76,te Jaargang DINSDAG 19 MAART 1935 No. 23003 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEtf OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn? per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. UITLOTING GELDLEENINGEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zijn uitgeloot: a. 16 obligatiën van f. 1.000.van de 3 'lt geldleening 1896; b. 10 obligatiën van f. 1.000.van de 3'/i °/o geldleening 1904; c. 23 obligatiën van f. 1.000.en 2 obli gatiën van f. 500.van de 3'/i °/o geld leening 1906; d. 50 obligatiën van f. 1.000.van de 4 geldleening 1911; c. 56 obligatiën van f. 1.000.van de 4 geldleening 1934 groot f. 1.120.000.—; f. 68 obligatiën van f. 1.000.en 7 obli gatiën van f. 500.— van de 4 °/o geldlee ning 1934 groot f. 2.200.000 Deze obligatiën worden 1 Juli 1935 met de tot dien datum verloopen rente, afge lost en houden met dien dag op rente te dragen. De lijst van de uitgelote nummers ligt ter Inzage op de financiëele afdeeling van de gemeente-secretarie. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Leiden, 19 Maart 1935. 1212 INSTALLATIE DER VERKEERSCOMMISSIE. REDE VAN DEN BURGEMEESTER. Ingevolge de nieuwe verordening op het Verkeer te land is in het leven geroepen een Verkeerscommissie, welke het ge- meentebstuur van advies zal dienen in verkeersaangelegenheden. Tot leden van die commissie heeft de Raad in zijn ver gadering van 25 Februari jj. benoemd de raadsleden T. Groeneveld, J Wilbrink en J. H. A. Manders, alsmede de heeren mr. G. H. E. Nord Thomson en D. Parmentier; adviseerende leden zijn de Directeur der Gemeentewerken en de Commissaris van Politie, als secretaris treedt op de secre taris der commissie voor de Strafveror deningen. Gistermiddag is de Burgemeester ten Gemeentehuize overgegaan tot installatie van deze commissie, waarbij hij de vol gende rede hield: Uwe tijd is kostbaar en zoo behoort de mijne te zijn; ik wil dus niet langer dan oirbaar is beslag leggen op den Uwe, maar ik mocht toch wel bij den aanvang Uwer werkzaamheden een oogenblik Uwe aan dacht vragen om namens het Gemeente bestuur deze Commissie te installeeren en op haar werk voorspoed te wenschen. Vooraf ga een woord van dank, dat Gij U voor deze functie beschikbaar steldet en het Gemeentebestuur in zijn taak wilt helpen. Ik hoop. dat Ge U er ook reken schap van wilt geven of reeds gegeven hebt. dat een dankbetuiging hier inder daad op haar plaats is. want het is waar lijk niet weinig, wat wij van U vragen en verwachten. Niet dat er zoo vele vergade ringen door U zullen behoeven te worden gehouden, maar het werk, dat van U ge vraagd wordt, is moeilijk en verantwoor delijk èn, wil het tot zijn recht komen, dan moet gij er toe bereid zijn van het verkeersvraagstuk studie te maken en Uw medewerking over vele jaren blijven ver- leenen. De ervaring heeft mij geleerd, dat ver keer regelen o! zoo gemakkelijk lijkt, maar in de praktijk verre van eenvoudig is. Dit Juist was voor mij een van de redenen, waarom ik tot de overtuiging kwam, dat een Gemeenteraad van 35 leden niet het meest geschikte lichaam is om, meestal incidenteel, beslissingen te nemen over wegafsluitingen en dergelijke. De beslis sing in deze materie werd door de nieuwe verordening gebracht bij het College van Burgemeester en Wethouders, doch, al kan dit vlugger, doeltreffender en consequenter ingrijpen, ook daarin vindt men niet met zekerheid voldoende deskundigheid en be langstelling. De Raad vereenigde zich dan ook met ons voorstel om aan het Dage- lijksch Bestuurscollege een adviseerend college terzijde te stellen in de verwach ting. dat daarin gekozen zouden worden ter zake kundigen en dat in dit eo/.ege een fonds van ervaring, kennis en inzicht in verkeersvraagstukken zou gevormd wor den, waaruit geput kan worden telkens wanneer omstandigheden het nemen van maatregelen wenschelijk makei;. Wij ho pen dus, dat ge van het regelen van het verkeer in deze lang niet daarvoor ge schikte gemeente ernstige studie wiit ma ken en dat ge U bij voortduring ook door eigen aanschouwing op de hoogte wiit houden van het verloop en effect der ge nomen maatregelen, opdat een rijke erva ring aan de beteekenis en waarde van Uwe adviezen het gewicht verleene, dat wij, als beslissende instantie, daaraan zou den willen toekennen. Laat ik nu eerst eenige woorden wijden can den aard en omvang van hel werk, dat u aanvaarden gaat. De Commissie dankt haar bestaan aan de nieuwe verordening op het Verkeer te land, welke met Ingang van 1 Maart j.l. in werking is getreden. In deze verorde ning heeft de Raad een aantal bevoegd heden met betrekking tot het verkeer overgelaten aan Burgemeester en Wet houders. in verband waarmede dit college deze commissie van advies ter zijde werd gesteld, waarin drie Raadsleden en twee niet-Raadsleden zitting hebben. De werkkring van deze Verkeerscommis sie zal in de eerste en voornaamste plaats dus bestaan in het uitbrengen van advie- zèn over de uitvoering van de Verkeers- verordening. Ten aanzien van sommige bepalingen is het vooraf raadplegen van de commissie voorgeschreven. Dit zijn de bepalingen betreffende het geheel of gedeeltelijk af sluiten van wegen voor het rijverkeer (artt. 4. 9 en 101, het inhaalverbod voor motorrijtuigen op bepaalde wegen (art. 6>, de verplichting tot het geven van voor rang aan het verkeer uit een bepaalde richting (art. 7), het indeelen van de wegen in klassen als bedoeld in art. 36 van het Motor- en Rijwielreglement (art. 8) en de stop-, stationneer- en parkeer verboden (art. 32). Maar ook ten aanzien van andere be palingen der verordening zullen Burge meester en Wethouders advies kunnen in winnen en ongetwijfeld zal het College ook in veel gevallen van deze bevoegheid ge bruik maken. Ten slotte kan het advies der commis sie worden gevraagd over onderwerpen, het verkeer rakende, doch niet betreffende de uitvoering van de Verkeersverordening, wanneer Burgemeester en Wethouders of ik dit wenschelijk achten. Daarnaast is de commissie ook bevoegd uit eigen beweging zich tot Burgemeester en Wethouders of mij te wenden met be trekking tot verkeersaangelegenheden. Ofschoon de omschrijving van de bevoegd heid der commissie in een algemeene for mule uiteraard wat ruim gesteld moest worden, is hierbij stilzwijgend ondersteld, dat de commissie bij haar voorstellen suo jure zich niet te zeer met détails zal be zighouden. zich zal beperken tot wensche lijk geachte regelingen of maatregelen, doch zich met de verwerkelijking en hand having daarvan door de gemeente-orga nen niet zal inlaten. Trouwens maakt de aanwezigheid in de commissie van de hoofden der beide ge meentediensten, welke in het bijzonder met het verkeer bemoeienis hebben, het mogelijk, dat eventueele wenschen betref fende détails van uitvoering ondershands te hunner kennis kunnen worden ge bracht. Wij hopen dan ook, dat deze commissie in nauwe samenwerking zal arbeiden met de hoofden van die twee gemeentelijke diensten, die met het verkeer bemoeienis hebben, te weten den Directeur van Ge meentewerken en den Commissaris van Politie. Zij beiden zullen Uwe vergaderin gen steeds bijwonen en zullen U door het verstrekken van feitelijke gegevens van begrijpelijk nut zijn en het kan niet anders dan bevorderlijk zijn voor het spoedig be reiken van goede resultaten, dat reeds bij Uwe beraadslagingen de twee technische adviseurs in verkeersaangelegenheden par excellence van ons College aanwezig zijn. Dat de Secretaris van de Commissie van Strafverordeningen als zoodanig U als secretaris ten dienste zal staan, zal de ten uitvoerlegging van de besluiten bespoedi gen en vergemakkelijken en verband leg gen met de gemeentelijke machine, die de verordeningen op verkeersgebied pleegt voor te bereiden Zooeven wees ik er reeds op, dat Leiden zich niet leent voor een overzichtelijke en logische regeling van verkeer. Dit is een feit. dat wij te aanvaarden hebben en waaraan niet veel veranderd kan worden. Moeten de Leidenaars dus in veel be rusten, ik mag er toch wel bij U op aan dringen, om met de samenstelling der be volking en haar bezigheden en behoeften ten volle rekening te houden. Handeldrijvenden, kleine neringdoenden, winkeliers, bankiers, industrieelen en stu denten hebben allen hun dikwijls als lastig te kwalificeeren wenschen en toch verdienen deze behartigd te worden, waar dat maar eenigszins mogelijk is. Doch al behoort Gij nu allen tot dat deel van de menschheid, dat zich op wie len pleegt voort te bewegen, in plaats van de beenen te gebruiken. Uw werken en medeleven in deze gemeente staan er mij volledig borg voor, dat ge een open oog zult hebben voor de belangen van alle in gezetenen, ook de voetgangers. Er is nog een punt. waarop ik wil wijzen en dat is. dat het mij en meerderen aan getrokken zou hebben aan U ook een zekere uitvoerende macht toe te kennen De meeste zekerheid om goede beslissin gen te nemen vindt men in het dragen van de verantwoordelijkheid voor daden, maar, ge weet, dit is vooralsnog staats rechtelijk niet mogelijk en de beslissingen mitsgaders verantwoordelijkheid blijven op het College van Burgemeester en Wethou ders rusten. Ik kan U inmiddels de vér zekering geven, dat dit College volkomen geneigd is. om zich door U te laten voor lichten, met de grootste belangstelling naar Uwe wijze raadgevingen zal luisteren en zoo maar eenigszins mogelijk, ook daarnaar zal handelen. Ik houd mij overtuigd, dat door de in stellingen van deze Commissie en hare samenstelling een verstandige maatregel genomen is, die het. Gemeentebestuur beter dan tot dusverre in staat zal stellen een zeer belangrijk onderdeel van zijn taak te behartigen; aan U staat het thans, mij in deze verwachting niet teleur te stellen. Thans echter past het mij deze eerste Leidsehe Verkeerscommissie aan het werk te zetten en verklaar ik haar voor geïn stalleerd met de beste wenschen voor een voor onze gemeente nuttige werkzaamheid. Tot Voorzitter der commissie werd be noemd de heer Mr. G. H. E. Nord Thom son, die den Burgemeester dank zegde voor zijn woorden. Spr. verklaarde, dat de leden der commissie de moeilijkheid en het gewicht van het vraagstuk beseften; het gaat om het belang der gemeente en dat van de gemeentenaren. De commissie zal met die laatste belangen, hetzij groeps gewijs, hetzij individueel, zooveel moge lijk rekening houden. Spr. Juichte toe de aanwezigheid in de commissie van den Directeur der Gemeentewerken en den Commissaris van Politie; door vertrouwe lijk overleg met hen zal veel bereikt kun nen worden, zonder dat de ambtelijke weg behoeft te worden gevolgd. Wat betreft de voornaamste taak der commissie, het uitbrengen van adviezen aan het gemeentebestuur, hoopt spr., dat, wanneer de commissie zich zal hebben ingewerkt, haar adviezen door het ge meentebestuur zooveel mogelijk of geheel zullen worden opgevolgd. De commissie weet, dat dit een groote verantwoorde lijkheid op haar laadt, bok al kan zij zelve niet de beslissende instantie zijn. Spr. geeft de verzekering, dat de Com missie zal trachten haar taak zoo te ver richten, dat men later de instelling dei- commissie als een gunstig Initiatief zal beschouwen. DE STADHUISBOUW. Het laat zioh aanzien, dat van de Stad huisruïne spoedig niets anders meer over zal zijn als de voorgevel. Wanneer men den grijzen steenklomp in zijn houten omkluisterlng passeert, bemerkt men wei nig of niets van hetgeen daarachter ge schiedt. Wie zich daarvoor interesseert, neme eens een kijkje aan de Visohmarkt-zijde, waar juist gisteren het houten noodgebouw van „De Faam" is weggebroken, zoodat men de geheele ruimte, waar eens het Stadhuis stond, kan overzien. Men zal ervaren, dat de gansche opper vlakte is ontgraven en momenteel de laat ste resten van de fundamenten worden verwijderd. Tot dusverre is bij het oprui- mingswerk, behalve twee oude poortjes, niets van waarde voor den dag gekomen. Die kans is evenwel nog niet uitgesloten, daar de vloer van dén toekomstigen „raadhuis-kelder" nog drie meter beneden het niveau komt te liggen, waarop men thans ls aangeland. Het zal dus nog wel even duren, voor dat met den eigenlijken opbouw kan worden begonnen. GEREF. SCHOOLVEREENIGING. Bestaat heden veertig jaar. Vandaag is het 40 jaren geleden, dat hier ter stede de GerMormeerde School- vereeniging werd opgericht. In October 1895 werd de school aan de Hooigracht van de Gereformeerde Kerk (A.i overgenomen en begon de Vereeni- ging haar arbeid met de exploitatie van deze school met 180 leefllngen en 4 onder wijzers. In Mei 1898 kocht de Vereeniging de schoei aar. de Heerensingel 'thans Chr. Fröbelschool) van de Leiderdorpsche schoolvereeniging, omdat dit gedeelte bij Leiden werd geannexeerd. Gestadig, maar moeizaam door de finan- cieele zorgen, groeide het werk en in 1909 kon de nieuwgebouwde M.U.L.O.-school aan de Hoogl. Kerkgracht worden ge opend. In de volgende jaren steeg het aan tal leerlingen dermate, dat uitbreiding of nieuwe scholen noodig bleken, maar de financiën lieten het niet toe, totdat de ge lijkstelling van onderwijs (schoolwet-De Visser) het mogelijk maakte de onbruik baar geworden scholen aan de Hooigracht en den Heerensingel te vervangen door twee nieuwe scholen, één in de Stadhou derslaan en één in de Lusthoflaan, terwijl de Hoogl. Kerkgrachtschool werd gesplitst in een opleidingsschool en U.L.O.-kop- school. De laatste étappe in deze 40 jaar was de opening in 1928 van de Kooiparkschool aan de Driftstraat, zoodat het werk der Vereeniging uitgegroeid was van één school met 180 leerlingen tot vijf scholen met 1200 leerlingen. Rijke zegen op moeizamen arbeid, maar arbeid, die gedragen werd door het gebed en de liefde van velen, die dikwerf hun laatste penningen offerden voor hun scho len met den Bijbel, voor het onderwijs hunner kinderen naar Gereformeerde be ginselen. Der tijden nood gedoogt geen uiterlijk feestbetoon, doch morgenavond 20 Maart hoopt de Vereeniging met haar leden In besloten kring, dankend te gedenken Gods daden in het verleden en heden. Zoo zij en blijve de Vereeniging met haar scholen haar blijvende plaats behouden in onze goede stad. ten zegen van allen, die daar het onderwijs volgen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging Alphensche Bank, Schoolstraat 2, Alphen a. d. Rijn. De statuten zijn gewijzigd. Wij ziging handelsn. in: Alphensche Bank N.V. JOCNEEL mT NIEUW/ LEIDSCHE SCHOUWBURG. N.V. VER. ROTTERD. HOFSTADTOONEEI. De Heilige Vlam, tooneelspel in 3 bedrijven van W. So merset Maugham. Vera Bondam. Moederliefde is als een heilige vlam Het is (*3ii thema, dat niet nieuw is. doch dat toch steeds de aandacht weet te trekken, vooral als het is uitgewerkt als door Somerset Maugham in zijn tooneel- werk van bovenstaanden titel. Logisch en krachtig opgebouwd, in meestal gespierde taal, brengt dit oeuvre wel scherp tot uiting hoever moederliefde gaan kan in stille opoffering. Jammer dat de dialoog een enkele maal te ver naar het zuiver literaire overslaat, tengevolge waarvan en dit speciaal in het eerste bedrijf de handeling te gerekt wordt. Waar echter weer scènes tegenover staan van groote expressieve kracht! De koene, levenslustige vlieger Maurice Tabret wordt bij een val ongeneeslijk ver lamd door beschadiging van zijn rugge- graat. Zijn echtgenoote, de jeugdige Stella, wordt deze toestand te machtig en zij geeft zich aan Maurice's broer, een ver houding, die gevolgen heeft Zoodoende dreigt voor Maurice, die vast gelooft in de liefde van zijn vrouw, de laatste levens vreugd, die hem nog aan het leven bindt, verloren te gaan en om te slaan m de bitterste ontgoocheling en tragiek. Dan grijpt de moeder, die alles weet en alles heeft toegelaten om Stella maar te houden bij Maurice, In en zij dient haar zoon een aoodende dosis verdoovingsmiddelen toe. Dat schrijnende leed moet zij haar zoon besparen Het is echter de verpleegzuster, die ont dekt dat Maurice niet een natuurlijken dood stierf en zij, die Maurice lief heeft gekregen, wil dit ruchtbaar maken. Uit haat tegen Stella, die zij verdenkt den moord te hebben gepleegd om zich zelf uit de moeilijkheden te redden. Stella komt daardoor in een gevaarlijk parket, want alles getuigt tegen haar. Op het critieke moment bekent dan de levenswijze moeder haar daad... en de dokter teekent met toestemming dei- zuster een normale overlijdensacte. De wereld zal van deze familie-tragedie niets vernemen! Ziedaar de korte inhoud van dit Engel- sche werk, waarmede Leiden gisteren voor het eerst kennis maakte, nadat het een paar jaar terug al op het repertoire had gestaan. Uitnemend is het gespeeld, al was het een tegenvaller, dat op het laatste oogenblik Theo Frenkel wegens griep als Maurice vervangen moest worden door Eduard Palmers. Het eerste bedrijf, toch reeds te gerekt van dialoog, viel daardoor nog verder terug. Palmers treft evenwel geen schuld, zijn tijd van voorbereiding was te kort om meer te kunnen geven, dan hij deed Maar te twee volgende be drijven slaagden prachtig in keurig samen spel. Bets Ranucci-Beckmann, die voor een keurige regie had gezorgd, gaf de alles begrijpende moeder zonder eenige over drijving met uiterst sympathiek spel en naast haar willen wij in één adem noemen Vera Bondam als de aanklagende pleeg zuster en Fie Carelsen als de beschuldigde Stella. Keurig was haar aanval en verde diging over en weer in snelle bliksemflitsen van krachtige dialoog-zinnen. Dirk Ver beek en Anton Roemer als dokter en vriend des huizes sloten zich hierbij uit muntend aan. Paul Steenbergen als Mau rice's broer was minder overtuigend, doch niet onvoldoende. Helaas was de schouwburg slechts vrij matig bezet. Stuk en spel hadden beter verdiend! Aan applaus heeft het niet ontbroken! BINNENLAND. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de Tariefwet. (Binnenland, 3e Blad). Geen radio-distributie van Staatswege. (Binnenland, 3e Blad). De eerste vrijwillige ruilverkavelings- aete te Bodegraven geteekend; een belang dat de geheele streek dient. (3e Blad). Groote fabrieksbrand te Vlaardingen; meubelfabriek van de N.V. J. Leewis ge heel verwoest. (Laatste Berichten, le BI.) Moordaanslag te Voorburg; twee gewon den. (Laatste Berichten, le Blad). LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING. Het bestuur van de Leidsohe Kunstver- eeniging verzoekt ons mede te deelen, dat de tentoonstelling in de Lakenhal van werk van Adriaan Lubbers morgen voor het laatst geopend is. De sluitingsdag van deze tentoonstelling wijkt dus af van die van de andere exposities. BUITENLAND. Sir John Simon en Eden gaan naar Ber lijn: Duitschland heeft toegezegd te willen onderhandelen over het geheele memo randum van 3 Febr. (2e Blad, Buitenland en Tel., le Blad). De Engelsclie legerbegrooting in het La gerhuis aanvaard. (Buitenland, le Blad). Het conflict tusschen Italië en Abessy- nië. (Tel., le Blad). ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Geneeskunde de heeren W. N. Lagendijk (Voorburg), L. J. Vreeling (Den Haag). VIERING VAN HET EERSTE LUSTRUM DER CHR. DEM..UNIE. Rede van den heer Jungcurt. De afd. Leiden van bovengenoemde Unie heeft gisteravond in het gebouw „Prediker" haar eerste lustrum op waar dige wijze herdacht. Toen de voorzitter der afdeeling, de heer J. Noppe. na gemeenschappelijken zang den avond met gebed opende en een inleidingswoord sprak, kon hij dit doen voor een goed gevulde zaal. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en wendde zich in het bijzonder tot den heer Jung curt, die voor den kieskring Leiden der Chr Dem. Unie veel goed werk heeft ver richt. Spr. wees erop, hoe 5 jaar geleden met 7 leden was begonnen en hoe men, ondanks de vele tegenwerking, gegroeid is. Hij betreurt het, dat die tegenwerking juist van een zijde ls gekomen, waarvan men hulp en steun verwachtte, met name van de A.R.-zijde. Maar ondanks die be strijding is Leiden thans een flinke afdee ling rijk en zijn er tevens, dank zij propa ganda vanuit Leiden, in verschillende plaatsen der omgeving, levenskrachtige af- deelingen ontstaan. En daarom moeten we dankbaar zijn. Tot juichen ls er echter geen reden, daarvoor is de maatschappe lijke ellende te groot, een ellende, waar tegen wij aldus eindigde spr. met al de kracht, die in ons ls moeten strijden, omdat dit een eisch van ons Christelijk geweten ls. De feestrede op dezen avond werd uit gesproken door den heer A. P. Jungcurt. die aanving met te zeggen, dat er een tijd is om te werken, maar ook een tijd om te rusten, waarbij we dan mogen omzien naar de zegeningen, die ons deelachtig zijn geworden. Spr. wil daarom thans de periode, welke "achter ons ligt in 't kort even nader beschouwen. Omstreeks de oor logsjaren kende men verschillende par tijen op Chr. Dem. grondslag, zooals die van Staalman, dr. van Laer e.a. Zij waren echter klein en schenen ten ondergang gedoemd Gelukkig werd er echter inge zien, dat de verschillen niet meer dan schakeeringen waren en zoo ontstond er in 1920 tusschen de verschillende bewegingen eenig contact, dat langzamerhand culmi neerde in het besef, dat er een eenheid moest komen. Zoo kwam in 1925 de Chr. Dem. Bond tot stand, welke later ver anderde in de Chr. Dem. Unie. Na teleur stellingen wist men in 1933 het zoover te brengen, dat één lid dier partij voor de Tweede Kamer werd gekozen. Spr. voegde er echter onmiddellijk aan toe, dat de' politiek voor de Unie geen doel. doch mid del is. Het doel ls om in ons land een krachtige Chr. Dem. beweging te krijgen, een beweging, welke tevens ten doel heeft, verheffing van den arbeidersstand. We moeten echter niet alleen achter ons zien, doch ook voorwaarts blikken. Dagen van strijd wachten en een goed Chr. Democraat is een geboren strijder. Vooral in Leiden is er in dit opzicht de uit wendige zending noemde spr. het steeds veel gedaan. Wij moeten ons ideaal zuiver stellen en dit bij anderen propa- geeren. Na dezen avond aldus eindigde spr gaan we weer met. nieuwen moed verder en zijn we bovenal dankbaar jegens God, dat Hij ons de kracht gaf tot datgene wat we nu reeds bereikten. De bijeenkomst, welke met muziek en zang alsmede voordracht werd opeeluii- terd, werd met gebed gesloten.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1