76ste Jaargang WOENSDAG 13 MAART 1935 No. 22998 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noorideindaplebt Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT* Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.3.35 per week t. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Stemmen in een andere Gemeente. De burgemeester van Leiden maakt be tend. dat tot uiterlijk 14 dagen voor den dag, waarop de stemming voor de verkie- ïing van de leden van de Provinciale Staten dezer provincie wordt gehouden (17 April a s.), de gelegenheid bestaat ter Gemeente-Secretarie in persoon mede te deelen dat men in een andere gemeente in deze provincie aan de stemming wenscht deel te nemen. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 13 Maart 1935. 872 VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van het Hoofdstembu reau in Kieskring III (Leiden) maakt be kend, dat het Hoofdstembureau op Vrij dag 15 Maart a.s. des namiddags te 5 uur in een openbare zitting in het Gemeente huis (Rapenburg 12) zal beslissen over de geldigheid der op 12 Maart j.l. voor bo vengenoemde ^rkiezing ingeleverde lijs ten van candicmten en over de handha ving van de daarop voorkomende Candi da ten. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 13 Maart 1935. 871 LEIDSCHE HUISVLIJT- TEi\ITOONSTELLING. TEN BATE VAN „DENNENHEUVEL". In de als tentoonstellingsruimte inge richte groote Stadszaal is hedenmiddag een in meer dan één opzicht merkwaardige expositie geopend, welke reeds meermalen onder den naam „Lelhutento" in ons blad is aangekondigd. Het hopelijk batige saldo komt ten goede aan „Dennenheuvel", vereeniging tot het exploiteeren van herstellingsoorden en sanatoria voor handels- en kantoorbedien den. handelsreizigers en handelsagenten. Toen het bestuur van de Leidsche af- deeling destijds het plan opvatte om een op grootschen schaal opgezette huisvlijt- tentoonstelling te organiseeren, ontmoette het direct van vele zijden sympathie en medewerking, maar dat deze laatste ten slotte een zóó grooten omvang zou aan nemen, dat er bijna tweeduizend werk stukken werden ingezonden, zal toch geen der organisatoren hebben durven droo- men! Die inzendingen zijn niet alleen uit Lei den en omgeving, maar uit het geheele land, tot zelfs Zeeland, Brabant. Fries land en Groningen toe. Men verlange van ons geen opsomming van hetgeen op deze tentoonstelling te zien is; het is van zóó aiteenloopenden aard en zóó groote ver scheidenheid. dat het onmogelijk is er in kort bestek een overzicht van te geven, be voorwerpen zijn in 17 afzonderlijke aideeüngen ondergebracht. Er is prachtig weef- en borduurwerk, schitterend houtsnij- en figuurzaagwerk, fraai uitgevoerde scheepsmodellen, tallooze 'liegtuigen, ettelijke schemerlampen, klok hen. tafeltjes, vogelkooien, teveel om op te roemen. Bovendien wordt op de gaande- dien een groot aantal schilderingen, tee- keningen, foto's en gobelins tentoonge steld. Hedenmiddag vangt de jury, bestaande alt de dames A. E. Driesens, Pel en G. J. Scholte en de heeren H. van Batenburg, J. B Blankenstein, A. Coert. D Janssen, E J. J. van Weerlee en M. van Zwieten de «om haar werkzaamheden aan. Zij heefl een geenszins gemakkelijke taak. Om 4 uur heeft de officieele opening der tentoon stelling plaats door den voorzitter van het eere-comité, mr. A. van de Sande Bakhuy- •en. waarna zij om 7 uur voor het publiek toegankelijk wordt gesteld Er bestaat tot en met Dinsdag a.5 da- telijks van 25 en 7—11 uur gelegenheid bezichtiging. Zaterdag van 111 uur 81 Zondag van 10 uur voorm. tot 11 uur •em. In de morgenuren is er bovendien lelegenheid voor schoolbezoek, bit den aard der zaak zijn de meeste 'oorwerpen ingezonden door particulieren, "och zijn er eenige collectieve inzendin- J». nl. van het Heilige Geest- of Arme "cos- en Kinderhuis, het Israëlietisch "ceshuis, de Graal, de Voorzienigheid, de "«Pleegden Van „Voorgeest" en „Ende- tcest" en de Leidsche Meccanoclub. Wij *»elen deze waarlijk belangwekkende ^toonstelling in de aandacht van onze hters en lezeressen met warmte aan en 'ouden ons bii voorbaat overtuigd dat. de „Leihutento" bezoekt, ons dank er zal zijn voor het advies om daar '«en te gaan. EEN NIEUWE GEREFORMEERDE KERK. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Er worden onderhandelingen gevoerd over grondaankoop. De plannen tot aankoop van grond voor den bouw van een nieuwe Geref. Kerk nemen vasteren vorm aan. Reeds geruimen tijd is de commissie van beheer in onderhandeling met het gemeentebe stuur over den aankoop van het pand Zuiderzlcht, gelegen aan den Lammen- schansweg nabij den Zoeterwoudschen Singel. Er zijn echter 'eenige voorwaar den verbonden aan dezen grondaankoop, die nogal bezwaarlijk zijn en daarom heeft de kerkeraad, die gisteravond ver gaderd heeft, nog geen beslissing geno men. Eerst zal een gemeente-vergadering worden uitgeschreven om de kwestie te bespreken. De beslissing blijft aan den kerkeraad, maar het oordeel van de ge meente kan daarop natuurlijk van groo ten invloed zijn. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Lezing van den heer J. J. M. H. M. Asselberghe. Gisteravond hield de heer Asselberghe, directeur van het Spoorwegmuseum te Utrecht, een lezing over Egyptische reliëfs en hun ontstaan in verband met techniek en kleur. Spreker merkt op, dat de vraaghoe een Egyptische reliëf technisch ontstond, tot voor kort niet de belangstelling trok, die men zou hebben verwacht. Reeds vroeger vindt men hier en daar in boeken ook van de techniek gewag gemaakt, maar dit blijft meestal zeer bijkomstig. In onze dagen echter beweegt zich een steeds grootere belangstelling om vele van de vraagstuk ken, die met het technische ontstaan van een reliëf, vooral ook met de toepassing van de kleuren samenhangen. Op dit ge bied is onze kennis aanzienlijk vermeer derd door het onlangs verschenen werk van Miss C. Ransom—Williams: The deco ration. of the Tomb of Per-Neb. Dit graf. een mastaba uit de 6e dynastie, thans zich bevindend in het Metropolitan Museum te New-York, vertoont op de wanden ver schillende stadia van bewerking. Deze be werking was een in hoofdzaak drievoudig proces: le. het aanbrengen op den graf- wand van een eerste voorloopige schets, 2e. het uitbeitelen van de voorstellingen in den steen, 3e. het beschilderen der wanden. Aan het teekenen van de voor loopige schets ging in het Oude Rijk het trekken van eenige horizontale en verti cale richtlijnen vooraf, ter plaatse waar figuren,en voorwerpen moesten komen; in het Nieuwe Rijk trad in plaats daarvan een kwadraten-schema. Was de ontwerp- schets gereed, dan sneed de beeldhouwer langs den buitenomtrek der geschetste figuren met een beitel in de zachte kalk steen een groeve, die langs de contouren van de figuur het diepste was. Vervolgens werd bij het gewone reliëf de verdere achtergrond die 'bij het verzonken reliëf bleef staan weggehakt en werden de figuren van menschen en dingen naar alle richtingen afgerond. Ook aan het binnen werk (haartooi, sieraden) werd gewoonlijk veel zorg besteed. Daarna werd de wand met pleister behandeld en gesausd met een preparaat van hei-witte kleur Dan konden eindelijk de schilders be ginnen. Overal daar, waar de figuren niet reikten, werd de achtergrond geschilderd, in het Oude Rijk donkergrijs, in het Nieuwe Rijk lichter getint. De hoofdkleu ren werden aangebracht en allerlei kleine lijnen, vlekken en stippen ingeteekend, die bepaalde details moesten doen uitkomen. De hoofdkleuren waren steeds bedoeld als eenvoudige, ongebroken tinten en staken als schaduwbeelden tegen elkander en te gen den achtergrond af. Silhouette of ge vulde omtrekteekening is het type van Egyptische wandschildering heel de ge schiedenis door Tenslotte geeft spreker nog een opsom ming van de gebruikte verfstoffen en bindmiddelen. De kleurstoffen bestonden alle uit minerale bestanddeelenokers, kool, gips. Het beroemde Egyptische blauw is een smeltproduct van kwartshoudend zand, kalksteen, soda en kopererts. Het bindmiddel der kleurstoffen was bijna steeds een mengsel van water en een kleef- middel (gom. eiwit, was, hars). Voortge zet microscopisch-chemisch onderzoek be looft hier op den duur nog betere uit komsten. De voordracht werd toegelicht door een aantal fraaie lantaarnplaatjes, waarvan enkele in kleuren. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijvingen: Heeren-Modehuis Bert Schriel-, Steenstraat 3, Leiden, hee- renmode-artlkelen. Eigenaar: L. A. Schriel'. Leiden. Van Leeuwen en Co. N V. in oprichting, Hoofdstraat 347, Sassenheim, bloembol- lenhandel en kweekerij. Vennooten: G. van Leeuwen, Noordwijk aan Zee en K. van Leeuwen, Sassenheim. Wijzigingen: Firma P. Stoeke, Haagweg 11, Haarlemmerstraat 197, Leiden, stoom- ververij en wasscherij. Vestiging filiaal: Theresiastraat 297, 's-Gravenhage. Comm. Verm. J van Schouwen en Co. Dorpsstraat 326, Warmond, jachthaven en watersportbedrijf. Beheerend vennoot: J. van Schouwen (Huwelijksche voorwaarden). Lezing van den heer Bochove over Sicilië. Een bijzonder belangwekkende causerie hield de heer P. J. van Bochove uit Oegst- geest gisteravond in „Den Turk" voor de afdeellng Leiden van de NederlandscHe Reisvereeniging over „Sicilië, het eiland van zon en vuur". De spreker, die dezen zomer opnieuw een reis door Sicilië zal maken, gaf blijk van zeer groote belezen heid en volkomen kennis van zijn onder werp. Het was daardoor geen wonder dat hij aan de hand van zeer fraaie lantaarn plaatjes (uitstekend door den heer Gey- tenbeek geprojecteerd) zijn talrijk gehoor wist te boeien en ais het ware meesleepte door die interessante beschrijvingen van land en volk en bouwkunst. Sicilië toont nog het uiterlijke leven van Phoeniciërs, Carthagers, Grieken, Romeinen, Sarace- nen, Noormannen en Spanjaarden, die achtereenvolgens het eiland in bezit na men en die op tradities, zeden en gewoon ten en niet het minst op de bouwkunst van tempels en cathedralen hun stempel hebben gedrukt. Spreker beschreef een reis per auto over dit eiland met zijn heerlijk zeeklimaat en begon bij Palermo, de prachtige stad met haar twee bergreuzen aan den ingang van de haven. Onmiddel lijk komt men daar in de ban van het mysterieuze Zuiden en haar fantastisch mooie bouwwerken, die schitterend ver sierd zijn en onvergelijkelijk schoone mo zaïeken bevatten. Palermo ligt in een amphitheater van tuinen en boomgaar den. De bevolking, evenals overal elders op het eiland, is vriendelijk, doch vuil en bijgeloovig. De huizen zijn weinig anders dan slecht onderhouden slaapplaatsen, al thans in de volkswijken. Het voornaamste vervoermiddel is een kar, getrokken door een paard of ezel. Deze kar is van onder tot boven met klassieke tafreelen versierd in dikwijls zeer goede kleuren; de tuigage is geheel van zilver! De reis van Palermo naar Monreale, waar de cathedraal met haar bronzen deur werd bezichtigd, naar Segeste, met z'n klassiek gelegen theater met uitzicht op de blauwe zee, naar Seli- nunti en, Trapani, waar de windmolens, bij de zoutvaten, aan Nederland doen denken! Dan Agrigento: een middelpunt van mijnindustrie en zwavelultvoer, een welvarende stad, in welker omgeving men de overblijfselen van vele oude tempefs aantreft. Eens lag hier een Grieksche stad met 800.000 inwoners! Langzaam stijgend gaat de tocht naar Enna en Syracuse, uit ziende op de Ionische Zee en vooral als de amandelen bloeien is die reis van on zegbare schoonheid. Dertig meter diepe steengrotten vindt men daar met een zeer weelderige plantengroei. Zoo nadert men dan Catania en de Etna, met haar kroon van sneeuw en vervolgens Toarmina, dat met haar decoratief van den Etna op den achtergrond een waar paradijs mag wor den genoemd Toarmina is het hoogte punt van natuurschoon en een centrum van vreemdelingenverkeer. Hoe vrucht baar deze streek is moge blijken uit het feit dat men er zeven maal per jaar van de natuur kan oogsten! Spreker vertelde van het wonderlijke eilandje Isola Bella, waar men zwemmen kan in het lauwe water, terwijl op enkele uren afstand de skisport beoefend wordt. Bij Messina met haar legendarische verhalen omtrent Scylla en Charibdis eindigde de heer van Bochove zijn interessante causerie, die met een zeer warm applaus en een hartelijk dankwoord van voorzitter Hardeweg werd besloten. De heer Vlieland, daartoe welwillend In staat gesteld door den hortulanus, heeft vervolgens eenige mededeelingen gedaan over de Victoria Regia. de over de geheele wereld bekend plant, die ieder jaar bloeit in den Leldschen Hortus en op twee ach tereenvolgende avonden door de leden der Reisvereeniging zal worden bezichtigd. De Victoria Regia groeit in het wild in Zuid- Amerika in de ondiepe vertakkingen der Amazone-rivier en werd in 1801 ontdekt. Zij bloeide in Europa voor het eerst in Engeland en kreeg daar den naam Victo ria, waaraan werd toegevoegd „Regia", omdat het een koninklijke verschijning is. In 1872 bloeide zij voor het eerst in den Leidschen Hortus. Spreker vertelde van de verzorging van deze plant, die ieder jaar twee avonden bloeit: eerst wit, daarna wijnrood, met bladen van ruim 2 meter middellijn. Alvorens af te sterven vormt zij zaad ter grootte van een erwt, dat in Januari in een glazen potje met water ge zet wordt (het plantje werd door de aan wezigen bezichtigd!) en half Augustus bloeit. Het plantje bezat thans twee kleine blaadjes. Volgende week zullen het er reeds drie zijn en de groei gaat buitenge woon snel. Dezen zomer zal men de ver rassende resultaten kunnen aanschouwen. De heer Vlieland besloot met een woord van dank aan den hortulanus voor diens inlichtingen en voor het beschikbaar stel len van het plantje,, waaraan het zaadje nog duidelijk viel waar te nemen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Theologie de heer J. de Graaf (cum laude) (Leiden) en voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter L mej. M. Franzen (Dordrecht). LIBERALE STAATSPARTIJ DE VRIJHEIDSBOND. Inzet van de verkiezingsactie. De liberale verkiezingsactie in Zuid- Holland, district Leiden en Wassenaar, werd gisteravond te Voorschoten geopend. Niet om partijschappen, maar op de pro vincie te dienen, was de vergadering be legd. Baron Schimmelpennlnck van der Oye wees op de algemeene beteekenis van deze verkiezing, waarbij hij gelegenheid vond, ook onderwerpen van meer plaatselijken aard ter sprake te brengen en den libe ralen candidaat aan te bevelen. Prof. C. W. de Vries vond in het warme woord van zijn voorganger gelegenhe.d om aan vroeger dagen aan te sluiten, nu hij toch wilde spreken over het ontstaan, de opkomst en den ondergang van het parlementaire stelsel in zijn negentiende- eeuwschen vorm. Als jaartallen kunnen kunnen genomen worden 18401922. In 1839 had eindelijk het parlement stelling genomen tegen de ministers Beelaerts van Blokland (tevens Kamerlid) en Van den Bosch, minister van Koloniën. Bij de par lementaire behandeling van de Grond wetsherziening spreekt dan Schlmmel- penninck op 4 Juni 1840 de bekende woor den: „dat niet aan den Koning de auto cratie over de koloniën moet worden toe gekend." Thorbecke en Schimmelpenninck streden naar hetzelfde plan, maar Thor becke en b.v. de Katholiek Storm stemden tegen de geheele huns inziens te beperkte Grondwetsherziening. Schimmelpenninck werd na 1840 de eerste liberale' minister van Koning Willem II. Toen begon de nationale actie voor het parlement als éénheid gedacht, de beweging, die prof. Eigeman zoo gaarne noemt met het sym bool: Thorbecke en Groen. De partijschappen hebben het parlement op den duur ontzield. Het einde van het eigenlijke parlementaire stelsel in zijn negentiende-eeuwschen vorm kwam in 1922, toen de eerste minister na de ver kiezingen, de wenschen der parlementaire groeper ter rechter zijde inwachtte, al vorens een Regeeringsverklaring kon wor den afgegeven. Minister De Geer heeft naar verbetering gestreefd, maar hij on dervond weinig medewerking. Een politiek van compromissen was het gevolg van het verdeelde publieke bestel. Thans gaat het om Staatsopbouw, ten einde te krijgen „Staats"herstel, zooals wij zoeken naar kerkopbouw, teneinde in we zen te krijgen „kerk"herstel. Bij deze pogingen behoeven onze ministers De Geer en Colijn zich gelukkig niet aan te slui ten bij de droefste optocht, die spr. zich denken kan: de trieste cortège van eerste ministers zonder roem, Staatsopbouw en Kerkopbouw strijden beide tegen de gevolgen van het thans ook weer herstelde heidendom der revolutio nairen. Revolutionair in staatskundigen zin heeft niets te maken met het losknoo- pen van den band tusschen recht en Staat eenerzijds en Godsbestel anderzijds, zooals het woord revolutionair gebruikt wordt in de samenvoeging anti-revolutio nair. Revolutionair in staatkundigen zin wil zeggen: het gezag in den Staat doen uit gaan van de massa, die over dat gezag de beschikking behoudt. Deze volkssouve- reiniteit is door Schimmelpenninck en door Thorbecke bestreden. Prof. Johan Valckenaer heeft in 1795, pas aangesteld, die leer te Leiden in zijn inaugurale rede verdedigd, maar hij liet den kansel spoe dig in den steek. Daarna kende Leiden die leer niet meer. Onze tegenwoordige volstrekte demo craten en onze tegenwoordige volstrekte autoritairen appelleeren beide aan die zelfde massa's. Daar tegenover zullen de burgers in ons burgerlijke vaderland met zijn burgerlijke kuituur, een nationale campagne moeten stellen, die niet belooft de macht in handen van de massa te geven. Het aantal onderwerpen, waarbij geen plaats is voor partijschappen, neemt gelukkig sterk toe. Ook de slechtste eco nomische toestanden hebben eigen voor- deelen. Het publiek gaat inzien, dat „lage" kapitaalrente tevens beteekent groote werkloosheid. Het oude ideaal uit kiesver- gaderingen: de kapitaalrente steeds om laag. de loonen steeds omhoog is een economische onmogelijkheid gebleken. In tegendeel, het kapitaal, dat wij in Neder land gelukkig nog hebben (uitdrukking van prof. Kaag), moet aan den arbeid teruggeschonken worden. Het groote pro bleem is niet alleen kapitaal en arbeid, maar ook tegelijkertijd producentenbe- langen met consumentenbelangen te ver eenigen. De wereldhandel alleen maakt dit mogelijk. Dit is het nieuwe vierhoeks programma. dat op het aanpassingspro gram van dr. Colijn moet worden gebouwd „Allemaal naar beneden", is een tijdelijke crisisnoodzakelijkheid, geen staatsopbouw tot „Staat"herstel. Dit doel is alleen te bereiken wanneer het nationale burgerblok de partijschappen op zijde zet en tegen de verkiezingen voor de Tweede Kamer nationale lijsten wor den ingediend. Wat de liberalen thans aan de socialisten verwijten is niet in de eer ste plaats: vroeger rood-wanbeheer. Ook dit is oud zeer. Het verwijt is thans, dat aan het herstel en aan ,,Staats"-opbouw vooral in de gemeenten niet voldoende wordt medegewerkt. BINNENLAND. Belangrijke regeeringsverklaring inzake vaste landbouwlasten en niet noodzakelijke executies; instelling van een hypotheek commissie onder leiding van oud-minister Donner. (3e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). Onze textiel-industrie verzet de bakens; samenwerking op de Jaarbeurs. (3e Blad). Het concentratiekamp voor onge- wenschte vreemdelingen zou komen bij Tuil en 't Waal in Utrecht. (Binnenland. 3e Blad). De komende bloemententoonstelling te Bo'knop. (2e Blad). BUITENLAND. Na de ineenstorting van den Griekschen opstand. Venizelos op een Italiaansch eiland. (Buitenland en Tel., le Blad). Duitschland heeft een militaire lucht vloot! (Buitenland, le Blad). De verlenging van den diensttijd in Frankrijk. (Buitenl., le Blad). COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. De 25ste jaarvergadering. Gisteravond hield bovengenoemde Bank haar vijf en twintigste algemeene jaar vergadering in „Den Burcht". De voorzitter, de heer W. Bink opende de vergadering met een inleidend woord. Hij schetste den toestand van land en tuinbouw in 't algemeen en van de Bank in het bijzonder. In het afgeloopen jaar kwamen geen moeilijkheden van betee kenis voor en werden ook geen verliezen geleden, dank zij de voorzichtigheid, waar mede de credieten en voorschotten zijn verstrekt. De renten werden behoorlijk voldaan; alleen in bijzondere gevallen werd, wat de aflossingen betreft, met de omstandigheden rekening gehouden en uitstel of vrijstelling verleend. Al is de Bank, wat van zelf spreekt, niet buiten de crisis gebleven, mag toch met dank baarheid worden geconstateerd, dat het weerstandsvermogen onaangetast is ge bleven. In vele opzichten heeft de Bank zich verdienstelijk kunnen maken, n.l. door mede te werken aan de uitvoering der Crislswetten en ook, door de toch al matige rente weer eenigszins te verlagen, wat voor de debiteuren een welkome ver mindering der lasten was. Met uiterste voorzichtigheid wordt de verdere credict- verstrekking toegepast en met vertrouwen kan de toekomst dan ook worden tege moet gezien. Met leedwezen deelde hij mede, dat de heer C. Boekee wegens gezondheidsrede nen als lid van het bestuur heeft moeten bedanken; een woord van hartelijken dank werd uitgesproken voor het vele werk, dat hij in het belang van de Bank heeft gedaan. Nadat de notulen der vorige vergade ring waren gelezen, gaf de kassier een fi nancieel overzicht over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat de af deeling Spaarbank weer belangrijk toeneemt en eerstdaags het duizendste spaarboekje zal worden uitgegeven. De rente werd per 1 Januari gesteld op 3.12°/o, per halve maand ingaande. De administratieve werkzaam heden namen dit Jaar weer toe, de omzet heeft de zes millioen overschreden. Vervolgens werd de rekening-balans over 1934 besproken en met algemeene stemmen goedgekeurd. Besloten werd om de winst bij het reservefonds te voegen. Als bestuursleden werden gekozen en herkozen de heeren P. J. Kolderman, L. Verhaar Sr. en J. A. van der Zeeuw en als leden van den Raad van Toezicht de heeren A. C. van Paridon en L. Snoeker. Aan het einde der vergadering werd het feit besproken, dat de Bank met 1 Novem ber haar 25-jarig bestaan zal mogen her denken. Gedurende al dien tijd is de heer W. Bink bestuurslid, de heer W. van Oeffelen lid van den Raad van Toezicht, terwijl de heer Tj. Kuypers van de op richting af, als kassier is werkzaam ge weest. Besloten werd het vijf en twintig jarig bestaan op gepaste wijze te herden ken, waarvoor een commissie van uitvoe ring werd benoemd. Hierna werd de vergadering door den voorzitter met dank voor de opkomst ge sloten. o ZAALCONCOURS CHR. ZANG- VEREENIGINGEN. Naar wij vernemen zal het zaalconcours, georganiseerd door den ring Leiden van den Bond voor Chr. Zangvereenigingen in Nederland od 15 en 16 Mei in de Stads zaal doorgaan Het aantal inschrijvingen (28 koren) overtreft verre de verwachtin gen waardoor dan ook het concours twee avonden in beslag zal nemen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1