O, WAT EEN ONGELUK! CORRESPONDENTIE. LANGS DE BEEK. Joost kreeg van SLnterklaas een Deer, Een beer met mecanlek, En als Joost aan een sleutel draait. Maakt Berie brom-muziek. Dan gaat beers kopje op en neer, Alsof hy knikt: „ja, ja". Maar Joostje roept dan vrooUjk uit: „Myn Berie zegt: „da, da!" Als Joostje 's morgens wakker wordt, Grijpt hy het eerst zyn beer, Die heel den nacht ook naast hem ligt Op 'n kussentje van leer. „Zeg, Berie!" vroeg Joost op een dag, „Sliep Je vannacht óók fyn? En lag je ook zoo lekker warm? Zou Mams al wakker zyn?" Toep keek beer kleine Joostje aan Met zyn héél donk're oogen. 't Was juist, alsof hy zeggen wou: „Je zult wel opstaan mogen". Dit denkt ook Joost en hy klimt vlug Met Berte over 't hekje. Maar.plof! Joost valt! En beer viel óók Juist op zyn leuk, zwart bekje! Klein Joostje huilt en Berie bromt, Want Joost viel op zyn kopje, Dit staat n u scheef op Berie's hals Dat is voor hem een stropje! (Nadruk verboden). TANTE JOH. Een massa brieven, dus heel veel werk en ik zal dus maar gauw aan de aparte antwoorden beginnen. Met my gaat het nog hetzelfde, maar als het niet te koud is en de zon schynt, dan lig ik wel met open raam, dus zal ik maar hopen, dat de lucht my wat zal versterken en opknappen. Ik hoop spoedig prysraadsels te geven, dus verheugt Je daar maar vast op. Jltske en Marietje van Akker, ik zal nu maar vast met den verjaardag van 25 Maart fellciteeren en een goeden vrooiy- ken dag te wenschen Rie en Klaas Oudshoorn dat was een gezellig avondje hoor, waarvan Klaas my zoon aardige beschryving gaf. Jan en Piet van Hoven beterschap, met de bof hoor, wie van de twee is het eigen lijk, die ziek Is? Piet Lagas, zoo ga je nu weer in de stad naar school? vond je het zoo heeriyk op de Buitenschool in Katwyk? Jo Janssen, Bep Titulaer, J. van den Berg. jullie deden je brieven ln een couvert met l'/i cent als drukwerk, maar dat mag niet, het zyn geschreven brieven, geen drukwerk ze wilden my strafport laten betalen. Willy Hartveldt, nog wel gefeliciteerd, je hebt veel plezier gehad, zie ik uit je brief. Zeg aan Nellie liever geen raadsels met teekeningen te sturen. Toos en Bep Bouter ja ik woon hier al 5 jaar zeer naar mijn genoegen, ik heb een mooie groote kamer beneden voor Viertal van Vliet, nog wel gefeliciteerd hoor Aaltje, je hebt een goeden verjaar dag gehad, ga je nu ijverig aan het naaien. Cisca van Gijzen krijg je telkens nieuwe nichtjes en wonen ze in Leiden, mag je ze al zien? Lientje Lefeber ja zeker lykt my dat aquarium heel mooi en aardig. Gelukkig dat Je al veel beter bent. Jacobus en Leendert Moraal zoo is je zusje bijna tegelyk met my jarig, dan kan je het gemakkelijk onthouden. Tienie, Wim, Gertie en Gonda Mekel, zeker alle vier mogen meedoen, hoe oud zyn de tweelingen? Henk Herreur over dat feest van de buitenschool heb ik in het LD. gelezen, heb je dus mee feestgevierd. Drietal de Wit ja dat schreef ik verle den week al, dat ik erg werd verwend op myn verjaardag. Dickie nog wel gefelici teerd met 18 Maart, was het een vroolyke dag? Jan Voogt zoodra je zusje 7 jaar is; mag zy meedoen, niet eerder. Arie, Piet en Zus Smlttenaar dan heb ik jullie brief niet gekregen, daar kan ik heusoh niets aan doen. Pietertje en Saartje Lagendyk ik lig wel telkens met open raam. maar mag nog niet naar buiten. Corry en Henk Bousie doordat myn verjaardag op Zondag viel kreeg ik vele gelukwenschen pas een dag later. Leni Groeneveld dat raadsel is my al zóó dikwijls toegezonden, dat kan ik heusch niet weer plaatsen Ja als je zusje 7 jaar is, mag ze meedoen. Geertruida Pelt dat le raadsel van op 't vuur heeft er al ingestaan, en al die spreekwoorden, ook daar kryg ik zoo'n massa van. Minie van der Zeeuw je hoeft niet alle raadsels op te lossen, je mag er uitzoeken. Sientje Timmermans mooi postpapier heb je nu. Aardig dat je ook correspon-» deert met een meisje uit Afrika. Dat was een flinke lange wandeling! Bep en Wim Nieboer prettig die cadeaux nu kan je er gezellig mee spelen. Ja han den hebben wel eens meer toevallen als ze jong zyn, gelukkig dat hy nu weer goed gezond is. Bep van Kooperen, dat zal wel heeriyk zijn om 's zomers by dat vriendinnetje buiten te logeeren. Bep Keereweer wel gefeliciteerd met aanstaanden Zaterdag, gezellig dat Marietje dan bij je komt ik zag dat zy er zich ook op verheugt. Bakt samen maar lekker poffertjes. Bep Peter, die eerste anecdote zal lk eens plaatsen, maar die andere is my al meermalen toegezonden. Wies en Trees Groeneveld zeker mag Willy ook mesdoen, als ze by haar thuis het Leidsch Dagblad lezen en dan mogen jullie samen inzenden. Jan en Reva Uitendyk, de anecdote zal ik later eens plaatsen. Mientje Stikvoort, jy ook al bof. daar las ik vandaag al meer over. Enkele van die raadsels kan ik wel gebruiken, maar eenlge hebben er al ingestaan. IJvonne en Arthur Moraal is Je vader zoo heel erg ziek geweest, ik bagryp heel best hoor dat jullie toen geen zin hadt om te schrijven. Siet en Jan Feenstra neen hoor lk ver zamel of bewaar nooit postzegels, dus daar kan ik je niet aan helpen, vraag het maar eens op sohool. Nico en Margje Liebert o er zyn veel heel kleine kindertjes die 't niet prettig vinden als ze gewasschen worden, soms vinden ze 't wel prettig geheel in een badje. Jannie van Biezen, dat raadsel is mij al zóó dikwyis toegezonden. Lientje Oostveen zoo. heb je nu al 'Paascheieren gekregen, dat is vroeg want het duurt nog weken eer het Paschen is. Matthie en Annie van der Linden het raadsel zal ik bewaren. Abram de Wit houd je zoo veel van voet ballen, ben je al in een club? Of gebeurt dat later pas? Gonny en Henny v. Vliet moet Gonny hard werken voor de repetities. Zyn jullie verhuisd en nu zooveel prettiger. Ben brief op geel postpapier zonder naam, ik meende het papier en het schrift van Piet van Egmond, is dat zoo? Een verhaal over de opening van den nieuwen speeltuin Westerkwartier. En hy of zy kon er niet naar toe, was gevallen. Net voor ik deze correspondentie ga beëindigen, krijg ik een brief van de Redactie L.D. met een prettig gunstig antwoord op myn verzoek, of ik bij de eerstvolgende prijsraadsels weer boeken mag verloten, als een extraatje ter eere van het jubileum, het 75-jarig bestaan van het Leidsch Dagblad. De volgende week hoop ik een prijs raadsel te geven, een werkje waaraan iedereen mee kan doen, en daarbij mag ik dan 16 boeken verloten, Is dat nu geen heeriyk nieuwtje! Verheugt je er allen maar vast op. Leest dus allen het einde van de cor respondentie van deze kinderkrant, dan weet je vast wat je de volgende week kunt verwachten. Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, van Beuningenstraat 42. 'k Liep met Juun, ons kleine hondje, Door het bosch en by de beek Bleef hy plots'ling keffend stilstaan. Weet je, waar hy zoo naar keek? Naar.het hondje in het i&ater. Want dat zag hem woedend aan! Tegen een zoo nydlg beestje Moest hy toch wel blaffen gaan! En op eens.daar plofte Juuntje In het water. 'tWas heel frisch! Juun wou naar den ander byten, Maar och, telkens was het mis! Juuntje kreeg den bek vol water. Zelfs zyn armen neus daarby! En hy proestte en hy slikte. Keek eens even om naar my. 'k Haalde hem maar vlug op 't droge, Zei: Voor zwemmen is 't te koud! Juuntje luisterde gelukkig. Och, wat had hy het benauwd! Als ik voortaan weer ga wand'len, Loopen wy niet langs de beek, Waar Juun heusoh zijn eigen beelt'nis Een vijandig hondje leek! CARLA HOOG. (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16