de, LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad BINNENLAND. Dinsdag 19 Maart 1935 kens sedert 1930 meer dan eens verlaagd, terwijl inmiddels de varkensprijzen aan zienlijk zijn gestegen. Zoo is, om één voor beeld te noemen, het marktgeld voor var kens, zwaarder dan 100 KG met Ingang van 1 Augustus 1932 van 50 tot 35 cent verlaagd, terwijl sedert dat tijdstip de varkensprijzen van plm. 28 cent tot plm. 41 cent per K Q. zijn gestegen. Zouden derhalve de varkensprijzen alleen Invloed op de markt- en weegtarieven moeten uitoefenen, dan zou er hier thans eerder reden tot verhooging dan tot verlaging van die tarieven bestaan. Voor verlaging op dit oogenblik zien B. en W. in elk ge val geen enkele reden, te minder nog, omdat de hlerbedoelde tarieven in het al gemeen ook elders niet lager zijn. Wat voorts het laatstgenoemde adres betreft, 't weeggeld voor groot vee is nog onlangs. nJ. met ingang van 1 Maart j.l., verlaagd van 40 tot 25 cent per stuk: de gemeente kan dan ook worden geacht van haar kant reeds het noodige te hebben gedaan om de lasten voor de marktbe- zoekers te verlichten Doch ook aan ver laging van tarieven is een grens. Zou men thans bijv. tot een tariefsverlaging over de geheele lijn overgaan, dan zou de ge meente. zelfs indien zij zich daarbij tot het uiterste beperkte, zeker ten minste plm. f 9000 aan inkomsten derven, zon der dat eenlge compensatie door groote ren aanvoer daartegenover staat Daar voor bestaat te minder aanleiding, nu de gemeente juist op dit oogenblik een aan zienlijk bedrag voor uitbreiding en ver betering van de veemarkt ten koste legt. waardoor de aantrekkelijkheid van deze markt ongetwijfeld wordt verhoogd en waardoor tevens de belangen van de marktbezoekers zullen worden gediend. VERRUIMING KOPPENHINKSTEEG. 24 Juli 1933 heeft de gemeente aangekocht de perceelen, geleden aan de noordzijde van de Koppenhlnksteeg. tusschen de Kaasmarkt en de Hooigracht. Deze aan koop biedt de gelegenheid om te komen tot de zoo noodige verruiming van het onderhavige gedeelte van de Koppenhlnk steeg. Voor die verruiming is het wenschelijk, dat het geheele aangekochte complex wordt afgebroken, terwijl het gedeelte van het aldus vrijkomend terrein, dat voor de verbreeding van de steeg niet noodlg is, hetzij als bouwterrein zou kunnen wor den verkocht, hetzij in aansluiting aan de Kaasmarkt zou kunnen worden bestraat en als open terrein bestemd zou kunnen blijven. Het komt B. en W. voor, dat op dit oogenblik volstaan kan worden met verbreeding van de steeg, waartoe langs de zuidzijde daarvan een trottoir van 1.80 M. breedte, daarnaast een rijweg van 6.40 M. en voorts langs de Hooigracht een trottoir van 2 M breedte ware aan te leg gen Te zijner tijd kan dan een beslissing worden genomen omtrent de aan het open komende terrein te geven definitieve be stemming. Weliswaar wil de Commissie van Fabricage, door bijtrekking van het vrijkomende terrein bij de Kaasmarkt aan te bevelen, thans iets verder gaan. doch het komt B. en W voor, dat op de boven aangegeven wijze toch in den geest der Commissie wordt gehandeld, te meer waar deze eventueele bebouwing van het ter rein in de toekomst niet a priori wil uit sluiten. Behalve het uitvoeren van de boven aangegeven straatwerken, is het wensche lijk het thans niet tot straat te bestem men terrein tot de bestaande straathoog te op te hoogen en met grond af te dekken. Verder zal. aangezien de oever langs den Ouden Rijn ter plaatse niet van een be schoeiing is voorzien en dringend verbe tering behoeft, langs het terrein een wal- beschoeiing moeten worden aangebracht. De kosten van een en ander worden ge raamd op f. 5100, welk bedrag uit geldlee- ning kan worden gevonden. DE ELECTR1CITEITSTARIEVEN. GEEN RADIO-DISTRIBUTIE VAN STAATSWEGE. VERKLARING VAN DEN MINISTER VAN BINNENL. ZAKEN. Toen in den loop van het vorig jaar bleek dat bij het Staatsbedrijf der P.T.T de mogelijkheid werd overwogen om zelf de radio-distributie ter hand te nemen, heeft de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten een brief tot den minister van binnenlandsche zaken gericht met het verzoek om te bevorderen, dat deze voor nemens geen voortgang konden hebben, zulks in verband met de bedreiging van de gemeentelijke radlo-dlstrlbutlebedrljven. De minister heeft dezer dagen op bedoel den brief geantwoord, en dit antwoord luidt blijkens een mededeellng in het Weekblad voor gemeentebelangen als volgt: In antwoord op uw brief bericht ik u, dat ik de afdoening daarvan heb aange houden. totdat bij de behandeling van de begrooting voor het Staatsbedrijf der P.T.T. in de Tweede en Eerste Kamer gelegenheid zal zijn geweest, omtrent dit onderwerp met de Volksvertegenwoordi ging van gedachten te wisselen. In overeenstemming met deze gedach- tenwisseling kan ik u thans mededeelen dat ik ten aanzien van deze materie het standpunt Inneem, dat met betrekking tot de radio-distributie, welke thans door ge meenten of particulieren wordt verzorgd, het niet wenschelljx moet worden geacht, deze door het Staatsbedrijf der P.T.T. eelf ter hand te laten nemen. Immers, zoowel de gemeentelijke als de meeste der particuliere radiodistrlbuanten spannen zich in om de machtigingsvoor waarden zoo stipt mogelijk na te komen. Blijft dit streven bij de distrlbuanten be staan. dan zal er geen aanleiding zijn om na afloop van de voor den tijd van 5 jaren verleende machtigingen, die voor het grootste gedeelte in April 1937 eindigen, een anderen exploitatievorm voor de ver zorging van de radio-distributie in het leven te roepen. In de behoefte aan radio-distributie zal dus. als de machtiginghouders zich stipt aan de hun gestelde voorwaarden houden, ook na dit tijdstip door hen op voldoende wijze kunnen worden voorzien. WIJZIGING DER TARIEFWET. KONINGIN EN PRINSES OP HET LOO. Voor een verblijf van eenige dagen. H M de Koningin is gistermiddag om half één per auto uit Den Haag op Het Loo aangekomen, voor Haar voorgenomen verblijf aldaar van eenige dagen. H. K. H. Prinses Juliana is eenige uren later per auto op Het Loo gearriveerd. Bij de behandeling van het voorstel tot wijziging van de Electriclteltsverordening 17 December J.l. dienden de heeren 8cho- neveld. Van Rosmalen en Lombert een voorstel ln, om het enkeltarief voor elec- triciteit voor de eerste 2500 eenheden per jaar van 20 tot 18 cent per eenheid te verlagen, terwijl daarna de heer Tobé, een voorstel indiende, strekkende tot vaststel ling van een uniform electrlclteltstarief van 12 cent per K.W.U. voor winkels en daarmede gelijk te stellen Inrichtingen. Beide voorstellen werden om praeadvies in handen van B. en W. gesteld. Omtrent deze voorstellen, alsmede om trent het later adres van de Leidsche Mid denstands Centrale, dat een adhaeslebe- tuiging aan het voorstel-Tobé bevat, heb ben B en W. het gevoelen ingewonnen van Commissarissen der Stedelijke Fa brieken van Gas en Electricltelt. Met Commissarissen zijn B en W. van oordeel, dat aanneming zoowel van het eene als van het andere voorstel moet worden ontraden. Wat in de eerste plaats het voorstel- Schoneveld c.s. betreft, aanneming daar van zou, voor de Electriciteitsfabrlek een onmiddellijke derving van inkomsten be- teekenen van f. 100.000 's jaars, een be drag. dat in volgende Jaren zelfs tot f 130 000 en meer zal stijgen. En aange zien dit bedrag zeker niet door bezuini ging en versobering op de exploitatie der fabriek zal kunnen worden gevonden, moet aanneming van dit voorstel er on vermijdelijk toe lelden, dat de op de ge- meentebegrooting voor 1935 geraamde winst der Electriciteitsfabrlek in aan merking nemende, dat ongeveer 1/4 ge deelte van het Jaar is verstreken met plm. f. 75.000 wordt verminderd, zoodat dan voor dit bedrag op andere wijze dek king zal behooren te worden gezocht. Daartoe ziet het College echter onder de huidige omstandigheden geen kans, zoo dat de Raad bij eventueele aanneming van het voorstel zelve de middelen tot dekking zou hebben aan te wijzen. Zooals gezegd, moeten B. en W. voorts ook aanneming van het voorstel-Tobé ontraden, niet zoo zeer en ln de eerste plaats om de flnancleele gevolgen daar aan, al zijn ook die niet te onderschatten, als wel omdat vaststelling van een uni form tarief voor winkels en daarmede ge lijk te stellen inrichtingen »en eenen-nale in strijd moet worden geacht met een juiste lariefspolitiek. B en W. mogen er in dit verband aan herinneren, dat er electrlcitelt, zulks ln tegenstelling met het gas, moet worden CENTRALE BOND VAN SPOOR-, TRAM- A.T.O. EN V. GEND EN LOOS-PERSONEEL De vakgroep A.T.O./v. Gend en Loos- personeel van bovengenoemden Bond hield ln hotel „Thalla" te Utreoht een drukbe zochte Jaarvergadering. Toen de voorzitter, de heer J. W. Beckers, deze bijeenkomst opende, waren afgevaar digden uit 31 afdeelingen vertegenwoor digd, die nog door vele belangstellenden waren vergezeld. Na een begroetingsrede van den bonds voorzitter, den heer C Cramer, werd de lijvige agenda behandeld. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Verschil lende voorstellen, de dienstvoorwaarden, loon- en werktijdregeling betreffende, werden aan een grondige bespreking onderworpen. Ernstig werd geprotesteerd tegen het vaak op weinig redelijke gronden ont slaan van personeel waarbij het gemis aan een beroepsinstantie zich steeds doet gevoelen. Met voldoening werd kennis genomen van den gunstlgen financleelen toestand der werkloozenkas, benevens van de uit breiding van het ledental en het bestuur machtiging verleend de propaganda tot uitbreiding daarvan op blzondere wijze ter hand te nemen. Uitvoerig werd stilgestaan bij de door den Bond gedane pogingen de pensioen regeling van het v. Gend en Loos-perso neel te verbeteren en besloten deze onver zwakt voort te zetten. Deze bijeenkomst werd besloten door een causerie met lichtbeelden over het „Veilig Verkeer". UITBREIDING AANTAL LEDEN TARIEF COMMISSIE EN RECHTBANKEN. Snellere afdoening van zaken. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging van de Tarief- wet en afwijking van de wet van 17 Mei 1934 betreffende instelling, afschaffing verhooging en verlaging van invoerrecht op korten termijn. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Het systeem van het bestaande artikel 7 der Tariefwet. volgens hetwelk voor ieder gewoon lid twee bepaalde plaatsver vangers worden aangewezen, die dus niet zitting mogen nemen voor een ander lid, dat, evenals de beide plaatsvervangers hiervan verhinderd is aanwezig te zijn, remt in de practijk een vlotte afdoening van de voor de Tariefcommissie gebrachte geschillen. Het komt de regeering voor. dat de een voudigste oplossing wordt verkregen, door het instituut van plaatsvervangende leden prijs te geven en alleen „leden" te benoe men, die dan allen voor het bezetten van de plaatsen ln een zittende „Kamer" in aanmerking zullen kunnen komen. Vanzelf zal hiermede een uitbreiding van het aantal leden gepaard moeten gaan. De regeering is van oordeel, dat een aantal van 21 leden i waaronder de voor zitter en 2 onder-voorzitters) voldoendels, om zoo noodlg 3 Kamers te kunnen vor men. Gemeend wordt, dat, nu het aantal le den der Tariefcommissie wordt vergroot, ook het aantal rechtbanken, dat voor be noeming van leden is geroepen, moet wor den uitgebreid De regeering heeft ge meend, dat hier voor ln aanmerking komen de rechtbanken te 's Hertogen bosch en te Almelo, beide gelegen ln een industriecentrum. Met het oog op de toeneming van het aantal beroepen, die op de Tariefcommis sie worden ingesteld, is de regeering van oordeel, dat het gewenseht is om, zooals dit ook bij andere rechtsprekende colleges het geval is,de, beslissingen op bij de Tariefcommissie Ingestelde beroepen te doen nemen door uit dit college gevorm de Kamers. Door het vormen dezer Kamers zal het aantal zittingen, dat in totaal kan worden gehouden, kunnen worden uitge breid, waardoor de gewenschte snellere afdoening van zaken, naar de regeering verwacht, zal worden bereikt. Voorgesteld wordt, elke Kamer te doen bestaan uit 6 leden, waaronder de voorzitter of een onder-voorzitter. Ten slotte wordt voorgesteld, den ter mijn van een Jaar, genoemd in art. 1, lid 4 der wet van 17 Mei 1934 te verlengen tot en met 31 December 1935. Hiermede wordt beoogd een voorziening te treffen voor het geval het ontwerp der Tariefwet 1934 niet vóór 1 Juli 1935 tot wet mocht kunnen worden verheven. Zonder deze voorziening zou de Tariefwet 1924 met in gang van 1 Juli 1935 weer haar volledige werking hernemen. Het behoeft naar de meening van de regeering geen betoog, dat dit terugvallen op het oude tarief, met de kans, dat binnen betrekkelijk korten tijd het nieuwe tarief tot wet zal worden ver heven en dus wederom de plaats van het oude zal innemen tot zeer ongewenschte gevolgen aanleiding zou geven. Wordt de termijn met een half Jaar verlengd, dan zal dit ongetwijfeld ruimschoots voldoende zijn om tegen het intreden van die ge volgen gewaarborgd te zijn. 1186 RECLAME. 1187 ft/ n0* «Z ii de verluchting van zoo me- nige vrouw, als ie op gezette tijden alweer van die doffe hoofdpijn te lijden heeft en zich heelemaal xoo onprettig voelt. Neem tegen dien tijd eens één Htderisndsch of twee "AKKERTJES". Ge lult Product verbaasd staan over de goe* de werking en in 't vervolg ?een klachten meer hebben, er 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont Vraag! ook„Laxaer-Akkertjes", de nieuws vinding van Apotheker Dumont tegen ver- slopping, hardlijvigheid, eni.Werken zacht. DE HERCLASSIFICATIE. geproduceerd op het oogenblik, dat zij door den verbruiker wordt afgenomen. En aangezien nu gedurende eenige uren per dag, de zg spitsuren, het electrlciteitsver- brulk veel grooter is dan ln de overige uren vooral in den winter is dit het geval, wanneer het verbruik van electrlcitelt voor licht en kracht nog gedurende eenlgen tijd samenvallen is het duidelijk, dat het verbruik gedurende de spitsuren den om vang van het vermogen van de centrale en daarmede tevens in het algemeen hare vaste kosten bepaalt. Op het aan een be paalden verbruiker in rekening te bren gen tarief behooren derhalve twee facto, ren grooten invloed te hebben, n.l. óe ge bruiksduur van het maximum en het tijd stip, waarop het maximum valt, factoren echter, welke bij aanneming van het voor stel-Tobé geheel zullen worden verwaar loosd. Door vaststelling van een uniform tarief van 12 ct. per K.W.U. voor winkeliers tarief, aanzienlijk lager dan het enkeltarief ad 20 cent per K.W.U. voor particuliere verbruikers zouden derhalve de winke liers bevoordeeld worden en nog wel geheel ten onrechte, omdat hun verbruik in het algemeen gedurende lar.geren tijd, dan dat van particuliere verbruikers in de spitsuren valt. Wil men de winkeliers op eenlgerlei wijze tegemoetkomen, dan zal dit ln elk geval op andere wijze moeten geschieden, dan door vaststelling van een uniform tarief en B. en W. verklaren zich niet onbereid dit nog eens nader te overwegen. Tenslotte zijn de voorstellen, ln den vorm, waarin zij zijn ingediend, voor aan neming niet vatbaar. De voorstellen die nen daarom, zoo zij niet worden ingetrok ken, in den vorm van een motie te worden Zal op 1 Juli Ingaan. De centrale oommissie voor georgani seerd overleg ln ambtenaarszaken heeft haar advies inzake de herclassificatie der gemeenten aan de regeering uitgebracht. Naar wij vernemen, heeft de regeering zich met dit advies vereenigd. De nieuwe classificatie laat eenige groe pen onveranderd, met name de ambtena ren op jaarloon en de onderwijzers. De ambtenaren op maand- en weekloon, d. z. de werklieden eh de daarmede overeen komstige groepen, blijven ln de eerste en tweede klasse gelijk, daarentegen wordt de derde klasse gesplitst: er komt een vierde klasse bij. In de derde klasse blijven ongeveer 300 gemeenten geclassificeerd: ln de vierde klasse komen dan ongeveer 800 gemeen ten. In de nieuwe vierde klasse zullen de loonen 6-/« lager zijn dan th de derde klasse. Ten slotte vernemen wij, dat de nieuwe classificatie 1 Juli a.s. zal ingaan. NIEUWE BETALINGSCONTINGENTEN VAN DEN NEDERLANDSCHEN EN INDISCHEN UITVOER NAAR DUITSCHLAND. Dezer dagen hebben te Berlijn bespre kingen plaats gevonden tusschen de Ne derlandsohe en de Duitsche regeerlngs- commissles over de vaststelling van de betalingscontingenten voor den Neder- landschen en den Indlschen uitvoer naar Duitse hland. Er werden voor het tijdvak van 1 April tot 30 Juni nieuwe betallngscontlngenten vastgesteld, welke over het algemeen lager liggen dan die voor het eerste kwartaal van dit Jaar. In de verhouding tusschen den Nederl landschen en den Indlschen uitvoer werd geen verandering gebracht. Met de seizoensinvloeden werd met het oog op den landbouwexport zooveel als onder de gegeven omstandigheden mogelijk bleek, rekening gehouden. Een reductie van het totaal van den uitvoer bleek ln verband met den toegenomen achterstand ln de clearing onvermijdelijk. Het percentage van de stortingen op de clearlngrekening ln Nederland, bestemd voor de aflossing van achterstallige han delsschulden, zal vanaf 1 Alpril van 18 op 14 worden teruggebracht. Aangezien het totaal van de achterstal lige vorderingen dat afgelost zal moeten worden, geringer is dan voorzien werd bij het afsluiten van het clearingverdrag op 5 December 1934, zal door deze verlaging van het aflossingspercentage niet worden afgeweken van den termijn van ongeveer 2 jaar, die voor de algeheele aflossing ln uitzicht werd genomen bij de afsluiting van het verdrag. Deze maatregel heeft het mogelijk ge maakt de verdere reductie van den export binnen engere grenzen te houden. Belanghebbenden kunnen van Vrijdag 22 Maart af inlichtingen over de betalings contingenten verkrijgen bij het Crisis- Uitvoerbureau in Den Haag. WIJZIGING AMBTENARENWET De minister van binnenlandsche zaken heeft het wetsontwerp tot wijziging van art 126, eerste lid, der Ambtenarenwet 1929, ingetrokken. o— ONTSLAG TE BUDEL (N. Br.) Aan de zinkwitfabriek te Budel is met ingang van 1 April aan 170 werklieden ontslag aangezegd. Volgens mededeellng van de directie zijn betalingsmoeilijkheden met Duitschland de oorzaak. (Hbld.) PROV, STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Daar de heer J van Bruggen te Heem stede, die bij besluit van 11 Maart in de vacature J Reijers is benoemd verklaard tot lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland, bij schrijven van 13 Maart heeft medegedeeld, dat hij zijn benoeming niet aanneemt, heeft de voorzitter van het Centraal Stembureau den heer H. Verheul te Sliedrecht, benoemd tot lid van de Provinciale Staten van Zuidholland. DE INDISCHE HOUTHANDEL. In een nota aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het Verslag over een sup- pletolre Indische begrooting 1935 zegt de minister van Koloniën, dat hij zich, tegen over de leden, die van bezwaren deden blijken tegen de wijziging van de hout- vervreemdingspolitiek der Indische regee- ging, schaart aan de zijde van de andere leden, die in de nieuwe richtlijnen voor bedoelde politiek een terugkeer verklaar den te zien tot de juiste beginselen op dit gebied. Door toepassing toch van de nieuwe richtlijnen wordt een einde gemaakt aan een toestand die tot den ondergang van den Indlschen houthandel zou hebben kunnen lelden. Voor de vrees, dat de kleinhandelaren door de nieuwe richtlijnen in het gedrang zullen komen en volkomen van den groothandel afhankelijk 7-llllÉ»n tiirvrHavi gegoten, waarna, bij eventueele aanneming Sind ne^TnHi ïstaat °e?n voldoende .d"™n' d°°r het College een voorstel tot "•SS*». 's„ ™0'" VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is met ingang van 22 Mei aan den generaal-majoor der infanterie van het Koninklijk Ned. Indisch leger M. L. F. Bajetto op zijn verzoek wegens vol brachten diensttijd eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, onder dankbe tuiging voor de langdurige diensten door hem aan den lande bewezen en is hem de titulaire rang van luitenant-generaal ver leend. Bij K. B. zijn benoemd tot gedele geerden der Nederlandsche regeering bij het in Juli 1935 te Brussel te houden ze vende internationaal congres voor onge- vallengeneeskunde en beroepsziekten: dr. L. Smit, medisch adviseur der Rijksverze keringsbank; dr. W. R. H. Kranenburg, medisch adviseur bij de Arbeidsinspectie; E. Boerma, geneeskundige bij de Arbeids inspectie; ir. F. Groeneveld, scheikundig ingenieur bij de Arbeidsinspectie en L. Heijermans, directeur van den Gemeente lijken Geneeskundigen- en Gezondheids dienst te Amsterdam. De een UIT NED. OOST-INDIE. DE VOEDSELTOESTAND EN DE OOGSTEN IN WEST-JAVA. BATAVIA, 18 Maart. (Aneta). Gouverneur van West-Java maakte tournee door Indramajoe, waarbij is ge bleken, dat tengevolge van den regenval van den laatsten tijd, de stand in de aan plant van diverse gewassen op verschil lende plaatsen sterk verbeterde. De rijstoogst zal echter belangrijk be neden het normale blijven. Men hoopt dat een verdere schade ten gevolge van aantasting van boorders zal uitblijven. VOOR WOENSDAG 26 MAART, Hilversum 1875 M. VARA-Ultzendlng 10,00 v.m.i VPRO 8,00: Orgelspel J. Jong 8.30: Gramofoonpl. 9,30: P, J. Kers' Onze keuken 10,00: Morgenwij ding 10,15: Voor Arb. i.d. contlnubedr.: De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, E. Walls en zijn orkest, VARA-tooneel en C. Steyn (orgei) 1200: De Flierefluiters o.l.v. E, Walls 12,45: Jazzprogramma (gr.pl.) 1,15: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot 2 00: Voor de Vrouw 2,15: Kniples 3,00: Voor de kinderen 5,30: J. Huy (saxofoon) en R Schoute (piano) 5,45: Jazzconcert 6,00: Sportuitzending 6 20' Strijkorkest o.l.v. Tiggers. M.m.v. solisten 6,50: C. PoustochklneHet karakter der Jazzmuziek 7,20: Voor het Platteland 8,00: Herh. SOS-Ber. 8,03: Melle Wee ram a and hls Red, White and Blue Aces m.m.v. Ann Royce (zang) 8,30: Zang Ellze de Haas (sopraan) 8,50: Uit Londen: Concert (Zie Droltwioh) 10 00: Vaz Dias en VARA-Varla 10,15: Reportage der Bokswedstr. A'dam-Luxem- burg 10,30: „Kunst als Massa-artikel", spel van B. v. Dellen mm.v. het VARA- tooneel 11,10: Orvitropla o.l.v. J. v. d. Horst mm.v. E. Phlllpse (zang) 11,55— 12 00: Gramofoonplaten. Huizen 301 M. NCRV-Ultzendlng 8,00: Schriftlezing en meditatie 8,15—9,30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst o.l.v. ds. J. Snoey - 11,00: Ensemble Van der Horst 1,00: Gramofoonpl. 1,15: Zang door C. Bijster (sopraan). A.d. vleugel: E. v. Eden. I. d. pauze: Gramofoonpl. 2,00: Gramofoonpl. 3,00: Chr. Lectuur 3,30—3.45: Gramofoonpl. 4,00: Orgel spel S P Visser 5,00: Kinderuur 9,00: Landbouwhalfuur 6,30: Afgestaan 7 00: Ned. Chr. Persbureau 7,16: A. J. da Costa: Kinderbescherming 7,30: 8. v. Otterloo: Warmte en techniek 8.00: Vaz Dias 8.05: Gramofoonpl. 8,20: Gro ninger Orkestvereenlging o.l.v. K. Kuiler m.m.v. Marcel Dupré (orgel) Om 8,55: Archeologisohe cursus door dr. J. Hoek 10,05: Vaz Dias 10,10—11,30: Gramo- foonmuzlek. Droltwich. 1500 M. 10,3510,50: Mor genwijding 11.20: Gramofoonplaten 11,50 Fransche les 12,05: Orgelspel Q. MacLean 12,50: Ch. Manning's orkest 1,50 Orgelconcert G. Thalben-Ball 2 25: Voor de scholen 3,10: Causerie 3,35: Sted. orkest Bournemouth o.l.v. R. Austin m.m.v H. Samuel (plano) 5,05: Het MacArthur kwintet 8,35: Het BBC- Dansorkest o.l.v. H. Hall 6,20: Berich ten 6,50 en 7,05: Lezing 7,25: Con cert (sopraan, 2 violen en cembalo) 7,50: Reginald King's orkest 8.35: Con cert-inleiding 8,50: BBC-symphonle- orkest o.l.v. Adr. Boult m.m.v. M. Blyth (sopraan) en J. Helfetz (viool) 9,55: Berichten - 10.10: Vervolg concert - 11,00: Declamatie 11,20—12,20: Roy Fox en zijn Band. Radio Paris. 1848 M. 7,20 en 8,20: Gramofoonplaten 12.35: Symphonlecon ce rt o.l.v. Touche 8,20: Zang door M. Simon 8,50: Zie Droltwich 10,50: Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 11,20—1.20: Strijkorkest o.l.v. Andersen 1,30—1,50: Zang en Plano 2.20: Concert uit rest. „Wlvex" 4,204,50: Gramofoonplaten 7,20: Mozartconcert o.l.v. Mahler 8,40: Fall-Lehar-concert 9,35: Zang en plano 9,50: Italiaansche muziek o.l.v. Mahler 10.2011,50: Dansmuziek. Keulen. 456 M. 5,20: Gramofoonplaten 6.35: Blaasconcert 11,20: Willi Wende en zijn orkest 12,35: Omroepkoor en -orkest m.m.v. solisten o.l.v. Kühn 3,20: Omroepklelnorkest o.l.v. Eysoldt 5,10:' Zang en Piano 6,20: Concert uit Ham burg 8.05: Llteralr-muzlkaal programma 8.50: Concert uit Monte Ceneri 10,05: Bach-programma (gramofoonmuzlek en hoorspel) Rome. 421 M. 8.20: Opera-uitzending. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12,20: Gramofoonplaten 1,302,20: Dans muziek 5,20: Kwartetconcert 6,50: Zang en Piano 7,35: Gramofoonplaten 820: Piano-duetten 8,20: Pltsch- concert Hierna Berichten en tot 11,20: Gramofoonplaten 484 M.: 12,20: Dans muziek 1.30—2,20: Gramofoonplaten 5.20: Dansmuziek 6,20: Gramofoon platen 6,50: Orgelconcert 7.35 en 8,20: Gramofoonplaten 8,50: Hoorspel 9,10: Gramofoonplaten 9,20: Omroep orkest 10,30—11.20: Dansmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 726: Stunde der Jungen Nation: Sport en spel bil de Hitler-Jeugd 8.05: Blaasconcert o.l.v. Krause 9.20: Berichten 9.40: Lezing 10.05: Weerbericht 10,20— 11,20: Gramofoonmuzlek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. wijziging van de verordening aanhangig zal worden gemaakt, althans indien de middelen tot dekking öjn aangewezen, nemens de positie van den kleinhandel zooveel mogelijk te versterken door den groothandel bulten het eigenlijke terrein van den kleinhandel te houden. KOMENDE SALARISKORTING? BATAVIA, 18 Maart, (Aneta). Naar De Javabodë" verneemt, hebben de ver schillende besprekingen, in verband met de Indische begrooting over 1936 aange toond. dat welhaast onomstootelijk de zekerheid is verkregen dat een verdere beperking van uitgaven niet kan worden bereikt op de wijze, welke men zich aan vankelijk had voorgesteld. In verband hiermede bestaat er een vrij groote waar- Voor Woensdag 20 Maart. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3e programma: 8.058.20: Deutschl.- sender 9 20—11.20: Keulen 11.20 12 20: Kalundborg 12.20—14.20: Brussel VI. 14.20—15.20: Kalundborg 15.20 18.50: Keulen 16.50—17.35: Londen Reg. 17.35—18.20: Brussel Fr. 18.20—19.20: Leipzig 19.2020.20: Beromünster 20.2020.50: Deutschl.sender 20.60210 Beromünster 21.20—22.20: Weenen 22 20—afl.: Leipzig. Ie programma: 8.058.50: Parijs Radio 9.30—10.35: Oram.muz. G R D. 10.35—11.05: Droltwich - 11.0512.05: London Reg. 12.05—13.50: Droitwlch 13.5015.35: London Reg. 15.3518.20: Droltwich 18.20—18.50: Diversen 18 5° —22.20: London Reg. 22.20—23.00: Droit wlch 23.00—afl.: London Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; In de plaats hiervan omvat programma 6 der R. O. V. den gehoelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. schijnlljkiheld dat zal worden overgegaan tot een verdere salariskorting van ton hoogste vijf procent. Aneta kon inzake dit berioht geen be vestiging verkrijgen; de leider van het Departement van Financiën deelde slechts mede, dat een salariskorting van vijf Pr°" cent als zoodanig nog niet aan d» orde was geweest.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10