LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 25 Maart 1935 1^2= STADSNIEUWS. BINNENLAND. GEMEENTERAAD v. LEIDEN RECHTZAKEN. 3EURS0VERZICHT. MARKT WRICUnN^ Advertentiën WEERBERICHT. Barometeretand. Hedenmiddag 3 uur: 171. TELEGRAFISCH WEERBERICHT I. h. Kon Ned. Meteorol. Inst te De Blidt. Hoogste Stand 774.3 te Nancy. Laagste Stand 736.5 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 26 Mrt.: Krachtige tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke of Noord-Westelijke wind. Be trokken tot zwaar bewolkt, later opklarend. Waarschijnlijk regenbuien. Zachter des nachts, later weinig verandering ln tem peratuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Oeseind te De Bilt: heden te 9.30 uur san de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland „Weest op uw hoede". BU1TENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt De depressie, welke Zaterdag hier te lande vrij zwaren neerslag bracht, trok Oostwaarts af. ZIJ werd gevolgd door lerme drukstljglngen, waardoor het hooge- órukgebied ln het Zuiden zich Noord- en Oostwaarts uitbreidde Een nieuw lage drukgebied, waarvan de lern over IJsland ligt, brengt thans reeds over Schotland en Zuid-Scandinavlè flinke barometerdallngen. Ten gevolge daarvan tal bij oris de wind weer wat aanwakkeren. Aanhouden van het sombere regenachtige weer ls waarschijnlijk. In het hooge drukgebied is het meest rustig weer met vrij veel nevel. Krachtige winden waaien over Noord-Ierland. Schot land de Shetlands en Faroer en Zuid- Noorwegen. Over Noord-Finland en Noord- Scandinavlë blijft de vorst nog streng, over, IJsland en de Britsche eilanden is de temperatuur sedert gisteren flink gestegen, hier en daar over Scandinavië en Zuld- Frankrljk steeg de temperatuur weinig, terwijl het in het overige gebied kouder werd. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 6 gr. C. (43 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.) 3 uur nam.: 91/» gr. C. (49 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 7 u. 14 min.; nam. te 7 u. 37 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS eJL Maandag: 6.49 nam. tot 5.22 voorm, MAANS- OP- EN ONDERGANG. 25 Maart; onder: 7 u. 19. EEN EIGENAARDIG LUCHT VERSCHIJNSEL. Gisteravond hebben de bewoners van den Rijndijk in de richting van Bodegra ven en Woerden een eigenaardig lucht verschijnsel waargenomen. Omstreeks halfacht verscheen aan den Noordelijken hemel een ster van buitengewone grootte. Plotseling werd daarop de hemel zeer hel der verlicht en kwamen uit de ster licht bundels. terwijl zij bovendien werd geflan keerd door vallende sterren. Nadat het Verschijnsel verdwenen was, bleef de lucht ter plaatse ongewoon helder. VERGADERING VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR". (Vervolg van het 4e Blad.) In de te Hagrlem voortgezette vergade ring van „Bloembollencultuur" werden de jaarverslagen goedgekeurd. Aan de orde hvam een motie-Hillegom. luidende: Overwegende, dat de hooge waarde van den gulden tegenover toonaangevende buitenlandsche valuta den export, van bloembollen tegen loonende prijzen tèn zeerste belemmert; dat de thans bestaande minimum prijzen onvoldoende zijn voor een loonende ex ploitatie hunner bedrijven en dat de bui tenlandsche koopkracht een verhooging der minimum prijzen niet toelaat, zoolang de gulden zich niet heeft aangepast aan de leidende buitenlandsche valuta; dat de bank en hypotheek schulden in andere tijden en onder andere omstan digheden door de exploitanten van bloem- bollenbedrljven aangegaan thans onover komelijk zwaar drukken, wat Zich reeds in ruime mate openbaart; spreekt de vergadering als haar oordeel uit, dat de verlating van het tegenwoordig goudpell noodzakelijk ls voor de hand having en de ontwikkeling van het Neder- iandsche bedrijfsleven ln het algemeen en 'an het bloemboilenbcdrijf ln het bU- I zonder; en draagt het bestuur op: met alle wettige middelen te streven naar wijziging der tegenwoordige mone taire verhoudingen." Het hoofdbestuur wenschte vooraf een andere motie in behandeling te nertièn. Hierin werd voorgesteld de motip-HIlle- ?om niet aan de orde stellen Met 124103 stemmen wees de vei gade- ring deze bestuursmotie af, waarna de motie-Hillegom opnieuw ter tafel kwam. (De vergadering duurt voort). ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN MACHINEFABRIEK TE BREDA. 7 GEWONDEN. WAARVAN 2 ERNSTIG. Hedenmorgen had te Breda ln de ma chinefabriek voorheen Bakker Rub N V. een ernstige ontploffing plaats, waarbij 7 personen werden gewond, waarvan 2 ernstig. Door de explosie werd ln de fabriek groote schade aangericht. Hedenmorgen te 10 uur waren eenige werklieden bezig met autogeen lasschen, waarbij gebruik werd gemaakt van een cylinder met acethyleengas. Deze cylinder schijnt aan de koppeling een lek te hebben gehad, althans op een gegeven moment sloeg daar ter plaatse een steekvlam uit. Ijlings werd een dop op den eylinder geplaatst. Ongeveer l'/i uur later sprong de eylin der. waarin een spanning heerscht van normaal 15 atmosfeer, met een geweldi gen knal uiteen. Een enorme vlam sloeg daarbij door de groote fabriekshal. Gelukkig was niemand van het 50 man sterke personeel van dit deel der fabriek in de onmiddellijke na bijheid toen de explosie geschiedde. Niet temin kregen 7 personen, die zich' op een afstand van 20 a 30 meter bevonden, brandwonden aan gelaat en armen. Twee van deze personen, n.l. Brants uit Prin- senhage en de Bont uit Heusdenhout. bleken zoo ernstig gewond te zijn, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Breda noodig was. Brants was er het ernstigst aan toe. Hij bekwam zulke ernstige verwondingen, dat men voor zijn leven vreest. De overige 5 werklieden, waarvan 4 uit Breda en één uit Prlnsenhage, konden, na verbonden te zijn naar hun woning terugkeeren. De explosie was zoo hevig, dat cte kop van den zuurstof-cyllnder dwars door den muur vloog en de deuren werden weg geslagen. De zware draadglasramen van het dak werden grootendeels versplinterd. DE MOEILIJKHEDEN IN DE MIJNINDUSTRIE. Dr. Bunge wordt niet vervangen. Van goed ingelichte zijde vernemen wij, dat ln de vacature van de directie der Staatsmijnen, ontstaan door de eervol ontslag-aanvrage van den heer dr J. C: F. Bunge. hetgeen hem per 1 April a.s. bij Kon Besluit is toegestaan, voorloopig door de moeilijke tijdsomstandigheden die de mijnindustrie doormaakt niet zal worden voorzien. Dr. Bunge was belast met den mijnbouw. VEREENIGING VAN LIBERALE LEDEN VAN GEMEENTEBESTUREN. Zaterdag heeft bovengenoemde vereeni- glng haar jaarvergadering gehouden in Krasnapolsky »te Amsterdam onder leiding van den heer C. G. Roos, burgemeester van Lekkerkerk Nadat tot bestuursleden waren herbe noemd de heeren J A. de Boer (Bedum), mr. J A. H. Coops iApeldoorn), Jhr. D. R. Gevers Deijnoot (Bilthoven) en A E. Hannema (Harllngen) en besprekingen waren gevoerd over het nieuwe maandblad der vereenlglng „Liberaal Bestuur" werd behandeld het onderwerp: „Het Gemeente beleid en het bedrijfsleven". Inleider was dr. F. H. Stoffel «Delft). OPEN BRIEF VAN MR. C. IV. DE VRIES AAN IR. MUSSERT. Staat cn individu. Door prof. mr. De Vries, nummer één van de verkiezingslijst van den Vrijheids bond in Zuid-Holland is de volgende Open Brief gericht aan lr. Mussert: Ik moet beginnen met u mijn veront schuldiging te maken. Niet lang geleden heb lk uw beweging genoemd de beweging der „volstrekte autoritalren", zulks als te genstelling tot de „volstrekte democra tieMaar nu blijkt mij dat gij reeds u zelf hebt herzien, vóórdat ik uw bewe ging aldus quallficeerde. Gij hebt het Staatsabsolutisme ln beginsel verworpen, ln uw brochure IV wordt eigenlijk terug genomen wat in brouche III als een aanhangen van Staatssouverelnitelt en Staatsabsolutisme moest worden be schouwd. lk neem van uw veranderd inzicht gaarne acte, omdat het mij niet lust uw beweging anders voor te stellen dan gij haar wilt doen zijn. Gij weet zelf hoe licht door u of namens u wordt „vastgesteld", dat de liberalen in den Staat niet meer dan „een soort particuliere vereeniging" zouden zien (Brochure IV) en dat deze liberalen den Staat achten te zijn gelijk aan „de som van een aantal individuen". Gij weet zelf te zeer naar lk hoop hoe dwaas deze voorstelling der liberale gedachte is, om te verwachten dat wij ons aan uw uiteenzetting zouden ergeren. Op dezelfde wijze heb lk te lichtvaardig aangenomen, dat uw beweging aan de Staatsmacht geen grenzen stelde Ik zei nu mij te hebben vergist. En gij zljt nog wel ln zeer goed gezelschap Carl Schmltt onderscheidt evenals gij: Staat, Beweging, Volk. De geheele politieke eenheid wordt gevormd in deze drie Ord nungsreihen". Maar ls nu niet de politieke vraag gewettigd, hoe dan Uw beweging de grenzen van de Staatsmacht afbakent? Was niet ln Nederland een groote beweging gaande om, ln onderling overleg, de mid delen aan te geven welke de Staatsmacht Indijkten? Organiseerden darr niet Gnelst en Lorenz von Stein, maar ook Stahl en de Savornin Lohman en de Nederlandsche Liberalen dat tegenwicht tegen Staats oppermacht, hetwelk Gij voor liberaal moet houden. Want immers, wie de Staats- oppermacht verlaat, moet zich over die grenzen der Staatsmacht bezinnen, zonder de Staatsmacht zelf te vernietigen. Het was immers 'n liberale gedachte - naar een woord van den liberaal Gneist welke aan de Gemeenschap tot taak stelde de tegenstelling der-belangen meester te wor den dn r het organisme van den Staat zonder naar het theoretisch zoo gemakke lijke middel te grijpen van den eenvoudl- gen oppermachtigen Staatswil. Nu Gij die Staatssouvereiniteit verlaat (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen Afwezig met kennisgeving de heeren Schoneveld, v. Stralen en Elkertiout. Na goedkeuring der notulen wordt eerst de opvolger van den heer Meynen, de heer G. Lekkerkerker, beëedlgd. Binnengeleid door den secretaris, legt het nieuwe lid in handen van den voorzitter de vereischte eeden af cn neemt, na door deze kort te zijn gelukgewenscht, zijn plaats in. De voorzitter doet dan mededeellng van een reeks Ingekomen Stukken, w.o. mis sives van Ged. Staten, houdende goéd keuring van diverse raadsbesluiten. Het presentiegeld der raadsleden ls door Ged. Staten bepaald op f. 4 per dag, ongeacht hoeveel zittingen op één dag worden ge houden. AGENDA. 2o. Benoeming van een lid van de Commissie voor het Onderwijs (vacature: de heer J. B. Meijnen). Benoemd wordt de heer de Reede. 3o. Benoeming van een lid van de com missie van schatting voor het grond bedrijf. <46) Benoemd wordt de heer B. J. Huurman Dzn. 4o. Benoeming van een plaatsvervangend voorzitter, leden en plaatsvervangende leden van het stembureau voor het eerste stemdistrlct voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Gene raal, de Provinciale Staten en den Ge meenteraad en van voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de overige stembureaux voor die verkiezingen. (47) De voorgedragenen worden gekozen. 5o Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van het hoofdstembureau in kieskring I voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad en van voor zitters, leden en plaatsvervangende leden van de hoofdstembureaux ln de kieskrin gen II en III voor die verkiezing. (47) De voorgedragenen worden gekozen. 6o. Voorstel tot vaststelling van een verordening, houdende aanwijzing van de stemlokalen voor de stemdistricten voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, van de Pro vinciale Staten en van den Gemeenteraad en van de stemlokalen voor de voor het publiek toegankelijke zittingen van de hoofdstembureaux. (4g) Conform besloten. 7o. Praeadvies op het verzoek van W. van der Laan, om ontslag uit zijn betrek king van leeraar in het schrijven aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen. (49) Conform besloten. 8o Rekening, dienst 1933, van het col lege van vrouwenkraammoeders. <50i Goedgekeurd. 9o Rekening over 1933 van het eerste plan van de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. (51) Goedgekeurd. lOo. Voorstel Inzake de verhuring van het huis „Groenoord", Haarlemmerweg 49, aan mr. W. C. Feitkamp. (52) Conform besloten. lio. Voorstel inzake de verhuring van de benedenwoning Nieuwsteeg No. 10 aan P. A. Lefeber. 1521 Conform besloten. 12o. Voorstel Inzake de verhuring van de bovenwoning Nieuwsteeg 4a aan J A. Jansen. 153) Conform besloten. 13o Voorstel inzake de verhuring van het winkelhuls Nieuwe Rijn No. 20 en de bovenwoning van de Graanbeurs aan H. C. van Leeuwen. (54) Conform besloten. 14o. Voorstel inzake de verhuring van het perceel Nieuwe Rijn No. 21 aan M. L. Herreur. (55) Conform besloten. 15o. Voorstel inzake de verpachting van de buffetten in de Stadsgehoorzaal aan W. F. van Ingen Schenau Jr. (56) Conform besloten. 16o. Voorstel: atot het aangaan van een overeen komst van ruiling met het Kerk bestuur van de R.K. Kerk der Oud- Bisschoppelijke Clerecy van de H.H Frederlcus en Odulphus te Lelden, be treffende stukjes grond aan den Zoe- terwoudsche Singel: b. tot het aangaan van een overeen komst van ruiling met H. van Slooten Jr., betreffende strookjes grond aan den Zoeterwoudsche Singel; c. tot verkoop van een stukje grond, kad. bekend gemeente Lelden, sectie M No. 2772 (ged.) gelegen aan den Zoeterwoudsche Singel, aan het Kerk bestuur van de R K Kerk der Oud- Bisschoppelljke Clerecy van de H.H. Fredericus en Odulphus te Lelden (57) Conform besloten. 17o. Voorstel tot verkoop van een drie tal bouwterreinen aan de Da Costastraat, de Ten Katestraat en de Ter Haarkade. kad. bekend gemeente Lelden, Sectie O nis. 732. 733, 739. 740, 1158 en 1159 (ged.) aan J. C. Brouwer te Amsterdam q.q. (58) De heer 8CHULLER dringt nog eens aan op opneming der bepaling van het gebruik van Leldsche arbeidskrachten ln de verkoop-acten, althans uitbetaling van het contractloon. Wethouder SPLINTER zegt, dat in dit geval zoo'n bepaling niet meer is te ma ken. Voor het vervolg zegt hij nader on derzoek toe, vooral wat betreft het con tractloon. Conform wordt dan besloten. 18o. Voorstel: a. tot aankoop van gedeelten voortuin, behoorende bij de perceelen kad. be kend gemeente Lelden, Sectie A nis. 650. 1247. 1248. 1235. 1249 en 1250. ge legen aan de Plantage en Sectie M zoude lk gaarne willen weten of Gij ook. juist als wij, tegenwichten U denkt. Deze tegenwichten mogen nooit als machten worden gedacht, die ten slotte den Staat overhzerschen. Daarover zijn wij het toch ook eens? Wij, liberalen, vinden die tegenwichten in het geestel. leven van ons volk zelf. No. 2407, gelegen aan den Hoogen Rijndijk; b. tot aankoop van een strook grond, behoorende bij het perceel kad bekend gemeente Lelden, Sectie M No. 4149 (oud), gelegen aan den Hoogen Rijn dijk; c. tot overneming, om niet, ln eigen dom en onderhoud bij de gemeente van gedeelten als stoep aangelegden grond, behoorende bij de perceelen kad. bekend gemeente Leiden. Sectie A nis 1244, 1245 en 1246, gelegen aan de Plantage (59) Conform besloten. 19o. Voorstel tot aankoop van een stukje grond nabij de Kamerlingh Onneslaan. kad. bekend gemeente Lelden, Sectie M No. 5425. ten behoeve van de StedelJJke Fabrieken van Gas en Electricltelt. (60) Conform besloten. 20o Voorstel tot aankoop van het per ceel Hooigracht No 6. kad. bekend ge meente Lelden. Sectie I nummer 306, en tot vaststelling van den desbetreffenden den begrootingsstaat. (62) Conform besloten. Alleen de heeren Lombert en Van Es willen worde ge acht tegen te hebben gestemd. 21o. Voorstel tot aankoop van een ge deelte van het terrein (met opstallen 1 van de afgebrande St. Petruskerk, kad bekend gemeente Lelden, Sectie A No 1743 (ged.) en tot vaststelling van den desbetreffen den begrootingsstaat (62) Conform besloten. 22o. Praeadvies op het verzoek van de Nationale Commissie tegen het Alcoho lisme Inzake verlaging van het maximum aantal verloven A 1 verloven voor den ver koop van zwak-alccholischen dranki. (63) Conform besloten. 23o Voorstel inzake het verleenen van een tapvergunning boven het vastgestelde maximum aan de Lustrum-Commissi? 1935 van het Leldsc'i Studentencorps voor den duur van de Lustrumfeesten in 1935. (64) De heer BEEKENKAMP heeft ernstig bezwaar tegen dit voorstel, aangezien een gedeelte der feesten op Zondag zal worden gehouden, ondanks een verklaring van den voorzitter, dat op Zondag geen kermis zou zijn. Spr. hoopt dat het college alsnog voor Zondagmorgen een verbod zal uitvaardigen volgens art 4 der Zondagswet. Voor het terrein ls z.l. geen enkele reden voor tap- verbod en evenmin voor Oud-Hortuszlcht, daar er toch genoeg andere gelegenheden zijn. De heer COSTER meent dat het hippi sche feest sport ls! En Oegstgeest geeft altijd zonder slag of stoot verlof voor ver gunning bij roeiwedstrijden. Z.l. is mr. Bee kenkamp hier achterlijk. De heer v. ECK begrijpt niet waarom het hippische feest niet mogelijk is zonder sterken drank. En Oud-Hortuszlcht «heeft al verlof voor verkoop, behalve van sterken drank! Het L.S.C. had hier een mooi voor beeld kunnen en moeten geven van een feest zonder alcohol De heer BOSMAN erkent, dat drank misbruik een gevaar ls, doch wordt hier niet overdreven? Leiden is de stad der studenten en eerewijn hoort daar toch bij Spr. oordeelt het klein en beHepen. aldus de feestviering tegen te gaan. De heer BERGERS vraagt aanvang om 12 uur. Het bezwaar van den heer v Eek erkent spr. niet. De VOORZITTER erkent tegen kermis op Zondag te hebben gesproken, doch een springconcours is sport en heel iets anders en B. en .W hebben dit toegestaan na 's middags 1 uur. Het verleenen van ver gunning geldt voor de toeschouwers. Een matig gebruik behoeft bovendien niet ver keerd te zijn. zie naar Amerika. (De zitting duurt voort). DE ROOFMOORD TE O YEN. VERDACHTE VAN O. TOT 15 EN DE B. TOT Vit JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. De Bossche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak van den roofmoord te Oyen, waarbij de 67-jarige P. Verhoeven des nachts in zijn slaapkamer werd dood geslagen en zijn broer P. Verhoeven zwaar werd gewond en de roovers f. 70 stalen. De officier van Justitie had tegen beide verdachten uit Oss, den 24-jarigen F. J. van O. en den 16-jarigen W. M. de B. 15 jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank verklaarde verdachte schuldig en veroordeelde verdachte Van O. tot vijftien jaar gevangenisstraf. Wat verdachte De B. betreft, beval de recht bank, dat hij ter beschikking der regee ring zal worden gesteld en veroordeelde zij hem tevens tot een gevangenisstraf van zeven jaar en zes maanden; beiden zonder aftrek van voorarrest. VADERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK. Besluiten der pandbriefhouders goedgekeurd. Heden deed het Haagsche Hof uitspraak ln de zaak der Vaderlandsche Hypotheek bank. De rechtbank had in eerste instantie geweigerd goed te keuren de besluiten van de pandbriefhouders om de rente te verla gen. Mr. Nord Thomson, alhier die voor de Vad. Hypotheekbank in hooger beroep was gegaan, bepleitte de rechten van de pand brief-houders. Heden deed het Hof uitspraak. Het ver nietigde de beslissing der rechtbank en keurde de besluiten der pandbriefhouders goed. Dit zijn de laatste prijzen van de vorige week, toen de ongerustheid haar toppunt had bereikt. De oorzaak van deze flauwe stemming ls niet ver te zoeken. De verkla ring van Vandervelde. een der voorman nen der Belgische socialistische partij, die met een drietal leden ln het kabinet ver tegenwoordigd ls, dat zij bereid ls mede te werken aan een regeering der nationale eenheid welke den strijd aanbindt tegen de kliek van speculanten en sluwe oplich ters op de beurs, is natuurlijk niet prettig ontvangen. Het steeg weer tot f. 7.06 3/4, de tot f. 1.47 15/16. De wisselmarkt had een bewogen ver loop. Het nieuwe Belgische ministerie heeft niet het noodige vertrouwen geschonken en hierdoor liep de koers der Belga tot 32 70 a 80 terug. Het pond was vast en steeg tot f. 7 08. De dollar tot f. 1.48. De effectenmarkt was rustig; de stem ming prijshoudend. Alleen voor Ko ninklijke olie bestond eenige vraag als ge volg waarvan de noteering tot 137 pet. aan trok. De hoogste koers bleef niet behouden. Amerikaansche soorten eenigszlns ver deeld. Van de Industrieelen golden Philips 2'U hooger in tegenstelling met Aku's, die on geveer 1% moesten prijsgeven. Unilevers waren ongeanimeerd, maar het koersver lies bleef beperkt. Rubbers hadden een beperkte markt, de stemming was nau welijks prijshoudend. Tabakken waren stil; de stemming prijshoudend. Dit was ook het geval met Suikers. H.V-A.'s lagen een kleinigheid boven de noteering van Zaterdag. Scheepvaarten ondergingen eenige ver andering. Mijnwaarden bleven op peil. Amerikaansche fondsen waren verdeeld en meerendeels liepen de noteeringen terug. Koperaandeelen gevraagd en hoo ger. Dultsche obligatie stonden onder druk. Youngleenlng Uep 1 terug. Bel gische obligaties waren flauw, en kwa men aanzienlijk beneden slotkoersen van Zaterdag. Nederl. Staatsfondsenmarkt bood weerstand, echter hier en daar wa ren kleine verliezen. 4®/o Obligaties Neder land en Nederl.-Indlc vormden zich klei ne hoekjes in verband met een groote Verkooporder die echter goed werd ge plaatst. WISSELKOERSEN. Engeland 7.07; Duitschland 59.40 Frankrijk 9.75 3/4; België 33.30; Zwitser land 47.86 1/2; Denemarken 31.60; Zweden 36.40; Noorwegen 35.55; New-York 1.48. Prolongatie 1 pCt. RIJNSBURG. Veiling bloemenvel!. Flora. 23 Maart. Tulpen per bos: Bartigon 1523 ct. Mr. v. d. Hoeff 18—24 ct. Ibis 8—10 ct„ Electra 15—21 ct„ El Toreador 17—18 ct.. Theeroos 1418 ct.. Rosina 17 ct., Parma 19—21 ct.. Copland 18—22 ct.. Wil liam Pitt 15—20 ct. Murillo 10—17 ct.. La reine 8—9 ct.. Flamingo 1019 ct., Moore 58 ct.. Harold 2125 ct. Prospe rity 8—9 ct.. Schlegel 10—11 ct. Witte Valk 1517 ct.. Hobbema 17 ct.. Elisabeth 22 24 ct. Grand Due 2330 ct.. Sanders 12 16 ct.. v. d Meer 15—16 ct.. I« Notre 16— 21 ct., Red Admiraal 19 ct.. Tendeloo 15 17 ct.. Vuurbaak 16—21 ct.. Island 25 ct.. Azalea 18 ct. Diversen: Iris 20 ct.. Freesia's 2435 ct. per bos: Anemonen f 1.80I 90. Druifjes 50 ct. Lathyrus f. 1.101.35. Lelies f. 7.509.70. Lelietjes van dalen f. 1.50 2.90 oer 100. ROTTERDAM, 25 Maart. Veemarkt. To taal aanvoer 1684 stuks. 451 vette runderen 282 vette kalveren, 405 schapen en lamme ren, 558 varkens, 8 nuchtere kalveren. Prijzen per K G. Vette koeien 5052, 44 46, 30—36; vette ossen 46—48, 42—44, 38; vette kalveren 70—75. 6065, 4550: var kens (lev. gew.) 38, 37. 36; schapen 37. 33, 30; lammeren 39, 34, 30. Prijzen per stuk: schapen 16, 12, 8; lammeren 13, 10, 7. WESTLAND. Snijbloemenveiling, van 23 Maart. Irissen 13—20 ct.. Copland 11—14 ct., Bartigon 1318 ct.. Mad Krelage 12 14 ct.. W. Pitt 13—15 ct.. Sanders 12—13 ct.. Pr. Elizabeth 15—20 ct.. Bouton d'Or 15—18 ct.. Freesia 11 ct.. Anemonen 10 ct. per bos. AMSTERDAM, 25 Maart 1935. Het nieuwe Belgische kabinet ls door de beurs niet bijster gunstig ontvangen, ge zien de koersbeweging van de Belga. Weliswaar stelde de eerste koers, die uiteraard nog een zeer nominaal karakter had, zich op ongeveer f 34 doch toen het op transacties aankwam, bleek er weldra niet meer dan f. 33.10 geboden te worden, terwijl ook de verkoopprijs aan zienlijk lager werd gesteld, n.l. f. 33.30. Heden overleed, na lang durig lijden, nog onver wacht, mijn geliefde Man en der kinderen zorgzame Vader, de Heer 1568 HENDRIK VAN EGMOND Jzn. in den ouderdom van 42 jaar. Wed. H. v. EGMOND— VERBREE MARIE JAN Rijnsburg, 25 Maart 1935. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 28 Maart op de Ned. Herv. Begraafplaats te Rijnsburg des namiddags te 2 uur. Heden overleed, na lang durig lijden, nog onver wacht, onze geliefde Broe der, Schoonzoon en Be- huwdbroeder, '4 Heer HENDRIK VAN EGMOND Jzn., In den ouderdom van 42 jaar. Uit aller naam: Fam. VAN EGMOND Fam. VERBRF.F Rijnsburg, 25 Maart 1935. 1569

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3