DE IN DE PIJP K.W. Bijenkorf, Katwijk aan Zee $»1£UUst LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 21 Maart 1935 UIT DE RIJNSTREEK. ÉCN MAN "oePUT. MAAR UIT DE OMSTREKEN. WRIGLEYS ALPHEN. Bijbelten toonstelling. Uitgaande van de aid. Alphen van het Ned, Bijbelgenootschap wordt alhier ln 't j Hulpgebouw Gouwsluis der NJH. Kerk een Bijbeltentoonstelling gehouden. Bij ont- itentenls van den burgemeester werd deze tentoonstelling geopend door den voorzit- i ter ds. J. Stehouwer. De opening werd ver richt in tegenwoordigheid van pl. pre dikanten en belangstellenden. Na in gebed te zijn voorgegaan, wees de voorzitter op het groote en hooge doel der vereen., nl. het vroeger gratis verspreiden der bijbels en het nu verkoopen zonder winst ol soms ook nu nog gratis verspreiden. Uitvoerig wees spr. er bovendien op dat het werk van het Ned. Bijbelgenootschap parallel loopt met en van groote beteekenls ls voor de Zending, nl. door het uitgeven van de bijbels ln alle mogelijke talen. Na nog een propagandawoord te hebben gesproken, verklaarde de voorz. de tentoonstelling voor geopend. Wat de tentoonstelling zelt betreft kunnen wU berichten dat deze zeer overzichtelijk en keurig werd Ingericht en zeker een bezoek waard ls. In den Hoorn werd het 5-jarig doch tertje van de wed. H. aangereden door een personenauto, gaande ln de richting Lel den. Het kind, dat 'n hoofdwonde bekwam werd door dr. v. VI. uit Koudekerk verbon den. Het ongeval werd veroorzaakt, door dat het kind plotseling den weg overstak en hoewel de bestuurder het kind nog wilde ontwijken, Uep 't toch tegen het rechterspatbord op. Tot agent van politie alhier ls be noemd de heer Maskamp. thans mare chaussee te Apeldoorn. In totaal hadden zich 243 sollicitanten aangemeld Naar wij vernemen zal de benoemde 1 April a.s. ln dienst treden. Dat aan de plannen om te komen tot verlegging van den Rijksstraatweg aan Gouwsluls en het maken van een nieuwe brug over de Gouwe hard wordt gewerkt, blijkt wel uit het feit dat men dezer dagen een aanvang heeft gemaakt met het slaan van proefpalen aan beide kanten van de Gouwe. Met eenige vrienden maakte zekere B. zich weer schuldig aan het staan op den hoek van een straat. Toen de agent K. den jongeling wilde verbaliseeren, wei gerde hij zijn naam OP te geven en tracht te zich uit de voeten te maken. De be trokken agent wist B te achterhalen en bracht hem naar het bureau. RECLAME. 3290 ALKEMADE. Vergadering der R.K. Kiesverceniging. Te Roelofarendsveen vond de ledenver gadering plaats van de R.K. Par. Kiesver ceniging. De 2de voorzitter heette den spr. het Tweede Kamerlid de heer Stumpel uit Hoom welkom Deze sprak over „De moei lijke tijden. Uitvoerig wees hij op de ge volgen van de crisis. Willen wij deze oplossen, aldus spr. dan moeten er komen nieuwe verhoudingen, waar eigen baat en zelfzucht plaats moet maken voor de chr. naastenliefde. Aan God moet weer de plaats gegeven worden ln het openbare leven, waaruit hij thans wordt gestooten. WU moeten geen heil zoeken bij liberalisme, marxisme of N.S.B., doch bij de R.K. Staatspartij. Spr. spoorde allen aan, te stemmen op no. 1 van dc katholieke lijst bij de a.s. ver kiezingen voor de Prov. Staten. Een dank baar applaus volgde op deze rede. De aftr. raadsleden van Roelofarends veen en Nieuwe-Wetering werden wederom candldaat voor de groslijst gesteld, alsmede de heeren M. Spring in te Veld, J. Straat hof Czn., L. van der Poel en H. van Klink. Na een dankwoord volgde sluiting. Oprichting R.K. Middenstandsvereen. Alhier vond de tweede vergadering plaats van de plaatselijke middenstanders, welke tot resultaat had, dat de oprichting een feit ls geworden De vergadering stond onder leiding van den heer J. C. de Jong ook was pastoor Aarts aanwezig, alsmede de heer J. Mol van het Centraal Bureau. Als voorzitter werd gekozen de heer J. C. de Jong, als secr. de heer Joh. Bergaman en als penningmeester de heer L. Beuk. Pastoor Aarts sprak zijn vreugde over de oprichting uit, waarna sluiting met den Chr. groet. o BOSKOOP. Vereeniging Ziekenhulsverpleglng. Bovengenoemde vereeniging hield in hotel „Neuf" haar alg. vergadering. De voorzitter, de heer C. van Veen, opende, waarna de notulen werden vastgesteld. De administrateur, de heer P. L. Binken, bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat dit Jaar totaal zijn verpleegd 126 personen. Aan verpleeggelden werd uitgegeven f. 5770; per ziekenauto werden vervoerd 45 personen, terwijl van de UJk- auto 5 malen gebruik werd gemaakt. Het aantal verpleegdagen a f. 2,50 bedroeg 2066 dagen en van f. 1,50 406 dagen. Er ls voor het Jaar 1934 een nadeellg saldo van f. 1232,67, doch daartegenover staat een reserve van f. 4417,82, zoodat de financiën gezond zijn. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. P. Bongers C. van Veen en C. J. van der Wolf. Het aantal leden bedraagt 6303. De burgemeestersinstallatie van den heer A. H. van Gelderen. Onze plaatsgenoot, tot nu toe ambtenaar ter gemeentesecretarie, de heer A. H. van Gelderen, is gisteren geïnstalleerd tot bur gemeester van Zaandijk. Hierbij ls hij toe gesproken door wethouder H. Rem, die hem namens den Raad verwelkomde en met zijn benoeming gelukwenschte. Spr. hoopte dat het onder leiding van den nieuwen burgemeester zou mogen gelukken, de moeilijkheden, waaronder ook Zaandijk gebukt gaat. te overwinnen. De heer van Gelderen gaf de verzekering, alles in het werk te zullen stellen om de gemeente tot bloei te brengen. Nog voerden de raadsleden Vis en Brink man 't woord, waarna sluiting van de vergadering volgde. Daarna spraken nog de heer Draayer, burgem. v. Wormerveer namens de Zaansche collega's, de heer Colljn, burgemeester van Alphen en de burgemeester onzer gemeente, mr. Verkerk Er heerschte voor deze plechtigheid eert groote belangstelling. Douwt Egberts Ectite (Frictthc Heeren-Baai en Varinil Melange van rijpe tabakken. WADDINXVEEN. Een oog uitgeschoten. Een knaapje van 6 Jaar heeft met pijl en boog een meisje van 4 jaar, een doch tertje van den arbeider v. O., een oog uitgeschoten. Het kind werd op medisch advies direct per gem. ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden vervoerd, waar direct operatief werd ingegrepen. Naar wij vernamen, zal de kleine echter het gezicht uit het getroffen oog blijvend moeten missen. o ZWAMMERDAM. Zendingsavond. In de Ned. Herv. School alhier werd een lichtbeeldenavond gegeven, uitgaande en ten bate van het comitë voor zending in Egypte. Ds. van Woeden sprak, na opening met Psalmgezang en gebed, een woord ter In leiding. Door den heer F P. de Haan uit Ooster- blerum. vertegenwoordiger der Egypte- Zending, werden daarna de lichtbeelden vertoond en toegelicht. Met stille aan dacht werd een en ander gevolgd. De heeren Z. J. Ninaber van Eijben en ds. van Woerden spraken een opwekkend woord, waarna door den heer de Haan Zendinsgtractaten werden uitgedeeld. Uitvoering „Eendracht maakt macht". De Gem. Zangver. ..Eendracht maakt Macht", gaf ln het Nutsgebouw alhier, haar jaarlljksche uitvoering, waarvoor als naar gewoonte weder veel belangstelling bestond. De voorz. de heer M. J. Beunder opende met een toepasselijk woord, waarbij hij o m deed uitkomen dat het koor thans kleiner is dan bij vorige uitvoeringen en daarom nieuwe leden zeer welkom zijn. Onder leiding van den bekwamen direc teur. den heer J. M. Kouwenhoven, werd het programma tot algemeene voldoening afgewerkt. Zooals wij dit van het koor ge woon zijn, werd ook nu weder uitstekend gezongen. Ook het kinderkoor, dat zich af en toe liet hooren, verwierf veel bijval. Enkele stukken werden door de belden koren gezamenlitk gezongen. Ter afwisse ling gaf een klein orkest uit Bodegraven eenige opgewekte muzieknummers ten beste, welke eveneens een dankbaar ap plaus verwierven. RECLAME. AALSMEER. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afd. der Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde vergaderde ln „De Oude Veiling", onder voorzitterschap van den heer G. Oud. Na opening las de secre taris, de heer C. J, Augustijn, de notulen, die vastgesteld werden. Bij het punt me- dedeellngen wees de voorzitter de leden erop, dat de speciale Aalsmeersche ten toonstelling op de „Flora", Heemstede, volgende week Vrijdagmorgen om 10.30 uur geopend wordt. Van deze expositie moet de roep uitgaan, dat pit en moed bij de Aalsmeersche bloemisten zeker nog te vinden zijn Spr. deelde mede, dat één van de bestuursleden, n.l. de heer D. Eveleens Maarse, één dezer dagen 30 Jaar ln functie was. Spr. schetste hem als een man van veel beteekenis voor den tuin bouw. Namens het bestuur stelde de voor zitter den leden voor hem als lid van ver dienste der afd. te benoemen (applaus.) De voorzitter wenschte den benoemde ge luk met deze onderscheiding. Dan hield de heer A. Buisma, directeur der Tuinbouw school een causerie over zijn reis door het Zwltsersche hooggebergte, waarbij licht beelden het gesprokene verduidelijkten. Hiervan ls veel genoten. Na een dankwoord en rondvraag volgde sluiting. Aalsmeer's Fanfarecorps (dir. de heer C. J. Overbeeke) heeft een concert gegeven In „De drie Kolommen". De voorzitter, de heer W. B. Buis, sprak het openingswoord. Een mooi programma is ten gehoore ge bracht. waarvan veel genoten ls, evenals i van het stuk „Tante Jutta", door dc Too- neelvereen, „Vreugde zij ons Doel." De afd. van den Arbeiders Sportbond hield haar Jaarvergadering in „De Oude Velling"; onder voorzitterschap van den heer Joh. de Graaf. De notulen en ver slagen werden goedgekeurd. Besproken werden voorstellen voor het a.s. congres, o.m. met betrekking tot de Vakbondssport Als bestuursleden werden gekozen: Tuln- hof de Moed, J. Fook en G. Offerman. De voorloopige groslijst van candida- ten voor den gemeenteraad is door de afd. Aalsmeer der S.D.A.P. als volgt samenge steld: 1. C. Spaargaren Dzn., 2. Jb. Al- derden Dzn., 3. W. Harting: 4. T. van Zan ten; 5 H. Th. Weenink: 6. D. Eveleens; 7. A. van Leeuwen; 8. P. Mantel; 9. P. Gorter. o HAARLEMMERMEER. Terwijl de echtgenoote van den heer d. D. aan den Aalsmeerderweg alhier, bij het hooren van leven op het erf de deur opendeed, nam een man, die op een rijwiel sprong, ijlings de vlucht. Deze man heeft vermoedelijk nog een flets bij zich gehad en deze voor de woning van d. D. ln den wegsloot geworpen. Spoedig daarna werd een nog zoo goed als nieuw damesrijwiel uit de sloot te voorschijn gehaald. De poli tie werd direct met het gebeurde en de vondst van het vermoedelijk van diefstal afkomstige rijwiel ln kennis gesteld. Demonstratie met Postraketten. Oisteravond zijn alhier wederom proef nemingen met postraketten gehouden, uit gaande van de Ver. Ned. Rakettenbouw. De politie had uitgebreide voorzorgsmaat regelen genomen. Volgens hen, welke de vorige proefnemingen bijwoonden, werd die van gisteren als de best geslaagde be schouwd. Een afstand van nagenoeg 500 M. werd bereikt. Met ijver zullen de proef nemingen voortgezet worden. LET OP ONZE 2 DAAGSCHE, alleen Vrijdag en Zaterdag. - Heerlijke reclame Zandsprits per pond 25 ct. - Om lekker te smullen, 1/t pond Puddinggries, voor 10 ct. Amandel, Vanille en Frambozen. HAAR VINGERS ZWOLLEN OP. Rheumatiek-verschijnselen verschrikten deze vrouw. Juist op tijd het goede middel gevonden. Indien het nog langer geduurd had, voordat deze vrouw de Juiste behandeling tegen haar rheumatiek begon, waren haar handen misschien voor altijd misvormd geweest. Als zij het begin van haar kwaal beschrijft, zegt zij: „Zes Jaar geleden begon ik last van rheumatiek ln de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-gewrich ten. Het werd langzamerhand zoo erg, dat ik er 's nachts niet door kon slapen. Toen merkte lk tot mijn schrik, dat mijn pijn lijke vinger-gewrichten begonnen op te zwellen. Ik kocht een flacon Kruschen Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Reeds na enkele dagen ver minderden de pijnen, en verdwenen daarna zoo volkomen, dat lk er gedurende de laatste zes jaar nooit meer last van heb gehad. Ik huiver, als ik bedenk, wat er gebeurd zou zijn, als ik niet op tijd Kru schen Salts genomen had." M. F. Rheumatiek wordt meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur ln het lichaam, wat ontstaan kan door onvol doende werking der afvoerorganen. Kru schen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den natuurlijken weg uit het lichaam; de „dagelijksche dosis" zal de afvoerorganen blijven aansporen om alle schadelijke stoffen geregeld te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k t. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting Inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam- voorkomt. 1316 Groote Hcerenflikken m. zaad p. p. 19 ct. Fijnste Rumboonen 2 ons 19 ct. v. Melle's Zomermelange p. 'It pond 23 ct, Stophocst 21 ct. Straffe Pepermunt (extra strong) 21 ct. Taaie Bitterkoek 19 et. Cocosbanket per pond 29 ct. Pruimen p. pond 1316 ct. Prulmedanten p. pond 2025 ct. Schijfappeltjes p. pond 25 ct. Stukappeltjesp. pond 2535 ct. Rozijnen p. pond 1520 ct. Krenten p. pond 1023 et. Paul Krugerstraat 28, Zuidstraat 3. 1297 KATWIJK AAN ZEE. Vergadering van den „Vrijheidsbond." De afd. Katwijk vergaderde in Hotel du Rhln, waar als spr. optrad de heer C. G. Roos, burgemeester van Lekkerkerk over: „De oogen open". De voorzitter, de heer B. Moolenburgh uit Lelden, opende, waarna de heer Roos een overzicht gaf van het werk van de leden der Prov. en Ged. Staten. Vooral in dezen tijd oefenen deze veel Invloed uit ln de gemeentebesturen. Daarop behandelde spr de Landspolltiek, de problemen van de blnnenlandsche politiek en de N. 8. B. Verleden' Jaar heeft zich het drama afge speeld, dat geen ambtenaren daarvan lid mogen zijn. De N.S.B. laat niet na daar tegen te protesteeren; men gevoelt zich als martelaar. Het tegenwoordige kabinet voldoet nog niet heelemaal, maar is aanmerkelijk beter dan het vorige. Spr. gaf een defi nitie, van wat men onder een krachtige regeering verstaat en stelde daartegen over de macht van den dictator; dat ls iets anders dan kracht. Zoo Iemand heeft het militair apparaat noodig voor machts vertoon, veel unlformvertoon en steunt op knetterende redevoeringen. Een goed re geerder steunt op geestelijk en zedelijk overwicht. Het parlementaire stelsel heeft veel voor, meer dan men denkt. Is de vrij heid weg. dan komt men ln de politieke moordkuil Tegen het ontkennen van het nationaal bewustzijn door de 8.D.A.P. is eindelijk reactie gekomen. Spr. besprak het militair standpunt dat men moet In nemen. Men moet militair weerbaar zijn en daarbij het oog houden op de finan ciën van het land. Zeer uitvoerig zette spr. de steunpolitiek der regeering uiteen en besprak uit Internationaal oogpunt de geldcirculatie en de belangen van de scheepvaart. Voor ons land ls de wereld handel zeer belangrijk geweest; spr. stond stil bij de Inkrimping daarvan voor ons land. Na een politleken blik in de toe komst eindigde hij zijn rede, waarvoor de voorzitter hem hartelijk dank bracht. LISSE. Verlaging industriegasprijs. Naar aanleiding van een verzoek en ter tegemoetkoming aan den wensch van vele gasverbruikers stellen B. en W. op voorstel der gascommlssie den raad voor: a. Verlaging van den prijs voor het in- dustrlegas van 7 en 6 ct. tot 5 ct. per M3. b. Verlaging van de huren der gasmeters voor gewoon en muntgas met plm. 20 'Io. De mindere opbrengst die hiervan het gevolg is. zal volgens de begrootingscljfers voor 1935 bedragen totaal f. 1772.12. In verband hiermede worden de navol gende posten, zulks ln verband met de uit komsten over 1934 t.w salarissen en ar- beldsloonen onderhoud, kantoorbehoeften, belastingen en verrekeningen, algemeene onkosten en oninbare posten der begroo ting van het gasbedrijf, gezamenlijk ver laagd tot een bedrag van f. 1772.12. Alg Ver. voor Bloembollencultuur. De afd. Llsse van „Bloembollencultuur" hield een vergadering op de bovenzaal van hotel „de Witte Zwaan". De heer A. Ver- duyn Jr., voorz.. sprak een kort openings woord. Spr. zelde dat de politieke en eco nomische toestand er in het algemeen op achteruitgaan. Een lichtpunt ls dat de Dultsche regeering heeft toegestaan dat de betalingen voor den Bloembollenhandel over de clearing zullen loopen, hetgeen een geruststellend feit werd genoemd. De voor zitter gaf daarna den secr. den heer W. Onderwater, gelegenheid tot het lezen der notulen, welke met een kleine opmerking worden goedgekeurd. De heer D W Lefeber bracht verslag uit van het gehouden finantieel beheer. De ontvangsten bedroegen f. 1241.85 en de uitgaven f. 632 99, alzoo was een voordeelig saldo aanwezig van f. 608.83. De bescheiden werden gecontroleerd door de heeren van Nieuwkoop en van der Poel en in orde bevonden De voorzitter gaf nu ln bespreking de beschrijvingsbrief voor de 178e alg. verg. te Haarlem Bij de motle-Hlllegom werd medegedeeld dat het Hoofdbestuur tegen deze motie is. Het bestuur der afd. kan zich ook niet ge heel met den inhoud vereenigen. De afd. zal haar standpunt ten opzichte van deva luatie-vraagstuk uiteen zetten op de alg. vergadering De heer M. Veldh. van Zanten achtte het noodzakelijk dat de motie werd aan genomen al staat er een kleine onjuist heid in volgens het bestuur Na eenige discussie kregen de afgevaardigden op dracht om tegen de motle-Hlllegom te stemmen. Ovej het voorstel der afd. Ben- nebroek-Vogelenzang voerden verschillen de sprekers het woord met als resultaat dat het voorstel Bennebroek werd aange nomen. Het voorstel-Bovenkarspel werd niet aangenomen. Ook het voorstel Berkhout werd verworpen. De voorzitter zag gaarne dat de afgev. op de Alg. Verg. de vraag stellen, of er bij de regeering pogingen ln het werk kunnen worden gesteld om Rusland te erkennen opdat er met Rusland weer handel gedre ven kan worden welk terrein steeds voor den bloembollenhandel van belang is ge- De heer D. W. Lefeber achtte het wen- schelijk dat er op gewezen wordt dat de regeering en de Sierteelt-centrale hun flnantleele verplichtingen prompt zullen nakomen. Na behandeling van enkele punten volgde sluiting. Ernstige aanrijding. Gistermiddag om halfvijf werd zekere v T. uit Rijnsburg tengevolge van onvoor zichtig oversteken van den Heereweg bij het Postkantoor door een vrachtauto aan gereden. Volgens ooggetuigen is hier de schuld alleen te zoeken bij het slachtoffer. De chauffeur reed echter door en ls tot nog toe onbekend. De politie verzoekt evenwel den chauffeur dringend zich onverwijld aan te melden binnen 2 maal 24 uur, daar hij anders schuldig zal staan tegenover een ander wetsartikel. Het slachtoffer be kwam een hoofdwonde en werd pér zieken auto vervoerd. Begrijpelijkerwijs was er veel belang stelling op dit drukke gedeelte van den Heereweg. De politie regelde het verkeer en maakte proces-verbaal op. Geneeskundige hulp en E.H.B.O. waren direct ter plaatse aanwezig. o NOORDWIJKERHOUT. Vergadering der Algem. Vereen, van Bloembollencultuur. In ,,'t Wapen van Noordwij kerhout" ver gaderde de afd. Noordwijkerhout van de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur (B.B.C.). De voorz. de heer E. Oostdam opende, heette allen welkom en vertelde een en ander over de .Flora". De heer L. M. van Noort las de notulen. De penningmeester, de heer L. C. Bouw meester, deed rekening en verantwoording Er was een batig saldo van f. 8.84. De re kening werd nagezien door de heeren J. J. v. Noort en C. Paridon. Alles werd keu rig in orde bevonden en den penning meester werd dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Hierna was aan de orde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 176e alg. verg. te Haarlem op a.s. Maandag. Punt 6 leverde veel stof tot bespreking op. Besloten werd mede te gaan met de motie van de afd. Hlllegom. De hooge waarde van den gulden belem mert, volgens deze motie, den export van bloembollen tegen loonende prijzen, tegen over toonaangevende buitenlandsche va luta en daarom ls verlating van het tegen woordige gTondpell noodzakelijk. Ook werd besloten mede te gaan met het voorstel der afd. Bennebroek-Vogelen- zang inzake de roe-belasting. RECLAME. im EN SPIJSVERTERING Den afgevaardigden wordt vrij mandaat meegegeven, omtrent punt 8, waarbij het Hoofdbestuur zich in verbinding stelt met andere vereenigingen, om te komen tot verlaging van de z.g.n. vaste lasten. Na rondvraag sloot de voorz. de verg. Een clubje werkloozen alhier trokken op een twintigje uit de loterij van het Haagsch Bemiddelingsbureau, spelende met de Staatsloterij, f. 20.000. De hoofd agent J. J. Kroon alhier, lrad het genoe gen direct f. 850 te kunnen uitbetalen. Voorwaar een buitenkansje! RIJNSBURG. Zanguitvoering „de Lofstem". De Chr. Zangver. „de Lofstem". waarin is opgenomen het meisjeskoor „Juliana", gaf haar Jaarlljksche uitvoering in de Ger. Kerk. Ds. E H. Broekstra sprak het welkom, liet de Avondzang zingen en ging voor ln gebed. Onmiddellijk daarna ving „de Lofstem" aan met de afwerking van een gedeelte van het rijk voorziene programma. Het ge mengde koor zong onder leiding van haar eminenten directeur, den heer C. v. d. Keur, op de wijze zooals wij dat van deze vereeniging gewend zijn d.k.z. onberispe lijk: Levensvernieuwing van S. Anema en „de Morgen" van Haverkamp. Daarop volgden eenige liederen van het meisjeskoor, welke door de talrijke kleinen eveneens verdienstelijk werden voorge dragen. In .Lente" deed Annie v. d. Eykel zich als een uitnemende soliste met zuiver stemgeluid kennen. De feestcantate van M. Bergsma. een herinnering aan onze 100-jarige onafhan kelijkheid in 1913 werd ten gehoore ge bracht door het meisjeskoor afgewisseld met soli's van enkele zeer jeugdige zange ressen. In de twee volgende en het slotnummer werkte „de Lofstem" samen met het Sym- phonie-orkest „A.N.U." uit Leiden, onder directie van den hier goed bekenden heer Smolders. Dit orkest vertolkte daarna „Eine kleine Nachtmusik" van Mozart, dat onder ademlooze stilte werd aangehoord. Met ..Rustig ondergaan" van G. Hamm door de Lofstem en A.N.U. en de soliste A. v. d. Eyk werd deze welgeslaagde avond besloten. Ds. Broekstra was aller tolk, toen hij de leiders, zangers en zangeressen hartelijk dankte voor het vele, dat genoten werd. Geëindigd werd met het zingen van Gez. 96 en dankgebed. Herdenking 40-jarig bestaan Chr. Zangver. „Excelsior". In de met bloemen versierde Kerkzaal vierde bovengenoemde Vereeniging haar 40-jarig jubileum. De eere-voorzltter ds. Peter heette alle aanwezigen w.o. vele genoodigden hartelijk welkom, ging na het zingen van Ps. 146 1 en 3 voor in gebed en sprak een inleidend woord naar aanleiding van de gezongèn liederen. Hij hoopte, dat „Excelsior" voort moge gaan om door het zingen God's naam te prijzen. In het bijzonder bracht hij hulde aan voorzitter en secretaris. Deze laatste, de heer K. v. Delft, bracht het jaarverslag uit en gaf een terugblik op de afgeloopen 40 jaar. Van 2ijn vele bemoeiingen ln het belang der Vereeniging werd hem namens Excel sior bij monde van ds. Peter een zilveren potlood aangeboden. Daarop volgde het Jaarverslag van den penningmeester, _den heer Joh. v. Delft, waarna gelukwenschen aan de jubileeren- de vereeniging werdén overgebracht door afgevaardigden van de Jongelings- en de Melsjesvereenlglng. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met voordrachten, het linten- spel, de Oranje garde enz. Een en ander viel natuurlijk zeer ln de smaak. De voorzitter van Excelsior, de heer J. v. Egmond bracht de dank der Vereeniging over aan ds. Peter, die als eere-voorzltter steeds tot volle medewerking bereid werd gevonden. Het was reeds ver na middernacht toen deze feestelijke bijeenkomst met gemeeh- schappelijk gezang en dankgebed werd ge sloten. Doodelijke aanrijding. De vlschventer M. van 't R. alhier werd op den Rijksstraatweg met zijn bakfiets zoodanig door een auto aangereden, dat hij ernstig gewond naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd moest worden, waar hij enkele uren later ls overleden. Het slacht offer laat een vrouw en 5 kinderen achter. SASSENHEIM. Ingelandenvergadering Mottigerpolder, De jaarlljksche Ingelandenvergadering van den Mottigerpolder. gelegen onder Sassenheim en Voorhout, werd onder voor- zlterschap van den heer J. W. Marbus, in hotel „Het bruine Paard" alhier gehouden. Na een woord van welkom door den voor zitter en na vaststelling van de notulen werd overgegaan tot behandeling der rekening over 1934 Deze werd vastgesteld aan Inkomsten op t. 1842.99Vi en aan uit gaven op f. 1597 45. Het batig saldo bedroeg dus f. 245.54'/!. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7