KEELPIJN 76ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 Maart 1935 Zesde Blad No. 23006 NAGEKOMEN BERICHTEN^ BINNENLAND. UIT NED. OOST-INDIE. BUITENLAND. VJCKS BEURSOVERZICHT. UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN HET DAL DER NEVELS. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Verschenen ls het verslag der werk- aamheden van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling over den tijd van 1 Januari 1933 tot en met 31 December 1934. Dit verslag sluit voor het Instituut het eerste tiental Jaren van zijn bestaan af. Het Instituut telde 31 Dcc. 1932 124 aldeelingen en 21 correspondentschappen en op 31 Dec. J.l. 132 afd. en 16 corres pondentschappen. LUCHTVERKEER IN WEST-1NDIE. Gedurende Februari heeft de „Snip" 30 vluchten op de lijn Cura?ao-Aruba ge maakt en daarbij 244 passagiers vervoerd. Er zijn verder twee extra vluchten op dit traject uitgevoerd. Op 5. 10, 17 en 24 Februari werden rond vluchten boven Curasao gemaakt, waarbij 280 pleziervliegers een Snlprelsje maakten. DE TERUGLOOPENDE BOTERNOTEERING. Perspectieven zijn ongunstig. Naar aanleiding van de terugloopende boternoteering, welke thans zelfs aanzien lijk lager ls dan de noteering in denzelf- d:n tijd van het vorig jaar, en de toe nemende berzorgdheid voor onzen zuivel- erport, vernamen wij uit welingelichte knugen. dat de perspectieven voor onzen export inderdaad aanmerkelijk ongunsti ger worden beschouwd dan eenlgen tijd ge leden. Vooral de uitvoer naar Duitschland stagneert op dit oogenblik zeer en het staat te vreezen, dat deze uitvoer over korten tijd geheel stop zal staan. De oor zaken hiervoor zouden voornamelijk in de clearing gelegen zijn en ook in het verval len van de garantieregeling, welke eenlgen tijd voor den zuivelexiport naar Duitsch land gegolden heeft, doch door den minis ter ls ingetrokken. Dit, gevoegd bij de stijgende productie, maakt den toestand zeer zorgwekkend. Men schatte het overschot aan boter thans op pl.m. 1 millioen K.G. Wat dit beteekent springt des te meer in het oog, wanneer men bedenkt, dat de productie in de week van 3 tot 9 Maart ongeveer l'/i millioen K.G. was, en naar ruwe schatting, in dezen tijd van het Jaar met ongeveer 100.000 K.G. per week stijgt. Ingrijpende maatregelen zullen, zoo verzekerde men ons, dan ook niet kunnen uitblijven. Waarin deze maatregelen zullen be staan, is thans nog niet bekend. Een ver hooging van het mengpercentage wordt zeer •waarschijnlijk geacht. Omtrent den datum van eventueele inwerkingtreding van dezen maatregel staat echter nog niets vast, aangezien, naar wij vernamen, over deze zaak in het College van Regee- rlngscommissarissen nog geen beslissing ls genomen en ook nog niet ls gesproken. De heffing op boter en de vervoer- vergunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week vastgesteld op f. 1.10. De Minister van Economische Zaken, mr. Steenberghe. ls, naar wij vernemen, voor eenlgen tijd met verlof naar bulten vertrokken. DE MOORDZAAK-BORN. BATAVIA. 22 Maart (Anetai Het hooggerechtshof voor Ned.-Indlë deed uit spraak in de bekende Semarangsche moordzaak-Bom. Hierbij werden de drie doodvonnissen, uitgesproken door den Raad van Justitie te Semarang, door het hof gewijzigd in levenslange gevangenis straf. Het hof overwoog o.a. dat, hoewel de Raad van Justitie te Semarang tenrechte het vonnis wees en evenzeer tenrechte een psychiatrisch onderzoek van Noie <de In- landsche echtgenoote van het slachtoffer Born) weigerde, de doodstraf, die alleen in alleruiterste gevallen moet worden toege past, te zwaar is, aangezien de beklaagden volledig bekenden en niet bleken naar hun aard tot de verstokte misdadigers te be- hooren. Bovendien was de belofte van een groote belooning een factor eenerzij ds, ter wijl de inblazingen van een inspecteur van politie anderzijds van Invloed waren. Door dit vonnis van het hooggerechts hof zijn thans alle vijf beklaagden in deze zaak tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. o BURGEMEESTERS VERLATEN LANDS DIENST. BATAVIA, 22 Maart (Aneta) De bur gmeester van Malang, de heer Lakeman, en de burgemeester van Makassar, de heer Lewis, zullen tegen het einde van dit jaar 's lands dienst verlaten. UIT DE FRANSCHE KAMER. PARIJS, 22 Maart. (Reuter). Met 556—9 stemmen heeft de Kamer het Fransen Italiaansche accoord inzake de concessies in Afrika aan Italië geratificeerd. DE BELGISCHE CRISIS. BRUSSEL, 22 Maart (Reuter) Tot tweemaal toe heeft de koning den Gouver neur der Nat. Bank, L Franck, ontvangen Aan hem is de vornvng van eon nieuw kabinet opgedragen, doch Franck heeft dit geweigerd. Ook Theunis is door den Koning ontvangen. RECLAME. 13:6 spoedig verholpen door inwrijven roet WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK AMSTERDAM, 22 Maart De teleurstelling met betrekking tot de moeilijkheden inzake de Kabinetsvorming in België, leidde tot een nieuwe daling van den koers van de Belga tot f. 34.20 en f. 34.25. Het Pond trok na iets lager ope ning tot 7.04 3/4 aan. Dollar en Fransche francs waren weinig veranderd. De fond- senmarkt was prijshoudend. De vaste hou ding van Wallstreet had weinig invloed. In de Vereenigde Staten is eenlge hoop ontstaan, dat de regeering haar tegen het bedrijfsleven gerichte economische poli tiek zal opgeven en dat dit weer zal wor den bevrijd van vele maatregelen, die de regeering noodig heeft geacht om de cri sis te overwinnen, doch die ten slotte heb ben gevoerd tot het verdwijnen van het laatste restje van het vertrouwen. Giste ren liepen in Wallstreet geruchten, als zouden de autoriteiten verklaard hebben geen leeningen meer te verstrekken voor het bouwen van gemeentelijke electrici- teitsbedrljven. Hieraan werd de conclusie vastgeknoopt, dat de regeering zou zijn gezwicht voor de vele protesten, die bij haar waren binnengekomen in verband met de bedreiging van het public-utillty- bedrijf en de publlc-utillty-holdlngmaat- schapptjen. waarin de Amerikaansche be leggers vele mllllarden dollars hebben ge stoken. Hierop trad in Wallstreet een her stel in, dat gepaard ging met een vrij be langrijke uitbreiding van den handel. Ook de berichten, dat de werkloosheid is ver minderd, werden goed opgenomen. Tegenover deze wat optimistischer klin kende berichten stond evenwel een uitblij ven van eenige mededeeling omtrent de vorming van een nieuw kabinet in België. De gisteren clrculeerende geruchten, dat tusschen de groote partijen reeds overeen stemming zou zijn bereikt, zijn niet be vestigd, zoodat de onzekerheid blijft be staan. De stemming voor de Belga was hierdoor flauwer, zonder dat dit evenwel een verbetering van den Pondenkoers ver oorzaakte. Er gaat in Belga's zoo weinig om, dat haar fluctatles zonder Invloed blij ven op de andere wisselkoersen. Wat den internationalen polltleken toe stand betreft, deze laat zich niet bijster gunstig aanzien. Het blijkt, dat Italië zich bij Frankrijk heeft aangesloten en een scherpe nota heeft gericht tot Duitsch land. Hierdoor ls Engeland ook minder toeschietelijk geworden en het is niet te verwachten, dat de reis van Sir John 6imon naar Berlijn veel zal uitwerken. De omzetten waren beperkt. Aku's ver beterden lVsVo, doch verloren daarna weer een deel van hun avance. Philips waren een fractie hooger. Uni levers schommelden voor de slotkoersen van gisteren. Op de petroleum-afdeeling zetten aan- deelen Koninklijke hooger in, doch de slot koersen waren nauwelijks prijshoudend. Voor de Rubber-aandeelen was weinig belangstelling en de noteeringen kwamen op lager peil tengevolge van een verdere reactie van den rubberprijs. Amsterdam Rubbers verloren echter weinig. Tabakken waren verdeeld. Dell- Batavia trokken een kleinigheid aan. Suikeraandeelen werden op beperkten schaal verhandeld. H.V.A.'s kwamen op lager peil. Nederl. ScheeDv. Unle's waren aan den vasten kant Yankee-aandeelen waren vaster. Duttsche obligaties weinig veranderd. De Nederlandsehe belegging- markt was iets beter gedisooneerd. Ned. Staatsfondsen herstelden zich ten deele. De toestand op de Belgische obligatie- markt was nog onzeker, doch over "t geheel konden de noteeringen zich herstellen. WISSELKOERSEN. Engeland 7.06 3/4 (7.02). Duitschland 59.38 (59.37). Frankrijk 9.75 1/4 (9.75). België 34.10 <34.501. Zwitserland 47 83 (47.84). Denemarken 31.60 .31.40). Zwe den 36.67 1/2 (36.25). Noorwegen 35.55 (35.30). New-Vork 1.47 (1.47 3/4). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering „Katwijksche Reddingsbrigade". Deze vond plaats in hotel de Jong. De voorzitter dr. J. Eikeienboom opende. Spr. memoreerde eerst diverse moedige red dingen en gaf een beschouwing over het behaalde succes bij den wedstrijd E. H. B. O te Voorschoten. Hij bracht hulde aan den heer A. Kuipers e.a en prees het werk van de materiaal-commissie. Een ander feit van groot belang Is het bouwen van een Centrale Tent op het Noorderstrand door de ver. K.8.S. De plaats is aangewezen; spoedig zal de aanbeste ding plaats hebben. Met Pinksteren zal deze tent officieel door de K.R.B. in beheer overgenomen worden. De Mij. tot Redding van Drenkelingen schonk aan de K.R.B. f50. De secretaresse mevr. Boot las de no» tulen en het jaarverslag. Het afgeloopen jaar was een voorspoedig Jaar. Een col lecte onder de Inwoners ter verbetering van het materiaal bracht f. 150 op De heer Vis leerde weer velen de beginselen van het zwemmen. De heeren Taat ston den weer bereidwillig hun zolder voor het geven van lessen in droogzwemmen af. De cursus E.H.B.O. verliep gunstig met mooie resultaten. Dank werd gebracht aan dr. J. Eikelenboom. De voorzitter bracht mevr. Boot dank voor haar uitgebreid verslag. Aan het verslag van den penningmeester den heer L Slotemaker ontleenen wij: De inkomsten bedroegen f. 719.28- de uitgaven f. 622.50; batig saldo f. 97.08. De kascom- missie bestaande uit de heeren Th v. d. Logt en G. J. v. d. Voort had alles in de beste orde bevonden. De voorzitter bracht den heer Slotema ker dank voor zijn buitengewoon accuraat beheer. Tot leden van de kascommlssle 1935 werden benoemd de heeren D. Parle- vllet en D. Varkevisser. De heer A. Kuipers deed verslag van de selncursus. Met een toepasselijk woord reikte dr. Eikelenboom het einddiploma van den cur sus E.H.B.O., welke door hem geleid werd, uit aan de dames N. Vinke. T. Guijt. Hou- welingBoersma, G. v. Duijvenvoorde en aan de heeren P. Bakker, C. Ippel. P. Schaap. J. BerkheiJ, B. Durieux en Th. v. d. Logt. Bij de bestuursverkiezing werden de aftr. leden de heeren L. Slotemaker, A. Kuipers en A. A. v. d. Vlls herkozen. Inde vacature J. Jonker werd gekozen de heer D. C. O. Boekhoven. Allen namen de benoeming aan. Er werd besloten, dat de K.R.B. mee zal doen aan den a.s. Kringwedstrijd E.H.B.O. Op voorstel van mej. Gerrle van Duij venvoorde werd besloten een clubvlag aan te schaffen, waarvoor staande de vergade ring reeds geld bijeenkwam. In begin Mei zal de heer B. Vis de lessen in droogzwem men weer aanvangen. Na een slotwoord van den voorzitter, sloot deze de Bijeen komst. o LISSE. Jaarvergadering Meisjesvereeniging „De Zonzoeksters". De Ned. Herv. Meisjesver. hield haar 3e feestelijke Jaarverg. in het gebouw „Re- hoboth", dat tot in alle hoeken dicht be zet was met belangstellenden. Ds. Tichelaar, welke leidde, liet zingen Psalm 100 1, las eenige verzen uit het boek der Psalmen en ging voor in gebed. Daarna kreeg de presidente mevr H. P. TichelaarWinkel het woord. Zij verwel komde allen, in 't bijzonder de ouders der nieuwe leden en voorts ook van de afgev. van omliggende plaatsen en vereen, ter plaatse. Het rijke programma ving aan met een Inleiding van mej. N. Dubbis over het boek „Esther", hetgeen met veel belangstelling werd aangehoord. Ds. Tichelaar dankte mej. Dubbis en sprak den wensch uit dat de Bjjbelsche onderwerpen op de wekelijk- sche bijeenkomsten in dit teeken zullen staan, dan zijn we ongetwijfeld op den goeden weg. Gezongen werd nu het Lijdenslied „Bij het Kruis" en het Paaschlied „Christus is opgestaan" door de geheele Meisjesvereen. aan de plano begeleid door mevr. Tiche laar. Een bijzonder aardig moment was het toen voor de pauze de meisjesvereen. bij monde van Lena van Dijk op rijm de drie leidsters mevr. Tichelaar, mej. Verduyn en mevr. Dekker huldigde en hun een zil veren lepeltje overhandigde. Mevr. Dekker bracht het overgroote deel der woorden van lof en waardeering over op mevr. Tichelaar, die de geheele voorbe reiding van dezen feestavond op zich nam. Na de pauze werden opgevoerd „De wijze keuze" en „Perette en de melkkan". Beide stukjes werden met groote aan dacht gevolgd. In de 2e pauze zongen de aanwezigen eenige liederen. Het derde gedeelüf' van den avond bracht ons 't stuk: „Tante Jetje", hetwelk bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. Terwijl het tableau werd opgesteld ver gastte Lena van Dijk ons met eenige lui mige voordrachten. Het tableau was zeer artistiek en zoo als ds. Tichelaar opmerkte een waardig slot van dezen avond. Met een kort dankwoord werd geëindigd. NOORD WIJKERHOUT. Bond van Kleine Kweekers. In hotel Gouwenberg vergadeide de afd. Noordwijkerhout van den Z.H. Bond van Kleine Kweekers. De voorzitter, de heer M. Braun opende de zeer drukke bijeen komst. De heer H. van Kampen las de notulen en bracht het jaarverslag uit van de alg. vergadering te Sassenheim. Met een treffend voorbeeld werd de groote hulpvaardigheid van de leden onderling aangetoond. De voorzitter drong sterk op betaling der contributies aan en dat allen lid zul len worden van de ver. „De Narcis", wat in eigen belang is. De ver. van Kleine Kweekers telt 180 leden, waarvan de meesten ook lid zijn van „De Narcis". Hierna sprak de bekende vakman de heer P v d. Noulandt over „De actie Roe heffing". Zeer zeker zullen er vele vaklui zijn, die wel in staat zijn. roeheffing te betalen, doch daar staat tegenover dat het voor de kleine Noordwijkerhoutsche kwee kers een onmogelijkheid is. Deze zijn aan het einde van hun reserves: de heffing der roe-belasting" beteekent voor hen de genade-slag. De kweekers moeten zich als één man vereenigen en krachtig stelling nemen tegen de tot nu toe gevoerde poli tiek der regeering. Het is niet te verwon deren, als het grootste deel der kweekers niet aan zijn verplichtingen kan voldoen. Moreel zijn wij verplicht de heffingen te betalen maar nu de onmogelijkheid blijkt, moet ontheffing gevraagd worden. Met belangstelling wordt afgewacht, wat het oordeel van de algem. vereen, zal zijn. Na de „roe-belasting" uitvoerig te heb ben besproken, volgde sluiting. RIJNSBURG. Bonte avond „Christ. Kleuterschool". In de groote weeshuiszaal had het be stuur van de Chr Kleuterschoolver. een z.g. bonte avond georganiseerd. De belang stelling was zoo groot, dat velen slechts een staanplaats konden bemachtigen. De leider de heer D. de Jong, heette de aanwezigen hartelijk welkom, inzonder heid den Burgemeester en wethouder v. d. Vijver. Gezongen werd Ps. 19 1, waar na de heer de Jong voorging in gebed en een gedeelte van Marcus 10 voorlas. Daarna wees hij op het r.ut van de Kleuterschool, welke zich in toenemenden bloei mag verheugen. Een afwisselend programma werd afgewerkt, waaraan deelgenomen werd door de kleuterklasjes onder leiding van mej. Plaisier. Zeer ver dienstelijk werden enkele liedjes door de kleinen gezongen tot stijgende verbazing van hun ouders. Voorts werden vertoond: „Mechanische poppen", het „Bruids paartje", Schimmen en Lintenspel. Onder leiding en deelneming van mevr. C. D v. d. Vijver en haar dochtertje werd keurig ten gehoore gebracht het bekende lied „Grootmoeder". In de pauze had een verloting plaats ten bate van de kas der school. Door meisjes van het clubje „De Driehoek" werd de linnenweversdans uitgevoerd en door kleineren de Rozestok en Dwaallichten. Het was een rijk en afwisselend pro gramma, waarvan door allen zeer veel genoten is. Deze avond heeft In ruime mate de band tusschen het bestuur, ouders en school versterkt en het groote belang van deze voor onze gemeente zoo nuttige onderwijsinrichting opnieuw aangetoond. Met het zingen van den Avondzang en dankgebed werd de in alle deelen welge slaagde bijeenkomst gesloten. SASSENHEIM. Bijeenkomst der B. V. L. De afd. Sassenheim van de B.V.L., hield ir. het „Bruine Paard" een gezellig samen zijn. De voorzitter van de afd., dr P ie Grand sprak een inleidend woord. Spr. heette in het bijzonder generaal-majoor H. Zeeman welkom. Hierna had de instal latie plaats van het nieuwe comité-lid kapelaan K J. Westerkamp. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan mevr. L. de Bruyn, die namens het dames-comité het vaandel aan de afd Sassenheim der B.V.L. met een toepasselijk woord over droeg. Zij sprak den wensch uit, dat het teeken van saamhoorlgheid dat door dit vaandel uitgedrukt wordt in de afd. Sas senheim bewaarheid mag worden. De voorzitter dankte de spreekster hartelijk en allen die hadden medegewerkt om deze vaandeluitreiking mogelijk te maken. Als vaandeldrager heeft zich beschik baar gesteld de heer S. Eikelenboom; deze trad ook reeds op dezen avond als zoo danig op. Generaal-majoor H. Zeeman hield ver volgens hierop zijn rede. Men kan er, aldus spr., trotsch opzijn, Nederlander van geboorte te zijn. Door al de eeuwen heen heeft Holland zijn groote mannen gehad. Spr. gaf daarvan vele voorbeelden in een opsomming van kun stenaars. medici en helden ter land en ter zee. Niet alleen op maatschappelijk gebied heeft Holland zijn groote mannen, doch ook in ons vorstenhuis kunnen wij veie grooten noemen. Spr. bepaalde zich bij de eerste en de thans regeerende, n.l. Prins Willem I en Koningin Wilhelmina. Spr. sloot zijn betoog met den wensch om vooral pal te staan voor goederen van land en volk, door middel van den B.V.L. Na de pauze voerden het woord ds. P. D. Kuiper en kapelaan K. J. Westerkamp. Beide gewaagden van het vele goede, dat de B.V.L. ons geeft en waarborgt. De commandant van Z.-Holland West res. majoor J. P. Boots overhandigde ver volgens de brevetten aan de Konings- schutters en Scherpschutters. Vooral sprak hij nog een enkel woord, waarin hij de leden der B.V.L. wees op den ernst der zaak, waar het gaat, om de betrouwbaar heid van de B.V.L.ers. 3. De kapitein vond Thijsjes plan eerst lang niet goed; maar later sprak hij: „Nou je ziet maar wat je doet. Maar denk er om t' ls een gevaarlijk avontuur en misschien berouwt Je 't later zuur. Ik denk. dat ik wel een paar dagen op je wacht Zoo klimt Thijs dus in een sloep, terwijl hij in zijn vuistje lacht. Zoo'n tochtje lijkt hem goed dus roeit hij weg, vol goeden moed. Tenslotte overhandigde de voorzitter dr. P. ie Grand de prijzen van den schietwed strijd, benevens de medailles voor de scherpschutters 1934. Na een dankwoord van den voorzitter werd deze zeer gezellige vergadering ge sloten met het zingen van „Mijn schild ende betrouwen". STOMPWIJK. GEMEENTERAAD, De raad weigert te voldoen aan de door Ged. Staten geëischte verhooging der straatbelasting - Benoeming van leden der stembureaux. De raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. In zijn openingswoord wijst de voorzit ter op de promotie, welke de hoofdcom mies de heer Trapman maakt, door zijn benoeming tot gemeente-seoretaris van. Boskoop. Wij verliezen in hem een knap, ijverig en hulpvaardig ambtenaar. Mog» hij onder Gods zegen in Boskoop een aan genaam verblijf vinden. De voorzitter deelt verder mede dat nog is ingekomen een adres van Volksonder wijs inzake het uitgetrokken bedrag om leermiddelen school Westvlietweg. De in gekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Aan de orde Is dan 't voorstel tot wijzi ging gemeentebegrootlng 1935. De heer Willemsen vindt, dat Ged Staten zich 't erg gemakkelijk maken. De straatbelasting is in den breede besproken, ten spijt van alle motieven, houden Ged. Staten vast aan de verhooging van f. 7500 op f. 12.000. De raad zal goed doen op zijn standpunt te blijven staan. De heer Bloemheuvel sluit zich aan bij den heer Willemsen. De prak tijk zal ook leeren dat de post leermiddelen te laag is De voorzitter: gaan we ons verzetten dan wordt de begrooting niet goedgekeurd, gaan we dan in in beroep dan kost dit tijd en brengt veel narigheid met zich. 't Eind is dan toch dat we moeten bulgen daar om is beter te aanvaarden. De heer Vink heeft gewacht op 't ant woord van den voorzitter Spr. Is het eens met de heeren Willemsen en Bloemheuvel en zegt dat een oaar ambtenaren van Ged. Staten met de begrooting allerlei dwaasheden begaan. De voorzitter zegt dat het verwijt aan een oaar ambtenaren niet op gaat. er is een bezoldigingsbesluit en volgens dit zou Stompwijk in de 3e klasse slechts f2 Diesentiegeld mogen uitkeeren doch daar het boven 5000 zielen is, heeft men er 50 ct. bij gedaan. Met de stemmen van de belde wethou ders en den heer Vink tegen wordt besloten niet te voldoen aan den eisch van Ged. Staten tot verhooging van de straatbelas ting van f. 7500 op f. 12.000. Verlaging presentiegelden stembureaux. (Ged Staten eischen f.4 per zitting). De heer Willemsen acht dit veel de wei nig. zal niet tegenstemmen, doch wensciit in elk geval bij Ged Staten te protestee ren tegen 'n dergelijke handelwijze. Z.h.st. worden hierna de verdere wijzigingen goedgekeurd. Benoeming leden stembureaux. De heer Bloemheuvel zou voortaan de plaatsver vangers willen doen aanwijzen door de kiesver.. inplaats daarvan ambtenaren te nemen De voorzitter zal dit punt in B. en W. bespreken Benoemd worden z. h. st.: Hoofdstem bureau W. Keijzer, burgemeester, voorzit ter. ambtshalve J. C. M. van Wijk lid plv. voorzitter. J. C. v d. Bosch N. W. Mooij- man, K. Bloemheuvel. K. Vink. J. de Lange. W. Hoogeveen leden; Stembureau I Raadhuis: W. Keijzer burgemeester, voor zitter ambtshalve J. de Lange, lid plv. voorzitter. J. ten Hoopen lid. G. C Scholtes en G. de Groot. plv. leden. Stembureau II Veenweg: N. W Mootiman. voorzitter. P. van Elswijk lid plv. voorzitter, N. J. M. Willemsen lid. J. H. Groenewegen en P. J. Mooljman. plv. leden. Stembureau III, buurtschap: J. C. v. d. Bosch voorzitter, W Hoogeveen lid plv. voorz A. Waaijer lid, J. H Fleuren en L. C. Stijnman plv. leden. Stembureau IV Westvlietweg: J. C. M. van Wijk voorzitter. K. Vink lid plv. voorzitter, K. Bloemheuvel lid. P. v. d. Ven en J. H. Schenke. plv. leden Vaststelling vergoeding art. 101 LO.-wet 1920 over het jaar 1931 ten behoeve van. het Bijz. Onderw R.K. Jongensschool f. 504.55 en R.K. Meisjesschool f. 456.09. Z.h.st. vastgesteld. Vaststelling voorschotten art. 101 L.O.- wet 1920. over het jaar 1935 ten behoeve van het Bijz, Onderw. R.K. Jongensschool f. 1492.80 en R.K. Meisjesschool f. 1679.40, Z.h.st. vastgesteld. Voorstel aangaan kasgeldleening f. 80.000 bij de fa. Heldring en Plerson Den Haag a 2 '/o a 3/8 provisie, ter aflossing f. 83.000 a 4'/i opgenomen in Rek. Cou rant by de Bank voor Ned. Gemeenten, ten behoeve reconstructie Broekweg en Stompwykscheweg. Z.h.st. aangenomen. Z h.st. wordt besloten tot overname van enkele strooken van tuintjes in verband met slootdemping aan den Westvlietweg. Voorstel tot verhuur van 't gymnastiek lokaal O.L. School aan den Westvlietweg (zooals reeds gemeld). De heer Bloemheu vel heeft wél, de heer Willemsen geen bezwaren. De belde vereenlglngen dienen echter gelijk berechtigd te worden. De voorzitter: als de raad nu maar 't voorstel aanneemt, zullen B. en W. wel voor de uitvoering zorgen Gebeurt er Iets dat onjuist ls dan zullen zy ingrijpen. Verhuren voor alle doeleinden daarachter dient een vraagteeken geplaatst; alleen als 't geldt 't belang van het onderwys. Na discussies omtrent het verhuren aan bepaalde vereenlglngen werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Het suppl. kohier Straatbelasting 1934 werd vastgesteld. De heer ten Hoopen C.H., wenschte nog denzelfden avond vastgesteld een vent vergunning. De Voorzitter: dat gaat niet doch de Hanze zal met een concept komen; laten wy daarop wachten De heer ten Hoopen vond uitstel niet noodig', wij worden dagelyks overstroomd met lieden van elders. Hierop volgde sluiting. ÜR—LEIDSCHENDAM. Over Februari 1.1. is In de Ned Herv, Kerk ten bate van de Diaconie gecollec teerd f. 54.81l/t.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 19