THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE! EILAND. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 18 Maart 1935 UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Zanguitvoering. De Chr. Zangkring ..Haarlemmermeer" gaf in de Beurs te Hoofddorp onder veel belangstelling een gocdgoslaagde uitvoe ring. waaraan deelnamen de rangvereenl- gingen ..Excelsior" uit Abbenes; .Looft den Heer" van de Kaag: Dubbel Mannenkwar- tet uit Nieuw Vennen: Advendo" te Bur gerveen: ..Hosanna in Excelsis" Oostzijde en Excelsior" Nieuw Vennep. Na opening der bijeenkomst door ds Smilde uit Nieuw Vennep werd met het afwerken van het programma begonnen. Er werd door de verschillende vereenlein- gen prachtig gezongen, zoodat het voor de zangliefhebbers een avond was van waar kunstgenot. Loop der Bevolking. Gevestigd: Thomas Aalfs. van Tietjerk- steradecl. naar Plesmanlaan 24 Alphon- sus M. Bernaert. van Rotterdam naar Burg. Amersfoordtlaan 37 Theodoras de Boer. van Amsterdam, naar IJweg 123 Bertus van Coesandt. van Amsterdam, naar Sloterweg 50 Gerda Deutschendorf. van Oegstgeest. naar Middelweg 107 Petrus Hulsbosch, van Zandvoort. naar Sloterweg 1430 Petras J Tendeloo. van Amster dam. naar Wllgenlaan 66 Arie Volger, van Amsterdam, naar Sloterweg 34 Hendrika W. Seegers van Amsterdam naar Raadhuislaan 31 Pieterdlna Sportel. van Ambt-Hardenberg. naar Aalsmeerderweg 517 Martha M. van Warmerdam, van Haarlem, naar Wllgenlaan 2 Jan Wier- sma. van Scharen, naar Badhoevelaan 67. Vertrokken: Leonardus J. Pasman, naar Duitschland. Bibelschule. Wiedenest Rijn land Dirk Doorn, naar Castrlcum. Geel- vinckstraat 36 Johannes H. Wissenburg, naar Bergh (Geld.) Marktstraat 184, 'sHeerenber? Jan R Swart naar Am sterdam. Nassaukade 391 hs. Casper J. Prinselaar naar Amsterdam. Prinsengr. 755 hs. Wed Jan Kok. naar Den Hel der. Tuinstraat 85 Johanna A Koeiiers. naar Bloemendaal. Prov. Ziekenhuis Johanna C. Vermeulen, naar Scherpenzeel, B 45 Marinus B. Benard, naar Heem stede. Narcissenlaan 20 Maria H. Benard. Hoek van Holand. Rietdijkstraat 86o Maria Verlaan naar Aalsmeer. Weteringstraat 34 Pieter Koopman, naar Vledder. Vledderveen. p.a. F. Koopman Gijsbert van Essen. De Bildt. Leijensche- weg 53 Jacobus van Veen. naar Amster dam. Osdorperweg 975 Petrus Leijen, naar Amsterdam. Zaanstraat 26 Trijn tje van den Heuvel, naar Warmenhuizen, Krabbendam p.a. ds. Bosnia Grietje Foks. naar Hillegom. Loosterweg m 20 Johanna van Aarle. Bloemendaal Rol landslaan 17 Jannetje de Wit. naar Wij he Tongeren E 22 Johannes Bon sing idem. Idem Woudrina R. Bonsing, naar Hillegom. Weeresteinstr. 77 Abra ham O. Tiamp naar Amsterdam. Jan Evertsenstraat 104. Ill Theodoras de Rijk. naar Amsterdam. Veehtstraat 80 I Wed. Jan de Vormer, naar Lisse. Zwaxte- laan 12 Bemardus van Weesep. naar Amsterdam. Osdorperweg 553 Maarten J. Molenaar, naar Amsterdam. Hoofddorp- wee 26 III. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus. z van H van der Weiiden en H. E. Eilander Arlen, z. van A. Mantel G. van Krimpen Geer- truida d. van L. Posthumus en P. Koning Pieter. z. van J. Dubbeld en G. Kruger Krijntje d. van J. Schijff en J. H. Kin kel Aaltje, d. van M. van Tol en M. Kinkel Jan Matthijs z. van M. Sepers W M. v. d. Vliet Karei. z. van R. van der Klin en M. K. Voigt Antje, d. van J. A. Smit en M. van der Roest Catharina Geertraida. d. van J. Louter en M. G. Breuring Ariaantje. d. van M. den Harder, en A. E. Bokhorst. Ondertrouwd: P. A Colijn. 24 jaar en J M. van Egmond. 24 jaar G. v. d. Luit. 32 jaar en H. A. Grotstollen. 19 jaar. Getrouwd: H. Korenwinder. 20 jaar en G E. van Rijswijk. 23 jaar C. Eijken. 33 jaar en H van 't Hof. 26 jaar. Overleden: Cornells Ekkerman. 77 jaar, wedr. van M. van der Linden Pieter Johannes Venema 54 jaar. geh. met M. Fikkers. De stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad van Haarlemmer meer. is bepaald op Woensdag 26 Juni a.s. Te Vijfhuizer zal een daartoe ge huurd. aan den Spieringweg staand per ceel. waarin voorheen een wagenmakerij gevestigd was. tot Jeugdgebouw met ver gaderzaal worden ingericht. De woning van dit gebouw zal dan worden betrokken door den Evangelist den heer Brórens, terwijl de woning achter het kerkgebouw „Ebenhaëzer" als kosterswoning zal dienst doen. De raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 21 Maart a.s. des namiddags te 2 uur. De candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing is als volgt samen gesteld: P. J. Joore. J. Troost. G Gerritse. C. K. Hoenson B Onos-Constapel. A. Bax. E. van Ingen-Kranenburg. L. Goozen, J. Breeuwer. M van Veen-Klarenberg. W. van Egmond, M. Koper. Door het aannemen der benoemingen van den heer H. L. Knoop tot Kerkvoogd en de heer C Molenaar tot Notabel, is het college van Kerkvoogden en Notabelen der Hervormde gemeente Haarlemmermeer weder voltallig veworden. De heer B. van der Moren, brieven besteller bij de Posterijen te Hoofddorp, heeft als zoodanig met Ingang van 1 April a.s eervol ontslag aangevraagd. Ruim 32 jaren Is de heer v. d. Moren in Haarlem mermeer als besteller werkzaam geweest; hij heeft zich daarbij door ambitie hulpvaardigheid onderscheiden. Gevondeneen gouden heercnhorloge en een doos met inhoud. Inlichtingen ten Raadhulze. HILLEGOM. Sluiting cursus Bouwkundig teekenen. De cursus in bouwkundig teekenen, welke in de Gemeente-school gegeven werd is gesloten. Er namen 21 leerlingen aan deel. 7 a 8 van hen hebben den leer gang van 4 jaar doorloopen. Weth. Klaver heeft namens het gemeen tebestuur gesproken, de heer Versteegt be dankte namens de leerlingen onder aan bieding van een geschenk aan den leeraar, den heer W. F. v. d. Rotte, terwijl de heer Mesman namens de leerlingen uit Lisse bedankte. Daarop sprak de heer v. d. Rotte hij was zeer tevreden over den betoonden ijver en hoopte vele van de leerlingen het volgende seizoen weer te ontmoeten In het teekenlokaal waren de teekenln- gen opgehangen en op een tafel ter bezich tiging gelegd. Werk voor jonge werkloozen. Met goedkeuring van den Minister zijn een tiental jeugdige werkloozen in het Wllhelmlnapark te werk gesteld. Zij ont vangen een zakgeld van twee gulden, welk bedrag niet van den steun afgetrokken wordt. Het Wllhelmlnapark wordt geheel nieuw aangelegd. Er zijn nog enkele klei nere werkobjeeten gevonden om jeugdige werkloozen nuttige bezigheid en een zak geld te verschaffen. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Th. Bultlnk, Wilhelmlna- laan 20 J. P. Evers, Meerstraat 10 A. N. Fangmann met gezin, Meerstraat 10 G. Foks, Loosterweg m 20 D. Gulde- meester met gezin. Hoofdstraat 24 L. Jongkind. Weeresteinstraat 110 L. C. Kortekaas met gezin. Vlnkenlaan 30 P. A. van der Lans. Vossedwasstaat 15 A. Meijboom. Krochtstraat 10 A. M Moritz, Wilhelminaiaan 3 W. H. K. Wesselius met gezin. Leidschestraat 113 M. Weljers met gezin Krochtstraat 24 A. F. Wilms Floet met gezin, Hoofdstraat 78 S. J. A. van Zuilen. Noorderlaan 14. Vertrokken: J J de Boer, naar Oegst geest H. A. Jonkheer, naar Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Sophie, d. van A. Seis en S. C. Potman Branhilde Margaretha Johanna Anna d. v. A. Woltersdorf en M. Helnemann Wilhelmus Johannes, z. v. W. J. Koot en M S. Warmerdam Michael Johannes Maria, z. van N. A. Spraijt en J H. van der Geest Anna d. van O. Zijlstra en M. Bakker. De leerlingen van den cursus in het bouwkundig teekenen. onder leiding van den heer W. F. v. d. Rotte, hebben deze week een excursie gemaakt. Zij bezochten te Utrecht de Kon. Nederl. Lood- en Zink- pletterijen v/h. A. D. Hamburger en te Gorinchem de constructie-werkplaatsen der firma De Vries, Robbé en Co. Mejuffrouw J. G. van Waveren. die 22 December 1934 overleden is, heeft aan ver schillende vereenigingen gelegateerd. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie: kinderhand- sahoen; nummerplaat H 92154; armbandje, ceintuur; belastingmerk: ceintuur; dames schoenen: klomp: broche: muts; sporen met riemen: bos touw, autoslinger. land. waarmee rekening moest worden ge houden. Doch wat men gehoopt had, de wereldrevolutie, zij bleef uit. In de tweede periode van 1922—1929 werden maatrege len genomen om het volk te helpen In die gewenschte radicale bevrijding van „Godsdienstige vooroordeelen". De derde periode, waarin wU thans verkeeren, wordt geheel beheerscht door de belangrijke wijziging in de grondwet, waarbij in Rus land vrijheid van godsdienstige propa ganda werd geschrapt en vrijheid van ongodsdienstige propaganda alleen nog maar wettelijk werd toegestaan. Elke geestelijkheid is buiten de wet gesteld. De gebouwen aan den eeredlenst gewijd wor den onteigend, gesloten of afgebroken. De onderwijzer moet anti-godsdienstige pro paganda drijven. Degene, die godsdien stige propaganda voert, is reactlonnair en dus .politiek misdadiger". Spreker gaf staaltjes van wat geloovlgen te verduren hebben. In de pauze werd gezongen ps. 146 3 en werden geschriften en brochures ten bate van de ongelukkigen in Rusland verkocht. Na de pauze gaf dr. Krop een nadere verklaring bij de talrijke lichtbeelden welke hij liet zien. Spr. liet zien op welk een lasterlijke wijze het geloof belachelijk wordt gemaakt en wees op het gevaar voor de wereldrevolutie, die van uit Rusland dreigt. Ds. Pras sprak het slotwoord en dankte dr. Krop voor zijn voordracht. Spr. bracht ook dank aan Zuster Meljering voor de vele moeiten welke zij met het dames comité op zich genomen heeft. Ten slotte bracht spr dank aan den organist Kr. Haasnoot. Na het zingen van ps. 27 7, sloot dr. Krop met dankgebed. Visscherij-examcns. Bij de in de Vlsscherljschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd: Huig v. d. Plas Pzn„ Willem v. d. Plas Czn Willem Schaap, Piet Barnhoorn, Piet v. d. Wiel, Jac. v. Duijvenbode Gzn., Teun v. d. Meij, Dirk van Duijvenvoorde, Maart Hoek. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevlsser, directeur van de Vlsscherljschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examen commissie voor stuurlieden. Opheffing van Katwijk's Mannenkoor. Wegens de werkloosheid onder de leden heeft men moeten besluiten om „Kat wijk's Mannenkoor" dat onlangs nog ln de Oude Kerk zijn eerste lustrum heeft herdacht, tijdelijk op te heffen. Moge spoedig weer de tijd aanbreken, dat deze zangvereeniglng. die in haar kort bestaan reeds zulke schoone lauweren wist te verwerven, in haar aloude glorie worde hersteld. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, dochter van G, Sinon en H Zwaan Jacobus, zoon van J. van Rijn en M. van Rijn Dieuwertje, doch ter van L. Kalsbeek en M. J. Tuyl Sara Maria, dochter van W. F. Flaman en M. M. Dreef Leendert. zoon van J. de Jong en M Hasenoot Maria Johanna, dochter van H. J. Winters en C. J. Borst Johan na Maria, dochter van P. Schaap en J. v. Duyvenbode Jacob, zoon van W, L. v. d. Plas en L. van Duijn Aldert, zoon van P Kuyt en A. P. Hoek Nicolaas Maar ten, zoon van P. Kuyt en A. P. Hoek Nicolaas, zoon van J. v. Duyvenbode en J. Haasnoot Adriaan, zoon van L Klaas- sen en L van Rijn Antje, dochter van L. C. de Jong en M. de Koning. Overleden: A. C. Brouwer, oud 1 jaar, dochter van W. Brouwer en L. Potters C. v. d. Burg, oud 83 jaren, gehuwd met H. van Rijn. Ondertrouwd: G. de Mooij en P. Eist- geest M. van Duijn en J. Plug. Getrouwd: J. van Duijvenbode en Y. Messe maker. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nadat de parochie in het gelukkig be zit is gesteld van een prachtige nieuwe luidklok. is zij thans opnieuw verblijd met een schitterend cadeau, nX een electrisch luidapparaat. KATWIJK AAN ZEE. Lezing van dr. Krop voor het „Hulpcomité voor Rustoord". Alhier heeft zich een „Hulpcomité voor Rusland" gevormd met ds. P. Pras als voor zitter en leden zuster G. Meyering en de dames M. Houwaard, A. J. Verlint en N. R. Tjebbes. In de zaal voor Prot. Belan gen werd een openb. vergadering gehou den, waar als spr optrad dr. F. J. Krop, herv. pred te Rotterdam met het onder werp: „De Wereld-actie der Godloozen", toegelicht met lichtbeelden. Van het Rosenberg-comité was aanwezig de heer P. C. Bloot en van de Vereen, tot Bevor dering der Zendingszaak de eere-voorz. ds. R. P A Rutgers en de bestuursleden A Kuyt. Jer. Varkevisser en Susan. Ds H. Ph Ingwersen, Geref. pred. al hier liet zingen Ps. 121 1 en las een ge deelte uit 1 Petr. 5. Spr. zou iets mede- deelen over de vervolging van de geloo- vigen in Rusland. Na gebed verdeelde dr. Krop het régime van het bolsjewisme in Sovjet-Rusland in drie tijdperken. Eerst behandelde spr. het Roode Schrikbewind van 19181922. Toen ging de strijd hoofd zakelijk tegen de Grieksch-Orthodoxe Kerk Deze was te machtig. Met de dis senters meest eenige voorzichtigheid ln acht worden genomen, omdat Protestanten zoowel als Roomsch-Kabholleken en Jo den connecties hadden met het bulten- LISSE. Loop der Bevolking. Ingekomen: Mej. Th. C, v. d. Meer, van Wassenaar, v. d. Veldstraat 24 Mej. p. Hageman, van Wassenaar, Kanaalstraat 144 Mej. L. Verdoes, v. Leiden, Juliana- straat 67 Mej. M. de Elzen, van Haar lem, Stationsweg 138 Mej. J. M. Schuts, van Hillegom, Heereweg 181 J. H. Schuiten, van Ootmarsum, Wlllemskade 5 J. A. M. Pinxteren, van Bussum, Hee reweg 209 K. BeugelsdljkSleeker, van Hillegom, Broekweg 60 Mej. C. J. v. Kampen, van Haarlem, Heereweg 10 A. G. H. in 't Zandt en gezin, van Sittard, Heereweg 230 J. H Schaart en gezin, van Noordwijk, Grachtweg 61 H. Chr. Albers en gezin, van Amsterdam, Heere weg 228. Vertrokken: W. de Beus en echtgen. n. Dordrecht W. A de Beus. naar Hille gom Mej. M. M. Posthouwer, naar Utrecht Mej. M. C. v. d. Zwet, naar Heemstede Mej. G. C. Verhaar, naar Amsterdam J. G. Verhaar, naar Amsterdam G. W. de Haan en echtgen. naar Lelden Mej. E. M Kapteln naar Bloemendaal B J. Asseler en gezin, naar Haarlem L. Hoekstra en gezin, naar Haarlem J Souverein en gezin, naar Amsterdam A. M. v. d. Hulst, n. Haarlem. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus, zoon van J. P. Rotteveel en van C. A. v. d. Salm Jacob Cornells, zoon van J. Zaneveld en van N. Moolenar Albertus, zoon van B. Schaap en T. v. d. Bent Petrus Henricus Jozef, zoon van J. S. Schilder en A. Does- wijk Maria Wilhelmina Johanna, doch ter van C. J. F. v. d. Lans en W. E. G. Zwetsloot. Overleden: Gerrit Oosthoek, wed. van H. in 't Veld. oud 74 jaren Arend van der Meer, echtgen. v. K. Kuijper, oud 76 Jaren Marianne Veldhuijzen van Zanten, oud 10 jaren. Ondertrouwd: J Verbeek en W. J. v. Dam Gehuwd: J. de Kooker en T. v. Houten P. Overwijk en C. Veenman. Bijeenkomst der R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesver. hield een vergadering speciaal met het oog op de a.s. verkie zingen. De heer J. Kortekaas, 2e voorzitter, had de leiding. Bij de behandeling der notulen merkte de heer H. van der Eerden op, dat het inzake de Adviescommissie gewenscht is, dat ook Middenstanders hierin zitting nemen en wel drie werknemers, drie werk gevers en twee middenstanders, daar de middenstand het principieele recht wil erkend zien van een vertegenwoordiger in den Gemeenteraad. De voorzitter merkte op, dat de vraag niet is opgelost, wie mid denstanders zijn. Als candidaten voor de adviescommissie werden opgegeven voor de werknemers de heeren C. v. d. Berg, J. v. Dijk Mz„ H. Halfschepel en K. Llndaard; van de werk gevers de heeren A. Th. v. Werkhoven en Th. F. v. Rijn. en van de Middenstanders de heeren H. v. d. Eerden en C. W, Werk hoven. In behandeling kwam de candidatenlijst voor de Gemeenteraadsverkiezingen. Van arbeiderszijde werden genoemd de heeren P. Warmerdam Cz.. A. Th. v. Kesteren, H. v. d. Vlugt, A. H. Schrama, C. Schrama, F. G. Beysens. L. C Elfering en Jer. Koe- lewijn. Als Middenstanders de heeren J. Berbee GzS. Barnhoorn en als werk gevers de heeren P. Romijn, L. Onder water en J. Pijnacker. Nog acht dagen be staat gelegenheid candidaten in te dienen met toestemming van den candidaat. Besloten werd met een lijst van 16 can didaten uit te komen De definitieve stemming zal niet plaats hebben op een Zondag doch op een weekdag. Namens de 13 bovengenoemde candi daten voerde de heer P. Warmerdam het woord. Spr, hoopte, dat er bij de vaststel ling van de groslijst flink gestemd zal worden. De voorzitter bracht den Raad van Lisse hulde voor de behartiging der belangen. Hierna sluiting. Feestavond der Zangver. „Excelsior". Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der Chr. Zangver. „Excelsior" werd een feestelijke herdenkingsavond gehou den in „De Witte Zwaan". De leiding berustte bij den voorzitter, de heer M. J. de Blleck. Deze verzocht te zin gen ps. 146 1 en ging voor ln gebed. HIJ las de Herdenkingsrede voor, samengesteld door den Oud-Directeur en voorzitter van „Excelsior" den heer C. Herrewljn. Hierop werd het wel en wee van „Excelsior" uit voerig behandeld. Bij het verslag van de Jubileum-uitvoering hebben wij reeds een historisch overzicht gegeven, zoodat dit thans achterwege kan blijven. De heer de Blieck vulde een en ander nader aan tot heden. Speciaal stond spr. stil bij de groote vorderingen welke het koor heeft mogen maken onder de voorbeeldige lei ding van den tegenwoordigen dirigent de heer Th. Westerdaal, waarvoor deze een warme hulde werd gebracht. De heer J. B. Segers stelde voor aan den heer C. Herrewljn een schrijven te zenden hetgeen men met applaus onderstreepte. Nu werd in keurige dichtvorm weer gegeven door mej. A. de Vries wat aan de Bazar voor de Jubileum-uitvoering is voor afgegaan. Dr. Ruys hield een korte toespraak. Hierin werd een woord van lof gebracht aan den voorzitter den heer M. J. de Blleck voor de trouw en toewijding waarmede hij reeds zoovele jaren de Zangvereeniglng heeft gediend. Ook de heer Westerdaal werd hartelijk gehuldigd. Dr. Ruys eindigde met den wensch dat „Excelsior" op den Ingeslagen weg moge voortgaan en het Ideaal getrouw moge blij ven door den zang Gods eer groot te ma ken. Nog werd gesproken door den heer A. Tlbboel namens de pi. Zangver. „Looft den Heer", welke in hartelijke bewoordin gen de gelukwenschen overbracht en was verheugd over de goede samenwerking. Van „Looft den Heer" was een bloemstuk ingekomen, waarvoor de heer de Blieck zijn dank betuigde. Vervolgens werd het woord gevoerd door afgevaardigden uit Sassenheim. Van den Bond van Gem. Zangver. in Nederland was een telegram ingekomen; eveneens was een telegram ingekomen van de Harmonie „Trou moet blycken". Hiermede was het officleele ge deelte geëindigd en ving het meer feeste lijk gedeelte aan. Eerst laat in den avond keerde men huiswaarts. Gelegenheid tot kostelooze inenting of herinenting zal as. Donderdag 21 Maart bestaan bij de geneeskundigen alhier op de gewone spreekuren. NOORDWIJK. Vergadering der Plaatsel. Schoolcommissie De plaatsel. Schoolcommissie van Toe zicht op het L. O. hield een openbare ver gadering, waarin alle leden aanwezig wa ren met uitzondering van den heer H. G. de Boer, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. De heer J. H Hegeman nam op verzoek bij ontstentenis van een voorzitter, het presidium waar. De secretaris las het con cept-jaarverslag. dat in dien vorm by den gemeenteraad zal worden ingezonden en zal worden gepubliceerd. De heer Den Hollander vroeg naar aan leiding van een passage in het verslag, waarin met veel waardeering over de werkzaamheid van den schoolarts wordt gesproken, of B en W. de Commissie ook hebben geraadpleegd over het schoolart seninstituut, waarin de stabiliteit moet te wenschen laten. Een der schoolhoofden sprak met veel lof over deze instelling en de serieuze wyze. waarop de schoolarts zyn taak opvat. Men zou nog wel meer willen, maar aan alles ls een grens. Een tweetal leden nam ln deze zitting afscheid, nl. de heer H de Boer, hoofd det Chr. school aan den Nieuwe Zeeweg, dn met 1 April deze gemeente gaat verlaten, en de heer W. P. de Vreedc, die zyn be voegdheid om zitting te biyven houden, heeft verloren. Op verzoek van den voor zitter sprak de heer Sanders, het langst zitting hebbend lid der Commissie, de hee ren toe. Deze zelde, dat de gcheele com missie met hem zeker wel zal betreuren, dat de beide leden moeten heengaan, daar ledereen hun aanwezigheid steeds op hoo- gen prijs heeft gesteld. Dat zy ook belang stelden ln de vraagstukken, die zich bi) alle verschil ln denkwyze, steeds hebben gekenmerkt door een aangename samen werking. Hy dankte hen voor de altyd be toonde belangstelling, voor hun adviezen en waardeering van eikaars standpunt en sprak de beste wenschen uit, vertrouwen de, dat de heer De Boer het contact met Noordwyk, nu hy de gemeente gaat ver laten, niet zal verliezen. De heer De Boer dankte den secretaris harteiyk voor zyn vrlendeiyke woorden, waarbij de heer De Vreede zich geheel aansloot en dank bracht voor de prettige samenwerking. Voor de eerste vacature werden aanbe volen de heer J. E. Kok, nieuw benoemd hoofd aan de School met den By bel, en G. A. Wiggers, onderwyzer aan dezelfde school; voor de 2de H. van der Werf, Voor straat 67 en A. Mesker, Boerenburgerweg. Adres aan den Raad. Door de Centrale Commissie tegen het Alcoholisme, waarby zyn aangesloten vry. wel alle groote drankbestrydersorganlsa- tles, ls een adres gericht aan den Ge meenteraad, houdende verzoek ook voor de drankverloven, zooals dit reeds in deze gemeente voor de vergunningen ls ge schied, een maximum te bepalen, hetgeen door de wyzlging van de Drankwet in 1931 ls mogeiyk geworden. Opgemerkt kan nog worden, dat er ln deze gemeente slechts 13 verloven zyn verleend, terwyi er wetteiyk 37 zouden mogen zyn. Tevens wordt door genoemde commissie verzocht te bevorderen, dat het maximum aantal vergunningen, dat thans reeds by Kon. besluit van 27 Juli 1915 verlaagd ls van 37 op 28. nogmaals te verlagen. De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik in onze gemeente 713. over de verschillende vakken verdeeld als volgt: 350 landarbeiders, 73 visschers, 140 bouw vakarbeiders. 72 losse arbeiders, 54 jon gens, 7 dienstboden, 4 chauffeurs. 3 schippers, lelectrlclen. 1 loodgieter, 1 be hanger, 1 hulsknecht, 1 letterzetter, 1 kantoorbediende, 1 mandenmaker, 1 grondwerker, 1 pottenbakker en 1 ma chinale bankwerker. Door B. en W. is op grond van de kampeerverordening vergunning verleend aan de heeren A. Warmerdam en J. de Wit, beiden wonende in het Langeveld onder deze gemeente, voor het exploltee- ren van een kampeerterrein by hun ter reinen voor het seizoen 1935. Door B. en W. is aan het Leger des Heils. afdeellng Leiden, vergunning ver leend voor het houden van een collecte in de maand Maart. Voor de keuring van de ingeschre venen voor den dienstplicht in de ge meenten Noordwyk, Noordwykerhout en Voorhout, zal de keuringsraad zitting houden te Ncordwyk-Binnen in de voor malige openbare school aan den St, Je- roensweg op 4, 5 en 6 April as. Naar we vernemen heeft de heer P. Admiraal, sedert vele jaren lid van den Gemeenteraad alhier voor de Chr. Hlst. Unie bericht, dat hy zich voor de as. ver kiezing niet meer als candidaat zal be schikbaar stellen. NOORD WIJKERHOUT. De ontspanningslokalen voor de werk loozen werden wederom gesloten. In de af- geloopen maanden werden zy druk be zocht. Velen vonden daar gezelligheid, warmte en menige aangename afwisseling Tot directeur van de R.K. Muziekver. ..St. Jeanne d'Arc" is benoemd de heer Ger. Dik. te Leiden. 37. Snel wordt nu de bemanning uit zyn slaap gehaald, die daarna van het schip afdaalt en de gestolen ladingen weer haalt. De kapitein staat op de brug en ziet verheugd zyn mooie kisten t'rug, die de mannen dragen op hun breeden rug. De kobold Gies wordt, in zyn zak gebonden, op de wal gelegd hy verdient zyn straf, want hy is slecht! Gys laat men zitten ln zyn leege kist die bevrydt zich later wel beslist. Dan kan die Gies bevryden, zonder dralen en met zyn beiden kunnen 7" ''an Ges wel van den drakenkop afhalen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14