76,te Jaargang ZATERDAG 16 MAART 1935 No. 23001 DAGBLAD ypOR LEIDEN EN OMSTREKEN Dit nummer bestaat uit VtfiR bladen EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. Teeken geven bij richting verandering. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PfcIJS DfiR A©/ERTENTlESj) - el voor advertenties uj>t Lekten en plaatsen waar van onïs Blad geveistlgd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zalkenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling woeeisdègs en Zaterdags 50 cris. bij maximum aantal woorden van 3,0. -'Incasso volgens poatrecht. Voor opzending van brieven 10 ots. porto te betalen. -• Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noorüeintkplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0,18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) HERDENKING VAN HET 25-JARIG BESTAAN DER LEESZAAL „REUVENS". Huldiging van den heer P. J. Smit. Dc I J F. J len en den anae leeszaal behalve in n een dezer „Gezien de tmtecr Sjaat der financiën bi 25 jaren zónder te jubel stilte", schreef dr. J. E. dagen In het historisch overzicht dier stichting. Geheel ongemerkt, en terecht, is dit heuglijk gebeuren echter niet voorbij gegaan. Al gaat het dan ook zonder festiviteiten aldus sprak gistermiddag de oud-direc trice, mej. A. C. Berends, tijdens de in- tlemk herdenking, tot het bestuur het Is toch stellig een feit, dat alleszins de moeite waard is om herdacht te worden en "we willen dan ook, al Is het in zeei bescheiden vorm, onze vreugde hierover uiten, doer U een stel nieuwe gordijnen voor de uitleenzaal aan te bieden. Voorts bood mej. Heyse, de huidige directrice, namens haarzelf en het personeel, bloemen aan, terwijl verschillende ingekomen tele grammen mede getuigden van verder mee leven. Mevr. de wed prof. Kuenen, voor zitster, dankte hartelijk voor deze een voudige maar desniettemin treffende hulde en sprak de hoop uit, dat gezien de groote belangstelling, welke „Reuvens" nog steeds geniet, vele Jaren aan de nu voorbijgegane 25 zouden mogen worden toegevoegd. Daarna werd overgegaan tot de huldi ging van den heer P. J. Smit, die sinds 1910 als concierge-blnder aan de Leeszaal verbonden is. Allereerst nam dr. J E. Kroon, bestuurslid, het woord, die in har telijke bewoordingen den heer Smit toe sprak en hem teekende als een voortreffe lijk iemand, wien onvriendelijke woorden of aanmerkingen te eenenmale vreemd zijn. Mej. A. C. Berends, hierna het woord voerend, merkte op welk een groot voor recht zij het steeds gevonden had met den heer Smit te mogen samenwerken. Hij ls iemand, die te allen tijde de belangen van de leeszaal heeft gediend, ook in kleinig heden en zij is hem dan ook hartelijk dankbaar, niet het minst voor zijn immer groote bereidwilligheid. Als blijken van waardeering bood zij hem, ook namens mej. Driessen, een teekenlng en een fruit schaal aan. Al ben ik. zoo sprak mej. Heyse vervol gens, hier nog maar kort aan de leeszaal verbonden, toch heb ook ik reeds veel goeds ran U ondervonden en daarom overhandig Ik U. mede namens de assistenten en oud assistenten deze barometer en voeg er den wensch aan toe, nog lang met U te mogen samenwerken. Voorts sprak nog de heer Eikerbout enkele hartelijke woorden, alsmede de heer P. G. Hocks, oud-bestuurslld, die hoopte, dat de heer Smit nog vele jaren tot heil der leeszaal werkzaam zou mogen zijn. Tot slot sprak de heer Smit een woord Van dank voor de vriendelijke woorden en de vele blijken van waardeering. Rest ons nog te vermelden, dat velen van hun medeleven hadden blijk gegeven, door het zenden van bloemstukken, fruit manden e.a. De heer Smit zal deze mooie huldiging niet licht vergeten. INTELLECTUEELE UITWISSELING. Als uitvloeisel van de Indertijd tusschen de Belgische en de Nederlandsche Regee ringen getroffen overeenkomst inzake zgn. ruilcolleges, zal professor Verdijen, hoog leeraar in de Nederlandsche taal- en let terkunde aan de universiteit te Luik. op Maandag 18 en Dinsdag 19 d~zer, telkens om 2 uur. een college over ?n onderwerp uit de geschiedenis der Nederlandsche letterkunde geven aan de universiteit te Leiden .in een der zalen van het voor malig academisch ziekenhuis aan de Boerhaavestraat. HET REGEERINGSCREDIET VOOR DEN MIDDENSTAND. Lezing van den heer J. J. W. Das. Voor de afd. Leiden van de Ver. van den Chr. Handeldrijvenden- en Industrieelen Middenstand in Nederland, hield gister avond de heer J. J. W. Das, Inspecteur v. d. Ned. Middenstandsbond te Amsterdam ln ,,De Vergulden Turk" een lezing over „Het regeeringscrediet voor den midden stand". Behalve een groot aantal belangstellen den waren ook aanwezig enkele leden van de R.-K. en Neutrale Middenstands- vereeniging en de Bemlddellngs-commls- sle van het Crisis-credlet Rijnland. De voorzitter van de afdeeling, de heer C. Schout ging voor in gebed, waarna hij allen hartelijk welkom heette om vervol gens direct het woord te geven aan den spreker van dezen avond. Na een kort Inleidend woord, waarin spr. wees op de thans heerschende crisis, stond hij ln den breede stil bij de over heidsbemoeiing Inzake den steun aan den middenstand. Dat de overheid hierbij geen gemakke lijke taak heeft, maar ook met een nood lijdende schatkist zit werd voorts aange toond. Hulp is door den middenstand aan de regeering gevraagd in den vorm van cre- diet. Na een uiteenzetting gegeven te heb ben van wat feitelijk de middenstand wil zeggen, waarbij spr. aantoonde, dat deze 3|taat tusschen arm en rijk, maar in geen geval wil zeggen: „zonder eigen kapitaal begonnen ondernemingen", zette de heer Das het een en ander over een goed ge leide administratie uiteen. Hij betoogde dat hiervoor goed achter de debiteuren heen moet worden gezeten en de voor raden niet te groot moeten zijn in ver band met de eigen middelen en omzet, en dat een goed overzicht van de onkosten noodig is. Vraagt men crediet, dan zal men aan deze eischen moeten voldoen. Menige middenstander, vragende om crediet, ls dan ook in vele gevallen te laat geweest met de aanpassing. Het onlangs uitgebrachte rapport van het Econ. Instituut voor den middenstand wees eveneens in deze richting. Tot de huiseigenaren zeide spr., dat beter tegen wat lage huren kan verhuurd worden, dan dat huizen langen tijd leeg staan. Sprekende over dekking van crisis-cre- dieten die, indien mogelijk, binnen vijf jaar moeten worden afbetaald, wees hij erop, dat het risico in elk crediet zooveel mogelijk moet worden beperkt. Het uitgeleende geld, dient over het al gemeen niet te vast te zitten. De banken dienen er dan ook voor te waken, dat haar posten niet te vast zitten. De crisis-credieten, die aan rendabele bedrijven worden verleend, dienen ook afgelost te worden. Er moet een vrij groote mate van zekerheid zijn, dat deze credie- ten kunnen worden afgelost. Degenen, die crisis-credieten verkrijgen zullen al het mogelijke doen om aan hun verplichtingen te voldoen. Of de hulp door de regeering verstrekt voldoet aan redelijke eischen, dient afge wacht. Hebben de Kamers van Koophandel, door de toegezegde regeeringshulp al vele zakenlieden geholpen, zij hopen evenzoo velen nog te kunnen helpen: echter dient hierbij bedacht te worden, dat deze steun alleen aan serieuse aanvragers kan wor den verstrekt. Voortgaande, stond spr. nog enkele oogenblikken stil bij de noodzakelijke kos ten voor de aanvragen, die zeer consciën tieus worden beoordeeld, en waaraan de Ned. Middenstandsbank niets verdient. Geen enkele aanvrage wordt lichtvaardig afgewezen. Dat geen heil verwacht moet worden van ongezonde credlet-aanvragen, aldus eindigde spr.. laat zich, aldus de ervarin gen van den laatsten tijd, zeer goed be grijpen. Na een korte pauze werden nog enkele vragen gesteld, die uitvoerig werden be antwoord, waarna de secretaris, de heer P. van der Tas de vergadering op de ge bruikelijke wijze sloot. AVONDRETOURS N.Z.H. Het personeel der N.Z.H.T. Mij. had aan de directie verzocht om het aanvangsuur van uitgifte van goedkoope avondretours vroeger te stellen. De Directie deelt mede. dat het bepalen van het uur van uitgifte dezer retours door haar van alle kanten is bekeken, waarna tenslotte dit uur op 18.30 ls ge steld. Het drukke forensenvervoer is op dit uur geëindigd, zoodat dan voor over belasting geen vrees behoeft te bestaan Op sommige baanvakken worden de goed koope avondretours toch al vroeger uitge geven. De goedkoope avondretours slaan bij het publiek goed in; er wordt een zeer druk gebruik van gemaakt. DE STATENVERKIEZINGEN. De voorzitter van het hoofdstembureai :n kieskring III (Leiden) heeft de voor dt Statenverkiezingen op 12 dezer ingeleverde candidatenlijsten geldig verklaard met handhaving van de daarop voorkomende candldaten. JUBILEUM CHR BESTURENBOND. Feestavond in „Prediker". Met de besturen van de aangesloten vereenigingen en genoodigden is gister avond in „Prediker" het vijf-en-tw.ntig- Jarig bestaan van den Chr. Besturdenbond herdacht. Het muziekgezelschap „Symphonia" on der leiding van den heer Plu luisterde deze bijeenkomst, die een feestelijk karakter droeg. op. Dank zij deze medewerking heerschte er reeds spoedig een enthousiaste stemming. De voorzitter van den jubileerenden bond de heer Schoneveld heette allen har telijk welkom, waarna hü aan de hand van Jozua 4 2024 een oogenblik bij het zilveren jubileum sttl stond en wees op de vele zegeningen, die den bond voor zijn leden heeft afgeworpen. Ook werd een en ander uit het berin-stadium gememo reerd en aangedrongen op het beleven van de beginselen. Hierop werd het „Waakt christen waakt" gezongen. Met een toelichtend woord van den bondspropagandlst. den heer Kok, werd nu de .iubileumfilm van het C.N.V. ver toond, die aardige momenten uit dit zich steeds uitbreidende vereenigingsleven weergaf. De film „Opgang", die vervolgens ge draaid werd gaf meer een inzicht van het interne leven van het C.N.V. Het vacantie- oord van het C.N.V. in Putten en het herstellingsoord „Sonnevanck" gaven een mooi beeld van het werk dat dit Verbond voor zijn leden doet. Op zeer origineelc wijze waren ook de verschillende beroepen ln deze film verwerkt. Dat voor verbete ring van den rechtstoestand van den ar beider. dank zü deze organisatie, veel wordt gedaan, trad ook duidelijk in deze film aan het licht De tweede voorzitter, de heer H. van Cittert huldigde na een korte pauze waar in thee en koek werden geserveerd, den tiverigen voorzitter van den Bond, den heer Schoneveld, die ruim 13'/! jaar den bond als voorzitter dient. Woorden van dank richtte spr. tot hem voor al den ar beid door hem in den chr. socialen striid verricht. God space u nog vele jaren voor onzen bond en geve u de kracht om nog veel ln 't belang van dezen bond te doen. Als blijk van waardeering bood spr. hem een schilderij en diens vrouw een bloemstuk aan. Met een enkel woord heeft de heer Schoneveld voor een en ander bedankt en den wensch uitgesproken nog lang zijn krachten te mogen geven aan de beweging die hem lief is. Dc heer Eikerbout hield hierna met vele goocheltoeren de aanwezigen nog aange naam bezig. Ook het muziekgezelschap liet zich nog een en ander maal hooren. Vele exemplaren van het Gedenkboek, dat bil' de drukkerii Jansen verscheen, werden als een bliivend aandenken aan geboden Met gerechtvaardigden trots mag de bond op dezen jubileum-avond terugzien. MELK IS GOED VOOR ELK Er zijn weinig voedingsmiddelen, welke een zoo hygiënische verzorging en toebe reiding vereischen als melk. Melk is voedingsmiddel bij uitnemend heid en het is derhalve toe te juichen, dat de. directies van diverse zuivelinrich- tingen er steeds op uit zijn de kwaliteit van de door hen in den handel gebrachte producten te verbeteren door het aan brengen van correcties in hun technische outillage. Thans weer is het de N.V. „De Land bouw". gevestigd aan den Rijnsburger- Singel die door de aanschaffing van een z.g.n. Voltana-inrichting van bovenge noemd loffelijk streven blijk geeft. De Voltana een patent van de N.V. Voltawerk te Gorredijk (Fr.) dient ter vervanging van de vroegere pasteurisatie- methode met behulp van stroom en be staat hierin, dat de melk gedurende slechts enkele tientallen seconden in :.eer dunne verdeeling geleid wordt tusschen twee platen, welke door verhitting met warm water op een temperatuur van 74 gr Celsius worden gehouden. Een diepgaand wetenschappelijk onder zoek heeft uitgewezen, dat dit systeem hetzelfde effect sorteert als de z.g.n. duur- pasteurisatie en bovendien het voordeel bezit, dat de smaak, reuk en het oproo- mend vermogen van de melk dezelfde blijven als van rauwe melk. Uit den aard der zaak is het apparaat heel wat gecompliceerder dan wij het hierboven voorstelden, maar het komt per slot van rekening aan op het resul taat. En dat is, volgens het rapport der deskundigen, dat de melk na bovenstaan de behandeling te hebben ondergaan, als steriel mag worden beschouwd met be houd van vitaminen en alle andere zorde eigenschappen. HANDELSREGISTER .A.YIER VAN KOOPHANDt A ijzigingen J. van Weizen Jzn., Rapenburg 92. Lci- len; boekbinderij. Overleden eigenaar J. an Weizen dd. 9 Mrt. 1935. Bouwbedrijf J. v. Weizen en J. v. d. Nat, Gerard Brandstraat 4, Leiden; aannemers en bouwondernemers. Vennooten J. van Weizen en J. v. d. Nat (beiden Huwelijk- sche Voorwaarden). STRENG POLITIE-OPTREDEN. De Commissaris van Politie deelt mede, dat, ondanks de voortdu rende waarschuwingen, het geven van een teeken door wielrijders, bestuurders van motorrijtuigen, enz. die van richting veranderen, nog zeer veel achterwege blijft. Vooral wielrijders maken zich aan dit euvel schuldig ten nadeele van de verkeersveiligheid. Teneinde de nalatige bestuurders tegen zichzelf te beschermen en eveneens ten bate van de overige weggebruikers, zal met ingang van morgen door de politie streng tegen de over treders worden opgetreden. DE LEIHUTENTO. De lijst der bekroningen. De jury voor de „Lelhutento" heeft de navolgende bekroningen vastgesteld: Afdeeling houtsnijwerk: 1ste prijs W. D. Regeer, 2de pr. J. H. Verhaar, Roelof- arendsveen. Eervolle vermelding: E. van Dijk, Oegst- geest; idem W. van Wendel, Voorschoten. Afdeeling figuurzaagwerk1ste prijs D. Roodenburg. Voorschoten; 2de pr. M. van Harskamp, Hazerswoude. Eervolle vermel ding Chr. van den Berg; idem H. C. C. J. Hoogenraad, Scheveningen. Afdeeling scheepsmodellen: 1ste prijs Mar. Kikkert; 2e pr. P.W. Eradus. Eervolle vermelding W van Steenbergen. Afdeeling Meccano: 1ste prijs Meccano- club; 2de pr. Th. P. Yperlaan. Afdeeling vliegtuigmodellen: 1ste prijs J. van den Berg. Afdeeling diversen: 1ste prijs P. Schoen maker, Abbenes; 2de pr. A. J. Jutte; 2de pr. mej. Locher Chr. J. S.; 3de pr. Heilige Geesthuis; 3de pr. G. M. Feynebulk. Eervolle vermelding P. J. Heemskerk, Roelofarendsveen: idem P. J. Zwart; idem J. Gijsman; idem Y. Plantinga, Gorredijk. Afdeeling schilder en teekenwerk: 1ste pr. J. H. Maas, zilveren medaille van H.M. de Koningin; 1ste pr. Abr. Kop; lsfe pr. H. Th. Schuilenburg, Den Haag; 1ste pr. J. W. Segaar; 1ste pr. M. van de Brander; lste pr. T. Talens; 2de pr. Carel Marks; 2de pr. mevr. Rackee; 2de pr W. J. Ver weer; 2de pr. Hendr. van der Steen. Afdeeling Gobelin: le pr. mej. Van der Swan, Rijnsburg; 2e mej. M. Batenburg; eervolle vermelding mej. Segaar. Afd. Kantklos en Frivlité: le pr. mevr. Swaan de Bruin; 2e mej. P. J. A. Otto. Afdeeling Smyrna: le pr. mevr. Eggink- Pijl. zilv. med. van H.K.H. Prinses Juliana. Afdeeling Kruissteek: le pr. mej. B. Burgerhout; 2e mevr. Maas; eerv. vermel ding zuster L. Snauw. Oegstgeest. Afdeeling Pitriet: 2e pr, inzending pa tiënten „Voorgeest". Afdeeling Weefwerk: le pr. mej. Rol- landet. Afdeeling Haak- en Breiwerk: le pr. mevr. L. van der Kop, Scheveningen; 2e mevr. EgginkPijl; 3e mevr. Nieboer; 3e mevr. G. H Ruys Schellingerhout; eerv. vermelding mevr. A. de Wolf-Woldendorp; Idem mej. M. W. F. Stol. Afdeeling Schilderwerk op zijde of flu weel: le pr. mej. W. A. Berkvens, Rotter dam; 2e mej. J. M. Pieters. Afdeeling Borduurwerk: le pr zuster Chr. J. van den Berg, Oegstgeest; 2e mej. S. P. Nieboer, Oegstgeest; 3e mej. B. J. C. Huisman, Den Haag; eerv. vermelding mej. T. Donker, Rotterdam. Waar geen plaatsnaam vermeld is, wo nen de winnaars te Leiden. R.K. KIES VEREENIG ING. Rede van dr. Kortenhorst. Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeni- ging haar eerste openbare vergadering, waarin dr. Kortenhorst als spreker optrad. Nadat de voorzitter mr. Bolsius de ver gadering met den Chr. groet had geopend en dr. Kortenhorst had ingeleid, gaf hij deze het woord Spr. weerlegde allereerst het in vergaderingen en blaadjes der tegenpartijen vaak hoogopgeblazen geschil of conflict waarbij de namen Kuiper Kortenhorst nog al eens genoemd worden en waarmee de oneenlgheid in de R.K. Staatspartij moet worden aangetoond en schetste daarna de eenheid in de party. Spr. wees vervolgens op het belang der komende Statenverkiezingen. Het is dit jaar iets anders als een verkiezing voor de Prov Staten alleen Er is in ons land een party, de NS B. die deze verkiezingen zal gaan gebruiken als krachtproef om eens na te gaan wat de propaganda heeft uitgewerkt. Daar kan veel aan vastzitten. Het ver dwijnen van Spanjes souvereiniteit is óók niet begonnen met de verkiezingen van de Cortez, de volksvertegenwoordiging, doch van die der gemeenteraden. De verkiezing voor de Prov. Staten is voor de R.K. Staatsparty zeer zeker de mceite waard om daaraan de volle aan dacht te schenken. Immers door Prov. Staten wordt de Eerste Kamer en een niet minder belangrijk college Gedeputeer de Staten gekozen. BINNENLAND. Het bezoek van H. K. H. Prinses Juliana aan Middelburg. (Binnenland, 3e Blad). Minister Colijn over het Joodsche werk dorp. (Binnenland, 3e Blad). Wijziging van de Invaliditeitswet en de Ongevallenwet; voorloopigc verslagen der Tweede Kamer. (Binnenland, 3e Blad). De Spellingkwestie in de Eerste Kamer, (Pari. Overzicht, 3e Blad). v. BUITENLAND. De verlenging van den Franschen dienst tijd is aanvaard. (Buitenland, le Blad). Het Noorsche kabinet Mohwinkel is af getreden. (Buitenland, le Blad). Mislukte aanslag op koning Ibn Saoed. (Buitenland, le Blad). Over een verwyt over steun van de Staatsparty aan de regeering Coiyn wydt spreker uitvoerig uit. De R.K. Staatsparty heeft die regeering gesteund daar zij den vollen steun verdiende, doch van critiek is ze ook niet vrij gebleven, zy het dat het dan steeds is geweest een opbouwende critiek. Het program van de R.K.S.P. is van dien aard. dat het het volle vertrouwen waard is. In dien zin wyst spreker naar de bekende acht punten van prof. Aalberse by zyn begrootingsrede van 1935. 1. De ver laging van huren, door den Minister toe gezegd; 2 Verstrekking van goedkoope levensmiddelen (blikvleesch, groenten en. kaas); 3. Extra Winterhulp waarvoor de regeering 2 millioen beschikbaar stelde; 4. Verplichte steunregeling in de gemeen ten, waarop de Staatsparty blyft aandrin gen; 5. Geen volle aftrek va'n pensioenen en andere inkomsten van inwonende familieleden; 6. Minder aantasting van spaargeld; door den Minister reeds toe gezegd; 7. Maximumuitkeermg ln groote gemeenten voor groote gezinnen; 8. Vry- laten van de particuliere liefdadigheid. Spreker behandelde daarna de aanpas sing op financieel, economisch en sociaal gebied. Allen hebben van de crisis te Ujden ge had. Ook de bezittende klasse heeft veeren moeten laten. De Staatskas ging de laatste 5 jaren met 4 milliard 200 duizend gulden achteruit. De aandeelen op bedrijven daalden gemiddeld tot één vierde. Dat van de 110 nog 81 millionaire zyn overgebleven zou op zichzelf niet zóó erg zyn, maar daar zit aan vast, dat vele fabrieksschoor- steenen niet meer rooken en vele schepen uit de vaart zyn genomen om doelloos aan de kade te worden opgelegd. Belastingver- hooging, berekende de minister, brengt minder in plaats van meer geld in kas, evenals de verhoogde accijns op alcohol dat deed. Devaluatie van den gulden brengt voordeelen. doch wegen die op tegen de nadeelen? Devaluatie maakt een tarief van invoer van de vaak zoo noodige buitenlandsche grondstoffen voor onze industrie noodzakeiyk. Bovendien is ons land meer crediteur dan debiteur van andere staten, waardoor ons land zich door devaluatie ernstig zou benadeelen. De R.-K. Staatsparty zal vechten voor het behoud van werk in eigen land en bhj- vende .werkverruiming. De R.-K. Staats party is niet, zooals soms wordt voorge spiegeld, een kerkeiyke party, doch het ls een party, die als Katholieken, als Christenen, als goede vaderlanders wil werken, daar waar gewerkt kan worden in het belang van ons land en van ons Nederlandsche volk. De R.K. Staatsparty heeft haar pro gram van actie ingeluid. De affiche en de sluitzegels brengen het beeld van „Wy houwen een nieuwe orde". Breedvoerig wijdt spreker uit over de ordening. Wy zyn geen partij van den afbraak, wy bou wen maar dan op een goede fnndee- ring. wy bezitten een eenheid en we weten wat we willen. Die eenheid te bewaren is onze heilige plicht. Spreker besloot zyn rede met te waar schuwen tegen de valsche profeten en hun leuzen en een aansporing om één te zyn en één te blijven onder de vaan van de R.-K. Staatsparty. Nadat de spreker meerdere vragen had beantwoord, dankte de voorzitter den spreker onder applaus van de vergadering voor het gebodene, waaruit voor ons, aldus spreker, zooveel leerzaams viel te trekken. Daarna sloot de voorzitter de vergade ring op de gebruikeiyke wijze. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Indisch Recht de heeren H. Koesoemo Oetoyo (Lelden) en B. Wolvekamp (Lel den). o STAATKUNDIG GEREF. PARTIJ. Op de j.l ledenvergadering der Staat kundig Gereformeerde Party werden de navolgende personen geplaatst op de voor- loopige groslijst voor de Gemeenteraads verkiezingen: C. H .Overduin. N. Weeda F. Brongers. J. J. v. Ingen Schenau, F. Luitjes, J. O. Ruhwien, J. J. Sollie, N. D, Vreeswijk.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1