HYPOTHEEK D. ABSP0EL MODES RECLAMEAANBIEDING MODELHOEOEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 19 Maart 1935 Natuurgeneeskundig Instituut H. JONKERS VENDUHUIS DER NOTARISSEN. H. en W, MIDDELKOOP Nieuwe Rijn 27 - Leiden - Telef, 490 Vergadering Alg. Vereen, voor BloembollencnHnnr. De afd. Lisserdijk von de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde onder pre sidium van den heer B Berbee Er was een druk bezoek voor deze ver? De voorz. heette alle aanwezigen hartelijk welkom en wenschte op deze eerste verg. In 1935 leder een voorspoedig jaar toe. De secr. de beer J. M de Graaf, las de notulen en het jaarverslag, welke beiden onder dank voor de accurate samenstel ling werden goedgekeurd De penningm deelde mede dat een voordeelig saldo kan worden geboekt. De heeren Joh. v. d. Lely en Van Leeuwen onderzochten de boeken van den penning meester. hetgeen een gunstig resultaat opleverde, waarop den penningm. décharge werd verleend. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de alg. verg. kwam ter sprake de motie-Vogelenzang betreffende het verzoek tot ontheffing van de Roe-be lasting Men verklaarde zich voor de mo tie. De heeren Joh. v. d Lely en A Buur man werden benoemd als afgev. naar de alg. verg op 25 Maart Na rondvraag werd de verloting gehou den van gereedschappen voor het Bloem- bollenbedrijf De voorz. sloot daarna. In een ten raadhulze te Hoofddorp onder leiding van den voorz. den heer J. J. Dengerink. gehouden vergadering van de plaatselijke commissie van toezicht op het L. O in deze gemeente werden de door den Raad gekozen leden, de heeren Hijstelk en van Veen geïnstalleerd De commissie sprak zich unaniem uit voor uitvoering van de spelling Marchant. Uitbreiding aantal Kerkeraadsleden. Werd eenigen tijd geleden het denk beeld geopperd en verwezenlijkt om het aantal Kerkeraadsleden der Herv Gem. Haarlemmermeer uit te breiden en ook elk der ln deze gemeente bestaande drie Evangelisatiegebouwen„Geloof en Lief de" aan de Lijnden. „Maranatha" aan den Aalsmeerderweg en ..Ebenhaëzer" te Vijf huizen. een ouderling en diaken te be noemen. thans werd met het oog op de sterke uitbreiding die de Badhoevebuurt met omgeving ondergaat en de kerkdien sten die aldaar reeds geregeld in een lo kaal van de bijz school aan de Burge meester v. Amersfoortlaan worden gehou den besloten ook voor dit vanwege de Herv. Kerk te verzorgen deel der gemeen te de benoeming van een ouderling en diaken te doen plaats hebben. Hiertoe werden gekozen de heeren R. J. Middel koop en J. v. d. Weide, die Zondagavond in de te Rijk in de Badhoevebuurt gehou den godsdienstoefening door ds. J. C. Sal- verda in hun ambt werden bevestigd. B. en W. stellen met uitvoerige toe lichting den raad voor hen te machtigen met den heer Wieger Bruin, architect, wonende te Amsterdam, te continueeren de reeds aangegane overeenkomst tot het geven van deskundig advies over inge diende bouwplannen, mede in verband met de welstandsbepallngen. HILLEGOM. Op de eerste tiendaagsche tentoon stelling van Flora te Heemstede werd een verg. zilveren medaille ff. 151 toe gekend aan de N V. fa. L. Stassen junior alhier voor collectie vroege, enkele, dub bele. Darwin-Parkiet- en late tulpen. Losse beplanting. Eervolle vermelding aan fa Eug v. d Schoot alhier; vak dubbele tulpen. De N V. P Hopman en Zn. alhier ontving een zilveren medaille (f. 10. voor 2 bloemstukken van E. U. T. Sunburst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door het bestuur der Tuinbouwver .Katwijk en Omstreken" ls aanbesteed het bouwen ivergrooten van de bestaande» van een klstenloods op het veilingterrein. Ingeschreven was als volgt: Jac. Th Rem merswaal en wed. Bekker f 1925, A. C. van Schie rfn A. Haasnoot f. 1912, C. Aanhane en J. Kruger f 1798. De begrootingssom was f. 2041. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers de heeren Aanhane en Kruger alhier De uitslag der stemming voor de rangorde op de definitieve lijst der ge meenteraadsverkiezing is dat uitgebracht zijn 135 stemmen. Hiervan verkregen H. W Grimbergen aftredend 104 stM. C. v. d. Berg 16 St.. J. C. Schrama 11 St., en A. G Ouwerling 4 st. Waar het thans ging om de eerste plaats op de definitieve lijst is door deze stemming de heer H. W. Grimbergen uitgemaakt dat hij hierop nummer 1 zijn zal. De volgende stemming op a.s. Zondag gaat over No. 2. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de ln de Visscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd; Floor van Rijn, W. H. Ouwehand, L. N Parlevllet, Dirk v. d. Bent Jzn., Piet Durfer, Leen Barnhoorn. Allen zijn leer lingen van den heer C. Varkevisser, direc teur van de Visscherijschool alhier. Rijks- gedelegeerde was kapitein J. H. Götz. Ud van de examencommissie voor stuurlieden Ds. Boissevain spreekt voor d* N.SB. In hotel de Zwaan werd hedenavond deze bijeenkomst gehouden, waar ds. W. Th Boissevain, predikant te Lelden, een lezing hield over: „De geestelijke achter grond van de N S B in Nederland". De waarnemend groepsleider de heer H. de Haan verklaarde, dat het een gToot ge noegen was ds. Boissevain welkom te hee- ten en ln ons midden te zien Hij deelde mede, dat de groepsleider, de heer P M. v. d Berg wegens ongesteldheid verhin derd was deze verg te lelden. Vervolgens hield ds Boissevain zijn le zing. waarvan indertijd reeds een verslag in ons blad gegeven is Na het beantwoorden van gestelde vra gen. werd met dank aan den spr., met het zingen van het Wilhelmus besloten, waar na nog een huishoudelijke bespreking met de leden plaats had. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier afge nomen examens voor het certificaat ln kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd: Bertus Fransen. Floor Schaap Czn.. Piet Kuljt, Gilles Ros Wzn Leen de Mol. Piet v. d Plas, Gijs Remmelzwaal, Com. Haasnoot Jzn Arie van Rijn. Dirk van Duiin Jzn Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. directeur van de Visscherij school alhier Rijksgedelëgeerde was kapi tein J. H Götz. lid van de examencommis sie voor stuurlieden. Door de Gebrs. J. en W. Groen alhier is aangekocht de Seheveningsche logger Sch. 378 Het vaartuig is voor de uitoefe ning der trawlvisscherij bestemd en zal onder het nummer K W. 27 en den naam Mercurius" varen. Bij nader onderzoek van de politie is gebleken, dat het rijwiel dat verleden week hier voor f. 3.50 verkocht was. verhuurd is door een rijwielverhuurder ln de v. d. Werfstraat te Rotterdam, aan iemand die voorgaf te heeten Hardlooper; de ver dachte bleek te zijn L. H.. geboren alhier, en zonder vaste woonplaats. Door het Crisis-comité worden van heden af geen brandstoffen meer ver strekt. De melkprijs in deze gemeente is ver laagd en van 10 cent gebracht op 9 cent per liter. LISSE. Op de eerste tiendaagsche tentoon stelling van Flora te Heemstede werd de groote gouden medaille (f. 501 toege kend aan de fa. v. d. Vlugt alhier voor collectie nieuwe soorten Hyacinthen in manden opgesteld: een kleine gouden medaille aan de fa. G v. d. Mey's Zonen alhier voor collectie nieuwe hyacinthen in manden en dubbele vroege tulpen in man den iMurillo sporten i Een verg. zilveren medaille (f 15' aan de fa M. Buten al hier voor collectie Mendeltulpen in vazen; een kleine gouden medaille (f. 25) aan de N V D. W Lefeber Co. alhier voor tuln- beplanting van geforceerde bolgewassen, nieuwe narcissen en tulpen-species; verg. ziW medaille (f. 15) aan de fa. J. W. A. Lefeber alhier voor losse beplanting in nieuwe narcissen: kl. gouden medaille if 251 aan fa. J. Pijnacker Zn. alhier, huisbeplanting met geforceerde vroege, late Mendel- en Darwintulpen. NOORDWIJK. Duinbrand bij het Radiostation. Nabij het Radiostation heeft een duin brand plaats gehad. Dp brand, welke een oppervlakte van plm. 500 M2. besloeg ls door de brandweer gedoofd. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. De heer v. H. alhier, deed bij de poli tie aangifte van ontvreemding van zijn rijwiel. Op de eerste tiendaagsche tentoon stelling van Flora te Heemstede werd de kl. gouden med. (f. 25) toegekend aan de fa Soeteman alhier voor collectie enkele en dubbele vroege tulipen, late en Darwintulpen. Losse beplanting. NOORDWIJKERHOUT. Bijeenkomst der Chr. Hist Kiesvereeniging. In „De Gemeentewoning" vergaderde de Chr. Hist. Kiesver. onder voorzitterschap van den heer B. M. Schroder. Deze opende met het lezen van Ps. 19, ging voor in ge bed, heette allen hartelijk welkom en sprak zijn voldoening uit over de talrijke opkomst. De secr. de heer P Reyneveld las de notulen, waarna de bestuursverkiezing plaats had. In plaats van den heer Albert Koudljs A.zn. die als bestuurslid had bedankt, werd met alg. st. gekozen, de heer L. C. Bouw meester. De aftr. voorzitter werd herko zen, evenals de aftr. leden, de heeren P. Reyneveld en G. Wesseling. Tot afgev. naar de alg. verg. te Amster dam werden benoemd, de heeren Coenraad Bouwmeester en P Reyneveld. die, wegens ontoereikendheid der kas, ditmaal op eigen kosten, de belangen der partU zullen gaan behartigen. Hierna volgde het v.n. punt der agenda: Bespreking over de mogelijkheid om samen te werken met de A R. Kiesvereeniging. Na langdurige besprekingen en stem ming, bleek samenwerking mogelijk te zijn. doch niet in alle opzichten. Verschil lende leden van de Chr Hist partij gaven te kennen, dat deze partij, die hier onge veer zesmaal zoo sterk ls. als de A R. partij, recht heeft op twee zetels ln den Gemeen teraad, waarbij met de a.s. verkiezingen degelijk rekening dient gehouden te wor den. De tijd moet voorbij zijn, waarin, zoo als eenigen tijd geleden geschiedde, een lid van de A R. partij, voorrang had voor lid van den Gemeenteraad, boven een lid van de Christ. Hist Ver. Met het samenstellen der verkiezings lijst dient hiermede degelllk rekening te worden gehouden, wat ook bleek uit de hierna opgemaakte lijst: Candtdaten voor de a.s. Gemeenteraads-verkiezing bleken te zijn: 1 D J. Westrik; 2. B. M. Schroder: 3. J. Padding; 4 L C Bouwmeester met nog een reeks gegadigden. Hierna vroeg de heer J Paschler het woord en deelde mede. dat hij bij de a.s. verkiezingen niet meer in aanmerking wenschte te komen voor een candidatuur, daar hij plan heeft, als lid van den Raad te bedanken. De voorzitter SDrak hartelijke woorden tot den heer Passchier en dankte namens alle leden, voor alles wat hij gedurende zijn lidmaatschap van den Raad. sinds tal van jaren, gedaan heeft voor de belangen der Chr. Hlst. partij. De voorzitter sloot hierna met dank gebed. In café „De Zwaan" trad voor den R.K. Middenstand als spreker op de heer J Mol, propagandist van de Hanze. Duide lijk werd uiteengezet wat de taak van de leden is, in de propagandamaand, welke tot 15 April duurt ook met het oog op de as. verkiezingen. OËGSTGEEST. r. „o Op de eerste tiendaagsche tentoon stelling van Flora te Heemstede werd de groote gouden medaille (f. 50) toege kend aan de fa. G. Lubbe Zn. alhier; tuinbeplanting met nieuwe narcissen in soorten. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Gehuwd: L. de Mooy jm. 27 J. en G. Zwaan jd. 24 j. Vergadering Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afdeeling Rijnsburg van bovenge- noemden bond hield een openbare verg. in het Ontspanningslokaal. De voorz de heer G. v. Duin, opende met het laten zingen van ps. 42 1. ging voor in gebed en sprak een kort.welkomstwoord, waar bij hij den spr. van dezen avond, den heer Siemons, Inleidde. Deze besprak de Ateranderde bepalingen ten opzichte van een z.g. wachtjaar. d w z. een jaar, waarin men uitgesloten is van uitkeering uit de werkloozenkas. Tot nog toe trad na 5 jaar trekken een wachtjaar in. thans worden die 5 jaren gebracht op 3 jaar. Spr. lichtte toe, wat het hoofdbe stuur reeds had gedaan om deze nieuwe bepaling ongedaan te maken. Voorgesteld is vanwege de organisatie om de 5 jaar uitkeering te handhaven, maar dan de werklooze arbeiders niet 7 weken, zooals nu, maar 6 weken door den Bond te laten ondersteunen. Vergadering der Chr. Hist. Unie. De afd Rtjnsburg van de Chr. Hist. Unie kwam in openbare vergadering bijeen. De voorzitter, de heer D. de Jong opende na het zingen van ps. 119 3 met gebed; hij las een gedeelte van Rom. 13 en wees er op. hoe wij hog altijd leven in een grond wettelijk geregelde staat en er op velerlei gebied vrijheid bestaat. Thans gaat het om de Chr. grondslagen van de Staat. De Unie is geen vereeftfging van gelijk denkende menschen. maar in het geweldig gebeuren van dezen tijd ziet men gelijke lichtpun ten. De binding ln de Chr. Hist Unie gaat boven den mensch uit. maar is gelegen in den ievenden Christus der Schriften Bij de hopenlooze verdeeldheid op politiek ge bied is het noodzakelijk, dat velen onder de vaan van de Unie gemeenschappelijk optrekken. Hierna sprak de heer E. L. de Witt, die op art. 1 van het program van beginselen wees en zich keerde tegen hen. die de politiek der Unie aanvallen en haar Chr. beginsel ontkennen. Men let dan echter te veel op wat menschen doen en te weinig op het Evangelie. Uitvoerig besprak spr. de houding der H G.S. tegenover de Chr. Hist. Unie. Met klem kwam spr. er tegen op dat men het voorstelt, dat de Unie haar Chr. beginsel zou verzaken. Inzake de coalitie merkte spr. op. dat art. 36 niet letterlijk is door te voeren. Men kan de Roomschen niet uitsluiten. Het zijn toch ook Nederlanders en staats burgers; alle ambten staan ook voor hen open Wij mogen hen niet haten, maar moeten veeleer bidden, dat God hun oogen opene en aantoone op welk een dwaalweg zit zich bevinden opdat zij uit den af grond van het bil geloof weder worden op getrokken Kan christelijk en politiek samengaan, vroeg spr Een christen mag zich niet onttrekken aan de plaats, waarop God hem heeft ge zet. ook in het burgerlijk en staatkundig leven: steeds moet het gaan om de eerc Gods. Daarna keerde spr. zich tegen de z.g. Roode Vakbeweging en het petitionnement van het N.V.V Al gaat ook niet alles naar den zin der Chr. Hist, en staan zij sceptisch tegen over vele Regeerlngs maatregelen, men moet bedenken, dat regeeren thans moei lijk ls en critlek achteraf zeer gemakke lijk. Spr besloot met een opwekkend woord om bij de a.s Statenverkiezing te stemmen op de candldaten van de Chr. Hlst. Unie. Tweede spr. was de heer Wilbrink uit Leiden, die er op wees dat het vertrouwen ln de Chr. beginselen en dus ook ln die der Unie ernstig dreigen geschokt te worden. Daarvoor is echter geen enkele reden. Altijd is de c.h. gouvernementeel geweest, ook onder liberaal bewind. De Unie staat ook niet critlekloos tegenover veel waartoe thans wordt besloten Spr wees op de rede van jhr. de Geer bij het begrootlngsdebat. Door de groote verscheidenheid der bedrij ven en uiteenloopende belangen ls het onmogelijk maatregelen te treffen, welke allen bevredigen. Met dankbaarheid con stateerde hij. wat door de Chr. Hist, is gedaan Hii wees o.a. op de onvermoeide en veelzijdige arbeid van den heer Lovlnk en verdedigde het beleid van den Min. van Econ. Zaken. Spr keerde zich tegen de NS B. die z.i. de vrijheid van staat en kerk bedreigt. Veel wat tot de idealen van de NSB. wordt gerekend, leeft ook ln Ohr Hlst. Unie. welke eveneens ons volk wil zien als één geheel ook bij haar leeft, de nationale gedachte. De Unie wil het Ned. Volk als een eenheid, maar de verschil lende nuanceeringen moeten tot uiting komen. Eensgezind te denken door allen ls niet mogelijk zie naar Duitschland. De vrijheid van het geestlijk leven en de vrijheid van de Kerk mogen niet in het gedrang komen. Zoo ook de zending ln Indië. Helaas zijn de Chr. partijen te veel verdeeld. Det kerk kan niet alles. Ook wij als burgers moeten in het volle leven, dus ook op politiek terrein de beginselen uit dragen en ons verzetten o.a tegen ont wrichting van het huwelijk, de zedeloos heid enz. Spr. keerde zich dan tegen de C.D.U. en haar program Zij draagt geen regeerings- verantwoordelilkheid. Had zij die dan zou den ook vele van haar wenschen onvervuld blijven. Ook volgens de Unie moeten de sociale verzekeringen uitgebreid worden. Maar waar daardoor meerdere uitgaven worden gevraagd, kan alles niet onmiddel lijk worden uitgevoerd. Ook spr besloot met een opwekkend woord, om de Chr. Hlst. Unie getrouw te blijven en te steu nen haar beginselen, welke aan Gods Woord zijn ontleend. Na gedachtenwlsseling sloot de voorzitter na het zingen van Gez. 180 5 met dank gebed. Woensdag 20 Maart a.s. te 2 uur n.m. zal ten huize van den heer G. J. Rijk mans, arts alhier, gelegenheid zijn tot kostelooze vaccinatie. Na gehouden stemming ls bij de Chr. Ger. Kerk alhier ln de vacature ds. N. de Jong beroepen ds. W. Heerma van Aals meer. VOORHOUT. Op de eerste tiendaagsche tentoon stelling van Flora te Heemstede werd een verg. zilv. medaille (f. 15.toege kend aan de fa. P. van Reisen en Zn. alhier voor collectie dubbele vroege tul pen in manden. I Murilla-soorten VOORSCHOTEN. OFFICIEELE OPENING JONGENS PAVILJOEN „NIEUW VOORDORP". Talrijke sprekers brengen gelukwenschen over. Zaterdag is de nieuwe vleugel, het jon- genspavlljoen. aan het kinderhuis Nieuw Voordorp, alhier, in tegenwoordigheid van het bestuur van de ver. „Kinderzorg" te 's-Gravenhage en vele genoodigden ge opend en hiermede officieel in gebruik genomen. De oude gymnastiekzaal is bij den nieu wen vleugel getrokken en deze zaal veran derd in een kerkzaal, waar lederen mor gen oud en jong samen komen om den dag met een korte godsdienstoefening te beginnen en waar ook jeugddiensten wor den gehouden. De vroegere kerkzaal is een woonzaal geworden voor meisjes van 912 jaar. In deze ruime kerkzaal waren allen bij een gekomen. Wij merkten o.a. op: bur gemeester E. Vernède, ds L. D. Poot, Ned. Herv. pred. en den heer J. A. L. Vervloet, namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te 's-Gravenhage; ds. H. P. Fortgens, Ned. Herv. pred. en de heer Th. J. Broers Sr., namens den kerkeraad te Voorscho ten; den heer L. Hoejenbos, dir. Gem. dienst v. Maatsch. Hulpbetoon, Den Haag; den heer Noordam, van Valkenheide; de heer v. Beek, vert, van den minister Justitie en den heer S. S. Leppink hnntü der Herv. school alhier. De voorz., de heer J. R. Snoeck Henke- mans. opende met het laten zingen van Ps. 116 vs. 1 en 10, gebed en het voorlezen van 1 Cor. 13. Hierna sprak hij een woord van welkom tot allen, speciaal tot den heer v Beek. Spr. herinnerde aan het samenwerken van regeerlngscolleges en vertegenwoor digers van vereenlglngen van weldadig, held Deze samenwerking elscht van beide kanten vertrouwen. De samenwerking met de regeering ls het ontvangen van steun terwijl van de zijde der instellingen, een opvolgen der bepalingen wordt geëischt Hierbij gaf spr. de verzekering, dat 'teen innige begeerte is van het bestuur zich te houden aan deze bepalingen en deed hij bij hernieuwing een beroep op de mede werking. Van de burgerlijke autoriteiten verwelkomde spr. burgemeester E. Ver nède. De aanraking ls wel niet zoo groot met de rechterlijke autoriteiten, maar toch ls het van het grootste belang, dat er een welwillende gezindheid ls voorden arbeid en zien wij in Uwe tegenwoordig heid, aldus spr., een vernieuwd bewijs van genegenheid. Bijzonder aangenaam was het den voor zitter, dat ds. Poot de Ned. Herv. Kerk van Den Haag vertegenwoordigde, temeer waar dit voor den kerkeraad een moeilijken dag was, in verband met nog andere plechtig heden in Den Haag. De gemeente van Den Haag is de moeder van onze vereenlglng en reeds bij den aanvang werd gezegd, wij willen wel werken Indien men ons een opdracht geeft en krachtens een man daat is destijds deze opdracht gegeven en aanvaard. Wij voelen ons verantwoordelijk tegenover kerk en gemeente, waar het werk ls begonnen. Twee gedachten wilde spr. ontwikkelen en wel ten eerste de woorden ontleend aan het voorgelezen hoofdstuk en ten tweede, „was het wel goed ln dezen tijd zoo'n uitbreiding te geven." Er zijn vele moeilijkheden, maar dt liefde alleen kan het werk doen gelukken. Er zijn veel meer teleurstellingen, maar omdat er een schat van liefde in ons hart woont en wij aan God om liefde vra gen, zullen wij het hart van het kind kunnen raken. De tweede gedachte kon spr. volkomen bevestigend beantwoorden. Wanneer de kinderen hier komen, moet er getracht worden te breken met het oude, om een nieuwen band te krijgen met kerkelijk en maatschappelijk leven. Toen de kinderwetten werden ingevoerd, werd er gezegd: er worden aan deze kinderen meer zorgen besteed dan eenig vader of moeder kan doen. Maar het is noodzake lijk, dat de eischen ecnigszins hooger wor den gesteld. Het kind moet de ervaring krijgen, dat in de nieuwe omgeving alle zorgen aan hem worden besteed en deze gedachten hebben voorgezeten met het bouwen van dit paviljoen Hierbij wenschte spr. speciaal te noemen den heer en mevr. Viveen, die steeds met klem hebben aan gedrongen op deze verbetering; spreker wenschte hun namen te noemen en te prijzen voor hun volharding. Tenslotte hoopte de heer Snoeck Hen- kemans, dat allen, die straks het gebouw zullen zien, zeggen dat 't goed is, om te besluiten met den wensch dat God zijn zegen mocht geven voor dezen arbeid, tot eer van Gods grooten Naam. Hierna werd gezongen Gez. 274 vs. 5. De heer v. Beek opende de reeks van sprekers, die hun gelukwenschen aan boden bij de opening van dit gebouw. Ds. Poot deed 't als vertegenwoordiger van de Ned. Herv. kerk van Den Haag. die den moederlijken stoot heeft gegeven in 1903. Spr. noemde het verblijdend, wanneer een kind groeit en dat het zaadje ls uitge groeid tot een boom, waarin de vogelen des hemels hun nesten bouwen. Namens de directeuren van opvoedingsgestichten sprak de heer Noordam van Valkenheide; burgemeester E. Vernède namens het ge meentebestuur van Voorschoten: ds. II. P. Fortgens namens den Kerkeraad van Voorschoten, als voorzitter van de Herv. school en als predikant van deze inrich ting, en tenslotte de heer O. R I. Viveen. dir. van het kinderhuis „Nieuw Voordorp", die mede namens zijn echtgenoote dank zeide voor de ondervonden medewerking, speciaal van den voorzitter. Spr. verblijdde er zich over. dat hij dezen dag heeft mo gen meemaken en hoopte, dat hij nog vele jaren van zijn leiding en hulp zal mogen genieten. De heer Snoeck Henkemans heeft alle sprekers dank gezegd voor hun gbede wen schen en hen. die bloemen hadden gezon den. Ook wijdde hij nog een enkel woord aan de nagedachtenis van den architect, wijlen den heer v. Duyl, die de plannen had ontworpen. Ds. Poot sloot met dank gebed. Nadat de thee was geserveerd bezich tigde men het gebouw, alsmede de ten toonstelling van poppen in kleederdrach ten en poppen van historische personen. In verband met ons vorig verslag, waar in er op gewezen werd. dat vroeger bij de meisjes uitsluitend gedacht werd aan op leiding voor dienstboden, schrijven leze ressen ons, dat haar van vroeger ook ge vallen bekend zijn van opleiding voor on derwijzeres. kinderjuffrouw met dipl. Tesselschade en nuttige handwerken. Op de eerste tiendaagsche tentoon stelling van Flora te Heemstede werd een verg. zilveren medaille ff. 15) toege kend aan de N.V. Gebr. Egglrik alhier voor twee vakken Convallaria's. Levensverzekering Mij. heeft gelden beschikbaar voor Iste Hypotheek op courante Woon- en Winkel huizen in de gemeente Leiden. Rente 4°/» per jaar. Geen posten beneden f. 10.000.Brieven Bureau van dit Blad onder No 1213. De Curator brengt ter kennis dat door het verbindend worden der eenigste ultdeelingslijst het faillissement van H. J. BAD2R, bloembollenhan lelaar te Sas- senheim, is geëindigd. Mr. A. J. BOM IJN, 1174 Curator. Leiden. 18 Maart 1935. Kantoor: Bapenburg 32. DOEZASTRAAT 41 TELEF. 2141. 5 p. gemalen Rundvet f. 1.50. 1214 «SDiiiiiirM HOOGEVEENJ w uoriMUiliDPiiiiuiiiOfiiMil Onze arts is iederen Donderdag van balf 12 tot half 3 te spreken nan het adres Hugo de Grootstraat No. 8, te Leiden. 1181 Deze week verkoopen wij een groote partij sterke 1202 HUISKAMER HOLTAP KARPETTEN tegen extra lagen prijs vanaf L 5.50. Zie onze speciaal Etalages NU koopen is Uw voordeel! Vraagt zichtzending. S. BULTHUIS, v.h. Fa. Gebr. Hogendoorn B0t6riMkt23 Bij de veiling van a.s. DONDERDAG zal o. m. worden verkocht Balletten, Linnenkasten. Gemakstoelen, Fauteuils, Radiotoestel. IJskast, 'Vijn en Port enz., enz. Do Vendumeester- 1204 T. BEE U WK ES. Bericht hiermede de ontvengit van een fraaie collectie Chapellerle's en vele Rouveanté'i voor het a.i. «eiioen. VOOR OUDERE DAMES RUIM GESORTEERD Speciaal huis in groote maten en billijke prijzen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8