Onze Knipselprijsvraag. TWAALF EN EEN HALF JARIG BESTAAN DER LEIDSCHE BUITENSCHOOL. |76ste Jaargang VRIJDAG 15 MAART 1935 No. 23000 Meer dan drieduizend oplossingen. De prijswinnaars: Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: !<30 cts^ per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zl)n. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden 4- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) De knipselprijsvraag, ter gelegenheid van Ions 75-jarig jubileum uitgeschreven, was Ingewikkelder dan haar voorgangsters. Dat ons niettemin meer dan 3000 oplos- Isingen bereikten, bewijst eens temeer, dat I dit soort rebussen bij onzen trouwen I lezerskring bijzonder ln den smaak valt. Er is heel wat geduld en moeite voor Inoodig geweest om de 250 knipseltjes op de IJuiste plaats onder te brengen; heel wat I zuchten zijn er geslaakt en menigeen Ihet is ons bekend! heeft meer dan eens I het dikke pak oouranten ter zijde gelegd I met de bedoeling den strijd te staken. Maar dan kwam weer het rebus-duiveltje len maakte, dat men de krant toch weer opnam en weer ging zoeken, zoeken I totdat de letters voor de oogen begonnen I te dansen en de wijzers van de klok al ver lover het normale tijdstip van naar bed gaan weZeh Uit den aard der zaak werkte ook het |groote aantal prijzen verleidelijk! Zooals steeds waren verreweg de meeste I Inzendingen zonder fout. Het opzoeken der 1 advertenties is per saldo een geduldswerk I zonder dat het nu direct groote moeilljk- I heden- oplevert. Van de 3051 inzendingen gaven 2736 op- lossers de juiste volgorde aan. Ons-compliment voor dat resultaat! Hieronder laten wij de namen der bij loting aangewezen prijswinnaars volgen: EERSTE PRIJS F. 40—, J. Barends, Evertsenstraat 7, Leiden. TWEEDE PRIJS F. 25.—. D. Knijff, Langevaart 44, Rijnsburg. DERDE PRIJS F. 20.—. H. P. v. d. Vos, Kijfgracht 5, Leiden. PRIJZEN VAN F. 10.—. I J. Vlug, Boerhaavestraat 6 bov.. Leiden. Amerik v. Duyvenvoorde, Parlevlietslop 5, Katwijk aan Zee. 3. Trouwee, Oosterdwarsstraat 11, Leiden. Mej. S. D. M .Vroom, Warmonderweg 52, Oegstgeest. PRIJZEN VAN F. 5— I H. F. Roman, Lange Raamsteeg 2A, Leiden J. den Hoed, Molenstraat 6, Leiden. J. M. Beenhakker, Morschkade 4, Leiden. J. de Kort, Rijn en Schiekade 118, Leiden. D. v. d. Eykel. Koestraat 37, Rijnsburg. G. van Ark, Bronkhorststraat 5, Leiden. F. J. v. Luyken, Haarlemmerw. 3, Leiden. I G. Starre, Minnebroersgracht 24, Leiden. J. Verdoes, Kerkstraat B 99, Woubrugge. H. W. Ranselaar, Middelweg 2, Leiden. W. Verboon, Da Costastraat 2, Lelden. J. Stapper, Nieuwstraat 64, Bodegraven. P. J. Mens Jr.. Brederostr. 32, Leiden. Rinck, Leeuwerikstraat 51 bov.. Leiden. J. J in 't Hol, Trijn Jacobsdochterhof 8, Leiden. P. J. van Klaveren, Korte Hansenstraat 5, Leiden. A. Vink, Van Mandersloostraat 72, Alphen a. d. Rijn. Corrie en Hennie Staphorst, Levendaal 33, Lelden. G. Rietveld, Van Speykstraat 42, Leiden. G. J. Barentsen, H. Rijndijk 163, Leiden. Willem Vink, Egbert de Grootstraat 26A, Noordwijk aan Zee. Mej M. H. A. Boon, Rijnsburgersingel 35, Leiden. A de Wolf, Louise de Colignystraat 15, Leiden. D. van Erkel, Haverzaklaan 8, Leiden. W. v. Klaveren, Zandsloot 7, Sassenheim. Anton Ruytenbeek, J. W. Frisostraat 33, Leiden. J. H. Moenen, Sumatrastraat 82A, Leiden. B. D. Morritz, Jc. v. Beierenweg 91, Voor hout. H. J. van Alphen, Korte Mare 14, Lelden. Mej. Annle Schouten, Fr. v. Mierisstraat 3, Lelden. P. van Duyvenvoorden, Sluisweg 40, Kat wijk aan Zee. W. Minnee. Achterweg 18. Katwijk Rijn. J D. Hulsbos, 't Watertje D. 27, Zoeter- woude. A. Zijerveld, Fl. Schoutenstraat 32, Sas senheim. J de Möhlman, Hlllegommerdijk 21, N.- Vennep. C. M. van Heel, de Laat de Kanterstraat 6A, Leiden. J. Goedbloed, Julianastraat 94, Lisse. A. Piket, Van Speykstraat 68, Leiden. W D. Schooneveldt, Leidscheweg 48, Voorschoten. W. E. Blok, Haven 30, Leiden. L. de Jong, Nic.zn., Prinsenschouw b 199, Koudekerk Rijn. G Hofsteenge, Duivenbodestr. 8, Leiden. Mej. T. Crama. Maredijk 40, Leiden. Van der Stel. Bolsotkade 3. Leiden. H. van Duuren, Koningsstraat 57. Leider dorp. Wed. G. Vlasveld. A. 169, Hazerswoude. F. T. v. Manen, Vliet 47, Leiden. N. de Vogel, Pasteurstraat 28, Leiden. L. Veerman, Groenoordstraat 18, Leiden. B. Pouw Jr., Dr. Heyelaan 125, Abbenes. PRIJZEN VAN F. 2.50. Mevr. van der Heyden, Johan de Witt- straat 25, Leiden. P. C. Planjer, Bllderdijkstraat 18A, Leiden. L. J. Richardson, Parkstraat 35, Leiden. W v. Beekum, Tulpweg 4, Deyleroord, Wassenaar. W. F. Kriek, Acaciastraat 7, Leiden. Mej. Scholten, Plantsoen 75. Leiden. J. D. Heyns, Zuiderstraat 37, Sassenheim. P. Bourgois. M. Moonsstraat 45, Leiden. A. M W. Pitlo, Rijn en Schiekade 27, Leiden. T. Rijnsburger, Schelpenkade 4, Leiden. M. Witvliet, Dorpsstraat, Leimulden. J. H. Mohr, Rijwielhand. Langeraar (Z.H.) H. van Loef, Huigstraat 4, Leiden. W. Ranselaar, Hasebroekstr. 12 Leiden. F. Arnoldus, Pr. Frederikstr. 26A, Leiden. G. Zandbergen, Valkenburgerweg, Val kenburg. J. Moonen, Pr. Frederikstraat 1, Leiden. H. van Kampen, Morschweg 80, Lelden. Ph. H. v. d. Burg, Oegstgeesterweg 30, Rijnsburg. Mej. H. J. Korê, Formosastr. 17A, Lelden. J. van Iterson, Pioenhof 17, Leiden. J. v. Weizen, Oude Singel 234, Lelden. Mej. M. v. d. Zwaard, Nesse E7, Waddinx- veen. W. J. O. E. Schmeltz, B. de Kempenaer- straat 94, Oegstgeest. J. P. Kwestroo, Pr. Hendrikstraat 13A, Leiden. J. de Bruin, Paradijshof 7, Leiden. J. B. van Heuzen. Siboldstraat 32, Leiden. C. Slegtenhorst, Nieuwe Rijn 46A, Leiden. C. v. d. Llppe, Katwijkschestraat 1(A Noordwijk Binnen. Cr. Arnoldus, Hoefstraat 44A. Leiden. J. de Vos, Wlllemstraat 25, Leiden. A. v. d. Tang, Kerkstraat 26, Noordwlj- kerhout. Z. van Hest, Hooge Morschweg 42, Leiden. Hendrik Admiraal, Hoofdstraat 34, Noord wijk aan Zee. C. Blaauw, Parkstraat 59A. Leiden. Mevr. J. Lamme, K. Rapenburg 2, Leiden. Mevr. Crama.Nleuwenhuizen, Ooster dwarsstraat 6. Leiden. Dirk de Mooy, Santlaan 24, Katwijk Rijn. J. D. Hartlng, Steekterweg 296, Alphen a. d. Rijn. P. Z. Dreef, A. Paulonastraat 24. Leiden. Joh. Boom. Rijndijkstraat 85, Leiden. Mej. van Weizen, Rijneveststeeg 9. Leiden. A. van Duyn, Ten Brlttenstraat 10, Kat wijk Zee. A. Domburg, Bronkhorststraat 17a, Leiden Wed. L. Bout Jan v. Houtkade 19, Leiden. G. J. van Leeuwen, Sluisweg 74. Katwijk Zee. Henk Herreur. A. Paulonastraat 8, Lelden. W. Vledder, Loosterweg 111, No. 6, Hille- gom. E. B. v. d. Burgh, Cobethstraat 75. Leiden. Jac. Moolenaar, Kanaalstraat 208. Lisse. Een troostprijs voor gedicht of teekening verwierven bovendien nog: Wed. J. Bavelaar, Heerenstraat 80. Jan Bergman, Waldeck Pyrmontstr. 28. J. Secrève, Stadhouderslaan 34. Mej. Ans Koets, Morschkade 3 W. J. Klop, Fr. v. Mierisstr. 33 M. M. HoogstraatenDe Jong, Weth. Dul- venvoordestr. 27 (O.) A. Tefy Jr., Sumastraslraat 37. It. I. Sturm, Trompstraat 34. Ij. J. Staats, Nieuwe Beestenmarkt 3. Mevr. v. Zijverden, Leiden. De prijzen kunnen vanaf morgenoch tend 10 uur aan ons Bureau worden afge haald, desverlangd op vertoon van een eenvoudig legitimatiebewijs. Hieronder volgen eenlge der aardigste gedichtjes. Zoo schrijft een lezer onder den tite! „Adverteeren": Adverteeren, doet verkoopen Klanten naar uw winkel loopen, Adverteeren, schenkt u baten, Adverteeren, dat is praten, Tot een schare, ongeteld. Adverteeren, brengt het geld Ais een offer van de massa, In het iaadje van uw kassa. Was het vroeger overbodig Tegenwoordig is het noodig. Wie er hart heeft voor zijn zaken Niet ten achteren wil raken, Wie wil meegaan met zijn lijd, Adverteert met wijs beleid; 't Brengt hem winst, want elke duit, Komt er honderdvoudig uit. Alle zaken die floreeren, Danken dit aan adverteeren, Mocht uw nering niet rendeeren, Moet zij beter nog mareheeren, Ga het met dit blad probeeren, Want uw naam in deze krant Brengt u klant, uit stad en land. En een ander dicht aldus: HEEL DE STAD WAS ÉÉNE JUBEL... De Lentemaand van achttien-zestig, Bracht met recht een nieuw geluid: Toen kwam 't opgericht „Leidsch Dagblad" Met het eerste nummer uit! Hoewel aarzelend begonnen, Als een kind dat loopen gaat Verscheen 't Dagblad nog aanvank'lijk In 'n soort van vestjeszak-formaat! Héél de stad was ééne jubel, Op straat en in familiekring, Men kon ook uit 't blad vernemen. Wanneer 't viertal treinen ging! Mede deed het blad nauwkeurig Aan de Leldenaren kond. Waar het drietal brievenbussen Van de Posterijen stond! Sinds is driekwart eeuw verloopen. En 't blad aanmerk'lijk uitgebreid; Zoodat het soms op ééne avond Met twaalf bladen wordt verspreid I Dank zij de wakkere Redactie, Die open o:r en oogen had, Is het blad allengs geworden Onmisbaar voor de Sleutelstad! Aan de leiders hulde en eere Bij dit prachtig jubilé; Want heel Leiden en omgeving Deelt in deze vreugde mee! Een derde lezeres slaakt onderstaande verzuchting: 't Draait me alles door m'n kop De kat die at de biefstuk op. De kamer is niet aan den kant En 't eten gladweg aangebrand. En met erkentelijkheid aanvaarden wij het volgende compliment: Ge zijt steeds neutraal gebleven Wat men bij and'ren meestal mist, Ge weet met elk en alles mee te leven Steeds hebt ge U van alles vergewist! En weer een andere lezeres brengt haar hulde als volgt onder woorden: Als des middags, omstreeks vijven, 't Leidsch Dagblad wordt gebracht, Wordt het altijd met veel vreugde Door ons allen opgewacht. Vader zit z'n hoofd te schudden Over al die politiek Terwijl Moeder ijv'rig naspeurt Of ze wat aantrek'lijks ziet-. Broerlief zoekt in d' advertenties Naar een baantje als het kon. Even later glundert Nora Bij haar mooie feuilleton. Zoo vindt elk wat van z'n gading, Ieder die wat prettigs ziet, Daar 't geliefde Leidsche Dagblad Ied'ren dag wat anders biedt. Vijf en zeventig lange jaren Hebt ge „elck wat wils" gebracht, En bij al uw wedervaren Steeds het beste nabetracht. Hulde bij dit jubileum Den bewerkers toegebracht Zoo wordt thans uw moedig streven Met bekroning toebedacht. Op dan! Wij gaan hoopvol verder Naar het „honderdjarig" feest. Mogen dan deez' slechte tijden Lang vervlogen zijn geweest! Oit nummer bestaat uit VIER btaaen EERSTE BLAD. BINNENLAND. Flora 1935 te Heemstede heeft haar poorten geopend (3e Blad, en Laatste Be richten, le Blad.) Regeling van uitverkoopen; voorloopig verslag der Tweede Kamer. (Binnenland, 3e Blad.) Bezuiniging bij de Spoorwegen; ophef fing Haarlemmermeerlijnen met Januari, (Binnenland, 3e Blad.) De Eerste Kamer over de spellingkwestie (Pari. Overzicht, 4e Blad.) De Leidsche Buitenschool te Katwijk, herdenkt morgen haar 12'/>-jarig bestaan (4e Blad.) Het groote Ruilverkavelingsplan te Bo degraven wordt a.s. Maandag geteekend. (Eerste Rijnstreek, 2e Blad.) BUITENLAND. Eden's reis naar Moskou en Warschau. (Buitenland, 3e Blad en Tel., le Blad.) Rintelen is tot levenslang veroordeeld. (Buitenland, 3e Blad.) De verlenging van den Franschen dienst tijd. (Bulteniand, 3e Blad.) Een leening aan Mandsjoekwo. (Buitenland, 3e Blad.) Tenslotte volgt hieronder de lijst van adverteerders in de volgorde, zooals die door de knipsels was aangegeven: 1. W. Zwart, Apothekersdijk. 2. A. Dreef N.zn.. Burgsteeg 5. 3. De Jong's Mach. Fabr., H. Morsch weg 136 4. „Eltax". 5. M. Kloot-s, Cobetstraat 47. 6. D. Teske. Doezastraat 5. 7. A. M. v. Zwicht, Breestraat 126. 8. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. 9. Gebrs Susan, Haarlemmerstr. 39/41. 10. v. Kloeten, Breestraat 52. 11. Jan Riemens. Doezastraat 39. 12. Himbo Koffie. 13. Gebrs Blonk, Kort Galgewater 12/12a 14. Van Alphen. Nieuwe Rijn 62. 15. Bond van Ned. Schilderspatroons, afd. Leiden. 16. Wannée. Botermarkt 17. 17. Harry v. d. Ouv/eeien, Prinsesse- kade 3/4. 18. C J. de Jongh, Haarlemmerstraat 199/201. 19. De la Rie. Clarasteeg 18. 20. A. Somerwil Az.. Hoogewoerd. 21. A. H. v. Noort, Doezastraat 2. 22. Delftsche Slaolie. 23. Rippe, Botermarkt 18. 24. J. P. v. d. Blom, Rijnsb. singel 2. 25. Geijtenbeek. Breestraat 79. 26. Fa. Bernard, Vischmarkt. 27. Van der Klugt en Zn.. Haarl.str. 258. 28. Hunkemöller Lexis, Breestraat. 29. J Kukler en Zn., v. d. Werfstr. 34. 30. Het Eerste Valutahuis. 31. Maison Henry, Breestraat 56a. 32. Fortman, Breestraat 122. 33. Gebrs. Susan, Haarl.-straat 39. 34. M. Blitz en Co.. Haarlemmerstr. 163a 35. Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. 36. Edelachtbaar Sigaren. 37. P. Hogendoorn en Zn., Haarl.str. 150. 38. R. S. Stokvis Rijwielen., fa. Klinken berg. De voortreffelijke instelling „de Leidsche Buitenschool", waarover ir.-r. elders in dit blad een beschouwing zal aantreffen, herdenkt morgen haar 12'/i-Jarig bestaan Hierboven de fraaie villa van dit herstellingsoord heerlijk gelegen tuss&hen cfe belden Katwijken. Het ideale plekje in de duinen, waar de in bovengenoemde inrichting, na onder zoek door het Consultatiebureau opgenomen kinderen, het onderwijs in de „open Insht'! ontvangen, Met volle teugen ademen Zij hier gezondheid in!'

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1