De Engelsche ministers te Berlijn. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 25 Maart 1935 CMftCE Na Eden's bezoek aan Parijs. WIELRENNEN. NEDERLANDSCHE WIELRENUNIE DE JAARVERGADERING TE UTRECHT. Gistermiddag vergaderde de Nederland- sche Wielren-Unle in het Jaarbeursrestau rant te Utrecht onder leiding van den voorzitter, jhr. v. d. Berch van Heemstede. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Bijzondere melding werd gemaakt van het feit. dat de leden van het hoofdbestuur geenerlei reis- en verblijfkosten in reke ning brachten, zelfs niet voor de bijwoning van buitenlandsche congressen en kam pioenschappen Na eenige discussie werd aangenomen een voorstel tot regeling van de deelname a3r. meer dagen en meer avonden wed strijden door amateurs Dit luidde: „De houders van amateurslicenties mo gen niet deelnemen aan open en, of onder linge ritten, die gedurende meer dan twee dagen achtereen op deselfde wielerbaan worden gereden. Bij de verder aangenomen voorstellen was een regeling betreffende de verdeeling der gages tusschen renner en manager, welke laatste ten hoogste 10 zal mogen ontvangen; een verbod van wedstrijden op hrme-trainers om titels, behoudens goed keuring door de sportcommissieeen ver bod om bij wegwedstrijden gedurende de laatste 200 meter en bij baanwedstrijden gedurende de laatste 100 meter te ..slinge ren": een regeling van het aanbrengen der strepen op de wielerbanen; een verbod voor gangmakers om boven de zwarte streep ter halver breedte van de wieler baan te rijden: alsmede een „model voor een akte van procuratie tusschen een licentiehoudend renner en zijn manager. De aftredende leden jhr. I L. v. d. Berch van Heemstede. P. J. Adrian en J. D Viruly. alsmede de heer Bertels, werden bij acclamatie gekezen. Hierna werd de vergadering voortgezet met een bespreking van de gebeurtenissen van den laat sten tijd. in hit bijzender de Utrechtsche clubsvergaderlng en de alt- sluiting van de Germaan. De voorzitter, jTn- Van den Berch van Heemstede open de de besprekingen iffet een uitvoerige uiteenzetting van het karakter en de werk wijze der Unie. Uitvoerige discussie volgde, doch eenig besluit werd niet genomen. „NIEUW-SWIFT". Gistermorgen werden door bovenge noemde vereenlging sprintwedstrijden ver reden over 700 Meter. Allereerst startten de A-klassers met als eerste rit A. Collee tegen Ab. Strijk. Laatstgenoemde bleek geen goede versnelling te hebben en moest in Collee zijn meerdere erkennen. Vervol gens reed C. Verburg tegn T. de Roode, welke zijn kans schitterend verdedigde. Verburg kreeg in de laatste meters een lekke band doch lag reeds in geslagen positie. T. de Roode bewees tegen A. Col lee in een bijzonder spannenden rit dat hij in prima vorm was en Collee wist slechts met enkele centimeters te winnen. C. Verburg won tenslotte nog van Strijk, evenals T. de Roode, die hierdoor zeer eervol de tweede plaats bezette. De totaal- uitslag was: 1. A. Collee, 3 pnt.; 2. T. de Roode. 4 pnt.; 3. C. Verburg, 5 pnt.; 4. Ab. Strijk. 6 pnt. Vervolgens bonden zes B-klassers den strijd aan. De eerste rit tusschen J. Geertsma en J. de Haas wist eerstge noemde. die goed vooruit gaat, te winnen. K. de Haas, die op de ziekenlijst heeft ge staan. won vervolgens van A. Kamp. doch heeft toen van verdere deelneming afge zien. A. Schouten wist twee ritten te win nen hetgeen bevestigt, dat hij zeker sprintcapaciteiten bezit. De uitslag was: 1. J. Geertsma. ongeslagen, 3 pnt.; 2 J. de Haas. 4 pnt.: 3. A. Schouten. 6 pnt.; 4. A. Kamp. 8 pnt.; 5. K. de Haas; 6. A. de Roode. Vijf C-klassers bekampten ten slotte elkaar. De eerste serie gaf aardigen strijd tusschen R. de Roode en W. Rijsbergen. Rijsbergen wist met banddikte te winnen, hetgeen voor hem een goede prestatie is. J. Slnteur wist alle ritten te winnen. Scheffelaar en Koemans ieder een. doch eerstgenoemde werd tweemaal tweede, ter wijl Koemans eenmaal derde werd. Koe mans gaf te weinig strijd, hetgeen zeer Jammer was, daar Scheffelaar en Slnteur daarentegen zeer vinnig reden. o OPENINGSWEDSTRIJDEN TE GOUDA AFGELAST. De internationale openingswedstrijden, die gisteren op de Goudsche Wielerbaan gehouden zouden worden, zijn wegens het slechte weer niet doorgegaan. Zij zullen gehouden worden op Zondag 31 Maart. ZWEMMEN. JAARVERGADERING KON. NED. ZWEMBOND. DE HEER J. DE VRIES VOORZITTER. Gisteren had in een der zalen van Kras- tiapolsky te Amsterdam de jaarlijksche al- gemeene vergadering plaats van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond, welke bijeenkomst werd geleid door den heer C. F. Kellenbach. Na Z.K.H. Prins Hendrik herdacht te hebben schetste de heer Kellenbach de ontwikkeling van den Bond in het afgeloopen jaar. en tevens de moeilijkheden, die bestreden en de suc cessen die behaald werden. De algemeene bezuiniging heeft ook het zwemmen op school aangetast. Er bestaat echter hoop en kans. dat het zwemmen door school kinderen in Sportfondsenbaden een groote vlucht zal nemen. Vervolgens werd aan mej Rie Masten broek de gouden K.N.Z.B -medaille uitge reikt voor het verbeteren van het wereld- rugslagrecord terwijl mevr. Phillpsen- Braun tot lid van verdienste werd be noemd welke onderscheiding door mevT. Braun bij ontstentenis van „Zus" in ont vangst werd genomen Tengevolge van het feit. dat het regle ment van den K.N.ZB. voorschrijft, dat om de zes laren de voorzitter aftreedt, moest de heer Kellenbach thans bedan ken terwijl de bondssecretarls de heer Sabel tengevolge van particuliere omstan digheden eveneens aftrad. Onder groot enthousiasme werden belde heeren tot eerelid benoemd. In de plaats van den afgetreden voor zitter werd met algemeene stemmen de heer J. de Vries uit Amsterdam gekozen, terwijl tot secretaris werd benoemd de heer C. Altink te Utrecht. Tot tweede secreta resse werd gekozen mevr F L. A Suttorp- van den Berg te Rotterdam Als commissaris voor het Zuiden werd de heer W Paré gekozen, als commissaris voor Utrecht de heer C. van Ommeren Jr. Mej. G. Klapwijk te Tiel werd als lid van de Technische Commissie herkozen De heeren C J. J. van de Stadt te Hllllgers- berg en J van Wijk te Den Haag werden als leden van de protest en arbitragecom missie herkozen. Ook de aftredende leden van de Commissie van Beroep de heer H. J Visser. Zaandam. Th. S H. Smit te Gouda werden herbenoemd. In de plaats van mr W. Chr. Korlnk ie Rotterdam, die zich niet meer beschikbaar stelde als plaatsvervangend Ud, werd de heer C. F. Kellenbach gekozen Als leden van de Waterpolo-commissle werden de heeren A. J Braam te Heemstede A. H Verhoef Jr.. te Hillegersbere en V Visser te Haar lem gekozen De volgende vergadering zal wederom te Amsterdam worden gehouden. Tijdens de rondvraag vroeg mr. Claes- sens nog het woord en roemde het werk. dat de aftredende voorzitter voor den Bond heeft verricht Bij de sluiting deelde de voorzitter mede. dat de heer C Hogesteyn door omstandig heden niet langer meer de redactie van de „Zwemkroniek" kon voeren. o NIEUW EUROPEESCH RECORD 200 METER RUGSLAG. Tijdens wedstrijden te Oslo verbeterde de Noor William Karlsson het Europeesch record 200 Meter rugslag door dezen af stand te zwemmen ln 2 min. 37,1 sec. Het oude Europeesche record stond ten name van Simon i Duitschlandmet een tijd van 2 min. 38.3 sec. o DAMMEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN P.D.L.V. (LISSE). In het clubgebouw te Lisse had de uit reiking plaats van de prijzen voor de nederlaagwedstrijden PD.L.V. De eerste prijs (zllv. lauwertak i van P DL.V. I werd gewonnen door „Gezellig Samenzijn" te Leiden. De eerste prijs (kleine zllv. lauwertak) van P.D.L.V II werd gewonnen door Haar lem IV, terwijl de persoonlijke prijs van een lid van PDL.V werd gewonnen door de Roos van „Haarlem IV". Een en ander geschiedde met een toepasselijk woord van den Voorzitter. o WEDSTRIJD TOURNOOI DAMCLUB THEORIE EN PRAKTIJK. Dezer dagen is de eerste ronde van dezen wedstrijd verspeeld. De deelneming is naar omstandigheden vrij bevredigend De uit slagen zijn als volgt: lste klas: A. G. de JeuE. v Tongeren 20 J. J. BekkerC. Klein 02 A. v. d ReydenA. Mooyekind 20 A. v DijkA. Buurman 20 J L. C v. LeeuwenTh. Seppe 20 2de klas: J. H. WegmanK. Smit 02 S. WillemsM. J. Moerkens 0—2 C. v. Tongeren—W. v. Tongere' 0—2 P Oudehand—W. Berefenger afgebr. PhillpseI. Ju 20 G. Jansen—S Bruce 02* A. LeuvenW. Ju n. gesp. Fr. MulderA. Bloemendaal 20 Het bestuur vestigt er de aandacht op dat afgebr. partijen voor de volgende speelavond moeten zijn uitgespeeld. Reglementair. De vorige week gaf ik een voorbeeld van een informatie double die een treurig resultaat opleverde voor de doubleerende partij. Laat ik nu eens een spel geven waarbij de informatie double een veel beter resultaat opleverde dan de doubleerder had durven denken. West had gegeven en opende het vol de spel met 1 S A Noord Sch Boer-10-9-5-4- Ha Heer-Boer-10-7 Ru Aas-Boer KI 7-3- West Sch Heer-Vrouw-8-4- Ha Aas-Vrouw-3- Ru Heer-Vrouw-9-2- K1 10-9- Oost Sch 7-3-2- Ha 9-8-6- RU 10-8-7-3- K1 8-6-5- Zuid Sch Aas- Ha 5-4-2- Ru 6-5-4- K1 Aas-Heer-Vrouw-Boer-4-2- Noord die wist dat Zuid zoo mogelijk een bod in Schoppen of Harten zou prefe- reeren. gaf een informatie double omdat hij in beide kleuren kracht had doch keek niet overmatig gelukkig toen Zuid paste. Zuid redeneerde echter terecht dat hij 7 slagen had zoodra hij aan slag kon komen dus dat West, gezien het feit dat Noord ongeveer 3 slagen beweerde te kunnen maken, flink down moest zijn. Het is wel iswaar niet waarschijnlijk dat Noord met Klaveren zal uitkomen maar de kans op een Schoppen-uitkomst is zeer groot Dit gebeurde ook inderdaad en het resul taat is gemakkelijk na te gaan. Toen Schoppen Aas gevolgd werd door 6 maal Klaveren raakte West niet weinig in moei lijkheden met zijn afwerpen. Het slot was dan ook dat hij slechts 3 slagen kon bin nenhalen en het spel 4 gedoubleerd down ging. Hoewel West met dit spel wel zeer on gelukkig was bewijst het toch wel hoe gevaarlijk een S.A. boo op een dergelijk spel Is. Had West niet geopend of met Schoppen of Ruiten dit gedaan, dan be staat er nog eenigen twijfel of Noord-Zuid tot het voor hen bereikbare bod van 3 Sans Atout zouden zijn gekomen. 1 A. J. VERSTEEG. De besprekingen te Parijs. Tegen tien uur Zaterdagmorgen ver scheen de Britschc lord-zegelbewaarder, Eden, op den Quai d'Orsay. waar hij een onderhoud had van een half uur met den Franschen minister van buitenlandsche zaken Laval. Na Eden werd de Italiaansche onder staatssecretaris Suvlch aangediend, die zich eveneens eenigen tijd met Laval al leen onderhield. Even na elf begon de gemeenschappe lijke drie mogendheden-conferentle. Na afloop gaf minister Laval op den Quai d'Orsai een déjeuner, waaraan be halve de Brltsche en Italiaansche regee- ringsvertegenwoordlgers ook de ambassa deurs der beide landen aanzaten, benevens Herriot. De besprekingen werden daarna hervat en duurden tot 17 uur 10. Aan het slot van de Fransch-Engelsch- Italiaansche conferentie werd het vol gende communiqué gepubliceerd: „De minister van bultenladnsche zaken Laval, lord-zegelbewaarder Eden en onder staatssecretaris Suvlch zijn Zaterdag op den Quai d'Orsai bijeengekomen en heb ben een gedachtenwisseling gehouden over den algemeenen toestand. In den loop der besprekingen ls er aan herinnerd, dat het bezoek der Engelsche ministers aan Berlijn een informatief ka rakter draagt en dat het kader en het onderwerp hunner besprekingen ln over eenstemming zijn met datgene, wat ln het Londensche communiqué van 3 Febr. ls vastgesteld en waarop de eenheid van opvatting der regeeringen van Londen, Parijs en Rome ls gebaseerd Er is besloten, dat de ministers van bui tenlandsche zaken van Engeland. Frank rijk en Italië, na het Berlijnsche bezoek en de andere Engelsche bezoeken aan Moskou. Warschau en Praag (waarbij de Fransche en Italiaansche regeeringen de Engelschen met hun beste wenschen ver gezellen» op 11 April in Stresa zullen bij eenkomen. Laval. Eden en Suvlch hebben met vol doening de volkomen solidariteit hunner regeeringen geconstateerd." Te Berlijn. Zooals elders is vermeld, zijn de Engel sche ministers Simon en Eden via Schip hol naar Berlijn gereisd. De Engelsche minister van Buitenland sche Zaken, Sir John Simon, en de Lord- grootzegelbewaarder, Eden, zijn gistermid dag om half zes per extra-vliegtuig der Imperial Airways geland op het vliegveld van Berlijn, Tempelhof. Duizenden hadden zich ln de buurt van het vliegveld opgesteld, terwijl het ook op de voor toeschouwers bestemde ruimte van het vliegveld zeer druk was. Ter begroeting waren o m aanwzig: de Britsche ambassedeur, Sir Eric Pbippsmet het personeel der ambassade; de Rijks minister van Bultenl. Zaken, baron von Neurath met Dr. Meissner als persoonlijk vertegenwoordiger van Adolf Hitler, en de staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken prins von Bülow. Ook de pers was bizonder druk verte genwoordigd. De eerste die het vliegtuig verliet, was Sir John Simon. Hij sprak allereerst eenige woorden met von Neurath en onderhield zich vervolgens met Sir Eric Phipps. de staatssecretarissen en ae overige autori teiten. Na Simon verliet Eden het toestel. Ook de lord-grootzegelbewaarder sprak met verschillende heeren. Nadat nog verschil lende foto's waren genomen, begaven de ministers zich met de gereedstaande auto's naar Hotel Adlon. In den eersten wagen namen de beide ministers van bui tenlandsche zaken plaats. Even na achten kwamen de Brltsche ministers in Hotel Adlon aan, waar tal van leden der Engelsche kolonie hun een har telijke ontvangst bereidden. In een gemeenschappelijke bespreking op de Engelsche ambassade werd tusschen hen en baron von Neurath het voor heden vastgestelde program besproken Des avonds werd op de Engelsche am bassade een maaltijd aangeboden. In de Wilhelmstrasse. zoowel als voor Hotel Adlon en Unter den Linden stond het zwart van de menschen. Hedenmorgen om half elf uur beginnen de officleele besprekingen. Rede van Baldwin. Baldwin heeft in de Albert-Hall een rede uitgesproken, waarin hij met betrekking tot de reis van Simon en Eden naar Berlijn het volgende verklaarde: Ik zou heden over deze aangelegenheid niets verder willen zeggen, opdat niet een toe vallig woord van mij zoo verdraaid zal worden, dat de op zich zlf reeds moeilijke taak der beide ministers nog moeilijker zou worden. Wij allen zenden onze harte lijkste wenschen aan onze gedelegeerden, Zij begeven zich op een vredesmissie, teneinde uit de eerste hand van de eenige mannen, die de macht hebben oplossingen te brengen of wij erop mogen vertrouwen, dat Duitschland en Sovjet-Rusland hun rol in Europa in deze groote taak van den vrede zullen spelen, of dat wij daarop niet kunnen vertrouwen, dat zij dit zullen doen. Maar ik weet, dat allen zonder aanzien van Partij in Engeland van ganscher harte wenschen. dat Simon en Eden uit de lan den die zij bezoeken, berichten mee bren gen, die ons een nieuwe hoop en een nieuwe vooruitgang toonen in de gewel dige taak, die voor ons ligt. Voorts stelde Baldwin vast, dat een ontwapening, zoo als velen deze na den oorlog gedroomd hadden, niet ln de naaste toekomst tot i stand zal komen en richtte hij een oproep aan alle vrienden van den Volkenbond, achter den Volkenbond te staan, zooals zij nooit tevoren hadden gedaan. Verder noemde hij het een voorrecht van Enge land, de toortsdrager der geordende vrij heid in Europa te zijn. Tenslotte verklaarde Baldwin: Ik zou om ernstige redenen wenschen, dat de vliegkunst nooit uitgevonden was. Maar zij is uitgevonden, en op een of andere wijze moeten wij haar Christelij- ken vorm geven. Het zou zeer gemakkelijk zijn, alle militaire luchtstrijdkrachten ter wereld af te schaffen. Dan zou slechts de geheele verkeers-aviatlek blijven bestaan. Helaas twijfel ik eraan, of eenig land zich bereid zou verklaren, de militaire aviatiek af te schaffen, tot zij volledig zou weten, wat gebeuren zou. wanneer een of ander land de verkeers-aviatlek zou misbruiken. Sir John Simon en Eden. Zijn rede beëindigende, merkte Baldwin op, dat hij in Augustus van dit Jaar 68 Jaar zal worden en dat hij „onder normale om standigheden" het einde van zijn actieve loopbaan in de politiek moest naderen. Rede van Herriot. De Fransche minister zonder portefeuille Herriot, heeft voor den radicaal-soclalls- tischen bond van 't departement Seine et Oise een rede gehouden, waarin hij de houding, die de regeering ten opzichte van de jongste gebeurtenissen aanneemt, ver dedigde. „Frankrijk", aldus spreker, „dient aan de geheele wereld te zeggen dat het de van bepaalde zijde gedane verwijten, o.a. dat het een te zwaar bewapend leger zou hebben, van de hand wijst." Na er met nadruk op gewezen te hebben dat Frankrijk nooit zijn koelbloedigheid zou verliezen en dat men goed gedaan had met het beroep op den Volkenbond, vervolgde Herriot: „De deur blijft open voor andere oplossingen dan die, welke met geweld gepaard gaan. Niets belet het sluiten van pacten van wederzijdschen bijstand, die meer dan ooit noodzakelijk zijn tegen den oorlog." Tenslotte verklaarde spreker nog, dat het misdadig is Frankrijk te verwijten, dat 't meedoet aan den bewapeningswedloop „Tegenover een Duitsch leger van 500.000 man dienen wij een afdoende weermacht te stellen." Herriot besloot met een beroep op een dracht van alle Franschen. Italië bewapent. De Italiaansche regeeringschef heeft ln zijn hoedanigheid van minister van de fensie. de oproeping van de geheele lich ting 1911 gelast. Dit wordt in de bladen ln verband gebracht met de onzekerheid van den huldigen internationalen toe stand, welke, zooals de „Giornale d'Italia" schrijft, door de Italiaansche regeering met volkomen kalmte en gelijkmoedigheid wordt beschouwd. De regeering wenscht echter in ieder geval gereed te zijn tot verdediging van de Italiaansche belangen. Op het oogenblik bevinden zich. naar het blad meldt, rond 160.000 man onder de wapenen. Begin April komen de nieuwe recruten van de lichting 1914 met 240 000 man in dienst. De oproeping van de lich ting 1911 zal in totaal wederom 160.000 man opleveren In de eerste helft van April zal het Italiaansche leger dus over meer dan 560.000 man beschikken Bij gelegenheid van den zestienden ver jaardag van de oprichting der fascistische strijdhonden, welke dag in gansch Italië al sinds jaren als feestdag wordt gevierd, heeft Mussolini voor de op de Piazza Ve- nezia verzamelde fascistische jeugdbonden een korte toespraak gehouden. „De dag van heden", aldus de duce, „is een datum van primordiaal belang ln de geschiedenis van Italië en ook de komende generaties zullen hem als zoodanig be schouwen. Bij de stichting van de fascis tische strijdhonden waren wij een onbe duidende minderheid, thans vormen wij een onafzienbare menigte. Van beteekenis is daarbij, dat deze me nigte van denzelfden geest en moed be zield is als de eerste strijders in de fascis tische gelederen. In de tegenwoordige onöoorzichtbare en onzekere politieke situatie biedt Italië aan de wereld het schouwspel van een bewon derenswaardige kalmte. Wij zijn thans sterk en geen gebeurtenis zal ons onvoor bereid vinden. Dit feit stelt ons in staat, onze taak, die ln een niet ver verwijderde toekomst ligt, onvervaard onder het oog te zien Ons zal de toekomst zijn! Gij kunt die zekerheid ln het hart dragen en ze maken tot een wapen van onbuigzamen wil. Wij zijn bereid iedere taak aan te vat ten, die de toekomst ons zal opleggen, zoo noodig over alle hinderpalen heen. welke ons in den weg staan. On ze wil tot vrede en samenwerking ln Europa beschikt ook over ettelijke mil- lioenen stalen bajonetten Reeds morgen zijn wij bereid te toonen, welke geest en welke moed het heerlijke Italië van het fascisme onder het teeken van den licto- renbundel bezielen! VOOR DINSDAG 26 MAART. Hilversum, 1875 M. AVRO-ultzendlng 530: VPRO 6.30: RVU 8.00: Gra- mofoonpl. 9.00: Voordracht M. Holtrop 9 15; Gramofoonpl. 10.00: Morgcn- wljding 10.15: Gewijde muziek 10.20; Het Cantabile-orkest olv. E. Beeckman 11 00* Causerie Mevr. R. LotgeringHllle- brand 11.30: Vervolg concert 12.30J Het Ensemble Francis Keth 2.00: Ko- vacs Lajos en zijn orkest, mmv. Hilde Jager (zang» 3.00—4.00: Knipcursus 4.15: Gramofoonpl. 4.30: Radloklnder- koorzang olv. J. Hamel 5.00: Voor kleine kinderen 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO olv. dr. B. J. Arls 6.00: Gramofoonpl. 8.30: RVU. Dr. Th. v. Schelven: Moei lijkheden met menschen 7.00: Disco- nieuws 7.30: Engelsche les Fred Fry 8 00: Vaz Dias 8.05: Omroeporkest olv, N. Gerharz en Gramofoonpl. 9.20; Gui- taar-recltal A Segovia 9.40: Gedeelte lijke uitzending v. h. Zangtournool in het Gebouw voor K. en W. te Rotterdam 10.00: Omroeporkest olv. N. Gerharz mmv. J de Stuers (mezzo-sopraan), en Ida Roscnheimer (plano» 11.00: Vaz Dlas 1H01200: Lajo Kiss en zijn orkest uit Rest. „Haeck", Den Haag. Huizen. 301 M KRO-uitzending 8.00—9.15 en 10.00; Gramofoonpl. 11.30 12.00: Godsd. half uur 12.15: Schia- germuziek en Gramoloonpl. 2.00: Vrou wenuur 3.00—4.00: Modecursus 4.15; Zang4.30: Orkestconcert 5.15Zang- recital 5.30Orkestconcert en Gramo foonpl. 6.40: Esperanto 7.15: Lijdens meditatie 8.15: Vaz Dias 8.20; Symphonieconcert 8.50: Lezing 9.05: Vervolg concert en Gramofoonpl. 10.3C Vaz Dias 10 35: Orkestconcert 11.00 —12.00: Gramofoonpl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11 20: Orgelspel S. Torch 11.50: Voor de scholen 12.10: Gramo foonpl. 12.35 E Pini's Tango-orkest I.20: J. Muscant en zijn orkest 2.25: Voor de scholen 4.20: Lezing 4 40: Trioconcert 5.35: Radio-MiUtair-orkest olv. B W. O'Donnell 6.20: Berichten 6.50: Trioconcert 7.10: Fransche les 7.40: Gramofoonpl. 7,50: Lezing 8.201 ..Charlemagne", comedie met muziek 9.35: „The Six of Us", gevar. programma 9.50: Berichten 10.10 en 10.20: Lezing 10.35: Concert door M. Sandra (sopr.) en Fr Laffltte (piano) 11.3512.20:1 Lew Stone en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl 12.35: Orkestconcert olv. Krettly 9.05: Omroepkwintet, L. De- wtnsky (zang) en Y. Galli (declamatie) 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20: Strijkorkest olv. Andersen 2.204.20; Omroeporkest olv. Reesen 7.20: Orkest concert olv. Henriques en Chr. Jensen 8.50: Marimba-soli 9.05: Hoorspel 9.35: Kamermuziek 10.2511.50: Dans muziek. Keulen, 456 M. 5.20: Gramofoonpl. 6.35: Omroepkwintet 11.20: Orkest- en koorconcert 12.35: Gramofoonpl. 1.35 Viool en piano 3.20: Weragkamerorkest olv. Hagestedt 5.05: Madrigaalvereeni- ging Püsseldorf olv. Artz 6.50: Gramo foonpl. 7.35: Münchener Omroepklein- orkest olv. Kloss 8.20: Radio-tooneel. Rome. 421 M. 8.05: Viool- en Plano recital Hierna concert door het Poli- tie-Muziek-corps olv. Marcheslni. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20; Gramofoonpl. en Piano-recital 1.30 2.20Gramofoonpl. 5.20: Omroeporkest 6.50: Gramofoonpl 8.20: Omroepor kest 10.3011.20. Gramofoonpl. 484 M 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Omroep orkest 1.502.20 en 6.35: Gramofoonpl. 6.50: Viool-recital 7.35: Gramofoon- platen 8.20: Symphonieconcert 10.30— II.15: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Zie Keulen 8.20: „Patriotische Fantasien", hoorspel met muziek 9.20 en 10.05: Be richten 10.2011.50: Dansmuziek olv. Hans Bund. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 26 Maart. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e progTamma: 8 058.20: Deutschland sender 9.20—11.20: Keulen 11.20— 12.20: Kalundborg 12.20—14.20: Brussel VI. 14.20—15.20: Kalundborg 15.20 16.50: Keulen 16.50—17.20 Droitwich .17.20—19.20: Brussel VI. 19.20—20 20: Keulen 20.20—20.40: diversen 21.40— 21 00: Beromünster 21.00—af 1.Weenen. 4e programma: 8.05—8.50: Parijs Radio 10.1010 35: Deutschl sender 10.35 11.05: Droitwich 11.0512.35: Londen Reg 12.35—14.20: Droitwich 14.20— 17.35: Londen Reg 17.35—18.20: Droit wich 18.20—18.50: Leipzig 18.50—afl.: Londen Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. Volkenbondsraadszitting op 15 April. Volgens een mededeeling van het Ana- tolische Telegraafagentschap heeft Tewfik Roechdl Aras, die op het oogenblik voor zitter van den Volkenbondsraad is, het secrtariaat van den Volkenbond te Geneve er van in kennis gesteld, dat hij den Volkenbondsraad tegen 15 April bijeen roept, derhalve na de conferentie van Stresa en de andere besprekingen, waar voor plannen bestaan Een dreigement der Kleine Entente. Tltulescu vertrok Zaterdag naar Bel grado. waar hij vertegenwoordigers der kleine entente en van de Balkanpact-mo- gendheden zal ontmoeten. Naar in.diplomatieke kringen verluidt, zullen bedoelde mogendheden een ver klaring publiceeren, waarin zij met mobi lisatie zulten dreigen, voor het geval de landen der vroegere vijanden Duitschland navolgen wat het invoeren van den dienst plicht betreft.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12