig beleid, aldus spr. De voor zitter kon zich met deze politiek niet ver eenigen. Wel was hij er voor om eerlang tot uitbreiding der politie over te gaan, doch Raadhuisbouw achtte hij nu niet verantwoord. Hierna sluiting. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Johanna d. van L. F. W. van Urk en A. van Rooijen Petrus Jozef, z. van C. Smit en C. M. Ruigrok Adriaan Leonard Johan, z. van P. L. C. van der Meer en A. van Wieringen Catharlna Petronella Apolonla, d. van C. J. Berbee en M. H. Hermans Cornells Jozef Petrus, z. van C. L. Duindam en C. M. Heemkerk Grietje Cornelia, d. van J. van Duijn en H. van der Bent Petrus Franciscus Leonardus, z. van P. J. van der Zalm en W. J van den Berg. Overleden: Catharlna Harteveld, 81 jaar, wed. van Jan Plug Afra Margaretha de Lange. 22 jaar d. van J. de Lange en G. van Kan. Loop der Bevolking, Gevestigd: G. P Th Lukassen, van Lei den, naar Langeveld 29/10 P. Tlddens, geb C Kolderie, van Den Haag naar Hoofdstraat 53 P. Slingerland, kruide- niersbedvan H. I. Ambacht naar Wil helminastraat 53 P. P. de Groot, ban- ketbakkersbed.. van Voorburg, naar Oude Zeeweg 6 Wed. Jac. Heemskerk, geb. P. van Rhijn. van Den Haag. naar Stijn- tjesduinstraat 5 M. N. Steinrath. 11. verpl., van Den Helder, naar Zwarteweg 20 Kr. van der Llppe geb. Hoek, van Katwijk, naar v. Speijkstraat 12a. Vertrokken: R. P M. Bock. naar Wee- nen (Oostenr.) J. Vreeken geb. E. Vink, naar Oegstgeest. Abtspoelweg 1 A. J. P. van den Hurk. architect, onbekend waar heen W. van der Raad. bloemenventer, idem A. Schmid, idem B. A. Blok, gezelschapsjuffr.. naar Soest. Middelwijk straat 35 G A Oord, 11. monteur, naar Bilthoven, Oude Branderburgerweg 13 C. B. van den Berg 11. verpleegster, naar Amersfoort. Utrechtschewez 266 J. C. Monté naar Velsen IJmuiden Sluispl. 9. Feestelijke huldiging van den heer A. Oord Zooals wij reeds mededeelden, herdacht de heer A Oord, chef-monteur van het Electr. bedrijf alhier, den dag waarop hij voor 25 jaren zijn loopbaan bij het Electr. bedrijf begon. Op zeer spontane en harte lijke wijze is hij ln dit verband gehuldigd. Zijn woning was herschapen in een bloementuin, zeer vele bloemstukken en cadeaux werden door Ingezetenen en an deren toegezonden of aangeboden als be wijs van sympathie en hoogachting. 's Morgens omstreeks 11 uur werd de ju bilaris door het College "van B. en W. en den Gem.-secretaris ten zijnen huize ge- HEDEN Burchtzaal: Weermacht-avond Nat. Her- «tel, spr. admiraal Quant en generaal Seyffardt, 8i/4 uur nam. Dinsdag. Hooglandsche Kerk: Orgelconcert Felke Asma. 8'/< uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. StadszaalLiefdadigheidsvoorstelling „Joop van Dll-ter Heul". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Zuid-Af rikaansche avond. Spr. dr. van Broekhulzen, 8 uur nam. Noordvll k-a a n-Z e e (Seinpost) H.G.8. Spr. de heer B. G. Pcereboom, 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)S.D.A.P. Spr. W. Drees, 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De koene zwemmer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Bengaalsche landers". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater. Hoogewoerd 49.8 u. nm. „De laatste der Mohikanen." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lid -Theater. Steenstraat 39. 8«/« u. nam. .Eskimo". Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend vóór leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vju. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. van Drlesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. D.V. Dinsdagavond 26 Maart 1935, acht uur in Seinpost (Noord-Boulevard) Noordwijk aan Zee. Spreker: de heer B. G. PEEREBOOM, Oud-Lid v. d. Tweede Kamer. Onderwerp: 1586 „Nationaal-Socialist of Hervormd?" Gelegenheid tot het stellen van vragen. 9^" Toegang vrij. "VS complimenteerd, waarbij vele woorden van waardeering werden gesproken, Na mens het Gemeentebestuur werd den Jubi laris een prachtigen bloemenmand aan geboden. Hierop vervoegde zich aan zijn woning een deputatie der gemeente-amb tenaren. Als oudste hoofd-ambtenaar sprak de heer J. Veerman, Dir. van het Gas- en Waterleidingbedrijf, den Jubilaris namens alle gemeente-ambtenaren toe, ln de plaats van den heer Troost, die door ambtsbezigheden verhinderd was. U hebt, aldus spr. o.a., in de jaren dat u hier werkzaam zijt geweest uw best gedaan, mij zoo veel mogelijk klanten le ontfutselen, doch aangezien het de plicht van een ambtenaar ls met al zijn vermo gens de belangen van het bedrijf waarin hij werkzaam is, te behartigen, kan 11c niet anders dan u hiervoor prijzen. Het is u werkelijk gelukt, zeer vele lichtgasverbrui kers te hebben bekeerd voor het electri- sche licht. Met uw liefde voor het bedrijf en de daarmede gepaarde werkkracht wensch ik de gemeente van harte geluk. Wij, amb tenaren, hebben u leeren kennen als een prettig en aangenaam mensch, die altijd gaarne bereid werd gevonden om, zoo noo dig met ufr technische kennis bij te staan. Ik meen daarom u uit naam van alle ambtenaren dank te zeggen en u hartelijk geluk te wenschen met uw zilveren jubi leum, hierbij de hoop uitsprekend, dat u nog vele jaren met dezelfde toewijding en opgewektheid de belangen van het electr.- bedrijf zult blijven behartigen. Spr. bood den jubilaris namens allen een souvernir aan in den vorm van een boe kenkastje. Ook mevrouw Oord wenschte spr. van harte geluk. Hoewel niet direct, doch wel indirect hebt ook u medegewerkt aan den bloei van het Electr.bediïjf, door bij af wezigheid van uw man, ons, wanneer wij 184 opbelden, altijd welwillend té woord te staan! Spr. bood haar vervolgèns een kleine bloemenhulde aan. De heer Oord dankte voor de spontane hulde hem en zijn echlgenoote gebracht. Daarna bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. In den namiddag werd de jubilaris ge complimenteerd door den heer Trooster, adj.-directeur van het Electr. Bedrijf te 's-Hage, deskundige van het G. B. B. al hier. Spr. gewaagde van de 10-jarige pret tige samenwerking met den jubilaris. Ik heb u leeren waardeeren, aldus spr., als een man, die voor zijn werk voelt en zijn taak verstaat. Uw werkkring is in een kleine plaats, zooals Noordwijk, dikwijls niet gemakkelijk, omdat men daar zoo gauw wordt beschouwd sympathie en ant- pathle te hebben. Spr. hoopte nog vele jaren met den jubilaris samen te werken en wenschte hem nog veel geluk in werk kring en gezin toe:

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6